Преглед на печата … > Теми на форумците …

Взаимопомощ

(1/94) > >>

kаily:
Кой браузер да си избера?
Ползвам от години хрома и съм доволна от него, ама много ми гълта вече, а рамът ми е 2 и не ми бави, но ми писна да ми бучи вентилаторът.
Вчера махнах Софос, от когото съм много доволна, и си сложих Касперски фрий.
Днес мисля да си намеря и по-лек браузер, ама отдавна не съм търсила.
Chromium
Opera
Firefox Quantum
Vivaldi
Те много станали, обърках се вече.
Ако може да има всички функции на хрома, ама да е много по-лек.

ddantgwyn:

--- Цитат на: kаily в Октомври 21, 2018, 23:32:22 ---Кой браузер да си избера?

Ползвам от години хрома и съм доволна от него, ама много ми гълта вече, а рамът ми е 2 и не ми бави, но ми писна да ми бучи вентилаторът.

Вчера махнах Софос, от когото съм много доволна, и си сложих Касперски фрий.

Днес мисля да си намеря и по-лек браузер, ама отдавна не съм търсила.

o Chromium
o Opera
o Firefox Quantum
o Vivaldi

Те много станали, обърках се вече.

Ако може да има всички функции на хрома, ама да е много по-лек.
--- Край на цитат ---

Всички изброени от теб, с изключение на Firefox Quantum, ползват за основа ядрото на Chrome. Така, че ще е все едно, който и да избереш. По-добре се замисли за повече RAM.

Кажи марка и модел на машината.

PS И да знаеш, че такова животно като лек браузър няма. Освен може би някой от тези (https://listoffreeware.com/best-free-text-only-browser-for-windows/), но съм сигурен, че няма да ги харесаш. Те са наистина леки и бързи.

kаily:
HP 650, на 6 години е, чистен е веднъж преди две години, уиндоус 8.1 май ми е операционната, не е преинсталиран, откак съм го купила.
Забележки с бързината нямам.
пупупу
Нямам възможност да качвам рам също така.

onzi:

--- Quote (selected) ---HP 650, на 6 години е
--- Край на цитат ---
ти си цвете. аз първият и засега единствен настолен комп си купих два месеца преди да въведат ддс-то. 1993 или 1994. оттогава само сменям компоненти, естествено вътре вече няма нищо от оригиналната машина, то е малко като викингския лаф: "това е брадвата на прадядо ми. дядо смени дръжката. тате смени острието. това е брадвата на прадядо ми."

сега иде ред на дъно и процесор, ама пустият му интелски и3 /първо поколение/ бачка достатъчно бързо, за да не се амбицирам да го сменям.

ddantgwyn:

--- Цитат на: kаily в Октомври 21, 2018, 23:54:12 ---HP 650, на 6 години е, чистен е веднъж преди две години, уиндоус 8.1 май ми е операционната, не е преинсталиран, откак съм го купила.
Забележки с бързината нямам.
пупупу
--- Край на цитат ---

Тогава защо искаш да сменяш браузъра?


--- Quote (selected) ---Нямам възможност да качвам рам също така.
--- Край на цитат ---

Съмнявам се, освен ако аргументите не са финансови. Според спецификациите на модела, максималната му памет е 8 GB:


--- Quote (selected) ---Memory

    Standard
        DDR3 SDRAM (1600 MHz)
        Two SODIMM slots supporting dual-channel memory
        Standard memory up to 6144MB
   
    Maximum
        Upgradeable to 8192MB with optional 2048/4096MB SODIMMs in slots 1 and 2
--- Край на цитат ---

Другото, което мога да те посъветвам е да видиш дали можеш да се качиш на Windows 10. Твърди се, че използвал по-малко системни ресурси за сметка на личните данни, но и за това има лек.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия