Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:58:43

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1828677 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23940 -: Януари 17, 2022, 20:36:56 »
България е подкрепила без резерви резолюция на ООН за демократизацията и изборите, в която са включени термините “полова идентичност“, различна от биологичната и „жени в цялото им разнообразие“, обхващащ също биологични мъже, които се идентифицират като жени.
Българските представители не са подкрепили предложените поправки за отпадане на проблемните термини, нито са направили резерва, с оглед  решенията на Конституционния съд от 2018 и 2021г., по повод пол и полова идентичност.

На къде ли? На там!
Вие си ги избрахте!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23941 -: Януари 18, 2022, 08:54:24 »

Поредните (...), явно зорлем ни карат да вземаме нещата в свои ръце!

Това е само един емотикон, не че нещо...
Eхххх, що не бях по-млад, да се порадвам на жените в цялото им "разнообразие". Язък.
Колкото до емотиконЯ, ще предложа нещо по-ефективно  :lol:


Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23942 -: Януари 18, 2022, 16:36:04 »
Ц!
Аз съм любител на СВД-то.
Тук.
Още от момиченце...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23943 -: Януари 18, 2022, 18:11:10 »
Quote (selected)
“Два резултата от срещите бих изтъкнал - нотата бе изпратена, това е голям жест по няколко причини. Северна Македония няма териториални претенции и това бе позитивен знак. За пръв път те направиха позитивна стъпка през последните две години. Вторият реален резултат, който постигнахме,  е договарянето на авиолинията София-Скопие. До 30 дни ще имаме яснота, до 60 дни тя ще стане реалност, за да не летим през Виена за Скопие. Докато ние обядвахме, двамата транспортни министри говореха за конкретни отсечки на Коридор 8”, така премиерът Кирил Петков обобщи резултата от визата си в Скопие.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/kovachevski-i-petkov-dogovoriha-purvo-imeto-i-samoletnata-vruzka
Така я вижда Кирето външната политика, баш кат Баце.
Между две торти сахер да си стиснат, каквото там си стискат.
Липсва ми конкретика.
Кой на кого е доял порцията, Меркел даваше на Баце, ма тя все пак дама, пази талия.
Тия двете млади вълчета дали не са си посягали да изядат чуждото кИфте?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23944 -: Януари 18, 2022, 18:39:48 »
Кога северомекедонците официално са говорили за териториални претенции, та да употребяваме израза "голям жест"? Кой ще пътува със самолет до Скопие като с кола разстоянието от 244,7 км при сегашното състояние на пътя се взема за малко по-малко от 4 часа? При сегашния режим на летищата сигурно времето ще бъде приблизително същото.
----------------------------
Една гозба колкото е по-красиво оформена, толкова повече е пипана с ръце. А знаем ли какви ръце са я пипали в кухнята?

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23945 -: Януари 18, 2022, 19:28:25 »
САЩ и България започват 6-месечни военни учения на полигона в Ново село. Това става ясно от официално съобщение на българското Министерство на отбраната.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sasht-i-bulgariya-zapochnaha-6-mesechni-voenni-ucheniya-na-poligona-novo-selo
----------------------
Защо не ни предупредиха та да ги срещнем по стара българска традиция с цветя и хляб и сол?

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23946 -: Януари 18, 2022, 19:58:45 »
Quote (selected)
Защо не ни предупредиха та да ги срещнем по стара българска традиция с цветя и хляб и сол?
Па и да ги изпроводим с любезности за семействата им, е, поне за най сигурните им роднини.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23947 -: Януари 19, 2022, 03:45:54 »
Ц!
Аз съм любител на СВД-то.
Тук.
Още от момиченце...
СВД е "голяма" пушка. Проблемът й е, че е била прекалено 'сложна" за ворошиловските стрелци  - не са могли да се оправят с нея, та са ги оставили  да се дъвчат с Мосинките.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23948 -: Януари 19, 2022, 09:32:39 »
Конгресът на САЩ обсъжда резолюция за отбелязване на "Месец на македонско-американското наследство"

Дружбата със САЩ ни е необходима, като слънцето и въздуха, за всяко живо същество!
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23949 -: Януари 20, 2022, 15:23:08 »
И като заваляха едни хубави новини:

Quote (selected)
Сметките за ток и за природен газ за януари се очаква да са по-ниски от декемврийските. Това заяви преимерът Кирил Петков в началото на днешното заседание на правителството.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/petkov-yanuarskite-smetki-za-tok-shte-sa-po-niski-dekemvriyskite

Quote (selected)
Доц. Хърсев: В момента сме в пика на инфлацията
https://kmeta.bg/%D0%B4%D0%BE%D1%86-%D1%85%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%B2-%D0%B2-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%84/
По-лошо нямало да става, а колко по-добре ще бъде даже и нямате идея.

