Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 00:33:11

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1048656 пъти)

0 Потребители и 26 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4680 -: Март 16, 2021, 20:44:12 »
Quote (selected)
Мерките целят, да удължават епидемията. Трябва им време за "Големия рестарт", за който нашите официози мъчат.
Ако давоските деменции ще правят рестарт, резултата може да е само един- тотален срив.
 
Явно отиваме към Вся власт - ККП!

There is an urgent need for global stakeholders to cooperate in simultaneously managing the direct consequences of the COVID-19 crisis. To improve the state of the world, the World Economic Forum is starting The Great Reset initiative.
https://www.weforum.org/great-reset/
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4681 -: Март 16, 2021, 20:47:32 »
Не е гот да редактираш коментара си, след като вече му е отговорено. Обезсмисляш отговора по тоя начин. Както и да е...

Ако това им е целта, значи лошо са планирали нещата. Не ми се вярва. Може би просто искат да ни сринат психически, за да приемем Новия Световен Ред с отворени обятия.  :m1277:

И все пак... ако няма мерки, труповете ще са много повече.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4682 -: Март 16, 2021, 20:47:48 »
Рестартът започна.
От една година се пренаредиха "големите" в борсовите пазари.
От реални компании със съзидатен бизнес финансите се насочват към балонни структури тип мастъри на койните или технологични крале - директна препратка към тъмните векове.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4683 -: Март 16, 2021, 20:51:45 »
Quote (selected)
От реални компании със съзидатен бизнес финансите се насочват към балонни структури тип мастъри на койните или технологични крале - директна препратка към тъмните векове.
Това подготвя според мен не "рестарт", а горене на трилиони в зелено.
Който е имал благоразумието да има бизнес с реални активи, може и да оцелее.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4684 -: Март 16, 2021, 20:54:55 »
Quote (selected)
Това подготвя според мен не "рестарт", а горене на трилиони в зелено.

Това е рестарта, зануляване на дълговете във финансите, намаляване на излишъците в човекоединици.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4685 -: Март 16, 2021, 20:55:52 »
Не знам не ми се  вярва да допуснат украса от провесени банкери по уличните стълбове.
 
Намо рестарт без смяна на системата.
Това може да е неква "шокова терапия" но не е рестарт.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 21:02:20 от 66 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4686 -: Март 16, 2021, 20:57:53 »
Не се знае какво щеше да стане, ако нямаше мерки.
Тоя вирус е изкуствено създаден и пуснат нарочно или случайно, но от него се възползва световният елит и тутакси започна реконструкция. Дойде му дюшеш вирусът, ако не са го пуснали по план.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4687 -: Март 16, 2021, 21:02:46 »
Банкерите нямат общо с финансовите балони, те са счетоводители на паричните потоци срещу "скромна" комисионна. След краха 2008 банките се разделиха на класически и търговски -последните са си крупни инвеститори за отбрани клиенти - типични фондове или фондации както ги разделят по САЩско имат ограничения за банкиране на дребно.
Банкерите ще се скатаят и други ще отнесат огъня.
Всичките "финтех компании" широко рекламирани от медиите без офис опериращи с трилиони ресурс, достъпни през смартфона и на един шалтер разстояние от фалит.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 21:10:49 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4688 -: Март 16, 2021, 21:09:04 »
На мен ми се струва, че освен, че е създаден изкуствено, са подготвени също щамове с ралична заразност. Примерно тоя който дойде първоначално бе съвсем лек, после към края на лятото пуснаха друг много по-заразен, а като бе овладян и той се появи британския, който е по-лош от него и вилее в момента. В източна Австрия той се открива в над 90% от зараразените, постепенно се прехвърля и на запад. В Словакия, Чехия и Унгария положението е много серзиозно. Първите две не могат с месеци да се нормализират, отскоро - явно откакто навлязе и в Унгария, там стана страшно и хората са принудени да затварят всичко и да вземат най-сериозни мерки за борба с него. В България както се очертават нещата ситуацията е същата. Обаче за страните от централна Европа имам сериозни подозрения, че на вируса се помага усилено да се разпространява по-масово и по-бързо. В същия ход на мисли не знам какво трябва да очакваме от южноафриканския или пък от бразилските модификации, срещу които заразените и имунизирани нямат или има съвсем слаб имунитет. Както се вървят нещата, с толква заразни щамове на терен пускани едни след друг, ще ни провалят и лятото.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 21:11:59 от kasapina »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4689 -: Март 16, 2021, 21:10:14 »
Не се знае какво щеше да стане, ако нямаше мерки.
Тоя вирус е изкуствено създаден и пуснат нарочно или случайно, но от него се възползва световният елит и тутакси започна реконструкция. Дойде му дюшеш вирусът, ако не са го пуснали по план.

