Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 12:24:48

Автор Тема: Какво мислите за новия закон , позволяващ арест за 48часа...  (Прочетена 10554 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чок觧

  • Гост
Какво мислите за новия закон , позволяващ арест на възрастен за 48 часа , без да се информират близките и на деца до 24 часа ?
 Не нарушава ли по някакъв начин Хартата за правата на човека или някакъв друг международен закон , конвенция ?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
С какво се мотивира нуждата от такъв закон? С надеждата, че за 48 часа може да бъде сломен човекът, или родителите ще са готови да платят откуп за детето си? Как това се свързва с вероятността към двадесет и четвъртия час социалните мрежи да са подгряти до избухване от "отвлечено дете е в опасност, полицията не реагира"?

Чок觧

  • Гост
Тия идиоти са го приели вече - не ме питай "с какво се мотивира" . Този закон ще има много опасни последици - когато се обнародва , доста хора няма да потърсят близките си 24 или 48 часа с мисълта , че са в полицията , а за това време ако не са в полицията , а в ръцете на престъпниците , и следите им ще се загубят , а и живота може би ! Този закон работи в полза на трафика на хора ! Тия идиоти не мислят с главите си !!!
« Последна редакция: Октомври 26, 2018, 22:39:59 от Чок觧 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Що да не мислят.
Я виж Хашим Тачи как е загладил косъма.
То в България друго за износ не остана, ама някак хаотично става, неорганизирано.
Кристалина и банката нали определиха "стойността на човешкият капитал" в България.т
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Опасявам се, че колегата buratinob има право. Следите могат да се загубят и в ръцете на полицията, ей го Хашоги в ръцете на посолството си се изгуби ведно с живота си, та някакви дребни неизвестни рибета ще оцелеят!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Имаше един българин, който изчезна след влизане в посолството на САЩ в София.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Имаше един българин, който изчезна след влизане в посолството на САЩ в София.
Много бяха... Ама обикновено става след излизането.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Имаше един българин, който изчезна след влизане в посолството на САЩ в София.
Много бяха... Ама обикновено става след излизането.
сестро, за това студентче доказаха, че не е излезнало, поне няма доказателства за това, въпреки това - всичко под килима.

Новият закон е мракобесен и няма да просъществува - очаквам първи да изреват един по един нашите европейски партньори, след това СовНарКом в Брюксел, паралелно с това ще сезират конституционния съд, накрая следващото правителство ще го отмени.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Добре де. За 48 часа съм съгласен. Но да не се информират близките!!! :pissed-891:
.......
Ами така е, като ни управляват негодни, неграмотни и гъзолизци кафяви носове.
Фелкурате,
Не съм сигурен, че някой ще надигне вой, но ще се радвам да съм сгрешил!
 :m1728:

Неактивен инсп.Мегре

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 30
    • Профил
Когато става въпрос за противоречията между полицейски действия и правата на човека, винаги става въпрос за компромис и приоритети.

Така че, правилния въпрос е, какво предпочитаме – да се разкриват повече престъпления или да се спазват повече човешките права.

По принцип изолирането на заподозрените не служи за това те да бъдат измъчвани (макар че и това се случва), а за да се попречи информацията да стигне до съучастниците им или хора, които им симпатизират и които биха могли да скрият или унищожат доказателства за вината им. Коя майка, няма да унищожи уликите които сочат към сина ѝ. Или да се обади на приятелите му, за да ги накара да му помогнат. А тези приятели може и да са съучастници.

Така че, ако следствието смята, че в някои случаи са нужни 48 часа – добре. Но разбира се, имайки предвид репутацията на нашите полиция и следствие, добре е да се изгради и механизъм, който да предотвратява злоупотребите с тези изключителни права. В края на краищата, понякога се арестуват и невинни. Макар че и тук има тънкост – според мене, такива невинни са доста по-малък процент, отколкото се смята.

И въобще, въпреки всичката кал, която се излива върху полицията, лично моят опит и с тях и с КАТ е изключително положителен. А аз съм свикнал да се доверявам на опита си и да се съмнявам във медиите.

Чок觧

  • Гост
Когато полицията изпълнява политически поръчки и по-специално на една партия - не мога да ѝ имам доверие !

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Когато полицията изпълнява политически поръчки и по-специално на една партия - не мога да ѝ имам доверие !
По време на Първия режим на ББ, когато т.нар. десни (ДСБ и СДС=СК) гласуваха като един за правителството на ББ, ББ да е мин.председател и т.н., когато т.нар. десни денонощно (раболепно и безпрекословно) крепяха ББ, то тогава, под оглушителните аплодисменти на т.нар. десни един бивш министър бе руган, заплашван, поставен на колене, сурнат и пр.
Не някаква пишман кметица на някакъв Н-ски район, а бивши министър.

Затова е още по-смешно лигавенето на т.нар. десни, дет искали т.нар. реформа - вкл. да бъдели вкарвани в затвора от висшия ешелон... Ма от висшия ешелон на другите (пр. Цонев), но даже не и от средния ешелон на т.нар. десни (пр. Иванчева)...

--------
Ще ме извиниш, и други да ме извинят, нямам нищо против Иванчева (нито я познавам, нито нещо ми пречи и т.н. - нямам никакъв досег с нея и дейността ѝ), но ми се струва, че олигарсите-сатанисти, държейки 99.99% от СМИ, се опитват да ви работят с нейния случай.

Че имаше някакво преиграване при задържането - две думи няма, че и при третия режим на ББ прекомерно се злоупотребява с власт (както беше при първия с фактическата коалиция ГЕРБ + СК) и при втория режим на ББ (ГЕРБ + РБ) - това е така, но се пита в задачата - че то още преди да бъде арестувана Иванчева, без въобще да се знае какво и що, РобПрес я обяви за невиновна...


Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Ще ме извиниш, и други да ме извинят, нямам нищо против Иванчева (нито я познавам, нито нещо ми пречи и т.н. - нямам никакъв досег с нея и дейността ѝ), но ми се струва, че олигарсите-сатанисти, държейки 99.99% от СМИ, се опитват да ви работят с нейния случай.

Че имаше някакво преиграване при задържането - две думи няма, че и при третия режим на ББ прекомерно се злоупотребява с власт (както беше при първия с фактическата коалиция ГЕРБ + СК) и при втория режим на ББ (ГЕРБ + РБ) - това е така, но се пита в задачата - че то още преди да бъде арестувана Иванчева, без въобще да се знае какво и що, РобПрес я обяви за невиновна...

На мен ми се струва, че точно за виновна я обяви РобПрес в началото, затова ти се е сторило, че те заблуждава, като в онзи виц - "Неискрен човек сте вие, Моше Абрамович, казахте ми, че ще слезете на гарата в Херсон, за да си помисля аз, че няма да слезете там, а ето, точно там слизате сега!"   
Аз не знам какво и е дясното на Д. Иванчева. Или лявото. Нали спечели изборите като независим кандидат от ИК "Зелен Младост"? Ето една статия от миналата година за проблема в Младост:
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2017/03/31/2944752_da_vurnesh_mladost/

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
че то още преди да бъде арестувана Иванчева, без въобще да се знае какво и що, РобПрес я обяви за невиновна...
Мисля, че грешиш. Невинността на Иванчева избуя във ФБ.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Мисля, че грешиш. Невинността на Иванчева избуя във ФБ.
В народните медии? Ами нормално, всяко тенденциозно и видимо несправедливо нещо поражда противодействие, one way or another.   
« Последна редакция: Ноември 07, 2018, 19:15:12 от Banshee »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
не знам какво да мисля по този въпрос - от една страна престъпността е много голяма и може би има нужда от това
от друго -концентрацията на власт е също толкова голяма, може би мярката не е безопасна
знам ,че има държави, в които тази мярка е 48 часа, това съм го научила от полицейските сериали ;D

ще споделя само един личен опит
скоро бях свидетел по дело/наказателно/ , за което един виден Патриот и съратник на Симеонов беше сезирал прокуратурата,  срещу негов контрагент
следователят, който ме разпитваше, в един мръсен,претрупан с хартии, занемарен кабинет, ми зададе няколко въпроса, отговорих
не е така ,каза ми той, Патриотът ми обясни, че е станало еди как си, че твоята връзка с това е такава и такава, че в кабинета ти сте говорили това, че в изпълнение на служебните си задължения е трябвало да контролираш еди какво
нищо подобно, казах, всичко ,което знам по случая обясних, друго няма
след два дни на вратата ми цъфнаха двама! донесоха ми нова призовка по същото дело, строго ме уведомиха ,че ако не се явя,ще ме заведат принудително
не обърнах много внимание, явих се, историята започна отново
почти нищо не ме пита следователят, само ми обясни отново, че е сигурен как се е случило, защото важният Патриот му е казал това и ме покани да подпиша показания в този дух
отказах и си тръгнах
след седмица бях отново призована, обясни ми се в прав текст, че показанията ми са ключови за случая и ако не съм наясно, могат да ми  обяснят последствията
аз пък ,слава Богу,бях, а и още съм, омъжена за човек от правосъдната система, неговата намеса приключи това
но много си мислех после, че ако не беше така, изходът от драмата щеше да е непредвидим

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Lillian

Проблемът не е бил във "видният" патриот, гербер, бесепар............
Проблемът е в правоохранителната система и нейните слагачи.
Даже да им разрешим да стрелят без последствия, ще пострадат нормалните граждани, престъпниците ще останат извън полезрението на органите.
Да се дава допълнително власт на проблемни структури е глупаво.
ЕС е вреден за вашето здраве!