Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 03:15:45

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1874905 пъти)

0 Потребители и 75 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29161 -: Юни 28, 2022, 22:45:01 »
"На посланик Митрофанова бяха връчени имената на 70 сътрудници на представителствата на Руската федерация у нас, които следва да напуснат територията на страната до 24 ч. на 3 юли 2022 г."
До 3 юли я камилата, я камиларя. :surr:

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29162 -: Юни 28, 2022, 23:04:38 »
Офтоп:
Колко е персонала на посолството на САЩ в България?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29163 -: Юни 28, 2022, 23:09:06 »
Бясна съм, нямам думи!

Абе, Джузепе, още ли те кефи да остане това прекрасно правителство, щото най-важното е да ти оправи пенсийката? Още ли не виждаш ужасяващите последствия от всяка минута в повече?

Не е редно да си го изкарвам на теб, но днес няма да съм справедлива. Просто ще съм бясна!!!!
Давай, няма проблем сега аз съм се случил.
Дейбъ и пенсийката му дето решихте тук колективно, че за тва ми е мъката!
Аз имам трудов стаж  45 години. Реален и все с реални осигуровки.
И коефициент на трудов осигурителен доход над 3 за всички години които се вземат за смятане на пенсия.
Повече данни няма да давам, но по запознатите с пенсионната система биха пресметнали че " пенсийката" ми е  неудобно голяма и  не се пъна за увеличаване, щот се едно няма да го получа.
Има ограничения и съм съгласен с тях, дори ми се вижда приемане на таван от 3400 лв. крайно несправедлив, защото има хора де кретат  с пари колкото за ляп, кофичка кисело мляко и връзка лук.
Дори и те са непосилни след плащането на тока, водата, хапчетата,разходите на кооперацията за входа, прегледите, изследванията , транспортни, топлофикация или дръвца..за лечение споменах ли - май не, ама то и не трябва - да мре таа смрад мръсна, дето тежи на всички, нищо, че онова дето го пишело на входа на Орландовци важи не само за гушналите босилека и останалите все още мърдащи.
Само си позволих да се питам - защо бе джанъм не се изчака още няколко месеца а е приемат двайсетина закона от действащ парламент, че и за детските да се оправят малко неща и за здравеопазването - все работи дето аха -аха да се приемат и някой фърли пешкира и спре мача?
Не би!
Трябвало веднага, ей сегичка, на секундата да се махат!
ОК!
Така да е!
Вие ще си сърбате надробеното, на Бепе му стига ааапцелютно това което има, а човек, който не иска нищо повече - има всичко!
Не помня кой го е казал.
п.с.
аз ще гледам сеир не, че не мога и без него, но като е безплатен...е, ще фърлям по едно око.
Мислите, че ще има друго ли?
Ха дано, ама...


ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29164 -: Юни 28, 2022, 23:26:12 »
Абе всички пенсии са увеличени, не само минималните, доколкото четох, ти недей така.

Ма курнела се обявила против изгонването. Да видим до утре ще устиска ли.
Тоя е ненормален курчото бе, той даже не осъзнава какво му се случва.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #29165 -: Юни 28, 2022, 23:39:38 »
.......
Наистина „ВМЗ“ имаше сключен договор с крайна дестинация Афганистан, който в последствие клиентът поиска да бъде пренасочен за Украйна. Договорът обаче е от 2021 г. и до началото на 2022 г. е изпълняван за там. Искането за пренасочване на изделията за Украйна дойде във ВМЗ на 28 януари 2022 г. Същото ясно се вижда от документа, който министър Нинова представи на медиите днес. Така че тук е първата голяма манипулация направена от Корнелия Нинова – Украйна се появява като дестинация, когато тя е министър, а не по времето на Служебното правителство.
След полученото искане във ВМЗ, изпратихме цялата документация към Министерството на икономиката и индустрията, което в този момент се ръководеше от министър Корнелия Нинова, тъй като само те могат да се произнесат по него. Устно ни бе наредено дестинацията да бъде заменена с друга държава „без да се споменава Украйна“. За да запазим все пак конфиденциалност, няма да споменем за коя държава продукцията отпътува, но това се случи изключително бързо и с разрешението на Комисията, оглавявана от Корнелия Нинова. С други думи – разрешеното за този износ е направено редовното правителството, в което тя участва като вицепремиер.
.......

https://glasove.com/intervyuta/uvolnenite-shefove-na-vmz-sopot-po-vremeto-na-ninova-zapochnahme-da-iznasyame-orazhie-za-ukrayna

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29166 -: Юни 28, 2022, 23:41:54 »
Мислите, че ще има друго ли?
Бепе, не ѝ се вързвай!

