Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:13:32

Автор Тема: Толерантност и реалност  (Прочетена 115248 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Толерантност и реалност
« -: Октомври 21, 2019, 20:09:00 »
Ся!
Дотътрил съм се ф тойзи форум, щото ми се видя, че тук ще има толерантност.
Разбира се никога не съм си мислил, че дори в девически пансион не прехвърчат искри и/или вербални доказателства за тънко познаване на обособени части от един от славянските езици - този, на браЦкия српски народ!
Започва обаче да става досадно.
Има определени форумци /тук включвам и скромната си особа/, които прекаляват с пиперливия си език. Може би и с кухо самочувствие. Това отвращава. Все си мисля, че половин дузина форумци ни напуснаха заради това, а може и още да се махнат.
Явно не можем да натоварим прекомерно модератора с изискването да дезинфикцира пространството постоянно, затова предлагам:
Да има една тема с анкета, като всеки може да гласува само по един път на тримесечие /например, може и да е по кратък или по дълъг срока/ и който юзър надхвърли 10/15,20.../ неодобрения - да бъде банван за месец.
Да речем, може и за повече - трябва да се обсъди.
Така ще развържем ръцете на модератора и ще му спестим личните угризения. Който и да е в този или бъдещи моменти той.
Вярвам, че трябва да се въведат някакви ограничения, щото така - ще се разпаднем.
Разбира се, това е само едно от възможните предложения да се самоконтролираме.
Как точно технически ще се организира - не предлагам - да си решава сайбията, ако изобщо това се приеме.
Пак повтарям - скромната ми особа е една от най вероятните кандидати за такава класация и съответно отшибване, но въпреки това предлагам обмисляне на такива санкции.
Който и да е модератор, както се видя и независими личности и познати юзъри - не се спират тези неща само по съвест.
То е ясно - обективната самопреценка е нещото, което въобще липсва като качество в цялото ни общество.
Що пък точно тук да е друго?
Ъ?
« Последна редакция: Октомври 21, 2019, 20:14:44 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #1 -: Октомври 21, 2019, 20:32:41 »
Технологията е ясна, мотивите, струва ми се, също. Не разбрах, обаче, целта на упражнението - нечий комфорт или нечие превъзпитание? Смешно.

А не е ли, всъщност, целта ... едно банално прочистване? Нима имаш нужда и на тази възраст от лицемерие? Не си ли прекалено стар за това? Кажи си точно къде те стяга чепикът и кое не ти достига до пълно форумно щастие ???

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #2 -: Октомври 21, 2019, 20:38:14 »
Ся... Толерантност има. Ако нямаше, отдавна да съм отлетял.
Може би от там ти идва и раздразнението - всеки пише както му е на душа, което пък нормално дразни другите...
Колкото до фризерчето - може би не си чел модераторката, тя е възможно най-против фризерите и затова само ни замазва мазните постове вместо да го брулне и да накаже хубавеца.
При друга модерация няма да е така. Ама с 67 това е положението.
Колкото до анкетите - ами пусни си анкета! Нещо от сорта: micky съвсем изпростя, моля банче, отговори ДА, НЕ и май толкова...
Форумът няма "екстри" с палчета нагоре-надолу за мнения и/или потребители, тъй че анкета.
Ама с тоя модик си я търси в коша. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2019, 20:58:29 »
Само месечен бан е малце, тряат и глоби  :nuts:

А и ква е далаверата да баннете един (представляващ всъщност поне 8%) от активните потребители за месец?

По-добре по един тематичен месец - на дядото, на бабата, на целибата, на бекяра, на фашизма, на антифашизма, на превода, на точния превод, на отврата, на правописа, на жалбите по отминалите дни, на младостта и красотата (кх, кх, сочи към себе си) и так далее  :smokin:


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2019, 21:09:59 »
Освен банове и глоби, трябва и публично онождане на провинилия се. Наказанието естествено ще се прилага само за съществата от класически мъжки пол. :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #5 -: Октомври 21, 2019, 21:10:14 »
Quote (selected)
Ся... Толерантност има. Ако нямаше, отдавна да съм отлетял.

... и даже грижа има. Аз, например, съм загрижен за менталното ти здраве. Ама без майтап.  :sad-3295:

От друга страна, някак не се виждам в ролята на Queen of Hearts, търчащ с неистов вопъл "Off with his/her head!" или "Off with their heads!". По би ми харесало "Most everyone's mad here" или "You may have noticed that I'm not all there myself", речено с изчезващата усмивка на Cheshire Cat.  :cool-1084:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2019, 21:14:54 »
Освен банове и глоби, трябва и публично онождане на провинилия се. Наказанието естествено ще се прилага само за съществата от класически мъжки пол. :smokin:

Архаичният мъжки пол е ли класически?

Фсмисъл въпрос на наличие ли е или на функционалност?  :image008:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #7 -: Октомври 21, 2019, 21:15:36 »
Quote (selected)
Кажи си точно къде те стяга чепикът и кое не ти достига до пълно форумно щастие
Искаш ли многознайко, да се махнем двамата заедно, а?
Стиска ли ти /не чепикът/ да го направим?
Колкото и да обяснявам, види се няма как да го разбереш, затова ти предлагам тази сделка, не е ли джентълменска?
Няма как да не ни разпознаят ако се явим под друг ник, нали?
Кажи бе съвършенство непоръбено?
« Последна редакция: Октомври 21, 2019, 21:18:09 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #8 -: Октомври 21, 2019, 21:15:57 »
Quote (selected)
Освен банове и глоби, трябва и публично онождане на провинилия се.
Моля! Моля! Стамбулския конфекшън още не сме го приели. Това си е чиста проба склоняване на дамите към публичен секс.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #9 -: Октомври 21, 2019, 21:17:57 »
Quote (selected)
Освен банове и глоби, трябва и публично онождане на провинилия се.

Това, разбира се, е скрита реклама с цел форумна масовизация? Нали?  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #10 -: Октомври 21, 2019, 21:26:22 »
Quote (selected)
Искаш ли многознайко, да се махнем двамата заедно, а?

Етооо ... Дойдохме си на думата. И що ти беше цялото това многословие? :image008: Можеше и по-кратко "Firmin да се маха, че не мога да го дишам!".

Само за протокола. Веднъж доста беше напреднал в тази посока - Firmin  да го няма, с твой решаващ принос.

Но дължа си на мен си следния въпрос да задам - щото това излагаш горе, лицемер дърт, като мотив - колко човека си тръгнаха от форума, докато Firmin го нямаше, и колко си тръгнаха, след като Firmin си дойде?  ???

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #11 -: Октомври 21, 2019, 21:32:00 »
Повтарям въпроса си, щото има и дебили из форума изглежда - щом си мислиш, че ти си ми целта /Боже, дали Ти ме наказваш с тази низост?/, то едва ли в цялото си форумно битие съм имал и един намек от сорта - "Я не сакам я да съм добре..." и като така - кажи бе съвършенство непоръбено, искаш ли да се махнем двамата?
 И не ми философствай бе дървен философ, отговори ясно с Да или Не!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #12 -: Октомври 21, 2019, 21:32:52 »
аз наистина не разбирам страстта, с която джузепе, норчо, ононимусь, онци, отврат, колэ и донякъде мики търсят къде и какво е писал фирмин, за да могат след тва (доста безуспешно) да го тролят...

а фирмин е уникално интересен събеседник. на много нива.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #13 -: Октомври 21, 2019, 21:36:34 »
Повтарям въпроса си, щото има и дебили из форума изглежда - щом си мислиш, че ти си ми целта /Боже, дали Ти ме наказваш с тази низост?/, то едва ли в цялото си форумно битие съм имал и един намек от сорта - "Я не сакам я да съм добре..." и като така - кажи бе съвършенство непоръбено, искаш ли да се махнем двамата?
 И не ми философствай бе дървен философ, отговори ясно с Да или Не!

Ще обмисля офертата ти, драги. Само, докато се отдавам на дълбок размисъл, да попитам - туй горе толерантността ли е или пък само реалността? А?  ???

