Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 08:47:08

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025608 пъти)

0 Потребители и 29 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14280 -: Ноември 17, 2021, 19:40:30 »
Не знам. Просто споделям факти..и разпитвам къде ли не и никой не се наема да отговори категорично. Това е.
Твоят случай е уникален защото на практика си минала още една ваксинация.
Quote (selected)
Превъзходството  на  вторичния  имунен  отговор  над  първичния  се  използва  при активната  имунизация  (ваксинацията)  –  основен  метод  за  имунопрофилактика.  Тя  се използва за патогени, с които имунната система поначало може да се справи, но не винаги успява при първичния имунен отговор. 
При  убитите  ваксини имунният отговор отново е хуморален, но разнообразието от антитела е по-голямо, защото те  се  образуват  срещу  всички  белтъци  на  патогена.  Живи  атенюирани  ваксини  се използват ,  когато  трябва  да  се  изгради  клетъчен  имунитет .  Такъв  е  случаят  с микобактериите и  редица  вируси.  Недостатък  на  атенюираните  ваксини  е,  че  са  опасни  за хора,  чиято  имунна  система  по  някаква  причина  в  момента  не  работи  ефективно.  При такива  пациенти  живият  патоген  от  ваксината  може  да  предизвика  усложнения  и  дори болест , сравнима по тежест с естествената инфекция.
Брой се, че си минала успешна втора ваксинация с жив вирус, тоест имаш успешен вторичен имунен отговор, а това, че нямаш усложнения говори, че имаш добра имунна система.
А имунитетът ти сега срещу коронавируса, ще бъде комбиниран, тоест хуморален и клетъчен едновременно.
Извадила си голям късмет, че точно си уцелила момента кога да влезеш в контакт с коронавируса.
Quote (selected)
Причината  първичният  имунен  отговор  да  отстъпва  на  вторичния  е,  че  има  по-лош старт – започва от твърде малко клетки. Размножаването им изисква доста последователни деления,  а  за  всяка  митоза  са  нужни  часове.   
« Последна редакция: Ноември 17, 2021, 19:46:16 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14281 -: Ноември 17, 2021, 21:21:14 »
Началник на COVID реанимация: От 10 души само 1 пациент бива изписан
https://www.vbox7.com/play:ad9f737129
(Стара новина, но актуална за всички). Особено за възрастните.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14282 -: Ноември 17, 2021, 22:47:03 »
Принце, надявам се, че сте видели новината за Новавакс? Пишат, имало вероятност до няколко седмици да мине одобрение.


Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14283 -: Ноември 17, 2021, 23:02:48 »
Принце, надявам се, че сте видели новината за Новавакс? Пишат, имало вероятност до няколко седмици да мине одобрение.
Ся, тва Новавакс добро, Пфицер или друго лошо?
И нема проблем Новавакс да пусне продукт с половин година изпитания, но щом Пфицер или друг изпитва поне толкова, неговото недоизкусурено?
Пфицер или друг юесейска фармамафия, Новавакс - американски филантроп?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14284 -: Ноември 18, 2021, 00:00:58 »
Ся, тва Новавакс добро, Пфицер или друго лошо?
И нема проблем Новавакс да пусне продукт с половин година изпитания, но щом Пфицер или друг изпитва поне толкова, неговото недоизкусурено?
Пфицер или друг юесейска фармамафия, Новавакс - американски филантроп?
Едната ваксина е антигенна, другата е РНК генетична терапия.
Чисто теоретично погледнато, ако пренебрегнем факта коя е по безвредна, комбинацията между тях ще даде много добра комбинация от хуморален и клетъчен имунитет.
Но от друга страна антигенните ваксини са дългосрочно проверени за безвредност, а РНК не са.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Новавакс
« Отговор #14285 -: Ноември 18, 2021, 00:37:45 »