Е как не се знае?

Quote (selected)
"Почти сме на предела на възможностите и трябва да се мисли за по-сериозни мерки. Може би трябва да се вземе вече отношение и за по-малките деца. За съжаление може би ще трябва и те временно да спрат обучението и детските градини. Продължава да се увеличава броят на новозаразените малки пациенти", коментира пред БНР директорът на "Пирогов" проф. Асен Балтов

Знае се. Знаят го хората, които нямат време да затворят очи, но... на чужд гръб и сто тояги са малко.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4690 -: Март 16, 2021, 21:20:13 »
Quote (selected)
Знае се. Знаят го хората, които нямат време да затворят очи, но... на чужд гръб и сто тояги са малко.

Знае се но нищо не се прави.
Вече го постнах някъде тук, за миналата година 1 380 000 хоспитализирани за 2019 са били 1 780 000.
Сега плановите операции са спрени.
Лекарите и медицинският персонал са там, легла и апаратура седят  без да се ползват, а една малка част от здравната система изнемогва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4691 -: Март 16, 2021, 21:31:12 »
To improve the state of the world, the World Economic Forum is starting The Great Reset initiative.
https://www.weforum.org/great-reset/

Да, ама на тоя сайт за Световния икономически форум пише: Ended Sep 24th, 2020.

А тук, още на ноември 15, 2020 г. Дозирис е създал в "Теми на форумците" отделна тема със заглавие "The Great Reset".

И ти си се появила там, но явно не си се зачела ... Затова, чети!!! :m1329:


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4692 -: Март 16, 2021, 21:32:09 »
Неведнъж бе предлагано, при това от лекари, да се обособят няколко болници за лечение само на Ковид пациенти. Глас в пустиня.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4693 -: Март 16, 2021, 21:35:19 »
Не се знае какво щеше да стане, ако нямаше мерки.
Тоя вирус е изкуствено създаден и пуснат нарочно или случайно, но от него се възползва световният елит и тутакси започна реконструкция. Дойде му дюшеш вирусът, ако не са го пуснали по план.
И какво щеше да стане? Всяка година от грипа какво става? Пак същото! Само дето сега имаме и масова истерия. Не говоря за тихите самоубийства, за ненаправените планови операции, за късно отишлите с обикновени проблеми поради страх от заразяване в болницата - тях няма кой да го брои.
Но кажете ми, каква е тази страшна, чудовищна болест, дето трябва да ти кажат, че я боледуваш, инак може и да не разбереш! Какви са тези "асимптоматични" "болни" - аз нямам симптоми на шарка, но имам антитела, значи съм асимптоматична или как?
Всяка божа година с децата на училище беше едно и също до втръсване! Като се зададе ваканция и народът тръгне на преселение! Кой при баба и дядо в съседната провинция, кой при братовчедите в Торонто, кой на Куба, кой в Ямайка, кой в Мексико, който по-паралия - в Дисниленд и в Швейцария на ски, в Тайланд на опознавателно пътешествие. После всички дружно сядат в класната стая и започва обмен на тела на бактерии, корпуси на вируси и кой каквото още си е донесъл. На втората седмица половината клас лежи вкъщи с новички болежки, другата половина хлюпа носове в училището. Всяка божа ваканция, коледна, пролетна, лятна, есенна, всеки по-дългичък уикенд! И нищо, никой не броеше, макар половината клас да го нямаше на място. Преживяхме го, дечицата заработиха имунитет срещу даже и ние не знаем какво и така. А сега, гледам тригодишни капчици с тоз пищимал на устата! Техните имунни системи ще се сринат от безработица, ей богу!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4694 -: Март 16, 2021, 21:36:22 »
Сега не изнемогват ли?
И след като карантината по цял свят беше, за да отслабне натискът върху здравната система, къде, освен в Китай, се построиха нови болници?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4695 -: Март 16, 2021, 21:37:02 »
Quote (selected)
Знае се. Знаят го хората, които нямат време да затворят очи, но... на чужд гръб и сто тояги са малко.

