Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 12, 2024, 03:46:57

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1893366 пъти)

0 Потребители и 95 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15060 -: Август 11, 2021, 11:24:55 »
Сега обясни, в какво аз „лицемернича“. Или и тази думичка ти е непозната?

Думичката "лицемерие" е пряка отправка към предишната думичка "йезуит". Може би ти трябва да си изясняваш смисли.
Задал си въпрос:
И по-нормално ли е всъщност „другите да си правят устата“, отколкото да се очаква, че БСП ще получи третия мандат, ако се стигне до такъв?

Още веднъж - нормално е всички ПГ да се надяват и да искат трети мандат - такава възможност им се гарантира от конституцията, както и Конституцията оставя на президента избора на коя ПГ да го даде.


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15061 -: Август 11, 2021, 11:36:55 »
"Още веднъж - нормално е всички ПГ да се надяват и да искат трети мандат"
А бе... нормално, ама не трябва да забравяме, че БРСДП-БКП-РП-БКП-БСП- е най-стара... Тъй, че малко уважение към старците...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3600
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15062 -: Август 11, 2021, 11:38:38 »
Още веднъж - нормално е всички ПГ да се надяват и да искат трети мандат - такава възможност им се гарантира от конституцията, както и Конституцията оставя на президента избора на коя ПГ да го даде
Което, разбира се, не е никакъв отговор на въпроса ми. И на поредния тур на уточняване на този факт показва за пореден път, че не правиш друго, освен да се усукваш.
А тъй като не можеш да обясниш и в какво се изразява „лицемерниченето“ и „йезуитщината“ ми, очевидно те са това, което виждаш в огледалото, или пък наистина не знаеш смисъла им. Ма има речници, бе!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15063 -: Август 11, 2021, 11:46:39 »
Което, разбира се, не е никакъв отговор на въпроса ми. И на поредния тур на уточняване на този факт показва за пореден път, че не правиш друго, освен да се усукваш.
А тъй като не можеш да обясниш и в какво се изразява „лицемерниченето“ и „йезуитщината“ ми, очевидно те са това, което виждаш в огледалото, или пък наистина не знаеш смисъла им. Ма има речници, бе!

Ми да прибегнем до речниците:

https://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D0%B9%D0%B5%D0%B7%D1%83%D0%B8%D1%82%D1%89%D0%B8%D0%BD%D0%B0/
ЙЕЗУЍТЩИНА, мн. няма, ж. Неодобр. Качества и прояви на йезуит (във 2 знач.) — лицемерие, двуличие, безпринципност в подбирането на средства за постигане на някаква цел; йезуитство, езуитщина.

Поглеждаме какво е това 2 знач. на "йезуит":
https://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D0%B9%D0%B5%D0%B7%D1%83%D0%B8%D1%82/

2. Прен. Разг. Лицемер, коварен и двуличен човек; езуит. А аз не съм ни фарисей, ни йезуит, / нито играч на мелодрами — / не казвам „обичам“, когато не обичам, / и „не обичам“ — когато обичам. Е. Багряна, ЗМ, 86. Началникът му беше истински йезуит, човек, който пред нищо не се спира.

Отговорил съм ясно и категорично. Ако има някакъв скрит смисъл , който не съм видял, проблемът е изцяло твой.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3600
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15064 -: Август 11, 2021, 11:56:01 »
Ми да прибегнем до речниците
Прибягвай по-честичко, но по друго време. Умението да цопипастнеш текст не предизвиква възхищение у никого.
А най-важното – не е в състояние да отклони вниманието нито от това, че избягваш да дадеш отговор на въпрос към твоя собствена реплика, нито от това, че се опитваш да ми пришиеш нещо, за което имаш нула основания. Усукваш се като настъпан червей.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15065 -: Август 11, 2021, 11:56:53 »
И кво сега?
Битката на славчовите хора (Ивето и каката социопат) в момента е да не позволят изслушване на сламения кандидат за премиер.
Ми тва е същото като заявлението на плагиата за давността.
И с кво Ивето се различава от бацевите преЦедателки? С изряден правопис може би?
Де ми е човечето! А, ето го -  :pissed-891:!
« Последна редакция: Август 11, 2021, 12:03:53 от Simplified Solutions »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15066 -: Август 11, 2021, 12:00:20 »
Quote (selected)
Умението да цопипастнеш текст не предизвиква възхищение у никого.

Тегавото изясняване на отношения - също. Що не минете на лични съобщения?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10115
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15067 -: Август 11, 2021, 12:00:44 »
С кво Ивето се различава от бацевите преЦедателки?

И защо беше тоя овчи възторг по нея от самото начало? Щото била юристка в правния отдел! Но явно е опортюнистка. Кой нормален човек ще се включи в шоото?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15068 -: Август 11, 2021, 12:00:57 »
Малко шантаво изглежда, но в сегашната ситуация май може изобщо да не се полага даване на втори и трети мандат. Член 99.  :smokin:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15069 -: Август 11, 2021, 12:01:30 »
Карадайъ към Манолова: Ако погледнете Вашата биография, ще видите едно твърдо ДПС зад вас

 :popcorn:

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15070 -: Август 11, 2021, 12:02:17 »
Което, разбира се, не е никакъв отговор на въпроса ми.
Абе от момента, в който си формулирал въпрос "кое е по-нормално" - дискусиите губят смисъла си, без оглед дали става дума за йезуитство, лицемерие етц.
"Нормалното" затова е нормално, защото не се степенува. В момента, в който някой започне да го прави ("по-нормално", "най-нормално", "съвсем нормално") - това престава да бъде лингвистично управнение и води разговорите по разисквания въпрос (който и да е той) в задънена улица.
А е забелязано, че дискусиите в задънените улици са най-оживени.

 :popcorn:  :smokin:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15071 -: Август 11, 2021, 12:06:19 »
Ако се приеме искането за дебат на правителството на ИТН, то най-вероятно ще напуснат залата. И то по една много проста причина - не са свикнали да дебатират.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15072 -: Август 11, 2021, 12:13:36 »

Прибягвай по-честичко, но по друго време. Умението да цопипастнеш текст не предизвиква възхищение у никого.
А най-важното – не е в състояние да отклони вниманието нито от това, че избягваш да дадеш отговор на въпрос към твоя собствена реплика, нито от това, че се опитваш да ми пришиеш нещо, за което имаш нула основания. Усукваш се като настъпан червей.

Въпросът е лицемерен и не търси реален отговор. Аз съм обяснил какво е нормално. Монголецът ти е обяснил защо не може да се мине отвъд такъв отговор на така зададен въпрос. И не реви, че съм цитирал речниците, щом самият ти постави въпроса за значения на думи и ме подкани да се консултирам с тях, лицемерни човече! 

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15073 -: Август 11, 2021, 12:31:00 »
Quote (selected)
И защо беше тоя овчи възторг по нея от самото начало?

 Не беше. Казваха само, че била добър юрист. Аз никак не бях възхитена и се видя, че Дончева е родена за таз председателска служба.  :smokin:

Впрочем как ли Ива Митева примирява в себе си изборната система, която защитава с доктората си, и мажоритарната на сценаристите, за която се бори?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15074 -: Август 11, 2021, 12:40:44 »
ХерА (Козяшка) като не се сети да подмие зарзавата преди да го метне у баницата - хруп...хруп...хрупсссссс...

                                     
:0007:

https://www.youtube.com/watch?v=pnQUKgturj0
        * заболекара е фотпус - елате друкпът *

*********   ✹    *********

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3600
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15075 -: Август 11, 2021, 12:51:30 »
Що не минете на лични съобщения?
Например щото не те питаме.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15076 -: Август 11, 2021, 12:52:24 »
Впрочем как ли Ива Митева примирява в себе си изборната система, която защитава с доктората си, и мажоритарната на сценаристите, за която се бори?
И тая ли с докторат бре, калинка непоръбена.
И по кво и е доктората? ПО сфирски на примоция, щото явно не е по право, слеуд издънката, че немало да се внесе за обсъждане проиктоправителството.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15077 -: Август 11, 2021, 12:53:12 »
Малко шантаво изглежда, но в сегашната ситуация май може изобщо да не се полага даване на втори и трети мандат. Член 99.  :smokin:

Бе аз не знам дали по-скоро не се полага второ даване на първи мандат  :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3600
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15078 -: Август 11, 2021, 12:54:25 »
от момента, в който си формулирал въпрос "кое е по-нормално"
Такъв момент няма, защото не съм задавал такъв въпрос.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15079 -: Август 11, 2021, 12:57:23 »
И тая ли с докторат бре, калинка непоръбена.
И по кво и е доктората? ПО сфирски на примоция, щото явно не е по право, слеуд издънката, че немало да се внесе за обсъждане проиктоправителството.

Не сте прав. Моля:
https://www.mediapool.bg/iva-miteva-ot-itn-stana-doktor-sas-zashtita-na-smesenata-izbiratelna-sistema-news322541.html

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15080 -: Август 11, 2021, 13:01:25 »
Ndaaa... Въй... въй... вай:  Бочко (мамин, златен) -
"Когато ни бъде връчен вторият мандат, ние ще представим отпред пред президентството състав на кабинет, за да сравнят какво предлагаме ние и какво предлагат останалите". Това обяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
P.S. А бе... читът у форума:
 Август 10, 2021, 15:58:00 »
Съга е моментата - Бочко (мамин, златен) куто един национално отговорен Бащица, милеещ за българският род и народ, за заяви велегласно:
ГЕРБ - като национално-отговорна партия, и като съзнава тежкия момент в който се намира многострадалното ни отечество, изхождайки от нуждата за стабилност на държавата, водени от непоколебимата решителност за промени, и съзнавайки ясно необходимостта от единение на прогресивните сили, решихме... подкрепата на ИТН в този момент... И т.н. ...
P.S. Здравке, пуканките да не са от Панама?

 :crying_with_laughter-3302:


Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15081 -: Август 11, 2021, 13:02:32 »
Бе аз не знам дали по-скоро не се полага второ даване на първи мандат  :smokin:
На кво основание?
Малък бех, излъгаха ме?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15082 -: Август 11, 2021, 13:04:46 »
На кво основание?
Малък бех, излъгаха ме?

В тоя случай не, но конституцията не посочва какво става, ако между връчването на мандата и представянето на мс пред парламента кандидатът умре.
Губи ли издигналата го партия мандата си?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3600
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15083 -: Август 11, 2021, 13:06:05 »
Въпросът е лицемерен и не търси реален отговор. Аз съм обяснил какво е нормално
Въпросът не е лицемерен и търси реален, при това доста прост отговор – да или не.
Ти не си обяснил какво е нормално, а само какви възможности допуска конституцията. Понятието „нормално“ обаче включва и други аспекти, например какво можем да очакваме като най-вероятно. За теб явно изглежда неоправдано Нинова да смята, че ако се стигне до трети мандат най-естествено е да го получи именно нейната парламентарна група. Затова попитах да не би да смяташ очакването за обратното за по-естествено. В това няма нищо лицемерно. Можеше да отговориш с „да“ или „не“, а ако искаш да обясниш защо – след това. Но ти изобщо не правиш това. Позоваваш се единствено на законовото положение , защото не ти отърва да дадеш отговор на въпроса ми. А той е напълно основателен.
« Последна редакция: Август 11, 2021, 13:18:58 от аменеменема »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15084 -: Август 11, 2021, 13:06:20 »
"между връчването на мандата и представянето на мс пред парламента кандидатът умре."
Е, с'я к'во? Да го уморят ли мончето? Скоропостижно?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15085 -: Август 11, 2021, 13:18:17 »
Не сте прав. Моля:
https://www.mediapool.bg/iva-miteva-ot-itn-stana-doktor-sas-zashtita-na-smesenata-izbiratelna-sistema-news322541.html
Виж ти. Института за дължавата и превото михлех го закриха 90-те ма да им се ненадяваш мушмороците се измъкнали и си съществуват досега :smokin:
А иначе на времето там беше примерноТаджер, преди да се фане на частно. Изобщо беха голема работа.
А калинката явно е интелигентен плагиат. Тая ис9тория със "смесената система " я игра Първанов и в резуртат качи Бочко на власт :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15087 -: Август 11, 2021, 13:41:19 »
В тоя случай не, но конституцията не посочва какво става, ако между връчването на мандата и представянето на мс пред парламента кандидатът умре.
Губи ли издигналата го партия мандата си?
Ако умре не е ясно какво става. В случая сега обаче, хипотезата е непостигнато съгласие (чл 99-5) и там следва разпускане и избори без връчването на втори и трети мандат. Май доста грамотен юрист е заплитал тази схема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15088 -: Август 11, 2021, 13:45:21 »
Ако умре не е ясно какво става. В случая сега обаче, хипотезата е непостигнато съгласие (чл 99-5) и там следва разпускане и избори без връчването на втори и трети мандат. Май доста грамотен юрист е заплитал тази схема.

