Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:43:19

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044776 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13260 -: Октомври 23, 2021, 19:12:29 »
Джиджито е алергична към част от съставките на ваксината, така че не може да се ваксинира. Ако си знаел, че е алергична, то постът ти е страшна простащина.
Цъ!
Два дена хафторитети обясняват неистово че такова нещо като опасност от алергии няма.
Било шменти капели да не вярваме на алерголозите те били шамани.
Сега на мода инфекциониостите ваксинисти.
Брей колко бързо се развива нАуката тия дни. :nuts:

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13261 -: Октомври 23, 2021, 19:16:28 »
Уважаеми колеги, ставаме свидетели на Невероятен обрат. Ярослейв все със същата истерия взе да скача срещу ваксинациите

 :0007:

вчерашните опорки са си били за вчера, днешните са си за днес.
тва троловете не са длъжни да помнят повече от работната си смяна за кво трее да скрибират.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13262 -: Октомври 23, 2021, 19:23:51 »
Наблюдава се един такъв феномен.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13263 -: Октомври 23, 2021, 19:24:34 »
Асолке, слаби нерви май има. Що си толкоз изнервена, хапчетата ли ти скриха, мъжа ти ли  почна да те бие?  :crying_with_laughter-3302:

Обяснявам ноо бавно, като за дебили! В заповедта съществува текст "работещи в закрити пространства". Тва последното асимилира ли го? Е, ако случайно си зацепил, ще се сетиш ли колко точно народ работи в "закрити пространства"?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13264 -: Октомври 23, 2021, 19:25:18 »
Тестове за преболедували няма, освен ако не си бил в болница. А тестове за "здрав" никой не е луд да си прави през ден.
когато прес пролетта се усъмних, че иам ковид, отидох ф Цибалаб да ми бръкнат фноса, отварям скоба, срещу 99лв да им бръкнат ф бакърената да им бръкнат, затварям скобата, те ми бръкнаха ф носа, дадох си егенето и се прибрах фкъщи да страдам. Сега внимавай...

...слет два дни ми се обадиха първо од РЗИ-то, а после од полицията, информирайки ме, че иам ковид.
 
Днес, претполагайки, че теа палячофци са ме фходирали ф списъка си с преболедували, си въведох данните на сайта https://www.his.bg/bg/dgc, оказах се праф ф претположението си и си извадих тъпия сертификат.

gossinger

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13265 -: Октомври 23, 2021, 19:27:37 »
 :no!: :t1207: :t1233:

Yaroslav -- това е второ предупреждение. На третото заминаваш към южния полярен кръг.

Към останалите -- функцията за игнориране на потребител в този форум е активна и не е трудна за използване.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13266 -: Октомври 23, 2021, 19:27:49 »
-

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13267 -: Октомври 23, 2021, 19:28:48 »
:no!: :t1207: :t1233:

Yaroslav -- това е второ предупреждение. На третото заминаваш към южния полярен кръг.

Към останалите -- функцията за игнориране на потребител в този форум е активна и не е трудна за използване.

Кой па е тоя вон госонгер? Кой се крие страхливо зад тоя ник, поименно?  :crying_with_laughter-3302: Асолките могат да заплашват с бой и да псуват, да наричат всички дебили, па нашия зает да пази антиваксърската кауза от инакомислещи  :crying_with_laughter-3302: Очевидно се очаква да стоя, асолките да ме наричат дебил, па аз да мълча, тъй ли, админче? :lol:

Това предупреждение знаеш какво да правиш с него. Както съм тук, така и мога да се махна, не ми пука хич. Като форумът остане без инакомислещи, да не се оплакваш  къде са отишли дискусиите :i_sheepish:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13268 -: Октомври 23, 2021, 19:31:54 »

Аз все още смятам, че в този форум (за разлика от доста други) пишат интелигентни и възпитани хора. За мен каруцарско-докерски жаргон с лични обиди, епитети и пр. е меко казано неестествен.
Също като в кръчма "Паралел 48" - имаше такава към края на 70те  на автогара Връбница в София.

Какъв е спорът: Ти защо се ваксинира? А ти пък защо не се ваксинира? Както всяко друго нещо, ще има и поддръжници и опоненти и всеки от тях ще защитава своята теза. Това повод ли е да се обиждаме?....Преди до около 6 м спорехме много яко с най-добрия ми приятел (като братя сме). Усетих, че това не отива на добре и му казах: Иване, не си струва да разваляне 50+ приятелство за нещо, което не зависи от нас и не можем да променим. Е, сега пак си говорим всяка седмица по час-два, за каквото ни дойде наум, но темата Ковид е табу. Уважение на личното мнение и избор.

