Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 02:09:27

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1048711 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5160 -: Март 25, 2021, 20:54:44 »
Викам скандинавците да не ги гледаме.
Кипър няма увеличение на смъртността през 2020. Гърция почти няма.
Сравнявай Кипар с Исландия. Е как е?
Нямам данни за Исландия и не мога да сравнявам.
https://euromomo.eu/graphs-and-maps
За Кипър обяче има - абсолютно никакви ексцеси. В Малта също, впрочем. Т.е. тезата, че на север са студени и затова не ловят ковид, издиша.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5161 -: Март 25, 2021, 21:00:29 »
"Всички тези данни са потвърждение за това, че едва ли може да се разчита на сериозен защитен имунитет след естествено настъпила инфекция, както и че глобалната програма за ваксиниране ще се окаже трайното решение", обобщават те.
И откъде знаят, че след ваксина не повтаря, та са толкова сигурни?
Може да повтаря, дори да потретва, само е въпрос на време, което е необходимо за да изгубим имунитета.
Това време е различно за всеки човек, съобразно състоянието на имунната му система.
Ваксината не предпазва от заболяване, а само от по-тежкото му протичане и то не повече от 6 месеца за възрастните над 65 години. 
После трябва нова ваксинация или може да повтори.
Между другото към четирите коронавируса отговорни за простудите, които предизвикват инфекция на горните дихателни пътища, също имаме имунитет за не повече от 6 месеца.
Изглежда коронавирусът ще стане като грипа, но с по-тежко протичане и последствия.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5162 -: Март 25, 2021, 21:01:41 »
Ако не се търси теле под вола, данните са ясни - тези с най-големи рестрикции и тези с най-голяма дисциплина са с най-малко жертви. За първите пример са Австралия и Нова Зеландия, за втория - повечето азиатци.
Има голяма извадка с доста красноречиви изводи.
https://infographics.economist.com/2020/covid-19-excess-mortality-interactive/table.html

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5163 -: Март 25, 2021, 21:05:36 »
Ми тогава се връщам на стария си въпрос - след като народът се гъчка по метрото гъ. до гъ. и нос до нос, след като най-опасната климатична система е там, тогава ко праим с карантината по принцип и със затварянето на квото и да било в частност?
Нищо и половина.
Народът се гъчка в транспорта, заразява се и всичко останало са тирания, геноцид или малоумие.
Те така и кажи, това е реторичен въпрос, а отговорът е в последното изречение, да няма недомлъвки.
За малоумието - как да го река по-меко, съвсем съм убедена.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5164 -: Март 25, 2021, 21:09:02 »
Ваксината не предпазва от заболяване, а само от по-тежкото му протичане и то не повече от 6 месеца за възрастните над 65 години. 
Според данни от Израел ваксината предпазва от заразяване, обаче зарази ли се човек, прекарва много по-тежко и по-голям процент умират.

А дежурко да каже в Индия как се пазят, че е на 110 и нагоре място в света по смъртни случаи на калпак.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5165 -: Март 25, 2021, 21:12:03 »
Те така и кажи, това е реторичен въпрос, а отговорът е в последното изречение, да няма недомлъвки.
За малоумието - как да го река по-меко, съвсем съм убедена.
Ми аз ги мъчих вчера оня ден туканката с тоя въпрос, ама теб те нямаше. Пъс дега разбирам, че остави елементарната дистанция, де я няма, ами и отгоре имаш климатик, който разпръсква.
Аз даже снимка на не знам кое метро пусках, не е в Бг. Вирусът няма да спре да се разпространява с тоя градски транспорт, другото е от лукавога.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5166 -: Март 25, 2021, 21:22:49 »
Quote (selected)
това е реторичен въпрос
Сбъркана дума, казва се еротичен въпрос. В смисъл, таковат ни здраво.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5167 -: Март 25, 2021, 21:25:44 »
Ваксината не предпазва от заболяване, а само от по-тежкото му протичане и то не повече от 6 месеца за възрастните над 65 години. 
Според данни от Израел ваксината предпазва от заразяване, обаче зарази ли се човек, прекарва много по-тежко и по-голям процент умират.

А дежурко да каже в Индия как се пазят, че е на 110 и нагоре място в света по смъртни случаи на калпак.
Ваксината не предпазва от заболяване, това, че привидно някои не се разболяват е защото и без ваксина ще го прекарат леко, а с ваксина почти незабележимо.
Проблем са хората над 50 и особено тези над 65 години, тези които без ваксина стигат до хоспитализация, те ще се разболеят и с ваксина, но могат да минат и без хоспитализация. Тези които пък стигат до вентилация, с ваксината може и да я избягнат, но да не им се размине хоспитализацията.
Тоест не е само въпрос на ваксинация, но и каква ти е имунната система, което пък зависи и от възрастта, но не винаги, по скоро е въпрос на наследственост и начин на живот.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5168 -: Март 25, 2021, 21:33:19 »
Quote (selected)
Тоест не е само въпрос на ваксинация, но и каква ти е имунната система, което пък зависи и от възрастта, но не винаги, по скоро е въпрос на наследственост и начин на живот
А насилственото затваряне по къщята създава начин на живот, при който имунитетът така нараства, че чак не се побира в тялото.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5169 -: Март 25, 2021, 21:38:42 »
За по-просто можем да приемем, че ваксинираните стават донякъде като децата, заразяват се, пренасят вируса, но не боледуват тежко с изключение на тези, които са с проблемна имунна система. 
Но тези над 65 години и с кофти имунна система са друга история, там дори ваксината едва ли може да им помогне за повече от 6 месеца.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5170 -: Март 25, 2021, 21:42:53 »
Quote (selected)
Тези които пък стигат до вентилация, с ваксината може и да я избягнат, но да не им се размине хоспитализацията.
Тоест не е само въпрос на ваксинация
Не смесвай нещата. До вентилация се стига обикновено след "цитокинова буря", тоест не поради слаба, а поради свръхреакция на имунната система.
Пак повтарям според полевите изпитания в Опанец, ако не бъркам името, ефективността на физер е не 90 а около 0%.
Какво са определяли на тестовете само от компанията си знаят.
Предлагам да опишат случая и да го пратят в Брюсель или където се разполага лекарствената агенция.
И ето ти Български принос към ковид.
Реален!
« Последна редакция: Март 25, 2021, 22:16:36 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5171 -: Март 25, 2021, 21:45:27 »
Quote (selected)
Защото според мен у човек, дотолкова вцепенен от страх, че една година не е ползвал дори градски транспорт (пък и се хвали с това) представата за действителността се поизкривява.
Нещо повече от вършецки дебилитет е нужен, за да не се съобрази, че има и лични коли за транспорт.
Извинете!
п.с.тва към хората от Вършец.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5172 -: Март 25, 2021, 22:16:05 »
Quote (selected)
Тези които пък стигат до вентилация, с ваксината може и да я избягнат, но да не им се размине хоспитализацията.
Тоест не е само въпрос на ваксинация
Не смесвай нещата. До вентилация се стига обикновено след "цитокинова буря", тоест не поради слаба, а поради свръхреакция на имунната система.
Няма данни за свръхреакция на имунната система при ваксинирани, засега се приема, че ваксинираните не стигат до вентилация.
Но сигурно с времето ще изскочи повече информация по този въпрос.
Ще почакаме и ще видим.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5173 -: Март 25, 2021, 22:20:56 »
Quote (selected)
Нещо повече от вършецки дебилитет е нужен, за да не се съобрази, че има и лични коли за транспорт
О, да, избягването на градския транспорт е било само заради наличието на „лични коли за транспорт“. Няколко. И това го казва едно, което от година и нещо време не пропуска случай да ни съобщи, че всячески приветства всевъзможните затваряния, залоствания, ограничения и изолации, налагани от Тиквата. Едно, което и вецето посещава с намордник и има за любима обществена тема способите за допълнително дезинфекциране на този намордник.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5174 -: Март 25, 2021, 22:29:09 »
Да в момента се твърди че Ваксината спомага за "по-леко протичане" а не че предпазва от ковид. Каквито бяха първоначалните твърдения.
Впрочем дори да гладаме само двамата ваксинирани приети в болница , на фона на 5-6 неваксинирани "ефективността" е под изискуемите "по закон" 70% ефективност и нямо място на пазара.
Такива ми ти работи. :smokin: При това, това е реална обстановка, а не тестове на прозводителя.
Но разбира се ще си замълчим.
« Последна редакция: Март 25, 2021, 22:37:32 от 66 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5175 -: Март 25, 2021, 23:07:22 »
Едно е сигурно, дори ваксините да работят, ще се наложи многократна ваксинация, един път заради новите мутации и после заради тези над 65 години, които ще изградят къс, за не повече от 6 месеца имунитет.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5177 -: Март 25, 2021, 23:25:04 »
А аз само да попитам нещо, щото последните няколко дни не следя редовно новините.

Какво стана с т.нар. „френски" вариант на Ковид-19, разпространен на полуостров Бретан във Франция, който не се хващал от стандартните тестове?!

Quote (selected)
17.03.2021 Френските власти съобщиха за нов вариант на коронавируса, разпространен в областта Бретан, който не може да бъде установен със стандартен PCR тест.
Находката бързо доби публичност като "френски" вариант на вируса.
https://www.bgonair.bg/a/4-world/220845-frenskiyat-variant-na-kovid-19-ne-se-hvashta-ot-standartnite-testove

« Последна редакция: Март 25, 2021, 23:32:15 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5178 -: Март 26, 2021, 00:31:00 »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
CureVac
« Отговор #5179 -: Март 26, 2021, 00:53:17 »
Quote (selected)
Фридрих Мишер открива нуклеиновите киселини и изказва предположение, че може би имат връзка с наследствеността. Това става в Университетската лаборатория в Тюбинген преди 150 години.
Пак в Тюбинген фирмата КюрВак (CureVac) е на предния фронт в използването на рибонуклеинови киселини (мРНК) за терапия и ваксини. Тяхната ваксина CVnCoV е в крайните фази на клинични изследвания и е поръчана и от България.
КюрВак в колаборация с компанията на Илън Мъск - Тесла, ще произвежда универсален РНК-принтер и така ще автоматизира производството на ваксини и други лекарствени препарати, основани на мРНК.
CureVac опровергават мнението, че мРНК е нестабилна и че това може да се избегне само с модифицирани нуклеотиди (както е в ваксините на Модерна и Пфайзер/Бионтех).
Вместо това КюрВак оптимизират мРНК последователността така, че да получават идеални нива на производство на белтък в клетката.

Сега компанията приключва третата клинична фаза от изпитанията на препарата. През януари беше сключен договор с концерна Bayer за съвместна работа по изследванията, както и бъдещото производство на ваксината.
Представителят на CureVac отбелязва, че разработената ваксина е с висока ефективност, с по-ниска цена и се съхранява лесно. Тя може да остане при температура от 4°C в продължение на няколко месеца без да губи свойствата си.
Европейската комисия е заявила предварително 405 милиона дози от ваксината на CureVac, което е най-голямото количество в сравнение с препаратите на другите производители.

Илън Мъск пред прототипа на мРНК принтера.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7444
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5180 -: Март 26, 2021, 01:58:38 »
Цитат на: Engels
"да се види към коя генетична линия принадлежи изолираният в България щам"
Ако умира от поливане с ракия, значи е самобитен български щам  :crying_with_laughter-3302:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5182 -: Март 26, 2021, 10:24:58 »
начи, миналата събота прецених, че се чуфствам се ено ме гази мечка и отидох ф цибалаб да ми бръкнат фноса срещу 95(деведесеипет)лева, а за резултата да дойда ф понеделник вечерта. Фнеделя положението се задържа същото, а фпонеделник сутринта ми се обадиха од РЗИ, и даже не од РЗИ, а некви работещи на доброволни начала за РЗИ, които звънят на хората и им съопщават, ако имат положителен резултат за ковид.

 Благодарих на теа-не-точно-од-РЗИ за тва, че ми спестиха две минути од живота , които иначе щеха да отидат за добиване на резултатите од теста, а сега можех да ги ползвам за квото си искам, примерно да ги изкарам с температура 38,5 ф легнало положение, което и напраих, или по-точно щех да направя, ако не бех прекъснат од полицията, която ми се обади да уточним некои детайли, примерно че живея на тоа и тоа адрес, не, как така не, ми аз съм регистриран на тоа адрес, който ми рецитирате,  но живея на друг, който се пада към друго районно, да бе верно, че се пада ф друго районно, нищо ние шсе обадим на колегите од другото районно да им кажем, обадете се викам, щом ви влече, аз тука сметам да се концентрирам върху тва да ми е ацки зле, пожелаваме оправяне, вика инспекторката од 3-то, мерси викам аз, айде чао, айде чао.

мисълта ми е, че има неква организация и хората не са оставени да мрат без административен надзор.

« Последна редакция: Март 26, 2021, 10:36:30 от wreckage »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5183 -: Март 26, 2021, 10:43:56 »
Рекидж, от това което си написал, излиза, че си със същите симптоми като на един мой близък познат. Предполагам, че вече си добре. Той се оправи след третия ден. И най-странното е, че първите три писиара са отрицателни, четвъртият - положителен и петият - отново отрицателен. И всичките тези тестове в рамките на три дни!!!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5184 -: Март 26, 2021, 10:48:50 »
Рекидж, от това което си написал, излиза, че си със същите симптоми като на един мой близък познат. Предполагам, че вече си добре. Той се оправи след третия ден. И най-странното е, че първите три писиара са отрицателни, четвъртият - положителен и петият - отново отрицателен. И всичките тези тестове в рамките на три дни!!!
Рекидж, бързо оздравяваше.
 
Тоя пазнат напрао оправил ститистиката на здравнио шопар!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5185 -: Март 26, 2021, 10:52:56 »
Не му е било това целта. Просто искаше да е сигурен и се получи таз история с тестовете. Жена му пък само с отрицателни резултати - при това тя е била контактна с поне трима положителни за последния месец. Това беше - "газене от мечка", втрисане и температура малко над 37 градуса - три дни. Като си коментирахме случката, дори не бяхме сигурни "ковид" ли е, или не е.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5186 -: Март 26, 2021, 10:54:53 »
Ми иам ковид.

фсъщност од осмия ден нататък почнах да префърлям баира, просто ме домързя да праа по-подробна свотка. Иначе първо си напраих един кръвен тест(20лв), който излезе отрицателен, щото имаше само ена черта, после реших, че нема да си бъркам сам фноса и отидох при онеа од цибалаб и ...така. Шефът ми се обади миналата седмица да ми каже, че тестът му е положителен, но понеже си го е праил сам, нема обажданки од РЗИ и куките, а аз иам, което не знам кво казва за организацията, но явно и двамата вървим по ена и съща крива на оправянка.

Ако не друго, поне прочетох кво е станало със семейство Таргариен, когато същото поема контрола върху Уестерос. Мартин е готоф да стигне до секви крайности, за да избегне дописването на таа поредица.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 11:03:13 от wreckage »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5187 -: Март 26, 2021, 10:56:40 »
рекидж, оправяй се!

твърдят, че редовното ваксиниране помага. аз профилактично в къщи боря една купешка, от малини уж. малко ми е по-парфюмирана, обаче бива. пък и ми доказва, че обонянието е наред.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5188 -: Март 26, 2021, 10:58:33 »
касателно нощ-ниците, баци и калинките му:
Quote (selected)
Нa 3 дeкeмври 2020 г. МС одобри Нaциoнaлния пaндeмичeн плaн (актуализация на документа от 2006г.) и ситуацията следва да ce ръкoвoди oт Нaциoнaлeн пaндeмичeн кoмитeт, а не от НОЩ. Четвърти мeceц обаче не се чува и не се знае нищо за този орган. Не се разбира дали изобщо е формиран и дaли вcичкo, кaзaнo oт щаба, трябвa дa гo изпълнявaмe, след като е нелегитимен.

Същевременно самото правителство, при наличие на решение на НС за обявяване на пандемия, започна да управлява с инструментариум, свързан с епидемия.  Има обаче съществена разликата при управлението на двете кризи.
При пандемия всички мерки се взимат от Национален пандемичен комитет. Неговият статут е уреден в Националния план за готовност на България при грипна пандемия. Докато при епидемия ситуацията е друга. Тогава мерките се вземат и се управляват от здравния министър. Има голяма разлика между Националния епидемичен комитет и МЗ.
https://19min.bg/news/8/148244.html

на мен ми изглежда съставомерно това. баци е утекъл.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5189 -: Март 26, 2021, 11:01:00 »
Не при всички се засяга вкуса и обонянието! На мен, например, от близо месец носът ми тече нон стоп /вода/, а и за около седмица на няколко пъти получих разстройство. Идея си нямам какво е това - не си правих тестове, ама се оказа, че около мен имало положителни

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5190 -: Март 26, 2021, 11:01:52 »
рекидж, оправяй се!

твърдят, че редовното ваксиниране помага. аз профилактично в къщи боря една купешка, от малини уж. малко ми е по-парфюмирана, обаче бива. пък и ми доказва, че обонянието е наред.

финтерес на истината, за 4-5 дни спрях секъф алкохол, щото не ми се пиеше. Сега почна да ми се пие, начи нещата отиват към нормализация. Иам тука ено почти пълно шише Tamnavulin...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5191 -: Март 26, 2021, 11:06:13 »
Ако не друго, поне прочетох кво е станало със семейство Таргариен, когато същото поема контрола върху Уестерос. Мартин е готоф да стигне до секви крайности, за да избегне дописването на таа поредица.

като тръгна да излиза последната книга, се пробвах да препрочета сички. е не можах. тва да ме застрелят с 60 нови героя в първите 30 страници, и после да продължат нон стоп с тази тактика изисква да си водя бележки някъде. което е неудобно, като си се изтегнал с киндъла.

съответно и последната книга не си взех. като излезнат всички, ще направя още един опит.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5192 -: Март 26, 2021, 11:07:25 »
мисълта ми е, че има неква организация и хората не са оставени да мрат без административен надзор.

А ти (се) благодари /на кого – на знам!/ затова, че не са ти турили гривна за проследяване :cool-1084:

И се опра'яй бързо!!! :m1924:


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5193 -: Март 26, 2021, 11:11:21 »
Ако не друго, поне прочетох кво е станало със семейство Таргариен, когато същото поема контрола върху Уестерос. Мартин е готоф да стигне до секви крайности, за да избегне дописването на таа поредица.

като тръгна да излиза последната книга, се пробвах да препрочета сички. е не можах. тва да ме застрелят с 60 нови героя в първите 30 страници, и после да продължат нон стоп с тази тактика изисква да си водя бележки някъде. което е неудобно, като си се изтегнал с киндъла.

съответно и последната книга не си взех. като излезнат всички, ще направя още един опит.

книгите са супер, но аз иам предвит самостоятелната тухла Fire & Blood, която осведомява читателя с предисторията на засегнатите ф книгите събития.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5194 -: Март 26, 2021, 12:42:12 »
кайле:
Quote (selected)
- На властите в много страни им се услади да затварят и да отварят, когато си искат, използвайки основания, които привидно са медицински, но всъщност нямат нищо общо с медицината. Хора, които по принцип не ги е грижа за нищо, започнаха да демонстрират грижи за човешкия живот. Започна едно избирателно затваряне на училища, на заведения, а в същото време държиш работещ градския транспорт, примерно. Виждате, че в страните, които въведоха строгите мерки още в края на септември, няма никакъв резултат. Ето, немският канцлер Ангела Меркел излезе и каза, че правят грешка и че, „ако си удряш главата в стената, резултатът може да е само да си счупиш главата“. Неща, които бяха известни още преди една година, започват да се говорят сега.
цялото: цък

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5195 -: Март 26, 2021, 12:59:31 »
Ваксинационните паспорти по мое мнение са поредната гавра нямаща нищо общо с медицината.
Вече научихме че:
1. Ваксинираните също заболяват макар и предполагаемо по-леко и също разнасят вируси.
2. Преболедувалите с налични антитела също повтарят ( още не знаем по-леко или по- тежко) и разнасят вируси.
Горните две са достатъчни да задраскат всякаква медицинска логика и да остане само конспирацията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5196 -: Март 26, 2021, 13:20:05 »
начи, миналата събота прецених, че се чуфствам се ено ме гази мечка и отидох ф цибалаб да ми бръкнат фноса срещу 95(деведесеипет)лева, а за резултата да дойда ф понеделник вечерта. Фнеделя положението се задържа същото, а фпонеделник сутринта ми се обадиха од РЗИ, и даже не од РЗИ, а некви работещи на доброволни начала за РЗИ, които звънят на хората и им съопщават, ако имат положителен резултат за ковид.

 Благодарих на теа-не-точно-од-РЗИ за тва, че ми спестиха две минути од живота , които иначе щеха да отидат за добиване на резултатите од теста, а сега можех да ги ползвам за квото си искам, примерно да ги изкарам с температура 38,5 ф легнало положение, което и напраих, или по-точно щех да направя, ако не бех прекъснат од полицията,
..................................
мисълта ми е, че има неква организация и хората не са оставени да мрат без административен надзор.
wreckage,
Желая ти бързо възстановяване.
Драго ми е да ти чета оригиналните писанки. Напомнят ми наскоро отишлият  си Тони Филипов.
Заедно с това некой път ми лазиш по нервите, но нали не е задължение на всички да ми правят "fun", та си затрайвам.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5197 -: Март 26, 2021, 14:16:50 »
Рекидж, стискам палци да е бързо оправянето и без последствия! Шотландският антибиотик е проверен от столетия, сливомицинът също, успех!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5198 -: Март 26, 2021, 14:17:47 »
Рекиджа няма нищо общо с Тони Филипов, но има мноо общо с Послето на СЕГА. Мноо ми приличаше на нещо познато, но той преди време несъзнателно ме подсети къде да гледам..и взех, че се ориентирАх :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5199 -: Март 26, 2021, 14:26:23 »
Организиран хаос.
Преди двайсетина дена племенницата регистрира баба си за ваксинация с Пфайзер попрепоръка на лекарката ѝ кардиоложка.
Трябваше да я ваксинираме миналата събота, но покрай проблемите с астрите преместиха датата седмица назад за всички.
Пращат съобщение на моя телефон че аз съм асистента.
След два СМС за предната дата получих и нов за 20.03. 2021 в 11 часа.
Днес в 11:00 получавам пореден с потвърждение за утре + нов код.
Преди малко ми звъннаха да ме уведомят че Пфайзер няма, НАМА ДА  ИМА ПОНЕ МЕСЕЦ, ако искаме да я боднем с Астра.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5200 -: Март 26, 2021, 14:49:37 »
Пък аз получих есемес за пфайзера, запазено с предимство. Отказах аргументирано - не могат да те задължат по никакъв начин!!!

п. п. Не съм антиваксър, но не съм и опитен заек! Когато детето ми беше бебе ваксината срещу определен  тип менингит беше платена /две години по-късно влезе в имунизационния ни календар/, аз си я платих тогава и детето ми беше имунизирано
« Последна редакция: Март 26, 2021, 14:52:49 от Aсол »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5201 -: Март 26, 2021, 15:04:36 »
Quote (selected)
Не съм антиваксър
Понятията про- и антиваксър изразяват отношение към ваксиниране (с ваксини). В случая имаме налице „ваксиниране“ с неща, които не могат да се нарекат ваксини. Нямат легитимност на такива.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5202 -: Март 26, 2021, 15:08:18 »
И аз така разсъждавам. За една година се пръкнаха тестове с възможна грешка 37% /това е неописуем кошмар!!! аз съм техничар, но съм наясно, че над 2% отклонение няма нищо общо с науката, респ. с действителността/, ваксини-панацея, при които попълваш информирано съгласие, че ако случайно пукнеш, те няма да носят никаква отговорност. Това не е грижа за здравето, а отвратителна далавера съчетана с преднамерен геноцид

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5203 -: Март 26, 2021, 15:47:31 »
И аз така разсъждавам.

Хубу.

Quote (selected)
Това не е грижа за здравето, а отвратителна далавера съчетана с преднамерен геноцид
Това обаче хич не е хубу ...  :m1201:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5204 -: Март 26, 2021, 15:58:15 »
Ми не е убаву, Джидже, ама се затварят болници за операции, онкоболни, сърдечно съдови и про
чее, щото ще се вардим от ковида. Ама за предишните болежки  има бая голем контингент, който си ходи там периодично и дето, като нема адекватна здравна грижа, ше го пишете за жертва на ковида.
Точно вчера, едно 12 годишно дете е разкарвано 6 часа по болници /майка му и баща му с положителен тест за ковид, то вчера е проявило симптоми/, които не са намерили време и място за него ...и то в София!Детето е астматик! Да не си посмяла вече и една дума в прослава да продумаш за назначените идиоти в НОЩ!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5205 -: Март 26, 2021, 16:05:13 »
Ми не е убаву, Джидже, ама се затварят болници за операции, онкоболни, сърдечно съдови и про
чее, щото ще се вардим от ковида. Ама за предишните болежки  има бая голем контингент, който си ходи там периодично и дето, като нема адекватна здравна грижа, ше го пишете за жертва на ковида.
Точно вчера, едно 12 годишно дете е разкарвано 6 часа по болници /майка му и баща му с положителен тест за ковид, то вчера е проявило симптоми/, които не са намерили време и място за него ...и то в София!Детето е астматик! Да не си посмяла вече и една дума в прослава да продумаш за назначените идиоти в НОЩ!
На фона на затварянето и отлагането на планови операции у нас, вчера трима юнака заминаха за Турция да си присаждат коса.
Никакъв проблем, даже им правят отстъпка, качиха се на една кола и заминаха. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5206 -: Март 26, 2021, 16:13:28 »
И за какво ли им е коса?!  :b0201: Сичко ни е наред, само косата ни е грижа... Как беше за Мара?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5207 -: Март 26, 2021, 16:17:23 »
Точно вчера, едно 12 годишно дете е разкарвано 6 часа по болници /майка му и баща му с положителен тест за ковид, то вчера е проявило симптоми/, които не са намерили време и място за него ...и то в София!Детето е астматик! Да не си посмяла вече и една дума в прослава да продумаш за назначените идиоти в НОЩ!
Когато осъзнаете, че капиталистическата държава е на капиталистите всичко си идва на място. Има обяснение.
Писъл съм го вече: Първо си "claim" - вате  държавата после искате нещо от нея. Сега искате от чужда държава. Нали не сте капиталисти?
На 4 - ти ОПГ да се уволни!
« Последна редакция: Март 26, 2021, 16:24:15 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5208 -: Март 26, 2021, 16:21:22 »
И за какво ли им е коса?!  :b0201: Сичко ни е наред, само косата ни е грижа... Как беше за Мара?

