Автор Тема: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки  (Прочетена 94475 пъти)

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #180 -: Юли 05, 2019, 21:08:52 »
Олеле. Тук стреля тежката артилерия :)
Аз излазям...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #181 -: Юли 05, 2019, 21:09:18 »
Quote (selected)
Ако източникът на забавление е 7.62 мм. ще ми хареса. :smokin:

Историята ни учи, че забавленията с източник 7.62 обикновено имат колективен, даже масов, характер. Фиеста без сиеста, феерична.

Което пък ме прави спокоен за "винтовките". Както рече сержант-майор Бейсил Пламли, когото обичам да цитирам, "когато ми потрябва пушка, наоколо ще има много". И верно имаше.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #182 -: Юли 05, 2019, 21:18:37 »
Фирмине, ти разграничи ли се от твоя либерален европейски вожд или и ти смяташ Борисов за голям държавник?

Не и не мисля. Цялата конструкция, на която ще разчита съюза през следващите години, ще се крепи на способността да се загърбват различия в името на общи цели. Както и да се поддържа санитарен минимум от доверие между традиционни опоненти и дори противници. Доброто възпитание и протоколната учтивост не вредят в това.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #183 -: Юли 05, 2019, 21:21:22 »
Quote (selected)
Цялата конструкция, на която ще разчита съюза през следващите години, ще се крепи на способността да се загърбват различия в името на общи цели.

Те вашите цели ясни, копанята е целият ви свят, а за онези отстрани дето се трудят да напълнят копанята когИ? Другия мандат?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #184 -: Юли 05, 2019, 21:27:55 »
способността да се загърбват различия в името на общи цели.

Сужука ли ви е общата цел с герп? Големи мухи-месарки сте модерните леви. За едно петало сужук ще превъзнасяте Боцо до небесата.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #185 -: Юли 05, 2019, 21:28:45 »
Искаш да живееш в дом, където са приключили с правата? Наистина ли? А дали ще ти хареса резултатът?
що, в твоя дом да не би да е демокрация? изразът "глава на семейство" познат ли ти е?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #186 -: Юли 05, 2019, 21:29:18 »
Не и не мисля.
И не ти и трябва.  :t0328: :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #187 -: Юли 05, 2019, 21:32:21 »
Не и не мисля. Цялата конструкция, на която ще разчита съюза през следващите години, ще се крепи на способността да се загърбват различия в името на общи цели.
на това за по-кратко му викат безпринципност. има и думички като нагаждачество, продажничество, меркантизилъм...

не си ли забелязал, че напоследък точно поради загърбването на различията пес почна да зачезва?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #188 -: Юли 05, 2019, 21:41:55 »
Искаш да живееш в дом, където са приключили с правата? Наистина ли? А дали ще ти хареса резултатът?
що, в твоя дом да не би да е демокрация? изразът "глава на семейство" познат ли ти е?

Ама наистина ли тъй си я закъсал, че да "главенстваш" над семейството си ти е последния лек за комплексите. Горкият ти и три пъти горко ти семейство.

Но щом питаш за моето семейство - да, демокрация е в моя дом. Аз съм съветник и приятел на моите, двечките - жена и дъщеря. Подкрепям ги във всичко важно за тях. Както и те мен.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #189 -: Юли 05, 2019, 21:47:19 »
Не и не мисля. Цялата конструкция, на която ще разчита съюза през следващите години, ще се крепи на способността да се загърбват различия в името на общи цели. Както и да се поддържа санитарен минимум от доверие между традиционни опоненти и дори противници. Доброто възпитание и протоколната учтивост не вредят в това.

Извинявам се че ще е на руски.

Ты сам то понял что сказал?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #190 -: Юли 05, 2019, 21:48:28 »
Ама наистина ли тъй си я закъсал, че да "главенстваш" над семейството си ти е последния лек за комплексите. Горкият ти и три пъти горко ти семейство.

Но щом питаш за моето семейство - да, демокрация е в моя дом. Аз съм съветник и приятел на моите, двечките - жена и дъщеря. Подкрепям ги във всичко важно за тях. Както и те мен.
сиреч си под чехъл. няма лошо.

иначе типичен пример за демокрация в семейството е древнокитайския с лопатата. или, ако искаш - имаш три деца, едното ти носи двойка по математика, ти му казваш да реши три задачи допълнително, ама то и другите две гласуват против.

не знам как си представяш демокрация с три тийнейджъра в къщи - аз не мога. образованието по дефиниция е насилие над личността на образоващия се - трябва да учи, домашни да пише, на въпроси на разни даскали да отговаря, бележки в къщи да показва... ква демокрация?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #191 -: Юли 05, 2019, 22:19:35 »
Ама наистина ли тъй си я закъсал, че да "главенстваш" над семейството си ти е последния лек за комплексите. Горкият ти и три пъти горко ти семейство.

Но щом питаш за моето семейство - да, демокрация е в моя дом. Аз съм съветник и приятел на моите, двечките - жена и дъщеря. Подкрепям ги във всичко важно за тях. Както и те мен.
сиреч си под чехъл. няма лошо.

иначе типичен пример за демокрация в семейството е древнокитайския с лопатата. или, ако искаш - имаш три деца, едното ти носи двойка по математика, ти му казваш да реши три задачи допълнително, ама то и другите две гласуват против.

не знам как си представяш демокрация с три тийнейджъра в къщи - аз не мога. образованието по дефиниция е насилие над личността на образоващия се - трябва да учи, домашни да пише, на въпроси на разни даскали да отговаря, бележки в къщи да показва... ква демокрация?

Сигурен съм, че ти е трудно да го разбереш. Но да опитам да ти обясня. Първо, въпрос на възпитание и традиция. Гърците от Черноморието имат по-различни модели на семействата си. Те са отзвук на запазени през вековете матриархални отношения с много древни корени. Гърците се грижат за жените си. При тях наследяват не синовете, а дъщерите. Но това е много дълго за обясняване как и защо. Второ, в моето семейство, както и в семейството, от което идвам и другото преди него, както и предходното, образованието е възможност за изява на личността и никога насилие. Проблеми с тийнейджъри не съм имал. Напротив - на всяка родителска среща учителите ни благодаряха за детето, което сме им дали да учат. А то изпитва удоволствие да учи и до днес. Както и аз, на моите години. В моята младост и в дома, в който съм възпитаван, както и в училищата, които завършихме, задачите не се измерваха в бройки, а в ... сборници. Пазарлък за три задачи ми е непонятен, непривичен и даже забавен. Двойката от пет поколения е непозната бележка в рода ми. Включително и особено - по математика. Първият урок, който съм преподал, е по математика. Бях в шести клас. Учителката ми - изключителен човек и педагог - ми постави задача да разработя и изнеса следващия урок. И така, както сам разбираш, малко ми е трудно да се поставя в описаната от теб ситуация. Не ми е позната, щото. Нямам такъв житейски опит.
« Последна редакция: Юли 05, 2019, 22:22:04 от Firmin »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #192 -: Юли 05, 2019, 22:25:14 »
чичо Фирмин, според мен трябва да се запишеш в ГЕРп.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #193 -: Юли 05, 2019, 22:29:42 »
описаната ситуация беше теоретична. а ти, като се хвалиш с гръцките си корени, знаеш ли на гръцките лични карти отпечатъкът от кой пръст се слага? и как се прави снимката за тях?

а това, което описваш, е резултат от възпитание като малко дете - ефектът от първите седем. навремето всички ни се чудеха как може да даваме толкоз пари за книжки. и двете ми дъщери от малки страшно обичаха да прелистват книжки, после да слушат приказки, после...

голямата спря да се интересува от математика в осми клас, те тогава вече си беше решила, че ще става зъболекарка. не стана зъболекарка, към момента е неонатоложка.

малкото залита към клипчета, ама все още му е трудно да чете на немски, на български идваше да ме пита буквално за всяка трета дума от "под игото", в момента най-гладко ѝ тече мисълта на английски. и на немски, и на български като почне да казва нещо, и прекъсва по средата на изречението да си доосмисли, и после го доизказва. засега съветите да говори по-бавно, за да има повече време да обмисля, не дават резултат.

та така. не ми се налага често да главенствам - има-няма веднъж или два пъти годишно, не ги броя. но за мен демокрацията в къщи е немислима. трябва да има йерархия.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #194 -: Юли 05, 2019, 22:31:57 »
чичо Фирмин, според мен трябва да се запишеш в ГЕРп.

Невъзможно е. Няма как някой, който изповядва максимата на Тео "Смъртно опасно е да си прост", да се запише в партия, ръководена от лице с мотото "Вие сте прости, аз съм прост - ще се разберем". Туй ще рече да се подложа на смъртна опасност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #195 -: Юли 05, 2019, 22:38:44 »
герб не - ти си нарисуван азбукар. абеве рулз. включително и с подкрепата на герб, загърбвайки различията в името на общите цели.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #196 -: Юли 05, 2019, 22:42:29 »
чичо Фирмин, според мен трябва да се запишеш в ГЕРп.

Невъзможно е. Няма как някой, който изповядва максимата на Тео "Смъртно опасно е да си прост", да се запише в партия, ръководена от лице с мотото "Вие сте прости, аз съм прост - ще се разберем". Туй ще рече да се подложа на смъртна опасност.

Май беше вчера.
Станишев: И двамата с Борисов помъдряхме, мога да работя с него в интерес на България
Най-накрая станахте мъдри.
How much is?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #197 -: Юли 05, 2019, 22:43:56 »
Чичо Фиримин, а може би трябва да си направиш собствен ГЕРп. Цвъки е свободен, но най-добре питай жената какво си решил.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #198 -: Юли 05, 2019, 22:46:25 »
Quote (selected)
навремето всички ни се чудеха как може да даваме толкоз пари за книжки. и двете ми дъщери от малки страшно обичаха да прелистват книжки, после да слушат приказки, после...

Да са ти живи и здрави, а и ти покрай тях - да те зарадват с внучки и внуци. Парите за книжки са най-добре дадените пари.

Моята винаги е имала шестици по математика, но никога не се интересувала от нея. "Юманитарче" си е, щото. Юрист, британски, баристър, с една от най-престижните стипендии на "ина" и. В момента си довършва дисертацията, в Германия, по Европейско право. Английския го преподаваше преди време - сертификационен курс за юридически английски. Немският - DSH, 90%, че с по-малко не те допускат до защита на докторската.
« Последна редакция: Юли 05, 2019, 22:58:20 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #199 -: Юли 05, 2019, 22:49:43 »
герб не - ти си нарисуван азбукар. абеве рулз. включително и с подкрепата на герб, загърбвайки различията в името на общите цели.

"Азбукарите", които познавам, без да съм им много сърдит, са твърде малко. Още по-малко са тези, които харесвам. Така или иначе, липсва им маса, че да ме привлекат, гравитационно.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #200 -: Юли 05, 2019, 22:53:11 »
Чичо Фиримин, а може би трябва да си направиш собствен ГЕРп. Цвъки е свободен, но най-добре питай жената какво си решил.

Жената ще питам със сигурност, но знам какво ще ми отговори. Винаги е права, впрочем. Цвъки не е за изпускане, а още по-малко - за подценяване, щом иде реч за партийно строителство. И не, няма да си правя собствен ГЕРп.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #201 -: Юли 05, 2019, 22:57:55 »
И не, няма да си правя собствен ГЕРп.
Питай жената. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #202 -: Юли 05, 2019, 22:58:31 »
цвъки съм абсолютно убеден, че е жестоко обиден за всичко, което му се стовари. защото той за себе си е невинен, и фразата, че няма кой да го накаже, беше искрена.

ама от това до основаването на конкурентна организация има дооооста голяма крачка за извървяване. отделно, че всички институции, дето до момента го избелваха, могат да го осаждят.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #203 -: Юли 05, 2019, 23:01:05 »
И не, няма да си правя собствен ГЕРп.
Питай жената. :t0328:

Питал съм я. Рече да стоя далеч от партийно строителство, че да доживея да си видя внучките и внуците.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #204 -: Юли 05, 2019, 23:02:48 »
Умна жена! А защо тогава плюеш безхаберно по другата жена?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #205 -: Юли 05, 2019, 23:11:21 »
цвъки съм абсолютно убеден, че е жестоко обиден за всичко, което му се стовари. защото той за себе си е невинен, и фразата, че няма кой да го накаже, беше искрена.

ама от това до основаването на конкурентна организация има дооооста голяма крачка за извървяване. отделно, че всички институции, дето до момента го избелваха, могат да го осаждят.

Цвъки е свършен за политиката - поне в обозримо бъдеще реинкарнация не се набелязва. Той не може да основе конкурентна политическа организация. Не е идеолог, а и демократическите ценности са му чужди. Него го бива в това да подрежда и организира "материал", който друг е струпал. Оттук и конфликтът - Борисов казва "материала" е мой, партията си е моя. Цецоу не казва, но си мисли, "ама сглобката е моя, та съм ти ортак в дяла". Затова и ми е любопитен ГЕРБ-хепънингът, дето иде. Да видим кой ще поеме поддръжката - "Вашият домоуправител. Професионална поддръжка на сгради".

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #206 -: Юли 05, 2019, 23:15:49 »
Рече да стоя далеч от партийно строителство, че да доживея да си видя внучките и внуците.
Дъщеря ти може да е модерна и да не иска деца. А може да е още по-модерна и да ти доведе снаха.
Варианти със зет циганин, негър, арабин или афганец знам, че няма да те притеснят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #207 -: Юли 05, 2019, 23:16:36 »
"стандарт" цяла седмица вангуват как боко ще си рестартне партията:
Quote (selected)
Най-вероятно в неделя премиерът ще сложи начало на рестарта в партията си, ще отвори вратата на демократичните процеси, ще раздели партийната от местната власт, ще раздаде жълти и червени картони. И ще получи пълна подкрепа в залата. Но дали тя ще е искрена, предстои да се убедим. Едно е сигурно, след уроците в Брюксел Борисов ще бъде още по-предпазлив, по-компромисен и по-хитър. Макрон и Меркел вече показаха нагледно как в Европа чудеса не се случват. 

Копирано от standartnews.com

ама ако беше толко лесно, нямаше да му трябва цвъцко първия път.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #208 -: Юли 05, 2019, 23:17:37 »
Умна жена! А защо тогава плюеш безхаберно по другата жена?

Щото по туй време, когато споменатата приватизираше общонародната собственост и си оправяше живота, една стара жена, лека и пръст, рече на жена ми "Р-че, баба, добре, че не го избраха твоя, щото щяха да та пребрадят, баба".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #209 -: Юли 05, 2019, 23:19:41 »
Рече да стоя далеч от партийно строителство, че да доживея да си видя внучките и внуците.
Дъщеря ти може да е модерна и да не иска деца. А може да е още по-модерна и да ти доведе снаха.
Варианти със зет циганин, негър, арабин или афганец знам, че няма да те притеснят.
бе не е само до модерност. ей я моята голямата - в идеална възраст /25/, от 5-6 години си има приятел, миналия месец получи и годежен пръстен, ама сега е новоизлюпена лекарка, бачка, специалност ще почва - и отидоха още няколко години.

като цяло, откак жените почнаха да драпат за кариера, това удря здраво по раждаемостта. щото една-две години майчинство се отразяват много здраво в професионален план.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #210 -: Юли 05, 2019, 23:20:51 »
чичо Фирмин, според мен трябва да се запишеш в ГЕРп.

Невъзможно е. Няма как някой, който изповядва максимата на Тео "Смъртно опасно е да си прост", да се запише в партия, ръководена от лице с мотото "Вие сте прости, аз съм прост - ще се разберем". Туй ще рече да се подложа на смъртна опасност.

Май беше вчера.
Станишев: И двамата с Борисов помъдряхме, мога да работя с него в интерес на България
Най-накрая станахте мъдри.
How much is?

Фирмине?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #211 -: Юли 05, 2019, 23:22:29 »
Рече да стоя далеч от партийно строителство, че да доживея да си видя внучките и внуците.
Дъщеря ти може да е модерна и да не иска деца. А може да е още по-модерна и да ти доведе снаха.
Варианти със зет циганин, негър, арабин или афганец знам, че няма да те притеснят.

Нали се сещаш колко ми е омерзително да обсъждам детето си и децата на детето си с  :t2407: като тебе? Впрочем, всеки от изброените, ако я обича и почита, нея и децата и, ако е щастлива с него, е за предпочитане пред  :t2407: :t2407: ,каквато, без съмнение, си ти.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #212 -: Юли 05, 2019, 23:24:29 »
Умна жена! А защо тогава плюеш безхаберно по другата жена?

Щото по туй време, когато споменатата приватизираше общонародната собственост и си оправяше живота, една стара жена, лека и пръст, рече на жена ми "Р-че, баба, добре, че не го избраха твоя, щото щяха да та пребрадят, баба".

е ти ачик-ачик си казваш, че нинова се е справила по-добре от тебе. или поне по-добре от оценката, дето ти я е дала старата жена.

което може да е и причина за омразата ти към нинова.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #213 -: Юли 05, 2019, 23:24:37 »
Умна жена! А защо тогава плюеш безхаберно по другата жена?

Щото по туй време, когато споменатата приватизираше общонародната собственост и си оправяше живота, една стара жена, лека и пръст, рече на жена ми "Р-че, баба, добре, че не го избраха твоя, щото щяха да та пребрадят, баба".
Баф тоя Техноимпекс. А да си чувал за АТЗ? А за ДЗУ? А за МК Фридрих Енгелс?
Явно не ти се е получило да влачиш, значи нямаш връзки в Кинтекс.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #214 -: Юли 05, 2019, 23:28:16 »
Quote (selected)
Фирмине?

Кажи, душицо. Липсва ти внимание ли?

Питаш за две десетилетия в политиката двама мъже на средна възраст дали могат натрупат мъдрост и колко? Това ли?

Ами погледни в огледалото, там е отговорът. За двайсе години променил ли си се? Що пък те да не са.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #215 -: Юли 05, 2019, 23:29:49 »
Quote (selected)
Баф тоя Техноимпекс. А да си чувал за АТЗ? А за ДЗУ? А за МК Фридрих Енгелс?

Що, бе? И от тях ли е крала, милата тя!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #217 -: Юли 05, 2019, 23:39:22 »
Нали се сещаш колко ми е омерзително да обсъждам детето си и децата на детето си с  :t2407: като тебе? Впрочем, всеки от изброените, ако я обича и почита, нея и децата и, ако е щастлива с него, е за предпочитане пред  :t2407: :t2407: ,каквато, без съмнение, си ти.
Нали се сещаш, че за мен си един пълен :t2407:, който трябва да бъде :t2407: ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #218 -: Юли 05, 2019, 23:41:20 »
Quote (selected)
е ти ачик-ачик си казваш, че нинова се е справила по-добре от тебе. или поне по-добре от оценката, дето ти я е дала старата жена.

което може да е и причина за омразата ти към нинова.

Не знам как е по твоите места, но по тези места, дето ми минава животът, когато кажат на омъжена жена "да те пребрадят" означава, че ще сложи черната забрадка на вдовица. Така че тази оценка е сред възможно най-високите, които можеш да получиш - мъжът ти е толкова честен и свестен, че ще трябва да го убият, за да го спрат. Прочее, мисля, че добре се справих. Както и от тогава насам. Към Нинова изпитвам отвращение и презрение.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #219 -: Юли 05, 2019, 23:43:56 »
Quote (selected)
Баф тоя Техноимпекс. А да си чувал за АТЗ? А за ДЗУ? А за МК Фридрих Енгелс?

Що, бе? И от тях ли е крала, милата тя!

Досега беше интересно да се дърлеме.
Кой какво е крал не е тема за твоите хора.
Сам знаеш защо.
По-добре помълчи.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #220 -: Юли 05, 2019, 23:44:10 »


на мен пък ми прозвуча като "няма да може да се справи и затова ще го опушкат". иначе продължавам да си мисля, че азбукарите са си баш като за теб.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #221 -: Юли 05, 2019, 23:53:59 »
Quote (selected)
По-добре помълчи.

Благодаря, но не. Не мисля да помълча. И никога не съм. Ползвам се от привилегията да не съм крал и мамил никого.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #222 -: Юли 06, 2019, 00:04:04 »
Quote (selected)
По-добре помълчи.

Благодаря, но не. Не мисля да помълча. И никога не съм. Ползвам се от привилегията да не съм крал и мамил никого.

Вярвам ти че не е било при теб.
Имах предвид твоите хора в партията.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #223 -: Юли 06, 2019, 00:08:05 »
Ползвам се от привилегията да не съм крал и мамил никого.

за което  :way_to_go-1308:

даже няколко, особено при днешните "ценности" /продължавам да се удивявам как вместо добродетели, сиреч нещо добро, почна масово да се ползва ценности, сиреч някаква висока цена. очевидно съм дрът за сегашните реалии./

ама подкрепянето и гордото заставане до лъжци малко помрачават светлата картинка.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #224 -: Юли 06, 2019, 00:18:19 »
Quote (selected)
Вярвам ти че не е било при теб.
Имах предвид твоите хора в партията.

В партията има различни хора. И далеч не всички са от "моите хора". Но пък "моите хора" са като мен - бойци и работници, не крадци и измамници или пък опортюнисти и използвачи. И хич не са малко. Колко са ли? Толкова, че да си струва. Все още.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #225 -: Юли 06, 2019, 00:46:09 »
Quote (selected)
Вярвам ти че не е било при теб.
Имах предвид твоите хора в партията.