И нема проблем Новавакс да пусне продукт с половин година изпитания, но щом Пфицер или друг изпитва поне толкова, неговото недоизкусурено?
Всъщност Новавакс започна първа фаза изпитания през май 2020 година:
https://dariknews.bg/novini/sviat/us-kompaniia-zapochna-izpitaniia-s-hora-na-vaksina-sreshtu-koronavirusa-2227166
Втора фаза започва през септември 2020 година:
http://epicenter.bg/article/Vaksinata-na--Novavaks--sreshtu-COVID-19-e-bezopasna--predizvikva-silen-imunen-otgovor-/226149/7/0
Почти през цялата 2021 година бяха в трета фаза на изпитание.
Така на практика Новавакс е една от най-сериозно тестваните ваксини, отделно, че  антигенните ваксини са преминали през десетилетия изпитания, за разлика от РНК генетичната терапия.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14286 -: Ноември 18, 2021, 11:21:01 »
Принце, надявам се, че сте видели новината за Новавакс? Пишат, имало вероятност до няколко седмици да мине одобрение.

ами супер, тогава може и да се замисля за ваксиниране догодина по някое време.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14287 -: Ноември 18, 2021, 11:22:40 »
Ся, тва Новавакс добро, Пфицер или друго лошо?

И нема проблем Новавакс да пусне продукт с половин година изпитания, но щом Пфицер или друг изпитва поне толкова, неговото недоизкусурено?

Пфицер или друг юесейска фармамафия, Новавакс - американски филантроп?

нали се разбрахме по този въпрос -- що за кучета и котки може, а за прасета -- не?
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14288 -: Ноември 18, 2021, 11:52:12 »
нали се разбрахме по този въпрос -- що за кучета и котки може, а за прасета -- не?

Усещам липса на последователност (не при мен, аз не съм твърдял, че днес използваните ваксини са недостатъчно тествани)  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14289 -: Ноември 18, 2021, 12:42:18 »
Усещам липса на последователност (не при мен, аз не съм твърдял, че днес използваните ваксини са недостатъчно тествани)  :smokin:

не е и при мен -- аз само твърдя, че щом mRNA и векторните ваксини бяха одобрени за (по-малко от) година, е тъпо да се мрънка срещу също толкова продължилото одобряване на протеиновата ваксина на NovaVax. от там и репликата на Георги Русев за хайванчета.

та толкова за последователността …
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14290 -: Ноември 18, 2021, 12:57:29 »
тъпо да се мрънка срещу също толкова продължилото одобряване на протеиновата ваксина на NovaVax
Кой е мрънкал?
Аз не.
Ваксини от всички страни, съединявайте се и се целете у кайла, трайчо и сники.  :smokin:
Обаче тук ушите ни бяха проглушени за кратките изпитания на останалите, неноваваксови.
Или немаш спомен за това?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14291 -: Ноември 18, 2021, 13:06:17 »
Те сами ше се ваксинират, не чете ли?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14292 -: Ноември 18, 2021, 13:56:59 »
Обаче тук ушите ни бяха проглушени за кратките изпитания на останалите, неноваваксови.

Или немаш спомен за това?

и въпреки това, те бяха одобрени. или и ти нямаш спомен за това?

та е тъпо сега да се излиза със същия аргумент (imho).

от там -- щом е позволено за кучета и котки, би трябвало да е позволено и за прасетата. и да не се коментира повече.
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14293 -: Ноември 18, 2021, 14:04:54 »
и въпреки това, те бяха одобрени. или и ти нямаш спомен за това?
Имам. И бяха одобрени от когото трябва и както трябва. Така ще стане и с продукта на Новавакс.
Форумният шум няма никакво значение по темата. Просто ви посочвам колко беше нелеп, и че (най-малкото) ако бяхте принципни, трябваше да шумите и сега.
Аз лично не съм пищял нито тогава, нито сега.  :smokin:
Приветствам поредните усилия на американската фармамафия в лицето на Новавакс във войната й срещу човечеството.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14294 -: Ноември 18, 2021, 14:13:21 »
Форумният шум няма никакво значение по темата. Просто ви посочвам колко беше нелеп, и че (най-малкото) ако бяхте принципни, трябваше да шумите и сега.

