Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 08:55:21

Автор Тема: Недопити браузери и прочие дребни неща, дето разводняваха лакърдиите край казана  (Прочетена 21260 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Не ми отваря и твоя линк.
Т.е. отваря, но без подробности.
Яндекс, Опера, Хром.
Да се оправят.

Всичките ти браузъри ползват едно и също ядро - chromium. Аз съм с Mozilla Firefox. Дали пък там някъде не е разковничето?

Другаре, сайтът бачка, та пушек се 'дига, но при мен се получава следното, както казах по-горе, за да продължа.

« Последна редакция: Ноември 24, 2020, 16:00:51 от Ной »

AnonimusBG

  • Гост
Мозилата го отвори, но не разбирам защо игнорират хромиум?
Какво да правим ние с гайдите?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Мозилата го отвори, но не разбирам защо игнорират хромиум?
Какво да правим ние с гайдите?

Ще споделя личен опит – аз имам и Мозила, и Хром.

Мозила ползвам непрекъснато, тъй като ми върши работа и оплаквания нямам.

А Хром съм ползвала единствено, когато тук съм била заточена в Оймякон и ми е бил забранен достъпа до „Керпеден”.

:giggle-3307:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Цитат на: AnonimusBG
Мозилата го отвори, но не разбирам защо игнорират хромиум?
Какво да правим ние с гайдите?

Нещо при теб не е наред. С Опера се отваря нормално. Я си пусни VPN на операта да не би сайтът да блокира заявки от Русия. Макар че е нелогично, защото и лисицата ти пише от Русия.
« Последна редакция: Ноември 21, 2020, 22:58:52 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Другаре, стегнете се, моля !

И кром, и кромиъм, и "Кума Лиса", и Опера, и СиКлийнър браузър отварят отправката.

Явно проблемът е във вашите телевизори.

Никакви ВиПиЕн-и, проксита или турбо-фце не ви требат.

Ако сте турнали разни излишни добавки към браузърите си, може и нищо да не се появи.

Най-лесното, което можете да направите е да изчистите кaшовете и бисквитките, и пак пробвайте, но със следните действия:

- Отворете страницата в Incognito Mode, като натиснете едновременно
CTRL+Shift+N

- Ъпдейтвайте Гуугл Кром

- Опитайте отправката в New User Profile

- Ползвайте Google Chrome Canary, ако сте фенове на гугулята.

https://www.google.com/chrome/canary/

Успех и до утре.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Цитат на: Fona
Ъпдейтвайте Гуугл Кром

Въобще не ползвайте това изчадие. Изтрийте го и почистете старателно след него.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Малко в страни от дестилатора, но пряма в "казана".
Quote (selected)
Технологичната корпорация Apple, рекламният гигант GroupM и други компании помолиха съдията, ангажиран с изслушването срещу Google да им позволи да посочат определени данни, използвани от правителството, като „изключително поверителни“, за да си гарантират, че никой от Google не може да ги види, предаде „Ройтерс“.


https://www.manager.bg/tehnologii/apple-i-drugi-kompanii-pomoliha-za-skrivane-na-svoi-danni-ot-google

Дори големите бели акули се чувстват заплашени от чудовището което създадоха. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Под андроид е същото.
Много рядко ползвам Приложението "карти" на гуглясалите. За в града понякога върши по-добра работа от стандартен навигатор.
Та пускам го преди време и ми дава грешка. Ъпдейтнах го. Забелязвам нещо батериата пада по-бързо и генерира трафик.
Това независимо , че мобилните данни, GPS-са и "местоположението" са изключени. Върнах го към стандартната версия дето си е била с телефона и се оправи.
Еднозначно гуглясалите събират данни къде ходиш и кога. И то заобикаляйки настройките на устройството.
 
Та подкрепям. По възможност нищо общо с гуглясалите.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил

И кром, и кромиъм, и "Кума Лиса", и Опера, и СиКлийнър браузър отварят отправката.

Добавете и последната версия Firefox с добавки uBlock Origin, AdBlock, NoScript и Ghostery.

Трябваше само в NoScript да позволя изпълнението на два скрипта.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Добавете и последната версия Firefox с добавки uBlock Origin, AdBlock, NoScript и Ghostery.

НоСкрипт е рискова добавка - далеч не е за всеки, а много от филтрите на юблок и адблок се повтарят. Трябва да се махнат от адблок тези, които ги има и в юблок.
За потребител-некомпютърджия препоръчвам само юблок. Ако е леко над средното ниво - и Гостъри.

Колкото до самата Лисица - и тя отдавна пое по пътя на Гугъл. Има нейни форкове, които са по-читави от нея - Palemoon, Basilisk, Waterfox, Cyberfox. Както и най-ранното й клонче - K-meleon.
« Последна редакция: Ноември 22, 2020, 15:30:30 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #10 -: Ноември 22, 2020, 21:00:50 »
Цитат на: ddantgwyn
Добавете и последната версия Firefox с добавки uBlock Origin, AdBlock, NoScript и Ghostery.

НоСкрипт е рискова добавка - далеч не е за всеки, а много от филтрите на юблок и адблок се повтарят. Трябва да се махнат от адблок тези, които ги има и в юблок.

Знам, но аз се справям засега.

За потребител-некомпютърджия препоръчвам само юблок. Ако е леко над средното ниво - и Гостъри.

Да, за начинаещи само Ublock Origin. Ама аз вече минах през този етап :)
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2020, 00:29:57 »
Цитат на: ddantgwyn
Добавете и последната версия Firefox с добавки uBlock Origin, AdBlock, NoScript и Ghostery.

НоСкрипт е рискова добавка - далеч не е за всеки, а много от филтрите на юблок и адблок се повтарят. Трябва да се махнат от адблок тези, които ги има и в юблок.

Знам, но аз се справям засега.


За потребител-некомпютърджия препоръчвам само юблок. Ако е леко над средното ниво - и Гостъри.

Да, за начинаещи само Ublock Origin. Ама аз вече минах през този етап :)

 :0007: :0004: :0008: :0005: :0013: :0014:
« Последна редакция: Ноември 23, 2020, 00:49:38 от Джиджи »

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #12 -: Ноември 23, 2020, 01:48:15 »
Колкото повече добавки качвате във вашите браузъри, толкова повече проблеми ще имате.

NoScript & HTTPS Everywhere са повече от желателни, а качването на Яндекс браузър  - фатална грешка.

NoScript е невероятно мощна добавка за сигурност при сърфиране в мрежата и прецаква мераците на админите да получават наготово данни за вси софтуеър накачулен из вашата машина.

Ъпдейтването на Файърфокс и неговите бранчови произведения е тоже удар срещу вашата сигурност, но надали нещастните юзъри могат да разберат какво става из мрежата.

Неслучайно, "по съобръжения", КОМОДО интернет секюрити НЕ ъпдейтва браузърите си и особено Ice Dragon, базиран на Файърфокс.
---

Някой каза GOOGLE ?

Гуугл с неговите над 400 домейна е като пиявица в мрежата. Слял се е толкова яко с интернет, че НИЩО и НИКОЙ не може да ги раздели.

За какво говоря ли?! Ами сложете един филтър на Гуугл (блокирайте достъпа до него), за да сФанете до каква степен сте зависими.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2020, 02:02:25 »
Цитат на: Фона
NoScript & HTTPS Everywhere са повече от желателни
качването на Яндекс браузър  - фатална грешка.
Ъпдейтването на Файърфокс и неговите бранчови произведения е тоже удар срещу вашата сигурност
Неслучайно, "по съобръжения", КОМОДО интернет секюрити НЕ ъпдейтва браузърите си и особено Ice Dragon, базиран на Файърфокс.
сложете един филтър на Гуугл (блокирайте достъпа до него), за да сФанете до каква степен сте зависими.

Нито една вярна приказка  :t0137:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2020, 02:21:29 »
Цитат на: Фона
NoScript & HTTPS Everywhere са повече от желателни
качването на Яндекс браузър  - фатална грешка.
Ъпдейтването на Файърфокс и неговите бранчови произведения е тоже удар срещу вашата сигурност
Неслучайно, "по съобръжения", КОМОДО интернет секюрити НЕ ъпдейтва браузърите си и особено Ice Dragon, базиран на Файърфокс.
сложете един филтър на Гуугл (блокирайте достъпа до него), за да сФанете до каква степен сте зависими.

Нито една вярна приказка  :t0137:

Нежелателни приказки и затова Пейл Маймунците са оставили некои стари работи, щото са се усетили - и те като КОМОдяците.

network.http.accept.navigation;

text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8

Между снежинките май са изтървали нещо. Що ли ?!

Нема да думам, че браузърите на операционните системи на Кали Линукс, Папагал и прочее идват задължително с NoScript & HTTPS Everywhere, а тоже и Тор Браузър, щото НЕ е вярно, нъл тъй?

Всички останали добавки са булшит и самозалъгване за наивни юзъри.

и да не съм голословен...



Ей за тва шапка им свалям, но иначе пейлмунците са скрънзи и селфиш-чета чрез ограничение на добавките и активиране на два фатални за сърфирането плъгини, които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да бъдат сведени до Never Activate
« Последна редакция: Ноември 23, 2020, 02:34:09 от Владимир Дерменджиев »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2020, 03:09:28 »
Цитат на: Фона
Нема да думам, че браузърите на ОС Кали Линукс, Папагал и прочее идват задължително с NoScript & HTTPS Everywhere, а тоже и Тор Браузър, щото НЕ е вярно, нъл тъй?

