Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 09:14:08

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 136315 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Закъсняваш, Мики, с отварянето на тази тема. Независимо от това, за което едва ли не са разбрахме вчера във „Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки".

Цитат на: micky в Септември 01, 2019, 16:40:26
Quote (selected)
То май си е за нова тема:

Инициативен комитет издига Мая Манолова за кмет на 4 септември

Затова я отварям аз, тъй като започва да се трупа информация.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
До часове щяла сичко да си каже. Ако се кандидатирала - оставка като омбутсман.
Това от телевизора...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Мая Манолова внася законопроект за съсловните организации
02 Септ. 2019



Проект на закон за съсловните организации ще внесат днес в парламента омбудсманът Мая Манолова и представители на медицинските специалисти. От началото на протестите те настояват за приемането му, паралелно с осигуряването на достойни условия на труд и заплащане.

Проектът предлага възможност за създаване на съсловни организации на регулираните медицински професии, които в максимална степен да защитават правата и интересите на своите членове.

https://www.segabg.com/hot/maya-manolova-vnasya-zakonoproekt-za-suslovnite-organizacii

И мой скромен коментар под темичката Оттатък:

Quote (selected)
Ах тази Мая Манолова, как не можем да я клонираме?!

От една страна – да продължава да оправя създадените през годините бакии въф фсички сфери на живот в мамковината?!

А от друга
– да оправи създадените през същото това време бакии в СТОЛИЦАТА НА МАМКОВИНАТА?!
  :blow_kisses-1105:
« Последна редакция: Септември 02, 2019, 12:45:27 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Според нЕкои местни информбюра, заглавието на темичката ще трябва да се попромени. Манолова щяла да подаде оставка като омбудсман, за да се отдаде изцяло и напълно на новата си мисия - кандидат за кмет на София.  8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
До часове щяла сичко да си каже. Ако се кандидатирала - оставка като омбутсман.
Това от телевизора...

Това с оставката, мен ме озадачава, тъй като вчера пишеше други неща. Но ако не се кандидатира, аз изтривам одма темичката ...  :D
А ВИЙ нали не гледахте телевизия?!  :b0205:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Според нЕкои местни информбюра, заглавието на темичката ще трябва да се попромени. Манолова щяла да подаде оставка като омбудсман, за да се отдаде изцяло и напълно на новата си мисия - кандидат за кмет на София.  8)

Ше видимЕ ...

Щото аз вчера четох, че не се налагало да подава остафка като омбудсман. :icon_idea:


Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ми не се налага Джиджи, обаче тя тъй рече. Има го и в статийката с катастрофата:
https://www.segabg.com/hot/maya-manolova-katastrofira-leko
Quote (selected)
Манолова добави пред журналисти, че до часове ще стане ясно дали ще се кандидатира за кмет. Тя посочи, че ако го стори, ще подаде оставка от поста на обществен защитник, а няма да излиза в отпуск - защото така било по-честно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
http://epicenter.bg/article/Ombudsmanat-Maya-Manolova-e-pretarpyala-katastrofa/191734/2/0

Quote (selected)
Ако се кандидатирам за кмет на София, ще подам оставка като омбудсман, обяви тя.

Манолова поясни, че законът не я задължава. "Мога да взема и неплътен отпуск, но мисля, че честното, почтено и достойно поведение е да подам оставка и да вляза в това състезание", допълни още омбудсманът.

"До часове буквално ще обявя своето решение. Няма да е днес. Днес имам още работа, която трябва да свърша като омбудсман. Сега и следобяд. В момента, в който съм готова, моят пиар, която е тук, ще ви информира всички", посочи още Манолова.

 ???

П.П.

Quote (selected)
"Не шофирах колата аз, така че не мога да коментирам какви са причините за катастрофата", заяви Манолова. 

 Тя поясни, че вярва, че инцидентът е случаен и посочи, че причините се изясняват.

Горното Мадам В. изведе в заглавие като ... Мая Манолова е претърпяла катастрофа. Дано да е случайно, обяви тя

Дали Мадам В. "хваща" нюанси - като разликата между "вярвам" и "надявам се". Сестри са Вяра и Надежда, все пак.  ???

