Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 08:37:58

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"  (Прочетена 12382 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #60 -: Декември 19, 2019, 14:47:11 »
А и да имаше тъмна материя, тя пак би била жива или нежива.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #61 -: Декември 19, 2019, 14:57:15 »
А и да имаше тъмна материя, тя пак би била жива или нежива.

Интересно. Но да се върнем, за малко, към по-светлата страна на силата. Въпрос: Вирионът жива материя ли е?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #62 -: Декември 19, 2019, 15:04:39 »
Цитат на: micky
ако Дарвин е в грешка, то тогава заместваме еволюцията с константно състояние, нали така?

Не  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #63 -: Декември 19, 2019, 15:12:05 »
А и да имаше тъмна материя, тя пак би била жива или нежива.

Интересно. Но да се върнем, за малко, към по-светлата страна на силата. Въпрос: Вирионът жива материя ли е?

Без дефиниция на „жива материя“ този спор е безпредметен.
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #64 -: Декември 19, 2019, 15:18:57 »
А и да имаше тъмна материя, тя пак би била жива или нежива.

Интересно. Но да се върнем, за малко, към по-светлата страна на силата. Въпрос: Вирионът жива материя ли е?

Без дефиниция на „жива материя“ този спор е безпредметен.

А може би е безпредметно въобще да говорим за "жива материя" и "нежива материя" - просто ... материя. И може би е по-правилно да говорим за "живо" и "неживо" като за форми на организация на материята, подчинени на общи правила, или като за състояния с преходи между тях. Фазови състояния. "Жива" фаза - "нежива" фаза. Фазов преход. Такива едни неща ...  :cool-1084:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #65 -: Декември 19, 2019, 15:22:03 »
Без дефиниция на „жива материя“ този спор е безпредметен.

Аз съм чувал за жива вода с чудотворни качества - стари подмладява, болни оздравява. Ама, дали е истина - не знам.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #66 -: Декември 19, 2019, 15:35:12 »
А и да имаше тъмна материя, тя пак би била жива или нежива.

Интересно. Но да се върнем, за малко, към по-светлата страна на силата. Въпрос: Вирионът жива материя ли е?

Без дефиниция на „жива материя“ този спор е безпредметен.

Е, щом наистина има нужда...

Quote (selected)
Животът е свойство, отличаващо обектите, които извършват биологични процеси, от тези, които не извършват[1] – поради прекратяване на тези процеси (смърт) или тъй като никога не са ги извършвали (нежива природа).

В биологията, науката, изучаваща живите организми, животът е характеристиката, отличаваща активните организми от неорганичната материя.[2] В живите организми протича метаболизъм, намират се в състояние на хомеостаза, имат способност за растеж, реагират на стимули, размножават се и, чрез естествен отбор се адаптират към окръжаващата ги среда в последователните поколения. По-сложните организми могат да общуват по различни начини.

Ся имаме дефиниция. Ще се радвам някой най-накрая да отговори - как първичната нежива материя се е превърнала в жива и защо. Но най-вече КАК.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #67 -: Декември 19, 2019, 15:43:37 »
Без дефиниция на „жива материя“ този спор е безпредметен.

Аз съм чувал за жива вода с чудотворни качества - стари подмладява, болни оздравява. Ама, дали е истина - не знам.
Как ще познаете коя дефиниция е вярната?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #68 -: Декември 19, 2019, 15:49:48 »
Без дефиниция на „жива материя“ този спор е безпредметен.

Аз съм чувал за жива вода с чудотворни качества - стари подмладява, болни оздравява. Ама, дали е истина - не знам.

Истина е. Заради различната структура на водата.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #69 -: Декември 19, 2019, 15:51:19 »
Цитат на: Kerpeden
Цитат на: otvrat
Аз съм чувал за жива вода с чудотворни качества - стари подмладява, болни оздравява.
Как ще познаете коя дефиниция е вярната?

Граалът е дървен (И.Д.)  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #70 -: Декември 19, 2019, 15:54:32 »
Двуного без перушина с плоски нокти! :m1728:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #71 -: Декември 19, 2019, 16:00:10 »
А и да имаше тъмна материя, тя пак би била жива или нежива.

Интересно. Но да се върнем, за малко, към по-светлата страна на силата. Въпрос: Вирионът жива материя ли е?