Аз лично не съм пищял нито тогава, нито сега.

е, аз мога да кажа същото :smokin:

и за да вляза в твоя тон -- защо „бяхте“ :t1818:
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14295 -: Ноември 18, 2021, 14:19:03 »
е, аз мога да кажа същото :smokin:

и за да вляза в твоя тон -- защо „бяхте“ :t1818:

Останал съм с впечатлението, че и ти си се изказвал по темата с краткосрочието в подобен дух. Ако бъркам - извинявам се и оттеглям второ лице множествено число в полза на трето такова.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14296 -: Ноември 18, 2021, 16:04:24 »
Напомням, че в ЕС НЯМА все още одобрена ваксина срещу ковид.
Има само условно одобрени.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14297 -: Ноември 18, 2021, 16:32:22 »
Останал съм с впечатлението, че и ти си се изказвал по темата с краткосрочието в подобен дух. Ако бъркам - извинявам се и оттеглям второ лице множествено число в полза на трето такова.

аз нямам спомен за такива мои коментари.

моите са в посока, че не се провежда ваксинационна кампания по време на епидемия.

и че mRNA и векторните ваксини обхващат само два локуса от протеина на вируса, но това не се оказа точно така.

за това предпочитам протеиновите ваксини. и предпочитам ваксината да е стерилизираща.

друго, което съм казвал и стоя зад думите си, е че вирусът е на път да се превърне в ендемичен (ако вече не е станал такъв) и в такъв случай ваксините няма да решат проблема с него.

и последното, за което се сещам, че съм казвал е, че по-добре беше да се търси лекарство и чак след това ваксина. но кой ли съм аз, за да ме чуят останалите.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14298 -: Ноември 18, 2021, 18:03:04 »
Слушам по новините:
"зелен сертификат и след повторно заболяване от Ковид.
Заповедта се очаква всеки момент!"

Направо:
"Три пъти за късмет!"
Безумие, голямо безумие! :t2407:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14299 -: Ноември 18, 2021, 19:54:08 »
Колеги, имам въпрос по този материал във в. Сега:
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bulgariya-e-spryala-da-dostavya-vaksinata-na-astrazeneka

Според вас какво означава това - че извън пропорционално разпределените количества България няма да поръчва допълнително с двустранни договори или че няма да има ваксини дори и по сключеното от Борисов споразумение? Не ми се вярва просто така да се отмятаме от подписано споразумение, пък и нямам навика да приемам буквално преразкази на журналисти.

Ако има някой надеждна административна информация, ще съм благодарна! Асол?

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14300 -: Ноември 19, 2021, 10:25:00 »
Слушам по новините:
"зелен сертификат и след повторно заболяване от Ковид.
Заповедта се очаква всеки момент!"
А за пърхОт кога?
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14301 -: Ноември 19, 2021, 11:41:24 »
Ми изборите минаха. Обратно по кошарите.
само Ъпдейтната дамга дарява пасища зелено-тучни.
*********   ✹    *********