Вече споменах, че аз съм признат като негоден за "военна служба" - те за ваксинация, та нямам кон в това надбягване. Но няколко факта:
- Не тези които не желаят да се ваксинират какво им пречат ваксинираните? Дори да им поникне ново ухо или да речем опашка - неваксинираните няма да са потърпевши.
- На ваксинираните - какво ви пречат неваксинираните? Нали вие ще сте ОК - т.е. няма повод да се притеснявате, понеже ще изкарате болестта много по-леко? М/у другото това "по-леко" е силно афиф. Имам предвид - някои хора умират, някои лежат в болница дълго време, а трети даже не го усещат и дори не знаят, че са го карали. Зависи от състоянието на организма, възраст и пр.. Каква е базата за сравнение "леко-тежко"? Моят шурей (неваксиниран) го изкара вече 2 пъти. Сподели, че 2-рия път е било много по-леко. На това вярвам, защото един и същи човек изкарва същата болест при същите начални условия (вакцинация). Последно един цитат от CDC:"... People who are vaccinated are still at possible risk for getting and spreading virus variants ..."

Ta ще обобщя с края на един руски виц: А почему товарищи вы так озверились?

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13269 -: Октомври 23, 2021, 19:33:23 »
Кой па е тоя вон госонгер?

собственик на форума и администратор на същия.

тук си, щото на него му е хрумнало да отдели сили и ресурс, за да има къде да си хортуваме.

други питания?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13270 -: Октомври 23, 2021, 19:33:50 »
Кой па е тоя вон госонгер? Кой се крие страхливо зад тоя ник, поименно? 
:popcorn:

Поздравявам участниците, затаили дъх, с песента One Way Ticket

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13271 -: Октомври 23, 2021, 19:33:58 »
Кой па е тоя вон госонгер? Кой се крие страхливо зад тоя ник, поименно?  :crying_with_laughter-3302: Асолките могат да заплашват с бой и да псуват, да наричат всички дебили, па нашия зает да пази антиваксърската кауза от инакомислещи  :crying_with_laughter-3302: Очевидно се очаква да стоя, асолките да ме наричат дебил, па аз да мълча, щото някакво скрито зад незнаен ник админче тъй рекло? Айде поне се покажи  :lol:

Това предупреждение знаеш какво да правиш с него. Като форумът остане без инакомислещи, да не се оплакваш  къде са отишли дискусиите :i_sheepish:

Ти не си инакомислещ, а посредствен бъг :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13272 -: Октомври 23, 2021, 19:34:46 »
МЪЛНИЯ
Дедо Нафърфорий рече, че ще прави отстъпка 30% на неваксиниралите се божи чада...
П.П. Промоцията е  е до изчерпване количествата...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13273 -: Октомври 23, 2021, 19:35:34 »
МЪЛНИЯ
Дедо Нафърфорий рече, че ще прави отстъпка 30% на неваксиниралите се божи чада...
П.П. Промоцията е  е до изчерпване количествата...

и пак тролиш. не ти ли идва вече малко нанагорно?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13274 -: Октомври 23, 2021, 19:37:20 »
Quote (selected)
Не тези които не желаят да се ваксинират какво им пречат ваксинираните?

Не ми пречат, това си е техен избор. Почват да ми пречат, когато решат, че задължително трябва да ме ваксинират мен, включително и чрез административен произвол/форма на изнудване/

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13275 -: Октомври 23, 2021, 19:46:37 »
Добре, де... Като пусна нещо от ТАСС, чета за демокрация, която убива, за капиталисти-фашисти... за... да... да не продължавам...
Нали всички правителства, вероизповедания и наднационални световни организации всекидневно, ежечасно... катаминутно ни призовават да се ваксинираме? Тук се шири отявлена глупотия, превръщане на собствените мании и фобии в "знание" от първа инстанция... а не можем дори да им се посмеем?
Нали - все още - сайтът - не е рупор за антиваксърски  съзаклятници? А?
Или греша?

но не е и рупор за разпространяване на ваксърски малоумия.

И дефинирахме разлика между ваксъри и ваксинирани.

Трудно ли е да го разбереш или противоречи на лиХчетата?


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13276 -: Октомври 23, 2021, 19:50:23 »
Барма, аре стига си плямпал глупости. Кат искаш да те бодат без гаранции за нищо дор два, три пъти у годината- твоя воля. Ама недей да опошляваш нещата и да се караш с хората, от които със сигурност ще имаш нужда, като се окъкат плазмодиите

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13277 -: Октомври 23, 2021, 20:01:59 »
Барма, аре стига си плямпал глупости.
Кое е глупост? Истина ли е, че всички премиери, президенти, патриарси, папата... и йощ доксан докуз световни авторитети ежедневно ни приканват да се ваксинираме? - Истина!!!
Истина ли е, че голямо количество - от тук пишещите - слага "фашисти" наляво, дясно ... и където им дойде на ума? Истина е!!!
Истина ли е, че тия, които приканваме за вслушване в разума, сме единици, а форума се е превърнал в един от форлауферите на антиваксърите? Истина е! Е?
Апропо след като е "дефинирана" разликата между "ваксъри" и ваксинирани, защо не "дефинирате" и разликата между антиваксъри и неваксирани?
Да ти кажа ли, Асол, защо? Защото такава няма!
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13278 -: Октомври 23, 2021, 20:02:11 »
Докато не затворим темата каманисти-фашисти, няма са упрайм. Троскотът върви на бедна почва и е много устойчив.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13279 -: Октомври 23, 2021, 20:10:11 »
Quote (selected)
защо не "дефинирате" и разликата между антиваксъри и неваксирани?
Да ти кажа ли, Асол, защо? Защото такава няма!

Глупости! Няма вариант да ме убедиш, че ще ще ме профилактират успешно, още га не са измислили лек. Няма! Аз не съм идиот и чета от около половин век. И то не кретени във фейса. Пастьор, за разлика от съвременните задници е изпитвал изобретенията върху себе си, а не е мрънкал, че нема да се ваксинира с произвидението си, щото било конфликт на интереси. Дръж се сериозно!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13280 -: Октомври 23, 2021, 20:14:05 »
Един въпрос към колегите-антиваксъри*:

Кой од  вас е имал ковид?


Не се блъскайте, един по един.


Забелешка: Ако некой од вас изтреска, че тоа въпрос претставлява груба намеса ф личния му/ѝ живот, ще добавя че тва също е одговор. Кайли одговори точно по тоа начин и не изпита никви странични ефекти, ако изключим че изпадна фпълна безтегловност.





----------
* пофтарям, анти-ваксъри. Ако ено нещо ходи като патица, кряка като патица и има фкус на патица, то е патица, А не е примерно некой, който од девет до пет работи патица, но фсвободното си време е некво съфсем друго животно.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13281 -: Октомври 23, 2021, 20:20:39 »
Един въпрос към колегите-антиваксъри*:

Кой од  вас е имал ковид?


Не се блъскайте, един по един.


Забелешка: Ако некой од вас изтреска, че тоа въпрос претставлява груба намеса ф личния му/ѝ живот, ще добавя че тва също е одговор. Кайли одговори точно по тоа начин и не изпита никви странични ефекти, ако изключим че изпадна фпълна безтегловност.





----------
* пофтарям, анти-ваксъри. Ако ено нещо ходи като патица, кряка като патица и има фкус на патица, то е патица, А не е примерно некой, който од девет до пет работи патица, но фсвободното си време е некво съфсем друго животно.

Първо - не съм антиваксър, ако и мнението ми за новата ви мода да фърля кал в таз ниша
Второ - сигурно съм го карала, ама  не съм разбрала. Имам порядъчно количество антитела и почти цели две години постоянен контакт с хора, дето са били диагностицирани с новото чудо. Даже съм и гледала такова, докато се оправи. Други въпроси имаш ли?

п. п. Давам си абсолютна сметка, че не съм безсмъртна, но нямам никакво намерение да търся потенциални обминяеми в популацията, щото трее да си наглеждам редовно кожата
« Последна редакция: Октомври 23, 2021, 20:29:37 от Aсол »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13282 -: Октомври 23, 2021, 20:25:59 »
"Глупости! Няма вариант да ме убедиш, че ще ще ме профилактират успешно, още га не са измислили лек. Няма!"
Защо си мислиш, че всичките тия президенти, прайм-министри, патриарси, папа, световни светила... са опрели до твоето "профилактиране"?
И кой от вас е толкова самонадеян, че да смята, че тоя "заговор" е против величавата му личност? Нивям вярвате, че Светът се интересува от вашите терзания? И ви познава поименно - отчитайки вашата "тежест" при решаване на световните проблеми? А?
Дрова рубить, щепки летать ...

Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13283 -: Октомври 23, 2021, 20:26:26 »
В заповедта съществува текст "работещи в закрити пространства"
Къде в заповедта има такова нещо?
Сериозно питам.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13284 -: Октомври 23, 2021, 20:30:04 »

Второ - сигурно съм го карала, ама  не съм разбрала. Имам порядъчно количество антитела и почти цели две години постоянен контакт с хора, дето са били диагностицирани с новото чудо. Даже съм и гледала такова, докато се оправи. Други въпроси имаш ли?

Да, иам един допълнителен въпрос, щото изказването
Quote (selected)
Имам порядъчно количество антитела
ме оздачи, фсмисъл хем знаеш, че имаш антитела, хем не знаеш дали си имала ковид. Интересно. Нейсе, ето го въпросът:

 Питала ли си се, дали фпериода, когато може би си имала/нямала ковид не си заразила некого?




Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13285 -: Октомври 23, 2021, 20:31:53 »
Кое е глупост? Истина ли е, че всички премиери, президенти, патриарси, папата... и йощ доксан докуз световни авторитети ежедневно ни приканват да се ваксинираме? - Истина!!!

Е, и? Откога политиците се превърнаха в авторитети, особено като се знае, че почти винаги действат по целесъобразност?

Истина ли е, че голямо количество - от тук пишещите - слага "фашисти" наляво, дясно ... и където им дойде на ума? Истина е!!!

Във форума са около 170 регистрирани участника, а активно пишещите са около 30-на човека. Бихте ли уточнили колко от тях слагат наляво-надясно „фашисти“. Да видим защо аджеба използвате определението „голямо“.

Истина ли е, че тия, които приканваме за вслушване в разума, сме единици, а форума се е превърнал в един от форлауферите на антиваксърите? Истина е! Е?

Ами не е истина. Защото към разум призовават хора и от двете групи.

Апропо след като е "дефинирана" разликата между "ваксъри" и ваксинирани, защо не "дефинирате" и разликата между антиваксъри и неваксирани?
Да ти кажа ли, Асол, защо? Защото такава няма!

И след тези изхвърляния очаквате някой да ви приеме сериозно?

А глупост е всичко онова, което е заградено като цитат и е казано от вас в коментара ви.

Светът, за ваше съжаление, не е само черно-бял, има и много нюанси в него.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13286 -: Октомври 23, 2021, 20:33:38 »
Ставаме свидетели само на това, че прехваленото соц образование не е дало дара на "четенето с разбиране" на около 80% от населението на територията и на 95% от човеконаселението на форума
Брей, как пък ги изчислихте тия проценти? А Вие да не би капиталистическо образование да сте получили? Образованието не прави човека по-умен. То просто дава някои основни знания и (само социалистическото) ключ към разбиране на света. Оттам нататък човек се учи сам. Цял живот.

Но немедицинското образование почти не дава познания, да не говорим за опит, по гигантската област от човешкото знание и практика, наречена медицина. Така че ако сте случайно лекар (в което силно се съмнявам!), признайте си веднага, защото повечето тук не сме.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13287 -: Октомври 23, 2021, 20:33:42 »
тоя "заговор" , не е против, а е за ..... едни пари.
Както е винаги.
 
А секви политици ..... просто нямат избор. Това е единствения начин да покажат, че правят нещо. Верно рисково е и те го знаят, но просто нямат избор.
Има разбира се и друг начин. демострирания от китайците, но нито имат капацитет, нито "дупе", нито инструментариум за него. Така че ще се правят на маймуни, нямат избор.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13288 -: Октомври 23, 2021, 20:36:57 »
Второ - сигурно съм го карала, ама  не съм разбрала. Имам порядъчно количество антитела и почти цели две години постоянен контакт с хора, дето са били диагностицирани с новото чудо. Даже съм и гледала такова, докато се оправи. Други въпроси имаш ли?

Асол, проблемът с антителата е, че не е ясно дали са специфични за SARS-Cov-2 или не. И не знам дали тестовете за антитела правят разлика между отделните антитела. Така, че не бих твърдял, че съм изкарал ковид само по показанията от такъв тест.