Без дефиниция на „жива материя“ този спор е безпредметен.

Е, щом наистина има нужда...

Quote (selected)
Животът е свойство, отличаващо обектите, които извършват биологични процеси, от тези, които не извършват[1] – поради прекратяване на тези процеси (смърт) или тъй като никога не са ги извършвали (нежива природа).

В биологията, науката, изучаваща живите организми, животът е характеристиката, отличаваща активните организми от неорганичната материя.[2] В живите организми протича метаболизъм, намират се в състояние на хомеостаза, имат способност за растеж, реагират на стимули, размножават се и, чрез естествен отбор се адаптират към окръжаващата ги среда в последователните поколения. По-сложните организми могат да общуват по различни начини.

Ся имаме дефиниция. Ще се радвам някой най-накрая да отговори - как първичната нежива материя се е превърнала в жива и защо. Но най-вече КАК.

ЕМЕРГЕНТНО, предполагам, как иначе.  :cool-1084:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #72 -: Декември 19, 2019, 16:48:44 »
А и да имаше тъмна материя, тя пак би била жива или нежива.

Интересно. Но да се върнем, за малко, към по-светлата страна на силата. Въпрос: Вирионът жива материя ли е?

Без дефиниция на „жива материя“ този спор е безпредметен.

Е, щом наистина има нужда...

Quote (selected)
Животът е свойство, отличаващо обектите, които извършват биологични процеси, от тези, които не извършват[1] – поради прекратяване на тези процеси (смърт) или тъй като никога не са ги извършвали (нежива природа).

В биологията, науката, изучаваща живите организми, животът е характеристиката, отличаваща активните организми от неорганичната материя.[2] В живите организми протича метаболизъм, намират се в състояние на хомеостаза, имат способност за растеж, реагират на стимули, размножават се и, чрез естествен отбор се адаптират към окръжаващата ги среда в последователните поколения. По-сложните организми могат да общуват по различни начини.

Ся имаме дефиниция. Ще се радвам някой най-накрая да отговори - как първичната нежива материя се е превърнала в жива и защо. Но най-вече КАК.

ЕМЕРГЕНТНО, предполагам, как иначе.  :cool-1084:

И по-точно?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #73 -: Декември 19, 2019, 17:20:22 »
Quote (selected)
И по-точно?

По-точно - на "друго" място.   :cool-1084: Понеже моят въпрос за вириона си стои без отговор. Поиска се дефиниция - даде се дефиниция. А въпросът си стои ...

А може би пък въпросът "как първичната нежива материя се е превърнала в жива и защо" да не е правилният. Може пък въпросът "как материята преминава от една форма на организация в друга и защо" да е правилният.

Прочее, пак да питам: Вирионът каква материя е?  :cool-1084:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #74 -: Декември 19, 2019, 17:35:20 »
А и да имаше тъмна материя, тя пак би била жива или нежива.

Интересно. Но да се върнем, за малко, към по-светлата страна на силата. Въпрос: Вирионът жива материя ли е?

Без дефиниция на „жива материя“ този спор е безпредметен.

А може би е безпредметно въобще да говорим за "жива материя" и "нежива материя" - просто ... материя. И може би е по-правилно да говорим за "живо" и "неживо" като за форми на организация на материята, подчинени на общи правила, или като за състояния с преходи между тях. Фазови състояния. "Жива" фаза - "нежива" фаза. Фазов преход. Такива едни неща ...  :cool-1084:

Ами може, стига да дадеш определение за „живо“ и „неживо“, за „организация на материята“, за „фазово състояние“ и „жива фаза“.

Иначе продължава да е безпредметен спорът.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #75 -: Декември 19, 2019, 17:38:00 »
Quote (selected)
И по-точно?

По-точно - на "друго" място.   :cool-1084: Понеже моят въпрос за вириона си стои без отговор. Поиска се дефиниция - даде се дефиниция. А въпросът си стои ...

А може би пък въпросът "как първичната нежива материя се е превърнала в жива и защо" да не е правилният. Може пък въпросът "как материята преминава от една форма на организация в друга и защо" да е правилният.

Прочее, пак да питам: Вирионът каква материя е?  :cool-1084:

Междинното звено между неживата и живата материя  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #76 -: Декември 19, 2019, 17:51:37 »
Ами може, стига да дадеш определение за „живо“ и „неживо“, за „организация на материята“, за „фазово състояние“ и „жива фаза“.

Иначе продължава да е безпредметен спорът.
Стигнахте ли до коняка с лимонче или да ходя да търся цитата?  :ive_got_it-1379:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #77 -: Декември 19, 2019, 17:58:03 »
Хеллоу, Дарвинг  :nuts:

Са се сещам откъде идва (неправилно изписващия се) проф. Дървингов  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #78 -: Декември 19, 2019, 18:01:06 »
Стигнахте ли до коняка с лимонче

Не ме шашкай! И с бучка захарче в чашата ли го обичаш? 

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #79 -: Декември 19, 2019, 18:09:08 »
Стигнахте ли до коняка с лимонче

Не ме шашкай! И с бучка захарче в чашата ли го обичаш?
И това ли не знаеш  :sad-3295:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #80 -: Декември 19, 2019, 18:17:49 »
Ами може, стига да дадеш определение за „живо“ и „неживо“, за „организация на материята“, за „фазово състояние“ и „жива фаза“.

Иначе продължава да е безпредметен спорът.
Стигнахте ли до коняка с лимонче или да ходя да търся цитата?  :ive_got_it-1379:

Ами ще видим :m1728:

За сега сме само „по пътя“ за натам  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #81 -: Декември 19, 2019, 18:29:17 »
Стигнахте ли до коняка с лимонче

Не ме шашкай! И с бучка захарче в чашата ли го обичаш?
Отврат, не се шашкай, това е цитат от братята Стругацки, "Понеделник започва в събота". Хем даже по годишно време почти е докаран.  :t0328:
"— Честита Нова година — казах аз.
— Честита — приветливо ми отвърна Едик.
— Ето, нека Сашка каже — предложи Корнеев. — Саша, съществува ли небелтъчен живот?
— Не зная — казах аз. — Не съм виждал. Защо?

— Какво значи не съм виждал? М-поле ти също никога не си виждал, а изчисляваш напрежението му.
— Какво от това — казах аз. Гледах костура в коритото. Костурът плуваше, рязко се обръщаше на завоите и тогава се виждаше, че той е изкормен. — Витка — казах аз, — стана все пак, а?
— Саша не иска да говори за небелтъчен живот — каза Едик. — И той е прав.
— Без белтък животът е невъзможен — казах аз. — Ами как костурът живее без вътрешности?
— А другарят Амперян казва, че без белтък нямало живот — каза Витка, като караше струята тютюнев дим да се върти на вихрушка и да се движи из стаята, заобикаляйки предметите.
— Аз казвам, че животът е белтък — възрази Едик.
— Не виждам разликата — каза Витка. — Ти казваш, че ако няма белтък, няма и живот.
— Да.
— Ами това какво е? — попита Витка. Той леко махна с ръка.
На масата до коритото се появи отвратително същество, което едновременно приличаше на таралеж и на паяк. Едик се надигна и погледна към масата.
— Ах — каза той и отново легна. — Това не е живот. Това е дух. Нима Кошчей Безсмъртния е небелтъчно същество?
— А ти какво искаш? — попита Корнеев. — Движи ли се? Движи се. Храни ли се? Храни се. И може да се размножава. Искаш ли сега да се размножи?
Едик повторно се надигна и погледна. Таралежът паяк тромаво тъпчеше на място. Като че ли искаше да тръгне едновременно и на четирите страни.
— Духовете не са живот — каза Едик. — Духовете съществуват само дотолкова, доколкото съществува разумен живот. Дори може да се каже по-точно, доколкото съществуват маговете. Духовете са продукт от дейността на маговете.
— Добре — каза Витка.
Таралежът паяк изчезна. Вместо него на масата се появи един мъничък Витка Корнеев, точно копие на истинския, но голям колкото ръка. Той щракна с мъничките си пръстчета и си създаде още по-малък микродубъл. Новият дубъл също щракна с пръсти. Появи се дубъл, голям колкото автоматична писалка. След това колкото кибритена кутийка. След това колкото напръстник.
— Стига ли? — попита Витка. — Всеки от тях е маг. Нито в един няма дори една молекула белтък.
— Несполучлив пример — каза Едик със съжаление. — Първо, принципиално те по нищо не се различават от машина с програмно управление. Второ, те не са продукт на развитието, а продукт на твоето белтъчно майсторство. Едва ли си заслужава да се спори дали еволюцията е способна да даде саморазмножаващи се машини с програмно управление.
— Много знаеш ти за еволюцията — каза грубият Корнеев. — Ама че Дарвин! Каква разлика има дали е химически процес или съзнателна дейност. И твоите прадеди също не всички са били белтъчни. Твоята прапрапрамайка е била, готов съм да призная, доста сложна, но съвсем не белтъчна молекула. И може би така наречената наша съзнателна дейност е също някаква разновидност на еволюцията. Откъде да знаем, че целта на природата е била да създаде другаря Амперян. Може би целта на природата е била да създава духове чрез другаря Амперян. Може би.
— Ясно, ясно. Най-напред протовирус, след това белтък, след това другаря Амперян, а след това цялата планета се изпълва с духове.
— Именно — каза Витка.
— А чие всички измираме като непотребни.
— А защо пък не? — каза Витка.
— Имам един познат — каза Едик, — който твърди, че човекът бил само междинно звено, необходимо на природата, за да създаде венеца на творчеството: чаша коняк с резен лимон.
— В края на краищата защо пък не?
— Ами защото на мен не ми се ще — каза Едик. — Природата си има свои цели, а аз свои.
— Антропроцентрист — каза Витка с отвращение.
— Да — гордо каза Едик.
— Не желая да дискутирам с антропроцентристи — каза грубият Корнеев.
— Тогава хайде да си разказваме вицове — спокойно предложи Едик и пъхна в устата си още един бонбон."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #82 -: Декември 19, 2019, 18:39:58 »
Отврат, не се шашкай, това е цитат от братята Стругацки

Ох, пак романи! Но ако е за цитати - бива.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #83 -: Декември 19, 2019, 19:23:03 »
Ами може, стига да дадеш определение за „живо“ и „неживо“, за „организация на материята“, за „фазово състояние“ и „жива фаза“.

Иначе продължава да е безпредметен спорът.
Стигнахте ли до коняка с лимонче или да ходя да търся цитата?  :ive_got_it-1379:


Ами ще видим :m1728:

За сега сме само „по пътя“ за натам  :cool-1084:


Минахте транзит покрай живата вода, значи не сте on the road. Верно, нямаше лимонче, ама то е само за декорация.
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 20:09:26 от хикса »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #84 -: Декември 19, 2019, 19:23:40 »
Цитат на: otvrat
Ох, пак романи!

Виждам у теб влиянието на др. Буратиноб  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #85 -: Декември 19, 2019, 19:26:06 »
Аз виждам влиянието на Джиджи.  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #86 -: Декември 19, 2019, 20:10:52 »
Аз виждам влиянието на Джиджи.

Като рече Джиджи, май дойде време Джиджи да се намеси отново с некой дистрактор, щото инак ше изпушите …   :nuts:

Bob Dylan – Man Gave Names to all the Animals
https://www.youtube.com/watch?v=OjYdjjIN6HI

Щото Джиджи в разговори за подобни „измами” /Отврат-ни :D/ по принцип не участвУва … :cool-1084:

Quote (selected)
Man gave names to all the animals
In the beginning, in the beginning.
Man gave names to all the animals
In the beginning, long time ago.

He saw an animal that liked to growl,
Big furry paws and he liked to howl,
Great big furry back and furry hair.
"Ah, think I'll call it a bear."

Man gave names to all the animals
In the beginning, in the beginning.
Man gave names to all the animals
In the beginning, long time ago.

He saw an animal up on a hill
Chewing up so much grass until she was filled.
He saw milk comin' out but he didn't know how.
"Ah, think I'll call it a cow."

He saw an animal that liked to snort,
Horns on his head and…

===
:0008: :0005:
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 20:35:30 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #87 -: Декември 19, 2019, 20:13:17 »
Цитат на: otvrat
Ох, пак романи!