пейлмунците са скрънзи и селфиш-чета чрез ограничение на добавките

активиране на два фатални за сърфирането плъгини, които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да бъдат сведени до Never Activate

Ми не думай. Ясно съм казал, че на нормален юзър тия маниащини са му излишни.

Нямам никакво ограничение на добавките в ПМ. В следващи версии вече ще има, но спокойно мога да ползвам стара и нова версия едновременно  8)
"фатални за сърфирането плъгини" - пак си пил "вино" на 700 г.  :too_happy-1067:

П.П. Обяснение на някои настройки за лисичи браузъри можеш да видиш в една колекция на г-н Бринкман  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2020, 16:09:38 »
Quote (selected)
Китайският президент Си Дзинпин призова за въвеждане на глобален механизъм, който да помогне за възстановяването на международните пътувания.
По време на онлайн срещата на върха на Г-20 държавният глава предложи въвеждане на система за следене на здравословното състояние на пътуващите хора с помощта на QR кодове.

https://www.manager.bg/svyat/kitay-iska-globalna-shema-za-sledene-na-zdravnoto-sstoyanie-na-horata

Само не е ясно ще го татуират ли както вече едни други са го правили или ще е в имплант.
Това естествено са технически дреболии, важното е да няма мърдане.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2020, 16:13:21 »
https://browserleaks.com
https://www.doileak.com
https://dnsleaktest.com
https://ipleak.net
https://www.perfect-privacy.com/en/tests/dns-leaktest

Има ли нещо много по-добро от изброените сайтове за установяване на течовете по IP и DNS?
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2020, 18:21:12 »
Цитат на: Engels
...
Има ли нещо много по-добро от изброените сайтове за установяване на течовете по IP и DNS?

Течовете могат да се спрат (донякъде) само с цената на блокиране на js, което обаче прави ползването на сайтовете трудно, неудобно и непълноценно. Обаче идентификацията на хардуера практически не може да бъде блокирана. Така че ползването от обикновен юзър на "хакерски" анонимни сетове е идиотщина. Тези неща са с ограничено приложение и не за всекиго.
А Фона, както съм писал и тук, и преди оттатък, просто иска да всява страх в стил:
"не пишете против Началниците, че ви следят и всички ще бъдете наказани"
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #19 -: Ноември 23, 2020, 19:01:18 »
Малко забавна вметка към анонимноста и секретноста в мрежата:

Quote (selected)
Холандски журналист се включи в секретен разговор на военни министри
Той помаха на участниците, след което получи предупреждение, че хакването е престъпление

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/holandski-zhurnalist-se-vklyuchi-sekreten-razgovor-na-voenni-ministri

А вие си играйте на криеница с Мечо Пух. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2020, 20:15:44 »
Цитат на: Фона
Нема да думам, че браузърите на ОС Кали Линукс, Папагал и прочее идват задължително с NoScript & HTTPS Everywhere, а тоже и Тор Браузър, щото НЕ е вярно, нъл тъй?

пейлмунците са скрънзи и селфиш-чета чрез ограничение на добавките

активиране на два фатални за сърфирането плъгини, които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да бъдат сведени до Never Activate

Ми не думай. Ясно съм казал, че на нормален юзър тия маниащини са му излишни.

Нямам никакво ограничение на добавките в ПМ. В следващи версии вече ще има, но спокойно мога да ползвам стара и нова версия едновременно  8)
"фатални за сърфирането плъгини" - пак си пил "вино" на 700 г.  :too_happy-1067:

П.П. Обяснение на някои настройки за лисичи браузъри можеш да видиш в една колекция на г-н Бринкман  :smokin:

Да, де... Затова специалистите из мрежата ползват Линукс операционни системи. Вероятно, щото не им дреме за сигурността.

Плъгините май не трябва да ги има из браузърите, въпреки че това не е фатално, но в някои случаи - е !



Pale Moon действително беше хубав браузър преди години, но СЕГА, с новите "добавки", е твърде далеч от сигурността.

В GitHub има колекции за точна настройка на браузърите, което може да стане по много начини, но юзърите трябва да имат малко понятие в тази сфера.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2020, 20:47:19 »
https://browserleaks.com
https://www.doileak.com
https://dnsleaktest.com
https://ipleak.net
https://www.perfect-privacy.com/en/tests/dns-leaktest

Има ли нещо много по-добро от изброените сайтове за установяване на течовете по IP и DNS?

Да, има !

https://thesafety.us/check-ip

https://2ip.io/

http://browserspy.dk/

и много, много подобни, като

www.ipleak.com - много по-богат от

www.ipleak.net
« Последна редакция: Ноември 23, 2020, 20:50:53 от Владимир Дерменджиев »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2020, 21:20:38 »
Цитат на: Фона
Да, де... Затова специалистите из мрежата ползват Линукс операционни системи. Вероятно, щото не им дреме за сигурността.
Плъгините май не трябва да ги има из браузърите, въпреки че това не е фатално, но в някои случаи - е !

То не само плъгините му, ами целия МС Офис не трябва да се ползва след версия 2007  :smokin:
Както и нищо на МС - нито Уиндоус, нито Офис, нито Скайп, нито УанДрайв, нито вече Гитхъб  :angry-smiley-014:

А плъгините си е добре да са включени по подразбиране. Който има акъл и мерак, ще си ги изключи или изтрие сам  :smokin:
« Последна редакция: Ноември 23, 2020, 21:23:43 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2020, 21:29:32 »
Да покажем на Енгелс КАК трябва да изглежда добре настроен браузър Файърфокс, според мнението на К. Митник, един от топ-хакерите на епохата, напълно потвърдено и от лекторите на Черните Каскети по време на симпозиум в Лас Вегас, УСА.

Контрааргументите - в кошчето за смет. Твай.

Доказателството, по-долу !





Пикчърът е на моя браузър, с който работя в момента.

Заб.  Тестът е направен с https://thesafety.us/check-ip

но можете да ексериментирате и с други тестове или да се самонахакате, за да видите до колко вашата "Операционна система и машинария" са резистентни на външен натиск.
« Последна редакция: Ноември 23, 2020, 21:42:28 от Владимир Дерменджиев »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2020, 21:30:53 »
Цитат на: Фона
Да, де... Затова специалистите из мрежата ползват Линукс операционни системи. Вероятно, щото не им дреме за сигурността.
Плъгините май не трябва да ги има из браузърите, въпреки че това не е фатално, но в някои случаи - е !

То не само плъгините му, ами целия МС Офис не трябва да се ползва след версия 2007  :smokin:
Както и нищо на МС - нито Уиндоус, нито Офис, нито Скайп, нито УанДрайв, нито вече Гитхъб  :angry-smiley-014:

А плъгините си е добре да са включени по подразбиране. Който има акъл и мерак, ще си ги изключи или изтрие сам  :smokin:
:way_to_go-1308:

Се пак уин 7 някъде до средата на 2015, а най добре от 2014 при изключени ъпдейти?
 
Имаше съобщения че юни-юли 2015 версиите на 7, почват да правят правят неискани обръщения към сървъри.
Явно на микромеките.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2020, 21:40:11 »
Да, има ги.
Също винпром Поморие, там запазиха тези ракии разработка на Бургаския винпром, сега там има МОЛ.
https://bsgold.bg/rakii/burgas-63/
Освен коняците съхраниха и тази селекция.
Поморийската обикновена и специална ги пуснаха по бързата печалбарска линия.

Благодарско за отправката. Може да прескоча до "Калните бани" в Поморие и на всяка цена ще посетя въпросния маркет.
МОЛ-а е в Бургас.
В Поморие винпрома още си е там - има и магазин.

Да, извинявай. Между другото, пътят към Поморие за мен е винага през Бургас.
Надявам се, че ще посетя България тази година, ако не отложат срещата в МО за следващата година.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #26 -: Ноември 23, 2020, 22:00:47 »
https://browserleaks.com
https://www.doileak.com
https://dnsleaktest.com
https://ipleak.net
https://www.perfect-privacy.com/en/tests/dns-leaktest

Има ли нещо много по-добро от изброените сайтове за установяване на течовете по IP и DNS?

Да, има !

https://thesafety.us/check-ip

https://2ip.io/

http://browserspy.dk/

и много, много подобни, като

www.ipleak.com - много по-богат от

www.ipleak.net
До тук добре, но има ли сайт който може да ти хване реалното IP дори ако си с VPN?
Или поне да преодолее VPN проксито на Операта?
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2020, 22:06:37 »
Quote (selected)
А плъгините си е добре да са включени по подразбиране. Който има акъл и мерак, ще си ги изключи или изтрие сам.

Хм. Интересно защо в платените и някои предварително настроени безплатни браузъри, като ДжонДоним, Tor, I2P Alpha плъгините въобще ги няма !!!

Явно въпросните 'компютърджийски звена' са 'конфигурирани' с дефицит на специалисти.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2020, 22:09:51 »
https://browserleaks.com
https://www.doileak.com
https://dnsleaktest.com
https://ipleak.net
https://www.perfect-privacy.com/en/tests/dns-leaktest

Има ли нещо много по-добро от изброените сайтове за установяване на течовете по IP и DNS?

Да, има !

https://thesafety.us/check-ip

https://2ip.io/

http://browserspy.dk/

и много, много подобни, като

www.ipleak.com - много по-богат от

www.ipleak.net
До тук добре, но има ли сайт който може да ти хване реалното IP дори ако си с VPN?
Или поне да преодолее VPN проксито на Операта?

Да, VPN (ВЧМ) на "Операта" е прозрачна.

Останалото е дело на Кали Линукс + софтуеър за ДЕанонимизиране.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #29 -: Ноември 23, 2020, 22:16:37 »
Да покажем на Енгелс КАК трябва да изглежда добре настроен браузър Файърфокс, според мнението на К. Митник, един от топ-хакерите на епохата, напълно потвърдено и от лекторите на Черните Каскети по време на симпозиум в Лас Вегас, УСА.

Контрааргументите - в кошчето за смет. Твай.

Доказателството, по-долу !





Пикчърът е на моя браузър, с който работя в момента.

Заб.  Тестът е направен с https://thesafety.us/check-ip

но можете да ексериментирате и с други тестове или да се самонахакате, за да видите до колко вашата "Операционна система и машинария" са резистентни на външен натиск.
Дори да е защитен браузера, ще има течовете по IP през Torrent клиента.
От пиратска гледна точка е по-важно да е защитен Torrent клиента, отколкото браузера.
Още повече ако защитиш с VPN Torrent клиента, запушваш и течовете по IP и DNS през браузера
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #30 -: Ноември 23, 2020, 22:19:45 »
И какво му е на Tor?
До сега никой сайт не е успял да ми изпрати "персонализирани реклами"  :nuts:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #31 -: Ноември 23, 2020, 22:24:23 »
Хм. Интересно защо в платените и някои предварително настроени безплатни браузъри, като ДжонДоним, Tor, I2P Alpha плъгините въобще ги няма !!!
Явно въпросните 'компютърджийски звена' са 'конфигурирани' с дефицит на специалисти.

Въпросът е тъп. Все едно да питаш защо болидите за Ф1 нямат покрив, чистачки, климатик и багажник.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #32 -: Ноември 23, 2020, 22:26:18 »
Quote (selected)
Да, VPN (ВЧМ) на "Операта" е прозрачна.
Останалото е дело на Кали Линукс + софтуеър за ДЕанонимизиране.
Има ли сайт който може да ДЕанонимизира?
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #33 -: Ноември 23, 2020, 22:29:19 »
Цитат на: Engels
Или поне да преодолее VPN проксито на Операта?
За проксито на Операта Фона ти отговори правилно.

Цитат на: Engels
има ли сайт който може да ти хване реалното IP дори ако си с VPN?
А за ВПН неправилно.
Правилният отговор е "зависи колко е качествен ВПН-ът". В смисъл колко ти рови в ориг. пакети, за да премахне отвътре идент. информация, която може да те издаде.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #34 -: Ноември 23, 2020, 22:35:34 »
Цитат на: Фона
Ето КАК трябва да изглежда добре настроен браузър Файърфокс, според мнението на К. Митник
Контрааргументите - в кошчето за смет. Твай.
Доказателството, по-долу !
https://i.imgur.com/ByUyGtF.png
Пикчърът е на моя браузър, с който работя в момента.

Това е настройка за психопати. Ти Митник ли си ? Не си. И никога няма да бъдеш. Твай.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #35 -: Ноември 23, 2020, 22:37:17 »
Цитат на: 66
Имаше съобщения че юни-юли 2015 версиите на 7 почват да правят неискани обръщения към сървъри. Явно на микромеките.

да
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #36 -: Ноември 23, 2020, 22:40:43 »
Цитат на: Engels
Дори да е защитен браузера, ще има течовете по IP през Torrent клиента.
От пиратска гледна точка е по-важно да е защитен Torrent клиента, отколкото браузера.
Още повече ако защитиш с VPN Torrent клиента, запушваш и течовете по IP и DNS през браузера

Има и ВПН-и специално за торенти. Но торент през ВПН е голяма мъка.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2020, 22:46:18 »
Цитат на: Engels
Или поне да преодолее VPN проксито на Операта?
За проксито на Операта Фона ти отговори правилно.

Цитат на: Engels
има ли сайт който може да ти хване реалното IP дори ако си с VPN?
А за ВПН неправилно.
Правилният отговор е "зависи колко е качествен ВПН-ът". В смисъл колко ти рови в ориг. пакети, за да премахне отвътре идент. информация, която може да те издаде.
Точно това ми беше интересно да проверя.
Ако се преодолее VPN на Операта, ще стигне ли до реалното IP или ще се натресе на iTop VPN който при мен защитава Torrent клиента.
Обаче всички сайтове за проверка за течове опират само до VPN на Операта и чак след като изключа  VPN на Операта стигат до iTop VPN.
Затова ми трябва сайт който може да преодолее VPN на Операта за да видим до къде ще стигне.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #38 -: Ноември 23, 2020, 22:59:43 »
Цитат на: Engels
Или поне да преодолее VPN проксито на Операта?
За проксито на Операта Фона ти отговори правилно.

Цитат на: Engels
има ли сайт който може да ти хване реалното IP дори ако си с VPN?
А за ВПН неправилно.
Правилният отговор е "зависи колко е качествен ВПН-ът". В смисъл колко ти рови в ориг. пакети, за да премахне отвътре идент. информация, която може да те издаде.
Точно това ми беше интересно да проверя.
Ако се преодолее VPN на Операта, ще стигне ли до реалното IP или ще се натресе на iTop VPN който при мен защитава Torrent клиента.
Обаче всички сайтове за проверка за течове опират само до VPN на Операта и чак след като изключа  VPN на Операта стигат до iTop VPN.
Затова ми трябва сайт който може да преодолее VPN на Операта за да видим до къде ще стигне.
Хм,
На времето когато си играехме да ползваме анонимизиращи проксита, независимо от нивото на защита (на проксито) имаше две-три настройки на браузера които трябва да "се пипнат" за да не се изпраща информация позволяваща идентификация.
Ако искаш ще си помъча да изровя от архивите какво трябва да се изключи.
Въпреки че това беше много много отдавна (в една ....)
Но защо ти е това когато хората са ти направили tor
« Последна редакция: Ноември 23, 2020, 23:08:42 от 66 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2020, 23:03:08 »
Цитат на: Engels
Дори да е защитен браузера, ще има течовете по IP през Torrent клиента.
От пиратска гледна точка е по-важно да е защитен Torrent клиента, отколкото браузера.
Още повече ако защитиш с VPN Torrent клиента, запушваш и течовете по IP и DNS през браузера

Има и ВПН-и специално за торенти. Но торент през ВПН е голяма мъка.
Така е, пада скоростта на теглене.
Но ВПН е нужен само когато сваляш торент или задействаш магнитен линк.
Особено когато има ограничения за броя торенти, както е например при:
https://seatracker.ru
или
https://pornolab.net
По време на самото теглене ВПН не ти трябва.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2020, 23:06:27 »
Цитат на: Engels
Ако се преодолее VPN на Операта, ще стигне ли до реалното IP или ще се натресе на iTop VPN който при мен защитава Torrent клиента.
Не съм се ровил в скривалки за торенти, затова не знам.
П.П. Няма реални и нереални айпита, а публични и частни.
Впрочем изключи си ИП в.6 на рутера и машинките зад него, защото основната му функция е ушева.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #41 -: Ноември 23, 2020, 23:09:46 »
Цитат на: Engels
ВПН е нужен само когато сваляш торент или задействаш магнитен линк.
По време на самото теглене ВПН не ти трябва.

На теория. На практика не знаеш дали някой от сийдърите не е служебен (на тракера).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #42 -: Ноември 23, 2020, 23:18:00 »
Моля админ или Ной да премести всичките ни комп. мании в комп. тема.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #43 -: Ноември 23, 2020, 23:20:39 »
Цитат на: Engels
ВПН е нужен само когато сваляш торент или задействаш магнитен линк.
По време на самото теглене ВПН не ти трябва.

На теория. На практика не знаеш дали някой от сийдърите не е служебен (на тракера).
Така е, но най много да ти спре достъпа за теглене, но можеш да продължиш да теглиш чрез DHT.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #44 -: Ноември 24, 2020, 00:15:55 »
Цитат на: Engels
ВПН е нужен само когато сваляш торент или задействаш магнитен линк.
По време на самото теглене ВПН не ти трябва.

На теория. На практика не знаеш дали някой от сийдърите не е служебен (на тракера).
Така е, но най много да ти спре достъпа за теглене, но можеш да продължиш да теглиш чрез DHT.

С торентите, ако си в зап. Европа, не е проблемът спирането на тегленето, а следенето. Вкл. от внедрени услужливи сийдъри.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #45 -: Ноември 24, 2020, 23:24:39 »
Цитат на: Fona
Ъпдейтвайте Гуугл Кром

Въобще не ползвайте това изчадие. Изтрийте го и почистете старателно след него.


Това го кажи на над два милиардните юзъри на Гуугл, които са напълно сатисфайд с дискутирания вреден браузър.

Да не говорим за ползвачите на youtube, които са над 4 млрд и половина.

Та хайде още веднъж за Гугулята и "Тубите". Наздраве !

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #46 -: Ноември 24, 2020, 23:28:37 »
И какво му е на Tor?
До сега никой сайт не е успял да ми изпрати "персонализирани реклами"  :nuts:

Сложи си NoScript дори на Google Chrome и НЯМА да виждаш НИКАКВИ реклами.

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #47 -: Ноември 24, 2020, 23:31:51 »
Хм. Интересно защо в платените и някои предварително настроени безплатни браузъри, като ДжонДоним, Tor, I2P Alpha плъгините въобще ги няма !!!
Явно въпросните 'компютърджийски звена' са 'конфигурирани' с дефицит на специалисти.

Въпросът е тъп. Все едно да питаш защо болидите за Ф1 нямат покрив, чистачки, климатик и багажник.

Действително е тъп. Писал съм за Ферари, Мерседес и МакЛарън, но ти си решил да ги сведеш до Жигули, Москвич и ЗАЗ.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Хм, на вас двамата не ви ли направиха отделна темичка за дискутиране на браузърите в нея :m1731:

PS Опа, ние сме били в нея :nuts:

Наздраве тогава:

« Последна редакция: Ноември 24, 2020, 23:46:47 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #49 -: Ноември 24, 2020, 23:45:38 »
Цитат на: Engels
Ако се преодолее VPN на Операта, ще стигне ли до реалното IP или ще се натресе на iTop VPN който при мен защитава Torrent клиента.
Не съм се ровил в скривалки за торенти, затова не знам.
П.П. Няма реални и нереални айпита, а публични и частни.
Впрочем изключи си ИП в.6 на рутера и машинките зад него, защото основната му функция е ушева.

Глей ся! Човекът намеква за IP - да речема АйПи адрес на неговата реална дестинация (България), но всички виждат - вкл. и той, че изскача в мрежата със "съветско" IP и московска дестинация, поради ползване на някакво прокси.

Тогава, как да наречем първото IP, и как - второто?

 

Неактивен Владимир Дерменджиев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 195
    • Профил
Хм, на вас двамата не ви ли направиха отделна темичка за дискутиране на браузърите в нея :m1731:

Извинение, за което и приятен ден на цялата група. До утре.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Недопити браузери и прочие …
« Отговор #51 -: Ноември 24, 2020, 23:49:36 »
Цитат на: Engels
Ако се преодолее VPN на Операта, ще стигне ли до реалното IP или ще се натресе на iTop VPN който при мен защитава Torrent клиента.
Не съм се ровил в скривалки за торенти, затова не знам.
П.П. Няма реални и нереални айпита, а публични и частни.
Впрочем изключи си ИП в.6 на рутера и машинките зад него, защото основната му функция е ушева.

Глей ся! Човекът намеква за IP - да речема АйПи адрес на неговата реална дестинация (България), но всички виждат - вкл. и той, че изскача в мрежата със "съветско" IP и московска дестинация, поради ползване на някакво прокси.

Тогава, как да наречем първото IP, и как - второто?

Първо IP и второ IP :m1731:

И двата адреса са публични :m1708:
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Не! Опитваш се да наплашиш хора с нормални коли (с меко окачване, меки широки седалки, покрив, климатик, багажник, жабка, чистачка, задна седалка, муз. уредба и т.н.) за нормални пътища, че е смъртно-опасно за тях, ако не ги сменят с болиди, които са тесни, неудобни, тресящи се и трудни за каране. И с които ще се тряснат още в първия завой или дупка, защото не са нито Шумахер, нито Сена.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Хм, на вас двамата не ви ли направиха отделна темичка за дискутиране на браузърите в нея :m1731:

Извинение, за което и приятен ден на цялата група. До утре.

А не, аз се извинявам, че се подведох по заглавията на коментарите и не видях в коя тема сте писали.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #54 -: Ноември 25, 2020, 00:04:35 »
Цитат на: Фона
Цитат на: Nor1
Цитат на: Engels
Ако се преодолее VPN на Операта, ще стигне ли до реалното IP или ще се натресе на iTop VPN който при мен защитава Torrent клиента.
Не съм се ровил в скривалки за торенти, затова не знам.
П.П. Няма реални и нереални айпита, а публични и частни.
Глей ся! Човекът намеква за IP - да речема АйПи адрес на неговата реална дестинация (България), но всички виждат - вкл. и той, че изскача в мрежата със "съветско" IP и московска дестинация, поради ползване на някакво прокси.
Тогава, как да наречем първото IP, и как - второто?

Можеш да ги наричаш "сено" и "слама", ако така ти е по-удобно  ???,
но в комп. терминология такива термини няма.
Аз предпочитам да ползвам приетата терминология и да ги наричам true IP and masked IP.
И не бъркай masked IP с IP masquerade   :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Re: Край казана, или за културата на правене и пиене
« Отговор #55 -: Декември 14, 2020, 12:54:16 »
Цитат на: Фона
Ето КАК трябва да изглежда добре настроен браузър Файърфокс, според мнението на К. Митник
Контрааргументите - в кошчето за смет. Твай.
Доказателството, по-долу !
https://i.imgur.com/ByUyGtF.png
Пикчърът е на моя браузър, с който работя в момента.

Това е настройка за психопати. Ти Митник ли си ? Не си. И никога няма да бъдеш. Твай.

Никога и никъде НЕ съм твърдял, че съм Митник - сам задаваш въпрос и сам си отговаряш.
Quote (selected)
Ти Митник ли си ? Не си.

Значи, ако настройките на браузърите и OSs, предложени от Митник, Черните Каскети, Air Force Research Laboratory, Tor, JonDonym и прочее считаш за психопатни, то авторите са перфектни клиенти на психиатрията.

Тъй като се спуснахме по тази пързалка трябва да приемем факта, че или те са нормални, като нас, или ние - откачени, като тях. Lol

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Toва са продукти с много тясно приложение. Ползването им без нужда е безсмислено и носи само неудобства. А рекламирането им като панацея е лъжливо и вредно.
И пак ще отбележа, че ти не си Митник и никога няма да бъдеш. И ще го правя всеки път, когато тръгнеш да даваш пример с него или с подобен на него. Аз, естествено, също не съм Митник. Но знам кога кое да ползвам и кога да не се набутвам сам да светвам като коледна лампичка.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Quote (selected)
Хм,
На времето когато си играехме да ползваме анонимизиращи проксита, независимо от нивото на защита (на проксито) имаше две-три настройки на браузера които трябва да "се пипнат" за да не се изпраща информация позволяваща идентификация.

Навремето балъците плащаха за VPNs, а VPN-ите въобще не скриваха IP-то на нещастниците.
99% от тях НЕ знаеха как да настроят браузърите си, за да избегнат въпросния теч.

Когато писах до ръхуйводителите на PrivateVPN, NordVPN, ExpressVPN и им поисках обяснение за стейтмънта PROTECT YOUR ONLINE PRIVACY AND IDENTITY, който е къмплитли фейк, защото НЕ скрива пъблик АйПи-то на кастъмърите, те ми отговориха в хор: "това не е наше ишуу (issue)".* Lol

Веднагически им изпердаших дупликата: "След като това не е ваш бизнес, ЗАЩО давата гаранция за протекция идентичността на клиентите си ?

Одговор не последва !!!

Това "изтичане на IP" става дори и СЕГА, ако браузърът не е настроен както трябва, сиреч "психопатски", въпреки че доста VPNs се усетиха и направиха съответната протекция.

А КАК трябва да си тествате VPN-ът или Проксито (VPN-ът е прокси, но не всяко прокси е VPN), ше думаме по-късно.

---

* Въф Форум СЕГА, ф статия за кампутерите бях публикувал одговорите на ВиПиЕнците, но същите бяха изтрити скоропостижно от надлежни наблюдатели.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
ВЧМ (виртуална частна мрежа), която показва на външния свят истинското публично айпи на абоната си, не е никаква ВЧМ. Браузърът трябва да ползва ДНС на ВЧМ за заявките си, иначе полза от ВЧМ няма. Съобщенията между сървърите на ВЧМ и абоната трябва да са шифровани, за да не е достъпно съдържанието им за доставчика на интернет.
IP v.6 трябва да е изключен при абоната, защото шпионира този, който го ползва.

На стандартен модерен браузър, който не е напълно open source не трябва да се има доверие. На добавки в него, които не са open source - също. На "анонимни" не-опън-сорс браузъри пък най-малко. На компании, които нямат линукс-версии на софтуера си (като прехвалените от Фона "Комодо") - хич.
А още по-точно - не може да се вярва на никакъв софт, който работи на closed source OS - като Уиндоус, МакОС, Андроид и иОС. Дори самият софт да е коректен, опер. с-ма може да компрометира работата му.

Има и още, но по-нататък.
И не вярвайте на хора, на които им плащат дебелите чичковци с пурите  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
е то къв е смисъла да имаш желание да се анонимизираш през впн и да не си прекараш трафика през него? две команди и си готов:

1. рутинг към впн сървера през гейтуея ти
2. дефоул рутинг през впн-а.

нататък всеки впн, който маскира правилно, те анонимизира. друг въпрос е, че може впн доставчика да пази логове кой, кога и къде ходи - въпрос на нормативна рамка.