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14302 -: Ноември 19, 2021, 12:28:05 »
Свежи кадри и сценки - ако не след първото, второто боцкане, то възможни за след всяко ново от абонамента "До живот" на  всеки един ентусиаст. https://odysee.com/@sesezeze:9/HÉCATOMBE-EN-CENTRE-DE-VACCINATION--AOUT-2021:7
 :ouch-2147:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14303 -: Ноември 19, 2021, 13:25:18 »
Въъъххх... ъм'ся?  :crying_with_laughter-3302:
Отпада изискването за информирано съгласие при ваксинация
...Няма правни и медицински основания да се изисква информирано съгласие при поставяне на ваксина. Затова това изискване се премахва, обяви здравният министър Стойчо Кацаров. Решението е взето след посещение на директора на Европейския център за превенция и контрол на заболяванията Андреа Амон, която е уверила министъра, че нищо в европейските правила не налага изискването на такова информирано съгласие....
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14304 -: Ноември 19, 2021, 13:57:07 »
Тъй като наскоро съобщиха за нова форма на руската ваксина "Спутник", която се впръсква през носа, имам въпрос. Дали не е възможно чрез пръскане от самолети или наземни пръскачки да се постигне такава концентрация на подобна ваксина, че по този начин всички наоколо да бъдат ваксинирани? И дали това няма да доведе до задушаване на населението? ;)

Знам, че въпросът е изключително тъп, но просто ми хрумна като идея. :)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14305 -: Ноември 19, 2021, 13:59:53 »
Тъй като наскоро съобщиха за нова форма на руската ваксина "Спутник", която се впръсква през носа, имам въпрос. Дали не е възможно чрез пръскане от самолети или наземни пръскачки да се постигне такава концентрация на подобна ваксина, че по този начин всички наоколо да бъдат ваксинирани? И дали това няма да доведе до задушаване на населението?

Знам, че въпросът е изключително тъп, но просто ми хрумна като идея.

А, защо? Очаквах да го предложиш през питейната вода, така че од въздуха нее чак толко зле.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14306 -: Ноември 19, 2021, 14:18:09 »
Тъй като наскоро съобщиха за нова форма на руската ваксина "Спутник", която се впръсква през носа, имам въпрос. Дали не е възможно чрез пръскане от самолети или наземни пръскачки да се постигне такава концентрация на подобна ваксина, че по този начин всички наоколо да бъдат ваксинирани? И дали това няма да доведе до задушаване на населението? ;)

Знам, че въпросът е изключително тъп, но просто ми хрумна като идея. :)

В Пловдив правят така, но не ваксинират, а пръскат ковиТ.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14307 -: Ноември 19, 2021, 14:48:57 »
А, защо? Очаквах да го предложиш през питейната вода, така че од въздуха нее чак толко зле.
В розови кемтрейлси или в зелени?  :nuts:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14308 -: Ноември 19, 2021, 17:19:09 »
Quote (selected)
Паника в Пловдив: Пръскат ни с коронавирус!
https://lupa.bg/news/panika-v-plovdiv-praskat-ni-s-koronavirus_146781news.html

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14309 -: Ноември 19, 2021, 17:27:08 »
https://lupa.bg/news/panika-v-plovdiv-praskat-ni-s-koronavirus_146781news.html
Кога станаха калайджии, кога им почерняха задниците, че не могат да различат миризмата на истински говна?!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14310 -: Ноември 19, 2021, 18:10:47 »
Въъъххх... ъм'ся?  :crying_with_laughter-3302:
Отпада изискването за информирано съгласие при ваксинация
...Няма правни и медицински основания да се изисква информирано съгласие при поставяне на ваксина. Затова това изискване се премахва, обяви здравният министър Стойчо Кацаров. Решението е взето след посещение на директора на Европейския център за превенция и контрол на заболяванията Андреа Амон, която е уверила министъра, че нищо в европейските правила не налага изискването на такова информирано съгласие....

Импотентно старче се радва на чуждото нещастие. Жалка картинка.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14311 -: Ноември 19, 2021, 18:15:14 »
Както бях писал многократно, информираното съгласие беше единствено и само в интерес на пациента, а всъщност отпадането му значи ограничаване на правата на пациентите. Ама Ганя трудно се справяше с четенето, затова и много се уплаши, че някой нещо искал да го информира. Ще продължаваме по ганьовски да ги лекуваме неинформирано. Браво, ганя!  :m1273:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14312 -: Ноември 19, 2021, 18:18:21 »
Импотентно старче се радва на чуждото нещастие. Жалка картинка.

