Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:27:12

Автор Тема: Битовизми  (Прочетена 2088 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Битовизми
« -: Юли 20, 2020, 12:24:06 »
Пускам темата за лафене по битови проблеми или ако не са проблеми, просто за споделяне на впечатления от бита извън готварство, лични, политически и т.н.
Конкретно, днес погледнах каква отстъпка са ми направили от топлофикация, след голямото праскане на мутрата, че намалил цената на газа с 40%, сетне тихичко подпяваха, че отстъпките няма да са 40%, но към 20 за компаниите, те пък към крайния потребител...и, накрая, чета си аз пдф-а на потребление и плащания  и смятам!
0.87%!!!
Така пише - -дадена е сума  и след това в заб. е написано "преди промяната на цените" - еди колко си.
И да, с пресмятането на проценти съм ОК, можете да не се съмнявате.
Два въпроса, щото аз винаги се съмнявам най напред в себе си
- дали сте пресмятали вашият процент
-второ - след 40% намаление цената на газа се получава това, ако сега го вдигнат с 4%, дали увеличението за крайния потребител ще бъде с 0.087 %?
Въпросите не са с повишена трудност.
Естествено, темата е и за други подобни простотии, включително и за това - дали наистина ни имат за такива балъци или само на мен така ми се струва.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Битовизми
« Отговор #1 -: Юли 20, 2020, 18:31:57 »
Така!
Обясниха ми по БСТВ за какво иде реч!
Това което са ни изчислили сега /моите 0.87%/, не е отстъпката, която би трябвало да се получи от 1 юли 2019 г.
Сега ни увеличават цената на парното, решено по ПРОГНОЗНИ ЦЕНИ за следващата година, не по реалните.
При което ние цяла година ще плащаме онова, което би трябвало след като се натуткат и преизчислят цените - да ни го върнат.
Накратко - те ще ни вземат предварително парите, които ЕВЕНТУАЛНО, ще ни ги връщат догодина!
И при това гражданския експерт който слушах еднозначно обясни, че гражданите НЯМАТ право да искат чрез съд решаването на тази простотия, щото не са конституирани като страна!
И двамата основни хубавци, сготвили ни този нъмбър са дългия глупак - Иван Иванов /най високия стълб - за него!/ и оня другия, дето го гласяха за нов шеф!
Мамицата ви герберска - при бай Ставри и то бързо!
Докато сме съгласни само на това!
Щото сетне и без услугите на бай Ставри може и да минем!
 :t0114:
« Последна редакция: Юли 20, 2020, 18:57:16 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Битовизми
« Отговор #2 -: Юли 20, 2020, 18:37:00 »
Само да вметна, имам автомобилна метан.
Цената на метан беше 1.40 лв в Бургас -  в София около 1,10.
Сега като свалиха цената на половина от РФ плащам по 1.14 лева за килограм.
Тая половинка не знам килограма през тангенс ли ми го изчисляват, през логаритъм ли, все не мога да докарам 50%.
« Последна редакция: Юли 20, 2020, 19:06:11 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Битовизми
« Отговор #3 -: Юли 20, 2020, 19:59:07 »
Giuseppe, някак не ми е жал за "градската десница" избиратели, уж трябва да са най-умните и културни, ама за 30 г., тореадори - манипулатори и политически инженери,  все им размахваха червеното наметало, и те все налитаха като бикове на комунизма, 30 г. гласуване за измамници и политически мошеници, сакън, да не се върнел комунизма...