Знае се, но нищо не се прави.

Отново глупости на търкалета и само дрънкане по форумите ... :t0135:

Доколкото знам, ти си в Бургас – най-засегнатата област в България за момента!

Поне излез навън и се разходи из здравните заведения, за да видиш, дали се прави нещо или не ...




Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4696 -: Март 16, 2021, 21:39:42 »

Може би просто искат да ни сринат психически, за да приемем Новия Световен Ред с отворени обятия.


И финансово не пречи - пак води до рефрена на швабетата рисета Глобалните проблеми се нуждаят от ГлобаЛни решения

Quote (selected)
Наша задача като психотерапевти е да помагаме на пациентите си да различават реалната опасност и да бъдем опора в тревожностите им. Важно е да удържаме страховете и предчувствията за катастрофа – това е втора, паралелна епидемия, за която също носим отговорност.
https://www.psychotherapy-bg.org/covid-19/
*********   ✹    *********

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4697 -: Март 16, 2021, 21:40:01 »
Тая прстотия започната още в нчалото да се приемат ковид болни в най-натоварените болници си е за народен съд!

В България във всеки окръжан град имаша туб диспансер. Специализиран, отделен ..... де са?
И защо зъболекаря на Мангала не е още в затвора!
« Последна редакция: Март 16, 2021, 21:43:02 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4698 -: Март 16, 2021, 21:40:50 »
Сега не изнемогват ли?
И след като карантината по цял свят беше, за да отслабне натискът върху здравната система, къде, освен в Китай, се построиха нови болници?
Душа камбана, защо да се строят нови болници? Нашата селската седи полупразна, да не кажа почти съвсем празна! Работят неотложните хирургии и диагностиката е отворена от осем сутринта до полунощ (за стандартни прегледи, иначе си работи денонощно за спешни случаи). Даже кафенето си е ограничило работните часове, защото няма кой да седи там!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4699 -: Март 16, 2021, 21:41:57 »
Не знам за имунната система на децата, но четох и не запомних нито къде, нито точно какво беше. Обясняваше се за нещо като стаден имунитет от самия факт, че хората се омешват. А като са карантинирани и се иска дистанция между тях, тоя имунитет се губи и после с такъв изгубен имунитет започват много повече да се разболяват. Не знам как се казваше, затова го наричам стаден базов имунитет.
Значи те какво направиха:
1. Забраниха ни слънцето, чистия въздух и природата.
2. Ликвидираха стадния базов имунитет.
3. Забраниха ни социализацията и тръгнаха стрес и депресии и самоубийства.
4. Накрая пробват да ни нашаткат ГМО ваксини, от които вирусът мутирал към по-страшни, а с които не се знае какви ще са страничните реакции, понеже даже не са одобрени.
5. Ще опитат с ДДТ
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4700 -: Март 16, 2021, 21:43:39 »
Quote (selected)
Поне излез навън и се разходи из здравните заведения, за да видиш, дали се прави нещо или не ...

Душичка!
Даже не знаеш къде и с какво се занимавам, къде съм по цял ден докато ти си превеждаш английските овце в български крави на монитора. :beer:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4701 -: Март 16, 2021, 21:48:14 »
Quote (selected)
Поне излез навън и се разходи из здравните заведения, за да видиш, дали се прави нещо или не ...

Душичка!
Даже не знаеш къде и с какво се занимавам, къде съм по цял ден докато ти си превеждаш английските овце в български крави на монитора.

Тогаз, защо се изказваш толкоз компетентно от твоя монитор, че "нищо не се прави" ???