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ми не се налага Джиджи, обаче тя тъй рече. Има го и в статийката с катастрофата:
https://www.segabg.com/hot/maya-manolova-katastrofira-leko
Quote (selected)
Манолова добави пред журналисти, че до часове ще стане ясно дали ще се кандидатира за кмет. Тя посочи, че ако го стори, ще подаде оставка от поста на обществен защитник, а няма да излиза в отпуск - защото така било по-честно.

В тази нечестна "държава" не знам кое би било "по–честно" ...

Щото, ако Мая се кандидатира, но не бъде избрана за кмет /не дай си Боже!/, ще загубим всички ние. Защото добре си върши работата като омбудсман.  :aplause:

Но явно, всичко е до човека ...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Цитат на: Джиджи
добре си върши работата като омбудсман
Е, с едно изключение.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Щото, ако Мая се кандидатира, но не бъде избрана за кмет /не дай си Боже!/, ще загубим всички ние. Защото добре си върши работата като омбудсман.

Манолова се прави на Спартак при Силарус. Убива коня си преди битката. Патетично, героично, но ... безполезно. Китайците биха изтълкували такъв ход като да възприемеш и своите за противник. Те наричат тази стратегема "да махнеш стълбата" ("след като се покачиш на покрива"). А може и да се нуждае от силен стимул за битката.

След така водена битка или спечелваш войната или оразмеряваш пътя от Капуа до Рим с 6000 кръста.

Всъщност, Джиджи, работата и като омбудсман приключи. Като кмет тя няма такива правомощия и възможности, каквито има омбудсманът. Дано си е довършила нещата, иначе някой би рекъл, че се е възползвала от позицията на омбудсман, само за да даде тласък на политическата си кариера. Нещо, което аз не бих коментирал, разбира се.

 8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Всъщност, Джиджи, работата и като омбудсман приключи. Като кмет тя няма такива правомощия и възможности, каквито има омбудсманът. Дано си е довършила нещата, иначе някой би рекъл, че се е възползвала от позицията на омбудсман, само за да даде тласък на политическата си кариера.

Не си доуточнил – нещо, което ще направя аз.
Не "някой", а НЯКОЙ КРЕТЕН!!!  :tongue-out:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Прекрасно!

Аз обаче не съм сигурна относно алюзията ти за Спартак и коня в случая с Мая Манолова ... :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Аз обаче не съм сигурна в алюзията ти за Спартак и коня в случая с Мая Манолова ...


О, напротив. Бъди сигурна. Тази демонстрация е насочена не толкова към публиката, колкото към тези, които ще я последват и ще изнесат кампанията и до самия край. Аз залагам всичко, казва тя, и същото очаквам от вас. Ваша съм, но и вие мои бъдете. До края. Вдига залозите, за да направи играта по-вълнуваща и драматична. Това пък вече е за публиката. Тя обича драмите и сапунките. И вече е заела мястото си с купа пуканки в ръка.

В битката, която предстои, няма да видим сблъсък между Мая и Йорданка, а между два конструкта, сглобени от тези, дето дърпат конците (или пък поне си мислят, че ги дърпат). Ще се сблъскат не те, а изградените в публиката представи за тях. Пък те са, освен другото и динамични, че да уподобят живото по-добре. Затова и театралното и сакралното ще присъстват на сцената. Включително с гледачки и баячки, къде без тях. Просто чакам някоя от тях да ми обяви по кое звездно предопределение днес, например, Манолова ... катастрофира. Смачканите предници (фаци) на лимузините ще ги гледаме дълго. Тук феър плей няма и не може да има. Фандъкова ще изглежда все по-стара и уморена на снимките в epicenter до лъскавата и напориста Мая, а пък Манолова ще изглежда все по-безумна и себична на снимките pik до разливащата благост и милост Данче. Както и по други места подобни, почитащи фотошопа. На почтения и рационален човек от такива неща му се повдига, но пък кой го пита него, сухара смотан.

Прочее, готви се, мило. За още много от същото. Пък и, в крайна сметка, това си е един женски бой. Шоуто калифорнийски момичета, само дето годинките и калта на ринга ще са повечко. Сипете си и бира. Да не ви пресядат пуканките, де.

 ???

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Какъв все пак е мотивът на Манолова да се кандидатира за кмет ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Какъв все пак е мотивът на Манолова да се кандидатира за кмет ?

To make a difference.
Предполагам.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Манолова е много добре позиционирана за сегашните избори.
Дългосрочен проект.
На време се дистанцира от БСП на Станишев/Миков без да отнесе негативите.
Разчита се на краткосрочната памет на 80%-ниците да забравят за Мая-комунистката, а у членовете на БСП-ту се събуждат носталгииите за времето Га бяха на власт.
И да за омбудсман "си я избра Баце".
Нищо необичайно, ГЕРБ прелива от несъстояли се БСП/БКП активисти, един/а повече или по-малко не боде очите.
Хода с оставката ( ако се състои ) е много добре премерен в лошия случай я си помислете колко вакантни места за консули и посланици има на глобуса.
Фирмин пак се е объркал за "властта" на омбудсмана.
Омбудсмана може да говори каквото си иска, да внася проектозакони каквито си иска обаче резултат има когато Конституционният  Му съд или Нотаритът Му ги одобрят.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Какъв все пак е мотивът на Манолова да се кандидатира за кмет ?

To make a difference.
Предполагам.
И аз предполагам същото ...  :yes-1289:
Тъй като е повече от необходимо!!! :too_happy-1067:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Омбудсмана може да говори каквото си иска, да внася проектозакони каквито си иска обаче резултат има когато Конституционният  Му съд или Нотаритът Му ги одобрят.

Тогаз, да се разпуснат немедлено ... :P
Или да се обесят!!!   :giggle-3307:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Омбудсмана може да говори каквото си иска, да внася проектозакони каквито си иска обаче резултат има когато Конституционният  Му съд или Нотаритът Му ги одобрят.

Тогаз, да се разпуснат немедлено ... :P
Или да се обесят!!!   :giggle-3307:
Омбудсманите ли?
Те май това и правят.
Функционират безметежно в алтернативно пространство  без допирни точки с нашето.
Както и сичките прокуратури, съдебни съвети "и вся остальная  :t10516: сволочь
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4336
    • Профил
Омбудсманите ли?
Те май това и правят.
Функционират безметежно в алтернативно пространство  без допирни точки с нашето.
Както и сичките прокуратури, съдебни съвети "и вся остальная сволочь
Айде да се постараем да сме малко обективни. От  всичките прокуратури, омбудсмани, съдебни съвети и вся остальная сволочь, безметежно пребиваващи в някакво паралелно на нашето пространство,  има поне една, чието пространство от време-на време се допираше до нашето. И това беше Мая Манолова. Особа, чийто избор за омбудсман приех с колосално недоверие и даже неприязън. И ако все пак някой от досегашните омбудсмани се постара да напълни тази чиновническа длъжност с някакво съдържание , това беше именно тя. При всичките и кусури ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Хем си Бачо, хем си Кольо, обаче се вързваш на стар номер.
Омбудсманите помагат за легитимация на държавническите безумия, ако те и изборите помагаха на плебса , вече да са забранени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4336
    • Профил
Една дилема нахлу в главата ми , когато прочетох написаното от теб:
Кой е по-безполезен и  за околните, пък и за себе си:
     - този който не забелязва и не критикува безделието и вредителството на управляващите
     -  този, който не забелязва  усилията на управляващите  и добрите резултати от тях.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Butch
Цитат на: Nor1
Какъв все пак е мотивът на Манолова да се кандидатира за кмет ?
To make a difference. Предполагам.
И аз предполагам същото ...
А на български ? Че не ми е ясно каква разлика да се направи, между кого и кого, какво и какво, и кой да я направи  :m1728:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Или да се обесят!!!   :giggle-3307:


 :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
"Off with their heads!"

Обезглавете ги. Не Обесете ги.  8)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Въпрос на лични предпочитания. Някои си падат по бесилки, други по гилотини, брадви, сапьорски лопатки и т.н.  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Въпрос на лични предпочитания. Някои си падат по бесилки, други по гилотини, брадви, сапьорски лопатки и т.н.  :smokin:
Хиперзвукови топори, аматьори! :t0328:
Кстати, купона се отпочва:
Quote (selected)
Мая Манолова ще направи грешка, ако се впусне в надпреварата за кметския пост в София. Такъв коментар направи пред ТВ Европа политологът Антоний Гълъбов. Според него омбудсманът няма необходимият управленски опит, за да ръководи град като София. Полилотолъг е и на мнение, че хората ще салят доверието си от Манолова ако тя реши да прекрати предсрочно мандата си на обществен защитник.
https://www.tvevropa.com/2019/09/politolog-greshka-shte-bade-maya-manolova-da-se-kandidatira-za-kmet-na-sofiya/
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Според него омбудсманът няма необходимият управленски опит, за да ръководи град като София.
А Данчето е квалифицирана нали е била директор на училище.
То си ѝ личи и сега управлява София като местните да са малолетни и не достатъчно ограмотени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Според него омбудсманът няма необходимият управленски опит, за да ръководи град като София.
А Данчето е квалифицирана нали е била директор на училище.
То си ѝ личи и сега управлява София като местните да са малолетни и не достатъчно ограмотени.
Абееее... Мисля да не си много далеч от истината. Хлъц! :beer-405:
Макар че е друга тема. Хлъц!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Firmin, а това е едва началото.
Ще бъде зрелищно, може да бъде и феерично.
Тъкмо съм влязъл във форма, обаче не мога да устоя, пак ще кача някое кило
На дивана и пуканки, много пуканки ( то и без това няма прасета да ядат царевицата ). :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Цитат на: buratinob
управлява София като местните да са малолетни и не достатъчно ограмотени
А да не би да не е точно така ?  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
И нека музиката да започне да свири: Корнелия ще танцува бясно под звуците на Горан Брегович върху политическия труп на партийната си другарка Мая!
Хихихи! Почна се, дума да няма. :smokin:
И има защо - ако герпавите изгубят София.... Лошо, лошо, лошоооо. Хлъц! :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил

Хи, хи, хиии!ПИКльовците кефят!
Горан Брегович, а?
Дали са гледали "Ъндъграунд"-а на Костурица?
Там има една интересна сценка - двамата баджовци /или кумци ли бяха/, привидно различни персонажи, като излизат от подземието и и закрачват прегърнати в такт по паважа на улицата -"--ллевии, ллевии..."
Не ми се търси времето сега във филма. Да си го намерят.
Да не им се случи такъв синхрон и с тези отровници, че тогава глей ко стаа!
БТВ, един поздрав за компанията
https://www.youtube.com/watch?v=JNtTJTJY6c4
Да се знае!
А и още един - за адреналин
https://www.youtube.com/watch?v=OyMA84-mowI
Нали виждате датата и мястото на последния клип?
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 08:16:59 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Една дилема нахлу в главата ми , когато прочетох написаното от теб:
Кой е по-безполезен и  за околните, пък и за себе си:
     - този който не забелязва и не критикува безделието и вредителството на управляващите
     -  този, който не забелязва  усилията на управляващите  и добрите резултати от тях.
Bacho Кольо, без да щеш си нацелил най-сериозния проблем в управлението на ГЕРБ. И той е следният:

Какво става с този, който забелязва и критикува безделието и вредителството на управляващите и който забелязва  усилията на управляващите  и добрите резултати от тях. Развива симптоми на шизофрения.

Точно шизо-избирателят накрая ще види сметката на ГЕРБ.

Другите са ясни, ти почти си ги описал. Едните (БСП) са слепи за "усилията на управляващите  и добрите резултати от тях". Другите (ГЕРБ) са слепи за "безделието и вредителството на управляващите".

Останалите са ... уморени. Уморени да се борят с шизо-ситуацията. И тази умора един ден ще изхвърли ГЕРБ накрая от властта.

В бойното НЛП има една такава простичка техника*, която за съвсем кратко докарва събеседника до тиха ярост. Без да знаят, ГЕРБ точно нея прилагат спрямо "хората". И ще си получат накрая резултата.

Борисов ... Ще свърши Борисов, барабар с "партията Му", кат един Катерин** на Хайтов, накрая.


-----------
* Техниката се състои в това, когато събеседникът ти ти разказва или излага нещо важно за него, ти да започнеш да се разсейваш, да демонстрираш невнимание и отегчение. Естествената реакция е, че той спира да разказва, тъй като няма вниманието ти в този момент. Точно тогава ти се обръщаш към него - И кво? Да? - дори задаваш въпрос, по който може да реши, че все пак си слушал. Малко след като той продължи с разказа или тезата си, ти отново изключваш и демонстрираш отегчение и невнимание. Той отново спира. Ти пак - Да, да! Много интересно! И кво по-нататък? Той отново продължава ... След няколко такива итерации - не много, всъщност - у събеседника се натрупва дискомфорт, гняв, дори тиха ярост, която може да избие в агресия. Тази техника, по същество, се базира на разминаването на сигналите - вербални и невербални - които получава събеседника и препятстването на постигането на синхрон и рапорт между двамата. Това наистина може да побърка някого с по-лабилна психика или, в по-добрия случай - просто да го откаже от комуникацията.

** Ако сте го забравили Катерин - https://chitanka.info/text/32552-katerin
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 08:28:21 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
https://www.monitor.bg/bg/a/view/maja-manolova-se-kandidatira-za-kmet-na-sofija-napuska-posta-na-ombudsman-174469

Джиджи, не ти ли рекох, мило - алиас Спартак си заколва коня ...

Отначало ...
Quote (selected)
„Честно казано, предвид агресията на която сме подложени аз и моите колеги пред последните седмици и месеци, си мислех дали не е добре да си подготвя оставката, да напиша на нея дата 5 ноември, независимо дали ще бъда избрана за кмет или не, да я подам тогава, за да имам някаква защита от международните институции, ако нещата продължават да са толкова груби, колкото са в момента“, каза Манолова.

... но след това ...
Quote (selected)
„Но след това реших, че един човек, който се кандидатира за кмет на София, който да иска да поведе гражданите, трябва да бъде смел и трябва да дава личен пример. Така че нямам нужда от застраховки“, допълни тя.

... и конят пръхти и рита в прахта, умиращ. Край на първо действие. Аплодисменти.  :aplause:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
На предната страница зададох въпрос, на който смятам, че не получих отговор. Сега ще го повторя:
 - Какъв е мотивът на Манолова да се кандидатира за кмет ?

И ще добавя още един въпрос:
 - Кому е изгодно Манолова да се кандидатира за кмет ?
 :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
На предната страница зададох въпрос, на който смятам, че не получих отговор. Сега ще го повторя:
 - Какъв е мотивът на Манолова да се кандидатира за кмет ?

И ще добавя още един въпрос:
 - Кому е изгодно Манолова да се кандидатира за кмет ?
 :icon_idea:
Какъв е мотивът на Манолова да се кандидатира за кмет ?
Хубав въпрос. Всички сме в очакване да научим.

Кому е изгодно Манолова да се кандидатира за кмет ?
Както изглежда, към днешна дата - на всеки, който има изгода от това ГЕРБ да загуби опорна точка на Московска 33.
 8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Решено е Манолова да подкрепи независими кандидати за кметове и общински съветници в цялата страна.

ttps://pogled.info/bulgarski/manolova-startira-grazhdanski-initsiativi-pod-naslov-promyana-za-sofiya-i-balgariya.108226

Майче, само да попитам, че не разбрах - срещу кандидатите на БСП ли е решено да ги подкрепиш тез "независими" кандидати? Недей. Че ще отвориш корави ядове на Позитано 20. А и на себе си. 8)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7365
    • Профил
Кому е изгодно Манолова да се кандидатира за кмет ?
Както изглежда, към днешна дата - на всеки, който има изгода от това ГЕРБ да загуби опорна точка на Московска 33 8)
А може би целта е ГЕРБ да НЕ загуби точката  :icon_idea:
С любезното (скрито) съдействие на самата Манолова.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Кому е изгодно Манолова да се кандидатира за кмет ?
Както изглежда, към днешна дата - на всеки, който има изгода от това ГЕРБ да загуби опорна точка на Московска 33 8)
А може би целта е ГЕРБ да НЕ загуби точката  :icon_idea:
С любезното (скрито) съдействие на самата Манолова.

Аз съм по-склонна да се съглася с Фирмин. Най-малкото ситуацията има поне три различни гледни точки, като на две от страните са доста близки и то със сходни съображения. По мои лични съображения не желая да ги споделям в публичен форум..нека да кажем само, че понякога целта оправдава средствата

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Кому е изгодно Манолова да се кандидатира за кмет ?

На необхватното его на самата Манолова и на соро-съселите в БСП.

А може би целта е ГЕРБ да НЕ загуби точката

Точно това е целта. И герп няма да я загуби.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А може би целта е ГЕРБ да НЕ загуби точката  :icon_idea:
С любезното (скрито) съдействие на самата Манолова.

Набра се инерция и няма време за друг вариант, който да застраши позициите на ГЕРБ в София в такава степен. В Манолова се "налива" от доста време. И пред нас е само надводната част на айсберга, в целия и блясък, огряна от слънчеви лъчи. Какво става отдолу, кой и как работи там, можем само да гадаем и да се ... досещаме.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А може би целта е ГЕРБ да НЕ загуби точката

Точно това е целта. И герп няма да я загуби.

Това е съждение, достойно за дълбокия ти интелект.  ???

ГЕРБ удържа позиции с внушението за липса на алтернатива, могъщество и непоклатимост. Ако това бе целта, на някой близък до ГЕРБ, тя се постига чрез сегментация. Включително самостоятелно явяване на БСП или в местна коалиция, доминирана от нея. ГЕРБ има надмощие над БСП в София. Достатъчно. Подкрепата на опортюнистично настроени десни, тръгнали да свалят ГЕРБ, ще се неутрализира с подкрепата на ВМРО и ултрасите, която Борисов ще спазари - с фрегати, Русе или без тях. В резултат, Фандъкова бие на първи тур, традиционно - с малко, но достатъчно, при ниска избирателна активност, при която структурата на вота има значение и е дори решаваща. Опозицията е наритана И в София, както и на повечето места в страната.

Кандидатирането на Манолова е друга бира. Нейната подкрепа е с друга структура. И, очевидно е вече, не със ситуационни цели, а със стратегически, средно и дългосрочни, в национален обхват. Поне такава е "заявката".

И Мая и Ангел са декларирали своята привързаност към евроатлантическите ценности. С акцент връз атлантическите. Има сахиби, които мислят, че не е излишно Борисов да бъде боднат с остена и от още едно място. Че нещо залетя в грешна посока напоследък, с това Белене и нЕкои потоци с одиозни названия. На оня с оранжевото тупе не му пука, но има и други сахиби, които гледат отвъд хоризонта. Дъ дей афтъ.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
И Мая и Ангел са декларирали своята привързаност към евроатлантическите ценности. С акцент връз атлантическите. Има сахиби, които мислят, че не е излишно Борисов да бъде боднат с остена и от още едно място. Че нещо залетя в грешна посока напоследък, с това Белене и нЕкои потоци с одиозни названия. На оня с оранжевото тупе не му пука, но има и други сахиби, които гледат отвъд хоризонта. Дъ дей афтъ

Таз част не е от най-верните..попресолил си манджата и не си уцелил баш сахибите и шутовете помежду им

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Таз част не е от най-верните..попресолил си манджата и не си уцелил баш сахибите и шутовете помежду им

Ааа, не знам кого цитираш, ама я е усетил. Манолова, и особено мъжо ѝ, Ангелов, са сред най-върлите атлантици и американофили. И яки чепици на началника Съси. Което е едно и също. Защото човек на Съси = на американски човек.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Мило, верно е, че си падам по соленото, но случаят не е такъв. А и ще се учудиш колко време прекарвам в готвене - така си почивам след работа. :D

Илюстрирам.
https://www.24chasa.bg/novini/article/7552921
За контраст, можеш да сравниш с тезата на Главнокомандващия, избран с твоя и моя гласове, включително.

Ето ти и нещо по-прясно:
https://www.standartnews.com/biznes/do-dni-podpisvame-za-turski-potok-prez-blgariya-400667.html

Quote (selected)
На 5 септември се очаква да бъде подписан договор за газопровод от Турция през България, за Сърбия, Унгария и Австрия, съобщи днес във Варна министър-председателят Бойко Борисов.

На 12-ия летен университет на Младежката организация на ГЕРБ той посочи, че в момента се работи по този много важен енергиен проект, който ще осигури диверсификация на доставките.

Заедно с газовия интерконектор с Гърция ще се постигне 100 процента диверсификация, каза Борисов.

Премиерът коментира също и проекта за АЕЦ „Белене“, като каза, че в него се събират много държави, има много предложения. Той е важен, защото след 10-15 години, когато се затворят 5-и и 6-и реактор на АЕЦ „Козлодуй“, ще трябва да имаме заместваща мощност, обясни той.
Копирано от standartnews.com

Борисов се опитва да балансира, докато с не много плавни галсове плава срещу вятъра.
Изръси ни за Ф-16, за радост на "Америка фърст", но заедно с това дава ход на стратегически за Русия и Турция енергиен проект, а така също дава иширети на китайски и руски инвеститори, да се обединят за Белене. Все неща, с които се похвалваше как ги е унищожил пред американците. И които не един сахиб отчете в Държавния департамент като приключени. Ама не. Не било баш тъй.

Сериозно ли очаква той че с тази "балансирана" политика ще угоди и зарадва два колоса, които са в противостоене? И те ще му рекат кат мустакатия комшия аферим! О, едва ли.

Десните преди време бяха ползвани да го побутват (nudge) в правилната посока. Тях ги няма вече около него. Нужен е нов остен, нова заплаха, ново неудобство, което да го застраши. БСП, види се, не става. Тя и да го бута, не е в правилна посока. Друг да идва, да поема "вразумяването". Предстоят, прочее, изненади.  8)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Всъщност от ситуацията полза имат секви скелети, недоубити и прочие люспи, щото Боко ще дава. На секи дето си поиска. На зор е. Ако след мамата "падне" и учителницата е пътник. Харизмата си заминава и остава с гол гъз пред избори. Тва касае и некои "по-модернистични"  среди в БеСеПету. 43 сребърника за ина дупка, а тук зора е голям, много по-голям!
Тъй че ще се раздава. С калпака ке се раздава.
 
Е сека монета има две страни. На доста среди при гербавите тва нема да хареса. Щото че е и за тяхна сметка.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Фирмин, аз имах предвид нещо по-различно, но то не касае самата Мая, а БСП и решението й. Аз ти написах нещо - прочете ли го? Ако си го прочел може и да се сетиш за това, дето написах по-горе..за временно припокриване на интереси и всеки...с целите си..дългосрочните. Мая сама по себе си нищо не може да направи и не може да завърти собствен проект, ако ще всички сахиби барабар с антуража в базите си да й се строят в почетен шпалир

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Тва касае и некои "по-модернистични"  среди в БеСеПету.

Семейство Манолови, например. В трамвая будни граждани отдавна коментират, че семейство Мая и Найден Манолови са сред най-горещите привърженици на сътрудничество с герп. Те усърдно критикуват другарката Нинова, че се държи лошо с Баци и го нарича с имена. Затуй евентуална победа на Манолова е завоалирана победа на герп. Ако тя стане кмет, ще видите с какви калинки ще се забиколи.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
http://epicenter.bg/article/Dzhambazki--VMRO-shte-izdigne-svoy-kandidat-za-kmet-na-Sofiya--mozhe-da-sam-az-/191865/2/0

Айде пазарлъкът тръгна  ;D

Що и е шпалир сахиби на Мая, мило. Мая си има шпалир екзалтирани почитатели и почитателки. Колко от тях, ако попиташ, въобще знаят каква е на наш Ангел позицията за доставката на Ф-16. За тях, сигурно, още Ангел е говорител на БСП.

Това Турски (Южен) поток, заобикаляне на Украйна, Белене, навлизане, покрай руснаците, които са задължителни за проекта, на китайци, сахиби и побутване ... Това коджа черчеве кой да го нахлузи на милия портрет на омбудсмана? Само разни мътни типове, по разни форуми, навярно.

То това и е сладкото на политиката - не ти трябва да влачиш цялото стадо, стига ти и канапче за на коча ... каквото там. То и овчарският пес, де завръща стадото, да не би да ги хапе животинките. Нееее ... Нищо грубо. Само им напомня, по приликата, вълците.
 8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Мая и Найден Манолови са сред най-горещите привърженици на сътрудничество с герп

Ще му купуваш риза на Ангел, комай.

А тези лели в трамвая Боце ги "побутва".
https://www.mediapool.bg/borisov-pomagah-poveche-na-manolova-otkolkoto-na-fandakova-news297539.html

Никой повече от него! Отнюд!  ;D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
А тези лели в трамвая Боце ги "побутва".

Ахъм, Боце! Нали по конгресите фирмините открито говорят за това? Фирмините имат роднини, роднините ползват трамвай. Затова не ме цакай със седмици. Отврат е от старо яре коза.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Започна се и друго както гледам.
Някои надянаха гимнастическия обръч и завъртяха бъзо-бързо гъзъ, да не загубят гъвкавост де! Не че преди не са го въртели - природа им е, ама сега им се налага вече фъф фсички познати на Кайлето измерения да го връткат.
 :smokin:
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 18:02:56 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Дали Манолова ще спечели изборите в София няма особено значение. (във всеки случай никакви индикации няма, че може да е по-лош кмет от фандъчката, даже напротив).
Виж Боко ако изгуби изборите в София и йе готов! На пързалката.
 
Quote (selected)
Айде пазарлъкът тръгна  ;D
Нема е пазарлък. Който си е нещо регулярно.
Че се раздава. С кофи. Нема се учудя даже софиямски .... и кви ли не зомбита да изпълзят.


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4336
    • Профил
Има ли  вариант Манолова да не е обсъдила решението си с ръководството на БСП?
И да не е получила принципното му съгласие?
Щото ако не го е направила, тя наистина поставя партията си в небрано лозе.
А и себе си също...
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 18:10:48 от Bacho Кольо »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Quote (selected)
Има ли  вариант Манолова да не е обсъдила решението си с ръководството на БСП?
Не си спомням Мая да е подавала някакви анонси за кандидатиране, преди времето когато софийската организация на БСП започна да опипва почвата. А тя пък, организацията, едва ли ще започне да артикулира в пространството такива идеи, преди поне да е направила една среща с Мая.
Тъй си мисля, гледайки отстрани.
Това не е покер.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тва касае и некои "по-модернистични"  среди в БеСеПету.

Семейство Манолови, например. В трамвая будни граждани отдавна коментират, че семейство Мая и Найден Манолови са сред най-горещите привърженици на сътрудничество с герп. Те усърдно критикуват другарката Нинова, че се държи лошо с Баци и го нарича с имена. Затуй евентуална победа на Манолова е завоалирана победа на герп. Ако тя стане кмет, ще видите с какви калинки ще се забиколи.
Това определено го споделям.
Баце цака с две руси царици.
Данчето определено Му е за предпочитане, обаче ако стане белята и Мая седне на трона ГЕРБ ще инкасира само имиджови щети. Статуквото ще бъде запазено, финансовите потоци ще текат в същата посока с малка загуба в лехата около новата царица.
В предния парламент ГЕРБ имаха опоненти в лицето на Мая и Корнелия, ( за Михов или добро питие или нищо ). Корнелия взе БСП, Мая изпадна и бе съхранена от Баце. Зер ценните кадри трябва да се къткат, а такива предатели, отказали се от партията си още повече. Не съм в София, няма да гласувам там. Нека софиянци си изберат по-малкото зло, но да не разчитат на някаква промяна.
Подмяна ще има ( това как ни се удава не е истина ), промяна няма да има.
ЕС е вреден за вашето здраве!