Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:34:38

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1865960 пъти)

0 Потребители и 85 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24420 -: Февруари 01, 2022, 17:43:05 »
Много Джиджи, много нещо.
Не трябва повече да я заточават защото след това е като вулкан.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24421 -: Февруари 01, 2022, 17:45:35 »
Просто преди 32 години излъгаха народа. Четете предизборната платформа на СДС и ще видите какво пише в нея за разпускане на на НАТО и Варшавския договор, за надграждане на това, което българския народ със своя труд е съградил за 45 години, за образование, култура, здравеопазване... Никъде не пише за погром над промишлеността, над селското стопанство, армията, училището... Никъде не пише за затваряне на блокове на АЕЦ, за отдаване на водата, тока, топлото, златото на концесии... Никъде не пише за бъдеща демографска катастрофа...
Ама БГ-то щели да пътуват където си искат. Голям праз! Една ковит криза е.м. на свободното движение на хора в целия свят, а за пътуването до САЩ още ни искат визи... Лъжи, лъжи, лъжи!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24422 -: Февруари 01, 2022, 17:47:23 »
"Лъжи, лъжи, лъжи!"
Ама за реституцията не излъгаха... Нали?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24423 -: Февруари 01, 2022, 17:48:46 »
Овърдаля терена, напляска всички и уйде да почине и сбере мощ. Боже, Боже, Боже! Колко е бил прав Моканина.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24424 -: Февруари 01, 2022, 17:48:49 »
Барми, гледам на плочата пише нещо от рода на:
".. нека миналото да не се повтаря!"
То верно историчарите поизбегаха, ама аз както я помня историята, един от запад тръгна да си разширява "жизненото пространство" на изток.
Ние се лепнахме кат въшка за него и ни напляскаха заедно с него.
Сега един от още по-назапад пак си разширява това което си разширява на изток и ние пак сме кат въшка на челото му.
Та може и да се повтори.
« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 17:54:15 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24425 -: Февруари 01, 2022, 17:55:03 »
Радев се е поизложил, ама нали нема трети мандат, трябва да си постила за после, Май верно ще излезе амбициозно леке.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24426 -: Февруари 01, 2022, 18:03:03 »
Радев се е поизложил, ама нали нема трети мандат, трябва да си постила за после, Май верно ще излезе амбициозно леке.

Добър ден!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24427 -: Февруари 01, 2022, 18:06:32 »
https://epicenter.bg/article/Porvi-shamar-ot-prezidenta--Rumen-Radev--Poseshtenieto-na-premiera-v-Skopie-beshe-pribarzano/272578/2/0

Причината, естествено, Синергитикът на републиката да заеме подобна на ниновата позиция/закъсня!/, е, че личната му продукция го преметна в името на властта. Ноооо, той искаше втори мандат и плювна в доста ръце. Е, има го :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24428 -: Февруари 01, 2022, 18:07:09 »
Ма ако пък не отиде, ша го изкарат комунист. Курт капан. Работата стана "Горе/долу Стамболов!". Не можем се освободи от глупостта.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24429 -: Февруари 01, 2022, 18:08:54 »
Ма ако пък не отиде, ша го изкарат комунист. Курт капан.

Ми Нинова не отиде, а трябваше да иде тя :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24430 -: Февруари 01, 2022, 18:10:50 »
Quote (selected)
Не го питат. Дават му една торба с тикви, от която да извади пъпеш.
Питат го, питат го, ама като от торбата И с пъпеши 12 години се тиква вади, то за какво ли изобщо поивече да го питат? :t2407:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24431 -: Февруари 01, 2022, 18:15:27 »
Quote (selected)
Президентът предупреди новите управници: „Ако се използва същият подход, няма да постигнат по-различни резултати от наследството на Борисов“.
Съмнявам се че се търси резултат много по-различен от този на Борисов.
Има малка разлика и тя е че Баце искаше яхти в Черно море, новите искат бойни фрегати.
Другото е същото - назначаване на "правилните хора" на кранчетата на финансовите потоци.
Лично аз няма да забравя поканата на Кирето да работи с "добрата" част от ГЕРБ.
Малките реперчета!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24432 -: Февруари 01, 2022, 18:23:18 »
Принципите са важно нещо, колеги. Нека да ги наречем рамката, червени линии, каквото си поискате. Компромисите трябва да са вътре в тази рамка. Нещата са толкова прости, че ми е чудно защо се налага да ги обяснявам

