Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 17:58:54

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1048179 пъти)

0 Потребители и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13860 -: Ноември 02, 2021, 21:23:00 »
Роми, ромки и прочее умствено напреднали  :smokin:
За образователния ценз - ясно. Сега обаче дайте статистиката и за умрелите и заразените, щото инак не е пълноценна картината.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13861 -: Ноември 02, 2021, 21:25:22 »
Неваксинираните са тези, които превърнаха болниците във военнополеви инсталации и заради които страдат всички, независимо дали са болни от Ковид или друго.
Не ми обяснявайте, че "не ми пречите".
И смятате, че неваксинираните трябва да си плащат лечението, нали? И ако не могат, нека мрат. Навремето и Чърчил е бил принуден от носилката да доказва платежоспособността си, иначе е нямало да го приемат в болница.

Аз пък смятам, че и частните болници трябва да бъдат задължени да приемат болни с "Ковид". А най-добре е да бъдат национализирани отново.

Не се заблуждавайте. Ваксините ще облегчат временно положението, но няма да премахнат вируса. Според Георги Маринов единственото решение е китайското, но ние сме твърде "демократични", за да го приложим.

Но все пак се успокойте. Въпреки че у нас китайският подход вече не може да бъде приложен, поне ваксинирането ще го направят от "доброзорно" наистина задължително. И като ни ваксинират принудително, ще трябва да намерите друг предлог, за да ни обвинявате, че ви пречим. И ще намерите, не се и съмнявам. Както се казва в известната Езопова басня за вълка и агнето, "Ты виноват уж тем, что хочется мне кушать!".

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13862 -: Ноември 02, 2021, 21:30:45 »
Ваксините ще облегчат временно
По-полега с пророкуването.
Антиваксърство и неграмотност - BFF's.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13863 -: Ноември 02, 2021, 21:36:40 »
И смятате, че неваксинираните трябва да си плащат лечението, нали?
Лечението от ковид, да не се дообогатява... Или за данъци и осигуровки няма да е "всеки си преценя", а само за ваксини по време на жестока епидемия?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13864 -: Ноември 02, 2021, 22:02:13 »
По-полега с пророкуването.
Антиваксърство и неграмотност - BFF's.
Хайде пак лични нападки! Нито съм "антиваксър", нито съм неграмотен. Мисля, че съм го доказал. Това, че съм сбъркал една буквичка, нищо не означава. Никой не е застрахован от грешки. "Облегчавам" съм написал заради руското влияние (на руски е "облегчить"), а аз много чета на руски. По ми е приятен от английския.

Помислете, ако всички като мен изчезнем оттук поради непрекъснатите ви подигравки, на кого ще се подигравате непрекъснато?

А какво е това "BFF", ако смея да запитам?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13865 -: Ноември 02, 2021, 22:06:29 »
А какво е това "BFF", ако смея да запитам?
Best Friends Forever, обикновено надпис в лексикон на притийн девойче или в статуса й нейде из мрежата. Най-често се среща под снимката на две девойчета от предпубертета, почти задължителен атрибут е също сърчице пред или зад трите букви.  :0005:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13866 -: Ноември 02, 2021, 22:11:32 »
Лечението от ковид, да не се дообогатява... Или за данъци и осигуровки няма да е "всеки си преценя", а само за ваксини по време на жестока епидемия?
Густо майна, а ваксинираните заболели направо ли ще ги отстрелвате или ще бъде по преценка да бъдат лекувани за собствена сметка?

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13867 -: Ноември 02, 2021, 22:13:21 »
Хайде пак лични нападки! Нито съм "антиваксър", нито съм неграмотен. Мисля, че съм го доказал.
Не му се сърди. На работа е момчето.
Иманярските доходи не винаги са добри. Особено ако си пишмян иманяр.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13868 -: Ноември 02, 2021, 22:31:10 »
Густо майна, а ваксинираните заболели направо ли ще ги отстрелвате или ще бъде по преценка да бъдат лекувани за собствена сметка?
Ваксинираните заболели са направили възможното за момента за да не се стигне до катастрофа. Впрочем моментът е такъв, че в София поне, вече линейките обикалят между болниците, в очакване да се освободи интензивно легло. Най-честото освобождаване е поради смърт. Лична прогноза, дано грешна, до два дни и това вече няма да "работи".

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13869 -: Ноември 02, 2021, 22:40:12 »
. Никой не е застрахован от грешки. "Облегчавам" съм написал заради руското влияние (на руски е "облегчить"), а аз много чета на руски. По ми е приятен от английския.
Ферщанднах, дори капирнах, и ти ферцайвам.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13870 -: Ноември 02, 2021, 22:51:50 »
Ваксинираните заболели са направили възможното за момента
И кво са напраили цертифицираните, освен да се мъкнат по съмнителни сборища и да разнасят заразата.
"сертификатите" са дупка в мерките за социално дистанциране, които мерки работят!
Това изобщо не може да са твърди за "ваксините"  :smokin:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13871 -: Ноември 02, 2021, 23:00:01 »
"сертификатите" са дупка в мерките за социално дистанциране, които мерки работят!
Пискателите срещу мерките се влюбиха в същите тези мерки  :bigok:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13872 -: Ноември 02, 2021, 23:08:29 »
Пискателите срещу мерките се влюбиха в същите тези мерки  :bigok:
Индианец, нещо си превъзбуден. Не се бутай между "шамарите"  :smokin:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13873 -: Ноември 02, 2021, 23:12:21 »
Скоро антиваксърчетата ще залюбят и ваксините - рептилите са им подготвили нова изненадка  :m1273:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13874 -: Ноември 02, 2021, 23:37:00 »
Скоро антиваксърчетата ще залюбят и ваксините - рептилите са им подготвили нова изненадка  :m1273:
Честито трето око, индианец :smokin:
ама требе дан сядаш, че го затискаш :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13875 -: Ноември 03, 2021, 08:04:13 »
 :no!: :t1207: :t1233:

хайде и двете страни да се осеферите, става ли, защото имам(е) и друга работа освен да се занимаваме с пъпчиви пубертети.

не ме карайте да затворя всички теми, отнасящи се за корона вируса и да започна да наказвам всеки отворил нова такава.

@try

ако предводителя и сержантът те дразнят, най-логичната постъпка е да използваш функцията „игнориране на  потребител“, а не да се опитваш да стигнеш тяхното ниво.

квалификации като „платен трол“ и подобни няма помогнат в случая, най-малкото защото не можеш да ги докажеш и с тях само наливаш масло в огъня, което в случая не помага.

ако мислиш, че те двамата са тролове, потърси кой и кога е използвал репликата „don't feed the trolls“ и какво е искал да каже с нея.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13876 -: Ноември 03, 2021, 10:30:27 »
Повече истерия, ехидни коментари и подигравателни мнения има от колегите, поддържащи ваксините и ваксинацията.
За тях, неваксинираните са огромния басейн заразоносители, заради които няма да се махнат мерките и които могат да ги заразят пак.

Така ли?!?

А ето какво мисли по тоа въпрос и Комара от в-к СЕГА, който поздравява с "добрутро" сички БУДНИ керпеденци:



« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 10:50:46 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13877 -: Ноември 03, 2021, 10:58:15 »
@try

ако предводителя и сержантът те дразнят, най-логичната постъпка е да използваш функцията „игнориране на  потребител“,
а не да се опитваш да стигнеш тяхното ниво.
Тоа не мож' да стигне тяхното ниво, даже и да са скине ...  :tomtom:

А аз сЪ 'звинявам, че сЪ намесвам ф модераторските дела и си посипвам главата с пепел ...  ;)

« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 11:08:31 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13878 -: Ноември 03, 2021, 11:22:13 »
Имаше един лаф, дето един много искал да се изкаже на едно събрание и все искал думата. Накрая водещият се смилил и казал: "Да ти таковам и думата, ето ти я.". Реакцията била: "Аа, такована дума не зимам.".   Бе ще се научим ний.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13879 -: Ноември 03, 2021, 13:51:21 »
Това е от вашата камбанария. Не считам, че изобщо могат и хората, и мненията да се делят само на две! От моята позиция, която откровено не е антиваксърска, нещата изглеждат по друг начин в тези теми. Повече истерия, ехидни коментари и подигравателни мнения има от колегите, поддържащи
чак сега прочетох мнението ти
да, права си, доста нервна бях,когато се включих вчера, но бях пред кабинета на лекаря, а в съседство,както вече съм писала, е пулмологичен кабинет
положението пред него е винаги тягостно, точно фон да чета антиваксърски постове
може би си права, че трябва да се разглеждат многостранно процесите на пандемията, но се боя ,че повечето от нас нямат задълбочени знания и интерпретират чужди публикации повърхностно

чудя се, какво означава Mae Ashi?
потърсих в гугъл и отговорът беше - профил на Mae Ashi в Societe.. :)

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13880 -: Ноември 03, 2021, 14:40:39 »
В Австрия само за последните 2 седмици заразените скочиха от около 2000 на ден до 5500. По последни данни в болниците над 50% от лекуваните са напълно ваксинирани. До вчера тази инфомация упорито се криеше от обществеността и невакинираните бяха нарочвани и публично съдени и порицавани като виновници за това, че заразата не иска да си ходи. Момченцето Курц, не преди дълго беше обявил, че за ваксинираните пандемията е приключила и вече могат да се върнат спокойно към нормалния живот. За ваксинираните в момента няма никакви ограничения освен носене на маски в магазините и транспорта, а неваксинирание трябва да ходят на работа с антигенен тест, а от 15 ноември само с PCR. Също в заведения, масови прояви, кино, театър и т.н. ще ги допускат от другата семица само с PCR тест. За ваксинираните няма подобни изисквания и те спокойно ще разнасят заразата навсякъде. Не е ли това чист дебилизъм, кажете ми? Това при почти 65% ваксинирани и 830 хил преболедували от 9млн население.
« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 15:01:23 от kas »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13881 -: Ноември 03, 2021, 14:43:57 »
Афстрийските власти пречат ли на неваксинираните да се ваксинират?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13882 -: Ноември 03, 2021, 14:50:54 »
Афстрийските власти пречат ли на неваксинираните да се ваксинират?

Да се ваксинират само зарази зеления паспорт? Идеята не е ли да се пазиш от Ковид? Ма кат не стаа, поне ено сертификатче да вземем.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13883 -: Ноември 03, 2021, 14:54:17 »
Оня ден един кмет на градче край Виена се беше изцепил, че в интензивните отделения ваксинираните пациенти трябва да бъдат с предимство пред неваксинираните, т.е. последните да ги оставят да мрат. Сигурен съм, че поне половината ваксинирано население мисли като него, а после хората се чудят защо когато се появяват разни умници от рода на Хитлер, винаги има достатъчно народ който да ги подкрепи и да тръгне след тях.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13884 -: Ноември 03, 2021, 15:03:32 »
В Австрия само за последните 2 седмици заразените скочиха от около 2000 на ден до 5500. По последни данни в болниците над 50% от лекуваните са напълно ваксинирани.
би ли споделил линка към източника на теа последни данни? Предварително благодаря.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13885 -: Ноември 03, 2021, 15:10:28 »
https://www.krone.at/2536102
В Каринтия днес
Aktuelle Corona-Zahlen
113 Neuinfektionen
66 hospitalisiert (+3) / в болницата
49 stationär (+4), 26 davon vollständig geimpft / заразени общо, от тях имунизирани
17 intensiv (-1), 4 davon vollständig geimpft / заразени общо, от тях имунизирани

Вчера или онзи ден излезе подобна информация за провинциите Долна и Горна Австрия - там в болниците над 50% от пациетите с ковид са имунизирани. Ще се опитам да намеря статията и да дам линк. В момента тези две провинции са най-засегнати.

https://kurier.at/chronik/oesterreich/mehr-als-die-haelfte-der-covid-patienten-in-oberoesterreich-geimpft/401789111
OÖ: Mehr als die Hälfte der Covid-Patienten in Spitälern geimpft - повече от половината пациенти с ковид в Горна Австрия са имунизирани
В Тирол от 603 имунизирани контактували със заразени, 400 са се оказали също позитивни.


