Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 11:38:27

Автор Тема: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?  (Прочетена 40269 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #240 -: Януари 29, 2021, 16:18:57 »
На уважаените читататели требе да се показват повече данни как живеем на Запад.

Это ви класически пример с модерен и съвременен афтомобилец.

Синият демократичен афтомобил с батерия (акумулатор) е гаранция за просперитет, защото двигателят "пали" без манивела и бензинец не ми требе.



И моля, без несериозни коментариЙ.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #241 -: Януари 29, 2021, 17:17:53 »
Ной е права за забележката, а и аз не съм котка.
Не си котка, не си котка, ти си съкровище!  :t0328:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #242 -: Януари 29, 2021, 17:45:37 »


Заб. В интерес на истината ми е бая трудно да кажа кое е "тук" и къде - "там". Lol
Имах предвид East Coast, West Coast... Онова по средата съм го "прибягвал" на прибежки, та не го знам. :too_happy-1067:

Не го ли казват "Bible belt"? Не. Това било само югоизтока. Също ми е тъмен.
« Последна редакция: Януари 29, 2021, 17:48:28 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #243 -: Януари 29, 2021, 19:03:45 »
Quote (selected)
контактен, умееш да изслушваш другите и да засвидетелстваш уважение към тях - НИКАКЪВ проблем. Вратите сами се отварят за тебе.

Дай някаква скала на "уважението" да видим кой какви степени е покрил и на колко точки "социален рейтинг" може да се нада.
Люто вервам ще се справиш с градацията/деградацията.
Ще ти дам първа ниска точка на счупване
1. Бе що не си е...п...м... - това носи минус 10 точки.

и последна висша категория:
N. Да господарю, прекрасно се справяте, аз съм баш роб/робиня/ТО  пропуснахте ....дупка да уважите, - това е + 10 точки. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #244 -: Януари 29, 2021, 20:18:50 »
Това Тата ли е, не личи марката? И аз съм за малки електрически коли, от т. А, до т. Б, джиповете са за хора с малко акъл и много комплекси.

Е, признавам си, че като млад и зелен си мечтаех за Лотус Елиз, ама ми мина отдавна. :)
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #245 -: Януари 29, 2021, 20:30:12 »
Джиповете си имат място под слънцето, много са полезни но не са за градовете.
Имаше една приказка защо японските Offroad автомобили са на почит у нас.
Защото нашите пътища покриват всички критерии за японските Offroad маршрути.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #246 -: Януари 29, 2021, 20:40:33 »

Е, признавам си, че като млад и зелен си мечтаех за Лотус Елиз, ама ми мина отдавна. :)
Синът ми се беше "запалил" по "зелени" енергии, та веднъж може би да ме ядоса ми казва, че следващато му кола ще е "Тесла". Какво да му отговоря?
Казах му, че следващата ми кола ще е "Sixty four and a half Ford Mustang". :yes-1289:
https://www.youtube.com/watch?v=iMj6TYT1kg4

"It's not just a car, it's sixty four and a half..."
« Последна редакция: Януари 29, 2021, 20:47:04 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #247 -: Януари 29, 2021, 20:44:21 »
Това Тата ли е, не личи марката? И аз съм за малки електрически коли, от т. А, до т. Б, джиповете са за хора с малко акъл и много комплекси.
Максимус, ама то зависи и от местоположението. Вчера не можахме да си излезем от гаража поради това, че беше минал снегоринът, но не и булдозерът с камиона за снега. Половинметров масивен блок от лед не се мърда, ако нямаш някакви особени причини. Джип може и да можеше да го изкачи, ама нашата таратайчица - нъц, не е пригодена. Хем не е малка.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #248 -: Януари 29, 2021, 20:44:27 »
Това Тата ли е, не личи марката? И аз съм за малки електрически коли, от т. А, до т. Б, джиповете са за хора с малко акъл и много комплекси.

Е, признавам си, че като млад и зелен си мечтаех за Лотус Елиз, ама ми мина отдавна. :)

Тата, Тесла?
Ще минем на електрокари.
Аз едва ли.
Кой и как ще произвежда тока за електрокарите?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #249 -: Януари 29, 2021, 20:45:41 »
Това Тата ли е, не личи марката? И аз съм за малки електрически коли, от т. А, до т. Б, джиповете са за хора с малко акъл и много комплекси.
Максимус, ама то зависи и от местоположението. Вчера не можахме да си излезем от гаража поради това, че беше минал снегоринът, но не и булдозерът с камиона за снега. Половинметров масивен блок от лед не се мърда, ако нямаш някакви особени причини. Джип може и да можеше да го изкачи, ама нашата таратайчица - нъц, не е пригодена. Хем не е малка.

А лопатата къде е?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #250 -: Януари 29, 2021, 20:55:58 »
С това "глобално затопляне" автомобилите 4Х4 ще станат необходимост.
За електричките има форуми и "ползватели" онлайн, офлайн за работа си трябват коне и проходимост.
Quote (selected)
Единицата за измерване на работата в SI е джаул (J) и се равнява на работата, извършена от сила един нютон (N) при преместване на тяло на разстояние един метър (m):
Тяло не преместване на аватар.

Тук напълно важи лакърдията "Най-тъмно е преди зазоряване".
Вече се търсят 30 годишни автомобили за експлоатация, тях ще ги търсят и след 50 години. Електричките имат ограничено бъдеще. Те просто не са автономни имат ограничено приложение на една ръка от контакта.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #251 -: Януари 29, 2021, 21:16:37 »
Quote (selected)
Вече се търсят 30 годишни автомобили за експлоатация, тях ще ги търсят и след 50 години.

Малко е смешно, но е така.
Имам баничарки Берлинго.
1999 г. оцинкован без ръжда никкъде.
2008 и 2011 г.
Не ми се говори за какво става въпрос.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #252 -: Януари 29, 2021, 21:21:29 »
Quote (selected)
Вече се търсят 30 годишни автомобили за експлоатация, тях ще ги търсят и след 50 години.

Малко е смешно, но е така.
Имам баничарки Берлинго.
1999 г. оцинкован без ръжда никкъде.
2008 и 2011 г.
Не ми се говори за какво става въпрос.
Не е смешно, това са реалностите, такива автомобили са на цените на 10 годишните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #253 -: Януари 29, 2021, 21:23:21 »
А лопатата къде е?
Имаме няколко, една от които задължително нощува в колата. И лом имаме. Но това е неподемен блок, по обем около половин кубичен метър, което го прави към 500 кила замръзнала вода с пясък. Чак толкоз бърза работа нямам, а ако ми се отвори, ще си извикам такси.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #254 -: Януари 29, 2021, 22:11:37 »
За какво ни е кола, то вече няма къде да отидеш с нея? Скоро, няма и да има и с кого!

А и представата ми за автомобил вече е само камара ламарини, фалшива кожа PVC, пласмаси ...
Вие си ги избрахте!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #255 -: Януари 30, 2021, 08:28:49 »


Малко е смешно, но е така.
Имам баничарки Берлинго.
1999 г. оцинкован без ръжда никкъде.
2008 и 2011 г.
Не ми се говори за какво става въпрос.
Ако през 1999 са ги поцинковали, за къф чеп са се отказали да го правят през 2008?!?
Аз имам същата 2007 и за сега се държи съвсем прилично.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #256 -: Януари 30, 2021, 09:12:03 »
Quote (selected)
Ако през 1999 са ги поцинковали, за къф чеп са се отказали да го правят през 2008?!?
Площ, енергия ..... Се пак вана със стопен цинк да топнеш почти сглобен афтомобил ....
А на времето е имало и калайдисани ......
 
Мани тва ми покрай еконапъните ойдоха и ефективните антикорозионни покрития.
Требе са водна основа  :pissed-891:
Боите същата работа - съвременните се драскат и с поглед.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #257 -: Януари 30, 2021, 09:12:56 »


Малко е смешно, но е така.
Имам баничарки Берлинго.
1999 г. оцинкован без ръжда никкъде.
2008 и 2011 г.
Не ми се говори за какво става въпрос.
Ако през 1999 са ги поцинковали, за къф чеп са се отказали да го правят през 2008?!?
Аз имам същата 2007 и за сега се държи съвсем прилично.

Не зная.
Нали разправят че сега ги правят мениджъри, а не инженери.

P.S. Бачо при мен средата е доста по-агресивна с това снегопочистване в Москва зимата. И плюс това те навъртат поне по стотина километра всеки ден без събота и неделя.
« Последна редакция: Януари 30, 2021, 09:30:12 от AnonimusBG »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #258 -: Януари 30, 2021, 09:34:41 »
Всъщност, купетата на автомобилите не са били горещо поцинковани, а само галванизирани, с цинк или кадмий, никак не е скъпо, но е премахнато, защото е въведено "Планирано остаряване на стоките
" - тайния двигател на на безкрайния икономически растеж, за да не се срине съвременния лихварски инфлационен капитализъм.
https://ikonomika.dokumentite.com/art/planirano-ostarqvane-na-stokite/83676
Вие си ги избрахте!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #259 -: Януари 30, 2021, 10:07:42 »
Бе то и "галванизирането" си иска вани, верно малци по-ниски температури, ма бол реагенти и енергия.
Впрочем тая технология я ликвидираха. Преди имаше на сумА ти места. Хромиране, никелиране, други .....
Един познат дето управлява малко предриятие вика - Ми прекратихме. Трябват толкова разни бумаги за какво ли не. Не си струва. Затова - всичко внос.
А имаше горещо калайдисани автомобили. Сега не помня, но стар модел вартбург беше така, или пък шкода .... не помня.
 
