Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 09:34:43

Автор Тема: оставката на нинова - рунд пореден  (Прочетена 202341 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #240 -: Ноември 17, 2019, 17:14:12 »
Асол, прочетох писаното днес, не мога да оспоря правото ти на личен избор.
В личен план си стигнала точката пречупване, което е синоним на счупване.
Това не се лепи.
Жалко, който остане ще се бори.
За състоянието на Родината си права и вината е на нашето поколение, че не успяхме да променим нещата на добро.
Това с бъдещето на децата не ти приляга.
Не си от хората търсещи оправдания.
Аз не исках, ама Петърчо , ама мама ...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #241 -: Ноември 17, 2019, 17:15:18 »
А инак територията си истинска кочина, даже не и свинярник от тез по-съвременните.
ооо и как стана такава?
някакси без нашето/повече вашето/ участие?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #242 -: Ноември 17, 2019, 17:16:59 »
Банши, отсъствах известно време.
Съжалявам, ако се повтарям.
Радвам се че ме четеш и попиваш словата ми. :way_to_go-1308:
Чак сега ти видях аватара.
Много смело!
Бих добавил и много кафяво! :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #243 -: Ноември 17, 2019, 17:17:08 »
Па не е и оригинално. Кочината я измисли Фона и ей ги, след кратка съпротива, прихванали.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #244 -: Ноември 17, 2019, 17:18:44 »
Кажи зелено, далтонист. :))

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #245 -: Ноември 17, 2019, 17:22:55 »
Quote (selected)
друг път свине в кочината
Ц, не, не друг път.
Едновременно! Има и такъв вариант. Що да делим нещата във времето и пространството?
И аз живея в кочината и аз се срещам с прасета и аз се калям и понякога се връзвам и да се боря с тях - но последното поради липса на онези нерви, които имах до преди няколко години.
И като сте изръсили толкова усилия да се надприказвате, що не приемате, че всички сме в кюпа и едновременно с това не всички сме еднакви, всички сме в кочината и едновременно някои се стремят да бъдат малко по хигиенични - колкото може. Поне да се забърсваме от пръските летящи във всички посоки от грухтящата смрад.
Що някои го приемат толкова лично и буквално - не знам!
Прекрасна страна имаме, оценявам го всеки път когато я напусна за малко или повече, особено пък, когато гледам какво е по разни други "обетовани" страни!
Вчера, в "центъра на центъра на света", в читаво време, на читаво иначе място, едни дрогирани свине си бяха събули и долните гащи и се опитваха да се придвижват по тротоара като пингвини. Боклуци!
За съжаление, тези и такива идват вече и у нас.Или по точно си ги създаваме /ни ги създават!/
А ни управляват от доста време - че то какво друго да стане!
И как да наричаме мястото, където стават такива неща? Ми кочина! Защо обобщавате и приемате лично? Вина някаква ли усещам? Едва ли, ние се пазим от такива гледки, нали? И си говорим гладко, образовано, възпитано, учтиво...докато наоколо вилнее свинщината?
Знаеш ли Лили, сигурно си гледала "Апокалипсиса" на ФФКопола, там имаше една сцена, когато главният герой бе завел аверите си на неккво милионерско парти и започна да се разхожда по едно време по масата и да стъпва в чиниите на наредените наоколо "нобили".
Спомняш ли си сцената? Не, не призовавам за това, но пък си спомням добре как дърти бабета от висшето оПщество се подмокряха от кеф /скритичко/, при изпълнението на миризливия представител та децата цветя!
Тази куртоазия, да не се наричат нещата с истинските им имена ме отчайва - началото на края.
Има десетки начини да се спазва някаква лична вербална хигиена, щом така иска човек, но да гледа с презрение други, които не се гнусят да ги артикулират буквално...е тва не го разбирам.
При все това, не бих упрекнал никого, че така е решил, що обратното да е допустимо?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #246 -: Ноември 17, 2019, 17:25:09 »
Кажи зелено, далтонист. :))

Точно кафяво е!
Незачитането на правото на човека да живее и да се развива е кафяво.
Независимо дали знамето ще го вее травмиран от войната австриец или болно скандинавско девойче.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #247 -: Ноември 17, 2019, 17:25:44 »
Па не е и оригинално. Кочината я измисли Фона и ей ги, след кратка съпротива, прихванали.

Всъщност, "кочината" е открай време (отпреди 17 години, га за теб форумът е бил нещо непознато) лаф на Лукаш, който няма нищо общо със Спая. Повечето от форумците тук го знаят.. :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #248 -: Ноември 17, 2019, 17:26:13 »
Quote (selected)
и да, от парфюми разбирам
И да, не е доказано, но го приемам за сведение и докато не се уверя в противното, така ще процедирам - като че ли е вярно.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #249 -: Ноември 17, 2019, 17:29:29 »
Quote (selected)
( до 32 равнопоставени полово ориентиране субекта )
С 28 (засега) родини  :smokin:
 
А ной определено дължи обяснения.
Аз засега си мълча щото подозирам, че някой с администраторски права се е замесил
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 17:32:09 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #250 -: Ноември 17, 2019, 17:31:50 »
Quote (selected)
( до 32 равнопоставени полово ориентиране субекта )
С 28 (засега) родини  :smokin:
Това съм го пропуснал.
Прати линк.
Ма верно чумата се разрастава в прогресия.
За сега аритметична, скоро и в геометрична. :t0328:

Това 28 ако са Европските страни не го пращай.
Много бягат и зад локвата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #251 -: Ноември 17, 2019, 17:32:41 »
Quote (selected)
С 28 (засега) родини  :smokin:
Ше наваксат, не им мисли.
Всъщност, да се фана за ...думата - няма да се учудя, че Нинова я гонят и по тази линия!
Опъва се на статуквото, може ли да си представи някой това? Ква е таа бе! Я да и спретнем ено мероприятийце!
Хорица, за изпълнение на такава поръчка, както се вижда - бол!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #252 -: Ноември 17, 2019, 17:34:15 »
Впрочем няма нищо неестествено в тва да има кочина в колхоз.
 
Кат стана дума, преброиха ли се. "опозиционерите".
Аз още покрай изборите ги бех оценил на 10-15 останали.
вчера споменаха 11?
Та знае ли некой колко за останалЕ.
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 17:36:55 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #253 -: Ноември 17, 2019, 17:34:49 »
Добре казано Джузепе "хорица".
малки човечета с големи усти и отделителни органи.
Тасманийски дяволи. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #254 -: Ноември 17, 2019, 17:39:50 »
Quote (selected)
Кат стана дума, преброиха ли се. "опозиционерите".
Аз още покрай изборите ги бех оценил на 10-15 останали.
вчера споменаха 11?
Та знае ли некой колко за останалЕ.

Ето..

Quote (selected)
С 86 гласа "за" и само  20 против членовете на пленума на БСП приеха доклада-анализ на изборните резултати, изготвен от председателя на Националния предизборен щаб на БСП Кирил Добрев.

Алтернативният доклад на в ътрешната опозиция не е получил подкрепа.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #255 -: Ноември 17, 2019, 17:48:26 »
Quote (selected)
Нед., 17/11/2019 - 17:13 (нов)
бонго-бонго

След колапса, до който бяха докарали БСП 2014-2015 г., да им се чуди човек с какъв сурат критикуват Нинова за резултати.
Нойке, нали и фризираните могат да четат?
 :smokin:
Quote (selected)
https://www.segabg.com/hot/kiril-dobrev-vhodut-na-bsp-za-vlastta-e-prez-oblastnite-gradove

« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 17:56:24 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #256 -: Ноември 17, 2019, 17:52:15 »
Quote (selected)
свинярник

В кой аграрен район на Родината говорят така? На юг някъде, Гюмюрджина?

Предимно по къцавските краища на бившата Родина.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #257 -: Ноември 17, 2019, 17:56:29 »
А инак територията си истинска кочина, даже не и свинярник от тез по-съвременните.
ооо и как стана такава?
някакси без нашето/повече вашето/ участие?

Да се бориш со свинкя е занимание по-малко опасно, но определено кално. Говорим за едно прасе, коги станат стадо нещата стават непредвидими. Тъй с "моето" участие.
ПП И не съм скачал, даже се отвращавах до повърня от них.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #258 -: Ноември 17, 2019, 18:01:43 »
А ной определено дължи обяснения.
Аз засега си мълча щото подозирам, че някой с администраторски права се е замесил
Обяснението е зело простичко - аз съм проспала някой от техническите параметри и тридневното замразяване на Фирмин не е сработило. Няма никаква завера.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #259 -: Ноември 17, 2019, 18:03:26 »
Нойке, нали и фризираните могат да четат?
За можене - могат.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #260 -: Ноември 17, 2019, 18:06:10 »
Quote (selected)
Кат стана дума, преброиха ли се. "опозиционерите".
Аз още покрай изборите ги бех оценил на 10-15 останали.
вчера споменаха 11?
Та знае ли некой колко за останалЕ.

Ето..

Quote (selected)
С 86 гласа "за" и само  20 против членовете на пленума на БСП приеха доклада-анализ на изборните резултати, изготвен от председателя на Националния предизборен щаб на БСП Кирил Добрев.

Алтернативният доклад на в ътрешната опозиция не е получил подкрепа.
Мерси.
От една страна сички са се отказали от собствения си доклад, от друга се пак против тоя на ръководството.
Нещо кат полубременни.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #261 -: Ноември 17, 2019, 18:06:20 »
Quote (selected)
Пък аз реших, че е класическото
:yes-1289:
Светът е богат с многообразието си!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #262 -: Ноември 17, 2019, 18:10:33 »
Quote (selected)
Нещо кат полубременни.
Ммм...що да не бъдем малко по прецизни. Това е сравнително по ангажиращо - нещо като полусвършена работа, но пък финализирано действие подсказва.
Аз предлагам - недоеВани.
Да има перспектива бе!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #263 -: Ноември 17, 2019, 18:11:25 »
Quote (selected)
Където е съгласието, там е победата. Това каза лидерът на Градския съвет на БСП –София Калоян Паргов и член на Изпълнителното бюро на партията по време на зесадиеното на Националния съвет на паритята, предаде „Фокус“.


Според него отблъскването на общата опасност става със съгласие, а не със съглашателство. Той посочи, че гневът ражда омраза, а съгласието ражда любов.


„Съгласието, както се казва в една латинска поговорка: „Където е съгласието, там е победата, са в основата на пътя, който ни предстои заедно да извървим“, посочи още Паргов. Той отчете, че в София ГЕРБ е намалила своето присъствие със СДС общо от 33 на 27, а БСП е увеличила с 8.

„Двойно и един отгоре. Ако трябва да оценя резултата на София и се върна назад извън 2015 г, през 2007 София имаше 12 съветници, двама районни кметова. Сега има 15 съветници и 2-ма районни кмета“, посочи още лидерът на БСП – София.

„Да се стигне дотам, че "Граф Игнатиев" реститути да търсят помощ от червените съветници, показва различна картина“, допълни той. Според него основното постижение е, че БСП е направила така, че десницата да има три плюс един кандидат, а в ляво да има само един.

„В дясно имаха Фандъкова, Бонев, Игнатов и тази част от това ветрило, което разтворихме и подкрепяше Мая Манолова. Това си е постижение. Това, което пък ГЕРБ се опитваха да направят е как нас да разцепят“, обясни лидерът на БСП – София.

„Резултатите на местните избори и каквито днес анализираме, тълкуваме и ще продължаваме да го правим, ще бъдат основата на предстоящите парламентарни“, допълни още той. Паргов коментира, че тенденцията се е запазила в летните месеци и на са успели да я пречупят напълно.

„По отношение на резултатите, те се тълкуват нееднозначно. Аз между другото отварям една скоба. В София чух всякакви трактовки на резултатите. От провал, неуспех, на фона на последните 30 години до голям успех, голямо постижение. Слушайки трактовките в цялата страна, си мисля, че нито сме постигнали велики успехи, нито велики неуспехи.

Резултатите на местните избори са пряко отражение на нашата работа. Те показват кой е работил дълго време и кой е разчитал само на един месец кампания. За пореден път може би ще кажа нещо, което сме си го казвали десетки, стотици пъти, че само с един месец кампания не става“, посочи още Паргов. Той отбеляза, че подготовката за следващите местни избори започва от днес.


„Извън емоцията в тази зала мисля ,че някой правилно отбеляза ,че трябва да разсъждаваме по отношени ена следващите парламентарни избори. Това, което постигнахме на тези избори трябва да го капитализираме политически. За резултатите всички си носим своята вина, без значение кой от коя страна е на барикадата. По-скоро отговорност. За да има резултати, трябва да се работи“, обясни Паргов.


„Чувам, че сме реставрирали кафявата чума. Тя започна да се реставрира с брюкселския либерализъм. Ние в София премълчахме, поради простата причина, че за нас беше много опасно да вдигаме темата комунизъм- антикомунизъм, която ако беше основа, бяхме приключили. Ако ще и Путин да беше кандидат за кмет – бяхме приключили. То не бяха опити за Съветската армия, за лепене на звезди, по емблематични дати. Удържахме.

Между другото съм много щастлив, че мотото на кампанията „Имаме решение“ стана повод за подобна риторика в различни политически сили“, каза Паргов.

Той посочи, че в рамките на двегодишна подготовка, на извършената огромен по обем работа от цялата градска организация.
:nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #264 -: Ноември 17, 2019, 18:30:16 »
Quote (selected)
Чувам, че сме реставрирали кафявата чума. Тя започна да се реставрира с брюкселския либерализъм.
Ххххахххх!
Вчера ли го писах, че трябва да им се каже на зелките - така както сте я подкарали, няма да стане???
Ще зема да се почерпя!
Но първо да видя как бях го формулирал.
Мда, петък 19:15
Quote (selected)
Изритване - класическо и категорично на боклука и ясно послание към европесоглавците. Нещо от сорта - "така както сте я подкарали - няма да я бъде!".
Паргов ....ами влАчи бе! Като е за добро - халал да е!
 :smokin:
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 18:33:45 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #265 -: Ноември 17, 2019, 18:36:32 »
Па не е и оригинално. Кочината я измисли Фона и ей ги, след кратка съпротива, прихванали.

Всъщност, "кочината" е открай време (отпреди 17 години, га за теб форумът е бил нещо непознато) лаф на Лукаш, който няма нищо общо със Спая. Повечето от форумците тук го знаят.. :smokin:
Така си е.
Кочината си е древно форумно определение.
В стария форум съм бил 2 пъти във фризера, първият път при спор с Кайли, вторият заради кочината. Абе друго си е в кочината.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1262.0
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #266 -: Ноември 17, 2019, 18:37:32 »
Quote (selected)
Искаха моята оставка пред журналистите, вътре на Пленума нямаше дискусия по този въпрос. Това каза пред журналисти лидерът на БСП Корнелия Нинова във връзка с появила се информация в медиите за искане, подписано от 50 души за нейната оставка, предаде "Фокус".

Нинова посочи, че това не е за пръв път. "Почти седем часа продължи дискусията. Още не е приключила. Продължаваме с бюджета за 2020 г. Хубава дискусия, с различни мнения, с различни предложения и с конкретни решения накрая с гласуване. Националният съвет прие доклада на Националния предизборен щаб и Изпълнителното бюро за резултатите от местните избори, която е добро, но недостатъчно представяне. Добро представяне, но недостатъчно“, каза още Нинова. Тя посочи, че е имало различни предложения и алтернативен доклад за изборите.

„Това решение беше отхвърлено. С 86 на 20 гласа взехме тези решения“, каза още Нинова.

Пленумът прие решение за започване на процес на нови избори в партията, през април преди конгреса ще имаме пряк избор на председател, каза още лидерът на БСП Корнелия Нинова.

"Приехме решение структурите по места да започнат анализа всяка една конкретно за своя резултат. Да старитраме отчетно-изборната кампания от 1 декември, която да приключи през май догодина и през април преди конгреса да имаме пряк избор на председател. В отчетно-изборната кампания да се отчете изтеклия мандат, анализа на резултатите и да се номинират от структурите по места кандидатури. Ще имаме нови общински председатели, нови областни председатели, предложения за делегати на конгреса, номинации за председател с пряк избор и т.н. Започваме този процес на нови избори в партията. Ние го наричаме цикъл - отчет и избори", каза Нинова.
Решението за пълен цикъл от избори в БСП бе сред точките на Пленума. Това се налага, тъй като изтича мандатът на 49-тия конгрес на БСП. Неговото първо заседание се проведе на 7 и 8 май 2016 г., а по устав най-висшият форум на партията се избира за срок от четири години. Това се отнася и за мандата на Национален съвет и председател на партията. След промените в Устава обаче конгресът няма да е органът, който избира председателя, а той ще се избира пряко от членовете на БСП.
На върха на БСП има различия, но в никакъв случай партията не е разцепена, каза лидерът на БСП Корнелия Нинова във връзка с появила се информация в медиите за искане, подписано от 50 души за нейната оставка.

„Категорично не приемам аргумента за разцепление и разединение в партията. Обясних на другарите си защо. Щях да го приема и страшно да се разтревожа, ако зад тези 50 подписа, макар че се оказаха 21, ако зад тях стояха 21 или 50 партийни организации. Това щеше да е катастрофа на партията. Ако зад това писмо стоят 50 общински организации, това е тежко. В нито една от организициите не е приемано такова решение, не е обсъджан такъв доклад. Те не са упълномощавани да го изразяват. Казах им – другари, това е лично мнение на вас. Уважавам го, то е различно, но това не е разцепление в партията. Защото нито вие, нито аз съм партията. Партията са членовете, а те не са ви упълномощили да пишете това“, каза Нинова.

„Никъде в структурите на партията не се говори за разделение, разцепление. Ние на върха се караме. Фактът, че 7 часа дискутираме, спорим, че пред медиите има алтернативен доклад, че всички вътрешни опозиционери говорят различни неща пред медиите, е опровержение на твърдението, че сме авторитарна партия“, каза Нинова и подчерта, че БСП е възможно най-демократичната партия.

Тя посочи, че част от въпросното писмо е пълно с фалшиви новини и става въпрос за мъртви души. „Фалшива новина е в това писмо, че общинските ни съветници във Варна са гласували за председател от ГЕРБ. Фалшива новина е, че Градският съвет на Варна е искал оставката на ръководството. Показах им примери за мъртви души и ги призовах да изчистим този процес в партията, ако искаме да управляваме добре държавата. Само преди седмица в централата пристигнаха формуляри от Варна за регистрация на членове, за издаване на електронни карти. Тези регистрации са от 2010 г. При проверката се установи, че 7 души от заявените са починали преди няколко години. Казах на другарите си, че това е нетърпимо“, каза Нинова.

Тя поясни, че такова писмо не приема и обърна внимание, че се правят заклинания, че партията никога няма да спечели.

„Чакайте, как го разбрахте това? Това зависи от нас. Казах им, че не предлагат решения на проблемите. Ние имаме проблеми, разбира се, Не предлагат решения, освен едно – ако сте забелязали писмото завършва само с едно предложение за решение. Там се казва, че всички проблеми в партията ще се решат, ако сменим председателя. Т.е. не се дава обективна препоръка. Очевидно това е целта, защото предстои прекият избор на председател“, допълни още лидерът на БСП.

:image008:


Quote (selected)
"Отминалите местни избори нямат нищо общо с който и да е предишен избор. Много от нещата в тази кампания се случиха под повърхността. Никога досега не е имало толкова тежък натиск върху нас - кандидатите за кметове. В тази предизборна кампания имаше безброй много платени доноси срещу мен във Върховна касационна прокуратура, до премиера и парламента". Това каза кметът на община Полски Тръмбеш и член на Националния предизборен щаб на БСП Георги Чакъров по време на заседанието на НС на БСП. Той добави, че на тези избори е  имало и нещо ново - "охранителните фирми влязоха изключително тежко на терен".

"Имаше дни, в които по няколко черни джипа с брутално и плашещо изглеждащи младежи ходеха из кварталите и плашеха хората и това ставаше с наблюдението на полицията. В изборния ден моят опонент се возеше в техните коли, ходеха по селата и секциите и пряко участваха в изборния ден. Това ставаше отново със знанието на полицията и се случваше в държавата, управлявана от Бойко Борисов, който по моето мнение не се превръща в държавник", заяви Чакъров.

Той коментира, че тези избори са  били много по-различни от предишните и всеки един, който успя да се пребори, заслужава поздравления. Кметът на Полски Тръмбеш заяви, че за съжаление изборите са се превърнали в технология, а не в политика.

"Има изключително много път, който трябва да извървим, и да върнем доверието на хората. От нас зависи дали ще го направим", категоричен бе Георги Чакъров.


"Категорично подкрепям отчета на Националния предизборен щаб, но съм категорично несъгласен с така наречения алтернативен доклад. В него има много неща, които са неточни и неверни. Той показва, че когато умеем да боравим с цифрите, винаги можем да направим доклада така- че да ни е удобен", обясни кметът на Полски Тръмбеш.

Той коментира, че  в област Велико Търново като абсолютни гласове печели ГЕРБ, но в 6 от 10 общини БСП печели и има свои общински кметове. "С болка искам да кажа, че  видях този алтернативен доклад още преди няколко дни в една агенция, която е доста услужлива за някои другари и крайно критична към националното ръководство. Даже преди малко прочетох, че тази агенция отново цитира нашия предишен лидер, който казва, че за загубата е виновно националното ръководство.
Той казва, че сме пропилели три избора и четири години. Не знам за вас, но ние в Полски Тръмбеш не ги пропиляхме, а ги спечелихме. Ако повечето от вас наистина го бяха направили, нямаше да сме в ситуация да спорим дали сме ги изгубили или не", заяви Георги Чакъров. Той бе категоричен, че резултатите не бива да се използват за разчистване на сметки.
"Не бива да продължаваме по този път, защото той води към пропастта. Това не е полезно нито за нас, нито за нашите членове и симпатизанти", заключи Чакъров.   
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 18:42:31 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #267 -: Ноември 17, 2019, 18:45:13 »
Quote (selected)
“Ние cме промянaтa нa БCП. Вcички cме членове нa пaртиятa и не приемaм изкaзвaнето нa др. Георги Пиринcки, в което ни нaричa "подмянa" и "cпорни кaндидaти". Може би казва това, зaщото не познaвa млaдите хорa в БСП”.

Това заяви председателят на Младежкото обединение в БСП Николай Бериевски.

“Не само, че успя БСП да събуди активните и млади хора, а вече повече от 3 години се работи към реално обновяване на лицата в партията, за което свидетелства съставът на Парламентарната група, листата ни за ЕП и кандидатите за кметове и общински съветници. Младежката организация се включи активно в кампанията, за което им благодарим”, каза още Бериевски.

По думите му в 156 общини в съветническите листи са включени млади хора до 35 години или иначе казано БСП се яви на избори с 530 кандидати за общински съветници до 35 години.

”Кандидати за кметове и кметски наместници до 35 години има в 21 общини. Трябва да подчертаем, че това не само е резултат от политиката, която провеждаме от три години насам, но и узряването на местните организации и желанието да включват все повече млади хора”, каза още младежкият лидер.

Успяхме с подкрепата на Кирил Добрев и ръководството на БСП, заявиха кметовете на Пещера и Созопол.

“Тези избори ми бяха трети като кандидат са кмет на Созопол. 12 години се борим в Созопол с една шайка, реализирала се последно чрез ГЕРБ. Изключителна подкрепа получихме от ръководството на партията, председателят на щаба Кирил Добрев беше 24 часа на разположение. Да ни подкрепят лично бяха и Деница Златева и Атанас Зафиров”.

Това сподели пред пленума на БСП кметът на Созопол Тихомир Янакиев. Това сподели и кметът на Пещера Йордан Младенов, който допълни, че партията в общината е била единна и сплотена.

Той изрази благодарност за оказаната от националното ръководство на БСП защита при всички случаи на натиск и провокации в изборния процес.


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #268 -: Ноември 17, 2019, 18:46:17 »
Quote (selected)
"Вие работите непрекъснато върху образа на БСП, но на мен ми се иска да се изясните по образа на ГЕРБ. Кога сте прав? Когато говорите за машината ГЕРБ или за държавника Борисов?"

Това попита по време на заседанието на НС на БСП депутатката Весела Лечева, обръщайки се към председателя на ПЕС и член на НС на БСП Сергей Станишев.

"От вашите еквилибристики нашите съграждани оставят озадачени. Вие като председател на ПЕС сигурно не забелязвате, че от влизането ни в ЕС България е все по-далеч от европейските си партньори, не само като жизнен стандарт на своите граждани, а и като функциониращ демократичен модел", посочи Лечева в критичното си слово към лидера на ПЕС.

На твърдението на Станишев, че е бил отблъскван от ръководството по време  предизборната кампания, му отговори Христо Проданов.

"Ами да ви разкажа, а вие си направете изводите. В софийската кампания в името на плурализма предложих да се включите в кампанията и да подкрепите кандидата ни за кмет. И знаете ли с какво учудване останах, след като същите хора, които 4 месеца по-рано тук, в тази зала, късаха ризите, че ако не сте водач на листата, ще провалим европейските избори, сега смятаха, че не е много правилно да ви каним в кампанията, за да не се дават разнопосочни сигнали! Така че изказването ви към ръководството е безпочвено", каза Проданов пред смълчания Станишев

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #269 -: Ноември 17, 2019, 18:56:25 »
А и кметът на Созопол сменен???
Боже, не мога да повярвам, не се бях сетил да проверя. Там беше такава непробиваема герберастка клика, че бях отписал това място, още като бе заградил блатото зад "шофьорския плаж" /южно от Дюни/. мислех, че и тук "кочината" победи.
Е, добре! Не съм се и надявал!
 :yes-1289:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #270 -: Ноември 17, 2019, 19:01:38 »
Quote (selected)
Нещо кат полубременни.
Ммм...що да не бъдем малко по прецизни. Това е сравнително по ангажиращо - нещо като полусвършена работа, но пък финализирано действие подсказва.
Аз предлагам - недоеВани.
Да има перспектива бе!

За дое-В-а-в-а-н-е ...?!! :b0201:
Баси перспективата!!! :b0230:
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 19:07:24 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #271 -: Ноември 17, 2019, 19:17:12 »
Джиджи, какво те възрадва толкова?
 :cool-1084:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #272 -: Ноември 17, 2019, 19:17:35 »
така като гледам, всичко е наред. станишенцията наритана /ъгейн/, от петдесетимата люти опозиционери около 20 са намерили смелост да гласуват за доклада си.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #273 -: Ноември 17, 2019, 19:18:38 »
Quote (selected)
Това попита по време на заседанието на НС на БСП депутатката Весела Лечева
а пък в нашия симпатичен град ,семейството на Лечева купи най-големия хотел в центъра на града , сега го ремонтират и някои неназовани източници говорят, че ще се направи голям хазатрен център, с казина основно за израелски туристи
някои източници дори твърдят,че самата г-жа Лечева го е купила, но ние не вярваме
хотелът е с около 15 хилади кв.м. разгъната площ, 19 етажа, около 140-150 стаи, закрит басеин, няколко ресторанта, сладкарница и бар, предполагам, че не скъп :image008:
а и да - казва се България

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #274 -: Ноември 17, 2019, 19:21:27 »
Всъшност ако не бяха герберските/песоглафските подлоги БСП щеше да спечели и евроизборите и щеше да има поне 5% по висок резултат на местните. КОето значеше разкарване на фъндъка в частност и съвсем различен "баланс" по страната.
Разбира се да се спечелят местни избори е невъзможно в текущата ситуация. Те са мерене на клиантела и феодално влияние, но лавината щеше да е тръгнала.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #275 -: Ноември 17, 2019, 19:21:37 »
а, и някой все пак е повдигнал въпроса като как може хем да си гербав подизпълнител, хем да драпаш да ставаш алтернатива. и искания за оставки не е имало - останали са по медиите.

както вече казах - малцинство, много гнусно и кресливо, и разполагащо с медийни канали.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #276 -: Ноември 17, 2019, 19:23:32 »
лили,

хайде да си скриеш неназованите източници там, де слънце не огрява, а? щото по некои места на това му се вика с не съвсем добри думички като лъжа, клевета, набеждаване - такива неща.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #277 -: Ноември 17, 2019, 19:24:19 »
Quote (selected)
Това попита по време на заседанието на НС на БСП депутатката Весела Лечева
а пък в нашия симпатичен град ,семейството на Лечева купи най-големия хотел в центъра на града , сега го ремонтират и някои неназовани източници говорят, че ще се направи голям хазатрен център, с казина основно за израелски туристи
някои източници дори твърдят,че самата г-жа Лечева го е купила, но ние не вярваме
хотелът е с около 15 хилади кв.м. разгъната площ, 19 етажа, около 140-150 стаи, закрит басеин, няколко ресторанта, сладкарница и бар, предполагам, че не скъп :image008:
а и да - казва се България
Дан е купен без кредит?
Е те това е черен грях и подриване на устоите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #278 -: Ноември 17, 2019, 19:26:31 »
а станишенцията, дето само за обединения разправяше, сега е момента да докаже с дела приказките си. сиреч да признае поражението си и да приеме идеите на мнозинството, да се обедини с него. както би трябвало да направи всяко победено малцинство. естествено, ако мнозинството е готово да ги приеме.

някак си ме съмнява, че ще намерят сили обаче. поне досега не е наблюдавано такова нещо. врещят, врещат, наритват ги, продължават с интригите и врещенето...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #279 -: Ноември 17, 2019, 19:29:45 »
лили,

хайде да си скриеш неназованите източници там, де слънце не огрява, а? щото по некои места на това му се вика с не съвсем добри думички като лъжа, клевета, набеждаване - такива неща.
е нали съобщихме,че не вярваме на тази долна клевета :smokin:
самата г-жа Лечева съобщи потвърди,че го е купил брат й

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #280 -: Ноември 17, 2019, 19:31:31 »
Дан е купен без кредит?

Ми, тя Лечева вече си има огромен къмпинг и имоти в Гърция, затова не я е страх да теоретизира за леви идеи.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #281 -: Ноември 17, 2019, 19:33:22 »
е нали съобщихме,че не вярваме на тази долна клевета :smokin:

но я тиражира. не се ли усещаш. че това е гнусно? очевидно не.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #282 -: Ноември 17, 2019, 19:33:35 »
а станишенцията, дето само за обединения разправяше, сега е момента да докаже с дела приказките си. сиреч да признае поражението си и да приеме идеите на мнозинството, да се обедини с него. както би трябвало да направи всяко победено малцинство. естествено, ако мнозинството е готово да ги приеме.

някак си ме съмнява, че ще намерят сили обаче. поне досега не е наблюдавано такова нещо. врещят, врещат, наритват ги, продължават с интригите и врещенето...
Не става. При този вариант при първия удобен случай/плащане отново ще провалят нещо.
Станишев, Гергов и Гуцанов вънка. Няма друг вариант.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #283 -: Ноември 17, 2019, 19:35:43 »
Джиджи, какво те възрадва толкова?
 :cool-1084:
Ъъъъ, планирането на недискриминативните действия? Подобаващото разсрочване във времето?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #284 -: Ноември 17, 2019, 19:40:53 »
е нали съобщихме,че не вярваме на тази долна клевета :smokin:

но я тиражира. не се ли усещаш. че това е гнусно? очевидно не.
ама не се обиждай от името на г-жа Лечева, тя имоти си има и други, както беше спомевано по-горе
така че, за какво и е този щръкнал на центъра на града хотел?
споко, всичко е в правия път 8)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #285 -: Ноември 17, 2019, 19:44:59 »
Ми, тя Лечева вече си има огромен къмпинг и имоти в Гърция, затова не я е страх да теоретизира за леви идеи.
Любопитно ми е - защо социалистът непременно трябва да бъде беден? Ето, Фридрих Енгелс (не нашият форумен, а оригиналният) ако да беше бил пролетарий, неговият приятел Карл нямаше да стане известен теоретик.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #286 -: Ноември 17, 2019, 19:45:29 »
Lillian проблем има не с хотела, а с твоето "вметване"
Коя? Лечева ли, а знаеш ли тя...
Много приятелско, комшийско отношение демонстрираш. :beer-405:
Не е задължително всяка жена да стане бабичка пред входа или да се държи както такава.
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 19:48:16 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #287 -: Ноември 17, 2019, 19:48:07 »
Да бе и аз щех да питам дъл пък Лечева не се е регистрирала под псевдонима "енгелс", туканка.
лилето тъй по съседски нема като как да не знае.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #288 -: Ноември 17, 2019, 19:48:46 »
е нали съобщихме,че не вярваме на тази долна клевета :smokin:

но я тиражира. не се ли усещаш. че това е гнусно? очевидно не.
ама не се обиждай от името на г-жа Лечева, тя имоти си има и други, както беше спомевано по-горе
така че, за какво и е този щръкнал на центъра на града хотел?
споко, всичко е в правия път 8)

Че откога постът на директор във фирмата (част от голям холдинг, между другото), закупила  хотел гарантира на заемащия го права на собственик? Нещо са ти казали за брат й, ама друго е да пльоснеш клюките дори без да провериш по регистрите  :nuts:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #289 -: Ноември 17, 2019, 19:50:38 »
Lillian проблем има не с хотела, а с твоето "вметване"
Коя? Лечева ли, а знаеш ли тя...
Много приятелско, комшийско отношение демострираш. :beer-405:
Не е задължително всяка жена да стане бабичка пред входа или да се държи както такава.
с хотела проблем нямам никакъв, на мецанина и в зимната градина съм постоявала доста ,ех младост
с г-жа Лечева също, вече обясних
и да, социалистите не трябва да са бедни, ето тя не е , даже и солници си има в Бургас
така и трябва

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #290 -: Ноември 17, 2019, 19:51:30 »
Любопитно ми е - защо социалистът непременно трябва да бъде беден?

Никой не е казал това. Социалдемокрацията е изградена предимно от богати хора. За социалдемокрацията е напълно естествено богаташи да се кахърят за ниски пенсий. И ако нема друго - гейове, емигранти и жендъри. Аз го подчертавам само да покажа демагогията.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #291 -: Ноември 17, 2019, 19:54:18 »
Quote (selected)
Нещо са ти казали за брат й, ама друго е да пльоснеш клюките дори без да провериш по регистрите 
няма да гледам нищо, щото я чух лично да казва това по тв
аз се доверявам на г-жа Лечева 8)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #292 -: Ноември 17, 2019, 19:56:22 »
Нищо не съм намерила за подобно изявление - че брат й има хотел. Между другото сега чукнах в регистъра и не намерих нищо за никакви солници. Тва последното по коя телевизия го чу..или е подслушано в зимната градина на хотела :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #293 -: Ноември 17, 2019, 19:57:48 »
Темата не е за имането на Лечева, не е и за имането на Нинова.
Елементарни хватки за отбиване на номера. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #294 -: Ноември 17, 2019, 19:59:06 »
Нищо не съм намерила за подобно изявление - че брат й има хотел

Брат ѝ си е брат ѝ. Лечева е милионерка и без въпросния хотел. Само се чудя какви заплати плаща на служителите си.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #295 -: Ноември 17, 2019, 20:03:06 »
Нищо не съм намерила за подобно изявление - че брат й има хотел. Между другото сега чукнах в регистъра и не намерих нищо за никакви солници. Тва последното по коя телевизия го чу..или е подслушано в зимната градина на хотела :nuts:
"Черноморски солници" АД Бургас, потърси пак
а и пресата е пълна със статии и репортажи за собствеността на дружеството

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #296 -: Ноември 17, 2019, 20:04:40 »
Нищо не съм намерила за подобно изявление - че брат й има хотел

Брат ѝ си е брат ѝ. Лечева е милионерка и без въпросния хотел. Само се чудя какви заплати плаща на служителите си.

Сигурно. Мъжът й имаше бая пари..Но, пък виж как темата пое в любимото клюкарско русло и дребнотемие..имАнето, мускалите. Ся, тръпна в очакване да науча кой кога е набил жена си, например.. :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #297 -: Ноември 17, 2019, 20:04:50 »
Елементарни хватки за отбиване на номера.

Ми, не са елементарни хватки за отбиване на номера. Поне докато не ми обясниш защо трябва да сваляме от власт едни милионери, за да я даваме на други милионери. И защо "наште" милионери са много по-добри от "техните" милионери.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #298 -: Ноември 17, 2019, 20:04:53 »
Да бе и аз щех да питам дъл пък Лечева не се е регистрирала под псевдонима "енгелс", туканка.
лилето тъй по съседски нема като как да не знае.
Енгелсе, Лили, можете и да не отговаряте, щото ще е изнасяне на лични данни!  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #299 -: Ноември 17, 2019, 20:06:09 »
ама не се обиждай от името на г-жа Лечева, тя имоти си има и други, както беше спомевано по-горе

ти очевидно си тотално неспособна да разбереш, че:
1. не се обиждам, гнуся се.
2. не от лечева, а от дребнавите ти опити да пуснеш разни мръсни интрижки.
3. мислех те за по-чувствителна относно заобикалящата те среда. очевидно съм се лъгал. ти си способна да преглътнеш /и преглъщаш/ секви гнусотии.