За непостигнато съгласие може да се говори след втори и трети неуспешен мандат.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15089 -: Август 11, 2021, 13:47:44 »
Ако умре не е ясно какво става. В случая сега обаче, хипотезата е непостигнато съгласие (чл 99-5) и там следва разпускане и избори без връчването на втори и трети мандат. Май доста грамотен юрист е заплитал тази схема.
Има си достатъчно експерти по конституционно право, има си си и Конституционен съд, които да решат. На мен ми се струва, че 99-5 се отнася за непостигнато съгласие след три мандата. Имаше нещо подобно при тройната коалиция. При първия мандат Станишев беше избран, но правителството му не мина, отиде се на втори и след това на трети мандат на ДПС, с който правителство мина.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15090 -: Август 11, 2021, 13:54:02 »
Между другото, утре, 12.8, се навършват 3 месеца служба на служебното правителство, отдадени изцяло и единствено на Изчегъртването. Подготвят ли се вече някакви празненства?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15091 -: Август 11, 2021, 14:00:40 »
Подготвят ли се вече някакви празненства?
Празненства като навършат година  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15092 -: Август 11, 2021, 14:00:45 »
Въпросът не е лицемерен и търси реален, при това доста прост отговор – да или не.
Ти не си обяснил какво е нормално, а само какви възможности допуска конституцията. Понятието „нормално“ обаче включва и други аспекти, например какво можем да очакваме като най-вероятно. За теб явно изглежда неоправдано Нинова да смята, че ако се стигне до трети мандат най-естествено е да го получи именно нейната парламентарна група. Затова попитах да не би да смяташ очакването за обратното за по-естествено. В това няма нищо лицемерно. Можеше да отговориш с „да“ или „не“, а ако искаш да обясниш защо – след това. Но ти изобщо не правиш това. Позоваваш се единствено на законовото положение , защото не ти отърва да дадеш отговор на въпроса ми. А той е напълно основателен.

Няма "най-естествено", както няма "по-нормално", "по-законно", "по-дървено" и "по-зелено". В случая не се касае само за формално придържане към граматиката , но и за начин на мислене. Обясних ти как стоят нещата според конституцията - тя създава нормата, т.е. тя определя нормалноТО в случая. 

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15093 -: Август 11, 2021, 14:08:55 »
МЕн за мем МУстафа ме е грижа.
Три опита три фал-а.
Е Бочко разпрая че па ще прадстави "А отбора", след "В", но нямало да го внася :smokin:, Та общо 4 опита с три отбора.
 
Сигурноа грамите са пълни с "тъмни балкански субекти", "диви българи" и подобни.
« Последна редакция: Август 11, 2021, 14:23:42 от 66 »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3600
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15094 -: Август 11, 2021, 14:11:38 »
Обясних ти как стоят нещата според конституцията - тя създава нормата, т.е. тя определя нормалноТО в случая
Глупости, лицемерецо, и отлично го разбираш.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15095 -: Август 11, 2021, 14:18:29 »
Има си достатъчно експерти по конституционно право, има си си и Конституционен съд, които да решат. На мен ми се струва, че 99-5 се отнася за непостигнато съгласие след три мандата. Имаше нещо подобно при тройната коалиция. При първия мандат Станишев беше избран, но правителството му не мина, отиде се на втори и след това на трети мандат на ДПС, с който правителство мина.
Наистина с Тройната е подобен казус, който също е интересен. Текстовете на чл 99 обаче са сравнително ясни. Втори и трети мандат само ако няма определени едновременно  и минпред и проекто правителство. Ако са определени, следва пращане в парламента за гласуване и при неуспех разпускане, служебно правителство и дата за избори. Ако се наложи тълкуване ще е феерия .

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15096 -: Август 11, 2021, 14:18:57 »
Сей, лицемерецо, днес му е времето  :0007:


Актюерец

Гондолфиерец

Портиерец

 :0005:
Глупости, лицемерецо, и отлично го разбираш.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15097 -: Август 11, 2021, 14:21:02 »
И аз за нея се тревожа - ще ѝ изтече мандата докато ни сдобие с PRавителство, милата.
А така хубаво рецитира Питат ли МеМ day Zората:

https://www.youtube.com/watch?v=A6LWaYc8zic

ПП Брей, тая освен, че е вечно опулена ми и не мига. тЦ тЦ тЦ....
« Последна редакция: Август 11, 2021, 14:32:34 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15098 -: Август 11, 2021, 14:22:45 »
Бду, родителите ви несаливи научили, че да "обидиш" някого на лицемер е сеедно да му кажеш, че не си е минал ноктите с пила след изрязване и че по тях има грапави места  :0007: :0005:

Но, предвид, че от менемемата по-скоро очаквах "ква сити, мапарцал", "лицемерец" е фсъщност некъф напредък фопитите му да коментира атхоминем.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15099 -: Август 11, 2021, 14:26:32 »
Ndaa... мем, та мем... та сахиб... и нито дума, нито стон за Драган Цанков...
Ще се ... аааа... нима предадохте дедовите завети?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15100 -: Август 11, 2021, 14:27:24 »
Уф....Н
Глупости, лицемерецо, и отлично го разбираш.

Уф да вземем същността на тезата ти, която се разкри зад въпроса ти:
За теб явно изглежда неоправдано Нинова да смята, че ако се стигне до трети мандат най-естествено е да го получи именно нейната парламентарна група.
Защо да е "най-естествено"? "Най-естествено"  е да очакваме Президентът да не демонстрира политически пристрастие в изпълнение на конституционните му правомощия, не ли ?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3600
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15101 -: Август 11, 2021, 14:27:30 »
Сей, лицемерецо, днес му е времето  :0007:


Актюерец

Гондолфиерец

Портиерец

 :0005:
Ти пък се ограмоти малко, преди да се опитваш да ехидничиш. Въобразявайки си, че думата е грешка, показваш незнание. Има речници, има и други книги, ползвай понякога.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15102 -: Август 11, 2021, 14:29:36 »
Ndaa... мем, та мем... та сахиб... и нито дума, нито стон за Драган Цанков...
Ще се ... аааа... нима предадохте дедовите завети?

А, не.

Както асоль е работеща майка, съпруга и членна бесепе, така и джото е одуш по-младото поколение бесепе симпатизанти.

Диверсификация сепак, не бива сички да изглеждат нафинала надните си  :0007:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3600
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15103 -: Август 11, 2021, 14:41:08 »
Уф да вземем същността на тезата ти, която се разкри зад въпроса ти:
.........
Защо да е "най-естествено"? От една страна е "най-естествено" , защото президентът е издигнат и подкрепен от БСП, защото БСП е трета политическа сила. Но "по-естествено" ли е от това да очакваме Президентът да не демонстрира политически пристрастие в изпълнение на конституционните му правомощия ?
Отново правене на три и половина и на утрепан, т.е. дебелашко лицемерие. „Същността на тезата ми“, моля ви се!
От кого е издигнат президентът няма никакво значение. Има значение, че БСП е третата поред сила в парламента. Ако мандатът се връчи не на нея, това разбира се в очите на всички ще бъде „прескачане“, демонстративно неуважение, затова такива неща не се правят. Ако има съображения да се връчи на другиго, очаква се това предварително да бъде одобрено и от „прескачания“.
Така че не ми дрънкай за политически пристрастия, толкоз глупав не си да не схванеш за какво става дума.

Впрочем, ако не дай боже видиш кръв, докато ходиш по нужда, ще сметнеш ли това за нормално и очаквано? Щото конституцията напълно го допуска.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15104 -: Август 11, 2021, 14:51:53 »
"Лицемерец" е жестоко попадение, стига да чувстваш езика, а не  да го играеш ерзац-рекидж.

