Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 08:46:04

Автор Тема: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани  (Прочетена 28819 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #60 -: Август 02, 2019, 10:16:36 »
Quote (selected)
Кое да прочетем? Аналлизите не бяха ли секретни? :)

Не бяха. И не са. "Секретни" ги прави невежеството на не-четящите пикаещи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #61 -: Август 02, 2019, 10:43:35 »
Колегите Фирмин и Отврат как мислят, има ли такава партия? 

Каква партия? На Слави ли? И да има, и да няма, е без значение, защото средният българин е доказал в цялата си история, че е прост и неграмотен човек, който неможе да преценя нито враговете си, нито приятелите си, нито водачите си. Чудим се защо "западняците", защо "англосаксите" били толкова напред. Ами, ето защо! Защото не са прости като българите, които само търсят месия, и колкото повече не познават един човек, толкова повече го идеализират. И не "няма такава партия, а няма такъв народ.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #62 -: Август 02, 2019, 11:13:25 »
Quote (selected)
И да има, и да няма, е без значение, защото средният българин е доказал в цялата си история, че е прост и неграмотен човек, който не може да преценя нито враговете си, нито приятелите си, нито водачите си.
... а така също и интересите си.  ???

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #63 -: Август 02, 2019, 11:32:17 »
Отдавна престанах да гледам слаФчувите глупотевини, ама като чета цитатите на домашния гений анализатор, той същински мислител, пустия му учиндолец!
БСП имаше своя шанс със Нинова, но пропусна момента и сега пак ще ни "оправят" в съкратени срокове ...
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #64 -: Август 02, 2019, 11:42:35 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #65 -: Август 02, 2019, 12:31:28 »
И не "няма такава партия", а няма такъв народ.
:way_to_go-1308:
« Последна редакция: Август 02, 2019, 13:41:02 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #66 -: Август 02, 2019, 13:33:12 »
Мачкай, Саше! Корни цяла сега тебе гледа! 

За пръв път ще пусна тук, под тоз пасквил на логорееца Симов, неколко коментара.  :D

Quote (selected)
•   Какво пречи Трифонов да има партия? Нали всеки може да има? Защо предварително се обрича един или друг ? Сигурно КОЙ го е страх толкова популярна фигура да направи партия.

•   ЪЪЪ, да питам само: А кой беше тоз Симов и с какво е ...... ?!?!?

•   Ми у България има вече една ЧАЛГА партия и тя е ГЕРБ. Явно Славчо-чалгата шъ се конкурира с шайката за електорат....

•   Когато няма котараци, мишките играят хоро ...
:ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Август 02, 2019, 13:38:20 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #67 -: Август 02, 2019, 14:29:17 »
Който плаща анализите, той поръчва музиката.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #68 -: Август 02, 2019, 14:37:09 »
Quote (selected)
За пръв път ще пусна тук, под тоз пасквил на логорееца Симов, неколко коментара

Ааа, не тъй със Сашко! ПИК така официално го уважава, а ти не щеш да го знайш*.  8)

А съвсем друг е въпросът как ПиК, дето така ръси огън и жупел връз Корнела, изведнъж заобича хералда и.  8)




-----------
* Трябва да ти се разкаже анекдота, за да разбереш. Та, пътува, значи една достолепна анхиалска кокона във влака Анхиало - Бургас с поотрасналия си син, тийнейджър по сегашната класификация. Момъкът отива до тоалетна във влака. Влакът пълен. Майка му, пред вратата на тоалетната, почуква деликатно - N-чеее, вземи, мама, тоалетна хартия. Отвътре се чува мутирало ръмжене - Мани са, ма! Майката, на плач вече - N-чеее, недей така бе, мама. Аз така официално да та уважавам, а ти не щеш да мъ знайш.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #69 -: Август 02, 2019, 14:51:50 »
Който плаща анализите, той поръчва музиката.
Ако имаш пари за трошене, можеш си поръча малко музика тук:


http://epicenter.bg/article/ISA--/189596/11/0

Пицикато на ушенце - екстра, гратис.

 8)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #70 -: Август 02, 2019, 15:10:44 »
Ако имах достатъчно пари, щях да ги давам за информация. Имам ли я, анализите мога сам да си ги направя.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #71 -: Август 02, 2019, 15:23:51 »
Quote (selected)
Ако имах достатъчно пари, щях да ги давам за информация. Имам ли я, анализите мога сам да си ги направя.

Информация да искаш! Има колкото щеш. Един живот няма да ти стигне, да я анализираш. Виж, за това дали можеш сам да си правиш анализите ... Доста съм скептичен, така да река. По нищо не личи да можеш.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #72 -: Август 02, 2019, 15:38:00 »
Щях да се тревожа, ако беше на противоположното мнение.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #73 -: Август 02, 2019, 16:16:29 »
Ами хайде да видим, тогава, основанията на моя скептицизъм.

Ако имах достатъчно пари, щях да ги давам за информация. Имам ли я, анализите мога сам да си ги направя.

В класическата DIKW схема ти заявяваш, че те затруднява прехода D-I и си готов да си платиш, че някой да го осъществи вместо теб. Заедно с това твърдиш, че си способен на самостоятелен преход I-K, който, уви, е преход от по-високо ниво, но това теб не те притеснява. Колкото до прехода до W, за него не си струва и да споменаваме, щото ти си на тези "небеса" по рождение и по принадлежност (към пол, раса и нация, предполагам). С което установяваме, че колкото по-високо по пирамидата DIKW се изкачваме, твоята еуфория и самоувереност расте. Явлението е познато като първи симптом и лека форма на височинна болест.

Впрочем, преходът от данни към информация, който те притеснява, се основава на умението в данните да видиш значение и тенденция и, разбира се, връзка. А това изисква специално умение, метод. Особен вид мислене, поне. Което, от признанието ти, разбираме, ти нямаш. Това обяснява и скептицизма ми към уменията ти, драги.

Звездното небе е едно. Данните на Тихо Брахе - друго. Небесната механика на Кеплер - трето. А законите на Нютон и теорията на Айнщайн за гравитацията - четвърто и пето. През тези неща не се минава скок-подскок. Освен ако ... звездите не ти говорят. На теб говорят ли ти?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #74 -: Август 02, 2019, 16:51:33 »
"класическата DIKW схема"

Не знам какво е DIKW схема. Учил съм съвсем други неща. Ще проверя какво е.
И не е проблемът в прехода данни-информация, а в получаването на данните. А достоверни и ценни данни се добиват не чрез легални и общодостъпни способи.
А аз не съм нито олигарх, нито ченге, нито роднина или приятел с такива лица. Т.е. не съм част от "сложни йерархични мрежи от връзки и отношение" и т.н. като някои други хора.
Тъй че "анализът" ти за някакви мои "признания" е фалшив и манипулативен, като всички твои "анализи".
Относно самочувствието ми - то не се гради на произхода ми (род, народ и раса), а на резултатите ми на стотина изпита. Също и на един друг тип изпит, недолюбван от доста ... лисици.
 :smokin:
« Последна редакция: Август 02, 2019, 17:03:39 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #75 -: Август 02, 2019, 17:07:44 »
Хубави, умни и високоинтелектуални приказки ни разказва г-н Фирмин.
Само не е ясно защо при наличие на такива инструменти и такива експерти продължаваме да загиваме като държава.
Ясно е че влизам в ролята на Чудомировия бай Тотю Чушката, но резултатите са налице.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #76 -: Август 02, 2019, 17:21:19 »
Quote (selected)
И не е проблемът в прехода данни-информация, а в получаването на данните. А достоверни и ценни данни се добиват не чрез легални и общодостъпни способи.

О, напротив. По-голямата част от OSINT* се основава на тях. А OSINT е и по-голямата част от разузнаването.

Според Уикито, в този контекст, открити източници са:

Quote (selected)
Открити източници

    СМИ (средства за масова информация) – вестници, списания, радио, телевизия.
    Интернет, в частност уеб-общностите и съдържанието, създадено от потребителите (user generated content) – социални сайтове, видео-хостинги, уики-справочници, блогове, форуми.

    Публични правителствени отчети, официални бюджетни и демографски данни, материали от прес-конференции, различни публични изказвания.
    Наблюдения – радиомониторинг, използване на общодостъпни данни, дистанционно сондиране на Земята (например, Google Earth).
    Професионални и научни отчети, конференции, доклади, статии

Най-достоверните и най-ценните данни са публично достъпни, в повечето случаи - даже при условия и по ред, определени с императивни норми на закона.

----------------
*OSINT - Open Source Intelligence - Разузнаване от открити (отворени) източници на информация.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #77 -: Август 02, 2019, 17:31:09 »
Quote (selected)
Само не е ясно защо при наличие на такива инструменти и такива експерти продължаваме да загиваме като държава.

Защото не ги ползвате, а предпочитате да пикаете, в невежеството си, връз тях, както вече ти бе отговорено. Не знам дали ти е утеха, но и проповедникът, Давидовият син, царят на Ерусалим, му е направило впечатление това, преди хиляди години:

Quote (selected)
И това видях като мъдрост под слънцето, (И тя ми се видя голяма):   
Имаше малък град, и малцина мъже в него; И дойде против него велик цар та го обсади, И издигна против него големи могили.   
Но в него се намери сиромах и мъдър човек, И той с мъдростта си избави града; Но никой не си спомни за онзи сиромах човек.   
Тогава рекох: Мъдростта струва повече от силата; А при все това, мъдростта на сиромаха се презира, И думите му не се слушат.

(Еклесиаст, 9:13-16)

А един друг, от същия род Давидов, рекъл по-късно:

Quote (selected)
Не давайте свето нещо на кучетата, нито хвърляйте бисерите си пред свините, да не би да ги стъпчат с краката си и се обърнат да ви разкъсат.

(Матей, 7:6)

А е бил хуманист ... Сигурно е знаел нещо повече. Например, как ще свърши съвсем скоро всичко това.

 ???

 ???

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #78 -: Август 02, 2019, 17:33:59 »
Единственото ценно знание е тайното. Откритото е система от примамки и фалшиви следи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #79 -: Август 02, 2019, 17:42:15 »
Quote (selected)
Само не е ясно защо при наличие на такива инструменти и такива експерти продължаваме да загиваме като държава.

Ето защо:

един друг, от същия род Давидов, рекъл по-късно:
Quote (selected)
Не давайте свето нещо на кучетата, нито хвърляйте бисерите си пред свините, да не би да ги стъпчат с краката си и се обърнат да ви разкъсат.
Сигурно е знаел нещо повече. Например, как ще свърши съвсем скоро всичко това.

Бисерите (истинското знание) вместо да бъде направено достояние на всички, е било скрито и направено притежание само и точно на тези, които го използват за измама на другите, за да творят Зло.
А те говорят и вършат това, което е природата им. Т.е. изпълняват похотите на своя Баща (като ще си говорим библейски)  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #80 -: Август 02, 2019, 17:43:37 »
Г-н Фирмин
Аз вече писах по-рано, че си падам малко анархист и се стремя да имам колкото се може по-малко отношения с държавата.
Така че аз нямам никакви отношения с тези които би трябвало да ги четат и да вършат някаква работа.
Това си е ваш вилает.
Оправяйте се.
Аз съм от кибиците, но ми стана жалко за държавата, хората в нея и бъдещето и с такива анализатори и управници.
По-горе го написах смятай ме за Чудомировия бай Тотю Чушката.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #81 -: Август 02, 2019, 17:51:48 »
Quote (selected)
Единственото ценно знание е тайното. Откритото е система от примамки и фалшиви следи.

Това са глупости. И който ти го е втълпил, грях си е взел, че те е увредил.

Методът е ценното знание. И това дори не е тайна, ако си имал добри учители и разума да ги слушаш, когато те учат.

 
Quote (selected)
Безименното

        е начало на Небето и Земята.

Притежаващото име

        е майка на всички неща.

Ето защо,

който няма страсти,

        вижда безпределното;

който има страсти,

        вижда пределното.

 

Тези двете имат еднакво начало,

        но различно име.

 

И двете се наричат дълбоко.

От една дълбочина към друга по-дълбока —

        врата на всяка тайна.

... и като се присмееш на горното, "врата на всяка тайна", иде и следното, пак от същия ум

Quote (selected)
Мъдрецът винаги е способен да спаси човека,

        ето защо за него няма ненужен човек.

Той винаги е способен да спаси вещта,

        ето защо за него няма ненужна вещ.

Това се нарича просветеност.

 

Ето защо

        добрият е учител на лошия,

        а лошият е негов спасителен обект.

Ако лошият не цени своя учител

        и добрият не обича своя обект,

        макар и да се считат за умни —

        са глупави.

 

Това се нарича дълбока тайна.

Щото си падаш по ... тайните.

 8)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #82 -: Август 02, 2019, 18:25:31 »
Quote (selected)
Хубави, умни и високоинтелектуални приказки ни разказва г-н Фирмин.
Само не е ясно защо при наличие на такива инструменти и такива експерти продължаваме да загиваме като държава.
Щот всички сме царе на приказките (особено анонимните), ама като се стигне до действия ссме пас.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #83 -: Август 02, 2019, 18:28:39 »
Цитат на: Firmin
Quote (selected)
Безименното ...

... и като се присмееш на горното, "врата на всяка тайна", иде и следното, пак от същия ум

Quote (selected)
Мъдрецът винаги е способен да спаси човека ...

Не се присмивам на тези неща. Ще ги прочета внимателно.
Благодаря за тези два текста.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #84 -: Август 02, 2019, 18:30:19 »
Quote (selected)
Хубави, умни и високоинтелектуални приказки ни разказва г-н Фирмин.
Само не е ясно защо при наличие на такива инструменти и такива експерти продължаваме да загиваме като държава.
Щот всички сме царе на приказките (особено анонимните), ама като се стигне до действия ссме пас.

Умните и красивите нали действат.
Е и какво от това?
Докъде я докарахме?

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #85 -: Август 02, 2019, 18:44:16 »
Истината е че нещата по някакъв начин се оправят когато има силна ръка в разумни граници.
Турция дръпна след Кенан Еврен.
Гърция също преживя нещо подобно.
За Сингапур и Ли Куан Ю няма какво да се говори.
Ние успяхме да про*ерем това което ни остави нашата силна ръка.
Анализатори и управници сър така да се каже.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #86 -: Август 02, 2019, 18:44:42 »
Единственото ценно знание е тайното. Откритото е система от примамки и фалшиви следи.

Мисля, че Фирмин е прав.
Минаха времената на "тайните" всичко е явно, но така "анализирано" че да е точно на опъки от истината.
Данни има и анализи бол, естествено масата се плъзга по смляното не иска сама да мисли.
Та Фирмин понякога случайно уцелва иначе с неговите "секретни анализи" ме избива на смях. Фрирмин, не е ппроблем да се намерят такива като твоите, малка задачка за размисъл:
Ако твоите анализи струваха повече от тока на лаптопа дали нямаше вече да са "изтекли"?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #87 -: Август 02, 2019, 19:02:11 »
Пицикато на ушенце - екстра, гратис.

Фирмин, вместо да демонстрираш тук специализирани познания, да ръсиш библейски знания и да разпространяваш библейска мъдрост, можеше да мацнеш поне два реда от политическия анализ на „Института за стратегии и анализи” за събитията в България, Европа и света през юли 2019 г. Към който анализ си дал линк чрез epicenter.bg.

ЗА ДА БЪДАТ КОМЕНТАРИТЕ ТИ ПОНЕ МАЛКО СМИСЛЕНИ И ДА ИМАТ ТУК СЕПАК НЕКВА СТОЙНОСТ.  :light_bulb-1377:

Моя милуст ся не може. Но ако се върна до края на деня, да знаеш, че ще го направя АЗ.

Защото не е нужно човек само да се фука.
BUT TO ALSO PUT HIS/HER ERUDITION TO GOOD USE.  :lightbulb_idea-1364:
« Последна редакция: Август 03, 2019, 10:54:42 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #88 -: Август 02, 2019, 19:15:01 »
Quote (selected)
Ако твоите анализи струваха повече от тока на лаптопа дали нямаше вече да са "изтекли"?

Ами ... не. Защото лийк-рискът се определя не от стойността на тока, и не дори от стойността на анализите, а от стойността на хората, на които съм ги предоставил. Пък те са стойностни хора.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #89 -: Август 02, 2019, 19:18:52 »
Quote (selected)
Пък те са стойностни хора.

Те също имат право да четат анекдоти.
Не възразявам! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #90 -: Август 02, 2019, 19:20:02 »
Quote (selected)
можеше да мацнеш поне два реда от политическия анализ на „Института за стратегии и анализи” за събитията в България, Европа и света през юли 2019 г. Към който анализ си дал линк чрез epicenter.bg.

