Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 23, 2024, 12:47:55

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1040886 пъти)

0 Потребители и 35 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13440 -: Октомври 24, 2021, 16:58:20 »
Quote (selected)
Цитат на: Lillian в Днес в 13:08:46

    wreckage
     :thup: за всичко в темата

И от мен!  :t2015: 

Quote (selected)
Цитат на: Пешo в Днес в 13:38:11

    И от мен!  :t2015:
Айде и от мен!!! :t2015:

А колкото до опита на един коуега от предишна страница да се бърка по повод на моята АЛЕРГИЯ в собственото ми здраве и да прави тук инсинуации, че съм имала АВТОИМУННО ЗАБОЛЯВАНЕ,
искам само да кажа, че мога да КЪЛНА едва ли не професионално и че КЛЕТВИТЕ МИ хващат дикиш!!!

Подобно на един приятел и колега на брат ми, на когото някой беше откраднал запалката в лекарската стая.

А клетвата му беше следната:

Quote (selected)
Дано скоро с тая запалка ти запалят свещичка над главата в легнало положение!!!
И не след дълго запалката се намери, а човек от болничния персонал –

 :tongue_:

« Последна редакция: Октомври 24, 2021, 17:14:35 от Джиджи »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9506
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13441 -: Октомври 24, 2021, 17:04:21 »
Вие помните ли, че преди две години близо ни се обясняваше, че се вземат мерки, за да не се претовари здравната система и така и така всички ще го преболедуват, ама да е постепенно?
Помните ли го това, или аз съм го измъкнала от паралелна реалност?
Сега в държавите с ваксинирано 70-80-90% население и неизвестно колко преболедували какво точно се цели да стане, че локдауните продължават?

Въртим се в една въртележка, в която сме забравили що сме влезли.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13442 -: Октомври 24, 2021, 17:08:14 »
Сега в държавите с ваксинирано 70-80-90% население и неизвестно колко преболедували какво точно се цели да стане, че локдауните продължават?

Къде точно продължават локдауните? В Пт при 85%+ ваксинирани отдавна няа такива неща.

Кажи по-добре какъв според теб е алтернативният вариант, ако няма масова ваксинация, тва ми е интересно да чуя.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13443 -: Октомври 24, 2021, 17:09:46 »
МОСКВА, 24 октября. /ТАСС/.
Печень занимает третье место по частоте поражения при коронавирусной инфекции. Вирус также часто атакует легкие, эндотелий сосудов и кишечник, сообщил врач-вирусолог Евгений Тимаков в воскресенье.
"У него несколько любимых органов. Это легкие, эндотелий сосудов, где огромное количество рецепторов, на которых он размножается. Именно поэтому часто бывают сосудистые реакции и тромбообразование. <…> У него также большое количество рецепторов в кишечнике и в печени. Печень стоит на третьем месте по поражению при коронавирусной инфекции. А у детей - кишечник. Там нарушаются полностью все процессы, нарушается состояние микробиоты, что влияет на иммунитет", - сказал медик
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9506
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13444 -: Октомври 24, 2021, 17:16:42 »
Къде точно продължават локдауните? В Пт при 85%+ ваксинирани отдавна няа такива неща.

Кажи по-добре какъв според теб е алтернативният вариант, ако няма масова ваксинация, тва ми е интересно да чуя.
Продължават всякакви мерки. Като забранено за неваксинирани, носене на маски, спазване на дистанция и други подобни.
Обясни ми, тия мерки не се ли въведоха, за да не се натоварва здравната система. Сега що продължават? Докога ще продължават?
Докато забравим какво е било преди ковид ерата и решим, че така е било винаги ли?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13445 -: Октомври 24, 2021, 17:22:04 »
Продължават всякакви мерки. Като забранено за неваксинирани, носене на маски, спазване на дистанция и други подобни.
Обясни ми, тия мерки не се ли въведоха, за да не се натоварва здравната система. Сега що продължават? Докога ще продължават?
Докато забравим какво е било преди ковид ерата и решим, че така е било винаги ли?

Ти правиш ли разлика между локдаун и носене на маски и спазване на дистанция?

Кажи какво трябва да се направи, ако не бива да е масова ваксинация?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13446 -: Октомври 24, 2021, 17:26:04 »
Докато забравим какво е било преди ковид ерата и решим, че така е било винаги ли?

