Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 10, 2024, 22:39:09

Автор Тема: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни  (Прочетена 193236 пъти)

0 Потребители и 19 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2700 -: Април 12, 2021, 18:38:44 »
Новата журналистическа опорка: БСП загуби, защото не оглави открито протестите. Опорката по време на протестите: БСП се опитва "да яхне" протестите".

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2701 -: Април 12, 2021, 18:41:50 »
Новата журналистическа опорка: БСП загуби, защото не оглави открито протестите. Опорката по време на протестите: БСП се опитва "да яхне" протестите".

Точно така! Даже тогава валяха съвети към БСП да не се опитва да ги яхне, щото трябвало да се види единството на народа. Не ми се рови да вадя цитати - точно противоположни на днешните изявления.
Даже Чехлю, дето пробута слафчувия референдум заедно с президентските избори, тези дни плювкаше, че въпросите на слафчу били противоконституционни. Да се смееш ли, да плачеш ли !? Нация от въртиопашки без никакво достойнство и сурат... :ouch-2147:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2702 -: Април 12, 2021, 18:44:56 »
БСП трябва да се концентрира върху - Здравето не е стока.
Малце по-нататък ще дойде време и за Плоският данък е рожба на "плоски" мозъци!
 
 :smokin:

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2703 -: Април 12, 2021, 18:47:15 »
Ако Радев бе ударил едно рамо на бсп - нямаше да е изненада - напълно непознат, успя да го направи президент. Той обаче не помогна на партията. Проблемът обаче е друг - игра срещу бсп. Двама водещи негови съветници (Йончева и Христов) и по време на кампанията и след нея играят остро срещу партията, която между другото ги прати в ЕП,за което едва ли са си мечтали :)  Самият той си издигна кандидатурата, неясно защо, преди парламентарните избори. Триморието също не бе в интерес на бсп. Битовизмите с Гергов по време на сватбата не ми се коментират.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2704 -: Април 12, 2021, 18:52:02 »
Триморието също не бе в интерес на бсп. Битовизмите с Гергов по време на сватбата не ми се коментират.

Триморието няма нищо общо с БСП. Това е антируски проект за икономическа и географски изолация на Русия. И превръщането на Полша в икономически факто в ЕС за противовес на Германия. Искаме-не искаме, ще ни включат като за световно. Янките са отпечатали шумата. Като нямаме избор, поне да кярим некой кинт.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2705 -: Април 12, 2021, 18:53:18 »
Триморието също не бе в интерес на бсп. Битовизмите с Гергов по време на сватбата не ми се коментират.

Триморието няма нищо общо с БСП. Това е антируски проект за икономическа и географски изолация на Русия. И превръщането на Полша в икономически факто в ЕС за противовес на Германия. Искаме-не искаме, ще ни включат като за световно. Янките са отпечатали шумата. Като нямаме избор, поне да кярим некой кинт.

Аз пък си мисля, че таз инициатива вече се разсъхнА....нема да има никаква шума

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2706 -: Април 12, 2021, 18:53:22 »
Можехте вероятно да не предлагате за президент фатмак с претенции, Асол. Ясно беше, че срещу Цецка ще спечели всеки. Може би за това твоите не са се старали много, я там един висок мъж с генералска униформа. Тая година да внимавате повече кого ще подкрепите.
Здравке,
Пртийните пристрастия не трябва да ти замъгляват погледа. С това "фатмак" не ни казваш нищо. Радев като бивш военен и летец е най-подходящ да е главнокомандващ на армията ни (която си е мижава, но си е наша. Поне си мислим, че е така). На човек с качества не се лепва "фатмак". Ако искаш да ти тежи мнението.
Радев стои най-добре от всички български президенти досега. Никъде не е казано, че трябва да е някакъв "обединител", че трябва да е удобен на партийте.
Друг е въпросът, че по ориенталски си урежда бъдещата жена със служба. Човек който има амбиции трябва да е по-внимателен.
Не беше категоричен при избора на кого да се изсипят торби с пари които държавата България няма. А е специалист по този въпрос. Военни самолети.
Никаква работа намаше в тази инициатива "три морета"". Какво печели БГ от полските мечти да се мерят с Русия?  Къде е българският интерес май не му е приоритет. От горното се вижда, че е агент на влияние на САЩ.
Щом имате нужда от такъв може да го изберете пак.
Да не забравя: Можеше да не разписва указа за назначаването на главен прокурор Гешев. Да стане криза и да се види колко е гнила политиката на тиквата. Трябваше да прояви характер. Или го няма или работи за някой друг, не за България.

 
« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:17:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2707 -: Април 12, 2021, 18:53:45 »
Quote (selected)
Проблемът обаче е друг - игра срещу бсп. Двама водещи негови съветници (Йончева и Христов) и по време на кампанията и след нея играят остро срещу партията, която между другото ги прати в ЕП
Ми така е в "црството на мамона"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23878
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2708 -: Април 12, 2021, 18:59:13 »
Quote (selected)
Или го няма или работи за някой друг, не за България.
Това е точно.
Ние сме в позицията на селянина дето викал:
"По-добре градушка от суша"
Радев е най-добрият президент който сме имали до сега - факт( на фона на Чехлю и медуза щеше да е две нива отгоре ).
За съжаление е много далеч от "президент" на РБ.
Просто нашите критерии са ударили дъното и всичко отгоре е ВРЪХ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2709 -: Април 12, 2021, 19:02:58 »
Quote (selected)
Да не забравя: Можеше да не разписва указа за назначаването на главен прокурор Гешев.
Е, не!
Тва вече прелива от мъдрост!
И да стане точно като оня пу.ю чейлю, дето се изниза като пръдня от гащи за да не назначи конституционната съдийка - забравих я вече.
Само че на този ход такъв импийчмънт /по вашему/ щяха да му спретнат, че ойде се невиде!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2710 -: Април 12, 2021, 19:03:13 »
Quote (selected)
Или го няма или работи за някой друг, не за България.
Бе то и Тръмп требеше да използва морската пехота да пренапише "решението" на ВС, ма на.
Ем Тръмп ги е назначавал. Радев не се е бъоъркол у ВСС  :smokin:
При това Радев каза "Мутри вън!" че и го направи.
Тръмп си затрая кат ученичка.
« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:09:24 от 66 »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2711 -: Април 12, 2021, 19:07:32 »
23 месеца от моя живот минаха из военните летища. За разлика от Здравка знам каква е връзката между  фатмак и военен пилот.
Това са антоними.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2712 -: Април 12, 2021, 19:08:11 »
Quote (selected)
Да не забравя: Можеше да не разписва указа за назначаването на главен прокурор Гешев.
Е, не!
......................................
Само че на този ход такъв импийчмънт /по вашему/ щяха да му спретнат, че ойде се невиде!
Кое е по-важно? Службата да си запазим на президент или непременно точно Гешев да ви е главен прокурор?
Да го махнат  не става с просто мнозинство. Отказ от разписване на указ не е причина за това.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2713 -: Април 12, 2021, 19:10:33 »
Първото слежибно правителстгво на Радев беше НДСВ-ейско.
Предполагам той е избрал Премиера или е бил посъветван да го избере.
 
Общо взето аз съм доволен от действията му като Президент.
И съм убеден, че с фторото правителство ще се справи по-добре.
 
На мен ми стана интересен гусинът Митов, дето си купи фабрика на 10. Септември.
- Новоподпечатано шефче, При Бочко.
 
Бонго ама Г.Марков как ви е насолил. От де насъбрал толку? И как не се е пръснал досега.
 
А за "триморието", не виждам смисъл да се правите на по-руснаци, от Путин.

"Десният консерватор" Митов избега от Костов при Кунева (ярка консервативна дясна икона, както всички знаем), оттам при Боко. Подобен е пътят е един бивш ДСБ кандидат за кмет, Прошков.
Марков, опората на десния консерватзъм в България, либералът Желев го направи конституционен съдия, Никога не е искал да се върне в СДС (Дебелият Ал, за разлика от него, никога не е напускал СДС), защото след мандата се присламчи към Сакса. По едно време Юруков искаше да го върне в СДС, но Марков вече беше с нова ракета-носител, Яни Янев. Накрая пристана на Боко.
А най-смешното е, че той - може би най-гласовитият адепт на Орбан у нас - приказва разни неща за ЕНП, откъдето ФИДЕС се изнесе миналия месец. Прочее Ал. Йорданов вече направи тези обвинения покрай съучастието на Радан К. с Йончева за резолюцията на ЕП.
Настрана нашенските мантри и глупости, които се изговориха, тази резолюция преобърна медийното внимание в Германия и Франция към Борисов.
 
Иначе, винаги съм се радвал на медийния подбор на Мадам Велева. Тя, Блъсков и Дачков (още докато беше дупелизец на Костов) винаги са ме изпълвали с топли чувства към нашенската журналистика.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2714 -: Април 12, 2021, 19:11:49 »
Quote (selected)
Службата да си запазим на президент или непременно точно Гешев да ви е главен прокурор?
Виж, Буч, на такъв въпрос отговарям само с ено - точно Гешев искам да ни е гл. прок.
Кефи ме!
Ясно?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2715 -: Април 12, 2021, 19:14:33 »
Така синтезираните от Бонго десни патила ме изпълват с неподправена гордост - и ниe се излагаме като кифладжии, ама като че ли не толкоз много. Иначе, честно казано - родните политически нрави не са минали ни крачка напред от байганювските добри практики преди повече от сто години :D



« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:19:50 от Aсол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2716 -: Април 12, 2021, 19:14:48 »
Quote (selected)
Иначе, винаги съм се радвал на медийния подбор на Мадам Велева. Тя, Блъсков и Дачков (още докато беше дупелизец на Костов) винаги са ме изпълвали с топли чувства към нашенската журналистика.
Споделям!
Даже разширявам чуФствата и към майка и.
На джурналистиката нашенска.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2717 -: Април 12, 2021, 19:15:27 »

Щом имате нужда от такъв може да го изберете пак.
Да не забравя: Можеше да не разписва
Нали всичко се познавало в сравнение. Та като гледам кого точно избирате за президент вие от 10-15 години насам, съм горд с избора на моя народ!

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2718 -: Април 12, 2021, 19:18:21 »
Първото слежибно правителстгво на Радев беше НДСВ-ейско.
Предполагам той е избрал Премиера или е бил посъветван да го избере.
 
Общо взето аз съм доволен от действията му като Президент.
И съм убеден, че с фторото правителство ще се справи по-добре.
 
На мен ми стана интересен гусинът Митов, дето си купи фабрика на 10. Септември.
- Новоподпечатано шефче, При Бочко.
 
Бонго ама Г.Марков как ви е насолил. От де насъбрал толку? И как не се е пръснал досега.
 
А за "триморието", не виждам смисъл да се правите на по-руснаци, от Путин.

"Десният консерватор" Митов избега от Костов при Кунева (ярка консервативна дясна икона, както всички знаем), оттам при Боко. Подобен е пътят е един бивш ДСБ кандидат за кмет, Прошков.
Марков, опората на десния консерватзъм в България, либералът Желев го направи конституционен съдия, Никога не е искал да се върне в СДС (Дебелият Ал, за разлика от него, никога не е напускал СДС), защото след мандата се присламчи към Сакса. По едно време Юруков искаше да го върне в СДС, но Марков вече беше с нова ракета-носител, Яни Янев. Накрая пристана на Боко.
А най-смешното е, че той - може би най-гласовитият адепт на Орбан у нас - приказва разни неща за ЕНП, откъдето ФИДЕС се изнесе миналия месец. Прочее Ал. Йорданов вече направи тези обвинения покрай съучастието на Радан К. с Йончева за резолюцията на ЕП.
Настрана нашенските мантри и глупости, които се изговориха, тази резолюция преобърна медийното внимание в Германия и Франция към Борисов.
 
Иначе, винаги съм се радвал на медийния подбор на Мадам Велева. Тя, Блъсков и Дачков (още докато беше дупелизец на Костов) винаги са ме изпълвали с топли чувства към нашенската журналистика.

Така синтезирани десните патила ме изпълват с неподправена гордост - и ни се излагаме, ама като че ли не толкоз много. Иначе, честно казано - родните политически нрави не са минали ни крачка напред от байганювските добри практики преди повече от сто години :D

Чудя се как можа да го изръсиш това след споменатите именца на Методиев и Татарски.  :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2719 -: Април 12, 2021, 19:22:02 »
Аз неведнъж съм отбелязвала, че Методиевата кариера води началото си от провала на надкината политическа такава. Демек, неговото участие следва да се разглежда с повишено внимание. Другия човек го цитирах, щото съм съгласна с част от коментарите му. Не го познавам

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2720 -: Април 12, 2021, 19:26:45 »
Чудя се как можа да го изръсиш това след споменатите именца на Методиев и Татарски.  :nuts:
Защо пък?!? Напълно убедителна е. Особено след забележката:
 "Така синтезирани десните патила ме изпълват с неподправена гордост - и ние се излагаме, ама като че ли не толкоз много."

На фона на изброените от теб,  въпросните Методиев и Татарски ми приличат на активисти от ДПО "Септемврийче"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2721 -: Април 12, 2021, 19:27:20 »
Що се отнася до обръгването на Радев - заяви точно - ще следвам стриктно Конституцията и няма да бавя никак процедурата / по памет и съкратено/.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2722 -: Април 12, 2021, 19:29:30 »

Щом имате нужда от такъв може да го изберете пак.
Да не забравя: Можеше да не разписва
Нали всичко се познавало в сравнение. Та като гледам кого точно избирате за президент вие от 10-15 години насам, съм горд с избора на моя народ!
Аз нямам оплакване от Тръмп. За него гласувах сега, предишните президентски избори не ходих. Той е патриот.
За Радев не съм сигурен. Но е добре, че си горд, защото с вашите данъци платихте за самолети които все още са на хартия и влязохте в дългове. Ако не си наясно, дълговете са робство. САЩ може и да си нулират дълга, но БГ няма да може. Не и докато има американска армия в БГ.
Не бих употребил израза "горд съм с избора на моя народ". Тук има "китайски" народ, "мексикански" народ, англо-сакски народ, ирландски народ. Има дори "български" народ и сомалийски такъв. Последният си избра дори конгрес "woman". Illhan Omar. Има богат народ, има "homeless" народ...
Та някой друг народ е избрал алцхаймера.
« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:46:15 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2723 -: Април 12, 2021, 19:30:43 »
Мисля, че олдът го знае и да ме поправи, но май беше съветник на Плевнелиев за един кратък период. В Кюстендилско , където беше областен управител (и имам преки впечатления), е изключително тачен като необичайно честен човек, който никога не се е забърквал с групировки, с хора с прякори и т.н. и т.н. Хората направо паметник, серия паметници приживе искат да му направят. 
ПП. Май и в тамошното вашенско ППО го приеха след ... скромно дарение.
« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:34:49 от Памфуций »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2724 -: Април 12, 2021, 19:32:08 »
Е, бачи, като сме тръгнали на самокритика, е редно да отбележим, че и ний сме дали нещо невъобразимо тъпо на Света..Дани Кирилов..на ГЕРБ :bigok:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2725 -: Април 12, 2021, 19:33:13 »
Още един пример как ни възприемат отвън - руският посланик Митрофанова - "...приемам го като реверанс към стопаните /ви/..." - говори за шпионския скандал (по памет и вкратце, на пък ф ориджинъл).
Ще речете - ама тва са враговете.
Да!
Нюю приятелите се нуждаят от теляци.
Не мога да преценя, кое е по голямо наплюване!
« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:37:41 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2726 -: Април 12, 2021, 19:40:14 »
А какво искаш да каже. Тя тезата, че българският народ умре за Русия, но продажни на "Запада" правителства, под контрола на "Запада" не дават да се реализира тая любов, е официална позиция на Москва вече 20 години. Нищо ново.
« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:44:41 от Памфуций »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2727 -: Април 12, 2021, 19:48:12 »
ПП. Май и в тамошното вашенско ППО го приеха след ... скромно дарение.

Ся погледнах, бил работил дълги години в МРРБ и за неколко месеца бил началник на кабинет на Плювню като  министър - не го помня, честно. Чейлю тогава още нищо не правеше като министър, а само се лезеше и се попипваше без да знае къде се намира. Не знам от какъв зор е давал дарения, мен ме приеха от заявка по интернет :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2728 -: Април 12, 2021, 19:48:21 »
Quote (selected)
е изключително тачен като необичайно честен човек,
И за Виденов така разправят, а май и лични впечатления мога да споделя /на съгласие/ ама кво от тва?
Бития - бит и...трябва да се живее и занапреТ и то в такава среда, квато ни налагат.
"Нюансът" е един - с или без дупедавство!
Бонго, не мога да споделя нищо за въпросната особа, ти си по историята, аз наблягам да бъда ин тъч уид Ad hoc.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2729 -: Април 12, 2021, 19:51:10 »
А какво искаш да каже. Тя тезата, че българският народ умре за Русия, но продажни на "Запада" правителства, под контрола на "Запада" не дават да се реализира тая любов, е официална позиция на Москва вече 20 години. Нищо ново.
А ти какво искаш да кажеш?
Че ще имаме нова "възможност" да коригираме недалновидносттана БОрис от 30-те на миналия век?
Впрочем това че българите са русофилски народ е негово твърдение доколкото повня. За разлика примерно от румънците дето оставиха коде 100 иляди убити край Сталинград. И ги "скъсиха до Прут, въпреки че е трябвало до Серет и само северно от Дунав :smokin:
 
Но ние винаги сме били трън в задника на ингилизи, френци и проч Партнери та затва
« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:54:22 от 66 »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2730 -: Април 12, 2021, 19:51:14 »
"А какво искаш да каже. Тя тезата, че българският народ умре за Русия, но продажни на "Запада" правителства, под контрола на "Запада" не дават"

Без излишна скромност ще кажа, че познавам "официалната позиция на Москва" не по-зле от теб. В нея дума няма защо и за кого  българският народ  умира.

