Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:41:59

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"  (Прочетена 298311 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #660 -: Септември 26, 2019, 12:19:30 »
... а ето ви един "старец", "дедец", според вкуса ви. Очевидно не е Грета. Много е космат, че да е. И, разбира се, според вас, той е нормален, щото Грета, горкото то, не е. Нали?

https://pogled.info/svetoven/programata-na-svetovniya-elit.108608


Както и нейният "затоплистки екстремизъм" е патологичен, а распутинщината и черносотничество на дугинци и други е еталон за ментално здраве. Без съмнение!  :D

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #661 -: Септември 26, 2019, 12:40:33 »
Quote (selected)
От кога, Коле? От 1970-те?
Пише от кога, Хатерас.
По-конкретно? Един цитат ще е достатъчен.

Quote (selected)
А сегашната бежанска вълна е нищо, в сравнение с това което се очаква.
Може и да не спираме да ги бомбим, важно е само да позахланеe, right?
Wrong!
Бомбенето е една от причините за миграция, климатичните промени са още една.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #662 -: Септември 26, 2019, 12:45:33 »
Quote (selected)
Която е посветена на разчепкване на хипотезата, че глобално затопляне е кьорфишек
Аз лично не твърдя така ли е или не, а още по-малко се опитвам да убеждавам някого в нещо. С очите си виждам само, че изменения на климата има. Но какво точно става с климата и на какво се дължи според мен мъчно ще разберем, защото боравим с вторична информация, а тя е противоречива и освен това е повлияна от силно заинтересовани страни (страни в общия смисъл на думата). Споменах и че съществуват ред съпътстващи въпроси (изброявайки само няколко), които хвърлят важна светлина върху общата картина и които следователно е най-малкото несериозно (а може да е белег и на тежка тенденциозност) да бъдат подминавани.
Затова смятам, че има място за обсъждане, даже не е нужно непременно да се спори!
Ти обаче предпочиташ да осмиваш или игнорираш всичко казано от другиго във форума, вкл. и по-горе споменатите нюанси. Искаш да докажеш, че знаеш истинската истина. Цитираш едно-друго в подкрепа на тезата си, но стигне ли се до оспорване, не участваш. По един или друг начин винаги избягваш обсъждане. Тогава на какво отгоре смяташ, че твоят начин на участие в темата е почтеният, интелигентният, а другите са дебелоглави игноренти?
« Последна редакция: Септември 26, 2019, 13:12:00 от аменеменема »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #663 -: Септември 26, 2019, 12:46:25 »
Quote (selected)
Ако се откажем от Бога, ще дойде Дяволът.
А не мое ли да дойдат извънземните? Некои тъпаци седим и се надяваме да ни обърнат внимание по някое време. :)
Знаем, знаем! Раничко е още. Още за чеп не ставаме, ама се пак да подадат едно пръстче...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #664 -: Септември 26, 2019, 12:48:45 »
Това за религията... Аз съм си агностик и тук. Да приемем, че не знаем дали нещо зависи от нашите усилия. Пак е по-разумно да се направи каквото трябва, пък да става каквото ще. Пред обратния вариант - да дерем рубашки, че нищо няма да ѝ се случи на планетата, а ако ѝ се случи, няма да сме ние виновните. Защото този вариант повече ни харесвал и аутистчето само ни разваля доброто настроение.
Безотговорно е някак и прилича на вроден или придобит старчески егоизъм.  :bigok:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #665 -: Септември 26, 2019, 12:48:54 »
Quote (selected)
Стигал съм до 11 книги на седмица
Човек би казал, че това е отлична основа за трайна каша в главата. Но това човек, де, а ти си свръхчовек и за теб човечеството няма мерки.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #666 -: Септември 26, 2019, 13:08:12 »
Quote (selected)
Да приемем, че не знаем дали нещо зависи от нашите усилия. Пак е по-разумно да се направи каквото трябва, пък да става каквото ще.
А какво трябва да се направи? That is the question-а!

Бънш, аз моментално зеленясвам, ако зелените спрат да ме връщат в пещерата. Вчера Ной няколко страници назад го описа точно и цветно.
Съвсем конкретно:
- Източници на енергия.
- Пренос и разпределение на енергията.
- Съхранение на енергия.
Там някъде трябва да е бъдещето. И може да стане. Трябва да стане иначе загиваме рано или късно!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #667 -: Септември 26, 2019, 13:25:44 »
но да се върнем на темата. Днешният ми линк е към ено изследване, озаглавено:
Sixty Years of Widespread Warming in the Southern Middle and High Latitudes
(1957–2016)
60 години на широкоразпространено затопляне ф средните и горните ширини на Южното полукълбо

И защо трябва да се търсят доказателства чак от "средните и горните ширини на Южното полукълбо" – не че не са нужни, де! – след като си имаме Черно море, което е не по–малък индикатор за въпросното затопляне?!

Един неоспорим факт:

ТАЗИ ГОДИНА РИБА В ЧЕРНО МОРЕ /на север от Варна!/ НЯМА !!!

Ресторантите и рибните борси работят само със замразена риба, а някои борси – като например тази в Каварна! – изобщо не отварят.

И този тренд, който е пред очите ми от най–малко 4–5–6 години, не може да бъде индикатор за абсолютно нищо друго освен за постепенно изчезване на рибата поради глобалното затопляне.  :sad-3295:

Потвърждава се и от местните рибари, и от местните хора, които и представа си нямат какво пишело в интернет или какво се било случвало по the Southern Middle and High Latitudes ...  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Септември 26, 2019, 13:53:31 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #668 -: Септември 26, 2019, 13:29:24 »
Quote (selected)
Стигал съм до 11 книги на седмица
Човек би казал, че това е отлична основа за трайна каша в главата. Но това човек, де, а ти си свръхчовек и за теб човечеството няма мерки.