Виждам у теб влиянието на др. Буратиноб  :bigok:

Романите са плод на авторски търсения ( поне би трябвало да са такива ).
Аз заемам стрелкова позиция като видя група прехласната в закован на стената банан.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #88 -: Декември 19, 2019, 20:18:36 »
Цитат на: otvrat
Ох, пак романи!

Виждам у теб влиянието на др. Буратиноб 

Романите са плод на авторски търсения ( поне би трябвало да са такива ).
Аз заемам стрелкова позиция като видя група прехласната в закован на стената банан.

Скучно ...  :sad-3295:
Затуй по-добре виж и чуй, какво съм постнала по-горе. За дистракция ...  :too_happy-1067:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #89 -: Декември 19, 2019, 20:21:42 »
Днес например слушах по радиото за най-скъпата елха.
15 000 000 долара.
"Плод на сътрудничеството на хотел******** и модната икона***"
Щото диамнти, едно друго.
Та същата иконакокона била влязла историята и създавайки най-скъпата сватбена торта за саудитски пич. 58 или 56 милиона долара.
Не кобур, трябва ми на Мики арсенала. :army: :0020: :937860:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #90 -: Декември 19, 2019, 20:21:55 »
Виждам у теб влиянието на др. Буратиноб

Ох, добре! Айде, дайте некой любовен да си поплачем малко. Щото последно плаках или на Слонът, моят приятел или на Бродяга. Не мога да се сетя, отдавна беше.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #91 -: Декември 19, 2019, 20:23:12 »
Quote (selected)
И по-точно?

По-точно - на "друго" място.   :cool-1084: Понеже моят въпрос за вириона си стои без отговор. Поиска се дефиниция - даде се дефиниция. А въпросът си стои ...

А може би пък въпросът "как първичната нежива материя се е превърнала в жива и защо" да не е правилният. Може пък въпросът "как материята преминава от една форма на организация в друга и защо" да е правилният.

Прочее, пак да питам: Вирионът каква материя е?  :cool-1084:

Не съм подготвен да отговоря на въпроса ти. Ще помисля.  :beer-405:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #92 -: Декември 19, 2019, 20:24:48 »
Quote (selected)
Затуй по-добре виж и чуй, какво съм постнала по-горе. За дистракция ...  :too_happy-1067:
Е Джиджи, История на света е класика.
Жалко, че не видяхме втората серия, но за нея имаше кофти анонси за едни прасета и едни.....разбираемо,че бащите на Холивуд не са го допуснали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #93 -: Декември 19, 2019, 20:29:32 »

Не кобур, трябва ми на Мики арсенала. :army:

Пак грешиш. Танкът тук си е чисто МОЙ арсенал – от самото начало! :nuts:
И по тая причина Мики изопщо не го е ползувал ... :giggle-3307:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #94 -: Декември 19, 2019, 20:30:09 »
Но тая вечер пих алкохол, така че очаквай отговор най-рано утре.  :beer-405:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #95 -: Декември 19, 2019, 20:30:51 »

Не кобур, трябва ми на Мики арсенала. :army:

Пак грешиш. Танкът тук си е чисто МОЙ арсенал – от самото начало! :nuts:
И по тая причина Мики изопщо не го е ползувал ... :giggle-3307:

Добре де, и твоя арсенал, обаче без някой емотикони като например:
 :raspberry:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #96 -: Декември 19, 2019, 21:06:26 »
А сега, малко по-сериозно, щото инак ше ме изгонят. И то с право!!!  :D

Quote (selected)
И по-точно?

А въпросът си стои ...

А може би пък въпросът "как първичната нежива материя се е превърнала в жива и защо" да не е правилният. Може пък въпросът "как материята преминава от една форма на организация в друга и защо" да е правилният.

Това е един и същ въпрос, Фирмин, като ти преминаваш от "частното" към "общото". А може да се зададе и обратно.

Като се премине от "общото" към "частното" или, както му викат омразните англо-сакси

"vice versa" :0004: C:-) :0004:
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 21:10:39 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #97 -: Декември 19, 2019, 21:52:46 »
И така, какво е вирионът. Някои твърдят "живо е", други казват "не, не е". Откъде да го подхванем? Ами, да речем, от това - да приемем, че принципът, че структурата следва функцията, е в сила и при него. Поне не се виждат основание да го отхвърлим.