Ние, дето не сме работили номенклатура, не ги разбираме работите!
Последний пристан на професионалните безделници са форумите, де другаде да пръскат акъл ...
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #29167 -: Юни 28, 2022, 23:46:30 »
Читатели на “Гласове”: Направо президентът да им прати мандата по "Еконт"!
https://glasove.com/na-fokus/chitateli-na-glasove-napravo-prezidentat-da-im-prati-mandata-po-ekont

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29168 -: Юни 28, 2022, 23:47:08 »
изключително бързо и с разрешението на Комисията, оглавявана от Корнелия Нинова
Палачи дете, корнелъ е невинн ..., пееше Тошко Колев


президентът да им прати мандата по "Еконт"!
Твърдо ниье!
Няма да спонсорираме дядо Еконтий, ще ползваме М& БМ.  При техните срокове на доставка, pro100кuр никога няма да си получи мандата!
« Последна редакция: Юни 28, 2022, 23:54:00 от PlaNed »
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29169 -: Юни 28, 2022, 23:54:09 »
Quote (selected)
ти недей така.
Драга, опитай пак, прочети отново.
Ти можеш!
Нали? :smokin:
п.с.
Планед, с въпросната дама се познаваме добре, не и се връзвам, малко кофти ми иде, че така преценят, но живи здрави!
Ето и другата дама с която също добре се познаваме, недоразбрала, но ...такъв е живота, ако нямаше и сол - баси блудкавата манджа щеше да е измислил Господ!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29170 -: Юни 28, 2022, 23:58:27 »
А през това време "международната изолация" на Русия се задълбочава:
Аржентина и Иран са кандидатствали за присъединяване към геополитическата общност на БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай, Южна Африка)

Супер!
Тъкмо ше им се увеличи абревиатурата с 2 буквички – I & A

BRICS
+ Иран + Аржентина = IBRICSA

Само че не знам защо толкоз ми се иска да отпаднат South Africa и Аржентина, за да остане ено напълно изчистено наименование – IBRIC. 

:bounce-3294:

За да няма проблеми с хигиената ...  C:-)


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29171 -: Юни 29, 2022, 00:00:39 »
Денят в парламента започна амбициозно с наддаване на парламентарни групи за това какъв да бъде процентът на увеличението. В крайна сметка депутатите приеха от 1 юли от 370 лева минималната пенсия да стане 467, а максималната - 2000 лева.

Освен това всички пенсии ще се увеличат средно с 10%. И след това към тях се прибавят 60 лева, които в момента се получават като COVID добавка.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29172 -: Юни 29, 2022, 00:07:19 »
Денят в парламента започна амбициозно с наддаване на парламентарни групи за това какъв да бъде процентът на увеличението. В крайна сметка депутатите приеха от 1 юли от 370 лева минималната пенсия да стане 467, а максималната - 2000 лева.

Освен това всички пенсии ще се увеличат средно с 10%. И след това към тях се прибавят 60 лева, които в момента се получават като COVID добавка.
Браво!
Не съм им искал и не им ща добавките, нито увеличенята, искам си това, което съм си заработил, без да ми налагат измислени ограничения.
С две думи- това е и спирам, че май дразня някои, а и ми омръзна.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29173 -: Юни 29, 2022, 00:08:37 »
Quote (selected)
Цитат на: die Hexe в Юни 28, 2022, 20:44:12

    Бясна съм, нямам думи!

    Абе, Джузепе, още ли те кефи да остане това прекрасно правителство, щото най-важното е да ти оправи пенсийката? Още ли не виждаш ужасяващите последствия от всяка минута в повече?

