Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 06:32:50

Автор Тема: Корнелия Нинова: Отказвам разговори за пари и власт с отделни личности в БСП. От  (Прочетена 7824 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А не само "писатели" и "анализатори" като Фирмин!!!

Имаш предвид, че не съм участник и свидетел на нещата, за които пиша тук ли, мило?

Благодаря ти за комплимента!  :blow_kisses-1105:

Уви, доволно стар съм, за да съм вкусил от всичко тук обсъждано. Стар и, както би отбелязала Мадам В. (вж. по-горе) вече ненужен. Което бих приел. Но не и с този аргумент. Защото, твърдя го отговорно, знанията, които използвам за анализите си, по тези места не са ги чували още, камо ли да ги прилагат. Така че, хич не е задължително новите знания да идват с нови (разбирай - млади, както са описани).  ???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Че мадам В., както и другата баничарка Гочевата са по-дърти от теб, ама се имат за много нужни :D
Прислугата винаги се цени..тва е положението. Всъщност цялата ни медийна среда се състои от 99% долнопробен слугинаж..това 115 място е силно преувеличено. По-задна позиция по би ни подхождала

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Прочее, мисля да отворя темичка тук - "К. Нинова - писма от обожатели"

Крайно време беше! Иначе обожанието се разхожда на секакви места с повод и без повод и някои по-несхватливи читатели могат да останат с погрешни впечатления. Подкрепям! Темата за "краставицата" отдавна трябваше да бъде отворена :nuts:

Има една опасност, обаче, мило. Избегахме тук, да не сме филиал на "СЕГА", ама ще станем филиал на "Дума". Че там панегириците са най на гъсто.  ;D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Защото, твърдя го отговорно, знанията, които използвам за анализите си, по тези места не са ги чували още, камо ли да ги прилагат. Така че, хич не е задължително новите знания да идват с нови (разбирай - млади, както са описани).  ???
Ти не искаш/не можеш да споделиш знанията, които използваш. За да станат тези знания достъпни значи трябва нови хора - вече възрастта е без значение. "Нови" и "стари" може да е просто класификация на "тези вече сме ги слушали" и "тези искат да рекат нещо ново".
Навремето в института имахме шеф на катедра, който за нула време би извил врата на всеки, който речеше, че шефът няма нищо ново за казване. Беше голям мъж, полковник от времето на Втората Световна, и непрекъснато нещо изобретяваше. Ама той сам, не да си е приписал нечий чужд труд! До преди четири години му виждах името - уникална версия, вероятност за повторение нулева - по разни конференции. А е на път да подмине стотака на пълна пара!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Асол, ако е уместно, питай и за стратегията и тактиката на Единния Фронт и Народния Фронт. Сигурно ще е интересно.  :image008:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Quote (selected)
Целта е ясна - най-широк фронт и обединение на всеки, който иска да промени модела на управление на общините, и на държавата. При това - вече изпитан модел.
Еееееейййй, гаче ли са ме прочели?!?
Халал да ви са афторските права!
А дано!
Нищо друго няма значение за момента!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Quote (selected)
Широк социализъм! Идеална булка за всякакви коалиции.
Тук друже имам въпрос.
Първо - констаНтация - правиш някаква широка коалиция ли, ОФ ли го наречи, безпринципна ли коалиция го речи...или мреш!
Какво би избрал?
Тва-пръво.
Фтору.
Глупости на търкалета са приказките, че БСП нямала някой който да издигне като достоен кандидат.
Елементарни глупости!
Глупости, та чак да ти е жал, че ги четеш!
Аргумент?
Простичко jе!
Нали докарахме оПществото си до състояние на говеждо/овче, или аз го наричам - оскотяване/, та от скота, каква реална оценка ще искаш на даден човек?
Ми той  - "камунез" бе!
Край!
Айнщайн, Куелю, Сартр...абе който и да си изберете от интелектуалците на света от 19 и 20 век да докарате - само едно е достатъчно, полегналите ни медийки да му лепнат етикета и е свършил!
Какъв кандидат издигнат от БСП, какви пет лева дрънкат "кУрифеите" тук - и това ми били аналлизатори с претенции - тва им е бил критерия!
Абе ей!
 :grrr-879:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ми той  - "камунез" бе!
Край!

Само за пълнота на допусканията ... БСП е политическа партия, не е фирма за комунални услуги.

Като такава, тя участва в изборите под две форми - самостоятелно и в коалиция с други политически партии, в случая на местни избори - местна коалиция. Каквото и да си плещиш на три ракии, потен от мерак, накрая някой трябва да вземе решение и да поеме отговорност. В партията. Не при кибиците.

Третият вариант - инициативен комитет - не предполага участие на политическа партия. Партийни членове, участващи в ИК, когато партията е издигнала кандидат за конкретния избор, нарушават устава.

Решение на оторизирания от устава орган за подкрепа на кандидат, издигнат от ИК, при регистрацията на кандидатите, означава, че БСП не издига кандидат за този избор. Подкрепа на издигнат от ИК кандидат между двата тура на мажоритарния избор означава, че кандидатът на БСП не е стигнал до балотаж. А това означава и че БСП в тази община е третостепенна политическа сила. Факт. Медицински. Каквото и да плещят по форумите на три ракии разни дървени философи не помирисвали местни избори .

Впрочем, ти колко местни избора си организирал и провел, представлявайки БСП, да питам? А въобще?

Когато в предстоящ национален или местен избор не излъчиш кандидат, по начина, по който политическите партии излъчват кандидати, окачаш си некролога за политическа смърт - скръбна вест, демек. На местната общинска организация или на цялата партия. Де факто, ти към това призоваваш - политическа саможертва на БСП срещу шанс да се свали ГЕРБ. Само дето си неспособен да изчислиш риска, щото това иска специални знания, които нямаш. В добрия случай, ще опреш до "кУрифеите", в лошия - ще я караш на сляпо. Може пък да си късметлия и да не си спраскаш тиквата на следващия завой.

Залъгалките на Нинова, които адмирираш, водят до същото. Присвояване на избор и резултат, които не са на БСП, с изграждане не фалшиво самочувствие и ... логично последващ разгром. Така и стана - Радев спечели избора за президент, БСП с Нинова загуби последвалия парламентарен избор. Борисов и преподаде урок, който тя не разбра и не научи. На европейските избори тази година - отново. А после я довърши с отнемането на субсидията. Брилянтен ход, впрочем. Гросмайсторски. По учебник. С дълбоко разбиране на организационната слабост на противника.

Сега Нинова се опитва да прикрие срамотиите на организационното и политическото състояние на БСП, за което отговаря, със смокиновия лист на някаква ОФ-коалиция (което, по принцип, никак не е лоша идея) или с отказ от издигане на кандидат в полза на издигнат от ИК кандидат, който, за да има някакви шансове за успех, ще си продере гърлото да обяснява в цялата кампания как не е "камунез". (какъвто е случаят, например, в София).

И при все това, аз съм ... за. Защото в моето разбиране ГЕРБ трябва да бъдат изтласквани от всяка една заета от тях позиция, ограничавайки ресурсите им за политически битки. Подобно Дондуков 2 - победата е не че там е БСП, защото не е (като изключим вицепрезидента), а че там не е ГЕРБ. Но това е много рискована игра ва банк. Отчаяна.

Това саможертвено обезличаване на БСП, обаче, предполага много прецизен анализ, разчет, преди да вземе решение. То е като да преливаш кръв директно - можеш да докараш шок от кръвозагуба на донора или дори да го убиеш. Не мисля, че на Позитано въобще са стигнали до това, камо ли ти да изчисляват и анализират.

И така, Нинова ще загуби предстоящите местни избори. Това е сигурно. Въпросът е, губейки, какви поражения ще нанесе на ГЕРБ*. Защото войната продължава. До победен, надяваме се, край.

-----------
* С това и правя услуга, което хич не ми харесва, като и давам акъл. Защото това е индикаторът, който трябва да отчете пред Конгреса после - не колко БСП е повишила резултата си спрямо 2015, макар че и това ще е така, а с колко е влошен този на ГЕРБ. Миямото Мусаши - "Посичай ъглите!".