Опасявам се, че така ще бъде занапред. Отсега нататък все така ще бъде. Тази корона падна като манна небесна. Вече няма нужда да си срутваш кули, да пращаш фалшифи писма с антракс и да си измисляш ислямски държави. Вече имаш коронка и можеш да правиш каквото си искаш с овцете. И никой не може да те хване в лъжа. Я ходи доказвай, че днес има 6 000 заразени, а в болниците 10 000. Затова трябва да свикваме.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13447 -: Октомври 24, 2021, 17:32:45 »
Ако сегашният световен подход по въпроса е грешен, кой според вас, е правилният?
Правилният подход вече няма значение, защото коня отиде в ряката.
Но ако питаш от чисто академичен интерес, трябваше да се съобразят с опита който имаме от останалите човешки коронавируси и да не се дава приоритет на генетичната терапия пред антигенните ваксини.
Но когато става дума за пари, на кой му пука за човешкия живот.
Колкото до Българската ваксина, тя не получи никаква съществена подкрепа от правителството. Направиха я въпреки липсата на сериозна подкрепа от българска страна.
На 5 октомври беше официалното представяне на прототипа на българската ваксина срещу COVID-19.
Който се напъне да прочете статията, ще му светне кои ваксини излизат на пазара и кои не:
https://offnews.bg/zdrave/dnes-predstaviat-prototipa-na-balgarskata-vaksina-sreshtu-covid-19-761175.html
Българската ваксина ще отиде най-вероятно при китайците или французите, оттам ще можем да си я купим след време.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13448 -: Октомври 24, 2021, 17:41:55 »
Почему "упертые" антиваксеры боятся прививки больше, чем смертельной болезни
63313
155
23 июля 2021, 08:33

Антиваксеры составляют не более 5 процентов населения. Однако за счет своей чрезмерной активности и, как недавно мы убедились, агрессивных действий они сумели привлечь к себе серьезное внимание и повлиять на тех, кто, разумно заботясь о своем здоровье, оказались на распутье, теряясь в огромном потоке противоречивой информации.

Ложь и безумные конспирологические теории, которые распространяют антиваксеры, получили название "инфодемии". Тех, кто пытается это оспаривать, они безнаказанно могут обозвать "вредителями", "фашистами" и пр.
В чем основные доводы антиваксеров? Есть ли в них хоть какое-нибудь рациональное зерно?

Диапазон их домыслов весьма широк: от парадоксальных, я бы сказал паранойяльных, таких как заговор мирового правительства и чипы Гейтса, до таких, которые на первый взгляд выглядят правдоподобными, но не выдерживают никакой научной критики.

Например, многих беспокоят долгосрочные последствия использования вакцин, которые, как некоторые считают, были изобретены за слишком короткие сроки, не пройдя достаточной проверки. Часто указывают на побочные эффекты вакцин, такие как образование тромбов и миокардиты, а также вероятные риски нарушений репродуктивной функции и здоровья будущих поколений.
Ндаа... туй "фашистите" са страшана раб'та
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13449 -: Октомври 24, 2021, 17:48:29 »
Quote (selected)
Антиваксеры составляют не более 5 процентов населения.

Ми тогава къв е проблемът? 95% не стигат ли за коуективен имунитет?  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13450 -: Октомври 24, 2021, 17:50:02 »
Правилният подход вече няма значение, защото коня отиде в ряката.
Но ако питаш от чисто академичен интерес, трябваше да се съобразят с опита който имаме от останалите човешки коронавируси и да не се дава приоритет на генетичната терапия пред антигенните ваксини.

Има значение, щото все нещо тряа се прави междувременно. Дори и ако само ушите на коня се подават от ряката.

Останалото, дори и да има резон, пак е в контекста на наличното време.
А и няма фармацевтична компания, която да даде чак такъв приоритет на едното, че съвсем да изостави другото.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13451 -: Октомври 24, 2021, 17:54:35 »
Има значение, щото все нещо тряа се прави междувременно. Дори и ако само ушите на коня се подават от ряката.

Останалото, дори и да има резон, пак е в контекста на наличното време.
А и няма фармацевтична компания, която да даде чак такъв приоритет на едното, че съвсем да изостави другото.
Ето ти за размисъл:
Quote (selected)
Защо мерките са абсурдни и този зелен сертификат безполезен.
1. Идеята за ограничения е недопускането на разпространение на заразата от ваксинирани хора, което по презумпция би трябвало да е така, а и предварителните заявки за ваксините бяха за невероятна ефективност. Това изобщо не се случи и всички сериозни научни изследвания показаха, че ваксинираните разпространяват вирусния товар напълно съизмеримо с неваксинираните, което автоматично изключва т. нар. обществена сигурност и опазване на обществото. В случай на посещение на обществени места като кино, театър, ресторант и прочее, вируса ще продължи да се разпространява между ваксинираните, които в последствие да го предадат на неваксинираните си роднини, приятели и колеги. В случая пък със здравните работници – няма никакъв проблем ваксинираният медик да зарази пациент с тежко заболяване по горе-изложените причини, така че и този довод отпада.