То ако се замислиш в тази посока, ще излезе, че и PCR теста не трябва да се използва за диагностициране на ковид :nuts:
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13289 -: Октомври 23, 2021, 20:37:09 »
Къде в заповедта има такова нещо?
Сериозно питам.

Чети си препратките към законите, щото у заповедта има доста такива и почнИ да мислиш.
Аз, лично смятам, че ако ще е гарга - треба да е рошава! Всичкото чиновник да бъде немедлено поставено в същата ситуация. Доколкото си спомням, ни се проглушиха ушите, че чантаджиите живеят, дишат и работят заради "бизнеса и гражданите" :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13290 -: Октомври 23, 2021, 20:39:58 »
Да, иам един допълнителен въпрос, щото изказванетоме оздачи, фсмисъл хем знаеш, че имаш антитела, хем не знаеш дали си имала ковид. Интересно. Нейсе, ето го въпросът:

 Питала ли си се, дали фпериода, когато може би си имала/нямала ковид не си заразила некого?

Разбрах, че имам антитела заради моята приятелка, която ни довлече Делта от Нова Зеландия. Бех контактна

Наистина не знам, Принце, дали тези антитела са срещу туй чудо. Със сигурност, обаче, знам, че от две години насам съм била контактна и не само, с  не един и два пъти с диагностицирани с таз нова болест

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13291 -: Октомври 23, 2021, 20:41:02 »
когато прес пролетта се усъмних, че иам ковид, отидох ф Цибалаб да ми бръкнат фноса, отварям скоба, срещу 99лв да им бръкнат ф бакърената да им бръкнат, затварям скобата, те ми бръкнаха ф носа, дадох си егенето и се прибрах фкъщи да страдам. Сега внимавай...

...слет два дни ми се обадиха първо од РЗИ-то, а после од полицията, информирайки ме, че иам ковид.
 
Днес, претполагайки, че теа палячофци са ме фходирали ф списъка си с преболедували, си въведох данните на сайта https://www.his.bg/bg/dgc, оказах се праф ф претположението си и си извадих тъпия сертификат.
Това е много добре, но трябва да си направиш теста, докато си болен. Ако закъснееш, едва ли болезненото бъркане дълбоко в носа ще даде нещо. Или се лъжа?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13292 -: Октомври 23, 2021, 20:41:05 »
Незнам КЗД, която е единствения оторизиран орган в България вече се прознесе, че заповедта на здравния министър в този и вид въвежда дискриминация. МИсля, че заповедта вече би трябвало да е нищожна.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13293 -: Октомври 23, 2021, 20:42:28 »
Хмм, рекиджа какъв въпрос задал, ама към кого? На мен не ми е известно в този форум да пишат антивяксъри, така че няма кой да му отговори.

Но пък има и 3-4 човека, които не чета, може от тях ...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13294 -: Октомври 23, 2021, 20:43:58 »
Чети си препратките към законите, щото у заповедта има доста такива и почнИ да мислиш.
Изрично спомена, че в заповедта има такъв текст. Затова попитах, защото не съм го видял и мислех, че може да съм го пропуснал. Ако пък коментираш заповедта без да си я чела, може да не е толкова назидателно и без "дописване".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13295 -: Октомври 23, 2021, 20:50:47 »
Като се заговори за контактни, се сещам за криминалистите. Ма там работите  са близо порядък по-надеждни.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13296 -: Октомври 23, 2021, 20:51:34 »
Прави впечатление и усърдието с които някои хора убеждават как тези, които изкарват средства, трябва да дават повече и повече данъци и осигуровки, за да има грижа за ближния. Когато със същата цел се заговори за ваксиниране, приказката им изведнъж става "да се оправят както могат", "не ми се месете в личните дела" и "не искайте такива работи от мен". Направо либертарианци-лейзерфериати от най-крайното крило. Интересна трансформация, в зависимост от темата.  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13297 -: Октомври 23, 2021, 20:54:32 »
проблемът с антителата е, че не е ясно дали са специфични за SARS-Cov-2 или не.

Това с противотелата е неква глупост. Кво като имаш противотела? Симптоми имаш ли? Всеки е здрав, докато не се разболее. Опитваме се да регулираме един естествен процес на развитието на вируса. Аз, например, за какво да си правя тест? За две години два пъти карах на крака некво грипоподобно,. Последния път преди една седмица. За какво ми е да знам дали съм карал ковид, дали имам противотела и т.н.?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13298 -: Октомври 23, 2021, 20:54:59 »
Ставаме свидетели само на това, че прехваленото соц образование не е дало дара на "четенето с разбиране" на около 80% от населението на територията и на 95% от човеконаселението на форума

И аз така мисля, но погледнато от друга отправна точка. Та за да не се мъчите неразбрани и подритвани от простащината и дебелоглавието на "анти-ваксърите", що не вземе вашата агитка да си отвори своя си тема? Например със заглавие: - "Ваксините заместват слънцето и въздуха на всяко живо същество!" и други подобни?... Може и друго - ваша работа. Но със сигурност ще привлечете някоя и друга заблудена душа да се осефери.
 :0007:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13299 -: Октомври 23, 2021, 20:56:57 »
Прави впечатление и усърдието с които някои хора убеждават как тези, които изкарват средства, трябва да дават повече и повече данъци и осигуровки, за да има грижа за ближния. Когато със същата цел се заговори за ваксиниране, приказката им изведнъж става "да се оправят както могат",

Глупости! На луд ли се правиш? Или си единственият, който още не е разбрал, че ваксината пази единствено ваксинирания, а не околните. Ти ако си ваксиниран, можеш да заразиш всички около себе си. Чат ли си? За каква "отговорност" към другите говориш?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13300 -: Октомври 23, 2021, 20:57:04 »
Един въпрос към колегите-антиваксъри*:

Кой од  вас е имал ковид?


Не се блъскайте, един по един.


Забелешка: Ако некой од вас изтреска, че тоа въпрос претставлява груба намеса ф личния му/ѝ живот, ще добавя че тва също е одговор. Кайли одговори точно по тоа начин и не изпита никви странични ефекти, ако изключим че изпадна фпълна безтегловност.





----------
* пофтарям, анти-ваксъри. Ако ено нещо ходи като патица, кряка като патица и има фкус на патица, то е патица, А не е примерно некой, който од девет до пет работи патица, но фсвободното си време е некво съфсем друго животно.

Въпросът е некоректен.
Твоите антиваксъри не са истински антиваксъри.
Те не вярват на конкретните ваксини против коронавируса защото патката ходи като кокошка и кряка като фазан.
Спомни си за онези ваксини с които ни боцкаха.
Те ни предпазваха да не заболеем, а не да заболеем и да изкараме болеста по-леко.
Такава е разликата.

Отделно за ковида.

Активен AnonimusBG
Just Member
*****
Коментари: 4243
Профил Ел. поща Лично съобщение (Активен)

Re: Коронавирус в България
« Отговор #6534 -: Май 18, 2021, 13:48:26 »
Quote (selected)
Айде.
Дойде и моят ред.
Успях да го лепна някъде.
Вчера след обяд направих ПСР.
Днес рано сутринта ми пратиха честитка на пощата.
Събота - 38,2
Неделя - 37,8
Понеделник - 36.9
Вторник - 36,7
Нагъвам антибиотици.
Мисля след 2-3 дни да си направя КТ на белия дроб.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13301 -: Октомври 23, 2021, 21:00:01 »
Има мазохисти дето обичат да ги бучкат отвсякъде. Всяко нарушаване на цялостта на тялото/кожата е риск.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13302 -: Октомври 23, 2021, 21:07:52 »
Апропо след като е "дефинирана" разликата между "ваксъри" и ваксинирани, защо не "дефинирате" и разликата между антиваксъри и неваксирани?

 Тъй, тъй - просто е, даже и ти би могъл да се сетиш, много е просто:

- "Антиваксър" е информиран, просветен НЕваксиниран. Докато редови неваксиниран има повишена чувствителност да разпознава клопките, та да не падне в тях.

Докато:

- Ваксиниран е излъгал се или излъган, доверчив НЕваксиниран. Докато злостен Ваксиниран е минал се, късно информирал се, не доразбрал бивш неваксиниран.

- А пък Ваксиниран бивш Антиваксър, е принуден, изнуден или слабохарактерен бивш информиран неваксиниран.
 :cool-1084:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13303 -: Октомври 23, 2021, 21:12:27 »
Една картинка струвала хиляда думи:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13304 -: Октомври 23, 2021, 21:15:29 »
"Цитат на: дедо Барми в Днес в 20:01:59
Апропо след като е "дефинирана" разликата между "ваксъри" и ваксинирани, защо не "дефинирате" и разликата между антиваксъри и неваксирани?"
"Тъй, тъй - просто е, даже и ти би могъл да се сетиш, много е просто:

- "Антиваксър" е информиран, просветен НЕваксиниран. Докато редови неваксиниран има повишена чувствителност да разпознава клопките, та да не падне в тях.

Докато:

- Ваксиниран е излъгал се или излъган, доверчив НЕваксиниран. Докато злостен Ваксиниран е минал се, късно информирал се, не доразбрал бивш неваксиниран.

- А пък Ваксиниран бивш Антиваксър, е принуден, изнуден или слабохарактерен бивш информиран неваксиниран."

Ето това исках да прочетете... на мен то ми е достатъчно...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13305 -: Октомври 23, 2021, 21:17:19 »
Тази думичка "antivaxxer" (също като "conspiracy theorist") е купешка, вносна и нацелена към хора, които не сме срещу ваксините изобщо, а само срещу незавършилите пълния цикъл изпитания препарати, с които трябва "доброзорно" да се "боцнем". Така че тук няма "antivaxxers". Точка! Ако ще използваме ингилизки думички, предлагам "dissidents", т.е. несъгласни с официалната политика. Звучи много по-добре, нали? Може и "sceptics". Също не звучи зле, нали?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13306 -: Октомври 23, 2021, 21:20:51 »
Лъчо, на ТЯХ им е в табиета, да се мъчат да стигматизират с някаква лепка, хората. Тези, които ни ИМ уйдисват на болните мозъци.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13307 -: Октомври 23, 2021, 21:22:54 »
Асол, знам, че не е тук мястото, но искам да те попитам каква е позицията на бсп за сертификатите? Одобряват ли ги по принцип (но с гратисен период) или са принципно против?

Благодаря ти!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13308 -: Октомври 23, 2021, 21:34:40 »
Асол, знам, че не е тук мястото, но искам да те попитам каква е позицията на бсп за сертификатите? Одобряват ли ги по принцип (но с гратисен период) или са принципно против?

Благодаря ти!

Отговорих ти на лични

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13310 -: Октомври 23, 2021, 21:41:18 »
проф. Ваня Добрева - депутат от листата на БСП
тази  :i_sheepish:, дори само заради идиотщината си, че било мноо убаво да се ваксинарат децата, повече нямада припари в листи. Ще си го поставя за цел!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13311 -: Октомври 23, 2021, 21:48:45 »
Въпросът е некоректен.
Твоите антиваксъри не са истински антиваксъри.
Те не вярват на конкретните ваксини против коронавируса защото патката ходи като кокошка и кряка като фазан.
Спомни си за онези ваксини с които ни боцкаха.
Те ни предпазваха да не заболеем, а не да заболеем и да изкараме болеста по-леко.
Такава е разликата.

Отделно за ковида.

Активен AnonimusBG
Just Member
*****
Коментари: 4243
Профил Ел. поща Лично съобщение (Активен)

Re: Коронавирус в България
« Отговор #6534 -: Май 18, 2021, 13:48:26 »
Quote (selected)
Айде.
Дойде и моят ред.
Успях да го лепна някъде.
Вчера след обяд направих ПСР.
Днес рано сутринта ми пратиха честитка на пощата.
Събота - 38,2
Неделя - 37,8
Понеделник - 36.9
Вторник - 36,7
Нагъвам антибиотици.
Мисля след 2-3 дни да си направя КТ на белия дроб.

можеше просто да кажеш "да, изкарах ковид".

С оглет на личните ти фпечатления од тва заболяване, чуфстваш ли се квалифициран да препоръчваш на хората да не се ваксинират?
Питам, щото въф форума ти праиш точно тва. Препоръчваш на хора, които може да нямат твоя(и моя) късмет да се оставят да ги дрънне ено потенциално ацки сериозно заболяване.

Ква е твоята персонална одговорност за избора на фсеки, който реши да се фслуша фпрепоръките ти?
Отговорът е - гигантска.

Готоф ли си да я носиш?
Очевидно не си, щото вече си я прехвърлил на империалистите, финасовия елит и разните други душмани на човечеството.