Това за цяла Австрия от 2.11
17% в интензивните отделения и 31% нормалните са напълно имунизирани.
https://kurier.at/wissen/das-problem-mit-der-statistik-der-geimpften-krankenhauspatienten/401756391
17 Prozent der Patienten auf Österreichs Intensivstationen sind aktuell bereits doppelt geimpft, auf den Normalstationen haben sogar 31 Prozent aller Covid-Patienten einen vollständigen Impfschutz, zitierte die APA am Samstag aus einem Dokument der Ampel-Kommission
« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 15:35:57 от kas »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13886 -: Ноември 03, 2021, 15:34:05 »
https://www.krone.at/2536102
В Каринтия днес
Aktuelle Corona-Zahlen
113 Neuinfektionen
66 hospitalisiert (+3) / в болницата
49 stationär (+4), 26 davon vollständig geimpft / заразени общо, от тях имунизирани
17 intensiv (-1), 4 davon vollständig geimpft / заразени общо, от тях имунизирани

Вчера или онзи ден излезе подобна информация за провинциите Долна и Горна Австрия - там в болниците над 50% от пациетите с ковид са имунизирани. Ще се опитам да намеря статията и да дам линк. В момента тези две провинции са най-засегнати.

https://kurier.at/chronik/oesterreich/mehr-als-die-haelfte-der-covid-patienten-in-oberoesterreich-geimpft/401789111
OÖ: Mehr als die Hälfte der Covid-Patienten in Spitälern geimpft - повече от половината пациенти с ковид в Горна Австрия са имунизирани

Това за цяла Австрия от 2.11
17% в интензивните отделения и 31% нормалните са напълно имунизирани.
https://kurier.at/wissen/das-problem-mit-der-statistik-der-geimpften-krankenhauspatienten/401756391
17 Prozent der Patienten auf Österreichs Intensivstationen sind aktuell bereits doppelt geimpft, auf den Normalstationen haben sogar 31 Prozent aller Covid-Patienten einen vollständigen Impfschutz, zitierte die APA am Samstag aus einem Dokument der Ampel-Kommission





https://www.ages.at/themen/krankheitserreger/coronavirus/

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13887 -: Ноември 03, 2021, 15:40:20 »
С тия красиви графики до оня ден баламосваха хората, че видите ли ваксината е чудодейна и само неваксинираните страдат. Обаче като се застуди времето към средата на октомври и заразата тръгна наново с пълна сила сред населението, реалностите се оказаха съвсем други. При епидимичен взрив какъвто наблюдаваме в момента, ефиктивността на ваксината е многократно по-ниска от обичайното. Първо това го видяхме в Англия - Кайлито беше издирила и пуснала тук данни, сега го наблюдаваме и в Австрия.
От днес учениците отново тръгват на училище, последната семица бяха във ваканция, и както при тях тестват само неваксинираните, няма начин да не налеят още масло в огъня. Властите за пореден път се оказаха напълно некомпетентни и изпускат положението от контрол. Надявам се да е заради глупост и недлановидност, а не да е умишлено. Аз по скоро бих приел второто като обяснение за ставащото. Само не ми е ясно как при половината пациенти с ковид които са напълноимунизирани, ще обясняват на населението, че драконовските мерки ще важат само за оная малка неваксинирана част от него.
« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 15:45:43 от kas »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13888 -: Ноември 03, 2021, 15:49:35 »
Само не ми е ясно как при половината пациенти с ковид които са напълноимунизирани, ще обясняват на населението, че драконовските мерки ще важат само за оная малка неваксинирана част от него.

По Гьобелсовски - ще продължат да повтарят едни и същи лъжи, докато повечето хора не повярват, че са истини.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13889 -: Ноември 03, 2021, 15:50:56 »
теа графики са од последната седмица, ако имаш да предложиш алтернативни, вратата ми винаги е отворена.

"Издирените" од кайла данни са напълно достъпни фнета и претставляват pdf-и на официалните двуседмични брифинги на съответната държавна агенция. Отделен въпрос е, че кайла ги чете така, както турчин не ги е чел.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13890 -: Ноември 03, 2021, 15:57:49 »
теа графики са од последната седмица, ако имаш да предложиш алтернативни, вратата ми винаги е отворена.

"Издирените" од кайла данни са напълно достъпни фнета и претставляват pdf-и на официалните двуседмични брифинги на съответната държавна агенция. Отделен въпрос е, че кайла ги чете така, както турчин не ги е чел.
Търговецо,
Да сравняваш Октомври 2020 с Октомври 2021.
Това което правиш е обикновена гнусна манипулация!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13891 -: Ноември 03, 2021, 15:58:38 »
!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13892 -: Ноември 03, 2021, 16:08:46 »
Търговецо,
Да сравняваш Октомври 2020 с Октомври 2021.
Това което правиш е обикновена гнусна манипулация!
кво предлагаш, да сравнявам октомври 2020 с октомври 2020 ли? Аз да не съм ти?

А аз не мога да разбера ваксърите толкова неграмотни ли са?
Не им ли е известно, че при тези заболявания има сезонност.
Сравняваме месец по месец. Миналата година с тази. А не октомври с декември!
Или ден по ден. Миналата година с тази.
Дания - 28 октомври 2020 - 6 смъртни случая
Дания - 28 октомври 2020 - 5 смъртни случая ваксинирана


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9574
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13893 -: Ноември 03, 2021, 16:39:01 »
В Австрия само за последните 2 седмици заразените скочиха от около 2000 на ден до 5500. По последни данни в болниците над 50% от лекуваните са напълно ваксинирани.
Това стига, за да се зададе въпросът защо тогава са тия зелени сертификати?
Някой ваксиниран има ли отговор?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13894 -: Ноември 03, 2021, 16:41:42 »
ас иам сертификат, но фкачеството си на преболедувал, така че не съм квалифициран да одговоря на въпроса ти.

питай Асол, тя се ваксинира оня ден.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13895 -: Ноември 03, 2021, 16:47:41 »
Днес за пръв път от 2 години насам имам PCR тест и ще използвам момента да си позволя да пия кафе в заведение. Докъде ни докараха тези изроди.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13896 -: Ноември 03, 2021, 17:00:04 »
Трябва почерпиш. Не се стискай!

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13897 -: Ноември 03, 2021, 17:13:47 »
кво предлагаш, да сравнявам октомври 2020 с октомври 2020 ли? Аз да не съм ти?
Хващаш се за печатната ми грешка ли?
Ми хубаво.
Виж и за някоя запетая.  :t0174:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13898 -: Ноември 03, 2021, 17:20:52 »
Хващаш се за печатната ми грешка ли?
Ми хубаво.
Виж и за някоя запетая.  :t0174:
ок
Quote (selected)
Търговецо,
Да сравняваш Октомври 2020 с Октомври 2021.
Това, което правиш, е обикновена гнусна манипулация!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13899 -: Ноември 03, 2021, 17:42:20 »
чудя се, какво означава Mae Ashi?

потърси за мае-аши-мае-гери и ще разбереш какво означава.
the lamers club honourable member …

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13900 -: Ноември 03, 2021, 17:47:15 »
потърси за мае-аши-мае-гери и ще разбереш какво означава.

не беше ли мае-аши-маваши-гери
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13901 -: Ноември 03, 2021, 17:53:30 »
не беше ли мае-аши-маваши-гери

mae-ashi-mawashi-geri е друга бира, със замах.

а иначе те всъщност май са синоними -- мае-аши и мае-гери. може да има разлика само в частта, която се използва за предаване на кинетичната енергия …
the lamers club honourable member …

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13902 -: Ноември 03, 2021, 17:55:35 »
.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13903 -: Ноември 04, 2021, 10:56:30 »
От днес учениците отново тръгват на училище, последната седмица бяха във ваканция, и както при тях тестват само неваксинираните, няма начин да не налеят още масло в огъня.

Властите за пореден път се оказаха напълно некомпетентни и изпускат положението от контрол. Надявам се да е заради глупост и недлановидност, а не да е умишлено. Аз по скоро бих приел второто като обяснение за ставащото.
Само не ми е ясно как при половината пациенти с ковид които са напълно имунизирани, ще обясняват на населението, че драконовските мерки ще важат само за оная малка неваксинирана част от него.

Абе ти, да не си случайно кьор-бангьоз?!?  :cool-1084:
И кат' живееш ф Австрия, как те приемат околните с тези ти разсъждения ...

« Последна редакция: Ноември 04, 2021, 11:01:35 от Джиджи »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13904 -: Ноември 04, 2021, 11:38:47 »
Какво значение има как ме приемат околните? В случая е важно кое е справедливо и кое не, кое е разумно и кое не, кой, кого и как насилва или отнема правата му. Аз до момента никого по никакъв начин не съм ощетил, за разлика от дебилното правителство на зелените и народната партия което управлява през последните две години и на продажните медии, които работят деннощно за промиването на мозъците в нужната посока на населението.


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13906 -: Ноември 04, 2021, 11:50:21 »
На някои вече започна да им просветва, инфекционистите предлгат да се въведат и тестове за ваксинирани.
https://www.krone.at/2547430
Иначе в резултат на безумната политика на властите заразените продължават ударно да растат, днес имаме рекорд за годината - 8600 новозаразени. Миналата година в пика на предната вълна някъде по същото време, само за 3 дни е имало повече заразени за ден.
https://www.krone.at/2547369

Колкото до въпроса с ваксинираните в болница. При над 50 процента постъпили за лечение, е повече от ясно, че сред всички заразени без симптоми или на домашно лечение, техният процент ще е много по-висок. Което ще рече, че в момента вируса не подбира и ваксината е бесзилна пред него, ако не се вземат необходимите предпазни мерки които са абсолютно едни и същи за всички.

С ако не се бъркам 80% ваксинирани сред населението над 12 години се оказахме в същото положение, както когато нямаше и един ваксиниран. Добър материал за размисъл у някои хора.
« Последна редакция: Ноември 04, 2021, 12:52:50 от kas »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13907 -: Ноември 04, 2021, 12:12:26 »
Правителството не предвижда пълно затваряне и допълнителни ограничения за най-възрастните
Правителството дава възможност естественият подбор да си каже думата. По-неразумните, онези с влошено или крехко здраве, и останалите които просто няма да имат късмет и ще бъдат заразени от роднини, колеги или приятели, могат спокойно да си заминават.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13908 -: Ноември 04, 2021, 13:10:14 »
Quote (selected)
С ако не се бъркам 80% ваксинирани сред населението над 12 години се оказахме в същото положение, както когато нямаше и един ваксиниран.

Бъркаш в пъти, ама карай бе- теб кво те бърка?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13909 -: Ноември 04, 2021, 13:43:24 »
По горе имах предвид Австрия.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13910 -: Ноември 04, 2021, 20:03:03 »
На някои вече започна да им просветва, инфекционистите предлгат да се въведат и тестове за ваксинирани.
Тестове, на тестовете, на тестовете... важното е наши хора да усвояват парите! Класическата борба с епидемията е загърбена, прави се само каквото кажат "началниците" - Фаучи, който финансираше китайците, да направят тоя вирус, ваксините, западните, не вършат работа в дългосрочен план, напролет ще има четвърта ваксинация.

 
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13911 -: Ноември 04, 2021, 20:24:11 »
Кои китайци - дето работят във "Форт Детрик" ли? ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13912 -: Ноември 04, 2021, 21:19:21 »
Китайците работиха по проекта, с американски грантове и технологии, за да е операция под чужд флаг,  на корона вирус да се присади протеин, захващащ се за АСЕ2 рецептора, тоест, да инфектира хора, естествените корона вируси не реагират с АСЕ2 рецептора, правено е на хуманизирани ГМО мишки, а сегашният вирус е сглобен с САЩ.

А този АСЕ2 рецептор има отношение към вируса на ХИВ, и сега се сещам, SARS-CoV-2 съдържа елементи на вируса ХИВ
« Последна редакция: Ноември 04, 2021, 21:31:40 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13913 -: Ноември 04, 2021, 21:28:07 »
Позиция на Движение „23 септември“ относно т. нар. „зелен сертификат“

Quote (selected)
Принудителната ваксинация против ковид-19 и принудителните тестове през 2-3 дни, използването на експериментални препарати, несъответстващи на здравните стандарти и налагането на т. нар. „зелени сертификати“, тотално погазват всяко право и свобода, извоювани от работническите и от комунистическите движения през последните 100 години.

Виждаме една олигархична върхушка, която залага нашето здраве в името на максималната си печалба.

Нека не сме пионки в игрите на фармацевтичните корпорации, едрия бизнес, империализма и новия световен ред, чиято цел е запазване на системата на експлоатация и ограбване на народите.

30 години сме свидетели на унищожаването на здравеопазването в България чрез въвеждането на пазарни капиталистически механизми. С делата си българските управляващи – лакеи на ЕС и САЩ, доказаха, че може да ги интересува всичко друго, но не и нашето здраве.

Движение „23 Септември“ заявява позицията си против принудителната ваксинация и тестове, както и против всяка форма на насилствена медицинска интервенция и нарушаване на основни човешки права, гарантирани от Конституцията.

София, 31.10. 2021 г.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13914 -: Ноември 05, 2021, 12:39:00 »
преглеждайки темата од самото ѝ начало, одкрих тоа пост на фледкурата :well_done-1299: и фмомента го чета:

https://drive.google.com/file/d/14PW0aGRKtaoYUFDJ7-H0HFrmzDAv5Maz/edit?fbclid=IwAR1ZHh697XNR7KiVvGGX6R9emQimTFbiPEfjTKAIRMgLu5Er-B1ApQz22CI ...попадна ми горния материал, от наш сънародник, работещ в департамента по генетика на Станфордския университет, интересно написан, дава поводи за много размисъл ... прочметете го, ако искате... Бъч, пенсионерино, тия от Станфорд не са ли ти в махалата?

Тва го е писал фначалото на 2020-та младият български учен од Станфърд, който наскоро пак беше цитиран тук од...колеги-антиваксъри. Сметам, че текстът въопще не е остарял и го препоръчвам на фсички, които могат да четат неща, различни од заглавия или щуротии въф фейса.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13915 -: Ноември 05, 2021, 13:22:26 »
Интересно написано  :thup:

По тоя въпрос кво ти е мнението:



?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13916 -: Ноември 05, 2021, 14:03:45 »
едва ли мнението ми по тоа въпрос ще ти свърши работа, щото иас като тебе не съм специалист.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13917 -: Ноември 05, 2021, 14:39:18 »
Да не би да се притесняваш, че изразяването на искреното ти мнение ще бъде равно на предателство към групата на ваксърите? Щото ние не живеем в холивудски филм, а в реалността. Тук супергероите никога не се появяват навреме. Светът не бива спасяван в последния възможен миг. Тоест... ако никога досега не е създавана успешна ваксина от посочения горе тип, шансът точно сега да бъде създадена е равен приблизително на нула.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13918 -: Ноември 05, 2021, 14:52:44 »
искреното ми мнение на неспециалист е, че мнението ми по тоа въпрос ми няма никаква научна стойност. Прес април 2020-та младият учен од Станфърд е изразил скепсис, че тоа сорт ваксини ще бъдат разработени и ползвани фбъдеще. Тва негово мнение е поткрепено од наличната към онзи момент информация.

Флинкваните од тебе негови пресни интервюта, същият млат станфърдски учен изразява претпазливо одобрение спрямо ваксините, естествено със съответните рационални уговорки, а именно, че спорет него те са по-скоро палиатив, одколкото радикално решение на проблема Ковид.

Какво ни говори тва? Че мненията на хората, фключително специалисти и неспециалисти, еволюират фзависимост од новопостъпилата информация.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13919 -: Ноември 05, 2021, 15:02:34 »
искреното ми мнение на неспециалист е, че мнението ми по тоа въпрос ми няма никаква научна стойност.

Че кой очаква от теб мнение с научна стойност? Просто отказваш да споделиш мнението си. И двамата знаем защо.

Quote (selected)
Флинкваните од тебе негови пресни интервюта, същият млат станфърдски учен изразява претпазливо одобрение спрямо ваксините, естествено със съответните рационални уговорки, а именно, че спорет него те са по-скоро палиатив, одколкото радикално решение на проблема Ковид.

Какво ни говори тва? Че мненията на хората, фключително специалисти и неспециалисти, еволюират фзависимост од новопостъпилата информация.

Тва горе не е негово мнение, а факт. Успешна ваксина от този тип не е създавана никога. Няма да бъде създадена и сега.