Quote (selected)
Три дни всички яли, пили и се веселили. И аз бях там. Ядох, пих и се веселих.
https://serdikacenter.bg/upl/pdfs/Cinderella1.pdf
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23950 -: Януари 20, 2022, 15:56:15 »
Quote (selected)
“Гъливер” вероятно ще лети от Скопие през София за Канада и САЩ
Директните полети между София и Скопие, за които се договориха премиерите на България и Северна Македония във вторник, ще бъдат възстановени от родния стартъп “Гъливер” (GullivAir), научи "Сега".
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/guliver-veroyatno-shte-leti-skopie-prez-sofiya-za-kanada-i-sasht?fbclid=IwAR2vIHphDjv2pG-5bMSNtRLCJI07jB-wHFSHF7mNJVXif08YAQdCWYhkHC0
Нов новичок стартъп.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23951 -: Януари 20, 2022, 16:19:34 »
Ха
Какво излезе?
Държавата дотира линията София-Скопие за да са пълни Гъливеровите самолети за Щатите и Канада.
Къде бил ключа от бараката.

P.S. Защо през 1999 г. са забранили на наши превозвачи да летят до щатски летища?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23952 -: Януари 20, 2022, 16:23:22 »
Мисля че ги спряха защото бяха ТУ, спряха ги и в Европа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23953 -: Януари 20, 2022, 16:31:17 »
Правилно мислиш. Съветските машини не отговаряха на изискванията за ниво на шум, за това ги и спряха. Поне това беше официалната версия.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23954 -: Януари 20, 2022, 16:38:00 »
Правилно мислиш. Съветските машини не отговаряха на изискванията за ниво на шум, за това ги и спряха.
Може, но „тъпите съветски машини“ решаваха екзистенциални проблеми навремето. Как да го обясня - не знам. Хем слушаш 6-ти флот, хем се пазиш, та железарията /теоретично/ спасяваше от поражение на патрони/куршуми - Пенико и Делиус да кажат ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23955 -: Януари 20, 2022, 16:40:22 »
Quote (selected)
Депутатите правят "руска рулетка" в КЕВР
https://www.segabg.com/hot/category-economy/deputatite-pravyat-ruska-ruletka-kevr
Това искам да го гледам на живо по телевизията.
Всеки сегашен член насочва револвер към челото си и натиска спусъка.
В интерес на справедливостта е редно да има 5 патрона и едно празно гнездо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23956 -: Януари 20, 2022, 16:43:17 »

Или 9 патрона и едно празно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23957 -: Януари 20, 2022, 17:01:32 »
"Пенико и Делиус да кажат"

Директните полети SOF/VRA - JFK през '95-'98 с "Балкан" се осъществяваха с B-767-200ER, взети на лизинг, ако не се лъжа, от ЕрФранс.

За полети със съветски и руски машини по тази дестинация нямам спомен.
Палосич! Палосич!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23958 -: Януари 20, 2022, 17:03:49 »
От 99 г. полети няма. Пичове, сме отвсякъде. Бай Костов беше премиер ;)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23959 -: Януари 20, 2022, 17:07:14 »
Американците бастисаха всички руски/съветски машини до Щатите. Както и да е, стари работи... Подновиха работите към 2008 г., американците - 10 години нищо, и после решиха да пуснат теоретично български самолети.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23960 -: Януари 20, 2022, 17:19:29 »
Само машините да бяха...

костолака и костолаците харизаха цялата инфраструктура, принадлежала на "Балкан".
И си нагнетиха добавъчно алчните седесарски задници.

Каквото и да напиша оттук насетне, ще е  :t2407:
Палосич! Палосич!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23961 -: Януари 20, 2022, 17:53:37 »
За полети със съветски и руски машини по тази дестинация нямам спомен.

Последните полети бяха с ТУ-154. Когато им прибраха лизинговите самолети. Летяха няколко месеца и после закриха дългите полети.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23962 -: Януари 20, 2022, 18:07:41 »
Само машините да бяха...

костолака и костолаците харизаха цялата инфраструктура, принадлежала на "Балкан".
И си нагнетиха добавъчно алчните седесарски задници.

Каквото и да напиша оттук насетне, ще е  :t2407:
Делчо, не разбрах къде официално съм си постнала фейсбукпрофила, де ти го размяташ като прани гащи?
Аз теб ни те знам, ни те познавам, ни си ми правил впечатление, откъде се добра до чужди профили и с какво право ги размяташ?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23963 -: Януари 20, 2022, 18:34:52 »
"не разбрах къде официално съм си постнала фейсбукпрофила, де ти го размяташ като прани гащи?"

Полуофициално:

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1403.4020

---

Колкото до "праните гащи", каквото и да означава това, можеш да надзърнеш "оттатък" и видиш какви ги ръсят по твой адрес "добронамерените" ти бивши дружки.

Там Делиус е непричем.

Със здраве.
Палосич! Палосич!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23964 -: Януари 20, 2022, 19:18:43 »
Нямам никакво намерение да надзъртам никъде, оправяйте се.
Тоя линк се вижда само от приятели, ти как го видя?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23965 -: Януари 20, 2022, 19:53:34 »
Само машините да бяха...

костолака и костолаците харизаха цялата инфраструктура, принадлежала на "Балкан".
И си нагнетиха добавъчно алчните седесарски задници.
Запознати твърдят, че "дестинациите" (графиците за излитане и кацане на нашите самолети по различните маршрути), за които не е взет нито един лев, в същност са стрували повече от материалните активи на БГА"Балкан". Затова сега пътуваме, посрещаме и изпращаме по нощите.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23966 -: Януари 20, 2022, 19:56:14 »
 
Quote (selected)
P.S. Защо през 1999 г. са забранили на наши превозвачи да летят до щатски летища?

Мисля че ги спряха защото бяха ТУ, спряха ги и в Европа.

Правилно мислиш. Съветските машини не отговаряха на изискванията за ниво на шум, за това ги и спряха. Поне това беше официалната версия.
Не е точно така!

Полети от София до САЩ са извършвани от Балкан с Боинг 767 и от Джес Еър с Еърбус.
Полетите спряха поради фалит на двете компании.
По някое време Цеко и неговата BH се беше засили да възстановява с Еърбъс 300, но нещо не се получи.
Нямам спомен да е използван Ту-154, най-вече защото не е машина за дълги полети, а машина за срещи разстояния. Съветска машина за дълги разстояние е Ил-62.
Самолетите Ту-154 не са спирани в Западна Европа! Те са били глобявани, когато при кацане са превишавали стандартите за шум. Това се отнася за първоначалните машини за 90-те години на миналия век и началото на сегашния. По-късните машини бяха ТУ-154М и бяха с намален шум. Освен това българските пилоти знаеха къде са измерителните сонди по евро летищата и ги избягваха.
Българската частна чартърна компания Ер Виа години наред експлоатираше 5 нови самолета 154М (закупени на смешна цена с „дървени рубли“) до 2006 година и след това беше първата българска авиокомпания, която започна да лети с нов Еърбъс 200. Докато беше жив Михаил Донски (бивш представител на TUI), бивш затворник и шеф по делото на чартърната Бул Еър (когато Евтимов – шефът на правителствения отряд се самоуби) фирмата години на ред беше номер 1 по точност на полетите (в Европа) и самолетите й летяха нечуваните 18 часа в денонощие! Циганките ( на летище Варна и Бургас за 20 минути след кацане олизваха самолета и той отново излиташе. След като Мишо почина първият пилот Наско Витков пое управлението, но собствениците решиха и докараха чужденец (белгиец) и фирмата бавно но сигурно потъна.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23967 -: Януари 20, 2022, 20:05:37 »
Кептън, ти си жива енциклопедия бре!
 :t2015:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23968 -: Януари 20, 2022, 20:20:54 »
Кептън, ти си жива енциклопедия бре!
 :t2015:
Енциклопедисти отдавна няма, а пък аз по стечения на обстоятелства не съм се задържам дълго на едно място и все съм попадал на интересни и ключови места (не само в БГ) на средна и над средна позиция ( от тия дето не само орът и копат), та знаят истината и детайлите.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23969 -: Януари 20, 2022, 20:23:03 »
Енциклопедисти отдавна няма, а пък аз по стечения на обстоятелства не съм се задържам дълго на едно място и все съм попадал на интересни и ключови места (не само в БГ) на средна и над средна позиция ( от тия дето не само орът и копат), та знаят истината и детайлите.

Но детайлите впечатляват.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23970 -: Януари 20, 2022, 20:27:24 »
Но детайлите впечатляват.

Когато си част от правенето на историята, няма как да не си запознат с детайлите.
Независимо от това трябва внимателно и след давност да се разказват.
Едно нещо съм се убедил в моя живот - човек умира принудително от липса на информация или от наличие на прекалено много такава, особено ако не внимава!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23971 -: Януари 20, 2022, 20:30:28 »
не съм се задържам дълго на едно място
Бе то и аз ся прегледах трудовия си път и се оказа, че повече от 5 години не съм се свъртал на един стол.
С едно изключение - последните 9 съм си седнал на задника, ама то май щото 4 от тях ме кандърдисаха следпенсионно да си ги работя при облекчени условия и същия кеш.
Май съм го чел този нъмбър някъде - изглежда в законите на Мърфи - че след петата година на едно работно място ставаш просто чиновник и никкви креативни функции не се завъртат в канчето.
И пак си спомних една толкова добра БГ мъдрост - "да знаеше младо и да можеше старо", уви неразбирана от повечето и млади и стари.
Май Господ ни е скроил неккъф нъмбър, ама Той си знае!
Както и да е - ей за тва си губя времето из разни форуми - току попадна на интересни /информирани/ хора!
 :notworthy:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23972 -: Януари 20, 2022, 20:46:27 »

Май съм го чел този нъмбър някъде - изглежда в законите на Мърфи - че след петата година на едно работно място ставаш просто чиновник и никкви креативни функции не се завъртат в канчето.

Точно така съм се старал и на около 5 години сменям амбианса, като преди това има съответната подготовка.
А на стари години съм кротък работещ пенсионер, не за друго, а за да поддържам форма и да не оглупея. Та за това от време на време се забавлявам от години по форуми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23973 -: Януари 20, 2022, 21:37:56 »
Quote (selected)
МО преговаря за покупка на две подводници
Работим по три сценария за ескалация на конфликта между Русия и Украйна, каза военният министър
"Подводници нямаме, всеки флот е хубаво да има такава способност. Водят се разговори с определена държава за определен тип подводници, но всичко в момента е на ниво преговори. Има начин средства за подводница да бъдат предвидени в бюджета или в актуализацията му. Не говорим за нови подводници, но са в добро техническо състояние". Това каза в "Денят на живо с Наделина Анева" по "Нова нюз" министърът на отбраната Стефан Янев.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/mo-pregovarya-za-pokupka-na-dve-podvodnici
Не е лошо, поне нещо освен жипки да имаме повече от едно.
Чувам че на американците им били повече самолетоносачите, имали мнооого запазени втора употреба "една бабичка само е ходила до яхт клуба с него, на малко мили, не му е превъртян милометража".
Но и подводници не е лошо, явно пак ще се потапяме ли, снишаваме ли, абе нещо такова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23974 -: Януари 21, 2022, 05:48:12 »
Запознати твърдят, че "дестинациите" (графиците за излитане и кацане на нашите самолети по различните маршрути), за които не е взет нито един лев, в същност са стрували повече от материалните активи на БГА"Балкан". Затова сега пътуваме, посрещаме и изпращаме по нощите.
Съгласен:
Имам доста приятели летци. Летяха по всичките земни кълбета. Успяха да се пенсионират слава богу, последният - миналата година. Та кога стана "дунанмата" с Балкан всички те псувха като хамали. От тях съм запомнил: на големите летища "личните" слотове на терминалите са по-ценни от самите самолети. Образно казано, те са "посолства" на дадената компания в чуждата държава. За такова нещо се чака с години и стува мнооого. Доста авиокомпании ползват слотове "под наем". А Балкан - за $150 000, не е сигурно дали изобщо са били платени?! А стига бе - аз ако събера "фамилията" и се напънем и ние ще "извадим" тази сума, даже и отгоре ... Не-е-е, има хора за бесене в България, но няма да се случи. Затова всеки "днешен" пАлАтик разчита на това.

За майтап: Някога много "хвърчах". Не мога да изброя колко весели полети имах благодаарение на моите приятели ;). Имах си "методика": оглеждах всички стюардеси - дали има някоя на по-зряла възраст. Да не си помислите нещо, ей! Набелязвах я и при 1ви удобен случай я заговарях. Туй-онуй и питам познавате ли АБВ или ХУZ? В 2 от 3 случая "печелех". Почваха се спомени - кой кого познава, къде и кога са летяли заедно и пр. Накрая получавах "бонус" - една шепа патрончета увити в салфетка (да не свърша боеприпасите). Върхът беше един полет от Лондон през 2001. Дамата беше силно 'разположена' и по някое време дойде, "паркира" количката до мойта седалка и ...я забрави. Пошепна: към края на полета сме, забавлявайте се от сърце. Ех , малее - седяхме заедно с един "канадски" българин. След като кацнахме едвам уцелихме вратата на самолета  :lol:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23975 -: Януари 21, 2022, 06:38:58 »

Или 9 патрона и едно празно.
Може да е офтопик, но щом е тук:
Това е 0.22 ЛР,  затова има 10 гнезда в барабана. Типично "дамско" оръжие: не се изисква дърпане на затвора, откактът е слаб, а и жените днес носят големи чанти (лесно е за скриване). Повечето от "сериозните" калибри днес имат само по 5 гнезда. Идва от идеята за "скрито носене" - ако имаш барабан с 10 патрона за 0.44 Магнум, диаметърът му ще е сигурно колкото на чаена чаша. Ония времена от преди и къде Гражданската война, когато са носели пищови по едни лакът дълги са отдавна в миналото. А и много от тях тогава все оща са били "тъпкачи" - имам предвид нещо като ония пушки "евзалийки" описвани от нашите класици: патроните още не са били 1 цяло (заряд, капсул и куршум). Зареждали са се поотделно т.е куршумът и заряда са били заедно в картонена капсула (подобно на днешните ловните патрони) ,а капсулът се е добавял ручно при зареждането. Тук още ги наричат "muzzleloaders", макар че за мен не е съвсем точно.

Когато става дума за "руска" рулетка и стане дума за "5 празни, 1 пълно", аз винаги се усмихвам "вътрешно". Причина: руският и после "съветски" револвер от ония времена е Нагант 1895 (по нашему Наган). Единственият револвер, който ползволява (както показват в старите филми) да превъртиш барабана търкаляйки го върху опънатата си ръка. Става само в едната посока! Отттам и "руска рулетка". Ако има други такива - не съм ги държал в ръцете си. Та Наганът има барабан за 7 (седем) патрона!, значи следва да е "6 празни, 1 пълно", за да е наред аритметиката  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23976 -: Януари 21, 2022, 07:14:41 »
Quote (selected)
Ива Митева се устреми към КС
Наддаването за двете места в Конституционни съд от парламентарната квота върви с пълна сила
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/iva-miteva-se-ustremi-kum-ks
Колко бързо лети времето!
Още едва започнал парламента и по-окумуш личностите ( личности с извинение ) взеха да се окопват на други мандатни позиции.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23977 -: Януари 21, 2022, 08:05:16 »
Колко бързо лети времето!
Нечии кариери летят още по-бързо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23978 -: Януари 21, 2022, 08:59:05 »
От друга страна ако се загледате в СВ то и - депутат в три парламента, председател на НС време е да премине на друга работа в полза роду.
Вчера колегите коментираха че след 5 години на едно место вече си изчерпан от към креативност.
Има хора чевръсти, петилетката я опраскват за по-малко от година.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23979 -: Януари 21, 2022, 10:31:50 »
От друга страна ако се загледате в СВ то и - депутат в три парламента, председател на НС време е да премине на друга работа в полза роду.
Вчера колегите коментираха че след 5 години на едно место вече си изчерпан от към креативност.
Има хора чевръсти, петилетката я опраскват за по-малко от година.
Три парламента за няма и година, на куп.
Дотогава аспирантка  :smokin:
 Се пак на фона на агент Николайчо и Фил е уридическо таквоз  :smokin:

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23980 -: Януари 21, 2022, 11:02:44 »
Вековната морска практика е наложила практически правила за растеж на кадрите, които се спазват и до днес по целия свят. Може да си професор по навигация или по съответните технически дисциплини, нямаш ли изискуемия се плавателен стаж не можеш да станеш капитан, главен механик или някакъв друг от "старшия команден състав" на кораба. Има си йерархична стълбица, изкачването по която става след престояването определени години на всяко стъпало. Преминаването от едно стъпало на друго по някой път става и с полагането на допълнителни изпити. Това е защото тези хора носят отговорност за живота на екипажа, за сигурността на кораба и опазването на товара. Става дума за десетки животи и евентуални материални загуби за милиони. Когато, обаче, става въпрос за здравето и живота на милиони граждани на една страна и за разходването на милиардите държавни средства, това правило е без значение.
« Последна редакция: Януари 21, 2022, 11:23:31 от Zmeja »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23981 -: Януари 21, 2022, 12:41:19 »
Другари, има и по тежки случаи.
Да гледаме по весело на живота
https://t.me/aladinhabr/1682  :)))

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23982 -: Януари 21, 2022, 18:17:46 »
Външно: Войските на НАТО не са чужди войски. Територията на България е територия на НАТО
Националните територии на страните - членки на НАТО са територии на Алианса...
https://novini247.com/novini/natsionalnite-teritorii-na-stranite-chlenki-na-nato-sa-teritorii_3912753.html
Разтревожен, в Народното събрание пристигна лично премиерът Кирил Петков. От парламентарната трибуна той обяви, че "България е суверенна държава..."
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/rumen-radev-ne-priemame-ultimativni-iskaniya-kogoto-i-da-bilo

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23983 -: Януари 21, 2022, 18:58:07 »
Най-добре е да се направи референдум за НАТО и чужди воиски в БГ и да се види Радев от чие име говори. Това е истинският глас народен! Суверенитет!
Толкоз!
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23984 -: Януари 21, 2022, 19:00:10 »
Най-добре е да се направи референдум за НАТО и чужди воиски в БГ и да се види Радев от чие име говори. Това е истинският глас народен! Суверенитет!
Толкоз!
Бъч е прав, но едва ли?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23985 -: Януари 21, 2022, 19:00:42 »
Недей така Бъч, животът често си прави шеги, да не се случи САЩ да поискат защита на основание член Х пет. :nuts:
« Последна редакция: Януари 21, 2022, 19:11:47 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23986 -: Януари 21, 2022, 19:04:28 »
Измекярите ги е страх да направят референдум, защото той, таквоз... народът не знаел какво е добро за него...Страх ги е от собственият си народ. Търсят легитимност от задокеанско посолство. Това радевци, кирчовци и други "хардварци". BTW нищо му няма на университета. Harvard University Той невинен... :lol: Намира се в Кембридж, Масачузетц.
Ех дърво неокастрено!
« Последна редакция: Януари 21, 2022, 20:17:42 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23987 -: Януари 21, 2022, 19:09:48 »
живота
Нъпълни си члена с кръв, шибни съответния граматически член и не се оправдавай, моля ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23988 -: Януари 21, 2022, 19:12:57 »
Прекалено се вживявате в "живота".
П.П. Турих бустер на живота. ;)
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23989 -: Януари 21, 2022, 19:14:09 »
Недей така Бъч, живота често си прави шеги, да не се случи САЩ да поискат защита на основание член Х пет. :nuts:
В такъв случай ще заема една от пушките на "peniko" и ще защитавам например имението на Bill Gates в Сиатъл.* Да не би руснаците да дебаркират, да го вземат и го оставят homeless... :crying_with_laughter-3302:
Just kidding... :lol:

* Видях се в окопа около имението му, скрит и маминка (булката му на Бил)  тича да ми донесе чайче (китайско, разбира се. Какво да е? :lol:)
« Последна редакция: Януари 21, 2022, 20:16:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23990 -: Януари 21, 2022, 19:19:36 »
„Националните територии на страните - членки на НАТО са територии на Алианса. Въоръжените сили на страните членки са и въоръжени сили на НАТО. Това произлиза от Вашингтонския контракт за основаване на НАТО, който всички страни членки са утвърдили. Вашингтонският контракт не планува „ второкласен “ страни членки, за които груповата защита да се ползва изборно или в стеснен размер. Това се споделя в позиция на Министерството на външните работи във връзка СЪВЕТСКИТЕ  :))) претенции силите на НАТО да изоставен България и Румъния.„

Много лош превод ли, що ли, е в тези Новини 247, но става ясно, че суверенитет България няма.
За какъв суверенитет се напъва Петков, когато територията принадлежи на някаква си организация?
Но щом се почнаха обсъждания, и изхвърляния в пресата, работата е ясно накъде отива.
И то 10 дни след срещата, и цял месец след „съветският„ ултиматум.
За нас нищо ново, ние отдавна сме си информирани.
Какво стана с проруският ни президент, който спечели И втори мандат, щото ...  бил проруски, амда!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23991 -: Януари 21, 2022, 19:21:57 »
Радев е пропро руски.
нещо като "Да, да...ама не!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2078
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23992 -: Януари 21, 2022, 19:28:12 »
Представям си как ако хипотетично САЩ решат да се изтеглят от България, как ние ще ги спрем ако е необходимо дори със силата на оръжието. Къде дават така! Ние сме "суверенна страна"! Не могат те, американците, на наша територия да решават сами да идват ли, да си отиват ли? Възмутен съм! Това да не е "иди ми - дойди ми". Ние сме "суверенна страна"! :t26115: :t0135:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23993 -: Януари 21, 2022, 19:29:39 »
Всичката говорилня в ненародното събрание е, защото "Възраждане" каза "царят е гол". Иначе щяха да се спотайват като мишоци (каквито са)  в трици.
Сега остава "Възраждане" да им напомни, че понякога за такива безумни решения се отива в Орландовци преждевременно (premature).
Тогава, че си еве ма.....! :lol:
« Последна редакция: Януари 21, 2022, 19:38:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23994 -: Януари 21, 2022, 19:34:21 »
Въоръжените сили на страните членки са и въоръжени сили на НАТО. Това произлиза от Вашингтонския контракт за основаване на НАТО

Не е вярно това, но на другаря Кире му е простено. Той не е в час. Във въпросния договор няма задължително подпомагане с войски, следователно изключва горното. За разлика от Варшавския договор.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23995 -: Януари 21, 2022, 20:13:17 »
За Бъч  :thup: :thup:
Светът винаги е бил несправедлив, животът тежък и лайнян и лична война на всеки, и така ще бъде. И поповете така казват, и Г. Климов, и аз. :)

Да сме живи и здрави, да видим какво ще стане.  :crying_with_laughter-3302:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23996 -: Януари 21, 2022, 20:22:50 »
За Бъч  :thup:
:notworthy:
Благодарско, че ми харесваш писанките. "мелочь а приятно" :ok:
« Последна редакция: Януари 21, 2022, 20:28:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23997 -: Януари 21, 2022, 20:26:11 »
Представям си как ако хипотетично САЩ решат да се изтеглят от България, как ние ще ги спрем ако е необходимо дори със силата на оръжието. Къде дават така! Ние сме "суверенна страна"! Не могат те, американците, на наша територия да решават сами да идват ли, да си отиват ли? Възмутен съм! Това да не е "иди ми - дойди ми". Ние сме "суверенна страна"! :t26115: :t0135:

Ще ги спрем!
Неременно!
Ще лежим по самолетните писти, и ще пеем „Спри не си отивай, ще ми бъде тъжнооо!„

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23998 -: Януари 21, 2022, 20:40:29 »
Quote (selected)
Ще лежим по самолетните писти, и ще пеем „
Бе не знам за лежането.
Но катерене по колесници и секкви хоризонтални плоскости със сигурност ще има.
Честно - тва някъде съм го гледал, мъ нъл съм дрът - не помня къдя!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23999 -: Януари 21, 2022, 20:44:26 »


Butch,
Песнал съм ти коментар относно Банк России в темата за русия
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=611.msg193773#msg193773
 Re: Russia
« Отговор #3873 -: Днес в 16:33:06 »