Е, колко да е парното? Пак, малко е, можеше и по-скъпо да е.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Битовизми
« Отговор #4 -: Юли 20, 2020, 20:02:11 »
Парното, електриката, водоснабдяването, здравеопазването и образованието са социалистически измишльотини, нямат място в демократичното ни настояще.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Битовизми
« Отговор #5 -: Юли 21, 2020, 07:16:05 »
Е нъл некой требе плати "демократичния" шистов газ.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Битовизми
« Отговор #6 -: Юли 21, 2020, 08:27:23 »
Е нъл некой требе плати "демократичния" шистов газ.
Така де, но нали ясно трябва да се каже - това, това и това са причините да е така - солидарност, солтъшаци, простотийки секкви.
Пък всеки да си прави сметката.
Не съм се притеснил за себе си и за семейството си, все ще се намери коричка черен хляб и хайвер, но има хорица с по 200-300 лева пенсийки, които си броят дори и жълтите стотинки и ми е ставало жал да гледам в магазина, при тази обстановка на вирусопредаване, как си вземат монетките от 1 или 2 стотинки и внимателно си ги скътват в портмонетата.
Оттатък един колега няколко пъти поства таблица с процентите от БВП на страни от ЕС отделяни за пенсии. Нали предполагате къде сме?
Процентите! Не абсолютните стойности!
За да могат престъпниците да крадат нашироко!
Бяс ме хваща като наблюдавам такива картинки и в същото време и аз си викам - да бе, малко е това увеличение!
На това стадо - малко е!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Битовизми
« Отговор #7 -: Януари 30, 2021, 19:12:50 »
Деца обраха и нападнаха 84-годишен мъж
Сигнал за престъплението спрямо 84-годишен мъж е подаден вчера около 16 часа, в дежурната на РУ – Труд . Според съобщението, неколцина спрели на улица в с. Рогош пострадалия, хванали го за ръцете като го обездвижили и отнели от джоба на панталона му 110 лева. В резултат на предприетите незабавни  оперативно-издирвателни действия, няколко часа по-късно, били задържани четирима  малолетни  – три момчета и едно момиче. Две от тях са на 12 г., а другите на 9 и 11 г. Част от отнетата сума – 36,50 лв. е възстановена, а останалите пари били похарчени. Установено е, че след грабежа малолетните отишли с автобус до Пловдив, после се върнали в с. Рогош с такси.

https://www.lentata.com/page_20643.html

Неполиткоректно е но не се съмнявам за етноса на обирджиите.

До Принца и 67.
Докато търсех къде да го вмъкна ми попадна https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=427.msg12998#msg12998
С една дума Чоки можем ли да го върнем по някакъв начин?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Битовизми
« Отговор #8 -: Януари 30, 2021, 19:46:30 »
До Принца и 67.
Докато търсех къде да го вмъкна ми попадна https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=427.msg12998#msg12998
С една дума Чоки можем ли да го върнем по някакъв начин?

По-скоро не.

Писал съм му два пъти на форумния адрес, просто да попитам как е. На първото писмо ми отговори след доста време (явно рядко го проверява), на второто писмо още нямам отговор.

А и някой ми спомена, че май си е затворил страницата във Facebook.

Но ще се радвам да разбера, че греша.
the lamers club honourable member …

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Битовизми
« Отговор #9 -: Януари 30, 2021, 20:29:42 »
   Нека се върне..
 Беше Човек, дето пишеше  интересни работи, за мене де.
 С връзки къмто, малко- много, сериозни... 
   Беше и както мене, самоирозинираше се.. Което става за пред възпитани хора..
  Иначе е просташко, ако се оплачеш от детето си, булката си..   Па онят,  Филяшкиши,  да коментира дЕтЕто и булката ми.. Па мълчи си, бе!


 Дано е жив  - здрав Чоки, па да дойде.

  ппп Как си дойде Бъч?  Па едно каже, а много разбирам..Да е жив - здрав!!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Битовизми
« Отговор #10 -: Януари 30, 2021, 20:36:42 »
Ванче от твоите уста та в Божиите уши.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Битовизми
« Отговор #11 -: Октомври 23, 2021, 09:14:41 »
Ингредиенти:
1. Антре за боядисване.
2. >1/2 кофа латекс (2-3л), безобразно твърт, годност 12.2018.
3. Стисня и мерак.

Метод:
1. Накисвате латекса през нощта за 7-8 часа
2. Натрошавате, доколкото можете, и изсипвате ф тенджера. Внимавайте майка ви да не е фкъщи.
3. Добавяте 2-3 л вода и варите на бавен огън за около 30-40 минути.
4. Периодично пасирате сръчен пасатор за картофено пюре.
5. Слет получаване на хомогенна смес махате од котлона и оставяте да изстине.
6. Оцветявате по желание, въпреки че бялото си е класика.
7. Дозирате фпистолет за боядисване и действате.

 :0007: :0005:



Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Битовизми
« Отговор #12 -: Октомври 23, 2021, 15:56:02 »
Quote (selected)
Накратко - те ще ни вземат предварително парите, които ЕВЕНТУАЛНО, ще ни ги връщат догодина!

Нищо нема ми земат предварително.

Плащам по около 100 лева на месец през зимата, без значение кво пише във фактурата.

Чакам изравнителната.

Решавам кво да правя.

П.П. След месец (или по-малко) се освобождавам напълно от Топлоfuckация.