Засега само некви "къщи" велпапе на са въвели. Но ще го направят.
Е по америка има наченки.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #260 -: Януари 30, 2021, 10:28:02 »
Ииихаа...беше ми домъчняло!
Преди гледах с удоволствие "клубът на 12-те стола".
За Сънчо фонът е прав, гледал съм го от 61 г.
За цветните телевизори да не се изхвърля много, със закъснение сме в БГ от 19 г., но сме почнали от сламениците и едната одая дето нощно време фсички са пърдели задружно.
И десетина години след това вече имаме и собствена телевизия.
Фоне, не се излагай за стопанска милиция, други се занимаваха с това.
Ми ай да не търсим, че като нищо може да ти изскочи картончето от нейде.
Карай повече за билдингите, стейтмъните и не се увличай ф подробности, Нойка те посъветва добре - чуй я и ше веселиш народа поне още няколко месеца.
« Последна редакция: Януари 30, 2021, 11:40:39 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #261 -: Януари 30, 2021, 11:28:02 »
Quote (selected)
Это ви класически пример с модерен и съвременен афтомобилец.
Убаф ие.
Има единство на форма и съдържание  :smokin:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #262 -: Януари 30, 2021, 11:43:14 »
  Бре .. Ранни спомини за телевизия..
 Наща уличка беше смесена уличка.. Синигалци и Едринци/ Западна Тракия - Източна Тракия/ 
  Първи телевизор "Опера" го донесе Едринец.. Ама го държеше вътре.. Лапетята минавахме покрай прозорчето на него, виждахме нещо цветно -  имало екран от цветен джам...

  После - късмет!
Синегалец купи"Пирин"..  Па имаме и комшулук, че и ние сме Синегалци..
   Лятото го сложи под една смокиня.. Сложиха вход за други лапетя  - да нанижат три низи тутун..
  ...Аз покрай комшулука минавах метър...  И без това требваше да нанижа   200 низи дома, за да купям лелеяното "ножче с виличка"

 Доде техник от Пловдив, антена донесе, специален кабел, също..  въртяха я- нагласяха я , дойде образ и звук..
 
На телевизора имаше три двойни потенцометъра... С тънък химичен молив отбелязаха верното им положение.. и залепиха кафява хартия със  строга забрана ,
   "да се не въртят копчетата" 

 За  по-сигурно имаше и надзирател над лапетята .. Дядо Иван... Бил воловарче, га идвали казаците на Едрине.. 1878 било, комай..
   Със строг морал  беше... Седи на стол, клюма връз бастуна.

Преди да почне "Тенкеш",показаха балет..  Па га хрипна, па га зарука:

 -  Васило, мари, яла мари, спирай т'ва кино!  Голи женски ся показаха, мариии.. Дяца гледат..

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #263 -: Януари 30, 2021, 12:16:26 »
Бе то и "галванизирането" си иска вани, верно малци по-ниски температури, ма бол реагенти и енергия.
Впрочем тая технология я ликвидираха. Преди имаше на сумА ти места. Хромиране, никелиране, други .....
1. Не е съвсем така. Понеже произвеждам обезмаслители и блясъкообразователи, та ти казвам, че галванични цехове има. И никелират, и хромират , и кадмират. Вярно, малко останаха,  едва дишат, ама има.
2. "Галванизиране" на български означава повърхностно метализиране чрез електрохимичен процес.  "Galvanizing" на английски означава поцинковане. А поцинковането* винаги е горещо и неелектрохимично.
На както навсякъде и при "галванизирането"  преводът е се прави  от маркетинг мениджъри  или филолози и поради тази причина двете галванизирания яко се бъркат.

*Изключвам боядисването с цинксъдържащи еднокомпонентни или двукомпонентни бои.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #264 -: Януари 30, 2021, 12:23:54 »
Виж сега, НойКе, след като отдавна тук съм обяснила, че за мен – когато си Модератор – си НОЙ!!! :D

А оттам нататък – как бих коментирала конкретнтите ти изказвания в случая, оставям за УТРЕ ...
Джидженце, предлагам ти сделка! Можеш да ми казваш Нойка по всяко време, аз не се притеснявам от това. 67 е резервиран ник, който аз си пазя от десетилетия и си го нося през различни форуми. Ако някои колеги не бяха настоявали за прозрачност по отношение на модераторската идентичност, 67 щеше да се старае да пише като 67. Но тъй или инак всички знаят, че 67 и Ной се припокриват във физическата реалност. Какъв е смисълът да спориш с 67, а да се оглеждаш дали Ной не те дебне с точилката ...

Ами точно затова! А си и знаех, че си сговорчива – точно като мен, за което  :way_to_go-1308:

И бих искала да доуточня тук – откъде и как се взе ник-ът НойКа, от който наистина се гордея, щото вече виждам, че го използУват и други …  :D

Ами оттам, че съм педантична, но най-вече защото съм възпитана в УВАЖЕНИЕ към ИНСТИТУЦИИТЕ, чийто тукашен представител се явяваш ти под ник-а Ной.

Просто защото още от вкъщи /а след това и в гимназията!/ съм възпитана в having/paying DUE RESPECT to, т.е към когото трябва – нещо доста необичайно за нашите географски ширини …  :t1811:

« Последна редакция: Януари 30, 2021, 12:29:21 от Джиджи »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #265 -: Януари 30, 2021, 12:26:44 »
P.S. Бачо при мен средата е доста по-агресивна с това снегопочистване в Москва зимата. И плюс това те навъртат поне по стотина километра всеки ден без събота и неделя.
Една велика гледка, която съм наблюдавал пет години от 15-ия етаж на общежитието на "Профсоюзная", тогава  най-дългата и една от най-широките улици в Москва : Нареждат се една до друга с известно отстояние  пет газки-снегорини,  които ринат снега и си го "прехвърлят" една на друга. Последната го изрива върху тревните площи. Независимо по кое време на денонощието  и колко сняг вали, улицата винаги е чиста и суха.  Купчините изринат сняг окончателно се стопяват някъде в началото на април...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #266 -: Януари 30, 2021, 12:46:07 »
  Бре .. Ранни спомини за телевизия..
:way_to_go-1308:

За щастие обаче не са само толкоз ранни, щото по съвременната БНТ1 ги увековечиха с предаването на Драго Драганов "БНТ на 60"!!!

Приятно е, информативно и забавно и го гледам винаги, когато мога – за жалост НЕ ЧАК толкоз често ...  :sad-3295:


Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #267 -: Януари 30, 2021, 13:27:20 »
Добро утро од Пордим, Лондонистанска ерия, и добре заварили.

Днес, събота, всичко се е изпокрило по къщя и апартаманти, за да се предпази от Covid-19 New.

Пътувам сам в DLR влакчето и е много приятно.




Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #268 -: Януари 30, 2021, 13:31:05 »
Ваятелят е вложил в това двойно изображение, яхнало самосиндикален байсикъл, дълбок смисил.

Отгатнете го.


Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #269 -: Януари 30, 2021, 13:34:47 »
Ф Пордим имаме и Дърво на Вси Светии, дето по тукашному му викаме The Hallowееn Tree.




Толкоз од Пордим за СЕГА. Ще се чуем по-късно с новини, защото и днес, хм, требе да се палят печки.

Твай.
« Последна редакция: Януари 30, 2021, 13:40:02 от von Newmann® »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #270 -: Януари 30, 2021, 13:39:56 »
Quote (selected)
самосиндикален байсикъл, дълбок смисил.

Отгатнете го.

На мене ми прилича на мулти-култи веганска пропаганда. Кучето - враг на заека и помощник на човека  -ловец в лова на дивеч, вози зайче, не обратното, сприятелили са се и вече няма да се ядат, има и феминистко внушение, зайкинята е вечно потиската жена, от мъжа (песът) - насилник...
Вие си ги избрахте!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #271 -: Януари 30, 2021, 14:33:05 »
Quote (selected)
има и феминистко внушение, зайкинята е вечно потиската жена, от мъжа (песът) - насилник...

Точно обратното го виждам аз. Песът си мисли, че кара колелото, ама кога ще се движи, накъде ще завие... тва зависи от Зайка. Очевидно е.  :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #272 -: Януари 30, 2021, 16:15:17 »
Quote (selected)
има и феминистко внушение, зайкинята е вечно потиската жена, от мъжа (песът) - насилник...

Точно обратното го виждам аз.

Песът си мисли, че кара колелото, ама кога ще се движи, накъде ще завие... тва зависи от Зайка. Очевидно е.

Даже повече от очевидно, когато се вгледа човек!  :way_to_go-1308:

Защото: къде са краченцата и къде е дясната ръчичка на Зайка ???

Ама пък и аз съм тъпа, че почнах да обяснявам повече от очевидното ...  :t0120:

« Последна редакция: Януари 30, 2021, 16:23:18 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #273 -: Януари 30, 2021, 17:03:30 »
P.S. Бачо при мен средата е доста по-агресивна с това снегопочистване в Москва зимата. И плюс това те навъртат поне по стотина километра всеки ден без събота и неделя.
Една велика гледка, която съм наблюдавал пет години от 15-ия етаж на общежитието на "Профсоюзная", тогава  най-дългата и една от най-широките улици в Москва : Нареждат се една до друга с известно отстояние  пет газки-снегорини,  които ринат снега и си го "прехвърлят" една на друга. Последната го изрива върху тревните площи. Независимо по кое време на денонощието  и колко сняг вали, улицата винаги е чиста и суха.  Купчините изринат сняг окончателно се стопяват някъде в началото на април...

Сега освен снегорините пръскат и с разни химии. Май основата им е калциев хлорид, но не съм сигурен.
Вярно пътищата са чисти, но все пак си е химия.
Снегът вече го извозват от улиците на специални снегоплавилни пунктове.
Преди двайсетина години го изливаха в реката, но сега са ги включили към канализацията и минават през очистителните станции преди това.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #274 -: Януари 30, 2021, 23:28:27 »
Ииихаа...беше ми домъчняло!
Преди гледах с удоволствие "клубът на 12-те стола".
За Сънчо фонът е прав, гледал съм го от 61 г.
За цветните телевизори да не се изхвърля много, със закъснение сме в БГ от 19 г., но сме почнали от сламениците и едната одая дето нощно време фсички са пърдели задружно.
И десетина години след това вече имаме и собствена телевизия.
Фоне, не се излагай за стопанска милиция, други се занимаваха с това.
Ми ай да не търсим, че като нищо може да ти изскочи картончето от нейде.
Карай повече за билдингите, стейтмъните и не се увличай ф подробности, Нойка те посъветва добре - чуй я и ше веселиш народа поне още няколко месеца.

- За цветните ТВ приемници и цветните ретранслатори в България, като оня на връх Ботев и т.н. не ти е много ясно.
Както е писано в световната техническа литература June 27, 1951, CBS began airing the first regularly scheduled color television series, "The World Is Yours!"

(Цветна фотография и "цветни кинескопи" е имало отдавна, но не и ТВ емисии. Първата е в САЩ - логично - и стартира на 27 Юни 1951 с ТВ сериите "Светът е твой".)

- Онези, които посещаваха тристайният ми апартамент три пъти за една година, се представяха за "Стопанска милиция".
Проблемът беше, че всичко вкъщи беше внос от Австрия, Швейцария и Германия - от пералната машина и телевизор JVC до видеоплейър БетаМакс VCR и долните ми гащи, парфюмите, самобръсначките и т.н., и т.н., а това дразнеше наш Ганю.
(Майка ми пазеше ВСИЧКИ касови бележки, които брат й (вуйчо ми) оставяше). След една година на т. нар. "Стопанска милиция" или кой знае какви бяха ония, им мина мерака да "разследват".

- Картонче и да изскочи, отдавна вече не е от значение. Ще си умрете с картончетата, като ония от Генералския клуб ф Софето. Никой не му дреме за тях.

 - В интерес на истината моето картонче е от Пловдивският Мострен Панаир и не е написано на български, а и сте закъснели МНОГО. Времето вече не е ваше, а НАШЕ.

- Не дерзай. Това със "следващите месеци" го чувам од 30 години, повтаряше го като мантра БеГеТопидиотът, после онази, която ни напусна и още един двама НЕ сред нас.
Та ще пукна от старост и няма да го дочакам този момент.

Та така и с другаите от ДС, който изхващаха сумалък шпиони по времето на НРБ.
(Тук смехът е зловещ, нали? ) Впрочем, в НРБ 'нямаше шпиони на ЦРУ', защото беше невъзможно, нъл тъй ?!

Спи спокойно и с мечтите си. Ще се чувстваш много добре.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #275 -: Януари 30, 2021, 23:34:35 »
Зайка е кормчията - повече от ясно, но... какво държи Мама Зайка в лявата си ръка и ЗАЩО ?!

До утре, че днес съм изморен и ще се отдам на цветна телевизия и алкохолни изпарения.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #276 -: Януари 30, 2021, 23:37:06 »
Цитат на: Фона
Това със "следващите месеци" го чувам од 30 години

Дарий Трети сигурно е умирал от смях, когато шпионите му са му казали с колко души е потеглило срещу него македонското главатарче  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #277 -: Януари 31, 2021, 03:18:50 »
Ваятелят е вложил в това двойно изображение, яхнало самосиндикален байсикъл, дълбок смисил.

Отгатнете го.
Речено кратко: "Няма да стане!" Щото на зайкинята ще й се изтъркат обущетата, или ще падне скоро. Да беше си седяла на правилната седалка и да педалят в унисон със синьото костюмче - току-виж работата потръгнала. Ама като седне на бебешката седалка и хъц, хорсът отива у ръвира.  :t0328:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #278 -: Януари 31, 2021, 09:01:03 »
P.S. Бачо при мен средата е доста по-агресивна с това снегопочистване в Москва зимата. И плюс това те навъртат поне по стотина километра всеки ден без събота и неделя.
Една велика гледка, която съм наблюдавал пет години от 15-ия етаж на общежитието на "Профсоюзная", тогава  най-дългата и една от най-широките улици в Москва : Нареждат се една до друга с известно отстояние  пет газки-снегорини,  които ринат снега и си го "прехвърлят" една на друга. Последната го изрива върху тревните площи. Независимо по кое време на денонощието  и колко сняг вали, улицата винаги е чиста и суха.  Купчините изринат сняг окончателно се стопяват някъде в началото на април...
Кольо, общежитието на "Профсоюзная" не беще ли за аспиранти към АН СССР?
Поне по мое време беше така!?!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #279 -: Януари 31, 2021, 09:12:39 »
Кольо, общежитието на "Профсоюзная" не беще ли за аспиранти към АН СССР?
Поне по мое време беше така!?!
Профсоюзная беше дълга около 15 км. По протежението и е имало поне 6-7 общежития на различни учебни и научни заведения. Със сигурност е имало и на АН. Но нашето беше на МИСиС

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #280 -: Януари 31, 2021, 09:16:37 »
Quote (selected)
Та ще пукна от старост и няма да го дочакам този момент.
Quote (selected)
Quote (selected)
"следващите месеци"
Пак не си доразбрал драги, но при теб тва не е за изненадване.
Ще веселиш аудиторията още няколко месеца тук с новото си наметало, докато не омръзнеш и с него.
Май много съм дал, ама да видим.
Кога ще пукнеш ми е все тая.
Колкото и за картончето ти, само съжалявам понякога за другите, дето са си вършели работата, но не са ги "ритнали по задника", както казваш.
И понеже съм умерен циник, ще уточня - сраха им в душата, за сметка на такива отрепки като другите.
И това се преживява, но само ми идва в повече, кога някой като твоя милост започне да плещи за "извинение".
От кой и пред кого бе смрад?
/тва последното не е за теб, ти си имаш парфюми, както се установи, още от време оно/.
Необходими са ти да знайш, ползвай си ги със здраве!
« Последна редакция: Януари 31, 2021, 09:20:08 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #281 -: Януари 31, 2021, 10:41:49 »
За ужас на правоверните:

Quote (selected)
Colour television was by no means a new idea. In the late 19th century a Russian scientist by the name of A.A. Polumordvinov devised a system of spinning Nipkow disks and concentric cylinders with slits covered by red, green, and blue filters. But he was far ahead of the technology of the day; even the most basic black-and-white television was decades away. In 1928, Baird gave demonstrations in London of a colour system using a Nipkow disk with three spirals of 30 apertures, one spiral for each primary colour in sequence. The light source at the receiver was composed of two gas-discharge tubes, one of mercury vapour and helium for the green and blue colours and a neon tube for red. The quality, however, was quite poor.