Вирионът е един ... информационен носител. В капсула той носи ДНК или РНК. Твърдят, че никога ДНК и РНК заедно. И така, носи относително добре защитена в структурата на капсида ДНК. Какво прави вирионът? Ако му придадем цел, намерение или просто функция, вирионът използва клетката като материал, който преобразува, за да създаде ... вириони чрез репликация на ДНК. И ... край.

Сега нека погледнем нещата от друг ъгъл. Ако вирионът носи информация в ДНК, то можем да предположим, че неговата функция е да съхрани (запази) и пренесе тази информация от "подателя" до "получателя". Да, но не само. За да увеличи вероятността съобщението да бъде получено, вирионът репликира. Нещо като познатото в младостта ни, когато нямаше интернет, "препиши това писмо сто пъти и го изпрати на сто човека - А. го направи и получи 6-ца от ТОТО-то, в. не го направи и го блъсна кола".

Веднъж изпратен, вирионът съществува само, за да предаде съобщението. Той носи "ключ", който става само на една "ключалка". Клетката не е ключалка. Клетката вирионът използва само за да създава нови "ключове" в "ключодържател" (капсида). Дали, при това ги убива или не, това са колатерални жертви. Не му е ни цел, ни функция, природна, да убива. Той съществува, за да пази съобщението и да го рекомбинира.

Още няма век, откак сме разбрали за вирусите. Техниката и технологиите за опознаването им тепърва ще се развива - електронните микроскопи, например. Когато наберем достатъчно знание за тях, навярно ще можем да ги класифицираме по подходящ начин. Интересно е, например, дали и как те еволюират. Дали можем да построим генетичните им линии. И, в този ред от мисли, дали промяната им променя съобщението, което носят и заради което съществуват, или пък то остава непроменено, а се променят те, за да изпълнят функцията си в променящата се среда (например, заради възникването на нови и нови "работилници за ключове" - клетки, в които трябва да влязат, за да копират съобщението си.

Кой или какво е създало вирионите, ние това не знаем. Дали нещо по-сложно ги е създало? Или пък самите те са били сложни и под натиска на средата са минимизирали сложността си, увеличавайки ефективността и ефикасността си? Или пък са били още по-прости и това е някакъв структурен "каприз" или феномен - ДНК да "хареса" протеиновата капсида за обиталище? Това, което знаем е, че тези странници още търсят адресата. Когато го намерят ли? О, не знам. Не знам какво отключва ключът, който им е поверен. Може и да е нещо, за което хич не ни трябва да научаваме ...

Възможно е и друго. Вирионът да е продукт на самата клетка. Нейна функция, нам неясна, засега. Нещо ненужно, което тя отхвърля. Или пък нещо нужно, което тя извежда "на съхранение".

И накрая, още нещо - кое прави вирионът така ефективен, при все простото му устройство. Това е фактът, че той е и "агент" и "схема" - в терминологията на сложните адаптивни системи. Или пък "агент със схема". На него не му е нужно друго, освен клетка-материал, другото той си "носи".

Да не би пък вирионът да е ... "яйцеклетката на клетката"?  :D Прекалено сложен и ефективен е, за да го определим като "добре опакован опасен отпадък". Нали?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #98 -: Декември 19, 2019, 22:59:00 »
...
:way_to_go-1308:
Можеш да разгледаш вириона и като аналог идея, самооткъснала се от комплекса възгледи и идеи на едно общество.
(или нарочно пусната, или отстранена заради деградация, или дори оцеляла при опит за ликвидирането й)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #99 -: Декември 19, 2019, 23:12:20 »
...
:way_to_go-1308:
Можеш да разгледаш вириона и като аналог идея, самооткъснала се от комплекса възгледи и идеи на едно общество.
(или нарочно пусната, или отстранена заради деградация, или дори оцеляла при опит за ликвидирането й)

О, кажи ми, че нямаш предвид национал-социализма  ???

http://www.focus-news.net/news/2019/12/19/2731250/d-r-ahmed-dogan-dps-po-vsichko-izglezhda-che-restartat-na-demokratichniya-model-sachetan-s-moralniya-imperativ-e-nezhniyat-no-neizbezhen-izhod-ot-situatsiyata.html

Ей на, тук, още един "вирусолог"  ;D

Quote (selected)
„Демокрацията е като Природата, тя има вътрешна необходимост постоянно да е в режим на самоорганизираща се система. Но докато Природата рестартира нарушения си динамичен баланс с катастрофични явления, а понякога дори с „един вирус”, то в едно цивилизовано общество не би трябвало да се допусне такъв радикализъм. Въпреки че подобни феномени се превърнаха в политическо ежедневие на нашата цивилизация“, казва в словото си д-р Ахмед Доган.

 8)
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 23:16:47 от Firmin »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #100 -: Декември 19, 2019, 23:28:30 »
"Демокрацията е като Природата"
Интересно.
Това е даже по добро от "обръчите"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #101 -: Декември 19, 2019, 23:29:02 »
ЕВОЛЮЦИОННАТА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН – хич даже не е измама. :D

Щото не изключва DEVOLUTION !!! Пред КОМПЮТЪРА. Факт!!!


:b0230:
« Последна редакция: Декември 19, 2019, 23:49:20 от Джиджи »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #102 -: Декември 19, 2019, 23:29:43 »
Цитат
„Демокрацията е като Природата, тя има вътрешна необходимост постоянно да е в режим на самоорганизираща се система. Но докато Природата рестартира нарушения си динамичен баланс с катастрофични явления, а понякога дори с „един вирус”, то в едно цивилизовано общество не би трябвало да се допусне такъв радикализъм. Въпреки че подобни феномени се превърнаха в политическо ежедневие на нашата цивилизация“, казва в словото си д-р Ахмед Доган.

 Вай! Това Доган! И откога демокрацията е така да го нарека природно образувание!?! И докато хората  продължават се считат венец на животинския свят...да покаже  този инак умен човек поне едно животинска стадо ,което няма еднолична власт на алфа индивида ,бил той самец или самка. Няма да се уморя да повтарям , че демокрацията е една противоестествена измишльотина. Мигар вълчата глутница решава с вишегласие коя овца да изяде!?!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #103 -: Декември 19, 2019, 23:47:48 »
Quote (selected)
да покаже  този инак умен човек поне едно животинска стадо ,което няма еднолична власт на алфа индивида ,бил той самец или самка.

По-интелигентните, например. Косатките, китовете-убийци. Там лидер е "бабата" - най-възрастната косатка, по правило - в менопауза. Но тя не е водач с "еднолична власт".

https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Menopauza-imat-samo-hora-kitove-i-kosatki_5231.html


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #104 -: Декември 20, 2019, 00:01:41 »
Quote (selected)
да покаже  този инак умен човек поне едно животинска стадо ,което няма еднолична власт на алфа индивида ,бил той самец или самка.

По-интелигентните, например. Косатките, китовете-убийци. Там лидер е "бабата" - най-възрастната косатка, по правило - в менопауза.

Ми, то у нас сичките са в менопауза.
  :D

Като се започне от  :t10502:, се премине през  :t10502: :t10502: и се стигне чак до  :t10502: :t10502: :t10502: ...

 :b0230:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #105 -: Декември 20, 2019, 00:07:07 »
О, кажи ми, че нямаш предвид национал-социализма

Как успя и тук да набъркаш национал-социализъм  ???
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #106 -: Януари 07, 2020, 12:33:26 »
A world-famous chemist tells the truth: there’s no scientist alive today who understands macroevolution

https://uncommondescent.com/intelligent-design/a-world-famous-chemist-tells-the-truth-theres-no-scientist-alive-today-who-understands-macroevolution/

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ЕВОЛЮЦИОННА ТЕОРИЯ НА ДАРВИН"
« Отговор #107 -: Януари 07, 2020, 12:43:46 »
Quote (selected)
да покаже  този инак умен човек поне едно животинска стадо ,което няма еднолична власт на алфа индивида ,бил той самец или самка.

По-интелигентните, например. Косатките, китовете-убийци. Там лидер е "бабата" - най-възрастната косатка, по правило - в менопауза.

Ми, то у нас сичките са в менопауза.
  :D

Като се започне от  :t10502:, се премине през  :t10502: :t10502: и се стигне чак до  :t10502: :t10502: :t10502: ...

 :b0230:

Ако не си в менопауза, мило, не можеш мина през царските двери, да сметеш около олтара. Например.  ???