Къде точно е нещастието?

Ако помня добре, имаше разпространена заблуда, че подписването на информирано съгласие е пожизнена пречка пред секви потенциални искове за евентуални щети от ваксините.

Сега тва инф. съгласие отпада. Скоето би тряало да отпаднат и секви хипотетични пречки некой да съди некой друк за щети од ваксините.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14313 -: Ноември 19, 2021, 18:22:57 »
Както бях писал многократно, информираното съгласие беше единствено и само в интерес на пациента, а всъщност отпадането му значи ограничаване на правата на пациентите. Ама Ганя трудно се справяше с четенето, затова и много се уплаши, че някой нещо искал да го информира. Ще продължаваме по ганьовски да ги лекуваме неинформирано. Браво, ганя!  :m1273:


 :125:

Информираното съгласие не е просто един лист, под който се подписваш. То е право на избор. Четеш и решаваш. Ако не си съгласен - не подписваш. В момента отнемат правото на избор, не правото да "се инфирмираш". Понял?
« Последна редакция: Ноември 19, 2021, 18:28:30 от Дозирис 2.0 »

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14314 -: Ноември 19, 2021, 18:30:20 »
Тоест вече могат да те ш*бат по всяко време, без да те питат дали искаш. Ако на теб ти харесва, тва си е твоя работа. Аз искам да решавам.
че решавай, някой да ти пречи?!?
баси, като трябва да подписваш - ама що,
като не трябва да подписваш - ама що?!?
ами така, решавай! :tongue_:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14315 -: Ноември 19, 2021, 18:33:06 »
че решавай, някой да ти пречи?!?
баси, като трябва да подписваш - ама що,
като не трябва да подписваш - ама що?!?
ами така, решавай! :tongue_:

 : :125:

Откъде го изкопа тва "ама що"? Кога съм питал подобно нещо? Много добре знам кво искам и кво не искам.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14316 -: Ноември 19, 2021, 18:34:44 »
Ма ти ако не искаш да се ваксинираш, изобщо няа да отидеш там. Със или без инф. съгласие. Няа разлика с преди.

Или ти още сънуваш как те завличат насила и ти турят одректалната версия?  :m1708:

Виж, айде да си говорим след половин година, искаш ли? Щото тогава няма да е възможно вода да пиеш, ако не си ваксиниран. А разни к@пути чак се радват...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14317 -: Ноември 19, 2021, 18:36:50 »
Виж, айде да си говорим след половин година, искаш ли? Щото тогава няма да е възможно вода да пиеш, ако не си ваксиниран. А разни к@пути чак се радват...

Добре.

Което ми напомня да си погледна кладенеца  :beer_:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14318 -: Ноември 19, 2021, 18:37:49 »
Ама нали след половин година всички наваксинирани щели да пукнат? Сега хем ще са живи, хем ще те репресират. Нещо много ти бягат прогнозите.

Мои прогнози, че ваксинираните щели да пукнат след половин година? Ти друсаш.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14319 -: Ноември 19, 2021, 19:09:46 »
Аз се готвя, но ми е изключително трудно да разбера к@путите, които чакат новата фашистка диктатура с цветя и прясно изпечена питка със солчица. Да ви е сладко!

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14320 -: Ноември 19, 2021, 19:26:20 »
Щото, сники, имунизацията е задължителна и нема как некой задължен да направи нещо да подписва "информирано съгласие". Държавата е подписала "колективно" такова от името на всички и поема отговорността върху плещите си.
Ерго, сники, готви се за задължителна, при тва не общобългарска, а общоевропейска, ваксинация. Зад ъгъла е ...  :smokin:
За да е задължителна най-малкото е нужно
1. да има разрешение, а не разрешение за извънредно ползване
2. да е разработена за съответния генотип (ваксини за ескимоси, може да не стават за българи и обратното)

Интересно ми е, кой чиновник ще си сложи торбата в главата! (Нямам идея дали в България им дадоха съдебен имунитет. В Гърция им дадоха такъв от самото начало, но паликариата въобще не смятат да се съобразят с него като му дойде времето - считат го незаконен)

И...
Успокойте малко топката.
Сега като изследват на Байдън дупето може друг вятър да завее!  :crying_with_laughter-3302:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

gossinger

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14321 -: Ноември 19, 2021, 19:38:03 »
 :no!: :t1233:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14322 -: Ноември 19, 2021, 19:40:24 »
:no!: :t1233:

Извинявай, но този път няма да се съглася с теб. Всичко е по темата. Темата отдавна не е за някакъв си вирус. Пред очите ни налагат световна диктатура. Няма място за еб@вки.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14323 -: Ноември 19, 2021, 19:55:16 »
Ние нали сме вече мъртви, кво ни пука?
Има разлика между мъртви и неживи, тънка е границата, тънка кат иглата на спринцовката. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14324 -: Ноември 20, 2021, 05:44:08 »
Нивото не е академично, но са земни и непринудени.
БЕЗЗАКОНИЕТО НА МЕРКИТЕ | с адв. Нина Ламбова и Ралица Кондова
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14325 -: Ноември 20, 2021, 22:07:21 »
СЗО е против задължителната ваксинация (но с уговорката, че въпросите на имунизацията се решават на национално ниво)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14326 -: Ноември 21, 2021, 11:31:17 »
БЕЗЗАКОНИЕТО НА МЕРКИТЕ | с адв. Нина Ламбова и Ралица Кондова
От 46 мин. 22 сек. нататък адв. Нина Ламбова в отговор на въпроса "Има ли статистика колко хора умират от други заболявания и колко от КОВИД?" чете откъс от Решение за предоставяне на достъп до обществена информация от директора на Националния център за обществено здраве и анализи от месец октомври 2021 г.:
Quote (selected)
Данните са общ брой и не позволяват диференциация по причина на смъртта.
Предвид гореизложеното не можем да предоставим исканите данни за брой починали от "КОВИД".
Аз си обяснявам нарастването на броя на починалите в сравнение със средния брой починали преди началото на епидемията с това, че в стремежа си да обхване болните от "КОВИД", здравната система не лекува болните от други заболявания и вместо да оживеят, тези от тях, които са в тежко състояние, умират. Voila!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14327 -: Ноември 21, 2021, 13:49:47 »
БЕЗЗАКОНИЕТО НА МЕРКИТЕ | с адв. Нина Ламбова и Ралица Кондова

Дали?!?

Щото поне за мен снощи се появи един интересен поглед, както и повод за РАЗМИСЪЛ от изказването на едно младо докторче в "След новините" на БНТ1:

Quote (selected)
Да убием комара или да пресушим блатото?!?

Тъй като почти всички СВЕТОВНИ ПАНДЕМИИ са били побеждавани ЧРЕЗ ВАКСИНАЦИЯ ...
:th_up:
Елегантно изказване, даже без втръсналия на всички вече призив "Ваксинирайте се!" ...  :m1248:

И дано да не е вече прекалено късно, но не вярвам ...

« Последна редакция: Ноември 21, 2021, 14:07:17 от Джиджи »

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14328 -: Ноември 21, 2021, 14:17:24 »
малей, джиджи, каква си еретичка! :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14329 -: Ноември 21, 2021, 14:25:02 »
Дали?!?

Щото поне за мен снощи се появи един интересен поглед, както и повод за РАЗМИСЪЛ от изказването на едно младо докторче в "След новините" на БНТ1:
 :th_up:
Елегантно изказване, даже без втръсналия на всички вече призив "Ваксинирайте се!" ...  :m1248:

И дано да не е вече прекалено късно, но не вярвам ...