 

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4702 -: Март 16, 2021, 21:48:25 »
Сега не изнемогват ли?
И след като карантината по цял свят беше, за да отслабне натискът върху здравната система, къде, освен в Китай, се построиха нови болници?
Душа камбана, защо да се строят нови болници? Нашата селската седи полупразна, да не кажа почти съвсем празна! Работят неотложните хирургии и диагностиката е отворена от осем сутринта до полунощ (за стандартни прегледи, иначе си работи денонощно за спешни случаи). Даже кафенето си е ограничило работните часове, защото няма кой да седи там!
Тва де? В канада?. Що тука изпозатвориха всичко. В предбалкана ората чакат да доде линейка от 100-120 километра, по планински пътища. Щото и на спешните центрове посегнаха.
 
Руснаците построиха и оборудваха край Москва. Не зная има ли и други.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 21:52:05 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4703 -: Март 16, 2021, 21:51:49 »
Quote (selected)
Тогаз, защо се изказваш толкоз компетентно от твоя монитор, че "нищо не се прави" ???

Не съм казал че аз не правя!
Казвам че КОЙто трябва не прави.
Некомпетентно като твоя съвет да изляза навън, вместо да ми речеш да се прибера.:beer:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4704 -: Март 16, 2021, 21:58:51 »
Тва де? В канада?. Що тука изпозатвориха всичко. В предбалкана ората чакат да доде линейка от 100-120 километра, по планински пътища. Щото и на спешните центрове посегнаха.
 
Руснаците построиха и оборудваха край Москва. Не зная има ли и други.
Някога много отдавна в Пловдив руските военни медици настояли на построяването на Инфекциозна болница - със собствен колектор и ограда с охрана, плюс извън града на четири километра (тогава била). Тя си работеше поне докато аз бях в България със сигурност, сега не зная. Но беше едно добро решение.
За затварянето на спешните центрове трябва да има отделен разстрелен взвод от роднини на хората, до които линейката не е стигнала навреме.
После що така с цвета на нацията - ми какъвто цвят, такива и плодове, такава и жътвата!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4705 -: Март 16, 2021, 22:03:05 »
Цитат на: Giuseppe
Може би след 13 г. да се окаже, че всички ваксинирани са повредени с нещо. Но може и да не се окаже. Ще можем ли да се върнем 13 г. назад и да дигнем от гроба тези, които са предпочели да не се ваксинират? Едва ли ...

Предпочитам 2-3 % вероятност да умра пред 20-30-50 % да живея повреден или зависим.

Цитат на: Giuseppe
Тук въпросът е като в оня виц - въпросът към радио Ереван - кое е по добре, комунизъм или онанизъм? Знаеш какво е отговорило радиото.

Не го знам тоя виц, кажи го.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4706 -: Март 16, 2021, 22:11:47 »
Борисов: Беше ни казано държавите-членки да се въздържат от руска и китайска ваксини

Да ти е...м и демокрация, и всички идиоти, които сляпо вярват в тая измама!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4707 -: Март 16, 2021, 22:13:29 »
Quote (selected)
В България хората явно не ги е страх от вируса, в Австрия 60% от населението има желание да се ваксинира
Това е по твоята австрийска логика.
По моята българска, ако австрийците масово желаят да се ваксинират, от това не следва, че българите не ги е страх от вируса, а че австрийците не ги е страх от „ваксините“.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4708 -: Март 16, 2021, 22:18:28 »
Quote (selected)
австрийците не ги е страх от „ваксините“.
  :well_done-1299:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4709 -: Март 16, 2021, 22:28:42 »
Доста българи пък не ги е страх да умират предсрочно техни сънародници, даже и масово.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4710 -: Март 16, 2021, 22:34:39 »
Quote (selected)
Доста българи пък не ги е страх да умират предсрочно техни сънародници, даже и масово
Тъпнята на вечерта – шампион по няколко показателя.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4711 -: Март 16, 2021, 22:55:51 »
Quote (selected)
В България хората явно не ги е страх от вируса, в Австрия 60% от населението има желание да се ваксинира
Това е по твоята австрийска логика.
По моята българска, ако австрийците масово желаят да се ваксинират, от това не следва, че българите не ги е страх от вируса, а че австрийците не ги е страх от „ваксините“.