В партията има различни хора. И далеч не всички са от "моите хора". Но пък "моите хора" са като мен - бойци и работници, не крадци и измамници или пък опортюнисти и използвачи. И хич не са малко. Колко са ли? Толкова, че да си струва. Все още.

Предполагам че си чувал за капката катран в кацата с мед.
Вярвай ми става въпрос по скоро за капка мед в кацата с катран.
Толкова са.
Бенчев, Гергов като за начало.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #226 -: Юли 06, 2019, 01:11:07 »
С Гергов сгреши. Щото като запишеш Гергов в списъка, Нинова е на една запетайка от него. Като Хензел И Гретел са си, лика прилика.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #227 -: Юли 06, 2019, 01:18:56 »
С Гергов сгреши. Щото като запишеш Гергов в списъка, Нинова е на една запетайка от него. Като Хензел И Гретел са си, лика прилика.

Минало бешело така да се каже.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #228 -: Юли 06, 2019, 09:09:44 »
Фирмин за пореден път лицемери. Възмущението му към "приватизаторката" Нинова е връх на гьонсуратлъка. Може би щяхме да му повярваме ако със същата страст громеше всички настоящи милионери и приватизатори в ръководството на партията си. Няма нужда да ги изброяваме, те са добре известни. Но той дума не обелва за тях. Затова е смешен. Освен това, като пророк на модерния социаллиберализъм удобно пропуска да спомене (но нищо чудно и да не знае), че неговата "идеология" не прави никкава връзка между богатство и "ляво". Достатъчно е само да се правиш на много загрижен. На кого ги разтягаш тея лакардии, Фирмине? 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #229 -: Юли 06, 2019, 10:32:03 »
Бих казал, че жалкият лицемер си все пак ти, otvrat. Ти си от тези, които от десетилетия оправдават нищонеправенето си с милионерите-приватизатори в БСП и предадената лява идея. Защото такива като теб "правоверно" леви са възможни само в условията на тоталитарната държава. Без уюта на чл.1 и социалистическата държава зад гърба си, ти си едно нищо, дрънкаща газена тенекия или в най-добрия случай - стара грамофонна плоча, напяваща мантри и клишета АОНСУ мейд ин, представяни за марксизъм или ленинизъм. Изживяваш се като пазител на кивота със скрижалите. Само дето кивотът сам по себе си е могъщ, а ти развяваш по панаирите и форумите неговото пластмасово подобие. Погледни през рамо. Къде са тези, които те следват. Няма такива. А няма ги, защото нищо от напяваното и претенцията ти не си подкрепил с дела. И ти, и много други като теб. И в БСП, и извън нея. Хората разпознават ментето и отминават. Предпочитат да следват автентичен разбойник като Борисов, отколкото фалшив месия като теб. Нормално е - ти по-далеч от лява фраза нивгаш в тоз живот не си отишъл. Теб ти трябва лява власт, която да огласяваш с песнопенията си, за наслада на властимащите, но си изначално неспособен за ляво действие, а още по-малко - да придобиеш тази власт в класическия класов сблъсък на труд и капитал.

Колкото до мен, аз съм ляв практик, прагматик. Предпочитам да имам за ръководни начала, както би казал Марк Аврелий, левите си принципи - за всяко малко или по-голямо, което зависи от знанията, уменията и труда ми, в ежедневието, в работата ми. Следвам просто правило - правя каквото съм казал и казвам какво и защо правя. Не водя маси, ни тълпи зад себе си, но качествени, реални и живи хора, ми се доверяват и ме следват или пък, бидейки по-високо в държавната или партийната йерархия се съобразяват с преценката и съвета ми. Така. И когато един ден легна в ковчега и по капака задумкат буците, а това на моята възраст и с моето здраве вече може да е всеки един ден, ще съм изживял един нелош живот, който съм готов да отчета, ако има пред кого и къде. А ти отнеси там рецитациите си и дано този, който съди, да е с чувство за хумор.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #230 -: Юли 06, 2019, 10:53:22 »
Поредният скудоумен тюрлюгювеч, за да се измъкнеш от елементрен, конкретен въпрос. Ти си нарцисът, ти се изживяваш като некъв "лидер", ама той и Жорж Ганчев така се изживяваше. Аз съм си нормален човек, нямам наполеонови комплекси, ненавиждам ренегатите, които на всяка крачка храчат по това, в което са лъгали, че вярват и се срамуват от миналото си.
Затова отговори простичко : какво си се лепнал за "приватизаторката" Нинова, а дума не обелваш за милионерите в БСП?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #231 -: Юли 06, 2019, 11:07:54 »
Quote (selected)
Ти си нарцисът, ти се изживяваш като некъв "лидер", ама той и Жорж Ганчев така се изживяваше.

Не съм нарцис. И то е очевидно. Дали съм лидер? Кой знае. Когато погледна през рамо, виждам да ме следват някакви, ама сигурно просто минават или пък са се объркали. Колкото до Жорж Ганчев, сигурен съм, че е лидер сто пъти повече от това, което ти някога ще бъдеш. И тук тенекето ти дрънка на кухо. Защото не си го виждал Жорж Ганчев как обикаляше и как изграждаше структурите на Бизнес блока сам самичък. Ти и една стотна от неговия труд за партийно строителство, също сигурен съм, в целия си живот не можеш сбра.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #232 -: Юли 06, 2019, 11:21:08 »
Не съм нарцис. И то е очевидно. Дали съм лидер? Кой знае. Когато погледна през рамо, виждам да ме следват някакви, ама сигурно просто минават или пък са се объркали.

 :b0201:

Леле, мале! Ти много искаш да те разпознаем и да ти ръкопляскаме, а? Въртиш, сучен, намекваш, подхвърляш - барем се сетим кой титан на либерализма си. И затова си мислиш, че аз трябва да съм некой "виден" стар комуняга, зад когото трябва задължително да следва партия. Затова тея постоянни обвинения, че "нищо не съм направил". Напротив, направих много! Отказах да стана ренегат и да продам идеите си.
Затова отговори на простичкия въпрос : защо си се залепил за "приватизаторката" Нинова, а дума не обелваш за милионерите в ръководството на БСП?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #233 -: Юли 06, 2019, 11:56:20 »
Quote (selected)
Затова отговори на простичкия въпрос : защо си се залепил за "приватизаторката" Нинова, а дума не обелваш за милионерите в ръководството на БСП?

Твърде евтин трик - невярно твърдение последвано от едно защо. Не съм се "залепил" за Нинова. И не е вярно, че "дума не обелвам" за милионерите в ръководството на БСП. Има си архив - и тук, и на Другото място. Инсталирането на папесата на Позитано 20 си беше пар екселанс сделка и акция на задкулисието, проекция на което в БСП са споменатите "милионери".

И нещо злободневно. Въпросните "милионери" напълзяха БСП - в центъра и по места - в края на 90-те и по-късно, когато партията не можеше да си плати сметките. Буквално. Така, с платена сметка за ток, вода и парно, с по двайсе кебапчета и кана вино и сто плаката платени партията се "отвори" за тях. И понеже, по правило, това са бизнесмени, съвсем скоро получиха и организационна власт. Щото партийното строителство е скъпа работа и който плаща сметката, иска да поръчва и музиката. С което БСП се превърна в разширение на бизнеса им, част от "житейския" им холдинг. Дружелюбно поглъщане, както комай е терминът в корпоративните финанси. И взе да се управлява като бизнес, като търговско дружество, до пълно обезличаване на уставните и органи и изпразване от функциите им. С годините се създаде модел на партийна работа, който изцяло се доминира от милионера начело и/или клиентелата му. Патрон-клиентелистка социална структура в класическия и вид. Впрочем, за това съм писал и на едно по-друго място, преди двайсетина години, когато се започна още, с името си. Но никой не обръщаше внимание. Прекалено умозрително им се виждаше, защото имах щурата идея да анализирам политическите структури на БСП като структури на социален капитал и способността им да трансформират социален капитал в политически и политическия - в социален.

В ГЕРБ, например, създадената от Цветанов партийна "машина" социално е точно това - ефективен капиталов преобразувател. Социален капитал - в политически, политическият капитал - в социален, а покрай това - и във финансов, който също се инвестира в социален и политически, в ритъма на политическия изборен цикъл. Цикълът, който дава власт, а тя катализира процеса. Работи си перфектно, само да не надзърне някой под капака. Щото може да не им хареса, както се видя.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #234 -: Юли 06, 2019, 12:25:58 »
Не съм се "залепил" за Нинова. И не е вярно, че "дума не обелвам" за милионерите в ръководството на БСП. Има си архив - и тук, и на Другото място.

Не е вярно! Ти не пропусаш пост без да споменеш "приватизаторката". Не съм те чул да коментираш постоянно Гергов, Овчаров и сие за техните милиони. Ако някога ги споменеш, ей така, между другото - както сега - то е за да се изкараш принципен. Имаше един, Сгуню, който плюеше ежедневно по Русия, но веднъж в годината пускаше едно "и американците са същите", за да си мислим, че е обективен. И ти така.
Няма значение. Лицемерието ти е видно като пуча въшка на чело. И аз затова го споменавам.
Но искам да те успокоя. Вашата модерна либерална социалдемокрация не само е ОК с милионери в своите редици, но и поощрява всички богати, които са чувствителни към "социалното неравенство". Социалдемокрацията винаги е била любовничка на капитала.
Няма от какво да се срамуваш. Нито от Корнелия, нито от Гергов, нито от Овчаров. А като размените слюнка с герп и Боци - дай боже още богати хора да станат модерни ляви.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #235 -: Юли 06, 2019, 15:03:46 »
Quote (selected)
И не е вярно, че "дума не обелвам" за милионерите в ръководството на БСП.
Вярно е, макар и отчасти. Нищо не си споменавал за др. Лечева, а колегите дето обсъждат милионерите в БСП са и обърнали подобаващо внимание.  :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #236 -: Юли 07, 2019, 00:04:45 »
Quote (selected)
И не е вярно, че "дума не обелвам" за милионерите в ръководството на БСП.
Вярно е, макар и отчасти. Нищо не си споменавал за др. Лечева, а колегите дето обсъждат милионерите в БСП са и обърнали подобаващо внимание.  :smokin:

Хубава идея.
Дайте да направим списък на милионерите в БСП.
Кой, кога, откъде и ако може данъчните им декларации.
Почвайте.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #237 -: Юли 07, 2019, 00:06:28 »
нумеро уно: гергов.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #238 -: Юли 07, 2019, 00:19:40 »
Иска ми се все пак Фирмин и Калин да го започнат списъка.
Хубаво е освен имената да има и сведения, които могат да се проверят по някакъв начин.
Ясно е че се получава площадка където ще се изсипе компромат, но се надявам по-умните колеги да намерят начин как да се избегне това.

P.S. Може би съм наивен, но си мисля че по този начин ще им помогнем да се отърват от разни зависимости.
       Ваша си работа. Аз мисля че не е лошо да пробваме.
       ГЕРБ ако ни четат и ако им стиска могат да пробват нещо подобно.
       Въпреки че едва ли?
« Последна редакция: Юли 07, 2019, 01:31:11 от AnonimusBG »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #239 -: Юли 07, 2019, 18:27:25 »
Къде са милионерите?
Не че не съществуват.
Май никой не иска да си създава главоболия.
Защо тогава пишем това онова?
Като за начало.

Варненският общински съвет упълномощи днес кмета на града Иван Портних (ГЕРБ) да плати 43 млн. лв. на пловдивския бизнесмен Георги Гергов, за да купи от него т.нар. „Дупка“ в центъра на града. Става дума за нереализиран строеж на търговски център, който беше започнат още през 1986 г., а по-късно стана собственост на Гергов.
http://podtepeto.com/aktualno/варна-прави-сделка-с-гергов-за-дупката/


Община Варна е превела сумата от 43.2 млн. лв. за откупуването на 100% от дружеството "Централен универсален магазин Варна" на пловдивския бизнесмен и активист от БСП Георги Гергов. Това съобщиха от местната администрация за "Капитал".

До сделката за т.нар. "Дупка" в центъра на Варна се стигна, след като на 5 октомври тя бе одобрена с гласовете на ГЕРБ и ДПС във варненския общински съвет, но при съпротивата на БСП, партията в която членува Гергов и други десни политически формации. Веднага след това - на 10 октомври, без дебат и обосновка правителството взе решение да осигури парите от бюджета, те. всички данъкоплатци плащат за скъпия терен на Гергов.

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2018/12/11/3360070_gergov_e_poluchil_43_mln_lv_za_dupkata_no_varna_oshte/?fbclid=IwAR08mgyCvfMc1lzNVnRG_XyRn9uGkbF_WJafhiekjG6AYVlfvM4Ro6rHd1E