-------------

ок, рекапитулацията дотук е:
1(един) анти-ваксър е изкарал ковид и 1(една) не знае дали го е или не го е преболедувала.
2 (и двамата) не праат връска между  од ена страна действията и думите си и од друга, техните възможни послетствия за околните.






Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13312 -: Октомври 23, 2021, 21:58:37 »
Quote (selected)
и двамата) не праат връска между  од ена страна действията и думите си и од друга, техните възможни послетствия за околните.

Аре да не се напъваш да праиш грандиозни обобщения, става ли? Щото точно една такава изгледа един пострадал човек. Такива кат тебе се вардеха и подсмърчаха ефектно. Кво ще ми искаш, като клекнеш? Сертификат? Докато такива кат тебе те гледат кат чумав? Ти, верно ли не осъзна досега, че персоналът у повечето ковид отделения у Кочината са точно "антиваксъри" по твоите изводи?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13313 -: Октомври 23, 2021, 21:58:58 »
Ако ще използваме ингилизки думички, предлагам "dissidents", т.е. несъгласни с официалната политика. Звучи много по-добре, нали? Може и "sceptics". Също не звучи зле, нали?

ъхъ, и вместо "расист", да казваме "расоф скептик", вместо "шибано наци" - "патриот" и т.н.

щото некой може да се обиди.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13314 -: Октомври 23, 2021, 22:01:34 »
Аре да не се напъваш да праиш грандиозни обобщения, става ли? Щото точно една такава изгледа един пострадал човек. Такива кат тебе се вардеха и подсмърчаха ефектно. Кво ще ми искаш, като клекнеш? Сертификат? Докато такива кат тебе те гледат кат чумав? Ти, верно ли не осъзна досега, че персоналът у повечето ковид отделения у Кочината са точно "антиваксъри" по твоите изводи?
попитах те "питала ли си се, дали може да си заразила некого?"

докато не получа одговор, нема как да издрапаш до моралното превъсхотство, което се опитваш да си вмениш.

gossinger

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13315 -: Октомври 23, 2021, 22:02:34 »
 :no!: :t1207: :t1233:

и не, не сте в темата с последните коментари.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13316 -: Октомври 23, 2021, 22:04:31 »
Тази думичка "antivaxxer" (също като "conspiracy theorist") е купешка, вносна и нацелена към хора, които не сме срещу ваксините изобщо, а само срещу незавършилите пълния цикъл изпитания препарати, с които трябва "доброзорно" да се "боцнем". Така че тук няма "antivaxxers". Точка! Ако ще използваме ингилизки думички, предлагам "dissidents", т.е. несъгласни с официалната политика. Звучи много по-добре, нали? Може и "sceptics". Също не звучи зле, нали?

Думичката беше пусната съвсем съзнателно в употреба. Трябваше да приравни несъгласните с урбулешката ваксинация и мерки хора, сред които много и авторитетни лекари до малцинството антиваксъри.
Калинки!
Не си дадоха сметка че това ще засили усещането за измама и по същество е измама. А измамниците трябва да бъдат съдени.

Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13317 -: Октомври 23, 2021, 22:05:49 »
Това етикетът, който ще лепнеш на човека (или клеймото, с което ще го заклеймиш), е голяма работа! Също като хляба. Едно е да кажеш "типов хляб", друго е "пълнозърнест"! То затова типовият беше по-евтин от белия, а "пълнозърнестият" е по-скъп.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13318 -: Октомври 23, 2021, 22:07:45 »
попитах те "питала ли си се, дали може да си заразила некого?"

докато не получа одговор, нема как да издрапаш до моралното превъсхотство, което се опитваш да си вмениш.

Правилният въпрос би бил, дали мен не са ме заразили, докато не съм си крила гъза у дома. И отговорът ми е - не знам. И не съм се замисляла, даже. Човекът трябваше да оцелее и оцеля

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13319 -: Октомври 23, 2021, 22:07:50 »
Ами?

Фчера да бех умрел, немаше да се сетя, че десетина хиляди поста за Израел са по темата "Коронавирус ф България", обаче личната одговорност за послетствията од ена или друга позиция по темата за ваксините срещу коронавирус ф България е офтопик.
------------
Правилният въпрос би бил, дали мен не са ме заразили, докато не съм си крила гъза у дома. И отговорът ми е - не знам. И не съм се замисляла, даже. Човекът трябваше да оцелее и оцеля

правилният въпрос е въпросът, за който имаш одговор? Въпросите не работят така.