П.С. Но като си спомня, че и на "томува" реши де си прави на интересен , защо да не напише "портиерец"...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15105 -: Август 11, 2021, 14:54:35 »
Въпреки кое „всичко“ е станало ясно? И дали наистина е „станало ясно“ или на теб някакси така ти звучи? И по-нормално ли е всъщност „другите да си правят устата“, отколкото да се очаква, че БСП ще получи третия мандат, ако се стигне до такъв?
А, пред третия мандат всички ОСТАНАЛИ партии, освен първата и втора политически сили, са равнопоставени. Нормално е ВСИЧКИ останали партии да имат апетити към третия мандат. Даже според мен е по-нормално БСП да си трае, защото в миналия парламент тя получи третия мандат и не успя да го реализира, хем имаше повече парламентаристи. Логично е някой друг да опита, да не стане като в приказката "Аз ядох погачата, аз пих виното, сега пак аз и да копам?"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15106 -: Август 11, 2021, 14:56:08 »
Наистина с Тройната е подобен казус, който също е интересен. Текстовете на чл 99 обаче са сравнително ясни. Втори и трети мандат само ако няма определени едновременно  и минпред и проекто правителство. Ако са определени, следва пращане в парламента за гласуване и при неуспех разпускане, служебно правителство и дата за избори. Ако се наложи тълкуване ще е феерия .

ето едно тълкуване:
Quote (selected)
Благовест Пунев: Конституцията казва избори веднага

Има обаче тълкувателно решение на КС от 1992 г., което е задължително, припомни пред "24 часа" бившият конституционен съдия  Благовест Пунев 

- Г-н Пунев, според вас като бивш констуцинен съдия как трябва да постъпи парламентът и президентът в тази безпрецедентна ситуация? Ал. 5 на чл. 99 на Конституцията казва, че ако не се постигне съгласие за образуване на правителство, президентът назначава служебно, разпуска Народното събрание и насрочва нови избори. Не сме ли в тази хипотеза?

- Ако трябва да бъдем стриктни, в случая имаме успешно проведен проучвателен мандат, защото е завършил със съставяне на кабинет, който е пропаднал в Народното събрание. Което пък означава, че парламентът трябва да се разпусне и да се премине към нови избори.

Има обаче тълкувателно решение №20 от 1992 г. на Конституционния съд със съдия докладчик Александър Арабаджиев, което е в противоречие с текста на конституцията, но е задължително.

Тълкувателното решение казва, че след това трябва отново да се повтори процедурата по проучвателен мандат все едно, че първият е бил неуспешен и парламентарната рулетка трябва да се завърти, тоест след провала на проучвателния мандат да се пристъпи към втори...
цялото: https://www.24chasa.bg/novini/article/10072419

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15107 -: Август 11, 2021, 15:03:42 »
Отново правене на три и половина и на утрепан, т.е. дебелашко лицемерие. „Същността на тезата ми“, моля ви се!
От кого е издигнат президентът няма никакво значение. Има значение, че БСП е третата поред сила в парламента. Ако мандатът се връчи не на нея, това разбира се в очите на всички ще бъде „прескачане“, демонстративно неуважение, затова такива неща не се правят. Ако има съображения да се връчи на другиго, очаква се това предварително да бъде одобрено и от „прескачания“.
В очите на кои точно ще бъде демонстративно неуважение, щото такива неща не се правят? В конституцията ясно си пише
"някоя следваща", а не третата подред, нали така?!
"(3) Ако и в този случай не бъде предложен състав на Министерския съвет, президентът в срока по предходната алинея възлага на някоя следваща парламентарна група да посочи кандидат за министър-председател."

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15108 -: Август 11, 2021, 15:05:39 »
Предвид затрудненията ми да вляза във форума от януари... Оправих се случайно. Днешният цирк е за повръщане. Гледах парламента на живо и съжалявам, защото усетих мирис на сяра и разлагане. Даже се погнусих и съжалявам,че на последните избори гласувахме с жената - по нейно настояване. Не знам защо следва да се коментират някакви варианти и кво ще каже КС относно прецедента. Думите, думите бяха твърде силни, разделящи и вкарващи в неизвестно за мен състояние. Бъркочът е нещо от сорта на джин, ракия, вино, бира, вино и нещо за шмъркане. :( Ако обаче тия в Народното събрание си чешат езиците пред камерите, а после ходят да “живеят съвместно" и да е.ат курви около басейни и СПА, а и се ебават нагло с нас като се включат камерите - ми аз съм за някаква форма на отстрел. Май Кайзера го каза, не съм сигурен. Хубав ден желая на всички. ПС. Защо баннахте Фона? Е, той май се появи под вънкашност чужда... Но за един пост го праснахте за госина, или повече? Твърдо не съм съгласен!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7756
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15109 -: Август 11, 2021, 15:07:13 »
А, пред третия мандат всички ОСТАНАЛИ партии, освен първата и втора политически сили, са равнопоставени. Нормално е ВСИЧКИ останали партии да имат апетити към третия мандат. Даже според мен е по-нормално БСП да си трае, защото в миналия парламент тя получи третия мандат и не успя да го реализира, хем имаше повече парламентаристи. Логично е някой друг да опита, да не стане като в приказката "Аз ядох погачата, аз пих виното, сега пак аз и да копам?"

пак си настъпала мотиката с опитите си за разсъждение. логично е мандатът да бъде даден на този, който има някаква /поне теоретична/ възможност да състави правителство. в този парламент единствено бсп се доказа като способна да води диалог с всички. две неща за размисъл:

1. итн вече заявиха ясно и високо, че мандат на дебъ или на маяма няма да подкрепят. така че ако мандатът отиде в тях - кво - с боко ли ще правят минсъвет?
2. дебъ и ицу в частност се старае всякак да осере допълнително алейките, които би му се наложило да прекоси, ако иска някакво разбирателство със славчувците. и успява, добре се справя, успешно засира.

накрая: неслучайно третият мандат не е обвързан с конкретен срок, там се предвижда повече време за провеждане на необходимите разговори. така че ако някой пожелае да посмекчи позицията си или да позабърше оаканото, да има сепак такава възможност.

и съвсем накрая: ако трайчо беше станал президент, то дебъ можеха пълноценно да се надат мандатът да иде при тех. сега, към настоящия момент, няма никакви, ама съвсем никакви причини дебъ да си мисли, че може да направи каквото и да е с третия мандат.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15110 -: Август 11, 2021, 15:12:33 »
пак си настъпала мотиката с опитите си за разсъждение. логично е мандатът да бъде даден на този, който има някаква /поне теоретична/ възможност да състави правителство. в този парламент единствено бсп се доказа като способна да води диалог с всички. две неща за размисъл:

1. итн вече заявиха ясно и високо, че мандат на дебъ или на маяма няма да подкрепят. така че ако мандатът отиде в тях - кво - с боко ли ще правят минсъвет?
2. дебъ и ицу в частност се старае всякак да осере допълнително алейките, които би му се наложило да прекоси, ако иска някакво разбирателство със славчувците. и успява, добре се справя, успешно засира.

накрая: неслучайно третият мандат не е обвързан с конкретен срок, там се предвижда повече време за провеждане на необходимите разговори. така че ако някой пожелае да посмекчи позицията си или да позабърше оаканото, да има сепак такава възможност.

и съвсем накрая: ако трайчо беше станал президент, то дебъ можеха пълноценно да се надат мандатът да иде при тех. сега, към настоящия момент, няма никакви, ама съвсем никакви причини дебъ да си мисли, че може да направи каквото и да е с третия мандат.
Резултатът от водения от БСП диалог в този парламент го видяхме. Не е окуражаващ. Щото то приказките са леки, резултати няма.

Логично е след миналия фалстарт да се опита някой друг. Верно, че  :ouch-2147: е национален вид спорт, но все пак!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10115
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15111 -: Август 11, 2021, 15:18:27 »
Резултатът от водения от БСП диалог в този парламент го видяхме. Не е окуражаващ. Щото то приказките са леки, резултати няма.