Аре да вземеш най-сетне да се ваксинираш, щото бая хора с алергии към кво ли не го направиха. Към коя точно съставка на ваксините си алергична, ако не е тайна? :smokin:
ше ме извиниш, че не се изказвам достатъчно елегантно, но ...що не се ваксинира лично ти!?
« Последна редакция: Ноември 21, 2021, 14:30:06 от Aсол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14330 -: Ноември 21, 2021, 15:01:18 »
Тъй като почти всички СВЕТОВНИ ПАНДЕМИИ са били побеждавани ЧРЕЗ ВАКСИНАЦИЯ ...

сигурна ли си в това изказване на доктора?!

защото аз не знам да има пандемия победена с ваксини.

оставям на вродената ти интелигентност да разбере какво казвам.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14331 -: Ноември 21, 2021, 15:34:28 »
Естествено, че съм сигурна – и то въз основа на това, което пише поне в Уикипедията, тъй като не виждам смисъл да се ровя и другаде, тъй като не съм специалист в тая област:

Quote (selected)
The smallpox vaccine was the first vaccine to be developed against a contagious disease.
In 1796, the British doctor Edward Jenner demonstrated that an infection with the relatively mild cowpox virus conferred immunity against the deadly smallpox virus. Cowpox served as a natural vaccine until the modern smallpox vaccine emerged in the 20th century.
From 1958 to 1977, the World Health Organization conducted a global vaccination campaign that eradicated smallpox, making it the only human disease to be eradicated.
Although routine smallpox vaccination is no longer performed on the general public, the vaccine is still being produced to guard against bioterrorism, biological warfare, and for monkeypox.
https://en.wikipedia.org/wiki/Smallpox_vaccine :ive_got_it-1379:

А аз оставям на вродената ти упоритост, ака ИНАТ, да си одговориш на сички останали въпроси, които ми задаваш, както и да видиш какво съм одговорила по-долу на личен въпрос, зададен ми от Асол.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14332 -: Ноември 21, 2021, 15:41:49 »
Естествено, че съм сигурна – и то въз основа на това, което пише поне в Уикипедията, тъй като не виждам смисъл да се ровя и другаде, тъй като не съм специалист в тая област:

сигурна ли си, че в цитата се споменава думата „пандемия“? защото твоят доктор точно нея е използвал според теб.

и защото аз вече съм сигурен, че не можеш да четеш с разбиране.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14333 -: Ноември 21, 2021, 15:46:17 »
Аре да вземеш най-сетне да се ваксинираш, щото бая хора с алергии към кво ли не го направиха.

Хубу, ама требе да ми намериш дофтор, който да ма боцне така, че дан’съ спомина ф ръчичките му

Quote (selected)
Към коя точно съставка на ваксините си алергична, ако не е тайна?

Та то вече не остана тайна и извън Керпеденя, че съм алергична – и то НЕИЗВЕСТНО към какво …
  :tomtom:

Quote (selected)
ше ме извиниш, че не се изказвам достатъчно елегантно, но ...що не се ваксинира лично ти!?

Ами защото това, което ме питаш по-горе, ОСТАНА ТАЙНА за всички лаборатории, към които ме насочи преди време най-известната професорка-алерголожка в София – отгоре на всичко и състудентка на баща ми!!!

За жалост обаче не мога нито да си спомня, нито да намеря някъде името ѝ, тъй като най-вероятно и тя вече не е между нас …

А и иде реч за това, че още тогава не можаха да установят КЪМ какво точно е МОЯТА алергия:

далеч преди КОРОНА-ВИСУРА да е бил заченат ф утробата на некоя ПРИЛЕП-ка ф Китай, а само интимният ѝ партньор – ПРИЛЕП-чо да я е гледал с НЕГА в очите …

Още нек’кккккви въпроси?!? :beer:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14334 -: Ноември 21, 2021, 15:49:23 »
Хубу, ама требе да ми намериш дофтор, който да ма боцне така, че дан’съ спомина ф ръчичките му

Та то вече не остана тайна и извън Керпеденя, че съм алергична – и то НЕИЗВЕСТНО към какво …
  :tomtom:

Ами защото това, което ме питаш по-горе, ОСТАНА ТАЙНА за всички лаборатории, към които ме насочи преди време най-известната професорка-алерголожка в София – отгоре на всичко и състудентка на баща ми!!!

За жалост обаче не мога нито да си спомня, нито да намеря някъде името ѝ, тъй като най-вероятно и тя вече не е между нас …

А и иде реч за това, че още тогава не можаха да установят КЪМ какво точно е МОЯТА алергия:

далеч преди КОРОНА-ВИСУРА да е бил заченат ф утробата на некоя ПРИЛЕП-ка ф Китай, а само интимният ѝ партньор – ПРИЛЕП-чо я е гледал с НЕГА в очите …


Още нек’кккккви въпроси?!? :beer:

Абе аре да не ми дрънкаш глупости, става ли? Имала огромен проблем, ама видиш ли, не си спомняла името на доктора, който го е идентифицирал!? Абе ти къде си мислиш, че се намираш?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14335 -: Ноември 21, 2021, 16:08:17 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 15:34:28

    Естествено, че съм сигурна – и то въз основа на това, което пише поне в Уикипедията, тъй като не виждам смисъл да се ровя и другаде, тъй като не съм специалист в тая област:

сигурна ли си, че в цитата се споменава думата „пандемия“? защото твоят доктор точно нея е използвал според теб.

Абе може тогаз още да не е била измислена думичката "пандемия", но тва, което пише ф Уикито, е повече от достатъчно, нес па?!?:

Quote (selected)
From 1958 to 1977, the World Health Organization conducted a global vaccination campaign that eradicated smallpox, making it the only human disease to be eradicated.

И щото тогаз най-вероятно не е имало БУКВАЛИСТИ като днес ф Керпеденя – БЛАЗЕ ИМ!!! :0007:

Quote (selected)
и защото аз вече съм сигурен, че не можеш да четеш с разбиране.
Кво значи "ВЕЧЕ", слет като ТИ отдавна си сигурен точно, единствено и САМО ф това?!? :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Ноември 21, 2021, 16:33:18 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14336 -: Ноември 21, 2021, 16:11:14 »
че съм алергична – и то НЕИЗВЕСТНО към какво …

Няма такова нещо "алергичен, ама не знам от какво". Аз съм алергичен от дете и можеш да ми вярваш. Всяка алергия има симптоми и понякога дори не е необходимо да ходиш на лекар, за да разбереш към какво е чувствителен организмът, Изклчюено е доктор да ти каже, че си алергичен, ама не знае от какво.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14337 -: Ноември 21, 2021, 16:22:48 »
А от мен поне засега – отново , щото от толкоз ПИШМАН-ДОФТОРИ ф Керпеденя
МОГА ДА ФАНА накрая АЛЕРГИЯ И КЪМ САМИЯ КЕРПЕДЕН ... :crying_with_laughter-3302:

А вий – помислете отново за БЛАТОТО и за КОМАРА, с които аз започнах този разговор,
но който разговор както винаги! – се превърна ф крайна сметка ф пълно БЕЗСМИСЛИЕ!!! 

« Последна редакция: Ноември 21, 2021, 16:31:08 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14338 -: Ноември 21, 2021, 16:31:37 »
Джидже, стига глупости. Всеки човек си знае алергиите. И аз имам една такава сериозна - към глупаци и плазмодии :nuts:

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14339 -: Ноември 21, 2021, 17:15:37 »
На 18 ноември пуснах тук информсция, за която не мога да намеря точно потвърждение, но която, ако е вярна, граничи с престъпление.
Явно никому тук тя не е интересна, хората предпочитат закачки с бабичката с клавиатурната диария.

Не очаквах това, признавам си.