Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 10:24:02

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 266080 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #360 -: Октомври 28, 2018, 21:08:40 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 12:27:42 от Captain Buddy »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #361 -: Октомври 28, 2018, 21:10:10 »
282 думи и 1482 знака, които по никакъв начин не отговарят на въпросите ми. браво, фирмин :way_to_go-1308:

единствено мога да се досещам, че нямаш против да те управляват кукловоди. даже и такива, които не можеш да дишаш от две години насам.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #362 -: Октомври 28, 2018, 21:11:04 »
Quote (selected)
Тва е голяма глупост и всъщност е точно обратното,

Дефинирай обратно. Баце приватизатор/ Нинова мутра?
:nuts: Утрепах се да го обърна с хастара навън, но ето какво се получава:
"Ако на времето Баце бяха го прибрали във ВИС вместо в СИК, сега можеше да е лидер на БСП."
За по-лесно заместваме твърденията с по-простички.
"Ако на времето Баце бяха го прибрали във ВИС" заместваме с "Ако навремето конят беше боядисан зелен вместо син"
"Сега можеше да е лидер на БСП" заместваме със "Сега можеше да е квадратен".
Получаваме "Ако навремето конят беше боядисан зелен вместо син, сега можеше да е квадратен".
Както знаем, конят не е квадратен, но за да бъде точно обратното, значи той е.
Както знаем, конят не е бил боядисан зелен, но за да е точно обратното, значи той е бил боядисан зелен.
Превеждаме обратно формулите и се получава, че
Баце е бил прибран във ВИС и сега е лидер на БСП.
Другата възможност е
Баце не е бил прибран във ВИС само да не стане лидер на БСП.
Асол го твърди, не аз. Аз само приложих формален подход към идеята за точно обратното.
« Последна редакция: Октомври 28, 2018, 21:14:30 от 67 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #363 -: Октомври 28, 2018, 21:12:22 »
Quote (selected)
компромисно да се спрем на варианта, че в крайна сметка го издигна инициативен комитет и че поради тази причина формално не е кандидатура нито на едните, нито на другите?
а преди това компромисно да се спрем на варианта, че беше номиниран от бсп след инициативата и усилията на нинова? и че след това гоце се опита да се присламчи?
Ся както и да извартаме нещата и да ровим за цитати не е баш тъй.
Най-малкото БСП се тутка бая време докато се реши за кандидатура. Точно от този период фирмин агитираше май за Пантев. МОже и да бъркам, за името не за агитирането.
Както и да е. Ако зарежем предварителни разговори мераци и проч. Първо го предложи Първанов и едва доста по късно Нинова успя да наложи кандидатурата му в БСП. А дали кога е звънила и кво са хортували е въпрос на жълта хроника. Поне до внасянето на предложение в упълномощения орган.
Първанов искаше да е политическа кандидатура на левицата.
Нинова да е кандидатура на БСП.
След боричкания се стигна до "инициативен" комитет което е нещо като нищо.
 
Пак казвам. Нинова успя да пребори Първанов да е кандидатура на БСП, но това стратегически е по-лошия вариант.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #364 -: Октомври 28, 2018, 21:12:37 »
Quote (selected)
Елитът на службите - разузнаването и части от контраразузнаването - бяха съветски възпитаници. Лоялни, отдадени на идеята. Първо нарцисът Горбачов, после и пияндето Елцин ги продадоха и предадоха, в добавка към продадената от тях Русия, а и СССР. Какво им оставаше? Ами свързаха се с довчерашния противник - със сахибите на Козяк. Смениха курса.

Това, особено подчертаното от мен не отговаря на истината ( Бриго и подобни не са от елита и никога не са  били!), но пък коя съм аз да споря със суперинформирания, врял и кипял в партийния и разузнавачески бульон другар Фирмин. Между другото все още има живи от тези хора и съм убедена, че мноо се кефят на социалиста/комуниста  Фирмин - с таквиз авери, Козяк не ти трябва :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #365 -: Октомври 28, 2018, 21:16:05 »
Quote (selected)
сичко хубу, ма що се опитвате да представите корнелия (или който и да е български политик) за абсолютно извънсистемен играч, дето на своя глава взима сериозни решения от такъв мащаб.
ми не е извънсистемен играч, еле пък от такъв калибър.
ся кво, и ти ли за козяци и решетниковци ще почваш.

не знам дали е извънсистемен играч, но радев го номинира тя и пак тя защити номинацията си на пленум. и фирмин почна да произвежда суровина за бацевия хъб. още оттогава.

между другото, какъв калибър трябва да има? сепак като го номинира беше председател на бсп.

хайде да попитам теб и асол така:

твърдите ли, че корнелия, изцяло на своя глава и без никакво съобразяване с която и да е чужда сила, просто е предложила радев за президент (но не от бсп, а от инициативен комитет)?

***имаше един чуден американски игрален филм от преди петшеснаесе години как американски пиар екип печели вторите президентски избори на елцин. заггледайте го от любопитство некой път.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #366 -: Октомври 28, 2018, 21:16:46 »
Quote (selected)
Първо го предложи Първанов и едва доста по късно Нинова успя да наложи кандидатурата му в БСП. А дали кога е звънила и кво са хортували е въпрос на жълта хроника. Поне до внасянето на предложение в упълномощения орган.
нямам спомени за такова предложение. бъди така добър да подкрепиш твърдението си с факти. щото аз факти дадох - първанов първо предложи себе си. юли месец.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #367 -: Октомври 28, 2018, 21:18:05 »
Много нещо се изписа тук за Корнелия Нинова.Каква била, какво можела и не можела, с кой/и въртяла разни игри, колко била зависима и какво ли още не…
Зри в корень!“ Козма Прутков.
Заглавието на темата е (да припомня) „Корнелия срещу Баце“.
 
Май само 67 до момента направи съпоставка между лицата, с която, между другото, съм съгласен.
Няма да продължавам с разсъждения около личността и възможностите на Нинова.
Искам само да кажа, че – според темата, аз бих избрал Нинова без изобщо да правя някакви коментари, подобни на изложените до тук.
 
И ето защо.
Борисов – илитерат, неграмотен във всяко едно отношение, особено в това да управлява грамотно и по правилата каквато и да е структура, да не говорим за ДЪРЖАВА!
Борисов – пожарникар, с някаква научна степен…
Пожарникарите са героични хора! Преди много години съм плакал гледайки „Ад под небето“!
И ако някой смята Борисов за някакъв талант. Да. Той с държанието си, с неграмотността си, с просташкия си изказ и дълбокото си  непознаване на материята (каквато и да е тя), успя да дискредитира ДОРИ и тази професия! Това си е някакъв талант, все пак!
 
Нинова – образована, с богат речник, адекватна мисъл и изказ. Спирам до тук, защото дори само в това го забива уземѝ оня!
 
С което просто казвам, че ако трябва да се избира между двамата, за мен няма колебание.
Омръзна ми, а и на целия ми кръг от познати и приятели, да се срамувам, когато онова недоразумение започне да се изказва някъде, най-вече в чужбина.
Омръзна ми да ни управляват неграмотници. Целия му кабинет е от случайници и послушковци.
Срамота е да се четат стенограмите на заседанията на МС. Като в някакво племе, където се приема априори думата на вожда.
 
Но… 80%! Минимум.
Е… те тва е!!!
 

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #368 -: Октомври 28, 2018, 21:19:31 »
Quote (selected)
твърдите ли, че корнелия, изцяло на своя глава и без никакво съобразяване с която и да е чужда сила, просто е предложила радев за президент (но не от бсп, а от инициативен комитет)?
твърдя, че корнелия го предложи в партийната си организация и след това пребори всичко необходимо по пътя си, за да стане това кандидатурата на бсп.

както и твърдя, че гоце се включи впоследствие, но за сметка на това мощно, щом и досега го смятат за първоначално номинирал радев.

добре бе, толко ли не помните? ми припомнете си, новините седят по сайтовете.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #369 -: Октомври 28, 2018, 21:24:46 »
Quote (selected)
Май само 67 до момента направи съпоставка между лицата, с която, между другото, съм съгласен.
а, що, и буратино вкара един кретенизъм, дето после както и да го въртях, не можа да обоснове :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #370 -: Октомври 28, 2018, 21:26:04 »
Bradatko

Варварите накрая винаги побеждават.
Така стоят нещата в исторически контекст.
Едва ли сега ще е различно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #371 -: Октомври 28, 2018, 21:27:09 »

Firmin ,
Асол те попиля като ти припомни какви си плещил. Сега даже привикваш и теориите на конспирация само да разводниш темата и да замажеш резила си.
Сега си жалък, виеш се като глист на фона на глупавите си и злобни изказвания тогава.
Ти си вреден за БСП и ако не са те изхвърлили, това само доказва, че БСП е партия с най-широка вътрешно партийна демокрация.

Какво ТОЧНО припомни Асол и какво ТОЧНО съм плещил, ако може да напишеш. Ти с това удостоверение на СМЕРШ сигурно по ги разбираш конспирациите. Я да видим, кое точно не е така от написаното от мен. Наричаш ме глист, и това е само една от поредните обиди, които получавам тук, както ги получавах и преди. Да ме изхвърлят от БСП? Може. Защо не. Това не би ме учудило. И е за предпочитане пред дебилното раболепие пред тази ставленица на олигархията, дето колата ми е по-стара от партийния и стаж. Станала била член на БСП през 2003, когато партията била в опозиция. Така пише на сайта на БСП. Леле-мале, как се впечатлих! Но пък хвърля кал върху хора като Анжел Вагенщайн, дето е станал член, когато за това се убивало. Когато на мен ми обещаваха шлеповете и Сибир, защото съм член на БСП, когато детето ми го биеха в училище и по улиците, когато наричаха жена ми свиня и пр. и пр. и пр., тази костовашка сламеница е приватизирала и директорствала. Снесоха ни я като кукувиче, че и председател я направиха. А сега защо мен не изхвърлили от БСП, питаш. Знам ли ... Баща ми след 50 години партиен стаж я напусна, сигурно и на мен ми е време.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #372 -: Октомври 28, 2018, 21:28:37 »
Quote (selected)
нямам спомени за такова предложение. бъди така добър да подкрепиш твърдението си с факти. щото аз факти дадох - първанов първо предложи себе си. юли месец.
Имаше нещо такова, но това е доста преди да започнат номинациите. Не ми се рови но вероятно някакво решениеот вида, че АБВ би подкрепило .... Тоест опипване на почвата.
 
За радев имаше предложение от първанов - да е обща кандидатура на левицата.
Не ми се рови по стари сайтове. Беше достатъчно скоро и помним.
Малко след това или почти едновременно Нинова обяви че го иска като кандидатура на БСП.
Сега не помня вътрешните БСП боричкания, но в един момент Радев имаше даже по малко подкрепа като брой организации от други кандидати. В края на краищата след някакъв период Нинова успя да го наложи, но частично.
Не успя да е кандидатура на БСП, а се отиде към "инициативен комитет".
Фирмин да каже колко време бяха боричканията. Предполагам ги е следил щото беше много за мисля Пантев. ДА ме поправи, ако е бил за друг кандидат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #373 -: Октомври 28, 2018, 21:29:51 »
Quote (selected)
Май само 67 до момента направи съпоставка между лицата, с която, между другото, съм съгласен.
а, що, и буратино вкара един кретенизъм, дето после както и да го въртях, не можа да обоснове :smokin:

Имаш превратни представи за спор.
Ако искаш да спориш прави го като се абстрахираш от личните си убеждения.
С лични нападки в кръчмата.
Какво ни харесва или не няма значение.
Светът е такъв какъвто е, не какъвто ни се иска.
Понякога и "нашите" грешат, "враговете" са прави.
« Последна редакция: Октомври 28, 2018, 21:32:31 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #374 -: Октомври 28, 2018, 21:32:06 »
ми аз още те чакам бе, от форум.сегабг те почнах, и все не можеш и не можеш да обосновеш дебилизма си.

ако си придобил аргументация - давай, сподели я. ако не - гледай засрамено в ъгъла :too_happy-1067:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #375 -: Октомври 28, 2018, 21:32:44 »
Quote (selected)
твърдите ли, че корнелия, изцяло на своя глава и без никакво съобразяване с която и да е чужда сила, просто е предложила радев за президент (но не от бсп, а от инициативен комитет)?
твърдя, че корнелия го предложи в партийната си организация и след това пребори всичко необходимо по пътя си, за да стане това кандидатурата на бсп.

както и твърдя, че гоце се включи впоследствие, но за сметка на това мощно, щом и досега го смятат за първоначално номинирал радев.

добре бе, толко ли не помните? ми припомнете си, новините седят по сайтовете.

пак се обърквам.
бсп ли го издигна или инициативен комитет и радев на бсп кандидатура ли е или на инициативен комитет, м?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #376 -: Октомври 28, 2018, 21:34:54 »
ми аз още те чакам бе, от форум.сегабг те почнах, и все не можеш и не можеш да обосновеш дебилизма си.

ако си придобил аргументация - давай, сподели я. ако не - гледай засрамено в ъгъла :too_happy-1067:

Ако имаш време прочети какво съм писал от началото на темата.
Не спирай на
buratinob
спокойно може да прочетеш и следващите редове.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #377 -: Октомври 28, 2018, 21:35:09 »
Quote (selected)
За радев имаше предложение от първанов - да е обща кандидатура на левицата.
Не ми се рови по стари сайтове. Беше достатъчно скоро и помним.
Малко след това или почти едновременно Нинова обяви че го иска като кандидатура на БСП.
Сега не помня вътрешните БСП боричкания, но в един момент Радев имаше даже по малко подкрепа като брой организации от други кандидати. В края на краищата след някакъв период Нинова успя да го наложи, но частично.
очевидно спомените помътняват с времето. щото първо първанов номинира себе си. нямаше радев - имаше гоце и калфин. после се появи радев.


Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #378 -: Октомври 28, 2018, 21:35:42 »
А случайно на някого да му иде отвътре да попита защо при всичките тез успехи и качества на ръководството на БСП (колективно с останалите отломки от нея, като АБВ, да речем) му е нужна ВЪНШНА фигура за президент? Що си нямат "своя" си, вътрешно отгледана и обучена фигура? Айде да не е самият партиен лидер, но човек проверен, калЕн в битките за делото на партията и народа.
Стругарката трети разряд поне пее "Цъфнал ГЕРБ".

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #379 -: Октомври 28, 2018, 21:37:15 »
Не успя да е кандидатура на БСП, а се отиде към "инициативен комитет".
Фирмин да каже колко време бяха боричканията.


Нямаше никаква нужда от каквито и да е боричкания. Още от началото беше ясно, че единственият вариант е инициативен комитет. И заради правното му положение, и от тактически, и от стратегически съображения. Но целия онзи намазан пехливанлък тогава беше да се обслужат тяснопартийни и лидерски интереси в АБВ и в БСП.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #380 -: Октомври 28, 2018, 21:38:07 »
А случайно на някого да му иде отвътре да попита защо при всичките тез успехи и качества на ръководството на БСП (колективно с останалите отломки от нея, като АБВ, да речем) му е нужна ВЪНШНА фигура за президент? Що си нямат "своя" си, вътрешно отгледана и обучена фигура? Айде да не е самият партиен лидер, но човек проверен, калЕн в битките за делото на партията и народа.
Стругарката трети разряд поне пее "Цъфнал ГЕРБ".

Не.
Важното е, че Корнелия била предложила Радев.
Ми аз са си гледах дневника, на 6 май 2016 съм си писал там - Радев за президент. Брои ли ми се?

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #381 -: Октомври 28, 2018, 21:41:02 »
Фирмин,

А ... позадръж малко, а!
Не влизай в ролята на класически гербаджийски апологет, който само като прочете ключови думи и веднага започва да пустосва.
Комунистите такова, Нинова - онакова... Защото БСП е виновна, че ако на времето не са били взели бозаджийницата на дедо му, сега щеше да е най-големия производител на боза по всички земни кълбета и щеше да е милЯрдер!!!
Да не цитирам лица от оня форум.

Разбрахме, че Нинова не ти харесва. Не се задълбочих да чета защо точно, защото ми се струва малко бигбрадърско таковата отношение, а аз някак не харесвам излагане на вътрешни процеси и проблеми пред широка аудитория.
Такива неща се решават вътре! Ако някой е негоден да се наложи... негов проблем.
Споделянето с широк кръг от хора, дали ще му повиши рейтинга?
Аз имам отговор.
Дано да си ме разбрал.

Quote (selected)
Що си нямат "своя" си, вътрешно отгледана и обучена фигура?
Ами... отчасти и заради това, което четем тук.
Няма единомислие, разслоени са.
И затова нямат необходимата подкрепа.
Тя, чергата им, и без друго не е чак толкова голяма, ама, както виждам, бая дърпащи я има от всичките ѝ краища.
А така не става!
« Последна редакция: Октомври 28, 2018, 21:45:58 от Bradatko »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #382 -: Октомври 28, 2018, 21:42:41 »
пак се обърквам.
бсп ли го издигна или инициативен комитет и радев на бсп кандидатура ли е или на инициативен комитет, м?
е сега що се правиш на две и поливина, тва не мога да разбера. за формулата "издигнат от инициативен комитет, официално подкрепен от бсп" за пръв път ли чуваш? за номинацията му за кандидат на бсп на партиен пленум сега ли разбираш?

кво искаш да докажеш?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #383 -: Октомври 28, 2018, 21:43:37 »
Ми аз са си гледах дневника, на 6 май 2016 съм си писал там - Радев за президент. Брои ли ми се?
Не зная, щото не помня когИ бяха изборите. Сега ще отида да изчета архивите и ще ти кажа!  :nuts:
П.П. Брях, тогава само Жорж Ганчев е бил обявен кандидат, как си могъл така да се подлъжеш!  :stumble-2155:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #384 -: Октомври 28, 2018, 21:44:02 »
Quote (selected)
Но пък хвърля кал върху хора като Анжел Вагенщайн,

Няма такова нещо! Отново си се заел с непосилната задача да тълкуваш нечии думи така, че да обслужват твоята си теза. И, ако обичаш, спести ни личните си драми, щото идея си нямаш какви хора са насреща ти. Хора, които не считат за необходимост да представят фамилните си преживявания като индулгенции за непоследователното си поведение и непремерените си думи. А, какво точно си писал - става ясно от линковете, които дадох. Тук са грамотни хора, дори и функционално...така че - човек сам се рисува с изявленията си

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #385 -: Октомври 28, 2018, 21:48:09 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 12:28:06 от Captain Buddy »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #386 -: Октомври 28, 2018, 21:50:36 »
пак се обърквам.
бсп ли го издигна или инициативен комитет и радев на бсп кандидатура ли е или на инициативен комитет, м?
е сега що се правиш на две и поливина, тва не мога да разбера. за формулата "издигнат от инициативен комитет, официално подкрепен от бсп" за пръв път ли чуваш? за номинацията му за кандидат на бсп на партиен пленум сега ли разбираш?

кво искаш да докажеш?

че има два варианта:
1. рр е кандидатура на бсп
2. рр е кандидатура на ик, независимо колко партии са го подкрепили.

ако е 1. - не го срещам никъде като факт.
ако е 2., то тогава "борбата" на нинова за "налагането" му малце избледнява, тя би могла да има заслуга евентуално само за решението на бсп да подкрепи издигната от ик кандидатура.


Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #387 -: Октомври 28, 2018, 21:50:36 »
Quote (selected)
Има хора, които след като беше сменено името на БКП не продължиха членството си.
Като мен, примерно.
Защо - в личен разговор.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #388 -: Октомври 28, 2018, 21:52:00 »
Фирмин,

А ... позадръж малко, а!


Защо бе, братко Bradatko, на мен се все рече "позадръж". Защо един не рече на Нинова "позадръж"? Аз ли съм по-вреден с това тук или тя, с което направи? Ама на нея никой не ще да рече спри са, ма, патко недоскубана, чуваш ли се какви ги плещиш. Никой.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #389 -: Октомври 28, 2018, 21:59:59 »
Фирмин,

А ... позадръж малко, а!


Защо бе, братко Bradatko, на мен се все рече "позадръж". Защо един не рече на Нинова "позадръж"? Аз ли съм по-вреден с това тук или тя, с което направи? Ама на нея никой не ще да рече спри са, ма, патко недоскубана, чуваш ли се какви ги плещиш. Никой.
Ами щото няма причини да й се вика "спри са, ма, патко недоскубана", затова.
Той Господ Сина си пратил да оправи нещата, и той не могъл, та ти се юрна да кориш Корнелия, че не могла отведнага.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #390 -: Октомври 28, 2018, 22:03:24 »
Мога да го кажа и с повече думи. Даже и за Анжел Вагенщайн. За него е простимо, предвид възрастта му, той отчаяно бърза. За моите (горе-долу) набори това не е въпрос. Въпрос е защо при такова организационно наследство БСП все още не е произвела избирателна машина, която да даде самочувствие на Корнелия Нинова да тропне с юмрук по масата. Опозиция може да е опозиционна само от позиция на СИЛАТА. А сила няма, защото онези мили бабички на Бузлуджа не са сила, освен за внучетата си. И затова вината не е на Корнелия Нинова, а на младшия състав по места.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #391 -: Октомври 28, 2018, 22:04:09 »
Не мисля, че Нинова е откраднала каквото и да е, в случая. Това, което мисля е, че решението е взето на друго място и на Нинова е сведено за знание и изпълнение. Както и на Първанов, впрочем. И не, не мисля, че това място е РИСИ към администрацията на Путин. Въпреки, че не изключвам на определен етап да е било съгласувано с Москва. Питате кой свежда на Нинова и на Първанов, за сведение и изпълнение, ли? Ами същото това място, дето ги промотира, включително и Борисов. Някои, например, твърдят, че проектът "Нинова" е приведен в изпълнение, за да се "дисциплинира" Борисов. След или, по-скоро, покрай избора на Радев, Борисов си е направил необходимите изводи. И до идване на власт на БСП така и не се стигна, кой знай що. Просто, пообран в приемливи граници, Борисов още е на сгода. Ако е дошло време Борисов да си ходи, за Нинова е важно да се докаже в това да бъде негова ефективна замяна или поне достатъчно сериозна заплаха. За да не бъде, на свой ред, сменена. С Радев. Да речем.
Бред.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #392 -: Октомври 28, 2018, 22:06:38 »
Ами, бред, нищо подобно!
Това си е индулгенция в стил "ми ние какво можехме да направим!"

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #393 -: Октомври 28, 2018, 22:08:11 »

Firmin ,
Асол те попиля като ти припомни какви си плещил. Сега даже привикваш и теориите на конспирация само да разводниш темата и да замажеш резила си.
Сега си жалък, виеш се като глист на фона на глупавите си и злобни изказвания тогава.
Ти си вреден за БСП и ако не са те изхвърлили, това само доказва, че БСП е партия с най-широка вътрешно партийна демокрация.
:t2027:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #394 -: Октомври 28, 2018, 22:12:44 »
Quote (selected)
че има два варианта:
1. рр е кандидатура на бсп
2. рр е кандидатура на ик, независимо колко партии са го подкрепили.

отказвам да се занимавам с теб. като толко искаш - радев е кандидатура като на баци здравните министри - намерен на кръстовище.

баси :t2412:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #395 -: Октомври 28, 2018, 22:15:38 »
Няма да си губя времето да му цитирам, достатъчно е да отвори линка на Асол и да прочете, какви ги е плещил тогава срещу КН и Радев.

Ами отворих го. Правилно съм писал тогава. Нинова със замах "забърса" цялото общопартийно допитване, като наложи еднолично кандидатурата на Радев. Защо беше нужно то да се провежда, щом, всъщност, е било една бутафория? Или ще речете, че не е така?

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #396 -: Октомври 28, 2018, 22:16:29 »
Quote (selected)
твърдите ли, че корнелия, изцяло на своя глава и без никакво съобразяване с която и да е чужда сила, просто е предложила радев за президент (но не от бсп, а от инициативен комитет)?
твърдя, че корнелия го предложи в партийната си организация и след това пребори всичко необходимо по пътя си, за да стане това кандидатурата на бсп.

както и твърдя, че гоце се включи впоследствие, но за сметка на това мощно, щом и досега го смятат за първоначално номинирал радев.

добре бе, толко ли не помните? ми припомнете си, новините седят по сайтовете.

пак се обърквам.
бсп ли го издигна или инициативен комитет и радев на бсп кандидатура ли е или на инициативен комитет, м?
Това вече е откровено тролене, сержант.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #397 -: Октомври 28, 2018, 22:25:34 »
Не ми се рови, но доколкото си спомням Фирмин е приет 90-та година в БСП и не е бил преди това член на БКП. По това време вече службите ги бяха разтурили, той е бил около 25 годишен, та едва ли въобще е помирисвал комунистически служби. Просто си пляпа по инерция. Да той е ПЛЯМПАЛО, С ЛОША ПАМЕТ, ТА ЗА ТОВА В ПЛЯМПАНЕТО СИ ПРОТИВОРЕЧИ!

Ако не беше  :pissed-891: с лоша памет, то щеше да се сетиш, че Firmin е писал, че е приет през 90-та, ама в БКП. И че е гласувал срещу преименуването на партията тогава. Какво е помирисвал Firmin едва ли знаят тези, дето сега са на 25 или малко отгоре. Щото в онези времена в армията се влизаше на 18. Освен другото, Firmin има и приятели, и другари, с бая дълъг опит с "комунистическите служби" - и живи, и мъртви, светла им памет - и не е имал досега повод да се усъмни в казаното от тях.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #398 -: Октомври 28, 2018, 22:26:36 »
Quote (selected)
че има два варианта:
отказвам да се занимавам с теб. като толко искаш - радев е кандидатура като на баци здравните министри - намерен на кръстовище.

баси :t2412:
Ииии, ама и ти си един! Ми поне речи, че по летищата :wacky-3318: е забърсан, стига с това кръстовище, че всеки, що не спре на стоп знака, може да се оправдава сега. Например, че се е страхувал да не го вземат я министър, я президент! :b0201:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #399 -: Октомври 28, 2018, 22:28:04 »
Quote (selected)
че има два варианта:
1. рр е кандидатура на бсп
2. рр е кандидатура на ик, независимо колко партии са го подкрепили.

отказвам да се занимавам с теб. като толко искаш - радев е кандидатура като на баци здравните министри - намерен на кръстовище.

баси :t2412:

съгласен, няма да спорим повече.
радев е Schrödingers Präsident.
« Последна редакция: Октомври 28, 2018, 22:33:20 от SgtTroy »

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #400 -: Октомври 28, 2018, 22:31:18 »

Firmin ,
...виеш се като глист на фона на....

[/quote]

... Наричаш ме глист, и това е само една от поредните обиди, които получавам тук......

Фсе пак има някаква разлика между "виеш се като" и "глист" !
Отворих темата , за да си кажете предпочитанията или възраженията за единият и другият водач на партия , а не да си разменяте лични обиди и заяждания €
 Исках чрез Вашите коментари да си изясня доколкото мога възможностите на единия и другия и съответно на техните партии .
Помня , че Радев го издигна Инициативен комитет за президент - Нинова преди това или след това обяви неговата кандидатура за президент на БСП ?
 Кой от тримата всъщност предложи първи Радев за президент - Инициативният комитет , АБВ или БСП ?
Докато съм писал трима-четирима са ме изпреварили :(
« Последна редакция: Октомври 28, 2018, 22:43:49 от Чок觧 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #401 -: Октомври 28, 2018, 22:34:49 »
... Прочее, спорът ще се реши с времето и с предстоящото. Не на този или друг форум. В реалния живот. Там нека всеки направи своето - според разбиранията си, според избора си, според това, в което вярва, с това, което може. Както е било винаги. 

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #402 -: Октомври 28, 2018, 22:36:36 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 12:28:33 от Captain Buddy »

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #403 -: Октомври 28, 2018, 22:46:00 »
Абсолютно!

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #404 -: Октомври 28, 2018, 22:50:15 »
Quote (selected)
Кой от тримата всъщност предложи първи Радев за президент - Инициативният комитет , АБВ или БСП ?

 Важен е фактът, че вече две години е успешен президент, с реален шанс да повтори!

А Илиана Йотова не му ли подлива вода , натрапвайки Истанбулската Конвенция ?
Някои от Инициативния комитет , като Боян Чуков например са си оттеглили подкрепата за президента - някакви предположения ?

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #405 -: Октомври 28, 2018, 23:02:07 »
За да си оттеглиш подкрепата има прости причини:
1. Каква я мислехме... каква стана?!
    – При това положение има варианти - или кандидатът ти не е покрил очакванията ти, или очакванията са ти били такива, които не са били по силите на кандидата, или не си го преценил правилно.
2. Конюнктурни очаквания в личен план - несбъднати. Значи - оттеглям си подкрепата и туйто!
3. Кандидатът е променил (обърнал) предизборната си платформа. Защо ли се сещам за някои управляващи...
    Но това не важи за Радев.
Вице-президентът може да си има собствени мнения по разни въпроси. Проблемът е, когато влиза в контрадикция с президента явно, на разни форуми, в медии, като откровено се опитва да се наложи и т.н. Тогава това не е хубаво, но и това не е нашият случай.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #406 -: Октомври 28, 2018, 23:11:22 »
Важен е фактът, че вече две години е успешен президент, с реален шанс да повтори!
И за неговия избор решаваща е заслугата на БСП. И персонална - на Нинова.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #407 -: Октомври 28, 2018, 23:23:31 »
17 стр. вътрешно-партийни форумни борби за и против К. Нинова.

Как печели Б.Б. ли ? Ето на така печели. Докато вие делите сламата на магаретата и все не можете да я разделите, той се хили, тупа тоя и оня по рамото, бие се в гърдите, обвинява "ония, дето пускат тия, дето Той ги хваща" и печели.

11:1 Тъй ли беше ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #408 -: Октомври 28, 2018, 23:30:40 »
Quote (selected)
11:1 Тъй ли беше ?
Засега. След още 17 страници ще бъде съвсем ясно, че и защо разликата ще се увеличава. Жокер, макар и ненужен: проблемът не е в Нинова.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #409 -: Октомври 28, 2018, 23:32:28 »
Quote (selected)
Тъй ли беше?
Както се вижда и сега продължава да е така!
Абсолютно си прав!
Не се прави така изобщо... но с такива състезатели - такава класация.
Орел, рак и щука!!!
После се вадят "мъдри" и "дълбокомислени" изводи от рода на "кой ни сра в гащите"... но никой не се сеща, какъв дял има той, лично, в омазването на въпросното бельо!
И се посочва най-горния с библейските слова "ХВАНЕТЕ ТОГОВА"!!!
И всички после са с бели костюми (естествено, изключително погрешно се считат за таквиз), а посочения - целия в ... да не кажа лайна, че не културно...
Като в оня виц, само че, наобратно!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #410 -: Октомври 28, 2018, 23:42:19 »
Вчера, събота, пазарен ден, слънчево и топло, на центъра в нашия град предобед всички на пазар и по кафенетата.
На съседната маса седнали 3 баби (в събота предобед всеки сяда където има място) и си говорят:
"Дано не падне Бойко, че пак ще дойдат ония - от бесепето и депесето."
Бил безалтернативен ... Може да и не знаят какво точно е алтернатива, но клишето го знаят наизуст.
Обикновени скромни баби - не реститутки, не богаташки. Уж резервиран електорат на БСП.

Анализирайте това :lol:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #411 -: Октомври 28, 2018, 23:46:38 »
Веднага!
Част от 80-те %.
Нищо повече.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #412 -: Октомври 28, 2018, 23:51:17 »
Quote (selected)
Обикновени скромни баби - не реститутки, не богаташки. Уж резервиран електорат на БСП.

Анализирайте това :lol:
Quote (selected)
« Отговор #247 -: Днес в 08:46:45 »

Почти всеки трети над 60-годишна възраст е гласувал за ГЕРБ във вота за общински съветници и така партията изпреварва БСП лява България, сочат предварителни данни на Института за социални изследвания и маркетинг МБМД.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #413 -: Октомври 29, 2018, 00:12:30 »
Същите приказки ги чух от двама мои приятели (и набори). И от техните родители. Гласували за ГЕРБ. Не бил кой знае какво, ама бил "Безалтернативен" ... Небогати хора.
Чух ги и от познати седесари/десебари. Пак небогати хора. Те пък не го понасят Бацето, обаче и те го виждат като единствен победител на "червеното Зло в България". И за тях се оказва безалтернативен.
И за циганите, дето лепят стиропор, и за циганките, дето УЖ метат улици и градинки - и за тях 100/100 е безалтернативен.
Всеки се е закачил по роднински за някакви дребни, но сигурни пари и го е страх да не изгуби и тях.
Гурбетчиите - и те. Дойдат си за някой-друг ден в България и "Ако комунистите пак дойдат на власт, няма да ни дават да излизаме навън, ще ни стрелят на границата".

« Последна редакция: Октомври 29, 2018, 00:16:42 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #414 -: Октомври 29, 2018, 07:21:03 »
Същите приказки ги чух от двама мои приятели (и набори). И от техните родители. Гласували за ГЕРБ. Не бил кой знае какво, ама бил "Безалтернативен" ... Небогати хора.
Чух ги и от познати седесари/десебари. Пак небогати хора. Те пък не го понасят Бацето, обаче и те го виждат като единствен победител на "червеното Зло в България". И за тях се оказва безалтернативен.
И за циганите, дето лепят стиропор, и за циганките, дето УЖ метат улици и градинки - и за тях 100/100 е безалтернативен.
Всеки се е закачил по роднински за някакви дребни, но сигурни пари и го е страх да не изгуби и тях.
Гурбетчиите - и те. Дойдат си за някой-друг ден в България и "Ако комунистите пак дойдат на власт, няма да ни дават да излизаме навън, ще ни стрелят на границата".

Те така, "активите" и "пасивите".
Малко наследници - Бузлуджа е наша, малко резервирани - ние не сме такива.
Не знам какво е това партийно наследство дето 30 години още не могат да го разделят.
Орел рак и щука както отбеляза някои  вчера.
На теория БСП има страхотен потенциал щом след тези вътрешни кланета успява да е в парламента.
На практика чудото е не второто място, а изобщо съществуването на БСП.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #415 -: Октомври 29, 2018, 07:32:21 »
Nor1, да и аз това забелязвам, ГЕРБ има обширен наплашен електорат, готов да целува ръката на Кръстника, само да го пази от комунистите с нагайките или от джендърите, или от бежанците, по избор там на фобия.
Голям пазач им се вижда. :D

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #416 -: Октомври 29, 2018, 08:17:46 »
Nor1 , мисля си ,че проф.Иво Христов е бил прав за 80% дебили , останали в България , дори ми се виждат малко ! :t1933:

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #417 -: Октомври 29, 2018, 08:19:21 »
Quote (selected)
Чух ги и от познати седесари/десебари. Пак небогати хора. Те пък не го понасят Бацето, обаче и те го виждат като единствен победител на "червеното Зло в България". И за тях се оказва безалтернативен.
"Сините" имат много голяма заслуга за легитимирането на ББ като антикомунист.

Дотук, гледам, основната нишка на дискусията е за Нинова и Радев. Да обърнем малко внимание и на Борисов ?

Какъв е, що е, как така от оперетен полицай се издигна до любимец не само на маникюристките и таксиджиите, ами и на един куп уж интелигентни люде ? Само амбасадата* ли го издигна ? Или глупостта човешка и полуграмотните журналистки ?

____
по Firmin

Чок觧

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #418 -: Октомври 29, 2018, 08:34:27 »
Да обърнем малко внимание и на Борисов ?

Съгласен , но да не се пропуска и това доколко е зависим от Доган .

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #419 -: Октомври 29, 2018, 09:13:49 »
Quote (selected)
Да обърнем малко внимание и на Борисов ?
Закъде повече? От толкова надуване на тоя балон се е стигнало дотук.
А и всяка дискусия, в която се вторачваме в личността на някого, а не в това, което казва, е доста празна.
Тия нападки срещу Фирмин заради критиките му към неговата партия, на мен ми приличат на ония срещу Джиджи, заради критиките ѝ към сайта.
Прекрасно би било всичко да е наред, но очевидно не е и автосугестията не е пенкилер. :)