През кои пенджури го гледа тоя резултат? А гледа ли резултата от преговорите на Фрондата с шоото? Сподели да ни окуражиш.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15112 -: Август 11, 2021, 15:20:04 »
Логично е някой друг да опита, да не стане като в приказката "Аз ядох погачата, аз пих виното, сега пак аз и да копам?"
Нищо логично няма.
Април си е било за април, при коренно розлична ситуация.
Освен това в момента явно БСП е единствената парламентарна група дето е способна да си говори с всички. Е с ГЕРБерите не иска, ама то не е и необходимо.


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4353
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15113 -: Август 11, 2021, 15:20:08 »
Резултатът от водения от БСП диалог в този парламент го видяхме. Не е окуражаващ. Щото то приказките са леки, резултати няма.
Погледнато от една страна - така е.
Погледнато от друга, в сравнение с хаджигеновци, христоивановци, да не говорим с итенейци, БСП се държи най-адекватно в тази ситуация... Щото диалог е все пак, трябва и отсреща да имаш хомо сопиенси...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15114 -: Август 11, 2021, 15:20:43 »
Резултатът от водения от БСП диалог в този парламент го видяхме. Не е окуражаващ. Щото то приказките са леки, резултати няма.

През кои пенджури го гледа тоя резултат? А гледа ли резултата от преговорите на Фрондата с шоото? Сподели да ни окуражиш.
И Фрондата гледах! Там окуражаващото е, че се усетиха навреме на каква динена кора ще стъпят и се дръпнаха. А БСП окуражително се изказа, че няма да подкрепи правителството на Трифонов час след като той беше рекъл, че щял бил да го оттегли.  :smokin:

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15115 -: Август 11, 2021, 15:21:06 »
Извинявам се за тъпия въпрос. Фрондата е кое? ДБ? Верно използват „Фронда“, но не съм наясно какво е това и защо е „Фронда“ :(

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #15116 -: Август 11, 2021, 15:21:12 »
Има значение, че БСП е третата поред сила в парламента. Ако мандатът се връчи не на нея, това разбира се в очите на всички ще бъде „прескачане“, демонстративно неуважение, затова такива неща не се правят.
Ето внасяш допълнителна яснота във въпроса си. "В очите на всички" = "по-нормалното". Кои са тези "всички". Ако гласоподавателите за БСП са "всички", то съвкупността от гласоподавателите на другите партии, освен първата и втората са "по-всички", ако ще продължаваме с езиковите и граматични експерименти.   
Конституцията е предвидила ясно един механизъм, който дава възможност президентът да се съобрази със всички налични обстоятелства, а не само по формалния белег, че някой бил трети и кой какво очаквал. Аз лично ще гласувам за Радев (поне засега), независимо на кого връчи мандата. Но мисля, че ако го връчи на БСП или ДБ , ще създаде допълнително напрежение сред симпатизантите на всяка една от тези две партии.
Още веднъж да натъртя - конституцията създава нормата. Тя определя "нормалното", независимо "какво всички мислят". 

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15117 -: Август 11, 2021, 15:22:55 »
Погледнато от една страна - така е.
Погледнато от друга, в сравнение с хаджигеновци, христоивановци, да не говорим с итенейци, БСП се държи най-адекватно в тази ситуация...
Адекватността им се провидя отвсъде - човекът, с който те са преговаряли за премиер-министър, се оказа пеперудка-еднодневка, не успя да стане премиер и даде заден ход. Това показва качествата на хората, с които БСП се е опитала да гради къща на пясък. Принципно може, но никога не става здрава.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15118 -: Август 11, 2021, 15:24:10 »
Тоя парламент умре. Къф трети мандат кфи пет лева. Почнаха да си изкарват мръсното бельо.

Тошко Йорданов : Иванов искаше да одобрява всеки министър и всеки ръководен орган. Мая Манолова предложи да му обещаем нещо и после да го преметнем....

https://glasove.com/categories/novini/news/toshko-yordanov-khristo-ivanov-iskashe-da-odobryava-vseki-ministr-manolova-predlozhi-samo-da-mu-obeshchaem

 :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15119 -: Август 11, 2021, 15:25:27 »
Тошко Йорданов : Иванов искаше да одобрява всеки министър и всеки ръководен орган. Мая Манолова предложи да му обещеаем нещо и после да го преметнем....
Здравченце, поръчвай втори влак пуканки, миличка, с един няма да се оправим!
 :popcorn: