Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 11:35:52

Автор Тема: Андрей Фурсов  (Прочетена 2498 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Андрей Фурсов
« -: Май 26, 2019, 20:27:21 »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #1 -: Май 26, 2019, 20:49:41 »
Quote (selected)
На Запад промяната настъпва по сходни причини: техническият прогрес, развиващ се бурно през втората половина на XIX века, дава възможност на средната класа и на горната прослойка на работническата класа да се възползват от плодовете на своя труд, а това крие заплаха за управляващата класа, която реагира. Може да се каже, че съветската номенклатура и западната върхушка тук сработиха синхронно. Резултатът е забавяне на научно-техническия прогрес през втората половина на  XХ и началото на ХХI в. Какво беше изобретено през това време? Мобилният телефон, компютърът и интернет? Нищо от това не може да се сравни с комическите достижения от първата половина на ХХ век.

 :way_to_go-1308:

Много ми хареса!
Препоръчвам на всички да я прочетат без да стряскат от началото с "Игра на тронове".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #2 -: Май 26, 2019, 21:00:53 »
Това обяснявам оттатък, изборите нямат смисъл, няма леви и десни, има горе и долу, тия горе решават, там са и парите.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #3 -: Май 26, 2019, 21:06:48 »
Там са се превъзбудили.
Аз също съм разочарован но от това че не виждам начин за промяна.
С избори няма да стане, но не знам друг начин и това не ми дава мира.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #4 -: Май 26, 2019, 21:10:55 »
Там са се превъзбудили.
Аз също съм разочарован но от това че не виждам начин за промяна.
С избори няма да стане, но не знам друг начин и това не ми дава мира.
Аз го знам, ама ше си трая. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #5 -: Май 26, 2019, 21:11:21 »
Поповете казват, както и когато Бог реши, атеистите марксисти пък казват, третия принцип на Хегел: количествените натрупвания водят до качествени изменения.

Ще чакаме.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #6 -: Май 26, 2019, 21:16:53 »
Хубаво е, че това интересно интервю с Фурсов се отбелязва и тук! Там реагирах и сега препоствам тук с леки корекции. Разбира се, че 'Игра на тронове' е само лафета върху когото се изнася трупа на съвремието пред очите ни. И този ни се натрапва като едва ли не единствената алтернатива занапред?!

Eisblock на 25.05.2019 в 23:02
* Фурсов е напълно прав в повечето си заключения и особено в логическата конструкция свързваща отделните факти на настоящето и връзката с развоят на събитията в последните 100 и нещо, години. Разбира се, че противните мнения, да кажем - критики, са основани на собственото мировозрение и сравнително тесният хоризонт видим от една територия със бързо и силно затихващо значение и същност (по проф. Иво Христов). Което не лошо само по себе си (различните мнения) - те разширяват цялостното възприятие. Същевременно, не омаловажават интервюто...

- Западът от факел на Свободата, Напредъка и Просперитета, представян от пропагандата си и виждан така от слепите иззад Желязната завеса, се оказа нещо съвсем друго и е по същество точно копие по вътрешните си структури с представяния западен континент Вестерос от Играта на тронове. Това е истинската картина, за жалост. Даже сега, отделните по-първи "Тронове на ЕС" решиха да махнат Леденият Вал, но не пред Изтока, който с измама и вътрешно предателство бе покорен (но не изцяло...), а пред Ордите от Азия и Африка. С всички произтичащи от тези действия, последствия...

И ако мистиката, средновековната действителност с централизирана власт или/и на Твърда ръка, шестват из Фентъзи литературата и паралелните 'и проявления (филми, сериали), то това идва от разочарованието на плебса заради ретроградният курс, тип 1984г., на задкулисието (ГП) и изпълнителите - различните крила на Банкеро-"сатанинският" интернационал (определението е в стил "фентъзи"). Интересното е, че в една от най-назад влачещите се демокрации и в най-напредналата (дали?): - България и САЩ, имаше два еднакви парапсихологични феномена: леля Ванга и Едгдар Кейси. От тях са останали две предсказания за развитието на цивилизацията в бъдещето - и те се припокриват напълно едно с друго! Родилните болки от израждането на това бъдеще от хаоса на настоящето са вече започнали!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #7 -: Май 26, 2019, 23:46:44 »
Цитат на: Eisblock
в България и САЩ, имаше два еднакви парапсихологични феномена - леля Ванга и Еддар Кейси.
От тях са останали две предсказания за развитието на цивилизацията в бъдещето
И те са ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #8 -: Май 26, 2019, 23:48:40 »
Едгар Кейси го пишете СССР.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #9 -: Май 27, 2019, 00:06:37 »
Навремето Артър Кларк в "Профили на бъдещето" направи прогнози които се оказаха доста наивни и неточни. Приблизително по това време Лем направи прогнози които се изпълняват и до сега и видимо ще продължат да се изпълняват и в следващите десетилетия.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #10 -: Май 27, 2019, 12:50:06 »
Quote (selected)
И те са ?

Леля Ванга беше говорила за няколко неща описващи бъдещето. Те са (по памет) - Липса на вода и изсечени гори в БГ, Надежда за света в някакъв "Владимир", Загиването на Курск... и още някои други.

Едгар Кейси предсказва множество събития още приживе и те се сбъдват - напр. ВСВ, Виетнамската война, залезът на САЩ и разпада на СССР. Но предсказва също, че следващите 1000 години ще са на нова социално-политическа-икономическа система обединила най-доброто от Комунизъма и Капитализъма. Ще произлезе от Русия, която ще води светът.
- Не знам дали точно тази книга с това предсказание е преведена на български. Инак имам 7 книги за и със събрани неща от Кейси, издадени са от Фондацията на негово име.

Колкото и странно да е, събитията понастоящем се пързалят в тази посока. Но ако в следващите 10 години не се появят контурите на това бъдеще, то по всяка вероятност ще завършим скоропостижно в Армагедона (мое мнение).

Има и едно отместване в случващото се спрямо една далеч по-стара предсказана и доста точна Събитийна верига за Света. Става дума за Библейският код. Оказва се, че до към 2000 г. всичко разшифрирано от Тората (Библията е 4/5 Тора) съвпада. Обаче, след това вече нямало припокриване... Дали има някаква промяна в посоката на главният вектор на нашият времево-пространствен континиум из Равнината (Обема според мен) на вероятностите (по Зееланд), не мога да кажа. Всички тези дрогарета работещи към 3-буквените организации по тези въпроси, не са много приказливи. Но все пак навън се промъква по някой и друг пасаж от резултатите. Но най-често, това са целенасочени дезинформации пускани с най-различно намерения и очаквания...
 :smokin: 8)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Андрей Фурсов
« Отговор #11 -: Май 27, 2019, 15:17:53 »
Контурите на новото бъдеще вече са тук, не бой се.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.