Да, така е - трайна каша. Прилича малко на материала, от който произвеждаш ракия. После количествените натрупвания, с помощта на малко когнитивна "технология", преминават в качествени изменения.  То е процес. Ферментация. После дестилация. После пак дестилация. После отлежаване. После купаж на дестилати. Нещо такова ...
https://twocheers.eu/index.php/bg/products-production-5/bourgaska-muscatova-rakya-pomoriyska-grosdova-rakya
8)

Така че, ти за "кашата" в моята глава нямай грижа - проверена и оценена е, чрез резултата. Има си и някои "златни медали", даже. Като поморийската гроздова е. Аз си пия от нея.  8)

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #669 -: Септември 26, 2019, 13:32:33 »
Quote (selected)
Бънш, аз моментално зеленясвам, ако зелените спрат да ме връщат в пещерата.

Това за пещерата не е сериозно, нали знаеш? И да искаме, не можем да се върнем там. Било е късно и по времето на Русо.

А за какво точно може да се направи, малката не е раздавала рецепти. Накара им се на световните лидери да отделят повече внимание и пари за екология, отколкото за въоръжаване.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #670 -: Септември 26, 2019, 13:35:25 »
Quote (selected)
Бънш, аз моментално зеленясвам, ако зелените спрат да ме връщат в пещерата.

В някои пещери е добре да се връщаш от време на време ...

https://pateshestvenik.com/10-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%83%D0%BD%D0%BA%D0%B8/


... за размисъл.  ???

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #671 -: Септември 26, 2019, 13:36:22 »
Quote (selected)
Която е посветена на разчепкване на хипотезата, че глобално затопляне е кьорфишек
Аз лично не твърдя така ли е или не, а още по-малко се опитвам да убеждавам някого в нещо. С очите си виждам само, че изменения на климата има. Но какво точно става с климата и на какво се дължи според мен мъчно ще разберем, защото боравим с вторична информация, а тя е противоречива и освен това е повлияна от силно заинтересовани страни (страни в общия смисъл на думата). Споменах и че съществуват ред съпътстващи въпроси (изброявайки само няколко), които хвърлят важна светлина върху общата картина и които следователно е най-малкото несериозно (а може да е белег и на тежка тенденциозност) да бъдат подминавани.
Затова смятам, че има място за обсъждане, даже не е нужно непременно да се спори!
Ти обаче предпочиташ да осмиваш или игнорираш всичко казано от другиго във форума, вкл. и по-горе споменатите нюанси. Искаш да докажеш, че знаеш истинската истина. Цитираш едно-друго в подкрепа на тезата си, но стигне ли се до оспорване, не участваш. По един или друг начин винаги избягваш обсъждане. Тогава на какво отгоре смяташ, че твоят начин на участие в темата е правилният, а другите са дебелоглави игноренти?
ще почна од края и ще завърша с ено предвиждане.
Ако смятах другите за дебелоглави игноренти по дефолт, нямаше да си губя времето с тях. Уупс, вероятно щях да си губя времето с тях, щото са източник на забавление, но понеже не ги смятам, тва е ирелевантно.

Мнението ми за "другите" (фсмисъл на колегите од  форума, застъпващи позицията, че такова нещо нема) е, че позицията им е форма на осъзнат virtue signalling, тя е ена од няколкото позиции, които те се чуфстват задължени да имат и ритуално да манифестират, щото пропонентите на светогледа, който приемат за свой, праат така. Така се създава усещане за принадлежност, малце е сурогатна, ама по-добре сурогатна, одколкото ич.

Убеден съм, че извън силно ритуализираната и стимулираща перформативни изцепки среда на социалните мрежи, тези колеги реагират ноо по-рационално на въпроса за глобалното затопляне.

Сега стигам до заключението и слет него ще изпраскам обещаното по-горе предвиждане. Започвам с цитат:
Quote (selected)
С очите си виждам само, че изменения на климата има. Но какво точно става с климата и на какво се дължи според мен мъчно ще разберем, защото боравим с вторична информация, а тя е противоречива и освен това е повлияна от силно заинтересовани страни (страни в общия смисъл на думата).
Този цитат означава неколко неща:
Първо,на базата на свиделските показания на сопствените ти сетива,  допускаш че глобалното затопляне не е измама, но не си готоф да одхвърлиш изцяло твърдението, че е, щото ти си знаеш защо.
Фторо, тва допускане е една од фазите ф прехода од одхвърляне към приемане на факта на глобалното затопляне.
И сега ще направя предвиждането.

Предвиждане:
Ф следващата фаза, ще приемеш, че глобалното затопляне е факт и ще започнеш пазарлък за тва, дали то е антропогенно или "естествено". Слет като приемеш, че то е антропогенно, ще минеш въф фазата, фкоято ще твърдиш, че фсъщност глобалното затопляне си има своите позитиви. Владимир Владимирич беше фтая фаза, но напоследък мръдна въф фазата, ф която признаваме, че положението е критично и става фсе по-зле. Край на предвиждането.

Времето, което отнема тоя преход е различно за фсеки индивид и не се наемам да правя прогнози кога ще стигнеш на акъла на Путин.
На мен ми отне две-три години.


Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #672 -: Септември 26, 2019, 13:42:39 »
ена од причините да вися ф тоя крайно десен форум е желанието ми непрекъснато да се образовам. Ф конкретния случай да се образовам за тва, как може хора, които черпят информацията си и потвържденията на предубежденията си ф на най-добрия случай од трета и четвърта ръка източници, са фсъстояние мот-а-мо да пофтарят наративи, снесени за пръф път на език, който те не познават, од медии, които те не ползват - од некое од претприятията на Рупърт Мърдок, од Брайтбарт, од некой таблоид като Сън или Мейл, од некой туит или наци ютюб канал, фсе източници, които колегите не одобряват.

Изводът ми е, че Интернет е голема работа. А също и самоподдържаща се система, рециклираща и разпространяваща ени и същи ирелевантни, ирационални, емоционално претоварени кьорфишеци, таргетиращи най-долния  порядък на разсъдъчни функции у индивида.

Ноо е интересно. И малко изплашвателно. Се ено гледам ф реално време ко стаа ф главите на германците през периода 1926-1933.

И на мен ми стана интересно и взех да чета темата. Няколко фена на климатичните промени пишат клишета, адаптирани за десетгодишни и обявяват, че те говорели с факти и научни аргументи, а противниците им само лалали. Противниците, без да го оспорват, се опитват, с променлив успех, да отговорят с факти и научни аргументи, благо се надяват да получат признание на сериозни хора, ама отсреща безпощадно ги разобличават, че числата са лалане, лозунгите са наука. И си върви една културна дискусия, ама яко културна, всеки се старае да не грубиянства, да не се дъни и да си стои на нивото, на което погрешка са го поставили, на човек, разбиращ за какво става въпрос. Та, интересно ми е да видя как се е стигнало до това взаимно признание, ама сърцето ми взе да плаче и нема да чета целата тема, макар че има офтопик, извън постигнатия глобален консенсус, който става.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #673 -: Септември 26, 2019, 13:50:20 »
А за какво точно може да се направи, малката не е раздавала рецепти. Накара им се на световните лидери да отделят повече внимание и пари за екология, отколкото за въоръжаване.
Какво точно да се направи и аз не се наемам за рецепти. Не съм Фирмин...
Посоката! Посоката ми е силно въпросна.
А виж за въоръжаването - да, чудна идея. Че няма да намалят кинтите за гърмялки е ясно, но виж да отделят толкова и за наука (ей тука ги разминавам с екология) е добра идея.
Нещо повече! Дори не е въпрос до кинти, колкото да оставят учените намира. Ама истински намира, което включва и да не им се пречкат разни зеленясали терминатори освен тъпи политици.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #674 -: Септември 26, 2019, 14:16:10 »
Quote (selected)
Предвиждане:
Ф следващата фаза, ще приемеш, че глобалното затопляне е факт и ще започнеш пазарлък за тва, дали то е антропогенно или "естествено".

Глобалното затопляне, разбира се, е и естествено. Но ... Но! Антропогенният фактор е фактор плюс. Системата не е "разчетена" за него. Фундаменталният дефицит в разбирането на проблема е за ролята на "малките изменения". Не се разбира нелинейното поведение на сложните системи. Не се разбира това, че възприемани и толерирани или дори пренебрегвани малки антропогенни намеси и изменения в условията, дори локални, могат да доведат до мощни, дори необратими изменения на климата и на силно свързаните с него екосистеми, които да доведат до бързи изменения на антропосферата - с всички произтичащи от това социални проблеми и катаклизми.

За пореден път:
https://vikent.ru/enc/1731/

За да оживеем, като биологически вид, ни е необходима комбинация от набор фактори - въздух с определен състав, вода с определени качества, почви, за да произведем храната си, източници на енергия. Устойчивостта на системите, които ни ги осигуряват, е ограничена. Не е безкрайна. Тези системи са не по-малко живи от нас. Не по-малко уязвими за катастрофи. Не по-малко крехки от вместилището на непомерното ни его на доминиращ вид. Ние сме живи не въпреки, а чрез тези природни системи, които хазартно предизвикваме, извеждайки ги на ръба на критичното. Около и зад този ръб тези системи имат способността да се самоорганизират, да се променят, интензивно и непредсказуемо - защото са отворени системи, защото са сложни системи, защото са сложни адаптивни системи. И да, те имат способността и ще се адаптират. Но не, хич не е сигурно че новите им структури и поведение - адаптивен отговор, щото - след трансформацията им, ще ни се харесат. Те могат да бъдат и смъртоносни.

 
Quote (selected)
Небето и Земята не притежават хуманност.

Те се отнасят към всички неща

        като към жертвено куче,

        направено от слама.

Мъдрецът не притежава хуманност.

        Той се отнася към всички хора

        като към жертвено куче,

        направено от слама.

Лао Дзъ, Дао дъ дзин

Знаете ли какво е "жертвено куче, направено от слама"? Китайците, за да не убиват кучетата си, всеки път когато им потрябва милостта на боговете, още в древността заменили жертвените кучета с кучета от слама. Кучето от слама е нещо, което бива пожертвано с лекота, за да замени друго, по-ценно.

Прочее, "Небето и Земята", Вселената, ако щете, пет пари не дава за уникалността ни на мислещи прашинки. Ще си реши уравнението на състоянието без никакво колебание, като ни убие, например. Най-простото, при това, уравнение, вече се спомена. Това, дето определя траекторията на някой камък колкото хеопсовата пирамида на път между звездите.  Камъкът няма да се отмести. Ние няма да се отместим. На Вселената не и пука. Защото това е само част от хармонията на света. Такъв камък, вероятно е предизвикал някое от предните световни Измирания. Щото да, имам новина за вас, на тая планета се мре масово, от време на време. И без на наш micky путинските мегатонни дрънкалки. Ей така - просто и напълно природосъобразно се мре.

И като така, какъв е смисълът, арогантно и невежо, да помагаме на Вселената да ни убие, чрез собствената ни глупост, без време, предсрочно, преждевременно?

И защо, представете си? Щото шепа мърсолковци са си спестили усилието да учат физиката в средното училище, когато му е било време, а сега са ... световни лидери или пък ръсят невежеството си по форуми като този? Или пък заради алчността им - тяхна и на спонсорите им? Не, не съм съгласен. Аз си учих физиката. И не ща да плащам цената на невежеството им.  >:(

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #675 -: Септември 26, 2019, 14:22:42 »
Quote (selected)
За да оживеем, като биологически вид, ни е необходима комбинация от набор фактори - въздух с определен състав, вода с определени качества, почви, за да произведем храната си, източници на енергия. Устойчивостта на системите, които ни ги осигуряват, е ограничена. Не е безкрайна. Тези системи са не по-малко живи от нас. Не по-малко уязвими за катастрофи. Не по-малко крехки от вместилището на непомерното ни его на доминиращ вид. Ние сме живи не въпреки, а чрез тези природни системи, които хазартно предизвикваме, извеждайки ги на ръба на критичното. Около и зад този ръб тези системи имат способността да се самоорганизират, да се променят, интензивно и непредсказуемо - защото са отворени системи, защото са сложни системи, защото са сложни адаптивни системи. И да, те имат способността и ще се адаптират. Но не, хич не е сигурно че новите им структури и поведение - адаптивен отговор, щото - след трансформацията им, ще ни се харесат. Те могат да бъдат и смъртоносни.

 :way_to_go-1308:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #676 -: Септември 26, 2019, 14:31:41 »
Рекидж,
Твърде много си позволяваш да интерпретираш какво защо правели форумните колеги.
Колкото до мен, коментираш една малка част от каквото казах, удобно пропускайки останалото, а то е част от цялото и не е по-малко съществено.
Тази пък малка част, която си избрал, използваш като основа за дребнаво манипулиране.
Както казах, виждам изменения на климата. Изменения, а не затопляне. И то на климата у нас (у нас – това е в България). За „глобално“ нищо не съм споменавал. Внушенията си около това какво съм си мислел и как то и поведението ми щели да еволюират си ги сложи отзад (в джоба на панталона) – те не са принос към въпроса какво става с климата и близките до него въпроси.
А защо предпочиташ (и тук, отново) да приказваш за всичко друго, но не и по същество – на това си отговори сам.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #677 -: Септември 26, 2019, 14:35:44 »
Quote (selected)
И като така, какъв е смисълът, арогантно и невежо, да помагаме на Вселената да ни убие, чрез собствената ни глупост, без време, предсрочно, преждевременно?
Ей го на още един ултра важен за Вселената. Шото си бил чел физиката, дето дедо му я е измислил...
Добре бе, дайте алтернатива/и!
Не ви кефят ТЕЦ-овете - алтернатива/и моля! И лопваме кепенците, къф е дерта...
Но без да мучите на швецки и да ме призовавате към пещерата.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #678 -: Септември 26, 2019, 14:52:55 »
Quote (selected)
За да оживеем, като биологически вид, ни е необходима комбинация от набор фактори - въздух с определен състав, вода с определени качества, почви, за да произведем храната си, източници на енергия. Устойчивостта на системите, които ни ги осигуряват, е ограничена. Не е безкрайна. Тези системи са не по-малко живи от нас. Не по-малко уязвими за катастрофи. Не по-малко крехки от вместилището на непомерното ни его на доминиращ вид. Ние сме живи не въпреки, а чрез тези природни системи, които хазартно предизвикваме, извеждайки ги на ръба на критичното. Около и зад този ръб тези системи имат способността да се самоорганизират, да се променят, интензивно и непредсказуемо - защото са отворени системи, защото са сложни системи, защото са сложни адаптивни системи. И да, те имат способността и ще се адаптират.

Но не, хич не е сигурно че новите им структури и поведение - адаптивен отговор, щото - след трансформацията им, ще ни се харесат.
Те могат да бъдат и смъртоносни.

 :way_to_go-1308:

Ние изобщо няма да имаме време да решим, дали ще ни харесат или не.

Защото, казано кратко и ясно, без логорея:

Quote (selected)
Системите ще се адаптират, защото са адаптивни.

Но най–вероятно ние – НЕ ...



« Последна редакция: Септември 26, 2019, 15:06:19 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #679 -: Септември 26, 2019, 14:58:35 »
Quote (selected)
Ей го на още един ултра важен за Вселената. Шото си бил чел физиката, дето дедо му я е измислил...

Ако от всичко, де писах по-горе, си извлякъл тази "информация", то вече поне имаме яснота за един от проблемите - липсва разбиране при четене. Да се чете трябва. И да се помислюва. Чат-пат. Прилагането развива умението, демек.

Как да ти напиша какво мисля за ТЕЦ-овете и какъв е смисълът да го правя? За да споменеш "дедо ми"? Кой от двамата, всъщност. Единият, лозар, винар и солар. Другият, готвач. Единият, с труд, който доста добре описва връзката на климата с резултатите от труда ни. Другият, с труд, който доста добре описва как с малко изменение можеш да компрометираш резултата от целия си труд. Така че и от дядовците, светла им памет, и от труда им, имал съм и имам да науча много. Включително и по темата. Макар и да не са измислили физиката.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #680 -: Септември 26, 2019, 15:03:02 »
Quote (selected)
Защото, казано накратко и ясно, /без логорея!/:

За пореден път споменаваш ... логорея. Аз, миличко, всичко речено мога да ти го напиша и в половин страничка, лаконично, по спартански - с уравнения. Ти, миличко, обаче, ще можеш ли да го прочетеш?  ??? Преводач си, разбираш добре какво те питам.  8)

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #681 -: Септември 26, 2019, 15:09:05 »
Quote (selected)
Как да ти напиша какво мисля за ТЕЦ-овете и какъв е смисълът да го правя? За да споменеш "дедо ми"?
О, сметай че резко минаваме по женска линия!
Не че аз съм някакъв ТЕЦофил. Не - скапана печка, страшно неефективна. Но необходимо зло. Засега!
Надявам се да доживея времената в които хората с кеф ще ги затварят, работи се по въпроса и без зеленясалите. Дори бих казал навъпреки дивотиите им.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #682 -: Септември 26, 2019, 15:21:30 »
Quote (selected)
Както казах, виждам изменения на климата. Изменения, а не затопляне. И то на климата у нас (у нас – това е в България).
Не те манипулирам, ако искаш му викай климатични изменения, ако искаш му викай Жоро, на мен ми е фсе ено. Естествено, няма как да виждаш  и усещаш глобално, няма как да усетиш увеличението на средната температура на планетата. За тва си има измервания, анализи на хилядолетни мехурчета въздух, запечатани ф полярния лед, сателитни данни и т.н. и т.н.

Важното е, че приемаш сериозно данните, които ти докладват личните ти рецептори, че усещаш, че нещата не са баш така както са били. Тва е, както вече съопщих, фтората стъпка по пътя към приемането на обективните факти. Що са стъпки, се са пред тебе.
Не те юркам, минал съм го тоя път, бил съм там, напраил съм го и съм си купил тишърта, одбелязващ случката.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #683 -: Септември 26, 2019, 15:25:20 »
Не ви кефят ТЕЦ-овете - алтернатива/и моля! И лопваме кепенците, къф е дерта...
Ей ти ена алтернатива – и красива и удобна, с възобновяем източник на енергия.  :ive_got_it-1379:
Ама пречела на прелетните птички ...  :crying-1315:

Quote (selected)
Нашият Бизнес : ВяЕЦ „Свети Никола“



През 2009 г., ЕЙ И ЕС Гео Енерджи, съвместно предприятие на ЕЙ И ЕС и немската компания Гео Пауър с миноритарен дял, построи в близост до град Каварна ВяЕЦ „Свети Никола“, с обща инсталирана мощност 156 мегавата.

С 52 вятърни турбини „Вестас“,  проектът край Каварна е най-големият ветроенергиен парк в страната
. Паркът значително увеличава капацитета на България в  производството на енергия от вятър и помага на страната да достигне изискванията на Програма на Европейския съюз 20/20/20.

Общата инвестиция на проекта е 270 милиона евро, от които 198 милиона евро са осигурени от банков консорциум, включващ Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР), Международната финансова корпорация (IFC) и Уникредит пазарно и инвестиционно банкиране.

ВяЕЦ „Свети Никола” е изградена в землищата на селата Българево, Хаджи Димитър, Поручик Чунчево и Свети Никола, принадлежащи към община Каварна.  Неговата площ обхваща 60 км². Проектът е изграден от 52 турбини, свързани с 65 км. подземна кабелна мрежа с напрежение 33 kV към подстанцията на парка. Произведената електроенергия се пренася до електропреносната мрежа на България посредством въздушен електропровод с напрежение 110 kV.

http://aes.bg/нашият–бизнес/вятърен–парк–свети–никола/
« Последна редакция: Септември 26, 2019, 15:37:14 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #684 -: Септември 26, 2019, 15:31:26 »
Рекидж – неуморим рицар на арогантността, игнорирането на факти и преливането от пусто в празно.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #685 -: Септември 26, 2019, 15:34:58 »
Quote (selected)
Защото, казано накратко и ясно, /без логорея!/:

За пореден път споменаваш ... логорея
. Аз, миличко, всичко речено мога да ти го напиша и в половин страничка, лаконично, по спартански - с уравнения. Ти, миличко, обаче, ще можеш ли да го прочетеш? Преводач си, разбираш добре какво те питам.

Аааааа, тук – в тъз темичка! – сте поне трима ... :D

И си ги мерите – красноречието и логореята ... 
... както и "елегантните" удари под кръста ... :b0302:
« Последна редакция: Септември 26, 2019, 15:43:34 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #686 -: Септември 26, 2019, 15:38:11 »
Quote (selected)
с обща инсталирана мощност 156 мегавата.
Джидж, палатката за ключа е в червената думичка.
Това е слабото място на всички "възобновяеми" глупости!
Абсолютно незаобиколим проблем когато ползваш вторични източници на енергия. И не е нужно дедо ти да те бие по главата с физиката за да се сетиш:
- Ток има, ама ако дуа ветер. Иначе си лягаме с кокошките, че и преди тях.

Башка птичките че ше отвърнат на удара.
А шо го изтри ВЕИ-то не разбрах. :)
« Последна редакция: Септември 26, 2019, 15:40:59 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #687 -: Септември 26, 2019, 15:40:20 »
Quote (selected)
Нашият Бизнес : ВяЕЦ „Свети Никола“



През 2009 г., ЕЙ И ЕС Гео Енерджи, съвместно предприятие на ЕЙ И ЕС и немската компания Гео Пауър с миноритарен дял, построи в близост до град Каварна ВяЕЦ „Свети Никола“, с обща инсталирана мощност 156 мегавата.

С 52 вятърни турбини „Вестас“,  проектът край Каварна е най-големият ветроенергиен парк в страната
.
...
http://aes.bg/%d0%bd%d0%b0%d1%88%d0%b8%d1%8f%d1%82-%d0%b1%d0%b8%d0%b7%d0%bd%d0%b5%d1%81/%d0%b2%d1%8f%d1%82%d1%8a%d1%80%d0%b5%d0%bd-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%ba-%d1%81%d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%b8-%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b0/

джидже,
две неща:
1. виж какво трябва да махнеш от изображението
2. оправи линка.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #688 -: Септември 26, 2019, 15:44:45 »
Quote (selected)
Башка птичките че ше отвърнат на удара.

... шъ ти нацвъкат панелите, демек.  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #689 -: Септември 26, 2019, 15:57:32 »
джидже,
две неща:
1. виж какво трябва да махнеш от изображението

Онци
, картинката с перките в самата статия беше повече от прекрасна – и цветна, и достатъчно "репрезентативна". Обаче не се поддаваше на копиране. Затуй копнах от нета квото ми падне, но със сигурност от същото място или от близката околност, щото са ми познати до болка.

Quote (selected)
2. оправи линка.

Тук не мога да разбера нещо:

– Веднъж ми се карате, че пускам дълги линкове и ме учите как да ги съкращавам като този;
– А друг път ме карате да ги оправям ... :t1814:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #690 -: Септември 26, 2019, 16:13:08 »
1. чукни на цитат на моето мнение и виж как съм поорязал адреса на картинката, за да се покаже.
2. твоя линк сочи към главната страница на аес, не към вятърното им таквоз.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #691 -: Септември 26, 2019, 16:23:30 »
Повечето деца и тийнейджъри на нейната възраст нямат възможност да пътуват през океана на построена по поръчка на Ротшилд яхта и да говорят пред световните лидери. А думите на Грета за „откраднатото детство“ не са нищо повече от празен звук. Грета Тунберг е имала прекрасно детство, доколкото това е възможно със синдрома на Аспергер, а занапред действително я очаква забележително бъдеще. Само че не би трябвало да наричаме това „борба с глобалното затопляне“ и още повече „искрен детски протест“. Това просто е един проект, при това много скъп и много циничен.

Днес анекдотите и карикатурите стават реалност с плашеща бързина. Тези дни във Фейсбук се разпространяваше карикатура, на която бе изобразено как се е променяло понятието „експерт“. През 80-те години това е бил учен, в 2000-та -, журналист, тази година момиче от Фейсбук.


http://epicenter.bg/article/Prevarnaha-edno-bolno-shvedsko-momiche-v-peshka-v-chuzhda-igra/193729/11/0

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #692 -: Септември 26, 2019, 16:26:04 »
1. чукни на цитат на моето мнение и виж как съм поорязал адреса на картинката, за да се покаже.
2. твоя линк сочи към главната страница на аес, не към вятърното им таквоз.

"Чукни", ама в момента вече не мога. Щото току–що ми изпратиха спешен превод и трябва да се занимавам с него.

Ако можеш, оправи го ти – за което предварително  :t3721:

А ако не, ще го оправя аз, но когато мога.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #693 -: Септември 26, 2019, 16:30:59 »
Група от 500 уважавани учени и професионалисти в областта на климатологията официално уведомиха ООН, че няма климатична криза и прахосването на милиарди за несъществуващ проблем е „жестоко и неразумно”.

Геологическият архив показва, че климатът на Земята се изменя откакто съществува планетата, с естествени студени и топли фази. Малък ледников период завършил  съвсем неотдавна, през 1850. Затова не е изненадващо, че сега преживяваме период на затопляне.

CO2 – това е храната за растенията, основа  на целия живот на Земята
CO2 не е замърсител. Той е важен за целия живот на Земята . Фотосинтезата е благодат. Повече CO2 е полезно за  природата, озеленявайки  Земята: допълнителното съдържание на CO2 във въздуха способства за нарастването на световната растителна биомаса. Това е добре и за  селското стопанство, увеличавайки добивите  по целия свят...

Глобалното затопляне не е увеличило количеството на стихийните бедствия...

Няма спешна климатична ситуация.Затова няма и повод за паника и тревога. Решително се противопоставяме на   вредната и нереалистична политика за нулево ниво на CO2, предложено за 2050 г.

Оригиналът тук:

https://www.technocracy.news/climate-scientists-write-to-un-there-is-no-climate-emergency/?fbclid=IwAR1RArGgAGFr0T0Og7XCi01AKIiN1sqY2hV6AElYzSySh4TEeKBQk9zZkt4

« Последна редакция: Септември 26, 2019, 16:34:09 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #694 -: Септември 26, 2019, 16:44:34 »
UNLIMITED ENERGY
Fusion, the nuclear reaction that powers the Sun and the stars, is a potential source of safe, non-carbon emitting and virtually limitless energy. Harnessing fusion's power is the goal of ITER, which has been designed as the key experimental step between today's fusion research machines and tomorrow's fusion power plants.

WHAT IS A TOKAMAK?


https://www.iter.org
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #695 -: Септември 26, 2019, 17:22:16 »
Quote (selected)
Група от 500 уважавани учени и професионалисти в областта на климатологията официално уведомиха ООН, че няма климатична криза и прахосването на милиарди за несъществуващ проблем е „жестоко и неразумно”.

Предполагам си наясно, че друга група - от 5000 или 50 000 уважавани учени и професионалисти не споделят това мнение. Но това, разбира се, нека не те смущава. Наука не се прави с гласуване. Мнозинствата са ирелевантни. Затова и е безумно да се привеждат аргументи като този - "500 уважавани учени". Почти колкото аргументът "аз и група съветски учени", успешно и многократно иронизиран до клише.  8)

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #696 -: Септември 26, 2019, 17:37:12 »
Quote (selected)
Наука не се прави с гласуване. Мнозинствата са ирелевантни.
До тук разбрахме че дедо ти поне на нещо те е научил за науката - как не се прави.
Но пък кудкудякането на швецки е релевантно, да?
Цвиленето за променливи системи за които и идея си нямате е връо на баира, нали така?
Адапторчик тут нашелся. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #697 -: Септември 26, 2019, 17:39:38 »
Quote (selected)
Цвиленето за променливи системи за които и идея си нямате е връо на баира, нали така?
Адапторчик тут нашелся.

Хабер даже си нямаш колко си нямаш хабер. Но това е дериват на невежеството. Е, и на простотията, но, надявам се, случаят да не е точно този.  :image008:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #698 -: Септември 26, 2019, 18:00:35 »
Хабера който се опитвам да ти отправя е че имаш системна грешка в подхода.
Ти казваш: системите ше се счупят защото ги побутваме. (грубо обобщавам)
Аз казвам: системите трябва да ги променим така щото да не се чупят. (грубо обобщавам)

Елементарна, но принципна разлика в начина на мислене.
И тя определя нашия път - назад в пещерата да си чакаме поредния край, или напред към неизвестното!

Дальше больше!
Страх те е от неизвестното (привижда ти се рогат добитък, дето дедо ти му викал Дявол)? Ами стой си в пещерата. Но не пречи на хората.
Безобразие е да се имаме за космическа цивилизация, а да можем само да мятаме малки парчета тенеке наоколо и да цвилим на швецки че с една атмосфера не можем да се оправим!
Значи нещо трябва да променим. А после ако трябва и цялата Вселена!!!
« Последна редакция: Септември 26, 2019, 18:15:14 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #699 -: Септември 26, 2019, 18:29:05 »
Quote (selected)
Хабера който се опитвам да ти отправя е че имаш системна грешка в подхода.
Ти казваш: системите ше се счупят защото ги побутваме. (грубо обобщавам)
Аз казвам: системите трябва да ги променим така щото да не се чупят. (грубо обобщавам)

Прости ми, Всемогъщи, че не съзрях божественото у теб!  :D Готвиш се да легираш климата, невям? Да го ваксинираш? Или само ще го имунизираш - срещу побутвания. А може би предлагаш да го подложим на закалителни процедури? Към слънчевите му ежедневни бани малко ... кварцова лампа? Що не? Нас така ни "печаха". Даваха и хапчета, ако помниш. С флуорид, комай. Да са ни здрави зъбките. Което ме сеща - хапченца с йод, срещу гуша. Сребърен йодид за пухкави, гушави облачета. Въх! Направо видях рекламката!  :nuts: Хранителна добавка за пухкави облачета! И друга - за нервни торнада, също. Що не, бизнес си е!  :D

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #700 -: Септември 26, 2019, 18:41:25 »
Група от 500 уважавани учени и професионалисти в областта на климатологията официално уведомиха ООН, че няма климатична криза и прахосването на милиарди за несъществуващ проблем е „жестоко и неразумно”.
...
Оригиналът тук:

https://www.technocracy.news/climate-scientists-write-to-un-there-is-no-climate-emergency/?fbclid=IwAR1RArGgAGFr0T0Og7XCi01AKIiN1sqY2hV6AElYzSySh4TEeKBQk9zZkt4

Hundreds of climate sceptics to mount international campaign to stop net-zero targets being made law
Exclusive: The signatories are part of a network pushing for environmental deregulation after Brexit – and some have links with Boris Johnson’s cabinet
https://www.independent.co.uk/environment/climate-change-science-deniers-boris-johnson-environment-leak-a9094631.html

Quote (selected)
The campaign is being run by a Netherlands-based climate science denial group called the Climate Intelligence Foundation (Clintel). It was founded by Guus Berkhout who began his career at Shell and set up the Delphi Consortium in the 1980s to work on new ways to extract oil and gas.
:nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #701 -: Септември 26, 2019, 18:43:29 »
Простено ти е колега мой! Съзерцанието не всеки му е дадено.
И не, не се готвя да се занимавам с климата.
Готвя се да ти отпера един въпрос:
А ти от де знаеш че "страшните" промени не са част от войната? :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #702 -: Септември 26, 2019, 18:45:58 »


на претпоследния ред има ени ноо интересни имена на сегашни хамерикански плезиденти и техни роднини.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #703 -: Септември 26, 2019, 18:56:05 »
Quote (selected)
на претпоследния ред има ени ноо интересни имена на сегашни хамерикански плезиденти и техни роднини.
Което ще да създава някакво чувство за тежест?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #704 -: Септември 26, 2019, 18:59:09 »
тва пък одкъде ти хрумна?
Сериозно. :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #705 -: Септември 26, 2019, 19:11:59 »
тва пък одкъде ти хрумна?
Сериозно. :nuts:
Има един препъни знак на края на изречението.
Което идва да покаже че не ми е хрумнало, а само се информирам.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #706 -: Септември 26, 2019, 19:33:43 »
Quote (selected)
Предполагам си наясно, че друга група - от 5000 или 50 000 уважавани учени и професионалисти не споделят това мнение. Но това, разбира се, нека не те смущава. Наука не се прави с гласуване. Мнозинствата са ирелевантни
Абе ирелевантни, ирелевантни, колко пък да са ирелевантни? Гледам, за всеки случай бързаш да надскочиш – Максимус посочва 500, ти предполагаш „5000 или 50000“. Той посочва климатолози, ти предполагаш „уважавани учени и професионалисти“. Щото едва ли има толкова климатолози в света, пък и ти нямаш никаква представа колко са. Затова – „уважавани учени“. Примерно изкуствоведи. Или ортопеди. А, да, и „професионалисти“, щото, нали, всеки, който работи нещо, е професионалист и има мнение. За всичко – футбола, секса и, разбира се – глобалното претопляне на една манджа.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #707 -: Септември 26, 2019, 19:43:11 »
Quote (selected)
Максимус посочва 500
500 са, ама повечето не са учени, а служители на разни либертариански, лобистки и крайно десни клубове по интереси. Има на Кейто Инститют, има на братя Кох, има Найджъл Лоусън, има секакви.

Лошо нема, фсеки има право на мнение.
Пробваха ако не да засенчат форума ф Ню Йорк, то поне да получат некво мейнстрийм медийно проветряване. И двете неща не им се получиха, добре че беше Максимус да ни отвори за техното съществуване. :way_to_go-1308:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #708 -: Септември 26, 2019, 19:50:47 »
Глобалното затопляне не е увеличило количеството на стихийните бедствия...

Няма спешна климатична ситуация. Затова няма и повод за паника и тревога.


Ба! :t0135:

Тоя да беше туй лято, през юли и август в София, та да се стряска по цели нощи от гръмотевиците и мълниите, дето май зеха и 1–2 човешки живота!!! :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #709 -: Септември 26, 2019, 19:51:22 »
Quote (selected)
500 са, ама повечето не са учени
А квичащото швецко тиранозавърче е мастит учен!
Само един Нобел му липсва, но тази грешка ще бъде поправена под натиска на справедливия гняв на демократичните общества.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #710 -: Септември 26, 2019, 19:54:19 »
Тоя да беше туй лято, през юли и август в София, та да се стряска по цели нощи от гръмотевиците и мълниите, дето май зеха и 1–2 човешки живота!!! :nuts:
Колкото перките по графа.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #711 -: Септември 26, 2019, 20:08:58 »
Quote (selected)
500 са, ама повечето не са учени
А квичащото швецко тиранозавърче е мастит учен!
Само един Нобел му липсва, но тази грешка ще бъде поправена под натиска на справедливия гняв на демократичните общества.
фиксацията ти върху тва момиче ти пречи да схванеш за кво говоря. Тая група од 500 квито са там, си има сериозни задачи и си ги изпълнява. Хора од групата са близки с Боджо и опитват да влияят върху евентуалното му законодателство фслучай, че евентуално тотитата дойдат на власт, а UK излезе од ЕС. За да предложиш дерегулация примерно ф режимите за фракинг и стандартите за храните ти трябва не само идеологическо, но и 'научно' оправдание.

Те ще предложат такова.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #712 -: Септември 26, 2019, 20:20:06 »
Втасахме я!
Мойта фиксация връз мучащи дойни швецки пречи на пикоБритънс да си разкара шибания задник от шибания съюз. :)
Рекидж, подсещай се от време на време че мойта фиксация е върху руски путинизирани "фалоси"!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #713 -: Септември 26, 2019, 20:27:31 »
Специално за Фирмин, това са учени, застанали с имената си:

Professor Guus Berkhout                               The Netherlands
Professor Richard Lindzen                             USA
Professor Reynald Du Berger                         French Canada
Professor Ingemar Nordin                              Sweden
Terry Dunleavy                                                  New Zealand
Jim O’Brien                                                        Rep. of Ireland
Viv Forbes                                                           Australia
Professor Alberto Prestininzi                          Italy
Professor Jeffrey Foss                                      English Canada
Professor Benoît Rittaud                                 France
Morten Jødal                                                      Norway
Professor Fritz Vahrenholt                              Germany
Rob Lemeire                                                       Belgium
The Viscount Monckton of Brenchley           UK

За разлика от затоплистите, които ВИНАГИ са анонимни, освен Грета Кукундрел, а, тя не беше учен, тя е бавно развиваща се, едно време такива учеха в помощно училище "Петър Берон".



Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #714 -: Септември 26, 2019, 20:28:26 »
Quote (selected)
Пробваха ако не да засенчат форума ф Ню Йорк
Бре, че то засенчва ли се такова театро!
Не само няма нищо общо с доводи (хеле пък научни), но е и изключително цинична постановка. Използват полуадекватно пуберче, дето не е наясно какво върши, и специално трябва да е нещо болно, че да възгечтисат критиците от резки изказвания, каквито тази мерзост напълно заслужава. Разгръщат кампания от патетика и лигавщини, че да изцедят добре лимончето. ХАУ ДЕЪР ЙУ, БЕ СЕРСЕМИ! УЙЛ БИ УОЧИНГ ЙУ.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #715 -: Септември 26, 2019, 20:44:45 »
Тоя да беше туй лято, през юли и август в София, та да се стряска по цели нощи от гръмотевиците и мълниите, дето май зеха и 1–2 човешки живота!!!

Жижи, гърмотевици и мълнии е имало дори и през Каменната ера. Недей като първобитните хора да си обясняваш природните явления с ядосани богове или глобално затопляне.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #716 -: Септември 26, 2019, 20:54:32 »
Quote (selected)
Жижи, гърмотевици и мълнии е имало дори и през Каменната ера.
В нейната младост не е било така.

П.П.
Джидиииджиии :t0328: :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #717 -: Септември 26, 2019, 21:06:34 »
Специално за Фирмин, това са учени, застанали с имената си:

Professor Guus Berkhout                               The Netherlands
Professor Richard Lindzen                             USA
Professor Reynald Du Berger                         French Canada
Professor Ingemar Nordin                              Sweden
Terry Dunleavy                                                  New Zealand
Jim O’Brien                                                        Rep. of Ireland
Viv Forbes                                                           Australia
Professor Alberto Prestininzi                          Italy
Professor Jeffrey Foss                                      English Canada
Professor Benoît Rittaud                                 France
Morten Jødal                                                      Norway
Professor Fritz Vahrenholt                              Germany
Rob Lemeire                                                       Belgium
The Viscount Monckton of Brenchley           UK

од изброените само четирима са учени. Най-известният, Ричард Линдзен, не одрича глобалното затопляне и тва, че човечеството праи ноо СО2. Човекът си има негова теория, че тва ф некъф момент ще се компенсира од некви неща. Теорията му не е потвърдена.
Има един италианец геолог, ено франсе, което е известно единствено с тва че одрича глобалното такова, един германец, дето е бичил началник ф немския Шел, един канадски философ, един афстралийски пожарникар, един бизнес анализатор од Белгия и ...Кристофър Монктън, 3-ти виконт на Бренчли, който работи ф UKIP. Най-известното научно постижение на виконта е, че се беше обявил за лауреат на Нобела за мир.

Хуус Беркоут вече го споменах.


За другите ф нета нема данни.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #718 -: Септември 26, 2019, 21:19:23 »
А срещу тях кой? Само Грета ли ?  :b0201:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #719 -: Септември 26, 2019, 21:30:57 »
А-а, и Сорос, забравих.
Вие си ги избрахте!