А ако си решил да си зариваш главата в пясъка досежно отношението на мнозинството българи към Русия*,   можеш да се правиш на щраус, колкото си искаш.

*Да не говорим пък за отношението на мнозинството от нас, българите,  към официалната българска политика спрямо Русия.
« Последна редакция: Април 12, 2021, 19:54:16 от Bacho Кольо »

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2731 -: Април 12, 2021, 19:51:29 »
Quote (selected)
Асол, ти сериозно това питаш? Защо президентът на държавата не е подбутнал някой в изборите??? Защо не е нарушил основни конституционни права? Защо главнокомандващият не е извършил фактически държавен преврат???
Допускам, че е сериозно. Радев си е техен фигурант, те си го издигнаха и го направиха президент, нормално е да искат да им служи. Помните ли Йотова с "И най-малкото движение от Ваша страна срещу тази партия няма да Ви бъде простено."?
Радев работи много за бутането на Баце и ГЕРБ. Дали БСП са искали още от него, а той е решил да се прави на еманципиран или чак сега след загубата са се сетили да го обвиняват, че не им е помагал достатъчно, не знаем и само много вътрешен човек може да знае.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2732 -: Април 12, 2021, 19:51:40 »
Опитвам се де, "наблягам" е ноо претенциозно!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2733 -: Април 12, 2021, 19:59:01 »
Quote (selected)
не знаем
Глей си операта и не ни фключвай ф твоите знания и/или незнания.
Спазвай си правилото да не се навеждаш толкова, че да преброяваш колко чифта са и ще си ОК със себе си и съвестта си.
Стига ти!
На други само едно "Винету" им стига, че пак не се оплакват, ти къде преш?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2734 -: Април 12, 2021, 20:14:01 »
А какво искаш да каже. Тя тезата, че българският народ умре за Русия, но продажни на "Запада" правителства, под контрола на "Запада" не дават да се реализира тая любов, е официална позиция на Москва вече 20 години. Нищо ново.
А ти какво искаш да кажеш?
Че ще имаме нова "възможност" да коригираме недалновидносттана БОрис от 30-те на миналия век?
Впрочем това че българите са русофилски народ е негово твърдение доколкото повня. За разлика примерно от румънците дето оставиха коде 100 иляди убити край Сталинград. И ги "скъсиха до Прут, въпреки че е трябвало до Серет и само северно от Дунав :smokin:
 
Но ние винаги сме били трън в задника на ингилизи, френци и проч Партнери та затва

Не съм убеден в това. Мисля, че мнозинството българи искат добри отношения както с Русия, така и с "Европа", която за тях е преди всичко Германия. И нямат нищо против да сме "тих" или "пасивен" член на НАТО, поне докато на Балканите не се очертае друга безспорно доминираща сила, към която тихомълком да се примъкнем.
И айде едно допълнение - ген. Луков има два опита да набира доброволци в полза на Райха - за Източния фронт, и за Африка, където да се бият срещу англичаните. И двете инициативи са неуспешни. Позицията на Борис в периода 1941-43 г. са българските войски да не напускат Балканите, където са необходими за евентуален отпор срещу Турция, "администриране" на опупираните земи, както и да пазят Беломорието срещу англо-американски десант. 
« Последна редакция: Април 12, 2021, 20:20:14 от Памфуций »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2735 -: Април 12, 2021, 20:29:10 »
Quote (selected)
Мисля, че мнозинството българи искат добри отношения както с Русия, така и с "Европа", която за тях е преди всичко Германия. И нямат нищо против да сме "тих" или "пасивен" член на НАТО, поне докато на Балканите не се очертае друга безспорно доминираща сила, към която тихомълком да се примъкнем.
Амиии...дори и пословичният ми хъс да ти опонирам, тук нещо не сработва!
Само една щипка подправка ми се иска да сложа - абе няма начин докато го има паметника на Шипка, българинът да клони повече към Европа с нещо друго, освен с хладилника си. Напълнен от подаяния. Някъде в душицата бългериънска, поне на поколението 40+, руснаците ще си останат "наши хора".
Еле пък рускините! :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2736 -: Април 12, 2021, 20:38:23 »
Quote (selected)
поне докато на Балканите не се очертае друга безспорно доминираща сила, към която тихомълком да се примъкнем.
Тук не си прав - и сега я има - Турция.
Ако все така вървим, предричам ено доста еретично нещо - че в бъдеще ще станем вилает.
Щото, колкото и да ме намразят - ами турците са едно ниво над всичко, или почти всичко, което имаме у нас.
Политика, икономика, дипломация, е за стандарт все още няма да говорим, у нас - намираш ли грешки в ситуирането и действията на ДПС /обърни внимание точно какво питам!/?
Аз - не.
Знаеш ли, споделял съм, какво видях в едно родопско село, като кривнах от пътя Юндола - Белмекен - май се казваше Св. Петка - през дворовете се простираха простори с по три дузини бебешки гащички.
Нали разбираш какво означава това, при положение, че вече сме официално 6.9 млн?
И т.н.
Само едно ме утешава - няма да го доживея!
Черногледство, а?
Ц!
 :m1708:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2737 -: Април 12, 2021, 20:40:39 »
И нямат нищо против да сме "тих" или "пасивен" член на НАТО, поне докато на Балканите не се очертае друга безспорно доминираща сила, към която тихомълком да се примъкнем.

Незнам. Ако гледаме "проекта Макрон", а Макрон е само говорител, несъмнено. Тоя за "кръговете".
Пред България има два пътя. В руската сфера на влияние или в турската.
Аз си мисля, че би следвало да проявим неква инициатива, а не като след "Малта" да ни турат у "френската зона", заедно с мамалигарите.
Щото резултата от тайзи пасивност са плачевни. Не че некой тогава би ни дал избор.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2738 -: Април 12, 2021, 20:41:48 »
Quote (selected)
опреснят значението на термина "либерална демокрация".
А, аде и по нататък - що е то либерализъм и неолиберализъм.
 :smokin:

да. Тва също. Щото се наблюдава ено неразбиране, което води до объркване и писане на щуротии.

Междудругото, оглавяваната од онова джудже Русия е либерална демокрация. Т.нар. "държава" на маджарите флицето на Имре Орбан също джитка фтоа формат. Да не изброявам нататък, че са ноо, по-лесно е да се изброят теа, които не са. Те са пет-шес и не стаат ноо за живеене.

Забелешка: згорното не защитавам либералната демокрация, чиято вътрешна логика накратко се изразява фследното:

 Ако достатъчно хора са се съгласили, че техното опщество непременно треа да е организирано въф вит на държава и че за да нема произвол одстрана на властта, гражданите треа да сключат с нея опществен договор, фсмисъл че ако рекат да я сменят, тя нема да ги бъхти, а напротиф, ще им осигури условия да участват физбори, посретством които да я сменят, ще им спазва теа права, които не им зела срещу опазване на сигурността им и фсички ще са равни прет закона, тогава иаме...либерална демокрация.
« Последна редакция: Април 12, 2021, 20:47:23 от wreckage »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2739 -: Април 12, 2021, 20:49:51 »
Я като си приказваме за демокрация да питам. Как мислите, новото НС е ли в състояние да си избере председател и кой ще бъде той според вас!?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2740 -: Април 12, 2021, 20:50:04 »
Quote (selected)
чиято вътрешна логика
Абее...то така по определение горе-доле, ама ние знаем и друго.
"Сичко е уредено - човекът взе парите и каза "ше видим"!"
Демек - ние сключваме договор и им даваме държавата.
До тук - добре!
Въпросът е - като и ако си я поискаме обратно, както е "по договор", нещо нещата започват да се смърцафляцват.
А уш основното е - демокрация, квато и да е тя.
 :t1815:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2741 -: Април 12, 2021, 20:53:11 »
разбира се. Посочи система, която не може да бъде хакната од специални интереси?

Нема такава.