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #14 -: Октомври 21, 2019, 21:42:18 »
Сааджънт,
интересният събеседник няма достойнството в момента да си признае, че се опитва да троли другите!
Предложението ми е доста кооперативно - нека мнозинството ако реши, да помогне на модератора за по радикални мерки, щото модератора е поставен в неравностойно положение, ти ако си модератор ще се решиш ли да баннеш някой който се е разпищолил, след като тук сме един файтон хора и се знаем?
Само че "интересният събеседник" се опитва да го обръща по курвенски в своя полза, зер той бил визираният боклук!
Ами като има такова самочувствие - ела бе пиле шарено и си заложи главата, като си толкоз ербап, кво толкоз му предлагам?
Ако това ми е форумното щастие да го няма - къф ми е келепира, че и мен да ме няма, а!
Айде! 
« Последна редакция: Октомври 21, 2019, 21:46:00 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #15 -: Октомври 21, 2019, 21:43:16 »
Quote (selected)
И не ми философствай бе дървен философ, отговори ясно с Да или Не!

О, не, драги. Много бъркаш. Аз съм опустошително методичен практик с добра теоретична подготовка. Но ти, а и някои други тук мили хора, не си ме опознал откъм тази ми страна - "тъмната страна на силата". Крайно изкушен съм да ти направя едно показно, че да схванеш разликата. Но се сдържам. Защото откъм светлата си страна съм човек сърдечен и твърде толерантен.  :cool-1084:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #16 -: Октомври 21, 2019, 21:44:07 »
Quote (selected)
туй горе толерантността ли е или пък само реалността? А? 
2 ф 1, като за теб внятно ли е?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #17 -: Октомври 21, 2019, 21:47:39 »
Сааджънт,
интересният събеседник няма достойнството в момента да си признае, че се опитва да троли другите!
Предложението ми е доста кооперативно - нека мнозинството ако реши, да помогне на модератора за по радикални мерки, щото модератора е поставен в неравностойно положение, ти ако си модератор ще се решиш ли да баннеш някой който се е разпищолил, след като тук сме един файтон хора и се знаем?
Само че "интересният събеседник" се опитва да го обръща по курвенски в своя полза, зер той бил визираният боклук!
Ами като има такова самочувствие - ела бе пиле шарено и си заложи главата, като си толкоз ербап, ква толкоз му предлагам?
Ако това ми е форумното щастие да го няма - къф ми е келепира, че и мен да ме няма, а!
Айде!

Казвал съм го с повод и без повод - тва сепак е само форум, животът е другаде, средната възраст тук е 50+, ако не и 60+, предполага се, че никой отдавна не би трябвало да приема на сериозно нито себе си, нито другите...


Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #18 -: Октомври 21, 2019, 21:49:23 »
"Искаш ли многознайко, да се махнем двамата заедно, а?"

Да ме прощаваш, ама доста тъпо предложение! Лично на мен ще ми липсвате и двамата.

Вместо да се махате не ще ли ви е  възможно да сте малко по-сдържани един към друг?
Впрочем, това не се отнася само за вас двамата. Като  гледам, горе-долу набори сме, пък понякога имам чувството, че съм в детска градина.
« Последна редакция: Октомври 21, 2019, 21:52:34 от Bacho Кольо »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #19 -: Октомври 21, 2019, 21:52:49 »
Quote (selected)
предполага се, че никой отдавна не би трябвало да приема на сериозно нито себе си, нито другите...
Предполага се!
А дали е така?
Май не. И защо тогава /ако не/, другите, освен модератора, да нямат възможност да отказват тия, които са се възприели съвсем сериозно?
Чак сега, като пак прочетох първия си пост, виждам, че и аз съм се поставил там - сред възприемащите се насериозно и аз съм се нахендрил на възможността да ме натирят от тук като досадник - какво се е разпищолил този - интересния събеседник, с намеците си?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #20 -: Октомври 21, 2019, 21:58:48 »
Най-добре е едно nightcap, че другата седмица Корни ще ни чака на линия... :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #21 -: Октомври 21, 2019, 22:01:33 »
Quote (selected)
Да ме прощаваш, ама доста тъпо предложение! Лично на мен ще ми липсвате и двамата.
Може би!
Аз не давам предложение за липси, а точно за въздържаност и тази норма да се оценява от всички. Всички!
И ако на някой /вкл. и на мен/ "въздържаността" ми е тъпата част от характера - да ме натирят за съответното време.
Само че май на някои не им изнася това - тъй и пуснах другото - "тъпото" предложение.
Е?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #22 -: Октомври 21, 2019, 22:23:39 »
Quote (selected)
какво се е разпищолил този - интересния събеседник, с намеците си?

Ау! Караш ме да се чувствам неудобно. Мисля, бях достатъчно ясен, а ти споменаваш намеци някакви.

Докато ме нямаше, наблюдавах какво се случва. Със същото тъпо ожесточение на кълвящи пилета - виждал си как малки пухкави пиленца убиват, предполагам - тероризирахте други форумци. И те си тръгваха, един по един. Това е една от причините и да се върна. Някой трябва и да ви даде отпор. А моята кожа е достатъчно дебела и загрубяла от белези. Да, мога да бъда и безогледно жесток. Това идва от инстинкта ми за защита. Застраши нещо, което съм приел да защитавам и закрилям, и ще ти отворя адовите порти. Хабер си нямаш в какво чудо ще се видиш. За разлика от micky, дето предпочита да ти пръсне главата от 800 метра с нещо със заглушител и оптика или пък с нещо трансконтинентално да ти достави някой и друг мегатон, моята ваджра е друга - сапьорната лопатка, на една ръка разстояние.

Да те оставя с впечатление, че си имаш работа с някой фанфарон фон Мюнхаузен е моят начин да се забавлявам с неведението ти. Нито тук, нито на Другото място не съм излъгал за нищо, с което съм се "похвалвал". И това може да се провери лесно от тези тук или там, които знаят кой е зад ника Firmin. А те знаят кой съм, защото ги уважавам и им имам доверие. Мислиш ли, че ще се унизя с лъжа пред хора, които уважавам? Пак помисли. Самохвалството ми? Това е "празният град" на Джугъ Лян. Творчески приложена. "Няма начин този многословен фукльо да е това, което твърди, че е - си мислиш - няма начин!". И не ти минава през ум, че на "фукльото" това му е номерът. Да ти покаже истината по начин, който те кара да мислиш, че е илюзия (щото си много умен и "разгадаваш" лъжата) и да игнорираш заплахата. Да не мислиш, че си първият шаран, който ловя на куката на егото му, а?    ;D А, да ... Не се пробвай да ловиш мен с моето его. Голяма част от живота си съм посветил на това да му изуча номерата, че доста съм се парил покрай него.  ???

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #23 -: Октомври 21, 2019, 22:26:14 »
"Е?"

Ето и моето предложение: Изключвате компютъра. Пиете по една ракия. Наспивате се. Утре сутринта ще ви дойде правилния акъл.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #24 -: Октомври 21, 2019, 22:35:34 »
Quote (selected)
Със същото тъпо ожесточение на кълвящи пилета - виждал си как малки пухкави пиленца убиват, предполагам - тероризирахте други форумци. И те си тръгваха, един по един.
Някой е вързан тук със закон ли, что ли?!
Буратино никой не го е кълвал, ама си тръгна.
Ото пък си тръгна че се върна....
Сержанта и той си тръгна - хем този аз го изгоних, ама се върна.
Дамите пишат рядко, а Кайле ни тегли и тя майните.
Форум дело тонкое. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2019, 22:38:41 »
бонго-бонго  и той си тръгна.
...а жалко.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #26 -: Октомври 21, 2019, 22:41:11 »
Quote (selected)
Сержанта и той си тръгна - хем този аз го изгоних, ама се върна.

Леле! А украси ли мокасините си със скалпа му? Или ти се видя недостоен за тях?

Мерак ти е да си играем на война ли? Липсва ти адреналинът преди пукота на разтварящия се купол? Забравяш, че и други са виждали ПД-47 "отвътре".  ???

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #27 -: Октомври 21, 2019, 22:45:47 »
Цитат на: Firmin
мога да бъда и безогледно жесток.
Застраши нещо, което съм приел да защитавам и закрилям, и ще ти отворя адовите порти.
Хабер си нямаш в какво чудо ще се видиш.
Хабер си нямаш колко безогледно олекваш  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #28 -: Октомври 21, 2019, 22:48:46 »
Прочее, аз бих се "заложил" срещу това да върна някого тук, не да го изритам оттук. Начин на мислене.

Ето и моята оферта. Срещу всеки завърнал се от тези, които си отидоха, си налагам едномесечен бан. Върнете шестима и половин година ще дишате чист от Firmin форумен въздух. После ... После ще видим. Ако се държите прилично, може и въобще да не ви споходя отново.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #29 -: Октомври 21, 2019, 22:56:02 »
Quote (selected)
Забравяш, че и други са виждали ПД-47 "отвътре".
И в парашут ли си спал бре?!?
Отвътре виждал парашут видите ли....
И го копал с лопатката. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #30 -: Октомври 21, 2019, 23:10:49 »
Quote (selected)
И в парашут ли си спал бре?!?

Не, спал съм върху ей това


Между крилата и двата стартови, че да не падна, ако се размърдам насън. Добре се спи, впрочем, със 150 кг бойна глава под главата.  :cool-1084:

А с ПД-47 "бисквитката" съм скачал. Подозирам, в години, в които ти още си се държал с ръчичка за мама.  ???

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #31 -: Октомври 21, 2019, 23:22:56 »
Quote (selected)
А с ПД-47 "бисквитката" съм скачал.
А с лопатката разгрибаше облаците. :nuts:

Абе Джузепе, на това НГВС ли се нервиш?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #32 -: Октомври 21, 2019, 23:26:38 »
Quote (selected)
Със същото тъпо ожесточение на кълвящи пилета - виждал си как малки пухкави пиленца убиват, предполагам - тероризирахте други форумци. И те си тръгваха, един по един.
Сержанта и той си тръгна - хем този аз го изгоних, ама се върна.

цървул недоклатен

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #33 -: Октомври 21, 2019, 23:30:29 »
цървул недоклатен
Ми пускай анкета модераторката да ме доклати. Или не знаеш как?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2019, 23:34:06 »
Quote (selected)
А с лопатката разгрибаше облаците.

Новобранец, да ти пратя снимчица? Сканирано копие от наборна книжка, с брой скокове? Сканирано копие от военна книжка? Петнайсет години поне след мен си се появил на Гладно поле. На мен там ми мина наземната подготовка. При Шегунов. Хлапак.  >:(

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #35 -: Октомври 21, 2019, 23:45:05 »
Ей тука се пишат тия работи:
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1244.0

За който има какво да пише. Ти препиши от сканираното.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #36 -: Октомври 22, 2019, 00:12:08 »
Браво! Ето виждаш ли че можело и без да нервиш старите?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2019, 00:20:48 »
Бомбе, бате ти Firmin е бил на Гладно поле, оказа се, верно, не петнайсет, но десет години по-рано от теб - през 1983. Като донаборник. По това време ти си рисувал ченгелчета в първи клас, най-много, а парашут си виждал само на кино.  8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2019, 10:13:59 »
Браво! Ето виждаш ли че можело и без да нервиш старите?

Ами явно се оказва, че не може ...  >:(

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2019, 16:42:11 »
Другарски съд?! Що за тъпа идея? Т.е. съм против.
Джузепе, ако толкоз му е домъчняло, да си отвори тема с анкета...
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2019, 17:22:44 »
Джузепе, нищо не ме гризе лично и ръцете ми са развързани. Но не смятам да ги потребявам за връзване на езици. Форумът е нещо като театрална сцена, но сценарият е отворен, всеки си играе това, което би искал да бъде. Ако ли вече го е постигнал, играе себе си. Ако ли не - тренира за постигането му или компенсира невъзможността да бъде да речем светлорозов еднорог на тъмнопембени точки като от едра шарка.
Лесният начин за отърване от колегата е параванче, игнор му се вика, и тогава дразнилките са само в рамките на препостнатото. Трудният начин е я директно спречкване, я тролене. Но това е времехабене и силоразпиляване. Не си струва.
Свобода и слободия са две различни думи, казваше дядо ми, ако да не е имало нужда, народът нямаше да ги измисли две. Дребен проблем представлява границата между тях, щото всеки я разбира по своему. За добро или зло, аз държа частично ножа и лопатката за торта, с която се пази границата. Надявам се никой да не си мисли, че на Фирмин лопатката е по-опасна! Включително Фирмин! Просто бъдете любезни един към друг и не го вземайте форума толкоз надълбоко.
Речено е от мъдър човек:
"Господи, дай же ты каждому,
Чего у него нет:

Мудрому дай голову,
Трусливому дай коня,
Дай счастливому денег…
И не забудь про меня.

Пока земля еще вертится, —
Господи, твоя власть! —
Дай рвущемуся к власти
Навластвоваться всласть,

Дай передышку щедрому,
Хоть до исхода дня,
Каину дай раскаяние…
И не забудь про меня."

Бъдете поне малко Господ, а?! :t0328:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #41 -: Октомври 22, 2019, 17:50:27 »
Е, все пак го приспаха спящия връз обувки...
Но за културен срок. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #42 -: Октомври 22, 2019, 19:24:52 »
Цитат на: micky
Е, все пак го приспаха спящия връз обувки...
Но за културен срок. :)
Toй и след тая седмица ще си е същия. Надявам да не се фръцне обиден като Кайли. Нито пък Хатерас да си тръгне.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #43 -: Октомври 22, 2019, 19:49:19 »
Цитат на: micky
Е, все пак го приспаха спящия връз обувки...
Но за културен срок. 
Toй и след тая седмица ще си е същия.

Абе, ни сЪ знай ...
И сепак, браво на Бепе!!! :t2017: :flower-1088: :t2017:
« Последна редакция: Октомври 22, 2019, 19:52:16 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #44 -: Октомври 22, 2019, 20:01:51 »
Ако ли не - тренира за постигането му или компенсира невъзможността да бъде да речем светлорозов еднорог на тъмнопембени точки като от едра шарка.

Абе, то и в една ТВ реклама имаше щения за тапети или завеси на розАви еднорози, ама компетентни 'ора зеха нещата ф свои раце и фсички останаха доволни!  :0004: C:-) :0004:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2019, 20:03:39 »
Quote (selected)
Лесният начин за отърване от колегата е параванче, игнор му се вика, и тогава дразнилките са само в рамките на препостнатото. Трудният начин е я директно спречкване, я тролене. Но това е времехабене и силоразпиляване. Не си струва.
Аз си я карам по трудния начин. Ама аз както става ясно - аз малък. Ню Женерейшън един вид.
И донякъде разбирам старите защо се нервят на Фирминката.
Тия са стари като Света! Че даже и по-стари. Те са друго поколение, те са научени да работят. Така щото изработеното да работи, не да се ремонтира!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #46 -: Октомври 22, 2019, 21:57:52 »
Аз пък, да ви кажа почти "честно" - харесвам всички ви, дори и Фирмина (е не винаги, но поне не ме дразни вече). Харесвам Хатерас също, Врекажа с фъфленето (оригинално, но до някъде). Но Кайли не трябваше да бяга, а и постъпихте лошо с нея. Дори Бонг-бонго можех да търпя, неизлечим е, но е и честен човек - особено ме впечатли из дискусиите становището му за австралиеца Джок Полфрийман-казуса!!! (препоръчвам това: https://www.youtube.com/watch?v=UO5hkzXUgE4 - макар и старо е много впечатляващо...) Не мога да изброя всички участващи тук, трябва да копирам списъка на регистрираните тук - и всред тях има не малко които особено се открояват и харесвам, но това не значи, че другите, останалите, са "по-така". Което и който за момента не ми харесва - прескачам го. Не всеки има успешен ден, все пак... За останалите Оттатъка - не бих се върнал там заради нароилите се оръфляци, сгъгнявци и бармалей - не искам да съжителствам с такива и толкоз.

Така считам, че форумните войни са празна и неприлична работа. И да, воювал съм ожесточено навремето с Фичо-Нелите, но те бяха особено дразнещи по ред показатели. Просто бяха антиподи. И е за ядосване, как толкоз много форумци междувременно изчезнаха в небитието.

Бъдете здрави!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #47 -: Октомври 22, 2019, 22:22:02 »
Айс, с Кайли се бъзикахме както с всеки друг.
Тя реши че няма смисъл да се занимава повече с нас - нейна воля...
Лилиан пък си тръгна че нещо не разделиха с Джиджи.
Буратино пък изчезна без обяснения. Дано няма някакви драми, още малко ще потрая и ще му драсна един мейл.

И вземи да се регистрираш в "казармата". :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #48 -: Октомври 23, 2019, 09:13:04 »
Лилиан пък си тръгна че нещо не разделиха с Джиджи.
Не, Мики, Лиляна не е имала никога какво да дели с Джиджи. И обратно!  :t2629:

Тръгна си, защото си тръгна Майндера – единственият ѝ поддръжник в "Керпеден".

А на мен за бонго-бонго ми е мъчно. И ми липсва като евентуален фтори контрапункт в сий форум, освен мен, въпреки че и аз май не се справям кой знай колко лошо.  :loser:

И, наистина, пишѝ на Буратино. Щото доста отдавна вече го няма ...
« Последна редакция: Октомври 23, 2019, 09:15:38 от Джиджи »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #49 -: Октомври 23, 2019, 09:26:47 »
Quote (selected)
А на мен за бонго-бонго ми е мъчно. И ми липсва като евентуален фтори контрапункт в сий форум, освен мен, въпреки че и аз май не се справям кой знай колко лошо. 
Ти като 'контрапункт' на какво се изживяваш ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2019, 09:31:32 »
Quote (selected)
А на мен за бонго-бонго ми е мъчно. И ми липсва като евентуален фтори контрапункт в сий форум, освен мен, въпреки че и аз май не се справям кой знай колко лошо. 
Ти като 'контрапункт' на какво се изживяваш ?
На политическите инклинации на фсички вас, взети на едно място ...  :cool-1084:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #51 -: Октомври 23, 2019, 10:39:15 »
Цитат на: g_ringo
Цитат на: Джиджи
... контрапункт ...
Ти като 'контрапункт' на какво се изживяваш ?
На Паметника на Съветската Армия  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #52 -: Октомври 23, 2019, 12:28:17 »
Хипотезата, че Лилиан имала какво да дели с Джиджи (да не си помислим, че с мики) не ми се вижда никак убедителна. По-вероятно ми изглежда да е усетила, че е на път да събуди някой лелепип (с подсилено ниво на анонимност) сред любезните домакини, който да ѝ затвори устата, а не е искала да му даде тази възможност.
« Последна редакция: Октомври 23, 2019, 12:34:06 от Banshee »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #53 -: Октомври 23, 2019, 12:46:27 »
А ти защо си си сменила аватара?!  :m1708:

Беше най-хубавият и най-запомнящ се от фсички останали. :sad-3295:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #54 -: Октомври 23, 2019, 12:52:13 »
Хипотезата, че Лилиан имала какво да дели с Джиджи (да не си помислим, че с мики) не ми се вижда никак убедителна. По-вероятно ми изглежда да е усетила, че е на път да събуди някой лелепип (с подсилено ниво на анонимност) сред любезните домакини, който да ѝ затвори устата, а не е искала да му даде тази възможност.

Абсурд! В подобен случай поне двама колеги биха скочили с искане за немедлено деанонимизиране на лелепипеда и за вечна свобода на словото!
А и Нойка никога не би допуснала некой да затваря усти през главата ѝ, неудобно е някакси.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #55 -: Октомври 23, 2019, 12:56:31 »
:0006:
А на лелепипеда – палче горе!!!  :thumbs_up-3334:
« Последна редакция: Октомври 23, 2019, 17:20:44 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #56 -: Октомври 23, 2019, 12:56:55 »
Нойя тогава си беше само 67.
А сега разбирам че съм си имал вземане-даване с Лилето. Да не се бъркате с Кайли? :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #57 -: Октомври 23, 2019, 12:59:23 »
Всякакви теми за изясняване на взаимоотношенията в един форум винаги ми мязат на небезизвестната тема "Кои са Фичо и Нели" без значение какво е заглавието. И нищо хубаво не излиза от тази работа. Големи хора сте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #58 -: Октомври 23, 2019, 13:00:25 »
Всякакви теми за изясняване на взаимоотношенията в един форум винаги ми мязат на небезизвестната тема "Кои са Фичо и Нели" без значение какво е заглавието. И нищо хубаво не излиза от тази работа. Големи хора сте!
:way_to_go-1308:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #59 -: Октомври 23, 2019, 13:03:08 »
Quote (selected)
А на мен за бонго-бонго ми е мъчно. И ми липсва като евентуален фтори контрапункт в сий форум, освен мен, въпреки че и аз май не се справям кой знай колко лошо. 
Ти като 'контрапункт' на какво се изживяваш ?
На политическите инклинации на фсички вас, взети на едно място ...  :cool-1084:
Не се забелязва.
Виж, туй дето го е каза Нор1, по-хваща дикиш.  :smokin:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.