Източникът ще ги довърши:

https://www.britannica.com/technology/television-technology/Colour-television#ref823318

 :bigok:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #282 -: Януари 31, 2021, 12:50:33 »
Е, щом е руско, значи е лошо, няма как да е добро, или са го откраднали,  руснаците са пияни мужици с ушанки, които се разхождат с калашници, бутилка водка и мечка!
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #283 -: Януари 31, 2021, 12:55:13 »
понякога се разхождат, а понекога се черпят. как доде.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #284 -: Януари 31, 2021, 15:17:38 »
Е, щом е руско, значи е лошо, няма как да е добро, или са го откраднали,  руснаците са пияни мужици с ушанки, които се разхождат с калашници, бутилка водка и мечка!

Тъй като нямахме модели за сравнение, считахме че руското е най-хубаво!
От телевизорите им, грамофоните, магентофоните, транзисторните приемници, прахосмукачките, та чак до леките и товарни автомобили.

Малко примери, за да не бъдем голословни.

Вече ви казах, че ТВ Опера, беше 99% "Телефункен", 99% тъй като щайгата (дървената кутия) беше Мейд ин България.
Радиопаратите Христо Ботев, Пионер, Орфей работеха идеално, щото всичко в тях беше Филипс и швабско (BRD / 'фашистка' Германия) - от триодите, пентодите, резисторите, кондензаторите, трансформаторите, "говорителите" и само глим-лампата ("Окото") на радиопарат "Хр. Ботев" беше с надпис Made in England. Кражби оДвсякъде.

Няма начин да нямате подобни приемателни устройство с обемен монтаж. Отворете сандъците и ще прозрете за какво ви приказвам !!!

Руските ТВ приемници и задължителните коаксиалните кабели със сфазиращо устройство бяха радост за окото ми, докато вуйчото не донесе ТВ сет, именуван JVC - тогава и кьоравите прогледнаха.

Роботика и електроника - българска или руска ?

Кражби от Япония, Норвегия, САЩ (IBM), Меморекс запаметяващите дискове, платки от Холандия, Швеция и Австрия.

Имаше и завод за резистори в Айтос. Резисторите ги изнасяхме за БраЦка Африка, щото от 10, 8 даваха дефекти след няколко месеца.

Значи, когато пишем, трябва и да бъдем малко по-честни поне пред себе си и да не си кривим душите.

За телефона, телеграфа, електрическата лампа, спътниковата телевизия, GPS-ите, военната електроника, ТВ и Радио-апарати с "дисктанционно управление", дори електричеството всичко беше създадено в .... СССР.

Личи си, че пропагандната машина е работила много яко, защото още има последствия.

Най-големият крадец беше ДЪРЖАВАТА, а не фон Нюмън.

Държавата създаваше условия за 'законни далавери' и естествено се облагодетелствах от тях - оказиони, антикварни книжарници и т.н.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #285 -: Януари 31, 2021, 15:56:41 »
За ужас на правоверните:

Quote (selected)
Colour television was by no means a new idea. In the late 19th century a Russian scientist by the name of A.A. Polumordvinov devised a system of spinning Nipkow disks and concentric cylinders with slits covered by red, green, and blue filters.
But he was far ahead of the technology of the day; even the most basic black-and-white television was decades away.
In 1928, Baird gave demonstrations in London of a colour system using a Nipkow disk with three spirals of 30 apertures, one spiral for each primary colour in sequence. The light source at the receiver was composed of two gas-discharge tubes, one of mercury vapour and helium for the green and blue colours and a neon tube for red. The quality, however, was quite poor.

Източникът ще ги довърши:

https://www.britannica.com/technology/television-technology/Colour-television#ref823318

Я допрочети своя източник. Ще ти е от полза. Телевизията не е само да направиш кинескоп с необходимата "развивка", за да се виждат цветовете.

Необходим е и носещ сигнал на въпросната честота и преобразуването на същата в приемника. Тогава вече имаш телевизионна емисия или ТЕЛЕВИЗИЯ.


Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #286 -: Януари 31, 2021, 16:08:00 »
Начи не си прав, Фоне! Бъркаш нещо години и метални свойства на магнитофоните. Ясно, че Чичо Фичо, няма да пише тук, но.... и той е свидетел за твърдостта на руските магнитофони. Примерно, скриваме се зад тях. Не става въпрос за качество на звука, а за физическа устойчивост на устройството ;) И.... 80-те години, целият 6-ти америксански флот беше като длан /радио сигнали и т.н/ Наздраве казвам на всички, които харесват бира ;)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #287 -: Януари 31, 2021, 16:22:12 »
Никога не тропай срещу България! Никога, Фоне! Заеби своята визия за нещата, примерно ;) Май си прекрачил границата?

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #288 -: Януари 31, 2021, 16:30:20 »
Quote (selected)
Вече ви казах, че ТВ Опера, беше 99% "Телефункен", 99% тъй като щайгата (дървената кутия) беше Мейд ин България.
Радиопаратите Христо Ботев, Пионер, Орфей работеха идеално, щото всичко в тях беше Филипс и швабско (BRD / 'фашистка' Германия) - от триодите, пентодите, резисторите, кондензаторите, трансформаторите, "говорителите" и само глим-лампата ("Окото") на радиопарат "Хр. Ботев" беше с надпис Made in England.
Деба тез холанци и шваби. И кирилицата усвоили. Слагат едни надписи 6Ж8П например  :nuts:
Това приемниците след девети.
То преди девети .... примерно Horniphon Prinz e можело да си купиш, ако искаш да слушаш радио Москва.
Баща ми си беше купил такъв, 38-ма или може би 37-ма модел. БЕ некъф афстрийски престонаследник се родил та пуснали модело ....
Но тогава запечатвали скалата.  :nuts: Не че не се е слушало пак.
 
Ся истината е че за вграждани и други лампи. Обикновено специализирани. Аз например се отказах да търся някакъв пентод с удържена характеристика. Американски, нещо като 6A.... а беше хубаво приемниче.
 

Quote (selected)
и само глим-лампата ("Окото")
глим лампа-таратанци. Това си е усилвателна лампа, мисля във веригата на обратната връзка на МЧУ.
 
Виж сега под УКВ не може да се слуша нищо. Обосрано е тотално със смущения.
« Последна редакция: Януари 31, 2021, 16:45:57 от 66 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #289 -: Януари 31, 2021, 17:53:11 »
Да поговорим за кражби на технологии, най-глемите крадци са САЩ, цял отдел на ЦРУ работи за това, руснаците поне имат инженерна мисъл, задигнаха цели заводи от Германия през 1945 г., янките задигнаха целия инженерен състав на СС, с хиляди, фон Браун, който им направи ракетната програма, е офицер от СС.

Някога изпратили двама немци да купят два парни локомотива от Англия, за модел, докарали ги, сглобили ги и се оказало, че ширината на релсите им е различна, започнали да ги копират, парните котли гърмели... всички са започнали така, Goldstar беше срамно да имаш, сега са LG и без малко да фалират на SONY телевизорите.

Правехме компютри, бяхме 2-3 г. след американците, а HDD 1 ГБ направихме първи, но на капитализма не му трябва конкуренция, конкуренцията е грях, казал Рокфелер, войната е за пазари, суровини си осигуряват с армията, инженери си купуват, но американската земя мозъци не ражда, от водата ли, от друго ли, не се знае.
« Последна редакция: Януари 31, 2021, 17:55:36 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #290 -: Януари 31, 2021, 18:29:44 »
Никога не тропай срещу България! Никога, Фоне! Заеби своята визия за нещата, примерно

Май си прекрачил границата?

Напротив, винаги съм твърдял, че в НРБ съм живял най-добре - охолно, пътуващо, ваканционно - кеф ми Черно море, кеф ми Боровец или Пампорово на ски - гаджета на поразия, алкохолни нощи и дни, работа почти нулева, но винаги пари в доволство, защото главата ми работеше, а не ръцете.

Ръцете и краката ползвах, когато шофирах.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #291 -: Януари 31, 2021, 18:39:50 »
Начи не си прав, Фоне! Бъркаш нещо години и метални свойства на магнитофоните. Ясно, че Чичо Фичо, няма да пише тук, но.... и той е свидетел за твърдостта на руските магнитофони. Примерно, скриваме се зад тях. Не става въпрос за качество на звука, а за физическа устойчивост на устройството ;) И.... 80-те години, целият 6-ти америксански флот беше като длан /радио сигнали и т.н/ Наздраве казвам на всички, които харесват бира ;)
Споко, заподозрях те - старшина-школник Фичо (и някои други) е изкарал командирския си стаж, слушайки 6-ти американски - вярно е, от Перелик ги слушахме и бройкахме...

Горещо  препоръчвам въпроса за трасфер на технологии, за придобиване и внедряване на технологии в българската индустрия както и за продажбата на български изобретения и ноу хау да не отваряте дума...ще се сетите защо...

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #292 -: Януари 31, 2021, 18:53:59 »
Начи не си прав, Фоне! Бъркаш нещо години и метални свойства на магнитофоните.
Ясно, че Чичо Фичо, няма да пише тук, но.... и той е свидетел за твърдостта на руските магнитофони. Примерно, скриваме се зад тях. Не става въпрос за качество на звука, а за физическа устойчивост на устройството.
И.... 80-те години, целият 6-ти америксански флот беше като длан /радио сигнали и т.н/ Наздраве казвам на всички, които харесват бира

Имам експириънс със Маладьожнъй (грамофон), а тоже и с "Каштан" "стерео" магнитофон, но за кратко, щото ми донесаха немски Uher.

Каймакът е записването и чакането на опашки за велик цветен СеСеСеРейски ТВ, защото въпросното върхово постижение спря да работи на 5-я ден и од третия етаж го изтрещях баш на улицата.
(Е, огледах се в аванс за коли и минувачи, за да не претрепя някой)

Притежавах съветски ВЕФ, портативен Сокол (транзисторни приемници) ... вуйчото домъкна някакво "скапано" Хитачи от Западнала Европа и се отказах от първите две изобретения.

Та така. Лайв из лайф.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #293 -: Януари 31, 2021, 19:04:26 »
Горещо  препоръчвам въпроса за трасфер на технологии, за придобиване и внедряване на технологии в българската индустрия както и за продажбата на български изобретения и ноу хау да не отваряте дума...ще се сетите защо...

Добре! Няма, но все ме сърбят пръстите да драсна как се опитахме да подбием пазара на франсетата в Алжир с "БулгарРено" и... знаете продължението.

А тоже и продаваните мотокари на джапанизите, които те претопяваха и от претопената стомана, произвеждаха шаситата на японските автомобили.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #294 -: Януари 31, 2021, 19:15:14 »
За ужас на правоверните:

Quote (selected)
Colour television was by no means a new idea. In the late 19th century a Russian scientist by the name of A.A. Polumordvinov devised a system of spinning Nipkow disks and concentric cylinders with slits covered by red, green, and blue filters.
But he was far ahead of the technology of the day; even the most basic black-and-white television was decades away.
In 1928, Baird gave demonstrations in London of a colour system using a Nipkow disk with three spirals of 30 apertures, one spiral for each primary colour in sequence. The light source at the receiver was composed of two gas-discharge tubes, one of mercury vapour and helium for the green and blue colours and a neon tube for red. The quality, however, was quite poor.

Източникът ще ги довърши:

https://www.britannica.com/technology/television-technology/Colour-television#ref823318

Я допрочети своя източник. Ще ти е от полза. Телевизията не е само да направиш кинескоп с необходимата "развивка", за да се виждат цветовете.

Необходим е и носещ сигнал на въпросната честота и преобразуването на същата в приемника. Тогава вече имаш телевизионна емисия или ТЕЛЕВИЗИЯ.
Очаквах точно таква реакция  :beer-405:

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #295 -: Януари 31, 2021, 19:30:18 »
Quote (selected)
Вече ви казах, че ТВ Опера, беше 99% "Телефункен", 99% тъй като щайгата (дървената кутия) беше Мейд ин България.
Радиопаратите Христо Ботев, Пионер, Орфей работеха идеално, щото всичко в тях беше Филипс и швабско (BRD / 'фашистка' Германия) - от триодите, пентодите, резисторите, кондензаторите, трансформаторите, "говорителите" и само глим-лампата ("Окото") на радиопарат "Хр. Ботев" беше с надпис Made in England.
Деба тез холанци и шваби. И кирилицата усвоили. Слагат едни надписи 6Ж8П например  :nuts:
Това приемниците след девети.
То преди девети .... примерно Horniphon Prinz e можело да си купиш, ако искаш да слушаш радио Москва.
Баща ми си беше купил такъв, 38-ма или може би 37-ма модел. БЕ некъф афстрийски престонаследник се родил та пуснали модело ....
Но тогава запечатвали скалата.  :nuts: Не че не се е слушало пак.
 
Ся истината е че за вграждани и други лампи. Обикновено специализирани. Аз например се отказах да търся някакъв пентод с удържена характеристика. Американски, нещо като 6A.... а беше хубаво приемниче.
 

Quote (selected)
и само глим-лампата ("Окото")
глим лампа-таратанци. Това си е усилвателна лампа, мисля във веригата на обратната връзка на МЧУ.
 
Виж сега под УКВ не може да се слуша нищо. Обосрано е тотално със смущения.

То тъй, ама не е баш тъй, щото веществените доказателства оборват най-лесно.

Да оставим настрана, че много малко хора в момента могат да разграничат тример потенциометър от променлив кондензатор и че индикаторната лампа, горе вдясно, която светеше в зелено, се именуваше ГЛИМ лампа.

Също така явно TESLA e била българска компания за производство на радио елементи.




Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #296 -: Януари 31, 2021, 19:33:32 »
Очаквах точно таква реакция
Дочакал си я значи.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #297 -: Януари 31, 2021, 19:48:47 »
Е, не съм висял в очакване, но да - очаквах я.  :beer-405:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #298 -: Януари 31, 2021, 20:23:33 »


Притежавах съветски ВЕФ, портативен Сокол (транзисторни приемници) ... вуйчото домъкна някакво "скапано" Хитачи от Западнала Европа и се отказах от първите две изобретения.

Та така. Лайв из лайф.
Хората търсеха ВЕФ и Селена, че имаха "разлети" къси вълни и можеше да се слушат "вражески" радиостанции. Хитачи не ставаше за тази работа. УКВ - то им беше на друг обхват и не ставаше да слушаш УКВ  български станции.

Този "Сокол" не го знам. 
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #299 -: Януари 31, 2021, 20:25:58 »
Както обещах, обемният монтаж на радиоприемник Хр. Ботев с "българско" участие.



Не виждам нищо бългаско, а ако съм в грешка, някой спец да оборва...