Quote (selected)
САЩ: Ерата на Зуум дава тласък на естетичната хирургия
https://e-vestnik.bg/33712/sasht-erata-na-zuum-dava-tlasak-na-estetichnata-hirurgia/
Всички си седят пред мониторите на хоумофис и си преглеждат записите, не се харесват и...
Преди го правеха само селфиманиаците сега се включиха и други зомбирани.
Чиста проба изтрещяване, една от многото ковидмании.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5209 -: Март 26, 2021, 16:21:34 »
Индия, 22.03.2021
https://twitter.com/ANINewsUP/status/1374036948759629828?fbclid=IwAR2K12vOz1zfeM50sCzNCM71376xKmZQ5A2WacQbrEzCZ_NAJfJMc3h8bAc

Уттар-Прадеш (Индия)
 Имеют наихудшую возможную комбинацию
 130 миллионов, которые не следуют социальному дистанцированию и не носят маски
 Результат: в среднем ДВА смертельных случая в день от Covid.
 Их стратегия с конца августа - ивермектин. Как раннее лечение, а также как профилактика



Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5210 -: Март 26, 2021, 16:27:52 »
Сам си подстригвам, колкото коса ми е останала, на N 2,  мъжко подстригване в кварталната последно ми искаха 6 кинта, преди 5 г.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5211 -: Март 26, 2021, 16:32:05 »
На 6.02 почина Христо Цонков в Габрово, ваксиниран, в последствие “заразен” с Kовид. В неделя почина ваксиниран с "АстраЗенека", отново “заразен” след имунизиране. След това с две дози "Пфайзер" колабира и умря д-р Евгений Александров в Плевен, отново с Ковид! Във ВМА, дни наред бере душа Иван Савов, ваксиниран с "АстраЗенека" и отново с Kовид. Ваксиниран с "Модерна" е в тежко състояние в друга столична болница, също с Kовид. На умрелите, разбира се, не беше направена аутопсия. Държавата я нямаше.
Продължават да пишат „Ковид“, продължават да не правят аутопсии. Даже не уточняват починалите ваксинирани. Това е цинизъм, на който е способен само онзи, дето ако му свалят пагоните, сестрите ще му бият чембери от сутрин до вечер. Това е цинизъм, който може Борисов и онова недоразумение, клечащо в кабинета на здравния министър.
Настояваме за сериозна информационно-аналитична справка за последствията от ваксините както първа, така и втора, върху здравето на хората и публична информация за хората, които са починали след ваксиниране. Другото е убийство, което правят тези индивиди с българското население.
Румен Петков във фейсбук
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5212 -: Март 26, 2021, 16:39:18 »
 kаily,
Поне от книжките трябва да се знае, че аутопсия се прави само ако има съмнения за насилствена смърт. Паталогоанатомите са единици. Не е възможно да се прави аутопсия за всеки умрял в БГ или където и да е по света. Не си ли задавате въпроса: "Кой ще плаща?".
Много е спекулира с тези аутопсии. Навсякъде. Няма ресурс за масови аутопсии.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5213 -: Март 26, 2021, 16:47:31 »
Тя говореше за аутопсия и проучване на починали след имунизация, смятам че е права. Но ще направи лоша реклама на ваксините.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5214 -: Март 26, 2021, 16:51:14 »
kаily,
Поне от книжките трябва да се знае, че аутопсия се прави само ако има съмнения за насилствена смърт. Паталогоанатомите са единици.
Не съвсем, не съвсем. Па старата нормативна уредба, не знам дали е отменена, на всеки починал в болнично заведение се правеше аутопсия.  И във всяка малка районна болница има назначен патоанатом. В повечето случаи - без  специалност. В 90 % от случаите - един от хирурзите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5215 -: Март 26, 2021, 17:04:11 »
И за какво ли им е коса?! Сичко ни е наред, само косата ни е грижа... Как беше за Мара?

Quote (selected)
САЩ: Ерата на Зуум дава тласък на естетичната хирургия
https://e-vestnik.bg/33712/sasht-erata-na-zuum-dava-tlasak-na-estetichnata-hirurgia/
Всички си седят пред мониторите на хоумофис и си преглеждат записите, не се харесват и...
Преди го правеха само селфиманиаците сега се включиха и други зомбирани.
Чиста проба изтрещяване, една от многото ковидмании.
Ню-ню

Щото не ковид-пандемията е непременно причината за появата на Зуум!
Я помисли малко ... 

« Последна редакция: Март 26, 2021, 17:07:04 от Джиджи »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5216 -: Март 26, 2021, 17:11:02 »
kаily,
Поне от книжките трябва да се знае, че аутопсия се прави само ако има съмнения за насилствена смърт. Паталогоанатомите са единици.
Не съвсем, не съвсем. Па старата нормативна уредба, не знам дали е отменена, на всеки починал в болнично заведение се правеше аутопсия.  И във всяка малка районна болница има назначен патоанатом. В повечето случаи - без  специалност. В 90 % от случаите - един от хирурзите.
Нали  говорим за миналата година някъде около 120 000 умрели? Доколкото разбрах в БГ има само 5-6 паталогоанатома. Аутопсията си върви с хистологични изследвания, изследвания за отрови, предозиране с  лекарства...
Кой плаща? Това, че хирург ще направи аутопсия е несериозно. Сигурно го може, но какви изводи ще направи?
Ако не четете мен, четете "Muktata"* от Франция. Той си пишеше: Няма умрял от Ковид. Няма такава графа! Попълва се това от което е умрял.

*От форума на СЕГА. Той поне си е доктор. Надявам се да си е жив и здрав.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 17:23:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9575
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5217 -: Март 26, 2021, 17:25:53 »
Butch, очевидно, че не говорим за миналата година. Р.Петк., когото дълбоко не уважавам, говори за починали след двойна ваксинация, няма как да говори за миналата година.
Нали уг след ваксиниране няма починали, ако има тук-там, редно е да се аутопсират.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11178
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5218 -: Март 26, 2021, 17:32:35 »
Рекидж, дано си вече по нанадолнището, но внимавай, точно тогава се получават усложненията - след седмия ден обикновено.
При суха кашлица дори и слаба, неспадаща под 37.5 температура - скенер! Не рентгенова снимка, а скенер.
Точно от тази точка закъснях с два дни, свари ме в събота, домързя ме, и отидох понеделник.
Резултат - обхванати от пневмония бели дробове 25-50%. Следва 10 дни болница и т.н.
Оправяй се!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5219 -: Март 26, 2021, 17:32:53 »
Butch, очевидно, че не говорим за миналата година. Р.Петк., когото дълбоко не уважавам, говори за починали след двойна ваксинация, няма как да говори за миналата година.
Нали уг след ваксиниране няма починали, ако има тук-там, редно е да се аутопсират.
Тази година не се мре по-малко от миналата. В БГ.
За едно си права: Компаниите производители на ваксини трябва да си плащат за тези изследвания за "реакции" след ваксинация. Иначе излиза, че си правят безплатно тестване на продукта. Никаква отговорност. Няма защо да се натоварват болниците с "излишни" разходи за аутопсии. Това просто не е тяхна работа. Тяхната работа е да ви (ни) лекуват. Изследователската работа - другаде. Други фондове.
Така ги виждам нещата. Но в БГ (а и не само) си има торба акъллии и става това което става.
« Последна редакция: Март 26, 2021, 17:36:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"