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24433 -: Февруари 01, 2022, 18:27:41 »
Ма ако пък не отиде, ша го изкарат комунист. Курт капан.

Ми, не! Четири години го изкарваха човек на Решетников и не му пречеше, нали? Но ако го беше направил лани, Гержика щеше да му дръпне килимчето. Аз не му оспорвам правото да си постила, но трябва и малко почтеност. Все пак леви хора го издигнаха и избраха.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24434 -: Февруари 01, 2022, 18:31:56 »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24435 -: Февруари 01, 2022, 18:32:08 »
Доколкото разбрах президентът е написал нещо във Фейса, а не е ходил на мемориала. Правилно ли съм разбрал?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24436 -: Февруари 01, 2022, 18:35:49 »
Доколкото разбрах президентът е написал нещо във Фейса, а не е ходил на мемориала. Правилно ли съм разбрал?
Не, ходил е там.
Малко по-нагоре в темата барми е пуснал снимка, има и по медиите.
П.П. Изневерил е на себе си (барми) не президента, сефте пуска снимка непубликувана в "Правда". :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24437 -: Февруари 01, 2022, 18:36:33 »
Доколкото разбрах президентът е написал нещо във Фейса, а не е ходил на мемориала. Правилно ли съм разбрал?

Не! Изстъпанил се е еднолично там. Йотовата не го е придружила..Мога и фото да ти предложа, но вероятно ще си го намериш сам, след като преодолееш шока....за "нашия" президент  :smokin:

п. п. Не искам признания, но преди няколко месеца не ми вярвахте. Е, ся почвайте да вярвате на очите си поне

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24438 -: Февруари 01, 2022, 18:39:31 »
Това е декларираната позиция на правителството относно днешния ден. Корнелия Нинова дали я споделя като член на правителството?


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24439 -: Февруари 01, 2022, 18:43:56 »
Quote (selected)
Това е декларираната позиция на правителството относно днешния ден. Корнелия Нинова дали я споделя като член на правителството?

Мисля че  да.
БСП отдавна не е русофилска или социална, от комунистическото минало остана един ален мак, предполагам в опиумния му вариант.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24440 -: Февруари 01, 2022, 18:45:44 »
Това е декларираната позиция на правителството относно днешния ден. Корнелия Нинова дали я споделя като член на правителството?


Не знам за Нинова, но аз не я споделям, докато на паметничето ви висят именца на убийци. И най-вероятно, за разлика от теб, в моето семейство има и "репресирани". А, и да не забравя, за разлика от семейството на гуруто ви Иван Кръстев. Неговият татко е с огромни заслуги за репресии точно върху членове на моето семейство по ЦК линия. Взмете се скрийте в дън земя, гиди демократе недоклатени и обикновени нещастници!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24441 -: Февруари 01, 2022, 18:46:18 »
Хи... хи...хи...
"Президентът предупреди новите управници: „Ако се използва същият подход, няма да постигнат по-различни резултати от наследството на Борисов“.
Sine Borisov ... in stilo Borisov
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24442 -: Февруари 01, 2022, 18:47:35 »
Quote (selected)
Quo vadis, другарко Дърева?
А, че кво вадис с г-жа краварката, като и тя сведе глъвъ още като дойде пред камъко ф градинката?
Що на нея не и казаха, че там се мъдри оня "герой" с ястребинчетата?
Опитвам се да ги разбера тези модели - приемат го като протокол.
Радев поне се е отчитал пред паметника на незнайния воин, чакам сега и краварката да се отчете пред паметника на Съветската армия и играта заспива.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24443 -: Февруари 01, 2022, 18:48:18 »
Теб какво те радва, Барми?
........................
Бе нали всички жертви са равностойни. Ма на отделни камъни да са изписани, тъй ли? Боже, Боже!
« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 18:54:00 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24444 -: Февруари 01, 2022, 18:48:31 »
Корнелия Нинова дали я споделя като член на правителството?

Би трябвало. Не само Корнела. БСП би трябвало да я споделя. Рано или късно истината лъсва на яве. Не можеш да си идеологически дребнобуржоазна партия и да лъжеш вечно симпатизантите си, че си малко по-така. Като се хванеш на хорото, няма мърдане.

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24445 -: Февруари 01, 2022, 18:50:04 »
Нямам идея към кого е обръщението ви, Асол. Аз съм с работническо - селски произход. Това, което ме отличава от вас е, че съм преодоляла дефицитите му и съм запазила най-доброто от него.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24446 -: Февруари 01, 2022, 18:50:11 »
А, че кво вадис с г-жа краварката, като и тя сведе глъвъ още като дойде пред камъко ф градинката?
Що на нея не и казаха, че там се мъдри оня "герой" с ястребинчетата?
Опитвам се да ги разбера тези модели - приемат го като протокол.
Радев поне се е отчитал пред паметника на незнайния воин, чакам сега и краварката да се отчете пред паметника на Съветската армия и играта заспива.

В интерес на истината, аз всяка година съм пред паметника на СА. Не сэм виждала Дърева досега там, но не мога да се закълна, че не е присъствала. Но, съм виждала Асен Агов с портрет на баща му...в Безсмъртния полк. Той е доста постоянен в годините

п. п. Поне 2/3 от моя произход не е работническо - селски, а аз мога да върша и подобна работа. И то от детските години
« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 18:56:54 от Aсол »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24447 -: Февруари 01, 2022, 18:57:18 »
Е как се промуши в партията?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24448 -: Февруари 01, 2022, 18:58:57 »
Quote (selected)
п. п. Поне 2/3 от моя произход не е работническо - селски
Нали не се учудваш че соца падна точно заради такива, не заради сериозни недъзи а заради
2/3 или цели партийни аристократи.
Капитализма също ще се спомине точно заради тия 2 % "елит".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24449 -: Февруари 01, 2022, 18:59:58 »
Е как се промуши в партията?

По Интернет :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24450 -: Февруари 01, 2022, 19:01:46 »
Нали не се учудваш че соца падна точно заради такива, не заради сериозни недъзи а заради
2/3 или цели партийни аристократи.
Капитализма също ще се спомине точно заради тия 2 % "елит".

Тва не е сериозно към мен, нали? Говорили сме си достатъчно за т. нар. партийни аристократи. Те нямат и подобен на моя произход

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24451 -: Февруари 01, 2022, 19:06:20 »
Проблем за БКП се е появил когато са загърбили своя работническо - селски произход.
Е сега си имаме БСП където такъв произход е проклятие, напреда са "елитните" говеда (без извинение).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24452 -: Февруари 01, 2022, 19:07:39 »
Щото към мен бе проявен интерес, ама като обясних, че не мога да мисля едно, а да говоря друго, бях оставен на мира. Ма информацията била свеждана на различни нива. Демек на тарикатите снасят повече, на простолюдието по-малко. Дивотия. Кастова система. Тя ги и докара дотук.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24453 -: Февруари 01, 2022, 19:09:55 »
Това е декларираната позиция на правителството относно днешния ден. Корнелия Нинова дали я споделя като член на правителството?
Нинова дочака да лапне власт. Сега за да я запази е готова да лапне и всякакви лайна. Обкръжението ѝ също. Хубавото на всичко това е, че БСП окончателно захвърли маскировката си на лява партия. Русофобията ѝ пък отдавна лъщи. Надявам се на повечко хора да им се отворят очите за тази партия.
Безкрайно се чудя на Асол какво прави там. Според мен напусто харчи време, усилия и емоции. БСП не струва това.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24454 -: Февруари 01, 2022, 19:10:40 »
Проблем за БКП се е появил когато са загърбили своя работническо - селски произход.
Е сега си имаме БСП където такъв произход е проклятие, напреда са "елитните" говеда (без извинение).

Е ся аз какво да направя, като не мога да се отчета със знатни краварки и стругари, освен с един дядо бедняк и текезезар, имал неблагоразумието да участва във втората фаза на ВСВ като артилерист. Най-прекрасният човек, когото познавам, освен че беше много красив мъж и рядко добър човек/баба ми хич не беше проста/

 
Quote (selected)
БСП не струва това.

Нямам навика да се отказвам, дори и пред проблеми

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24455 -: Февруари 01, 2022, 19:11:36 »
Ейй... с тия пораженчески писания ще ме откажете...Тъкмо си виках - др. Нинова взе икономическата власт... БСП-то приема членове онлайн... Президентът - и той от вашите... що да не стана и аз един социалист?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24456 -: Февруари 01, 2022, 19:16:26 »
Ейй... с тия пораженчески писания ще ме откажете...Тъкмо си виках - др. Нинова взе икономическата власт... БСП-то приема членове онлайн... Президентът - и той от вашите... що да не стана и аз един социалист?
Подавай, теб ти трябват контакти в земеделското министерство по линия на хладилника. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24457 -: Февруари 01, 2022, 19:17:16 »
Quote (selected)
що да не стана и аз един социалист?
Ич няма се учудя.
Припомни ми, казвал ли съм ти каква си?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24458 -: Февруари 01, 2022, 19:28:15 »
Ейй... с тия пораженчески писания ще ме откажете.

Недей, Барма. Не се отказвай. Ти имаш мисия да изпълняваш. Ти си един джобен свети Патрик. Трябва да вкараш русофилите в правата вяра. Трябва да си готов и на арената да погинеш.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24459 -: Февруари 01, 2022, 19:29:19 »
Асол, не коментирам твоя или нечий друг произход.
Отдавна са казали че на самозамогнал се внуците му могат да носят фрак без да се излагат.
Така се случи и с БКП.
Бащите/майките и донякъде синовете/дъщерите знаеха от къде са тръгнали, унуките завършили елитни школа на запад или на изток забравиха и стана тя каквато стана.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24460 -: Февруари 01, 2022, 19:31:43 »
Асол, не коментирам твоя или нещий друг произход.
Отдавна са казали че на самозамогнал се внуците му могат да носят фрак без да се излагат.
Така се случи ис БКП.
Бащите/майките и донякъде синовете/дъщерите знаеха от къде са тръгнали, унуките завършили елитни школа на запад или на изток забравиха и стана тя каквато стана.

Всичко зависи от възпитанието през първите 7 години. На мен баща ми никога не ми е осигурявал предимства. Набило ми се е главата следното, аз съм се оправял сам в беднотия и въпреки всичко наоколо, значи и ти ще можеш, защото си моя дъщеря!
Не ми се мисли, колко пъти ме е било яд на него и искрено съм се разстройвала. Към днешна дата съм осмислила урока, въпреки че тате е помагал при случаи на оцеляване
« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 19:36:44 от Aсол »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24461 -: Февруари 01, 2022, 19:34:41 »
Барми, задръж малко. Ти си тука уважавана личност, отиде би целий форум подир теб в БСП. Нека поддържаме баланса все пак.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24462 -: Февруари 01, 2022, 19:39:33 »
И за стане още по-голямо мазалото

https://glasove.com/categories/na-fokus/news/akad-markov-prezidentt-da-se-pokloni-i-v-garnizonnoto-strelbishche-ne-mozhe-da-se-delyat-zhertvite

С двете ръце съм за това което е написал Георги Марков.
Пиша ги тия неща още от "Сега".
Стига вече.
Испания се примири.
В Русия бели и червени намериха някакъв общ език.
Само ние като последните идиоти делим мъртвите си.
Прав е Георги Марков след градинката на НДК Радев, Петков и Минчев трябва да отидат и в Ястребино, Гарнизонното стрелбище. Има доста места от които може да се избере.
И крайно време е да се направи някакъв общ Пантеон на жертвите на политическите борби.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24463 -: Февруари 01, 2022, 19:44:00 »
И да се забранят партиите. Файда от тях няма. Всеки кандидат депутат да минава IQ тест. И да се претегля на кантар.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24464 -: Февруари 01, 2022, 19:45:28 »
Що се отнася до Радев и Петков аз тия неща си ги пиша още откогато цъфна на небосклона канадската звезда и се зададоха вълните на трите морета.
То е толкова елементарно.
Поредният проект за новите кучи синове.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24465 -: Февруари 01, 2022, 20:17:21 »
С двете ръце съм за това което е написал Георги Марков.
Пиша ги тия неща още от "Сега".
Р. Радев при първият сгоден случай ще се поклони на някоя от жертвите на хитлеро-фашизма у нас. Можеш да не се съмняваш.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24466 -: Февруари 01, 2022, 20:26:10 »
Р. Радев при първият сгоден случай ще се поклони на някоя от жертвите на хитлеро-фашизма у нас. Можеш да не се съмняваш.

Аз, обаче, си позволявам да се усъмня, че ще уцели ваксата...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24467 -: Февруари 01, 2022, 20:29:17 »
Можеш ли да направиш сравнение между законите за референдум в Швейцария, България и Англия, примерно?

Няма нужда да се сравнява. Сравнението нищо не доказва. Законът е добър. Нормално е да има високи критерии, защото допитване до народа е сериозно мероприятие. Това - по техническата част. Политическата е друга манджа. Там народът няма думата. Но в тази част няма думата никъде по света. Либералите са приели, че това е работа на "елита".
Аха, значи по политическата част никой да не гласува освен един и парламент има, щото това не е сериозна работа и един-двама стигат. Виж, за референдумите си е сериозна и трябват драконовски ограничения.
Навремето проучвах и съм писала в стария форум, ма вече не помня.
Колко по-лесно е да се направи референдум в други държави, отколкото в България.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24468 -: Февруари 01, 2022, 20:30:20 »
Ние не подскачахме ли за демокрация навремето? Или за капитализъм подскачахме, че вече не помня.

Явно не знаете за какво сте подскачали. Но това не ви оправдава.  За каква демокрация сте подскачали? За либерална. А икономическото проявление на тази демокрация се нарича капитализъм. Няма "демокрация" по принцип. Тя винаги е класово обусловена.
И забележи: всяка демокрация работи прекрасно, но само за равноправни субекти.
Ми не е верно. Демокрация и капитализъм не е едно и също.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24469 -: Февруари 01, 2022, 20:32:20 »
Quote (selected)
Ми не е верно. Демокрация и капитализъм не е едно и също.
Демокрацията е избуяла само в една среда - робовладелската и то не за дълго.
И не за всички.
Капитализма също си го биваше когато се простираше над златния милиард, а другите вегитираха.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24470 -: Февруари 01, 2022, 20:32:43 »
Р. Радев при първият сгоден случай ще се поклони на някоя от жертвите на хитлеро-фашизма у нас. Можеш да не се съмняваш.

Освен Радев съм написал и други имена.
Премиер и председател на НС.
Трябва най-накрая почитането на всички жертви на политическите борби по някакъв начин да им се впише като задължение в държавния протокол.
Без разлика на партийна принадлежност.
Длъжни са да сведат чела и дотам.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24471 -: Февруари 01, 2022, 20:40:48 »
Да си признаеш глупостта, покаянието е задължително и е най-малкото, което си длъжен да направиш. Ний сме изпечени йезуити. Руснаците не били ценяли човешкия живот. Санким ний пък се съсипахме да го ценим. Не можем да се погледнем отстрани колко сме примитивни. Но бъбрим неспирно. Пак ще препрочета Ботева, белким ми олекне.
« Последна редакция: Февруари 01, 2022, 20:51:47 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24472 -: Февруари 01, 2022, 20:51:53 »
Ми не е верно. Демокрация и капитализъм не е едно и също.

Много ясно съм се изразил. Ако не го разбираш, е друг въпрос. Говоря за либерална демокрация. Ли-бе-рал-на. Това е политическата надстройка на капитализма. Няма универсална демокрация. Тя е винаги класова. Всяка господстваща класа си има своя демокрация. От робовладелците, та до наши дни. Затова не се говори за демокрация изобщо, а винаги трябва да се пояснява за коя точно иде реч.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24473 -: Февруари 01, 2022, 21:09:13 »
Демокрацията е избуяла само в една среда - робовладелската и то не за дълго.
И не за всички.
Според едно определение "Периодът между две диктатури се нарича демокрация".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24474 -: Февруари 01, 2022, 21:13:15 »
К' ва стана тя. Всичко е химера демек, плод на въображението. То не че не е тъй. Имаш ли пари, имаш и демокрация. Бе схоластика.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24475 -: Февруари 01, 2022, 21:13:21 »
И в Швейцария ли е ли-бе-рал-на демокрацията?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24476 -: Февруари 01, 2022, 22:06:54 »
Аз, обаче, си позволявам да се усъмня, че ще уцели ваксата...
За човек, чийто съзнателен живот е минал под пагон, скочил в политиката с главата надолу директно от 10 хил. м. височина, се справя удивително добре с уцелването на ваксата

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24477 -: Февруари 02, 2022, 03:09:16 »
Просто преди 32 години излъгаха народа. Четете предизборната платформа на СДС и ще видите какво пише в нея за разпускане на на НАТО и Варшавския договор, за надграждане на това, което българския народ със своя труд е съградил за 45 години, за образование, култура, здравеопазване... Никъде не пише за погром над промишлеността, над селското стопанство, армията, училището... Никъде не пише за затваряне на блокове на АЕЦ, за отдаване на водата, тока, топлото, златото на концесии... Никъде не пише за бъдеща демографска катастрофа...
Ама БГ-то щели да пътуват където си искат. Голям праз! Една ковит криза е.м. на свободното движение на хора в целия свят, а за пътуването до САЩ още ни искат визи... Лъжи, лъжи, лъжи!
:well_done-1299:
Ще добавя: те ги менкаха тия "цели" както се върти ветропоказател от пролетния вятър. Накрая всичко излезе "наобратно"... тъжното - останахме малко от онова време - такива, които са го видели с очите си и още помнят. След някоя година, когато никой от нас няма да е тъдява, може и паметници да им издигнат на "баш" СДС-арите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24478 -: Февруари 02, 2022, 07:19:02 »
Quote (selected)
Компанията на Гинка Върбакова "Инерком България" осъди Комисията за защита на конкуренцията, която през 2018 г. не разреши сделката за придобиването на ЧЕЗ. Решението на петчленния състав на Висшия административен съд е окончателно, съобщи Offnews.  Магистратите са уважили жалбата на "Инерком", според която КЗК е допуснала процедурни нарушения и така е попречила на придобиването.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/ginka-vurbakova-osudi-kzk-za-provalenata-sdelka-chez
Добре че ЕС ще дава парЕ та да се разплатим за зулумите на герберите.
Дано дадат повече, че много има да плащаме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24479 -: Февруари 02, 2022, 08:33:50 »
Таман това си мислех и аз, Гинка, която казваше "оШФорки"!  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)