Същото е и въф фудбола, което е ноо по-дразнещо, щото е ноо по-сериозно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2742 -: Април 12, 2021, 20:54:16 »
Я като си приказваме за демокрация да питам. Как мислите, новото НС е ли в състояние да си избере председател и кой ще бъде той според вас!?
Асол, този висок стол в НС бе толкова засран от ПКП и по точно мутрю, че по инерция ще сглобят неккво безличие, още повече, че поне засега настроенията са за - тва е временно.
А кандидати да се наредят сред портретите на прецедател на НС, дори и само за тва - ше се намерят.
Ми тва което е ф момента е просто канцеларска работа.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2743 -: Април 12, 2021, 20:56:54 »
Quote (selected)
разбира се. Посочи система, която не може да бъде хакната од специални интереси?
Тоталитарната.
Стига ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2744 -: Април 12, 2021, 21:05:50 »
не стига, щото не е а)изключение и б)не е юзър-френдли.

Не е изключение, щото е силно нетрайна, крехка и лесно се скапва.
Не е юзър-френдли, щото юзърите не ѝ се кефят, напротиф.

Тва са проверими исторически факти, ако не беха проверими и най-вече не беха исторически, сега немаше да си залитнал към носталгичните реминисценции за онова време, който израз е идикативен за мястото на таа темпорална одсечка по линията на времето.

« Последна редакция: Април 12, 2021, 21:09:13 от wreckage »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2745 -: Април 12, 2021, 21:06:27 »
Как мислите, новото НС е ли в състояние да си избере председател и кой ще бъде той според вас!?

Тошко сценариста.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2746 -: Април 12, 2021, 21:08:03 »
Рекидж,
лебералната, а в действителност буржоазната демокрация има един вроден порок. Тя има много ама ней за тва разговора.
Тоя порок е вапрешноприсъщия страмеж да се превърне в плутокрация.
И Бонго а апцелютно прав в твърдението си за "най демократичната" и "най-лебералната" на земята и ф оклностите демокреция, а именно че по същество е плутокрация.
Майтапа е, че преграда, макар и мижава пред тая тенденция са не лебералите, а "катранниците" социалдемакрати и подобни.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7496
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2747 -: Април 12, 2021, 21:12:08 »
Цитат на: 66
Аз си мисля, че би следвало да проявим неква инициатива, а не като след "Малта"
да ни турат у "френската зона", заедно с мамалигарите.

Мамалигарите ги туриха във френската. Нас ни туриха в турската. Англосаксите никога не са приемали изваждането ни от нея през 1878 г..
Замисълът е живота у нас да го направят толкова непоносим, че сами да си кажем
"по-добре пак да сме в Турция".
« Последна редакция: Април 12, 2021, 21:14:35 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2748 -: Април 12, 2021, 21:12:47 »
Рекидж,
лебералната, а в действителност буржоазната демокрация има един вроден порок.
либералната демокрация има ноо повече од един порок, а буржоазната демокрация нема нито един, щото не съществува.

За да съществува буржоазна демокрация, целият демос треа да е буржоазия, което е невъзможно.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2749 -: Април 12, 2021, 21:14:48 »
Как мислите, новото НС е ли в състояние да си избере председател и кой ще бъде той според вас!?

Тошко сценариста.

Аз зададох сериозен въпрос!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2750 -: Април 12, 2021, 21:15:01 »
Тоя порок е вапрешноприсъщия страмеж да се превърне в плутокрация.

Ами, той чичко Ленин го е казал преди сто и кусур години. Дребното буржоа се ражда, живее и умира с мечтата да стане крупен капиталист. Демек плутократ. Дето папагалите им викат "олигарси".

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7496
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2751 -: Април 12, 2021, 21:17:54 »
Цитат на: wreckage
целият демос да е буржоазия, което е невъзможно
По същата причина е невъзможна в България и гражданска война - всички сме селяни  :lol:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2752 -: Април 12, 2021, 21:19:15 »
Quote (selected)
Тва са проверими исторически факти, ако не беха проверими и най-вече не беха исторически, сега немаше да си залитнал към носталгичните реминисценции за онова време, който израз е идикативен за мястото на таа темпорална одсечка по линията на времето.
Уе..уе..уеко де, ас не залитам, щот няам интерес, а е известно, че интереса клател феса!
За останалата част от теорията на оДносителността не моа да коментирам, ас се радвам само, че Айнщайн е изобретил мехурчестата камера и од там - бирата е станала ено превъзходно питие, което ф момента има съизмерим ефект с другите постижения на теориите му.
А е изключение, щот не ми е фъф фантазията да си представя, че при др. Сталин би се получило същото, ено към ено както при др. Горбачеф.
Др. Си е друга бира, но също може да послужи като афиш на система од такъф сорт.
Добра или лоша - не коментирам, демократична или не - тоже, но не бе такъф и въпросът ти.
   
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2753 -: Април 12, 2021, 21:22:52 »
Ама Ленин (май) не е предлагал да се избие целата буржоазия, а да се създадат такива опществено-икономически условия, при които тя да не е неопходима.

Фсъщност тва нема одношение към либерализма, демокрацията и либералната демокрация.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2754 -: Април 12, 2021, 21:25:15 »
Цитат на: wreckage
целият демос да е буржоазия, което е невъзможно
По същата причина е невъзможна в България и гражданска война - всички сме селяни  :lol:

Аз не съм селянин. Начи не фсички сме селяни, начи бъркаш.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2755 -: Април 12, 2021, 21:32:30 »
Quote (selected)
Дребното буржоа се ражда, живее и умира с мечтата да стане крупен капиталист. Демек плутократ. Дето папагалите им викат "олигарси".
Съгласен!
И се се каня да те питам друже- ОК, много ми е драг марксизма и неам съмнения освен един въпрос, дето ме тревожи - кога?
Кога аджеба, ще се създадат условия да се приложи и  просъществува - очертава се нейде в далечното бъдеще.
А може би и не ф толкова далечно, но сега?
Ко да прайм сега?
Там, доколкото си спомням, се говори за работническа класа. Основен двигател на прогреса. Експлоатираната класа демек.
Кво???
Кво е това сега - можеш ли да ми споменеш с думи прости - кат за мен?
Експлоатирани - колко щеш, ама класата къде е, тва молим да ме светнеш.
Колко е тя, ако се пак я намериш некъде и нали за осъзнаване стааше дума там нейде, то пък къде е?
Дадоха на секи ф паничката по некой банан и тя, класата изчезна!
Не ли?
Ако не е, начи ше трябва да се охарчат с по два банана - предстои да видим.
Ся, сменям географията и питам - бе не трябва ли, ф Китай да е аха-аха на революция да мирише?
Там класа от сорта - бол! Е?
Начи стигам до основния си въпрос към теб - еволюция или революция?
Кво казват класиците?
Ти ми кажи.
Щото си мисля, че еното е социалдемокрация ф напипваща правилната посока състояние, а другото марксизъм в архаичен вид.
Мъ кой съм аз, че да разбирам от такваз висока топка - затуй и питам "кво да се прай" или ако искаш - "что делать"?
Ъ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2756 -: Април 12, 2021, 21:43:57 »
Quote (selected)
"Политиката стана сложен процес!" - обяви Даниел Митов на същата пресконференция.
Ей таквиз открития като горното, ме карат и ас да се ръгам с мнения по въпроса, мъ само щото не съм флязъл ф политиката.
Страх ме е, там е сложно!
Вече!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11228
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2757 -: Април 12, 2021, 21:47:06 »
Quote (selected)
По същата причина е невъзможна в България и гражданска война - всички сме селяни  :lol:
Quote (selected)
Аз не съм селянин. Начи не фсички сме селяни, начи бъркаш.
Начи - не бърка.
Ти може и да не си, ама излиза си единствен и като такъф, не може да водиш гражданска война сам със себе си.
Твай причината да нема такъва.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10113
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2758 -: Април 12, 2021, 21:51:12 »
ама класата къде е

Навсякъде около нас. Класата си е класа. И никакви високи заплати не могат да я заличат или размият. Принадлежността към тая или оная класа е какво положение заемаш в производството на обществен продукт, а не каква заплата вземаш или каква кола караш. Българинът поне, дето цял живот гледа в канчето на газдата, би трябвало да го разбира прекрасно. И е точно така - едното е еволюция, а другото е революция. И няма архаичен марксистки продукт. Той е винаги актуален. С всичко, доразвито от чичковците Ленин и Сталин, естествено. 
« Последна редакция: Април 12, 2021, 21:58:32 от otvrat »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2759 -: Април 12, 2021, 21:51:55 »
Само да вметна.
Рекиджа искаше да съвместява лебералната демокрация с плановата икономика.
Аз виждам два варианта. Първиат е компаниите да станат държавни. Тоест национализация. Тва го практикуваха при социализма.
Фтория. Терор. Разстрелват се ръководствата на компании дето шикълкавят или не се справят с плана. Тва може при "военен комунизам", Англия - ПСВ, въпреки че при военен комунизъм са по скоро и двата подхода.
Твай накратко.