    Не е редно да си го изкарвам на теб, но днес няма да съм справедлива. Просто ще съм бясна!!!!

Давай, няма проблем сега аз съм се случил.
Дейбъ и пенсийката му дето решихте тук колективно, че за тва ми е мъката!
Бепе,


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29174 -: Юни 29, 2022, 00:14:25 »
Quote (selected)
Цитат на: kаily в Днес в 00:00:39

    Денят в парламента започна амбициозно с наддаване на парламентарни групи за това какъв да бъде процентът на увеличението. В крайна сметка депутатите приеха от 1 юли от 370 лева минималната пенсия да стане 467, а максималната - 2000 лева.

    Освен това всички пенсии ще се увеличат средно с 10%. И след това към тях се прибавят 60 лева, които в момента се получават като COVID добавка.

Браво!
Не съм им искал и не им ща добавките, нито увеличенята, искам си това, което съм си заработил, без да ми налагат измислени ограничения.
С две думи – това е и спирам, че май дразня някои, а и ми омръзна.


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29175 -: Юни 29, 2022, 07:58:27 »
Джиджи,
БРИКС това е „Голдман сакс„, и е достатъчно сериозна организация.
Просто дебелите чичковци си поделят света на зони на влияние.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29176 -: Юни 29, 2022, 08:32:01 »
Quote (selected)
Имам една мечта - съдбите на 2 млн. души да не зависят от нито един човек, седящ в тази зала", заяви Георги Ганев от "Демократична България". "Има как да стане - като се въведе пълен автоматизъм. Както ние тук не гласуваме бюджет на БНБ, нека същото да стане и с НОИ, тя да е независима организация, която не е подвластна на нашите страсти тук и съответно - да се изчисляват по записани в закон правила пенсиите на българите", обясни Ганев. Измежду трите предложения, единственото, което ни придвижва към моята мечта, макар и с малко, и с огромен компромис, е това на Министерския съвет, подчерта той. За предложението на ДПС той каза, че то на практика казва на хората: "Всяка година вие ще зависите от нас, решаваме ние. В нас са лостовете, в нас са и хлябът, и ножът, знайте го".
Жива да не бях!
Цитата, когото подкрепям с две ръце е от гъзетата и принадлежи на човек от ДБ.!!!
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/parlamentut-okonchatelno-uvelichi-pensiite-10-plyus-60-lv
Quote (selected)
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29177 -: Юни 29, 2022, 08:48:05 »
Офтоп:
Колко е персонала на посолството на САЩ в България?
Легион. Името им е легион, а тукашният им слугинаж били около 230 000, твърдят запознати, вкл. несменяемия Денк-офф, когото АзБ официално хрантути в стените на Алма Матер, държавната.
Тея всите се знаят поименно и спешно трябва да бъдат обявени за нон грати.
Иначе в съвсем недалечно време ни от България, ни от нас няма и папер да остане. И за нива с картофи няма да ставаме.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29178 -: Юни 29, 2022, 09:04:34 »
Джиджи,
БРИКС това е „Голдман сакс" и е достатъчно сериозна организация.

Джиджи НЕ е рекла никъде, че BRICS не е серьозна организация …  :t2618:

Щото единственото, което я интересува в момента от езикова гледна точка, е как ше бъде променена абревиатурата на тайзи организация след евентоалното присъединяване на Иран и Аржентина.
И си прави дженкове с разместването на буквичките …  :bounce-3294:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29179 -: Юни 29, 2022, 09:23:28 »
 
Quote (selected)
  Колко е персонала на посолството на САЩ в България?

Легион. Името им е легион, а тукашният им слугинаж били около 230 000, твърдят запознати,
вкл. несменяемия Денк-офф, когото АзБ официално хрантути в стените на Алма Матер, държавната.
Уредил се „в стените на държавната Алма Матер”, „хрантутят” го, теб кво та брига …

Quote (selected)
Тея всите се знаят поименно и спешно трябва да бъдат обявени за нон грати.
А не бяха ли „нон-гратиси” …

« Последна редакция: Юни 29, 2022, 09:32:57 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29180 -: Юни 29, 2022, 09:47:06 »
Не е лесно да си дипломат в днешно време. Трябва да внимаваш много на завоите.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29181 -: Юни 29, 2022, 10:19:56 »
Още по-важното е, че закриват консулствата, а това означава ограничаване до минимум личните връзки между гражданите на България и Русия.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29182 -: Юни 29, 2022, 10:23:11 »
Целта на изгонването на руски дипломати е пределно ясна - да няма възможност служебното правителство да води разговори с Газпром.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #29183 -: Юни 29, 2022, 10:27:31 »
Офтоп:
Колко е персонала на посолството на САЩ в България?
В България не знам, но персоналът на посолството им в Ирак е над 10000 души.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #29184 -: Юни 29, 2022, 10:29:15 »
Целта на изгонването на руски дипломати е пределно ясна - да няма възможност служебното правителство да води разговори с Газпром.
В днешно време преговори могат да се водят по секретни канали дори от частни лица, камо ли от правителства. Стига да искат, ще намерят начин.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29185 -: Юни 29, 2022, 10:39:21 »
Колко е персонала на посолството на САЩ в България?

Преди време имаше коментар, че са към 2 000 души. Не знам дали е вярно, но броят им е огромен за България. Дори с представителите си във всяко министерство са множко. Но пък какво да кажат арменците? Говорят, че там американските "дипломати" били 4000.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29186 -: Юни 29, 2022, 10:44:09 »
Ако за тези 70 руски дипломати нашите специални служби наистина разполагаха със сериозни данни, че извършват шпионска и друга незаконна дейност на българска територия, то логично е с изгонването им вече в килиите на следствието да се намират поне 200-300 арестувани български граждани. Да, ама не!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29187 -: Юни 29, 2022, 10:55:13 »
Остава да се надяваме, че следващото служебно правителство ще оправи мизериите на чуждата подлога Киро Простото. Оказва се, че заслугата за тях си е лично негова - от парламентарната група на ПП отричат да са занели нещо по темата с изгонените депутати. Един самозабравил се глист, си позволява еднолично да отравя отношенията между братски страни и народи, без изобщо някой да е давал повод за това.

От ПП не знаели за решението на Петков за руските дипломати, не знаят и дали от БСП ще продължават да ги подкрепят
« Последна редакция: Юни 29, 2022, 11:08:57 от kas »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29188 -: Юни 29, 2022, 10:59:38 »
Ако за тези 70 руски дипломати нашите специални служби наистина разполагаха със сериозни данни, че извършват шпионска и друга незаконна дейност на българска територия, то логично е с изгонването им вече в килиите на следствието да се намират поне 200-300 арестувани български граждани. Да, ама не!

Всяко посолство е официалната разведка на дадена държава. Официална, защото има и неофициална.Щирлици с една дума.
Мисля, че бъркаш дипломатите с нелегалната разведка.
Бог да ги поживи щирлиците.  ;)


Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29190 -: Юни 29, 2022, 11:05:43 »
Quote (selected)
Ако за тези 70 руски дипломати нашите специални служби наистина разполагаха със сериозни данни, че извършват шпионска и друга незаконна дейност на българска територия, то логично е с изгонването им вече в килиите на следствието да се намират поне 200-300 арестувани български граждани. Да, ама не!
С нищо не разполагат, Змей. То за българите, дето ги арестуваха и обвиниха с шум до бога, съдът отряза обвинението с констатацията, че от обвинителния акт не ставало ясно как, с какви действия, обвиняемите са осъществили състава на "шпионаж". Та за дипломатите... Службите, нашите, нямат нужния ресурс да разработват всички. Даже и да им помагат стотиците от козяк, на които тихомълком са им дали правото да извършват оперативни действия. Атакуват тези, консулските служби, които са свързани с обслужването на визавия режим (т.е. посещенията в Русия) и с административни функции за своите граждани, живущи у нас (за да им вгорчат живота до степен да им се прииска да напуснат). Атакуват се шефовете и водещия персонал на културните институти, за да се минимизира, даже спре, тяхната работа, която е в пряк досег с българските граждани. И която е по теми, които не се вписват в насаждането на омраза. Атакуват се търговските представителства, за да заложат дългосрочна мина и на бъдещи икономически връзки. Гнусна, мръсна поръчка от мръсни хора, осъществена от още по-мръсни обслуги.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29191 -: Юни 29, 2022, 11:11:08 »
Надявам се, че след като Кирето вече направи кариера в България, събра опит, и натрупа точки, да го изпратим на канадците за министър председател.
Щом те могат, защо и ние да не можем.
Партньорство все таки

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29192 -: Юни 29, 2022, 11:12:36 »
не знаят и дали от БСП ще продължават да ги подкрепят

Ще ги подкрепят, ще ги подкрепят. С две ръце и три крака. В БСП скрупули и идеали няма. Седе мръвка им е отпред. Намъчиха се те с тоя пусти герп и сега трябва да избиват.

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29193 -: Юни 29, 2022, 11:16:44 »
Quote (selected)
Всяко посолство е официалната разведка на дадена държава.
Няма такова нещо "официална разведка". Разведката си е разведка. Това, че разузнавачите са в щата на посолството и имат дипломатически имунитет, не означава, че всички в щата са разведки. Какво влиза в правомощията на едно дипломатическо представителство е описано във Виенската конвенция за дипломатическите отношения. За консулските такива има отделна, пак Виенска конвенция. Тук правоверните слагачи наругаха Митрофанова и даже предложиха да бъде изгонена, защото тя даде интервю за вътрешнополитически за нас въпроси. Без да знаят, че това - наблюдението и изучаването на вътрешното състояние на приемащата страна и докладването  за резултатите от това наблюдение и изучаване, е основна функция на дипломатическите представителства, записана в Конвенцията.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #29194 -: Юни 29, 2022, 11:17:19 »
Чета че Гешев не знае, ДАНС не знае, външната министърка не е в час, Нинова не знае, президентсвото не знае.
Сал един Киро и Ристю са в час за 70-те руски дипломати(шпиони).
Получава се че Киро има диктаторски пълномощия.
Не е ли по-лесно, по-безопасно и по-евтино за държавата да го вкарат при Наполеоните и да решат проблема.
Вярвам че желаещи да го освидетелстват ще се намерят.

Проф. Пламен Киров: Премиерът в оставка трябва да бъде поставен под запрещение. Веднага!
https://epicenter.bg/article/Prof--Plamen-Kirov--Premierat-v-ostavka-tryabva-da-bade-postaven-pod-zapreshtenie/286250/2/0

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29195 -: Юни 29, 2022, 11:19:49 »
...
Да те попитам ако случайно имаш информация - нашите Миг-29 и Су-25 все още ли са наши или Киро вече ги е подарил на Украйна? В смисъл някой виждал ли ги е напоследък по авиобазите.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29196 -: Юни 29, 2022, 11:28:24 »
Ми Русия да праща нови дипломати.
Тези кво направиха до сега?
Оставиха ни да ни лашкат наляво надясно англосакси и паписти.
Митрофанова на кого беше сестра?
Да пращат най после путинисти, че идва разделът на Европа, и вече е ясно ние къде ще се паднем. По географско определение най малкото

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29197 -: Юни 29, 2022, 11:29:31 »
Quote (selected)
Брилянтни високопоставени източници на АФЕРА от спец. службите ни информираха, че ДАНС и всички служби на България НЯМАТ ВИНА за изгонването на „70-те“ руски дипломати, изгонване обявено снощи еднолично от премиера в оставка Простото Киро.

Отвратително е решението на Простото Киро и компанията му да се оправдава с решение на специалните служби, довериха за АФЕРА брилянтните ни високопаставени спец. източници.

И ни разказаха цялата хронология на лудостта на Простото Киро, разиграна на тема „руски дипломати“ от последните три месеца.

Още след скандала с кораба „Царевна“ в Мариупол, премиерът Простото Киро, турен на власт от Херо Мустафа с любезното съдействие и бащиния на Румен Радев, е започнал истерично да притиска ДАНС на всяка цена да изгонят ВСИЧКИ руски дипломати от България.

Нееднократно му е било обяснено, че това не може да стане ей така просто, и просто защото Простото Киро иска да изгони всички руски дипломати. И че трябва да има сериозни аргументи за подобно действие.

Простото Киро обаче крещял налудничаво: „Не! Всеки един руснак на територията на България е шпионин!“

Освен спец. службите, всички сериозни авторитети и институции в държавата три месеца са опитвали да вкарат в нормалност психопатийния мозък на премиера Простото Киро, обяснявайки му като на малоумен, че подобен акт не може да бъде извършен просто така и без мотиви, само заради свирепото му русофобство.

Три месеца цялата властова държава се е борила с лудостта на Простото Киро за да го убеди, че подобен акт е пагубен и лудост.

На луд човек обаче да обясняваш, че е луд, е кауза пердута.

Така се стига до вчера, когато Простото Киро ЕДНОЛИЧНО И САМ РЕШАВА ДА ПРЕДПРИЕМЕ ДЕЙСТВИЕ за изгонването на руски дипломати.

И го прави ВЪПРЕКИ СПЕЦИАЛНИТЕ СЛУЖБИ И ДАНС!!!

На всичкото отгоре АФЕРА разкри, че по закон едно подобно решение задължително трябва да мине през засекретено заседание на МС.

Нашият наркоман Простото Киро обаче го е направил на своя глава за да се подмаже на Байдън. Бил е спиран от служби, Външно министерство и кой ли не, но вчера тайно се е изцепил на своя глава.

ИСТИНАТА Е, че всъщност преди 1 месец, под натиска на Простото Киро Външно министерство гони 30 руски дипломати от България и тези „70“, които снощи оповести са пълна лъжа, поредната на този идиот – премиер в оставка.

Това е безпрецедентно действие, което никога не е предприемано от никоя друга страна в света.

Това лице трябва моментално да бъде въдворено в Психиатрия.

Веселина Томова
ЕКСКЛУЗИВНО! НЕ СЛУЖБИТЕ, А ПРОСТОТО КИРО ЕДНОЛИЧНО ГОНИ РУСКИ ДИПЛОМАТИ!

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29198 -: Юни 29, 2022, 11:30:51 »
Quote (selected)
В смисъл някой виждал ли ги е напоследък по авиобазите
Оня ден участваха в празничен летателен ден, посветен на 110 годишнина на военната ни авиация. Подробности не знам - колко, кои...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29199 -: Юни 29, 2022, 11:31:40 »
Не трябваше да бракувам Трабанта. Още имам части.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29200 -: Юни 29, 2022, 11:51:07 »
„Това е поредното самосиндикално решение на предишния министър-председател . Още по време на посещението ни в Украйна той даде тази идея да изгоним руски дипломати и тогава ние му зададохме въпроса, какви са основанията. Тогава Кирил Петков натърти, че е хубаво да ги махнем. Ние  казахме какво е мнението на външно министерство и дали имаме данни, че тези хора наистина са шпиони, ако службите излязат и кажат, че са шпиони няма нищо по-прекрасно от това да бъдат отзовани. Проблемът е в подхода на министър-председателя, самосиндикалният подход е проблемът при Кирил Петков”. Това заяви Станислав Балабанов от ИТН пред журналисти в Народното събрание.
« Последна редакция: Юни 29, 2022, 12:42:52 от Zmeja »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29201 -: Юни 29, 2022, 12:55:08 »
Оня ден участваха в празничен летателен ден, посветен на 110 годишнина на военната ни авиация. Подробности не знам - колко, кои...
Много благодаря за информацията. Поне и да са дали, все нещо е останало.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29202 -: Юни 29, 2022, 12:59:59 »
Quote (selected)
"Бывало в детстве, когда нет аппетита,... вываливаешь в знак протеста кашу из тарелки на пол. Вот так болгары... высылают российских дипломатов", - написал он.

По мнению Косачева - это детская стратегия: ""Лишь бы от себя отвлечь внимание и лишь бы родители заметили".
https://www.mk.ru/politics/2022/06/29/kosachev-ocenil-reshenie-bolgarii-po-rossiyskim-diplomatam-detskiy-postupok.html

Киреца напредва - скоро може да го видим със станиолова шапка да обикаля Южния парк на лов за щурци.   
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29203 -: Юни 29, 2022, 13:37:47 »
Има и нещо добро в цялата простотия.
Кирото отряза сам клона на който се люлеише с единия си крайник и сега лети към земята със страшна сила.
Костя получи неочакван подарък от Киро.
п.с. и не е необходимо да се пита ДАНС.
Кръглите числа говорят достатъчно.
Повече от келнерски отчет в края на деня, завършващ с две нули накрая.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29204 -: Юни 29, 2022, 14:13:41 »
Възраждане може да вдигне гласове, но не колкото очакват. К.К. говори работи, които няма да станат. Да се поучи от съдбата на досегашните т.н. патриоти. Иначе е слабичък, за разлика от другия К.К, и това е добре. Не запълва екрана.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29205 -: Юни 29, 2022, 14:31:37 »
РУСИЯ - ТАСС...
Консульские службы России в Болгарии приостанавливают работу
.... В конце апреля премьер-министр Болгарии Кирил Петков, который в настоящее время исполняет свои обязанности в отставке, заявил во время рабочего визита в Киев о желании сократить численность российского дипломатического представительства в Софии. После этого заявления в МИД Болгарии была сформирована межведомственная комиссия по изучению этого вопроса.
P.S. Излиза, че според ТАСС  в МВнР има сформирана комисия за тая раб'та... Сиреч Минпредът не станал сабааахлем... и решил сам... знаело се е отпреди - ако - разбира се ТАСС не лъжат???
https://tass.ru/politika/15062855
 

Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29206 -: Юни 29, 2022, 14:44:56 »
Излиза, че според ТАСС  в МВнР има сформирана комисия за тая раб'та... Сиреч Минпредът не станал сабааахлем... и решил сам... знаело се е отпреди - ако - разбира се ТАСС не лъжат???

Съкращаването на дипломатически персонал е едно, а гоненето на персонал - съвсем друго. Първото се прави с разговори и междуправителствени спогодби. Следиш ли ми мнисълта?

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29207 -: Юни 29, 2022, 14:47:47 »
Възраждане може да вдигне гласове, но не колкото очакват. К.К. говори работи, които няма да станат. Да се поучи от съдбата на досегашните т.н. патриоти. Иначе е слабичък, за разлика от другия К.К, и това е добре. Не запълва екрана.
Възраждане не може, а със сигурност ще вдигне гласове. Само не е ясно с колко. При по-висока избирателна активност - по-висок резултат. При очакваната по-ниска - по-нисък резултат.
Много или малко, но БСП и Възраждане са като скачени съдове. Висок резултат на Възраждане ще е основно за сметка на БСП.
« Последна редакция: Юни 29, 2022, 14:53:09 от noooo »

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29208 -: Юни 29, 2022, 15:11:33 »
Quote (selected)
БСП спира преговорите с "Промяната" за нов кабинет
https://glasove.com/novini/bsp-spira-pregovorite-s-promyanata-za-nov-kabinet
ПростоКиро трябва по най-бързия начин да си събира багажа и да бяга в Канада. :)

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29209 -: Юни 29, 2022, 15:16:37 »
ЕКСКЛУЗИВНО! НЕ СЛУЖБИТЕ, А ПРОСТОТО КИРО ЕДНОЛИЧНО ГОНИ РУСКИ ДИПЛОМАТИ!
Тоя олигофрен на изпроводяк няма ли да се присети и война да обяви на Русия?!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29210 -: Юни 29, 2022, 15:19:13 »
От цялата работа най-много намазаха депутатите на Славчо, дето смениха резбата и лапнаха мангите. :) Дано да са били повече.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29211 -: Юни 29, 2022, 15:42:59 »
Ще се върнем на масата на разговори, ако ПП предложи друг премиер, обясни Нинова.

Готово, госпожа - Кокорчо премиер, Кирчо - финансов и външен.
Всеки депутат, който също желае медокрацията да победи, е свободен да се присъедини към трапезата за разговори.
Покривката ще е тежко кадифе на червени линии с дъъълги реснички, нали?
*********   ✹    *********

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29212 -: Юни 29, 2022, 15:44:07 »
От цялата работа най-много намазаха депутатите на Славчо, дето смениха резбата и лапнаха мангите. :) Дано да са били повече.
Що си мисля, че нищо няма да намажат - не свършиха работа. Плащачите гушнаха букета, независимо от напъните!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29213 -: Юни 29, 2022, 15:58:21 »
Още по-важното е, че закриват консулствата,
а това означава ограничаване до минимум личните връзки между гражданите на България и Русия.
  :t26157:

Щото консулствата са най-вече за обслужване на гражданите на чуждата страна, пребиваващи в България ...

Което пък означава свеждане до минимум личните връзки м/у тея в консулството и наште си секретни служби ...

Тъй като в тях изчегъртването даже още НЕ е започнало ...


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29214 -: Юни 29, 2022, 16:06:02 »
Офтоп:
Колко е персонала на посолството на САЩ в България?
Легион. Името им е легион, а тукашният им слугинаж били около 230 000, твърдят запознати

Някой помни ли, кога строиха у нас новото им посолство, казаха с гордост, това ще е централата (на ЦРУ, моя бележка), за Балканите?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29215 -: Юни 29, 2022, 16:12:51 »
Щото консулствата са най-вече за обслужване на гражданите на чуждата страна, пребиваващи в България .

А визите за български граждани кой най-вече ги обслужва? Готвачът на посолството или домакинът?

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29216 -: Юни 29, 2022, 16:16:23 »
потвърждавам написаното
Офтоп:
Колко е персонала на посолството на САЩ в България?
Легион. Името им е легион, а тукашният им слугинаж били около 230 000, твърдят запознати

Някой помни ли, кога строиха у нас новото им посолство, казаха с гордост, това ще е централата (на ЦРУ, моя бележка), за Балканите?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29217 -: Юни 29, 2022, 16:19:18 »
Възраждане може да вдигне гласове, но не колкото очакват. К.К. говори работи, които няма да станат. Да се поучи от съдбата на досегашните т.н. патриоти. Иначе е слабичък, за разлика от другия К.К, и това е добре. Не запълва екрана.
Възраждане не може, а със сигурност ще вдигне гласове. Само не е ясно с колко. При по-висока избирателна активност - по-висок резултат. При очакваната по-ниска - по-нисък резултат.
Много или малко, но БСП и Възраждане са като скачени съдове. Висок резултат на Възраждане ще е основно за сметка на БСП.
...не съм съгласен (за скачените съдове), не съм и съгласен, че "Възраждане" - по-висок резултат със сигурност, но няма да получат проучвателен мандат, нито ще са езичето на везните.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29218 -: Юни 29, 2022, 16:20:27 »
„Това е поредното самосиндикално решение на предишния министър-председател.
Още по време на посещението ни в Украйна той даде тази идея да изгоним руски дипломати от София ...
Проблемът е в подхода на министър-председателя, самосиндикалният подход е проблемът при Кирил Петков”.

Дрън-дрън, та пляс!!!

По време на посещението в Украйна – ясно с каква цел! – Киро взел по 1-2-ма представители на партиите в Коалицията
и точно там почнал да обсъжда с тях идеята си за изгонване на руските дипломати от София ...  :lol:

Quote (selected)
Това заяви Станислав Балабанов от ИТН пред журналисти в Народното събрание.
А Станислав Балабанов поне да беше извадил като доказателство лиШчето, дето Киро му го бил рисувал по време на посещението ...

« Последна редакция: Юни 29, 2022, 16:36:53 от Джиджи »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29219 -: Юни 29, 2022, 16:27:14 »
Целта на изгонването на руски дипломати е пределно ясна - да няма възможност служебното правителство да води разговори с Газпром.
Преговорите с "Газпром" ги води "Булгаргаз", не служебното правителство с руски дипломати тук.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций