Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 15:11:17

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1853662 пъти)

0 Потребители и 50 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23880 -: Януари 15, 2022, 14:43:36 »
Какво каза сега, че не стана ясно?

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23881 -: Януари 15, 2022, 14:54:44 »
Илюстрация на евфемистичен словесен израз.
Палосич! Палосич!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23882 -: Януари 15, 2022, 14:59:38 »
Синеокостта идва от варненско. Моля, моля.
Фичо е бил май/мълчаливо затворен студент с хъс към ученето и пропускане на купоните. Така съм чувал от негови състуденти. В Сега той не беше проблем. За половинката му съм без коментар.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23883 -: Януари 15, 2022, 15:01:53 »
То ако започнем да се замергаме с картинки, няма нужда и да дрънкаме.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23884 -: Януари 15, 2022, 15:05:09 »
Половината му какво? Те бяха едно цяло. Ма ний бяхме нервни тугиз и безкомпромисни един вид. Всъщност нищо им нямаше на хората. Но бяха натирени дор до стогодишнината на Фичо. Аз имах по-различно мнение от него, но той беше интересен с "чаршафите" си.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23885 -: Януари 15, 2022, 15:34:25 »
Илюстрация на евфемистичен словесен израз.

Твърдо НЕ!!!   :t2626:

Но няма да се опитвам да обяснявам тук защо ... абе ... ЗАЩОТО ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23886 -: Януари 15, 2022, 15:38:02 »
Кратко и ясно. Съсредоточила се е в кратките форми, което да се надяваме е обещаващо.
« Последна редакция: Януари 15, 2022, 16:12:00 от dabedabe »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23887 -: Януари 15, 2022, 15:38:26 »
Quote (selected)
Но няма да се опитвам да обяснявам тук защо ... абе ... ЗАЩОТО ...
Идея си нямаш колко високо те ценим когато не се обясняваш ако и да е ... ЗАЩОТО .. :lol:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23888 -: Януари 15, 2022, 20:18:50 »
НАП си е раздала рекордни бонуси за 32 млн. лв., Спецов не казва своите
https://glasove.com/categories/novini/news/nap-si-e-razdala-rekordni-bonusi-za-32-mln-lv

Що да казва?
Той не казва и къде е човека купил неговата преуспяваща фирма.
Няма го. Никой не може да го намери.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23889 -: Януари 15, 2022, 21:00:27 »
Голяма промяна ще става.
Симеон Дянков го гласят за шеф на БНБ.
Абе честито.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23890 -: Януари 15, 2022, 21:05:27 »
Не го харесвах, но само той удържаше Баце да краде по-малко, даже не изкара мандата до края, следващите беше такъв живот с Владко, после и с "татко".
Американците добре го бяха сметнали ББ и му бяха сложили усмирителна риза, ама и ризата не издържа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23891 -: Януари 16, 2022, 00:02:06 »
Трябва се научи да пуши пури. Иначе одобрявам Дянков. Чешит е. Добре поспори с Първанов.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23892 -: Януари 16, 2022, 03:46:48 »
НАП си е раздала рекордни бонуси за 32 млн. лв., Спецов не казва своите
https://glasove.com/categories/novini/news/nap-si-e-razdala-rekordni-bonusi-za-32-mln-lv

Прочетох материала за този Спецов. Не го знам дали е културист или "само" ММА боец, но се вижда, че има пипе не на кокошка , а на малко пиленце. И е нагъл за двамина. Премиите били "лични данни". Ми не!
Данните от паспорта му, къде живее, къде му учи детето са лични данни, но заплатата и премиите които му плащате ВИЕ не са. Защото е на държавна служба, не работи в частен бизнес.
Хайде сега един случай от последните дни, от FOX news!
https://www.foxnews.com/politics/kansas-sen-marshall-fauci-demand-financial-disclosure-answers-moron

Сенатор (Roger Marshall, R-Kan) изисква финансови документи от Фаучи и го пита защо някой позиций са изтрити (redacted).
Фаучи, щото нагъл го нарича "what a moron", при отворен (hot) микрофон . Фаучи явно лежи на кълка, че републиканците нямат мнозинство в двете камари на конгреса, но един сенатор може да направи живота на всеки чиновник черен.
Както и да е: Ясно е, че т.н. "financial disclosure " на държавен чиновник не може да се крият. Достъпни са за публиката.*
"As the highest-paid employee in the entire federal government," Marshall asked, "yes or no, would you be willing to submit to Congress and the public a financial disclosure that includes your past and current investments?"
https://www.foxnews.com/politics/sen-marshall-plans-to-introduce-fauci-act-after-doctor-called-him-moron#spark_wn=1

https://www.forbes.com/sites/adamandrzejewski/2022/01/12/no-faucis-records-arent-available-online-why-wont-nih-immediately-release-them/?source=bloomberg&sh=39113fe646bd

https://www.forbes.com/sites/adamandrzejewski/2021/01/25/dr-anthony-fauci-the-highest-paid-employee-in-the-entire-us-federal-government/?sh=3c36a54a386f

Та каква е поуката (The moral)?
Този Спецов който има "доверието на приятелските служби" WTF, ви се смее в лицето. Арогантен. :pissed-891:
В САЩ се знае заплатата на всеки пощаджия, войник или генерал, на всеки държавен чиновник. . Но Фаучи е милионер. Е то защото имал патенти. Получавал "royalties". Но за неща в природата не се вземат патенти, вземат се (внимавайте!) за неща които са променени в лаболатории. Изненада... Една от тях е тази в Wuhan. Откъдето тръгна ковида. Allegedly. Където САЩ (не без участието на Фаучи) "инвестираха" :tongue_: $600 000.

В заключение:
БГ е "failed state". Няма на къде повече.

Бъдете живи и здрави!
Take care!

*Свалих ги на диска си (финансовите данни на Фаучи, вчера) , но оригиналният материал от FOX не намерих, да ви го предложа.

PS Прочетете и коментарите след материалите! Поучителни са.

"For some unfathomable reason, we allow people like Fauxci to hold patents and collect royalties. In the private sector, the companies own the patents because they pay the employees, the equipment, materials—everything. But, not so with employees on the taxpayer dime. Fauci holds 4 patents on which he collects royalties. Let’s see what he reaps from our money."

"Fauci is making a killing. His government salary is the tip of the iceberg. He is involved with Moderna and other interests. He's making money off the pandemic in several areas. That's why he's so defensive when they ask about his financial interests."



"Why is Fauci upset about having to produce statements he is in possession of.
We pay him $421,000.00 per year. He should be more then happy to comply! We the people of the United States of America demand Fauci provide our country with his
personal financial statements. It is his obligation to do so. It is our responsibility to hold all government officials accountable.
"
« Последна редакция: Януари 16, 2022, 05:23:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11135
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23893 -: Януари 16, 2022, 09:07:39 »
Quote (selected)
It is our responsibility to hold all government officials accountable.
:crying_with_laughter-3302:
So do we!
Ама и ние тъй - кат тях.
Демек, също толкоз.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23894 -: Януари 16, 2022, 09:19:59 »
БГ е "failed state". Няма на къде повече.
В България, а и в тоя форум има доста хора, мислещи че "новите" ще ни оправят, аз нямам съмнение че ще ни "оправят", но няма да ни хареса, и никой няма да си признава, че е гласувал като последния наивник.

Не знам дали и в американския английски, изразът оправям някого има същия двойствен смисъл, като в българския.
Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23895 -: Януари 16, 2022, 09:29:32 »
То зависи от въображението/чувствеността. Щото удоволствието при човека е в голяма степен плод на въображението. При животните не знам как е. Навярно нагонът е като партийно поръчение.
« Последна редакция: Януари 16, 2022, 09:36:01 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23896 -: Януари 16, 2022, 09:37:43 »
Не знам дали и в американския английски, изразът оправям някого има същия двойствен смисъл, като в българския.

Баш като в българския не, но близко. "Оправям" значи и "скопявам".

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23897 -: Януари 16, 2022, 09:52:54 »
"Оправям" значи и "скопявам".
Жестоко, и в двата смисъла! И господарско.

Преди време гледах един румънски филм, там чокоят кастрира един свой ратай, циганин, щото го слагал на чокойката, с ножица за стригана на овце, но не се получваше, докато циганинът пищеше, друг циганин вика, дръж чорбаджи, подавайки му услужливо нож.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23898 -: Януари 16, 2022, 09:57:11 »
 :t1207:
Johnny Depp explains "Fuggetaboutit"
https://www.youtube.com/watch?v=pS6zJ7IsJkM
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23899 -: Януари 16, 2022, 10:20:34 »
Quote (selected)
Главната инспекция по труда (ГИТ) иска работещите от домовете си да осигурят достъп на служителите ѝ до своите жилища, за да може да бъде осъществен контрол за недеклариран труд.
...
"Проблеми по отношение на обезпечаването на техниката в дома, дори и съответствието по отношение на риска от електрически ток - посочи Аврамова. - Затова и в закона са предвидени специални механизми да бъде допускан (в дома) и самият работодател да установи съответствието на осветлението, на електрическата инсталация, на микроклимата. Повечето запитвания и сигнали са в тази насока".
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/inspektori-po-truda-iskat-da-vlizat-domovete-na-raboteshtite-kushti
Същият работодател който няма право да пита служителя за лична информация, семейно положение деца, хобита ще идва в дома ви да сменя крушки, да ремонтира контакти, ако трябва ще цепи дърва и пали печката да поддържа нужната температура. O:-)

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23900 -: Януари 16, 2022, 10:30:26 »
Quote (selected)
Главната инспекция по труда (ГИТ) иска работещите от домовете си да осигурят достъп на служителите ѝ до своите жилища, за да може да бъде осъществен контрол за недеклариран труд.

Стригане (и кастриране) на стадото! Друго ли сте очаквали? А за "новите", както баба викаше, кога се окучиха, кога се научиха?
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11135
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23901 -: Януари 16, 2022, 10:47:18 »
Quote (selected)
А за "новите", както баба викаше, кога се окучиха, кога се научиха?
За "новите" ще съдим след като изритването от централната администрация стигне не 5 000 което е до сега, а поне 50 000.
Щото "старите" калинки ще направят всичко, за да свършат едно от двете неща
- да останат верни на мутрата си и да му вършат мръсната работа,
- или да се подмазват на "новите" и вършат простотии - като напр. това което се коментира в момента.
Не знам кое от двете е по вредно, но ще трябва да се изтърпи.
И разбира се, това все още не значи, че "новите" ще бъдат оправдани за простотиите си - тези, които и досега са ги свършили.
Вече съм им бесен за една - две, но все пак никой не може с летящ старт за месец да оправи бъкии трупани дузина години.
 :smokin: 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2129
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23902 -: Януари 16, 2022, 12:52:02 »
"Лъвът всеки ден изяждал по едно животно от гората. Дошъл ред на Заю. Той пристъпва треперейки към лъва, а последният го пита:
- Заю, защо трепериш?
-Ами..., защото ще ме ядеш.
-А ти откъде знаеш?
-Защо, може ли да не ме ядеш?
-Разбира се, че може, Заю.
-А другите защо ги ядеш?
-Защото не питат, Заю.*
--------------------
* С извинение за стария виц. Но тия, новите управляващи, защо не питат като са аджамии? Защо не питат нас, а питат "Козяк"?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2129
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23903 -: Януари 16, 2022, 13:01:23 »
US конгресмен заговори за санкции срещу България заради РС Македония
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/us-kongresmen-zagovori-za-sankcii-sreshtu-bulgariya-zaradi-rs-makedoniya

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23904 -: Януари 16, 2022, 13:12:29 »
US конгресмен заговори за санкции срещу България заради РС Македония
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/us-kongresmen-zagovori-za-sankcii-sreshtu-bulgariya-zaradi-rs-makedoniya

По този повод написах следното във форума на Дневник:

 126 Профил на amerikanbastard
amerikanbastard
Рейтинг: 760
12:56, 16 яну 22
Весело

Защо САЩ да си губят времето със санкции? Направо да наредят на самолетите си от базата им в Безмер да излитат и да бомбят София. Няма да им е за сефте.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/01/16/4303235_amerikanski_kongresmen_dopuska_sankcii_sreshtu/?ref=home_NaiNovoto

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23905 -: Януари 16, 2022, 13:17:40 »
Quote (selected)
Тени е и съпредседател на групата за приятелство със Северна Македония и на македоно-американското общество.

Поради ограниченият брой конгресмени и изобилието на световни нациналности, предплагам всеки от тях е член на над 20 и съпредседател в поне 5 от групите.
Вече не ме учудва че не им остава време да се оправят с проблемите на САЩ и се забатачват все повече.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11135
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23906 -: Януари 16, 2022, 13:19:27 »
Quote (selected)
По този повод написах следното във форума на Дневник:
Прочетох го и без да препостваш.
Абе човек, що не си смениш аватара, че да не ти образуват нерви случайници?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11135
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23907 -: Януари 16, 2022, 13:23:16 »
То и аз се изходих в Дневник, но умерено.
В смисъл, че тази е член и това трябва да говори, щото иначе няма да е член на..., а прост член.
Преди малко и вече съм с 5-6 минуса /неодобрение/.
Трябва пак да си го премествам.
 :t0107:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2129
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23908 -: Януари 16, 2022, 13:28:45 »
Перифраза:
Когато кажем САЩ
разбираме ний ЕС,
когато кажем ЕС
разбираме пак САЩ.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23909 -: Януари 16, 2022, 13:49:37 »
Прочетох го и без да препостваш.
Абе човек, що не си смениш аватара, че да не ти образуват нерви случайници?
 :smokin:

Там пиша с оригиналния си ник "amerikanbastard", както съм оригинално регистриран още миналия век. Със същият ник пишех в Монитор и Сега. Когато в Сега ме замразиха за бала години го смених на Captain Buddy, но не можеш да ме сбъркаш, защото и там съм в капитанска униформа с карта "СМЕРШ".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23910 -: Януари 16, 2022, 13:49:48 »
Не трябва да се втренчваме в думите на всяка руса американска дроздофила.
Това ѝ е било написано на чека това прочела, утре ако пише "официална София иска признаване на македонското малцинство в Бъллгария, но официално Скопие се противопоставя" ще го изрецитира със същата усмивка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23911 -: Януари 16, 2022, 15:16:37 »
Макетата навсякъде по света са си спретнали лоби и то работи за тях - в Австралия даже имат силни позиции. В Краваристан - тоже имат дружества и тая цитирана говореща конска глава е на плата/връзка с тях. Така че като отимат Х сенатора ще си прокарат исканията като нищо.
Във фирмата ми засичах едно маке дето се сваляше с една сръбкиня. Докато още не знаеше че мога да разбирам какво си лафят на развален сърбо-македонски и обясняваше колко и как напредвал със сръбския и как искал да го научи. После като разбра че съм от БГ и плещеше само на английски с нея - да не се излага. Сега слушам укрите тука как си говорят масово на руски но са си пълни промити мозъци с русофобия.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23912 -: Януари 16, 2022, 15:22:04 »
Защо САЩ да си губят времето със санкции? Направо да наредят на самолетите си от базата им в Безмер да излитат и да бомбят София. Няма да им е за сефте.

Недей бе човек. Ще се намери някой нов Списаревски и после ще има ред сълзи, ред сополи от почернени американски майки.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23913 -: Януари 16, 2022, 15:44:20 »
А трактатът за сухите и мокрите пясъци ти бe връчен от Работника.

Понеже го бях забравил, МУ се зарадвах. Готов съм да го предам на някой следващ за щудирване, благоговеене и преписване на мъдри цитати. Изпълнен съм със съжаление, че го бях забравил и не поставил в рамка. Ще се опитам да намеря тел. номера на Работника, може да иска да има папката? Или някой друг приятел и фен на Църни. Може би на синът му би била тя един спомен от баща му? - Но нямам никакви координати, даже и не зная дали е останло детето тогава в Албиона, вероятно не? Въобще - тъжна история.

И да, все пак намерената координата бе именно мястото където е била къщата Му. Бе добра екскурзия.

Май Бъч каза, че не е хубаво да си спомняме или по-точно да споменаваме тук други бивши участници от онова време преди 20 години и по-насам - преди 15-тина. Мисля, че е обратното. Ние не ги злословим, спомените с тях са ценни, поне за мен. Напр. спомням си и епопеята срещу ГМО-то. Не, че бе спряно напълно... Сега под друга форма се впръсква направо във вените...

Със Здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23914 -: Януари 16, 2022, 15:49:41 »
Питам - хуат абаут Круелла.
Отговор - аллоуид!
Ех...ебавателни времена бяха...но неккси...по така.

Ами помниш ли темата за "G"-точката?... Направо да падладееш, тя ли бе я отворила?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2129
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23915 -: Януари 16, 2022, 15:54:58 »
А трактатът за сухите и мокрите пясъци ти бe връчен от Работника.
Виж това:
https://old.segabg.com/replies.php?id=257702

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23916 -: Януари 16, 2022, 16:01:14 »
Жаля, извън потока на повествованието съм. Извинявам се за двата постинга - но четейки от където бях спрял насам - се пързулнаха някак си...
 :suicide:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23917 -: Януари 16, 2022, 16:17:56 »
Много време сте пропилели в дрънкулкане. Аз не се видя из аналите. макар да съм съвременник. Па дрън, па дрън и накрая пръц. Пардон! Времето заминало де, а светът неоправен. Как може тъй при всичките ни напъни, усилия демек.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23918 -: Януари 16, 2022, 16:21:24 »
Благодаря Змей!

Копирах си всичко и ... да, също бях забравил този опит за Възкръсване на темата. Явно е Подсещане за започнало чистене на оперативната памет и препращане на данните в Облака на Светлото бъдеще...
 :m1329:
Папката я намерих в Гаража. Но явно има защо -  търсих, номера на Работника, но го нямам. Ще мина покрай Алваро, собственичката бе негова позната. Обаче преди години, тя бе предала заведението другиму.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23919 -: Януари 16, 2022, 16:32:47 »
Много време сте пропилели в дрънкулкане.

Прав си, но извинението е, че след тежък ден със задължения и изразходване на междуушен петмез, е приятно да се разтовари човек. Пък се и водеха пунически войни. Все пак конфронтациите тренират характера... Сега обаче ме е яд, когато се отпусна и си губя времето със страничните неща. И то сякаш не препуска, а направо лети - докато се обърна и вече се стъмнило...

И така от остатъка живот остава все по-малко и малко.

PS Сега видях, че съм обещал да сканирам папката, но май никой не се е обадил, че я иска. Ако сега някой я поиска или поиска сканирано копие, ще предоставя такова. Само ми пишете на Лични, моля.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2129
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23920 -: Януари 16, 2022, 16:47:19 »
А помните ли стихотворението "Ръчна ръченица"? Така и не разбрах ЕГАТИ ли беше авторът. Принтирал съм го и съм го раздал на повечето познати. Забележително!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2129
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23921 -: Януари 16, 2022, 17:50:29 »

Работник
08 Май 2015 11:52
Мнения: 35
От: Bulgaria
Привет Eisblock!
Благодаря за разговора по телефона. Е, ще се видим. Тази папка ми е скъп спомен. Темата ти ми припомни стари хубави преживявания.
Поздрави и до скоро виждане.
Eisblock
08 Май 2015 11:52
Мнения: 9,157
От: Iceland
Одеве се свързах с Работника. Папката е неговата, ще я сканирам в следващите ден - два и ще предоставя файла на желаещите. После я връщам.

Решихме да направим нова сбирка на Старата форумна гвардия след 24 май! Таман времето ще се стопли добре, пролетните сокове ще ни напънат до макс и ще сме в най-добра форма за новата среща!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23922 -: Януари 16, 2022, 19:32:49 »
В кой град туйцанака?

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23923 -: Януари 16, 2022, 22:57:52 »
Ами помниш ли темата за "G"-точката?... Направо да падладееш, тя ли бе я отворила?

Сибила.

---

Телефонът на Работника: https://www.facebook.com/metodi.milushev
Палосич! Палосич!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23924 -: Януари 16, 2022, 23:19:37 »
Ами помниш ли темата за "G"-точката?... Направо да падладееш, тя ли бе я отворила?
Сибила.
---
Тогава бях написал цял трактат (наръчник), как да практикуват fingering с акомпанимент от равеловото Болеро.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23925 -: Януари 17, 2022, 00:59:47 »
Може би на синът му би била тя един спомен от баща му? - Но нямам никакви координати, даже и не зная дали е останло детето тогава в Албиона, вероятно не?

Координати:

https://uk.linkedin.com/in/panayot-djelebov-b7a548125

https://www.facebook.com/panayot.djelebov
Палосич! Палосич!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1703
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23926 -: Януари 17, 2022, 10:10:19 »
Ами помниш ли темата за "G"-точката?... Направо да падладееш, тя ли бе я отворила?
Сибила.
---
Тогава бях написал цял трактат (наръчник), как да практикуват fingering с акомпанимент от равеловото Болеро.
Мдааа, Сибила, още една позабравена изискана дама от ония времена, от София, франкофонка, приятелка на Големия ръб.
« Последна редакция: Януари 17, 2022, 11:13:13 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23927 -: Януари 17, 2022, 13:06:04 »
Правя копие на папката, пиша на Работника и след това на Панчо.

Благодаря за помощта на Делиус!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1703
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23928 -: Януари 17, 2022, 14:13:38 »
Правя копие на папката, пиша на Работника и след това на Панчо.

Благодаря за помощта на Делиус!
Хубаво си говорехме със стария инж. Джелебов по нощите, конферентно със Зарко.
Минала работа, няма да се повтори.

И с естета/Костадинка също, носеше на закачки, и не прощаваше. На снимките виждам, че не се е променил (много), похвално.
Поканих го, дано се яви, помагайте, агитирайте, а? Ако не тук, във версия 3.0 може да се присъедини.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23929 -: Януари 17, 2022, 14:19:10 »
Ако е едновремешния Естет, да заповяда. Ще го посрещнем с уважение, каквото несъмнено заслужава.
......................
Още си спомням: "Сам съм.". Е, аз не бих се изразил точно тъй.
« Последна редакция: Януари 17, 2022, 14:24:53 от dabedabe »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23930 -: Януари 17, 2022, 14:37:58 »
Ако е едновремешния Естет, да заповяда. Ще го посрещнем с уважение, каквото несъмнено заслужава.


извинявам се че изтрих снимката, но публикуването и е на ръба на нарушение на закона за личните данни.
прати линка на лични комуто трябва.

« Последна редакция: Януари 17, 2022, 14:42:27 от паралелепипед »

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23931 -: Януари 17, 2022, 14:40:51 »
Имаше и един много интересен форумец - Ментайлов, който изчезна по едно време. Дали се прероди в друг ник, не знам.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23932 -: Януари 17, 2022, 14:43:50 »
Противореча си, тъй ли? Естетът беше умерен човек. Пишеше рядко. Не си спомням да е имало спор на културни теми. Просто и аз се имах/имам за естет в някаква степен/известен смисъл. Ако ще попържам, ще го направя културно имам предвид. Така че човекът да не се обиди.
« Последна редакция: Януари 17, 2022, 14:53:40 от dabedabe »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23933 -: Януари 17, 2022, 14:55:06 »


извинявам се че изтрих снимката, но публикуването и е на ръба на нарушение на закона за личните данни.
прати линка на лични комуто трябва.


Няма проблем. Впрочем снимката беше качена, така че автоматично щеше да изчезне след кратко време. По инерция движа с маниери малко, но квалитетни. Който не ги харесва - както казвеше един колега "Червения бутон, шамар номер 5!"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23934 -: Януари 17, 2022, 18:07:35 »
Quote (selected)
България подкрепила резолюция на ООН за “полова идентичност“, различна от биологичната и „жени в цялото им разнообразие“
Българските представители не са подкрепили предложените поправки за отпадане на проблемните термини, нито са направили резерва, с оглед  решенията на Конституционния съд от 2018 и 2021г., по повод пол и полова идентичност.
https://glasove.com/categories/skandalyt/news/blgariya-podkrepi-sporni-ponyatiya-v-rezolyutsiya-na-oon
Почна се!
Утре и макетата фърст еурогейци.
На Кирето му стана норма да отсвирва нашата конституция.
Веднъж стомничка, втори път стомничка...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23935 -: Януари 17, 2022, 18:11:39 »
Quote (selected)
Премиерът: Твърденията, че след мораториума цените ще скочат, са "чиста пропаганда и глупости"
https://glasove.com/categories/skandalyt/news/premiert-tvrdeniyata-che-sled-moratoriuma-tsenite-shche-skochat-sa-chista-propaganda-i-gluposti
Според мен твърденията че цените на енергията няма да вдигнат у нас само щото Кирето се усмихва лъчезарно е "чиста пропаганда и глупости", ама аз не съм харвардски боклук.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23936 -: Януари 17, 2022, 18:16:34 »
Кирето затова ни го и налузиха с шашминния вот.
По-интересно ми е кога Нинова ще се усети, че единствения ѝ ход е да му ритне столчето овреме.
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23937 -: Януари 17, 2022, 18:29:04 »
Quote (selected)
По-интересно ми е кога Нинова ще се усети, че единствения ѝ ход е да му ритне столчето овреме.
Когато и да е ще е късно.
Гербавите обаче само това чакат, с голям кеф ще подкрепят правителство на малцинството и ще гледат сеир.
Акциите на Рашков прекрасно работят за пълнене на телевизионно време и вестникарски страници.
Сущий Цецо апартаментчик.
Уви залите на Темида "работят на ишлеме" с каквото падне случайно, я някой напсувал комшията през плета, я делят спорна кокошка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23938 -: Януари 17, 2022, 19:59:49 »
Quote (selected)
България подкрепила резолюция на ООН за “полова идентичност“, различна от биологичната и „жени в цялото им разнообразие“
Българските представители не са подкрепили предложените поправки за отпадане на проблемните термини, нито са направили резерва, с оглед  решенията на Конституционния съд от 2018 и 2021г., по повод пол и полова идентичност.

Поредните (...), явно зорлем ни карат да вземаме нещата в свои ръце!
 :sniperer:
Това е само един емотикон, не че нещо...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11135
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23939 -: Януари 17, 2022, 20:25:04 »
Quote (selected)
Това е само един емотикон, не че нещо...
То тва е и проблема, я!
 :t0114:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.