Не съм абонат и нямам достъп до пълната версия. А и да имах, би било незаконно и неетично да го публикувам тук. Имам достъп и чета, каквото и всеки, проследил линка, който съм дал. Не го копирах тук, първо, защото хич не ме впечатлява и второ, модераторите ни съветват да не товарим форума с текст, който е достъпен. Прочее, нищо спешно - предпочитам да изчакам теб, ти да го копираш, целия или част.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #91 -: Август 02, 2019, 19:23:31 »
Quote (selected)
Пък те са стойностни хора.

Те също имат право да четат анекдоти.
Не възразявам! :t0328:

Мисля, че ще се смеят повече на жалкия ти опит за остроумие, отколкото на "анекдотите", дето им изпращам. Но то е сигурно заради неразвитото им до твоите висоти чувство за хумор.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #92 -: Август 02, 2019, 19:44:08 »
Quote (selected)
Метро от „Красно село“ до бул. „Патриарх Евтимий“ в София ще има през февруари 2020 година, а не както досега съобщаваха от Столичната община - до есента на тази година.
https://www.segabg.com/hot/otkrivaneto-na-tretiya-luch-na-metroto-se-otlaga-za-fevruari
ГЕРБ се готвят да сдават София, май?
Служебно губят един голям регион. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен vetov

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #93 -: Август 05, 2019, 10:43:15 »
Труд: Слави учредява партията си на 5 октомври

Събитието е в зала “Рейнбоу Плаза”

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #94 -: Август 05, 2019, 11:03:08 »
Труд: Слави учредява партията си на 5 октомври

Събитието е в зала “Рейнбоу Плаза”

Следователно, "НТД" на Трифонов НЯМА да участва в тези местни избори.  Ликуй, народе! 8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #95 -: Август 05, 2019, 11:23:11 »
https://pogled.info/avtorski/Peto-TSekov/slavi-mozhe-da-promeni-politicheskiya-landshaft.107315

Петьо, свери си часовника, братле. Хронограмата за изборите е факт - приета с Решение № 560-МИ от 22 юли 2019 г. на ЦИК.

Quote (selected)
29.   ЦИК регистрира партиите и коалициите за участие в изборите за общински съветници и кметове - чл. 134, ал. 1, чл. 141, ал. 1ИК - Не по-късно от 45 дни преди изборния ден - 11.09.2019 г.

Ако Трифонов не регистрира "НТД" до тази дата, а то ще рече вече да е минало учредяване и вписване в съда по реда и при условията на Закона за политическите партии, ще пропусне местните избори, почивайки си на резервната скамейка.

Да напомням ли пак, че всяка политическа дейност, присъща на партия, извършвана от сдружение е тежко незаконосъобразна - до степен на противоконституционност? Май няма нужда. Или пък?  ???

Бактън от аджамии, прочее. Като ще се захваща с политика, да си прочете законите, а ако не може - да намери някой да ги прочете вместо него, кеманджията.  >:(

Неактивен vetov

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #96 -: Август 05, 2019, 11:53:05 »
През 2001 година НДСВ спечели изборите, без да е регистрирано като партия.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #97 -: Август 05, 2019, 12:07:41 »
През 2001 година НДСВ спечели изборите, без да е регистрирано като партия.

... но в коалиция с регистрирани партии. Да ти припомням ли кой бе мандатоносителят?

Ако кеманджи Слави го кара на твоите или на нечии други подобни спомени, без да си чете законите, здраво я е закъсал.

Законът за политическите партии е от 2005 година. Нормата там е императивна.
Quote (selected)
Чл. 3. Организации, които не са политически партии, не могат да участват в избори.

Впрочем, в пълно съгласие с Конституцията.

Quote (selected)
Чл. 12. (1) Сдруженията на гражданите служат за задоволяване и защита на техните интереси.
(2) Сдруженията на гражданите, включително синдикалните, не могат да си поставят политически цели и да извършват политическа дейност, присъщи само на политическите партии.

Кеманджиите да си четат законите, щото аман се рече. После ще ореват орталъка как не ги допускат до избори, безценните.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #98 -: Август 05, 2019, 12:41:13 »
Quote (selected)
Чл. 3. Организации, които не са политически партии, не могат да участват в избори.
Врата у полето. Организации, Сдружения и други ООД-та могат да подкрепят "независими" кандидати например чрез масово крякане, по-известно като културна дейност.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен vetov

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #99 -: Август 05, 2019, 12:56:37 »

... но в коалиция с регистрирани партии.

НДСВ изобщо не участва в Коалицията "Национално движение Симеон Втори".
https://www.vesti.bg/novini/reshenieto-na-cik-za-registraciiata-na-koaliciia-ndsv-171383

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #100 -: Август 05, 2019, 13:10:57 »

... но в коалиция с регистрирани партии.

НДСВ изобщо не участва в Коалицията "Национално движение Симеон Втори".
https://www.vesti.bg/novini/reshenieto-na-cik-za-registraciiata-na-koaliciia-ndsv-171383

Тъй, де. Затова и ти соча по-горе - мандатоносителят кой е.

Но, както и сам виждаш, взеха се мерки в последвалия ЗПП - налице е императивна забрана.

Разбира се, по тези места свине и свинщини да искаш - кеф ти с чума, кеф ти без. Нищо чудно да са измислили някакво извращение на закона от "проекта "НТД"". Това само би добавило аргумент в посока на несъстоятелност. Засега, мрежа от ИК ми се вижда най-вероятната форма. Само, дето с ИК принципът е един ИК - един кандидат, както и че член на един ИК не може да е в друг ИК едновременно. Сложно, неефикасно и, най-вероятно, неефективно начинание.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #101 -: Август 05, 2019, 13:21:43 »
Да напомням ли пак, че всяка политическа дейност, присъща на партия,

Нема лош0! А сега ни напомни какво точно е "политическа дейност, присъща на партия". То е ясно, че в избори не може да участва - зикона го запретява. Но всяка обществена организация, която не е партия, може да има всякакви структури, устав, ръководаство, да организира всевъзможни прояви, да агитира за квото си иска и т.н., и т.н.

Неактивен vetov

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #102 -: Август 05, 2019, 13:32:01 »
Нищо в закона не пречи на НТД да повтори врътката на НДСВ.
Или някоя  нова врътка да спретнат ...

Не разбирам защо ние обсъждаме това. По-интересно е какво ще правим, ако спечелят достатъчно, за да има значение какво говорят.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #103 -: Август 05, 2019, 14:01:34 »
Бе що се .....
И какво пречи партия "рога и копита" надлежно регистрирана а може и вече участвала да издигне за кандидатдепутати членове на (все)опществено движение "Няма пък - нъц" или както ще се казва на Слафчу.
Казвам рога и копита щото ако е примерно "ПП - движение 21" ще боли повече.
Слафчу че праи концерти набира пачки ..... се неща де ги разбира.
Тятанку влиза в парламата и че мое праи нерви на примерно Миков, въпреки че не го виждам там.
И оп, двеме-трима депутати на МИР - незаобиколим фактор.
 
Нещо незаконно?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #104 -: Август 05, 2019, 14:01:55 »
Нищо в закона не пречи на НТД да повтори врътката на НДСВ.
Или някоя  нова врътка да спретнат ...

Не разбирам защо ние обсъждаме това. По-интересно е какво ще правим, ако спечелят достатъчно, за да има значение какво говорят.

Няма как да повторят врътката на НДСВ. Забраната е пряка и императивна. Могат да се наметнат с някоя овча кожа и да пропълзят под овцете, но където и да формират представителство - в орган на местно самоуправление, законодателен орган, някой и друг едноличен териториален орган на изпълнителната власт - то ще е представителство на "руното", ако ще пък и "Златното руно" да е, но не и на "НТД".




По правило, предпочитам да съм сред тези, които мислят и действат преди - проактивно, нежели след - реактивно. Но далеч не с всички са така. По тези места се масовото предпочитание е първо да ти дойде яйцето до ... сещаш се.  ???
 8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #105 -: Август 05, 2019, 14:11:18 »
Quote (selected)
Нещо незаконно?

Заобикаляне на закона. Което си е, пар екселанс, незаконно, неетично и неморално - няма как да е добра практика, колкото и "хитро" да изглежда.

Но това е самоцелно предположение. Логиката на "проект НТД" е съвсем друга. Както и целта. И тази логика изисква, поне на първо време, самостоятелност. На Кеманджи Славчо ще му се наложи да премине през Полифем в собствената си кожа. С всички произтичащи за нея рискове. Няма как - ще трябва да се докаже.

 8)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #106 -: Август 05, 2019, 14:29:30 »
Заобикаляне на закона. Което си е, пар екселанс, незаконно,

Ами, не е пар екселанс! Т. нар. "заобикаляне на закона" (една световна журналистическа глупост) никога не е незаконно, защото се извършва или по законен ред, или не в нарушение на законите, но за постигане на противоправен резултат. И ако действието постигне този противоправен резултат, то не е "незаконно", а резултатът е недействителен. Чат ли си?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #107 -: Август 05, 2019, 14:44:41 »
Ся не ми се рови в парламентарния правилник, но ми се чини, че няма ограничение за образуване на парл. група. освен броя депутати.
Т.е. веднъж влезли в парламента от името на партия, ората от "движението" напускат парл. група, която се разпада и ачик-ачик си правят нова група с името на "движението".
Найс, а?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #108 -: Август 05, 2019, 14:49:47 »
Мъ ти вече и лекции по обща теория на правото ли ми четеш?! Хълцам неудържимо!  :beer-405: Значи ... как беше ... "заобикаляне на закона" (една световна журналистическа глупост)? Дали пък ... да не вземеш ти да си покриеш твоята, а? Че ти се видят срамотиите.  >:(

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #109 -: Август 05, 2019, 14:56:55 »
Ся не ми се рови в парламентарния правилник, но ми се чини, че няма ограничение за образуване на парл. група. освен броя депутати.
Т.е. веднъж влезли в парламента от името на партия, ората от "движението" напускат парл. група, която се разпада и ачик-ачик си правят нова група с името на "движението".
Найс, а?

... и разни други, типични за тях и безсрамието им, шарлатании и панаирни карагьозлъци ... И кво? Такива ще са с претенция да осъществяват държавното управление? Мъ верно ли!  ???

Или ще да рекат не, ние не сме предрешковци, палячовци и кеманджии, ние сме ботеви четници. Ей сага ще хвърлим бахчеджийските потури и ще сложим аби гайтанлии с астраганени аслан калпаци.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #110 -: Август 05, 2019, 15:11:45 »
Мъ ти вече и лекции по обща теория на правото ли ми четеш?! Хълцам неудържимо!

Ами, пий вода, стисни си носа. Освен ако не желаеш да станеш параграф нумеро дуе. Няма такъв правен термин "забикаляне на закона". По простата причина, че законът никога не може да се "забиколи". Капиш?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #111 -: Август 05, 2019, 15:19:07 »
Оох, миличкият ...

Quote (selected)
Чл. 26. (Ал. 1 изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) Нищожни са договорите, които противоречат на закона или го заобикалят, както и договорите, които накърняват добрите нрави, включително и договорите върху неоткрити наследства.
Нищожни са и договорите, които имат невъзможен предмет, договорите, при които липсва съгласие, предписана от закона форма, основание, както и привидните договори. Основанието се предполага до доказване на противното.
(Ал. 3 отм. - ДВ, бр. 30 от 1990 г.)
(Ал. 4 изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) Нищожността на отделни части не влече нищожност на договора, когато те са заместени по право от повелителни правила на закона или когато може да се предположи, че сделката би била сключена и без недействителните и части.

Закон за задълженията и договорите

 :cool-1084:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #112 -: Август 05, 2019, 15:41:39 »
Закон за задълженията и договорите

Параграфе, пак ти повтарям, че закон не може да се забиколи. Защото е важна правната последица. Крайният резултат, по нашенски. И ако той (крайният резултат) е забранен от закона, постигането му, дори със законни средства е  недействителен. Пример : ако законът забранява на гражданите да имат извънградски имоти, баба ти не може да ти завещае нива. А са ми обясни как ще забиколиш закона, за да получиш нива. Независимо как е изписано в ЗЗД. Фращейн? Научи се да мислиш, преди да шляпаш цитати от закони. Текстовете се пишат от хора : някои професионалисти, други - тъпанари. Закони противоречат един на друг, много често на Конституцията. затова не гледай какво пише, а мисли.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #113 -: Август 05, 2019, 15:51:56 »
Quote (selected)
Фращейн? Научи се да мислиш, преди да шляпаш цитати от закони. Текстовете се пишат от хора : някои професионалисти, други - тъпанари. Закони противоречат един на друг, много често на Конституцията. затова не гледай какво пише, а мисли.

Като се замисля ... Мисля да се доверя на професионалистите - професорите в Юридически факултет на Софийски университет, били те мои преподаватели или не, както и на текстовете им в учебниците. По които учат професионалистите. Теб и твоите текстове тук мисля, все пак, да класифицирам при ... тъпанарите. До доказване на противното.  :apology-1312:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #114 -: Август 05, 2019, 15:58:03 »
Труд: Слави учредява партията си на 5 октомври

Събитието е в зала “Рейнбоу Плаза”

Аз пък току–що мернах големо заглавие в некъф Прас–Прес вестник, че Слафчо щял да участва на местните избори. 

Но не се върнах да си го купя, щото държа на хигиенните си навици.

Каквото и да направи обаче, все ще е за добро – особено за София. 
Щото, както я рекламират – МЛАДА СОФИЯ – то 99% от младите все са при него!  :b0205:

И не друг, а точно Слафчо ше бие Бочко като маче у дирек!!! :too_happy-1067:

« Последна редакция: Август 05, 2019, 16:10:56 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #115 -: Август 05, 2019, 16:05:23 »
Quote (selected)
Заведоха себе си, домочадията и ... анализите си на места, където знанията, моженето, опитът се ценят.
Тъй тъй.
Добър музикант гледа свине по англия,
лондонското метро се чисти основно от българи,
такива оправят леглата по испанското крайбрежие,
гледат старци в германия или гърция
.......
Е има и изключения.
Но те са за инжинерни или научни специалности.
Един уманитар примерно чий ще го кърши.

Не мога да кажа дали СТ ще направи нещо за България или дали ще е полезен като политик.
Това което съм разбрал, че горните разсъждения са повърхностни и безумни.
Едно нещо съм научил: няма лош, унизителен труд. Важното е да ме работиш само за себе си, но и за другите.
Ама някой бил janitor или plumber? Who cares? Свалям шапка на всеки почтен труд! В България или другаде.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #116 -: Август 05, 2019, 16:06:57 »
Мисля да се доверя на професионалистите - професорите в Юридически факултет на Софийски университет, били те мои преподаватели или не, както и на текстовете им в учебниците.

Този ЮФ, който, по твоите думи, не си успял да завършиш ли? А ако разтълкуваш цитираната от теб разпоредба на ЗЗД ще видиш, че тя само потвърждава моите думи  "Нищожни са договорите, които противоречат на закона или го заобикалят" Т.е. не можеш да постигнеш забранения правен резултат с никакви средства, били те законни. Следователно няма никакъв начин да "заобиколиш закона", А ако в текста бяка сложили едно "които се опитват да го заобиколят", работата щеше да е малко по-така, макар че теорията е ясна : никога не можеш да заобиколиш закона. Затова "той заобиколи закна" е нонсенс. Анадън?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #117 -: Август 05, 2019, 16:11:35 »
Quote (selected)
Този ЮФ, който, по твоите думи, не си успял да завършиш ли?

Същият. Който ти, очевидно, даже не си започвал, доколкото основните положения в общата теория на правото се учат рано-рано там. Те затова са и основни.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #118 -: Август 05, 2019, 16:26:51 »
Quote (selected)
Свалям шапка на всеки почтен труд! В България или другаде.

... както и повечето тук, предполагам. Въпросът е в друго. Какво ти осигурява почтеният труд по света и у нас. Фактът, че сме в съюз, който се основава на свободно движение на стоки, услуги, капитали, но и хора, го прави съществен за развитието на страната. Защото, подобно предприемача, който търси най-добър пазар за стоката си, така и човекът на труда, който излиза на пазара на труда със знанията, уменията, нагласите си - с трудовата си етика и морала си, с опита си, е в правото си да продаде труда си на възможно най-висока цена. Не и тук, сравнено с възможността навсякъде другаде или поне на повечето места в ЕС.

Възражението на местните работодатели, че това са заплатите, които могат да дадат при тази производителност на труда, са ... просто за сведение. Тъй като производителността на труда е под силна зависимост от организацията на производството, от качеството на мениджмънта, работникът или служителят предпочита да вложи труда си в добре управлявани бизнеси там или в по-добре управлявани бизнеси там, нежели тук. Защото в онези условия, в онази среда, ще получи най-добрата реализация и цена на труда си. А той друго си няма - едничкият си живот, оразмерен от времето, отделяно за труд. Влага живота си.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #119 -: Август 05, 2019, 16:28:34 »
Цитат на: Firmin
Могат да се наметнат с някоя овча кожа и да пропълзят под овцете

ако ще пък и "Златното руно" да е

Нерде Одисей, нерде Язон ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.