И имат повече доверие в управниците си.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4712 -: Март 16, 2021, 23:01:52 »
Абе, чухте ли новината? Или задължителна ваксина, или нищо. Неодобрена ваксина.

В средата на март Европейската комисия ще обсъди въвеждането на задължителен цифров паспорт за ваксинация за всеки, който иска да се движи свободно в рамките на Европейския съюз (ЕС). Проектът се обсъжда активно на национално ниво.

За да получите зелена карта, трябва да представите сертификат за ваксинация с лекарства, одобрени от Европейската агенция по лекарствата (EMA). Списъкът включва четири ваксинации срещу COVID-19: Pfizer-BioNtech, AstraZeneca, Moderna и Johnson & Johnson.

Ако страната не е осигурила на гражданина безплатен достъп до горепосочените лекарства, може да се издаде паспорт въз основа на отрицателен тест covid или сертификат за възстановяване от заболяване.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 23:20:15 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4713 -: Март 16, 2021, 23:16:16 »
Мой приятел лежа 4 месеца в болница. Наскоро го изписаха. Щетите са за цял живот. Няма да влизам в подробности, но грипче? Не, няма нищо общо с грипче.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4714 -: Март 16, 2021, 23:21:53 »
Естествено, че няма нищо общо с грипче. вирусът е изкуствено създаден.
Почвам вече да се чудя дали не е създаден, за да проправи път на ваксините.
Които са доброволни, ама в ЕС или си биеш ваксина, или не пътуваш. До следващото менгеме.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4715 -: Март 16, 2021, 23:24:19 »
В България хората явно не ги е страх от вируса, в Австрия 60% от населението има желание да се ваксинира.

Това по-горе не е свързано конкретно нито със страха от вируса, нито с желанието за ваксиниране. А с начина, по който мислят и разсъждават хората по съответните географски ширини и дължини ...

Есть такие маленькие разници, n'est-ce pas?  :tongue_:

Quote (selected)
Навсякъде на закрито се носят FFP2 маски.

А у нас не се носят почти никакви маски – нито на открито, нито на закрито ...

Quote (selected)
До момента са ваксинирали почти 1,1млн, с тези темпове до два месеца може да ги направят 2-3 млн. Като се сложа и още 1,6млн които са срещали вируса общо може да се получат към 40-50% с някакъв имунитет. От правителството обещават, че до септември ще могат да имунизират всички желаещи.

Горното може да се коментира единствено от Баце и тея, дето ги вози в жипката, защото никой друг не знае какви световни успехи сме постигнали до този момент и ф това направление ...  O:-)

« Последна редакция: Март 17, 2021, 10:29:29 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4716 -: Март 16, 2021, 23:29:59 »
Естествено, че няма нищо общо с грипче. вирусът е изкуствено създаден.
А и да не е създаден изкуствено, пак може да няма нищо общо с грипче ...


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4717 -: Март 16, 2021, 23:42:24 »
Quote (selected)
Не, няма нищо общо с грипче.
Тук сте около двама души – ти и СвСопхиа – които използвате думата „грипче“. Не я намирам в речника, та ако може някой от вас двамата да поясни като какво има предвид.
Аз знам думата грип и тя обозначава заболяване, което никак не е за подценяване, има разнообразни и непредвидими последици и е затрило много хора.
Съдейки по пренебрежителната ѝ употреба от споменатите двама, отсъстващата от българския език дума „грипче“ значи нещо съвсем друго, така ли е?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4718 -: Март 17, 2021, 00:26:45 »
Така е.  :notworthy:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4719 -: Март 17, 2021, 00:50:53 »
A, и ти ли си фризьорка филоложка ?  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4720 -: Март 17, 2021, 07:20:53 »
Quote (selected)
Ново 20: Карантината не важи за изборните комисии
В РИК-Ямбол има COVID-19, но тя си заседава, дори без нужните тестове
...
А председателят на РИК Екатерина Янева заяви, цитирана от БНР: "Всички знаем какво се случва с контактните лица, но нямаме такива предписания. Никой не се е обадил, за да каже, че трябва да ни карантинират.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/novo-20-karantinata-ne-vazhi-za-izbornite-komisii
Ние знаем какво важи за простосмъртните, но за нас е различно.
Чиновническата наглост няма граници.
Нова категоризация:
1.Неваксинирани
2.Ваксинирани + преболедували
3.Калинка чиновник
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4721 -: Март 17, 2021, 07:28:46 »
Абе, чухте ли новината? Или задължителна ваксина, или нищо. Неодобрена ваксина.

В средата на март Европейската комисия ще обсъди въвеждането на задължителен цифров паспорт за ваксинация за всеки, който иска да се движи свободно в рамките на Европейския съюз (ЕС). Проектът се обсъжда активно на национално ниво.

За да получите зелена карта, трябва да представите сертификат за ваксинация с лекарства, одобрени от Европейската агенция по лекарствата (EMA). Списъкът включва четири ваксинации срещу COVID-19: Pfizer-BioNtech, AstraZeneca, Moderna и Johnson & Johnson.

Тоя цертификат само като излезеш ли ще се иска или и в рамките на жилището?
Тая ликвидира Бундесфера, че ликвидира и Гейро съюза.
Второто е къде по-лесно
 
Но отново се убеждаваме колко предвидлив е бил тов. Улянов, като е казал че всека краварка требе може управлява "съюз".
Напрао католиците да канонизирт св Пророк Улянов. Мое се празнува на 7 Неимври!
« Последна редакция: Март 17, 2021, 07:45:19 от 66 »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4722 -: Март 17, 2021, 07:30:09 »
Иначе аз имам по-продвинутые идеи които предлагам фор фрии.
Защо да не се иска сертификат за поклонение в Мека
Или на "божигроб"
Или и двата, нали сме мултикулти!
Рекидж, нещо за тва колко неправи са бритите да измънкаш?
« Последна редакция: Март 17, 2021, 07:45:53 от 66 »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4723 -: Март 17, 2021, 07:48:49 »
"Тук сте около двама души – ти и СвСопхиа – които използвате думата „грипче“."

Повече сме. Да се махаме ли?
Обаче за "леко грипче" се говори още от края на 2019. Тръгна от телевизионните изяви на доцента Кунчев, като се обяснява, че това не е леко грипче.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4724 -: Март 17, 2021, 08:04:51 »
Quote (selected)
Неведнъж бе предлагано, при това от лекари, да се обособят няколко болници за лечение само на Ковид пациенти. Глас в пустиня.
Не става на практика. Карат пациент за операция от възпален апендицит. Той се оказва с Ковид. Кво - да го пращат в друга болница ли? А там има ли екип хирурзи щом е само за ковид?
И т.н. В клиниките на Пирогов само половината са затворени в ковидарника, щото затова са дошли - с такива оплаквания.
Сетне - кое е приоритет, ковида или друго остро заболяване?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4725 -: Март 17, 2021, 08:47:55 »
Quote (selected)
Повече сме. Да се махаме ли?
Колко, трима? Защо е въпросът, някой предлагал ли е това?
Quote (selected)
Обаче за "леко грипче" се говори още от края на 2019. Тръгна от телевизионните изяви на доцента Кунчев, като се обяснява, че това не е леко грипче
Дали Кунчев е приказвал за „грипче“ не знам – него го знам само като един от престъпната организация НОЩ, поръчкови мекерета на голямата мутра.
По-същественото обаче е, че такова нещо като „грипче“ не съществува. А и съществуването на вирусни болести и какво могат те не е открито нито миналата, нито по-миналата година.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4726 -: Март 17, 2021, 08:56:39 »
Аз пък си спомням, че минала година в края на февруари Кунчев разправяше, че короната била нещо далечно, и нямало да дойде у нас.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4727 -: Март 17, 2021, 09:40:00 »
Няма да е зле швабетата и техните стейк-холдъри да обяснят на данъкоплащащите суровинни придатъци как здравите прасета се озоваха зарити в масови гробове без да могат да дарят месата си в полза роду преди да размахват електронни сертификати за разходки извън персоналните пещерички  :m1708:
*********   ✹    *********

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4728 -: Март 17, 2021, 11:06:32 »
Аз пък си спомням, че минала година в края на февруари Кунчев разправяше, че короната била нещо далечно, и нямало да дойде у нас.

По-рано го разправяше това. В края на февруари вече се беше уплашил, че това не е леко грипче и в средата на март обявиха Извънредното положение.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4729 -: Март 17, 2021, 11:13:46 »
Quote (selected)
Не го знам тоя виц, кажи го.
Ами радиото отговорило - по добре с К в ръка отколкото с П на хоризонта.
Ти си го вържи с темата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4730 -: Март 17, 2021, 11:22:38 »
Иначе аз имам по-продвинутые идеи които предлагам фор фрии.
Защо да не се иска сертификат за поклонение в Мека
Или на "божигроб"
Или и двата, нали сме мултикулти!
Рекидж, нещо за тва колко неправи са бритите да измънкаш?
Аз за Мека знам, че се иска сертификат, затова ОАЕ са на второ място по ваксинация в света след Израел, пускали ги само с ваксина.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4731 -: Март 17, 2021, 11:25:17 »
Не знам дали разбрахте всички, занапред пътуванията ще са само с ваксини. Ако държавата не е могла да осигури ваксини, тогава вече може да се пътува с отрицателен тест.
С непроучени и неодобрени ваксини, да допълня аз.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4732 -: Март 17, 2021, 11:35:41 »
Не знам дали разбрахте всички, занапред пътуванията ще са само с ваксини. Ако държавата не е могла да осигури ваксини, тогава вече може да се пътува с отрицателен тест.
С непроучени и неодобрени ваксини, да допълня аз.

Нали сама каза, че в средата на март ще се взима решение за това? И който го въведе, си подписва смъртната присъда в политиката, според мен.

Но ще видим де, има още малко време (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4733 -: Март 17, 2021, 11:40:13 »

Нали сама каза, че в средата на март ще се взима решение за това? И който го въведе, си подписва смъртната присъда в политиката, според мен.
За съжаление никак, ама никак не съм сигурен в смъртната политическа присъда на фашизоида, който ще въведе подобни правила.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4734 -: Март 17, 2021, 12:15:32 »
Аз пък си спомням, че минала година в края на февруари Кунчев разправяше, че короната била нещо далечно, и нямало да дойде у нас.

По-рано го разправяше това. В края на февруари вече се беше уплашил, че това не е леко грипче и в средата на март обявиха Извънредното положение.
По рано, колку да е по-рано
Лето господне 2020то беше :smokin:
« Последна редакция: Март 17, 2021, 12:18:22 от 66 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4735 -: Март 17, 2021, 12:59:19 »

Нали сама каза, че в средата на март ще се взима решение за това? И който го въведе, си подписва смъртната присъда в политиката, според мен.

Но ще видим де, има още малко време (imho).

То Е средата на март, даже минава, май пишеше 17, демек днес.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4736 -: Март 17, 2021, 13:12:22 »
Quote (selected)
За съжаление никак, ама никак не съм сигурен в смъртната политическа присъда на фашизоида, .....
И аз си мисбя, че се че го направят нещо я в ЕЦБту а в МВФту.
Вижте Сакашвилито губернатор го монтираха. На Одеса.
Самс Бочковата дражка, Ишиаса ми е грижа. ЗагубИ са Тоз заслужИл чиляк.
« Последна редакция: Март 17, 2021, 13:14:31 от 66 »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4737 -: Март 17, 2021, 13:17:26 »
И да се наложи да жертват Танте, преместване в борд на директорите на скришно съвсем не е смъртна присъда. А пукнатият прозорец на Овертон няма undo. Нито дефектите от ваксините.



Бачо Кольо, благодаря и се извинявам че не отговорих навреме.

*********   ✹    *********

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4738 -: Март 17, 2021, 13:23:48 »
По рано, колку да е по-рано

Някъде ноември-декември 2019.

Впрочем чета, че майката на Ева Майдел се била пенсионирала скоропостижно преди дни.  :smokin:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4739 -: Март 17, 2021, 14:11:36 »
*
« Последна редакция: Март 17, 2021, 14:14:06 от 66 »