2. Изключването от зелените сертификати на огромни групи хора, които на практика са реално безопасните и защитени от вируса индивиди. Прекаралите заболяването. И докато тези, които са регистрирани с положителен тест получават унизителните 6 месеца сертифициране, независимо от драстично по-високата защита спрямо ваксинираните, то тези с изтекъл срок, а и нерегистрираните прекарали заболяването нямат никакви права и биват притискани да се ваксинират. Независимо, че световната научна литература доказва, че прекаралите вирусната инфекция имат много по-силна и вероятно доживотна защита срещу болестта, то те са абсолютно дискриминирани без даване на възможност по лабораторен път чрез анализ да се докаже, че те са защитени. На практика на всеки става ясно, че цялата идея е нацията да се ваксинира, независимо дали има нужда от това.
Аз категорично не съм съгласен с въвеждането на здравни сертификати като условие за каквото и да е ограничение и настояваме за премахване на ограниченията, наложени за хора непритежаващи този документ. Смятам, че здравните власти трябва да намерят абсолютно доброволен и недискриминиращ подход, аргументи и специалисти, които да представят ваксинацията по начин, убеждаващ колебаещите се, без да бъдат дискриминирани твърдо несъгласните.
За тази цел предлагам спешно въвеждане на здравна програма за изследване на населението за наличие на Т-клетъчен имунитет, който е най-добрия показател за момента за наличие на дълготрайна имунна памет, гарантиращ защита от заразяване от дълготраен характер. Това ще даде възможност за отдеференциране на групите хора, потенциално рискуващи заразяване от такива, които нямат подобен риск. Така ще бъде предоставена необходимата информация на здравните власти да направят необходимият анализ и разчети какво може да се очаква като ниво на евентуална вълна от заразени.
Вярвам, че колабориращите с властите десетки математици ще имат възможност за обективна изява и прогнози.
Друг начин е закупуването в големи количества на бързи антигенни тестове, които да се използват за редовен и реален контрол на нивото на заболеваемост сред населението и евентуалните последствия, които може да настъпят.
И накрая – настоявам хората, които ще преговарят за закупуването на двата вида тестове да не са същите, които са преговаряли за закупуването на ваксините. Компетенцията на вторите е категорично компрометирана.

Проф. д-р Андрей Чорбанов е завършил магистратура по „Генно и клетъчно инженерство“ в СУ „Св. Климент Охридски“. Той е ръководител на лабораторията по експериментална имунология в Института по микробиология „Стефан Ангелов“ на БАН. Заедно със своя екип проф. д-р Чорбанов разработва българската ваксина. Научните му интереси са свързани с темите на генетиката, имунологичните методи, вирусните патологии и автоимунитета.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13452 -: Октомври 24, 2021, 18:00:01 »
другите ваксинирани от форума могат ли да кажат същото с ръка на сърцето?

Мога. Така е, никого не съм заразил. И е НЕИЗВЕСТНО КОЙ, КОГА, КЪДЕ мен ме е заразил. Но не питам както врекиджа - така е трябвало.

*****
Апропо, веднъж вече попитах: - защо не си направите кръжочна тема за ВАС самите - Ваксърите на политическа основа, нейде из форума тук?

- А ходите да се изтропвате ката ден миризливи, уж легални спрямо правилата, ПРОВОКАЦИИ и те се размазват часове и страници наред? Не спряха тоталните празнословия на "уж" неразбрани пасажи, с искания за пояснения, с тъпи спорове. С фарисействане наволя... Оня Ярослав ли бе, беше шампион по "не разбрал", след него говорещият хладилни с някакви странни цитати - ни в клин, ни в ръкав. Да не говорим за ирокеза и още два други чешити...

Ами живейте бе, радвайте си, 'земете си зелените печати и пътувайте, какво сте се завряли всред миязмите на "анти-ваксърите" (обявени от вас и нахално повтаряно). И да, такива като ВАС едномишленици със световните Паразити ще подкарате инакомислещите и в KZ-ти в следващите месец, два. Това е със сигурност - помнете ми думите... Тогава сигурно ще патаксате.

Но и вашият ред е за предричане! - Когато сегашната "света" Инквизиция се разбеснее както трябва, а тя сега е на път и го прави открито, няма сухо-мокро дърво! Всички отиват на кладата. Опит и тренировка ТЕ имат през столетията, та и до сега!

А вие се правете на не разбрали, на невинни младенци подтичкващи след Свинепасите!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13453 -: Октомври 24, 2021, 18:00:30 »
Quote (selected)
За тази цел предлагам спешно въвеждане на здравна програма за изследване на населението за наличие на Т-клетъчен имунитет,

 :thup:

Мислех тия дни да си правя тест. Намерих промоцийка:

https://www.omed.bg/T-kletychen-imunitet-sreshu-SARS-COVID-19-za-9990-lv-ot-MDL-Lipogard-p6692.html

Не че ще ми го признае някой, но искам да проверя една хипотеза.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13454 -: Октомври 24, 2021, 18:10:22 »
Само човек, намиращ се в абсолютна изолация опреди началото на епидемията в Китай, може да твърди, че не е заразил никого.
Всички други - ваксинирани и неваксинирани - можем само да се надяваме, че правим всичко възможно да се предпазваме и да не предадем вируса на някого другиго. Всички!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13455 -: Октомври 24, 2021, 18:11:25 »
По горе съм цитирал само втората част на статията:
Проф. д-р Андрей Чорбанов: Защо мерките са абсурдни, а зеленият сертификат излишен
За предпочитане е да се прочете цялата статия.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13456 -: Октомври 24, 2021, 18:14:54 »
Само човек, намиращ се в абсолютна изолация опреди началото на епидемията в Китай, може да твърди, че не е заразил никого.

Е, и човек, който ежедневно получава консистентни отрицателни тестови резултати, ако за две години носната му лигавица не хипертрофира до там, че да затвори ноздрите.

В конкретния случай и двете ми се струват еднакво невероятни, макар и първото да би било кармично обосновано.


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13458 -: Октомври 24, 2021, 18:21:54 »
Само човек, намиращ се в абсолютна изолация опреди началото на епидемията в Китай, може да твърди, че не е заразил никого.
Всички други - ваксинирани и неваксинирани - можем само да се надяваме, че правим всичко възможно да се предпазваме и да не предадем вируса на някого другиго. Всички!

Няколко пъти съм си правил PCR - все отрицателни. Антитела - отрицателен. Как може да съм заразил някого? Обясни, ако обичаш.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13459 -: Октомври 24, 2021, 18:33:03 »
Най-важното човешко право е свободата, в т.ч. и свободата да избираш какво ще правиш със собственото си тяло.

Затова проституцията е законна навсякъде.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13460 -: Октомври 24, 2021, 18:34:01 »
Затова проституцията е законна навсякъде.

Правата се извоюват, не се дават даром.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13461 -: Октомври 24, 2021, 18:36:02 »
Quote (selected)
„ваксината“ не защитава и не предотвратява заразяването
(вж. изявлението на министъра на здравеопазването Оливие Веран до Държавния съвет през април 2021 г.). Примерът на Израел, когото нашите власти са взели за образец, показва, че болниците и реанимациите са препълнени с ваксинирани хора! Днес Израел вече не се споменава!
Както знаете, тази ваксина е в период на тестване, фаза 3-та от разработването на лекарства.
Сега, когато тази фаза се задейства на глобално ниво, практикуващите лекари виждат появата на много усложнения. Към 2 октомври 2021 г. Европейската агенция по лекарствата (EMA) регистрира 26 523 смъртни случая, официално свързани с ваксината, и 2 милиона усложнения, от които 1 милион тежки. Тези цифри представляват само част от наблюдаваните случаи.
Нито една от задължителните ваксини не е причинила такива усложнения.
В момента лекарите виждат повече пациенти в консултации за усложнения от ваксината, отколкото от самия Cоvid (Изявлението и данните в него са на база медицински опит с пациенти от  Франция, където напълно ваксинираните са 70%, а с една игла - 77,7% - бел. ред.).
Балансът риск / полза не подкрепя ваксинацията. Защо изобщо се нуждаете от „лечение“, което е по-опасно от болестта за пациенти без рискови фактори!
Знайте, че сте предупредени и когато моментът на истината дойде, защото тя рано или късно ще се появи наяве предвид натрупването на научни данни и данни на терен за усложненията, може да бъдете подведени под отговорност.
Със значителни съкращения, за да не изправям на нокти ваксърите.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13462 -: Октомври 24, 2021, 18:38:26 »
Ще полудея, като нося и събирам информация от изобретателя на ваксините, от научни работници, от научни сайтове, повечето проверявам, донасям тук и после се появяват свине и почват да грухтят, че им миришат линковете.
То верно, не давай бисери на свине.
Практически всичко внесено от теб по тази тема, след проверка се оказва миризлива фекалия в информационно отношение. Политкоректното наименование е фалшива новина. Статистически погледнато, няма как да е случайно. Полудяване е благоприятното предположение за правенето на такива работи. Другото е гадно.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13463 -: Октомври 24, 2021, 18:40:06 »
Няколко пъти съм си правил PCR - все отрицателни. Антитела - отрицателен. Как може да съм заразил някого? Обясни, ако обичаш.
За да се заразиш и да заразиш, е нужно да виждаш хора. Не по телевизора и в тубата.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13464 -: Октомври 24, 2021, 18:41:57 »
За да се заразиш и да заразиш, е нужно да виждаш хора. Не по телевизора и в тубата.

През тая седмица имах реално един почивен ден - днес. През останалото време се срещах с доста хора, да не говорим, че пътувах и всеки ден с градския транспорт. Вече няколко пъти ти казавам - не ставаш.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13465 -: Октомври 24, 2021, 18:42:57 »
Некога кайлетата и сникитата пищеха срещу маските и ограниченията, днес са им първи приятели, те "стигали".
Права могат да имат само хора, които са готови да спазват някакви правила.
Иначе накрая идва другарката с гьостерицата.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8796
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13467 -: Октомври 24, 2021, 18:45:57 »
Мой познат преболедува наскоро ковид, в къщи, не го хоспитализираха, по мой съвет взимаше и ивермектин, въпреки че личния му лекар беше против, не зарази никого от семейството си.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13468 -: Октомври 24, 2021, 18:48:55 »
Некога кайлетата и сникитата пищеха срещу маските и ограниченията, днес са им първи приятели, те "стигали".
Права могат да имат само хора, които са готови да спазват някакви правила.
Иначе накрая идва другарката с гьостерицата.

Винаги съм твърдял, че от маските има полза. Винаги. Лъжеш кат циганин.


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13469 -: Октомври 24, 2021, 18:51:29 »
На няколко пъти питах конкретно и никой от застъпниците на "не е така" не отговори какво точно трябва да прави една държава, ако реши да не ваксинира - дали трябва да разчита на преболедуване и естествен отбор, дали трябва да наложи зверски локдаун, дали трябва да остави нещата само на хигиенни мерки и, най-важното - как съществуващата здравна система се справя междувременно със случаите. Въздействието върху икономиката изобщо не го коментирам.

Ако сегашният световен подход по въпроса е грешен, кой според вас, е правилният?
Този въпрос е риторичен вече. На базата на близо двегодишен опит, в момента отказът от ваксиниране означава именно естествен отбор. Не звучи обаче благоприлично да се казва. Естествено, това означава и отпускане, като настъпи криза с болниците - свиреп локдаун и после пак, докато поизмрат колкото трябва и останалите придобият естествен имунитет. Има и няколко фалшиви аргумента какво алтернативно да се прави. Да се организират болниците, така, че за приемат всички нуждаещи се. Да, ама никъде по света няма държава с болници, които могат да приемат едновременно не 10%, а дори и 1% от населението, даже без да се отчитат медиците, налични да обслужват настанените, защото в случая "легло" не са само табли и матрак. Второто е да се намери лекарство, все едно останалите не искат, а фармата ще губи пари, ако го открие, произвежда и продава. Да, ама лекарство няма, тоест връщаме се на естествения отбор, но не го казваме на глас.
Между другото, икономиката също си е за коментиране. Като рухне, умрелите от това може да се окажат повече и от тези поради вируса. Икономиката ще е нещо като сериозен бустер на естествения отбор, и за бройката умрели и за останалите последици в обществото.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13470 -: Октомври 24, 2021, 18:55:29 »
"Иначе накрая идва другарката с гьостерицата."
Услышьте нас, пожалуйста!
Инесса Борищук, заместитель главного врача по медицинской части Иркутской областной инфекционной больницы:


- Точку в этой бессмысленной дискуссии - делать прививку или нет - как правило, ставит больничная койка. На ней рано или поздно оказывается "диванный эксперт".

Есть еще вариант трагического исхода: это выдача свидетельства о смерти кого-то из родных или близких, кого противник вакцинации отговорил от прививки. Понимаете, это очень страшно: смотреть, как пациенты уходят, и понимать, что ты ничего не можешь сделать.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13471 -: Октомври 24, 2021, 19:06:36 »
Винаги съм твърдял, че от маските има полза. Винаги.

са, чак за винаги не мога да се закълна, ма , финтерес на истината, ена по-ранна версия на дозирис до към пролетта имаше доста по-трезво одношение към ситуацията:

Не знам що някои хора толкова обичат да се пишат жертви. Тоя ме лъже, оня ме мами. Да, световна конспирация има. Да, може (възможно е) Ковид да е част от нея, но пък ако е - то е изпълнение по учебник. Не можеш да се хванеш за разни дреболии, защото всички бази са покрити.

Мой приятел лежа 4 месеца в болница. Наскоро го изписаха. Щетите са за цял живот. Няма да влизам в подробности, но грипче? Не, няма нищо общо с грипче.

Каквато е разликата между "умрял от рак" и "умрял с рак". Никой не умира ОТ болест. Хората умират, когато жизненоважен орган спре да функционира. Фейсбук консператорите въведоха тая "терминология", но само и единствено по отношение на Ковид. Да си чувала някой да казва "той умря с грипче"? И аз не съм.

И все пак... ако няма мерки, труповете ще са много повече.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13472 -: Октомври 24, 2021, 19:18:25 »
са, чак за винаги не мога да се закълна, ма , финтерес на истината, ена по-ранна версия на дозирис до към пролетта имаше доста по-трезво одношение към ситуацията:

Форумът ме изрита и написаното се загуби. Не може ли нещо да се направи по тоя въпрос?

Както и да е. Та...

Когато някой ме настъпи, нещата отиват по дяволите. Няма начин да бъда принуден да направя нещо против собствената воля.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13473 -: Октомври 24, 2021, 19:20:31 »
Аз започвам пълен бойкот на всякакви мерки. Ако ще не 105, а 1500 да са дневно случаите, през оная работа ми е вече. Отваряме театри, кина, стадиони, заведения, зали... но в автобуса да сме били с маски. В Билла може без маска, дето се събират милион човека на квадратен метър, но автобуса било опасно. Я бегай бе, мутрафон прост.

Сникито ВИНАГИ е спазвал мерките.
ВИ
НА
ГИ
И винаги е бил ЗА маските.
За, за и пак за.
 :bigok:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13474 -: Октомври 24, 2021, 19:21:45 »
Сникито ВИНАГИ е спазвал мерките.
ВИ
НА
ГИ
И винаги е бил ЗА маските.
За, за и пак за.
 :bigok:

Е, да, бях афектиран, но въпреки тва спазвах мерките. И все още ги спазвам.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13475 -: Октомври 24, 2021, 19:22:16 »
Quote (selected)
Цитат на: Simplified Solutions в Днес в 18:10:22
Само човек, намиращ се в абсолютна изолация опреди началото на епидемията в Китай, може да твърди, че не е заразил никого.
Всички други - ваксинирани и неваксинирани - можем само да се надяваме, че правим всичко възможно да се предпазваме и да не предадем вируса на някого другиго. Всички!

Няколко пъти съм си правил PCR - все отрицателни. Антитела - отрицателен. Как може да съм заразил някого? Обясни, ако обичаш.

Чудесно е, че до този момент не сте. Но можете ли да твърдите, че това никога няма да се случи*?

* - Думата "случи" тук е точно на мястото си.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13476 -: Октомври 24, 2021, 19:23:25 »
Чудесно е, че до този момент не сте. Но можете ли да твърдите, че това никога няма да се случи*?


Приличам ли на оракул?

Quote (selected)
Само човек, намиращ се в абсолютна изолация опреди началото на епидемията в Китай, може да твърди, че не е заразил никого.

Очевидно иде реч за минало време.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13477 -: Октомври 24, 2021, 19:25:57 »
Quote (selected)
Очевидно иде реч за минало време.

Не. За период от началото, като краят е неизвестен, ако човекът е излязъл от абсолютната изолация.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13478 -: Октомври 24, 2021, 19:26:50 »
Не. За период от началото, като краят е неизвестен.

Верно?

Я пак да видим:

Quote (selected)
Само човек, намиращ се в абсолютна изолация опреди началото на епидемията в Китай, може да твърди, че не е заразил никого.

Та?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13479 -: Октомври 24, 2021, 19:27:36 »
Е, да, бях афектиран, но въпреки тва спазвах мерките. И все още ги спазвам.
Scripta manent.
Лъжльо мамин сладък  :m1273:

PS Нормалните хора правят всеки ден някакви неща против волята си, най-малкото заради близките си.
Които обаче требе да са налични и да са от плът и кръв, а не анимéта и енфлоенсари.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13480 -: Октомври 24, 2021, 19:28:43 »
Quote (selected)
Та?

Поясних.
Близо до ума е.
Та можете ли да твърдите, че това няма да се случи, след като досега не се е случило?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13481 -: Октомври 24, 2021, 19:29:35 »
Scripta manent.
Лъжльо мамин сладък  :m1273:

PS Нормалните хора правят всеки ден някакви неща против волята си, най-малкото заради близките си.
Които обаче требе да са налични и да са от плът и кръв, а не анимéта и енфлоенсари.

Нормалните хора го правят по собствена воля, а не по принуда. Не знам дали схващаш разликата, манго.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13482 -: Октомври 24, 2021, 19:29:43 »
Чудесно е, че до този момент не сте

Що се връзваш на празни приказки?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13483 -: Октомври 24, 2021, 19:29:54 »
Някой спомйена маските, та се сетих за маските. Кво стана с маските? Не бяха ли те най-сигурното средство да предпазим околните? Кво дране беше.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13484 -: Октомври 24, 2021, 19:29:59 »
Когато някой ме настъпи, нещата отиват по дяволите. Няма начин да бъда принуден да направя нещо против собствената воля.

не стаа дума за "если вы расслабитесь, вам будет приятно", а за преценка на риска - както индивидуален, така и обществен.

тука тия дни се начетох на "не сме против ваксините, ма сме против тия точно ваксини", "няа лошо държавата (китай) да организира масова ваксинация и секви брутални локдауни, ма там хората ѝ вярват, а ние на наща не, ма ако имахме държава като до '89 досега сички да сме се ваксинирали" и подобни, което, освен, че е тъпо предвид използването на нерационални аргументи при рационален избор, показва мотивация, движещата сила на която изглежда, че е възможността да си върнете на държавата, на ес и на рептилите за секви житейски неблагополучия.

лично мнение е, че кайла немаше да реве толко, ако франция не беше поставила ваксинационни изисквания, които вероятно пряко я касаят. щото франция е много добре уредена и много социална държава, която дава много неща на живеещите там. ма и изисква, когато прецени, че се налага.

а ганьо/ганя не е свикнал да дава в замяна, не само последните 30 години, а по принцип  :bigok:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13485 -: Октомври 24, 2021, 19:30:49 »
Поясних.

Аха, поясни. Е, аз коментирах написаното, не евентуалното пояснение...

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13486 -: Октомври 24, 2021, 19:31:47 »
Хората правят неща против волята си по собствена воля?
https://tabacchi.bg/ днес са наминали бая раншко.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13487 -: Октомври 24, 2021, 19:32:11 »
не стаа дума за "если вы расслабитесь, вам будет приятно", а за преценка на риска - както индивидуален, така и обществен.

Преценил съм риска. За мен изглежда абсурдно да се бода срещу нещо, което очевидно ме избягва. Бодете се вие, щом ви влече. Бъркам ли ви се? Не. Тогава кво ме агитирате?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13488 -: Октомври 24, 2021, 19:33:25 »
Чудесно е, че до този момент не сте. Но можете ли да твърдите, че това никога няма да се случи*?

Айде остави го той да се грижи за себе си. Не е малък. Нещо много загрижени за нас станахте. Не за вас, защото сте ваксинирани и спокойни, а за нас, защото не сме ваксинирани.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13489 -: Октомври 24, 2021, 19:35:01 »
Преценил съм риска. За мен изглежда абсурдно да се бода срещу нещо, което очевидно ме избягва. Бодете се вие, щом ви влече. Бъркам ли ви се? Не. Тогава кво ме агитирате?

Къде пък видя агитация?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13490 -: Октомври 24, 2021, 19:35:56 »
Аха, поясни. Е, аз коментирах написаното, не евентуалното пояснение...
А аз попитах и ще потретя - можете ли да твърдите, че никога в бъдеще няма да се заразите и да заразите някого?

Тва впрочем е във връзка с отговорността при невъзможност да се предвиди дадено събитие.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13491 -: Октомври 24, 2021, 19:37:39 »
А аз попитах и ще потретя - можете ли да твърдите, че никога в бъдеще няма да се заразите и да заразите някого?

Тва впрочем е във връзка с отговорността при невъзможност да се предвиди дадено събитие.

Аз пък ще отговоря, когато си признаеш грешката.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13492 -: Октомври 24, 2021, 19:38:56 »
Нещо много загрижени за нас станахте. Не за вас, защото сте ваксинирани и спокойни, а за нас, защото не сме ваксинирани.

Не ми пука за теб и ваксинацията ти. Но когато антиваксърчета изпълнят болниците (щото са първа пушка там, корави са само зад клавиатурата) и нормалните хора не могат да получат адекватно медицинско обслужване по не-ковид проблеми, се превръщат от досадници в истински проблем.
Прочее любимият на сникито естествен отбор работи отлично - всеки ден десетки и стотици неваксинирани се доказват като по-непълноценни и неприспособими.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13493 -: Октомври 24, 2021, 19:39:58 »
Къде пък видя агитация?

Стига ся... тва вашето е религия. На последните няколко страници е пълно с евангелизиращ булшит. Отговорности-мотговорности... да не се праим на хахави.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13494 -: Октомври 24, 2021, 19:44:29 »
Стига ся... тва вашето е религия. На последните няколко страници е пълно с евангилизиращ булшит. Отговорности-мотговорности... да не се праим на хахави.

Ми отговорностите са си факт. Поне в цивилизованите общества. Са, ти мое да шчиташ, че никой нищо не ти е длъжен, както и ти на него, ма не винаги е така.
Както писах преди малко, при ганьо почти винаги се губи моментът на реципрочност.

Команча е обяснил накратко кви са последиците при голям, в бг случай - огромен, процент неваксинирани.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13495 -: Октомври 24, 2021, 19:45:35 »
Прочее любимият на сникито естествен отбор работи отлично - всеки ден десетки и стотици неваксинирани се доказват като по-непълноценни и неприспособими.

Прочее... той така си работи. По принцип. И не, не ми е любим, щот съм и антидарвинист. =)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13496 -: Октомври 24, 2021, 19:47:04 »
Команча е обяснил накратко кви са последиците при голям, в бг случай - огромен, процент неваксинирани.

Команча не беше ли археолог? Тва автоматично го прави експерт по развитие на пандемии ли?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13497 -: Октомври 24, 2021, 19:50:29 »
А аз попитах и ще потретя - можете ли да твърдите, че никога в бъдеще няма да се заразите и да заразите някого?

Тва впрочем е във връзка с отговорността при невъзможност да се предвиди дадено събитие.
Има доста степени на вина, отговорност и прочие при веригата действие-последици. Основното е дали при извършване на действието се знаят, очакват, искат и прочие последиците.
Не е на 100% покриващо дискусията, но нещо от сорта:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13498 -: Октомври 24, 2021, 19:52:02 »
(щото са първа пушка там, корави са само зад клавиатурата)

Ай, са! Ти па си голем еркек пред клавиатурата. Сега болниците ви взели. Утре закуската ще ви изядат. От десет баира вода носите. Плащам си осигуровките, ще ме лекуват от всичко. 

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13499 -: Октомври 24, 2021, 19:53:19 »
Този въпрос е риторичен вече. На базата на близо двегодишен опит, в момента отказът от ваксиниране означава именно естествен отбор. Не звучи обаче благоприлично да се казва. Естествено, това означава и отпускане, като настъпи криза с болниците - свиреп локдаун и после пак, докато поизмрат колкото трябва и останалите придобият естествен имунитет. Има и няколко фалшиви аргумента какво алтернативно да се прави. Да се организират болниците, така, че за приемат всички нуждаещи се. Да, ама никъде по света няма държава с болници, които могат да приемат едновременно не 10%, а дори и 1% от населението, даже без да се отчитат медиците, налични да обслужват настанените, защото в случая "легло" не са само табли и матрак. Второто е да се намери лекарство, все едно останалите не искат, а фармата ще губи пари, ако го открие, произвежда и продава. Да, ама лекарство няма, тоест връщаме се на естествения отбор, но не го казваме на глас.
Между другото, икономиката също си е за коментиране. Като рухне, умрелите от това може да се окажат повече и от тези поради вируса. Икономиката ще е нещо като сериозен бустер на естествения отбор, и за бройката умрели и за останалите последици в обществото.
Това са полуистини омешани с откровени лъжи.
Първо "ваксините% не предпазват от заразяване ваксинирания. Не предпазват и от това той да заразява. Това даже и производителите не го твърдят, въпреки че първата лъжа беше че имали над 90% ефективност.
Второ ваксините не намаляват влизащите в болница. А това на практика са тежки случаи с усложнения. И все по-тежки ще стават. Аз викам да гледаме България. Устойчиво 15-16% от влезлите в болница са ваксинирани. Двукратно. Колко се еднократно никой не казва. На практика този процент съвпада с намиращите се в България реално с ваксина. От съобщаваните 20 и нещо процента трябва да се извадят учаштите в чужбина, газарбайтерите ..... а те хич не са малко и са се ваксинирали за да не им правят проблеми на границите.
Единствено при умралите засега отчитан относително по-нисък процент ваксинирани. Но Ще видим. В началото и за влизащите в болница, се твърдеше че били 1,2,3 % ваксинираните от тях, но истината проби. Впрочем не ми се рови, но има много свидетели как някои персони пищяха ама 1 от 30, 50, 100.
Тоест "ваксината" не влияе на пренасянето на заразата. Нещо повече, тя не влияе и на тежките случаи достигнали до болница, тогава какъв е смисъла?
Ами политически. Уйдисва се на "началниците".
Впрочем има и медицински аспект на "ваксините".С въвеждането на сертификати се създават дупки в мерките за социално дисцанциране. Което способства развитието на епидемията, защото мерките за социално дистанциране работят, за разлика от "ваксините" :smokin: