Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:33:04

Автор Тема: оставката на нинова - рунд пореден  (Прочетена 206444 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1200 -: Декември 12, 2021, 14:29:07 »
Абе току споменавате напоследък някакъв малък Шошо ли, малък Шиши ли, а аз не се сещам за кого иде реч. Бонго, подскажи, моля те.
те за тоз малък шошо май иде реч!

Памфуций

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1201 -: Декември 12, 2021, 15:33:59 »
Абе току споменавате напоследък някакъв малък Шошо ли, малък Шиши ли, а аз не се сещам за кого иде реч. Бонго, подскажи, моля те.

https://zonanews.bg/razkritia/malak-shosho-ot-sik-i-bsp-poema-golemite-evropeyski-pari-v-zemedelieto

Памфуций

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1202 -: Декември 12, 2021, 15:37:17 »
за да съм съвсем гадна, ще обясня , че на симбиозата яворгечев - дпс- кирчодобрев и се вижда финалът

Ау, Явор Гечев кога успя да го разлюбиш

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1203 -: Декември 12, 2021, 15:40:26 »
Quote (selected)
Към МФ преминава Изпълнителна агенция „Сертификационен одит на средствата от Европейските земеделски фондове“ от МЗ
:m1273:

Памфуций

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1204 -: Декември 12, 2021, 15:52:25 »
:m1273:

Е и. Това не отменя моите и на Асол забележки.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1205 -: Декември 12, 2021, 15:53:07 »
...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1206 -: Декември 12, 2021, 15:54:54 »
Е и. Това не отменя моите и на Асол забележки.
Твоите - не.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1207 -: Декември 12, 2021, 16:01:03 »
https://zonanews.bg/razkritia/malak-shosho-ot-sik-i-bsp-poema-golemite-evropeyski-pari-v-zemedelieto
А, благодаря!  ;)

ПП - Асол, попитах Бонго, защото видях "малък Шошо" последно в неговия постинг тук, а не заради авторитета му, който впрочем си е безспорен.  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1208 -: Декември 12, 2021, 16:02:44 »
Тлъстото кокалче са 63 51 политкомисари по министерствата, дето реално ще ги определя еднолично др. Корнелия. Основният състав ще прави, каквото ще прави, а политкомисарите ще захлебват от затваряне на очите. За 6 месеца ще си пооправят нещата в живота. :smokin:
PS Коригирах с правилната бройка политкомисари за др. Корнелия.
« Последна редакция: Декември 12, 2021, 16:39:38 от Калинчо »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1209 -: Декември 12, 2021, 16:05:03 »
63 политкомисари по министерствата, дето реално ще ги определя еднолично др. Корнелия.
Това пък откъде накъде ? Сигурно съм пропуснал нещо ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1210 -: Декември 12, 2021, 16:33:12 »
Това пък откъде накъде ? Сигурно съм пропуснал нещо ?
Във всяко министерство извън определените за него, всеки от съюзниците ще си определя за назначаване политкомисар, да следи феода. 
PS Не съм прецизен. Политкомисарите за квотата на др. Нинова няма да са 63 а 51.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1211 -: Декември 12, 2021, 17:44:49 »
Пак не разбирам как се получава числото 51. Поясни, моля.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1212 -: Декември 12, 2021, 18:21:11 »
:m1273:

Е, и? Първия програмен период, пък даже и пред втория сертифициращият орган на всички програми, без земеделието беше в МФ. И кво от това?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1213 -: Декември 12, 2021, 18:28:23 »
Начи мноо не обичам да се занимавам с глупости. Ако ще си говорим за европейски пари - с новата структура ситуацията е следната. Към БСП заминават общоселскостопанка политика и социален фонд. Към слафчуфците регионите. Към дабългарите околна среда  и всичко останало към президентската партия. Като имам доста добра представа за какви пари и къде става дума - сметам, че са ги разпределили сравнително честно. Повече приказки - на пазара!

п. п. За фонда за рибите не стана съвсем ясно, но тъй като не са го специално упоменали, допускам, че ще си кеси в старото русло...демек, към земеделието :nuts:

Драги ми, Калине, Национален фонд, същото дирекция към МФ, през последните години играеше ролята на гумен печат. Всичко е мноо е просто.

п. п. Дирекция "Национален фонд" към МФ се явяваваше сертифициращ орган за всички опета
« Последна редакция: Декември 12, 2021, 18:35:47 от Aсол »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1214 -: Декември 12, 2021, 18:31:48 »
.  Ако ще си говорим за европейски пари - с новата структура ситуацията е следната. Към БСП заминават общоселскостопанка политика и социален фонд. Към слафчуфците регионите. Към дабългарите околна среда  и всичко останало към президентската партия. Като имам доста добра представа за какви пари и къде става дума - сметам, че са ги разпределили сравнително честно.
Че е честно, честно е, ама от това, което си написала не става ясно, дали ще остане нещо за България и българите...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1215 -: Декември 12, 2021, 18:37:12 »
Че е честно, честно е, ама от това, което си написала не става ясно, дали ще остане нещо за България и българите...

Изцяло зависи от хората, които ще се хванат на това хоро....Многоточието съвсем не е случайно

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1216 -: Декември 12, 2021, 18:40:23 »
Пак не разбирам как се получава числото 51. Поясни, моля.
17 министерства, 17 изпълнителни агенции, 12 държавни агенции, АПИ, ДНСК, НАП, Митници и АДФИ.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1217 -: Декември 12, 2021, 18:44:22 »
17 министерства, 17 изпълнителни агенции, 12 държавни агенции, АПИ, ДНСК, НАП, Митници и АДФИ.

И къде е драмата, ако нямаш намерение да крадеш? :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1218 -: Декември 12, 2021, 18:51:11 »
Драги ми, Калине, Национален фонд, същото дирекция към МФ, през последните години играеше ролята на гумен печат. Всичко е мноо е просто.
Наистина е много просто, ама се разсейваш за какво става дума. 
Поне за политкомисар в тройките няма ли да успееш да се уредиш? Сега е подходящия момент. Вчера беше рано, утре ще е късно. :smokin:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1219 -: Декември 12, 2021, 18:51:17 »
Е па, многолистна баница, с добър пълнеж, има за всички...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1220 -: Декември 12, 2021, 18:54:04 »
И къде е драмата, ако нямаш намерение да крадеш? :smokin:
Драмата ще е после и за плебса. А жегата вече не и е зад ъгъла.  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1221 -: Декември 12, 2021, 18:57:52 »
Наистина е много просто, ама се разсейваш за какво става дума. 
Поне за политкомисар в тройките няма ли да успееш да се уредиш? Сега е подходящия момент. Вчера беше рано, утре ще е късно. :smokin:

Да, просто е. И аз не разбирам, що се пробваш да вадиш "некакви зайчета" от ръкава. И какво значение има за теб, дали аз ще се пробвам!? Моли се да не взема подобно решение..аз все още не съм убедена, че трябва да се върна...честно казано, губи ми се цялостният смисъл

п. п. Ако скритият въпрос, касае гербавите назначенци, бих ти обещала около 90 % ефективност за разкарване, щото не всички от тях са идиоти

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1222 -: Декември 12, 2021, 19:04:33 »
17 министерства, 17 изпълнителни агенции, 12 държавни агенции, АПИ, ДНСК, НАП, Митници и АДФИ.
Доколкото разбирам, всяко министерство или друг държавен орган ще бъде дадено за ползване на съответната партия - да си назначава свои хора. Но във всяко ще има по един наблюдаващ комисар съветник от всяка от останалите партии - така че само до тук са 3х51=153. Макар че май министерствата ще са повече, а пък някои агенции можело да станат дирекции, така че точният брой може да е различен, но общата картина остава. Пък то има и областни управи, и други органи...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1223 -: Декември 12, 2021, 19:09:30 »
п. п. Ако скритият въпрос, касае гербавите назначенци, бих ти обещала около 90 % ефективност за разкарване, щото не всички от тях са идиоти
Какви гербави назначенци, душице. При вас е около 1/3 от държавната администрация, тоест съответния дял от 30 000 съкратени, без назначаване след това. Аз затова за комисарството, защото утре ще трябва да обяснявате на вашите защо няма назначения, а се водите на власт. Е, аз давам 6 месеца. Имаш възможност да дадеш и ти конкретна прогноза, за да кажеш след време колко вярна е била. Ако пък не прогнозираш, след време пак ще твърдиш, че си познала... :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1224 -: Декември 12, 2021, 19:13:41 »
Доколкото разбирам, всяко министерство или друг държавен орган ще бъде дадено за ползване на съответната партия - да си назначава свои хора. Но във всяко ще има по един наблюдаващ комисар съветник от всяка от останалите партии - така че само до тук са 3х51=153. Макар че май министерствата ще са повече, а пък някои агенции можело да станат дирекции, така че точният брой може да е различен, но общата картина остава. Пък то има и областни управи, и други органи...

Агециите са по принцип два вида. Държавни  с принципал МС и изпълнтелни, с принципал съответното министерство. Областните управи са второстепенни разпроредител с бюджетни кредите към МС. Всички "шефове" на агенции барабар с областните управители, заместник министрите и парламентарните секретари, без значение какви се назначават с решение на МС.
За съветници е въпрос на договорка. Нищо повече

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1225 -: Декември 12, 2021, 19:15:08 »
30 000 съкратени, без назначаване след това
Ти сигурно и в дядо Коледа вярваш? Има време още, пиши му писмо!

За мен е почти сигурно, че ще се съкратят 30 хиляди гербаджии, а след това ще се назначат толкова или повече хора от четворната коалиция. Официално не на същите длъжности и в същите структури, рзбира се.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1226 -: Декември 12, 2021, 19:15:18 »
Доколкото разбирам, всяко министерство или друг държавен орган ще бъде дадено за ползване на съответната партия - да си назначава свои хора. Но във всяко ще има по един наблюдаващ комисар съветник от всяка от останалите партии - така че само до тук са 3х51=153. Макар че май министерствата ще са повече, а пък някои агенции можело да станат дирекции, така че точният брой може да е различен, но общата картина остава. Пък то има и областни управи, и други органи...
Аз само за квотата на др. Нинова и то в централните ведомства, а иначе ще има и до  РЗИта и РУОта. Първият цирк обаче ще е за КЕВР. Там искам билети за първия ред.  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1227 -: Декември 12, 2021, 19:19:34 »
Драги ми, Калине, защо си въобразяваш, че не знам къде и какво сте правили. Кого сте уволнили, или назначили, или че не зная къде точно да бръкна? Не съм се запътила да се върна, щото съм безкрайно разочарована...ще трябват много усилия за да ме накараш отново да се занимавам с кочини. И цената ще бъде - пълното им разчистване. Не се безпокой, читав човек - няма да пострада :nuts:

Моята цена е пълен карт бланш! :nuts:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1228 -: Декември 12, 2021, 19:23:48 »
Някой разбра ли какви , всъщност, са 30-те хиляди души които ще бъдат (ако бях наивник, можех и да повярвам!) съкратени?
Това са чиновници, назначени по Закона за държавния служител или са въобще чиновници, назначени на държавна служба?
« Последна редакция: Декември 12, 2021, 20:42:59 от Bacho Кольо »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1229 -: Декември 12, 2021, 19:25:28 »
Клинка, усещаш ли вече тежките, но справедливи стъпки на ревизорите по коридорите на отдела? Подготвил ли си си вече молба за напускане "по лични причини"?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1230 -: Декември 12, 2021, 19:30:27 »
Някой резбра ли какви , всъщност, са 30-те хиляди души които ще бъдат (ако бях наивник, можех и да повярвам!) съкратени.
Това са чиновници, назначени по Закона за държавния служител или са въобще чиновници, назначени на държавна сужба?

Тва е малко число. Още поне толкова съкратени ще ги изравнят с администрацията по времето на тройната. Тва без МВР, МО и секакви служби. Основната чистка трябва да е на ниво централна администрация, другите са си постоянни бройки от дестетилетия

Памфуций

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1231 -: Декември 12, 2021, 19:38:08 »
Първият цирк обаче ще е за КЕВР. Там искам билети за първия ред.
Не ти ли стига цирка с КЕВР за последните две години :nuts:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1232 -: Декември 12, 2021, 19:42:19 »
Да илюстрираме виденията на Калинчо, че явно не се разбират добре:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1233 -: Декември 12, 2021, 19:49:45 »
Тва е малко число. Още поне толкова съкратени ще ги изравнят с администрацията по времето на тройната.
Дано да не съм разбрал правилно, ама ти искаш да ми кажеш, че от времето на Тройната до днес, броят на държавните чиновници е нарастнал с 60 хил. ?!?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1234 -: Декември 12, 2021, 19:54:43 »
Дано да не съм разбрал правилно, ама ти искаш да ми кажеш, че от времето на Тройната до днес, броят на държавните чиновници е нарастнал с 60 хил. ?!?

Да. И това не го казвам аз, а Докладът за състоянието на администрацията. Същият е достъпен всяка година на сайта на МС

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1235 -: Декември 12, 2021, 20:02:17 »
Дано да не съм разбрал правилно, ама ти искаш да ми кажеш, че от времето на Тройната до днес, броят на държавните чиновници е нарастнал с 60 хил. ?!?
Към края на 2008 г заетите в сектор "държавно управление" са били 129 422, а към края на 2020 г - 112 208.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1236 -: Декември 12, 2021, 20:10:07 »
Към края на 2008 г заетите в сектор "държавно управление" са били 129 422, а към края на 2020 г - 112 208.

Не ми играй кючеци, ако обичаш! Аз говоря само и единствено за Административен регистър и там лайната са повече от ясни и публични. Тиквеното ви правителство само си е написало докладите
Аре да не съм голословна, и тва са само чиновници, без тайните структури - над 142 хилки за 2020 -та
https://iisda.government.bg/annual_report/504
« Последна редакция: Декември 12, 2021, 20:21:42 от Aсол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1237 -: Декември 12, 2021, 20:17:29 »
Не ми играй кючеци, ако обичаш! Аз говоря само и единствено за Административен регистър и там лайната са повече от ясни и публични. Тиквеното ви правителство само си е написало докладите
На вашите пленуми може да обясняваш, че временно наетите по програми са чиновници, ама тук кайлешки работи не звучат добре. Нали не смяташ, че евтини номерца от сорта "собствена дефиниция" са коректни?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1238 -: Декември 12, 2021, 20:19:20 »
На вашите пленуми може да обясняваш, че временно наетите по програми са чиновници, ама тук кайлешки работи не звучат добре. Нали не смяташ, че евтини номерца от сорта "собствена дефиниция" са коректни?

Остай пленумите ни. Пратих те да четеш вашите самопризнания, обнародвани.  :smokin:

п. п. Стр. 9 от Доклада :nuts:
« Последна редакция: Декември 12, 2021, 20:30:45 от Aсол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1239 -: Декември 12, 2021, 20:39:35 »
Остай пленумите ни. Пратих те да четеш вашите самопризнания, обнародвани.  :smokin:

п. п. Стр. 9 от Доклада :nuts:
Не е ли на стр 10? Таблица II-1: Информация на НСИ за наети лица по трудово и служебно правоотношение в администрация на изпълнителната власт през 2020 г. (97 583)  :smokin:
Или се разчита, че някой не чете дребния шрифт "Включително структурите, отчитащи дейността си пред Народното събрание" с които щатните бройки се докарват до 142 613 броя от които 106 191 централна. А ако не знаеш какво се крие в дребния шрифт, питай, не е срамно. :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1240 -: Декември 12, 2021, 20:42:33 »
Не е ли на стр 10? Таблица II-1: Информация на НСИ за наети лица по трудово и служебно правоотношение в администрация на изпълнителната власт през 2020 г. (97 583)  :smokin:
Или се разчита, че някой не чете дребния шрифт "Включително структурите, отчитащи дейността си пред Народното събрание" с които щатните бройки се докарват до 142 613 броя от които 106 191 централна. А ако не знаеш какво се крие в дребния шрифт, питай не е срамно. :smokin:

Аз структурата на този доклад/ и на Административния регистър/ съм я измислила, така че не се пробвай да ми връткаш селски номерца. Мога да стана още по-груба, ако тръгнеш да си надскачаш боя...и то много :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1241 -: Декември 12, 2021, 20:48:22 »
Аз мисля, че нашите държавни чиновници са изключително компетентни и ако ги изпосъкратят, те мигом ще се влеят в частния сектор - или като предприемачи, или като високо ценени мениджъри. Но и в двата слчая ще им бъде изключително лесно да се конкурират   с нас - предприемачи по принуда, учили  - недоучили, без Харвард и Йел, без нито един тим билдинг в живота, без нито едно удостоверение за изкаран курс по иновации...
« Последна редакция: Декември 12, 2021, 22:49:31 от Bacho Кольо »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1242 -: Декември 12, 2021, 20:50:18 »
Аз структурата на този доклад/ и на Административния регистър/ съм я измислила, така че не се пробвай да ми връткаш селски номерца. Мога да стана още по-груба, ако тръгнеш да си надскачаш боя...и то много :smokin:
И от къде идва разликата между доклада с твоята структура и статистическите данни? Да не се окаже, че 2009 и 2020 сравняваме различни неща? Или не е така?  :smokin:
Още една Кайла ще ми е в повече, ако трябва да се обясняват такива работи..

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1243 -: Декември 12, 2021, 21:33:56 »
За мен е почти сигурно, че ще се съкратят 30 хиляди гербаджии, а след това ще се назначат толкова или повече хора от четворната коалиция.

Ами - така е редно. Не може да управляваш държава, в която цялото чиновничество е назначено и обслужва опозицията.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1244 -: Декември 12, 2021, 22:06:28 »
Пешо, извинявай, но чиновничеството не е зелева чорба, та да я претакаме от бъчва в бъчва! Чиновниците не са и потомствени дворяни, в каквито взеха да се превръщат. Тая гнилоч трябва регулярно да се изгребва, а бъчвата да се измива!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1245 -: Декември 12, 2021, 22:21:47 »
Ако се погледнат бройки и разходи за държавни чиновници и бюджетни служители, доста неща ще лъснат. Някои от тях са доста неполиткоректни и нелицеприятни, като малка част са свързани с текущите управляващи. Примерно БАН, ССА, цивилни и военни ВУЗ като съвкупна бройка са около 3 пъти над всички бройки взети заедно на централната част на всички министерства (без многобройните придатъци и нецентралната част). В общините е още по-голяма сага...

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1246 -: Декември 12, 2021, 22:45:05 »
Брейкинг нюз! Калинчо вкара БАН и ВУЗ в чиновничеството.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1247 -: Декември 12, 2021, 23:07:55 »
Брейкинг нюз! Калинчо вкара БАН и ВУЗ в чиновничеството.
Не е при чиновничеството, а при бюджетните служители и не е Калинчо, а министерството на финансите.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1248 -: Декември 12, 2021, 23:26:02 »
Е, след това уточнение ще споменем в бройката на бюджетните служители - главното финансово бреме на държавата - учителите, полицаите, съдиите, митничарите, горските  и прочие тунеядци.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1249 -: Декември 13, 2021, 01:03:33 »
И от къде идва разликата между доклада с твоята структура и статистическите данни? Да не се окаже, че 2009 и 2020 сравняваме различни неща? Или не е така?  :smokin:
Още една Кайла ще ми е в повече, ако трябва да се обясняват такива работи..

Гербав, въпросният доклад е продукт на ЗА, а Регистърът му е финансиран с европски пари и благословия. И се гордеят и те и ние с него. Прочети си последния и ще ти просветне. ДЖокер - даскали, доктори, ВУЗ, МУЗ, БАТ, зян и прочее, и служители на държавни дружества не са обект на закона, който ти посочих. И да, в ДА има и хора на трудово правоотношение, но от години са малко. Мога даже и да изброя длъжностите им, ама неща. Административният регистър регистрира само държавните чиновници, като в тях не влизат тези от МВР, МО и различните служби. Бройката на последните  е върла държавна тайна, откакто се пише въпросният Доклад и до ден днешен. Чинно всяка година последното го пишат под черта, ако се загледаш, ще забележиш и ти. Оправи си взаимоотношенията със статистиката, щото по техните стандрати, които отчитат, графа "държавни чиновници" - нема

В краен случай ще трябва да приемеш, че някой лъже- кеф ти тиквениците, кеф ти статистиката
« Последна редакция: Декември 13, 2021, 01:15:40 от Aсол »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1250 -: Декември 13, 2021, 04:12:49 »
Да илюстрираме виденията на Калинчо, че явно не се разбират добре:
Ааа, моля, моля - това трябва да иде към моята тема за оръжията  :lol:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1251 -: Декември 13, 2021, 04:22:45 »
Не го слушай Калин какви ги бръщолеви. Селското стопанство е тлъсто дробче -там фондовете ще ги разпределя малък Шошо. Социалното си има еврохранилка, та и там не е без хич.

Ти бръщолевиш. "Тлъсто дробче" БЕШЕ при Боко тиквата.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1252 -: Декември 13, 2021, 07:17:56 »
Е, след това уточнение ще споменем в бройката на бюджетните служители - главното финансово бреме на държавата - учителите, полицаите, съдиите, митничарите, горските  и прочие тунеядци.
Напипва се проблема. Ако става въпрос за пари, тези и още някои групи са големите консуматори на средства. Не са тунеядци, а изпълняват някакви функции в обществото. Също като чиновниците. Проблем е ефективността и ефикасността. От широко осъжданите разходи за персонал, съотношението чиновници - други бюджетници е 20:80, като армия и МВР не се включват.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1253 -: Декември 13, 2021, 07:26:10 »
Гербав, въпросният доклад е продукт на ЗА, а Регистърът му е финансиран с европски пари и благословия. И се гордеят и те и ние с него. Прочети си последния и ще ти просветне. ДЖокер - даскали, доктори, ВУЗ, МУЗ, БАТ, зян и прочее, и служители на държавни дружества не са обект на закона, който ти посочих. И да, в ДА има и хора на трудово правоотношение, но от години са малко. Мога даже и да изброя длъжностите им, ама неща. Административният регистър регистрира само държавните чиновници, като в тях не влизат тези от МВР, МО и различните служби. Бройката на последните  е върла държавна тайна, откакто се пише въпросният Доклад и до ден днешен. Чинно всяка година последното го пишат под черта, ако се загледаш, ще забележиш и ти. Оправи си взаимоотношенията със статистиката, щото по техните стандрати, които отчитат, графа "държавни чиновници" - нема

В краен случай ще трябва да приемеш, че някой лъже- кеф ти тиквениците, кеф ти статистиката
Може и още всеизвестни и недискусионни неща да се добавят. Това не дава отговор на въпроса дали се сравняват еднакви неща в съответните позиции 2009 и 2020. А отговорът е едносричен - да или не. И естествено няма да се посмее пряк отговор който е едносричен. :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1254 -: Декември 13, 2021, 07:58:56 »
дали се сравняват еднакви неща в съответните позиции 2009 и 2020

Aми, давай да сравняваме. Да започнем с това, от 2009 до 2020, колко агенции, комисии и всевъзможни държавни органи създаде герп. Тези калинки също са чиновници. Това са хиляди тунеядци в служби, създадени специално за тях. Всяка година се създаваха по няколко нови, абсолютно ненужни държавни структури.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1255 -: Декември 13, 2021, 10:05:46 »
Пешо, извинявай, но чиновничеството не е зелева чорба, та да я претакаме от бъчва в бъчва! Чиновниците не са и потомствени дворяни, в каквито взеха да се превръщат. Тая гнилоч трябва регулярно да се изгребва, а бъчвата да се измива!
Ми аз тъкмо това казвам.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1256 -: Декември 13, 2021, 10:11:10 »
Заради думите ти "така е редно" не съм разбрал иронията.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1257 -: Декември 13, 2021, 10:20:38 »
Ограничете се до държавната администрация - поне като пишете/говорите глупости, да е ясно за що иде реч.
А оттук, при желание, може да се просвещавате по темата. Като започнете, да речем, с годишния доклад за състоянието: https://iisda.government.bg/annual_report/504.
 :cool-1084:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1258 -: Декември 13, 2021, 11:51:09 »
За доклада  :ok: Свалих си го. Ще чета в по-спокоен момент.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1259 -: Декември 13, 2021, 12:07:29 »
Ограничете се до държавната администрация

Всичко е държавна администрация, Миливое. Бюрокрация. Независимо къде се намира. В момента е 3 пъти по-голяма от соца, като отчетем факта, че тогава всяко министерство ръководеше стотици производствени и други организации.