Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 22:16:16

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867838 пъти)

0 Потребители и 51 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31020 -: Юли 31, 2022, 22:54:47 »
Кви референдуми, кви 5 лева!
Съществуването на НАТО  е под въпрос.
Преди две седмици в САЩ републиканска сенаторка пише в Туитър, че НАТО няма причина да съществува повече
Днес чета, че „известна писателка в Европа„ не знам коя си, в свое интервю казва, че НАТО няма причина да съществува, след разпада на СССР, и че незаконно си вре гагата в Украйна, която е изконно руска земя.
Войната в Украйна е лебедовата песен на НАТО, което я просъществува до Нова година, я не.
Въпросът е - След НАТО ние накъде
В статията на БЧуков, която обсъждахме преди дни, например, той предлага да се затътрим към Хазарията.
Какви са другите възможности?
Триморието на шляхтата?
В самата Полша нещата нещо се задъхват, но знае ли човек.
Засега перспективите пред нас са светли
Но винаги може да изскочи и още някое зайче от ушанката на дядо Мраз

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31021 -: Юли 31, 2022, 23:12:37 »
Сирени за въздушна тревога и блокада край границата между Сърбия и Косово
Преди дни Прищина реши да обяви сръбските лични документи за невалидни на територията на Косово

Освен това, според съобщенията в местни медии, около 200 албанци са се събрали близо до моста, водещ към северната страна. Там сърбите планират да тръгнат масово към мястото, където се строят барикадите.

Причината за ескалацията на напрежението вероятно е, че правителството на Косово реши да обяви сръбските лични документи за невалидни на тяхна територия, считано от 1 август. На влизащите граждани на Сърбия ще бъде осигуряван "документ за влизане и излизане".

В съобщението се посочва, че с това решение Косово на своя територия анулира документите, издадени от сръбските власти. Живеещите в Косово ще трябва да сменят номерата на колите си и на по-късен етап паспортите, ако са издадени от Сърбия. Всичко това Прищина определя като реципрочна мярка спрямо Белград.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31022 -: Юли 31, 2022, 23:15:46 »
Като Путин бастиса нато, в Европа лидерите ще се сменят с по-здравомислещи. И накрая ще се получи единна Европа с Русия, а янките да си го духат отвъд океана.
Това е целта на Путин, да върне Русия с Европа, а за целта трябва да се появят нови деГоли, а за целта трябва да се отреже на монстера главата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31023 -: Юли 31, 2022, 23:16:27 »
Петков също е умен мъж и съм съгласен че отдавна министър не  е правил толкова добро впечатление.
Бих го определил като "професионалист с летящ старт".
И визия!
Де да имаше в БГ двайсетина Петковци!
 :smokin:

Наздраве Джузепе.


..виж ти... виж ти... :t0140:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31024 -: Юли 31, 2022, 23:16:43 »
Решили са да изкарат някой лев
Наркотрафикът от Афанистан се засуши, та за тва
Тва за Косово

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31025 -: Юли 31, 2022, 23:18:46 »
Kaily е реагирала първа

Вучич предупреждава, че се очаква албанската армия да нападне Сърбия в полунощ и иска спешно свикване на съвета за сигурност на ООН

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31026 -: Юли 31, 2022, 23:20:46 »
смятах, че мястото му е в сърбия.

в косово започва пак някакво безумие


Очередной кризис в Косово.
Сообщается о стрельбе на севере отторгнутой от Сербии территории, местные сербы строят на дорогах баррикады. В городах и поселках работают сирены.

https://t.me/boris_rozhin/58997


сръбския президент с призив към нацията и албанците-

испанския гост бързо се изнася от белград....

ще се къкри около нас пак....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31027 -: Юли 31, 2022, 23:31:24 »
АЗ  ви давах линкове.
Бях доста учудена че не реагирахте.
Мислех, че новината за вас е стара
А то се оказа, че вие въобще не сте стоплили за какво става дума
Та сега сте се зачесали по репите
Е, събитията и без вас текат

Вие какво, сега ли се сетихте, че можеше и да пукясаме преди няколко месеца :crying_with_laughter-3302:

дадохте хипервръзки за наличие в централата на 70 тона плутоний.

имате ли представа какво количество плутоний се слага в една съвременна атомна бомба?

и искате да ви взимат след това на сериозно?!

попитах ви дали правите разлика между плутоний и отработено ядрено гориво. отговор нямаше. как да се дискутира тогава с вас?!
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31028 -: Юли 31, 2022, 23:45:20 »
Цитат на: фелдкуратa
разсъждавам като добре образован циник

Не. Разсъждаваш като типичен български пенсионер.
"Ракийката, салатката, пенсийката, и да не мрЪдаме, та да не стане по-зле"
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31029 -: Юли 31, 2022, 23:49:48 »
смятах, че мястото му е в сърбия.


В Сърбия е, естествено, ма не знаех, че има и тема Сърбия.
Ако може това оттук да се пренесе там? Извинявам се.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31030 -: Юли 31, 2022, 23:52:07 »
За бомба 5-6 кг стигат, щом питаш.
А това, че е казано 70т плутоний, не съм виновна аз
То и това е много, щото по случая почти никаква информация не се дава.
Можем да добавим това, че Зеленси ходеше на всякакви мероприятия из Европа преди да почне операцията, и заявяваше, че Украйна трябва да стане ядрена држава и да притежава ядрено оръжие. Ясно беше, че материалът е доставен.
После имаше бомбардировка на някакви складове до Киев, един самолет „Мрия„,  и се заговори за части за ядрени бомби или нещо такова.
Но това са стари работи.
Теб какво те плаши?
Че 70 това са голямо количество?
Е, това просто дава възможност да се разбере с кого си имаме работа, и размаха на неговата, по скоро нейната  дейност. И в какво отчаяние е

Не разбирам какво те притеснява.
В Ирак и Сърбия нима САЩ не бомбардираха с отработено гориво?
« Последна редакция: Юли 31, 2022, 23:57:46 от Алиса »

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31031 -: Юли 31, 2022, 23:53:17 »
Нейсе, няма да ме слушаш
За мен е удоволствие да чета писаниците! Жалко, че няма кой да ви чуе. Вечно знаещите ни обясниха - "какви пет лева", както и че сме оглупели пенсии "салатката, ракийката" ( последното е просто обидно! Казва се ракия! )
Благодаря ви!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31032 -: Юли 31, 2022, 23:59:37 »
За бомба 5-6 кг стигат, щом питаш.
А това, че е казано 70т плутоний, не съм виновна аз
То и това е много, щото по случая почти никаква информация не се дава.
Можем да добавим това, че Зеленси ходеше на всякакви мероприятия из Европа преди да почне операцията, и заявяваше, че Украйна трябва да стане ядрена држава и да притежава ядрено оръжие. Ясно беше, че материалът е доставен.
После имаше бомбардировка на някакви складове до Киев, един самолет „Мрия„,  и се заговори за части за ядрени бомби или нещо такова.
Но това са стари работи.
Теб какво те плаши?
Че 70 това са голямо количество?
Е, това рпосто дава възможност да се разбере с кого си имаме работа, и размаха на неговата, по скоро нейната  дейност. И в какво отчаяние е

не ме плаши, учудва ме, че вярвате безусловно на такива писаници.

70 тона плутоний са достатъчни за 20000 атомни бомби (между 2 и 4 килограма е плутониевото ядро на съвременните атомни бомби).

колко атомни бомби имат руснаците? а американците? само тази сметка да бяхте направили, щяхте да разберете защо трябва да гледате на такива твърдения с едно наум.

ако се говореше за 70 тона отработено ядрено гориво и за провокация в стил „чернобил“, това вече е съвсем друга тема. но вие явно не правите разлика между двете неща. та как очаквате да се дискутира с вас? първите 20 коментара да бъдат посветени на изясняване на термините, с които ще се води дискусията?!
the lamers club honourable member …

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31033 -: Август 01, 2022, 00:03:14 »
Чета ви, професоре!
Но явно погрешно съм разбрала предното включване. Сега разбирам какво имате предвид.
Но, ако има референдум, аз също ще гласувям ЗА излизане. Най-малкото като знак. И друг път съм казвала - трябва поне да направим каквото можем, а аз мога това.

ПП Има периоди, когато човек през лятото е по-зает, отколкото в нормално работно време. Та вечер късно прочитам новини и коментарите тук. Но рядко се вреждам и да пиша. Днес неделя, та по-човешко :)

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31034 -: Август 01, 2022, 00:20:50 »
Цитат на: фелдкуратa
разсъждавам като добре образован циник

Не. Разсъждаваш като типичен български пенсионер.
"Ракийката, салатката, пенсийката, и да не мрЪдаме, та да не стане по-зле"
Щом смяташ, дет` вика старуха Изергиль "каждый сам себе судьба"
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31035 -: Август 01, 2022, 00:22:03 »
Въпреки че ставащото у съседите го приемам за ръчкане, след като ръчкаторите подвиха опашка в Тайван, щото Китай ги насмете. Та веднага се прехвърлиха тук.
Според мен и тия събития трябва да са на едно място, под примерно заглавие - кабел се съпротивлява като за последно.
Така са разкъсани темите и все едно за различни, а не са.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31036 -: Август 01, 2022, 03:51:41 »
Кви референдуми, кви 5 лева!
Да припомня, че решението за ОТАН беше взето от обикновено НС, а не след референдум.
Логично е решение за излизане да стане пак с решение на обикновено НС, без референдум.
Отделно в закона за референдум "набутаха", че не може да се прави по международни споразумения. Не, че закона не може да се промени /ако все пак има нужда/...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31037 -: Август 01, 2022, 06:25:21 »
Кви референдуми, кви 5 лева!
Съществуването на НАТО  е под въпрос.

Добре. Пиша по-бавно същото:
Има кратък времеви хоризонт, в който пирамидата (с оче, една от многото) за източване на национални касички-прасенца посрецтвом незаменимите Хербалайф продукти за подпомагане военната взаимопомощ между страните-Членки, може да се търкаля. Първият, пожелал да си спести ежегодната вноска, оставя останалите заринати в кашончета непотребен антинапукопетин за евросолдати.

Референдум с разяснителна кампания е еквивалента на bank run.

Референдумите* са два.
Отделни.


*Цавеат: (4) Референдум по въпроси, уредени в сключени от Република България международни договори, може да се произвежда преди тяхната ратификация.
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31038 -: Август 01, 2022, 09:30:35 »
За бомба 5-6 кг стигат, щом питаш.
А това, че е казано 70т плутоний, не съм виновна аз
То и това е много, щото по случая почти никаква информация не се дава.
Можем да добавим това, че Зеленси ходеше на всякакви мероприятия из Европа преди да почне операцията, и заявяваше, че Украйна трябва да стане ядрена држава и да притежава ядрено оръжие. Ясно беше, че материалът е доставен.
После имаше бомбардировка на някакви складове до Киев, един самолет „Мрия„,  и се заговори за части за ядрени бомби или нещо такова.
Но това са стари работи.
Теб какво те плаши?
Че 70 това са голямо количество?
Е, това рпосто дава възможност да се разбере с кого си имаме работа, и размаха на неговата, по скоро нейната  дейност. И в какво отчаяние е

не ме плаши, учудва ме, че вярвате безусловно на такива писаници.

70 тона плутоний са достатъчни за 20000 атомни бомби (между 2 и 4 килограма е плутониевото ядро на съвременните атомни бомби).

колко атомни бомби имат руснаците? а американците? само тази сметка да бяхте направили, щяхте да разберете защо трябва да гледате на такива твърдения с едно наум.

ако се говореше за 70 тона отработено ядрено гориво и за провокация в стил „чернобил“, това вече е съвсем друга тема. но вие явно не правите разлика между двете неща. та как очаквате да се дискутира с вас? първите 20 коментара да бъдат посветени на изясняване на термините, с които ще се води дискусията?!




Да. Накара ме да се разровя накрая.
Не. Не съм поставяла нищо тук. Мисля, че подметнах само един два пъти, но толкова. Грешката е моя.
Попреувеличила съм количеството на плутония, но същността не се променя. Дали ще умрем един, или два пъти голяма разлика няма.
И така. По хронология
Давос: контрудар Штирлица
https://www.youtube.com/watch?v=1_NeYRVN2rw
Четем и коментарите под видеото
напр. „Зеленский о применении ядерного оружия против России заявил в Швейцарии в своём выступлении перед господами Запада! Это не оставило никакого выбора В.В. Путину, как немедленно начать СВО на Украине! Из двух зол, - между ядерным ударом из Украины по России и СВО на Украине  армией России, пришлось немедленно начать последнее!!! „


Причина начала Специальной Военной Операции нашлась в Давосе.
https://abrod.livejournal.com/2022/05/27/
Тук може да щракнете на „коментари„ написани с малки букви под статията.


МААЕ Гроси в Давос: Ядрена енергия, изменение на климата и Украйна
https://www.iaea.org/newscenter/news/iaea-grossi-at-davos-nuclear-power-climate-change-and-ukraine
„„Имате странични наблюдатели, въздържали се, анализатори и решаващи проблеми. Трябва да имате хора, които гледат на проблемите практически“, каза г-н Гроси, описвайки МААЕ като средство за решаване на проблеми. Той каза, че използването на ядрени оръжия е „немислимо“ и обясни, че фокусът на МААЕ е върху избягването на ядрени инциденти, произтичащи от атака срещу атомна електроцентрала или изпускане на радиоактивен материал. Г-н Гроси добави, че МААЕ се стреми да посети украинската атомна електроцентрала Запорожие, окупирана от руските сили, за да провери дали съхраняваните там 30 000 кг ПЛУТОНИЙ и 40 000 кг ОБОГАТЕН УРАН не са били използвани за други цели.„
Тук коментари няма
Рингът е ваш

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31039 -: Август 01, 2022, 10:12:21 »
Алиса, не се притеснявай. Дори официалните медии мерните единици (дименсийте) за нищо ги нямат. Преди няколко години един 20 тонен танкер натоварен с руски нефт акостира в Бургас и спаси от бяла смърт българския народ. А по време на войната в Югославия една наша журналистка, прелитайки на височина 10 000 км. видяла там долу как припламват взривовете от бомбардировките. Скоро пак имаше подобен случай. И най-смешното е, че медиите тиражират глупостите, преписвайки дословно една от друга.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31040 -: Август 01, 2022, 10:41:19 »
Quote (selected)
Това е много труден период и ще изисква политически стабилно лидерство да обясни на хората защо трябва да има жертва, саможертва и защо е необходима. Това каза в предаването „120 минути“ Дейвид Харис.

„Защото алтернативата е да хвърлим кърпата в средата на ринга, да вдигнем белия флаг и да се предадем пред Путин. Аз лично вярвам, че това би било катастрофа“
https://glasove.com/novini/direktorat-na-amerikanskiya-evreyski-komitet-stabilno-liderstvo-tryabva-da-obyasni-na-horata-zashto-e-nuzhna-samozhertva

Така, де. Катастрофа.
Пропуснал е да каже за кого.
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #31041 -: Август 01, 2022, 12:01:54 »
Александър Симов от ръководството на БСП обвинява "Възраждане" в... евроатлантизъм!!! И то защо? Защото подкрепили допълнение към договора за "F-16" и свързано с тях оборудване, който беше сключен още през 2019 г. от тогавашната коалиция ГЕРБ + ОП (министър беше Каракачанов), което допълнение просто обновява някои елементи от оборудването, без да се налага да се плащат допълнително. При което БСП показно гласува "Против", само за да натопи после "Възраждане", тъй като гласуването става в сряда, точно след като става окончателно ясен провалът на третия мандат и БСП мигновено, на секундата се превключва на предизборен режим.

Да не мислите, че сме забравили как след като през 1999 г. заедно правихме демонстрации срещу бомбардировките на NATO над Югославия, още на следващата година конгресът на вашата тогава 10-годишна, а сега 32-годишна партия (но не и столетница, не, защото онази партия, която ви роди, вие я убихте при раждането) прегърна NATO? Да не би да сме забравили и целия ви следващ "атлантизъм", а всъщност прилежно слугуване на американските господари? Ами не сме и няма да забравим!!!
« Последна редакция: Август 01, 2022, 12:26:56 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #31042 -: Август 01, 2022, 12:09:44 »
Попитах какво следва след като излезнем от НАТО (същото важи и за ЕС)? Кой кога и как ще каже (обясни) на хората какво ще стане? Преди евентуалния референдум? След това? Никога? Тишина.
Не съм сигурен, че сте питали точно това, но както и да е. Отговарям: тези неща ще се обсъждат преди референдума, разбира се. Наистина законът за референдумите трябва да се промени, защото прагът за признаване на валидността му трябва да се понижи и изрично да се допълни забраната за референдум по международни договори с изключението, че това може да се прави, когато предстои изтичане на срока на договора, с цел да се пита народът дали иска да бъде удължен.
Quote (selected)
За сметка на това прочетох пошлото и грозно твърдение - нека народът реши, да излезнем - пък след това ще видим, ще решаваме, ако трябва да се мре като народ, да мрем с вдигната глава (или нещо подобно).
Един вид, крием се зад гърба на народа си защото няма какво да му кажем. Обаче правим сравнения с Възраждането, килийните училища, църковната независимост - същата пошла работа - онова няма нищо общо със сегашното положение - най-малкото тогава сме знаели какво искаме и сме го обявили ясно и високо, с всичките условности.
Не се крием зад гърба на народа, но народът е този, който трябва да реши. Както писах по-горе, преди референдума ще има обсъждане на тези въпроси. Кое не е ясно?

Знаете ли, не очаквах точно от Вас такова отношение. Мислех, че сме съмишленици, но явно съм се излъгал. Много жалко!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31043 -: Август 01, 2022, 12:10:52 »
Г-н Гроси добави, че МААЕ се стреми да посети украинската атомна електроцентрала Запорожие, окупирана от руските сили, за да провери дали съхраняваните там 30 000 кг ПЛУТОНИЙ и 40 000 кг ОБОГАТЕН УРАН не са били използвани за други цели.„

количеството плутоний, което цитирате е достатъчно за направата на между 6500 и 13000 атомни бомби.

вярвате ли, че такова количество е било събрано на едно място? попитах ви дали знаете по колко атомни заряда се полагат на руснаците и на американците след сключените между тях договори?

и имайте предвид, че не сме включили в сметката обогатения уран. и не сме коментирали термина „критична маса“ от ядрената физика.

не е достатъчно да се чете, и да се мисли трябва.
the lamers club honourable member …

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31044 -: Август 01, 2022, 12:29:37 »
Quote (selected)
.......
Знаете ли, не очаквах точно от Вас такова отношение. Мислех, че сме съмишленици, но явно съм се излъгал. Много жалко!

Какво е "такова отношение"?

Че не приемам, ей така, безпрекословно предложеното от новите спасители?

Че нямам право на своите съмнения и свое мнение? Че нямам правото да оглася своете съмнения и несъгласия?


Че нямам правото да не вярвам на обещания, които нито са обосновани, нито са реалистични, нито са необходими точно в този момент?

Съмишленици сме, но явно подхождаме към проблемите от различен ъгъл и това е добре. И да отговоря на незададения въпрос - няма да влизам в прения за това кои са проблемите и как да се решават, ненужно е, вече никои няма да промени мнението Ви.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31045 -: Август 01, 2022, 12:31:29 »
Г-н Гроси добави, че МААЕ се стреми да посети украинската атомна електроцентрала Запорожие, окупирана от руските сили, за да провери дали съхраняваните там 30 000 кг ПЛУТОНИЙ и 40 000 кг ОБОГАТЕН УРАН не са били използвани за други цели.„

количеството плутоний, което цитирате е достатъчно за направата на между 6500 и 13000 атомни бомби.

вярвате ли, че такова количество е било събрано на едно място? попитах ви дали знаете по колко атомни заряда се полагат на руснаците и на американците след сключените между тях договори?

и имайте предвид, че не сме включили в сметката обогатения уран. и не сме коментирали термина „критична маса“ от ядрената физика.

не е достатъчно да се чете, и да се мисли трябва.

От опит съм забелязала, че ако образованието ти не е обременено от физика, химия, математика и прочее фундаментални и трудни за усвояване науки, обикновено изобщо не се обръща внимание на подобни чутовни дивотии

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31046 -: Август 01, 2022, 12:52:53 »
Г-н Гроси добави, че МААЕ се стреми да посети украинската атомна електроцентрала Запорожие, окупирана от руските сили, за да провери дали съхраняваните там 30 000 кг ПЛУТОНИЙ и 40 000 кг ОБОГАТЕН УРАН не са били използвани за други цели.„

количеството плутоний, което цитирате е достатъчно за направата на между 6500 и 13000 атомни бомби.

вярвате ли, че такова количество е било събрано на едно място? попитах ви дали знаете по колко атомни заряда се полагат на руснаците и на американците след сключените между тях договори?

и имайте предвид, че не сме включили в сметката обогатения уран. и не сме коментирали термина „критична маса“ от ядрената физика.

не е достатъчно да се чете, и да се мисли трябва.


Уф! ВЗЕ да ми омръзва.
Мисли ти, и стига си философствал
Знам ли, не знам ли, най мало значение има.
Работи с цифрите които са ти дадени .
Не знаех че си ядрен физик, но това в никакъв случай няма да ти помогне, защото не знаем какво са мислели да правят с това количество..
Знаем само, че шефт на МАГАТЕ бие тревога  „че фокусът на МААЕ е върху избягването на ядрени инциденти, произтичащи от атака срещу атомна електроцентрала или изпускане на радиоактивен материал.„

Тук въпросът е от къде толкова материал, и кой стои зад това.
Украйна едва ли. Но Зеленски много умело се разприказва, за да се обърне внимание на подготвящото се . Все пак украинците не са самоубийци.
Но кой би могъл да разполага с такова количество
Има едни елементи, които губят глобалното управление, излизат от играта, и са готови на всичко.
Последно време Хилари и Пелоси отчаяно се оитват да разгорят термоядрен конфликт където и да е по света. А един такъв взрив в Запорожската АЕЦ, подсилен с достатъчно количество допълнителен радиоактивен материал, щеше да реши проблемите им с половината свят генерално
Добре е, че това количество радиоактивен материал изплува все пак, защото през последните 10години често съм срещала разсъждения за евентуалното изготвяне на „мръсна бомба„ гарнирано с името Х Клинтън, и Дълбоката държава в САЩ
Очаквахме я в САЩ след загубата на клинтоншата на изборите 16та година, но на следващите избори Трамп отстъпи
Има едно количество радиоактивен материал което се носи като „Летящият холандец„, и никой не знае къде е, но е инструмент за изнудване в глобалните кръгове.
Дано този „Летящ холандец„ най посе да е попаднал в сигурни ръце.



Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31047 -: Август 01, 2022, 13:09:03 »
Айде стига сте се джафкали, ето източник на руски, сега има ли, няма ли, никой не знае. Предполага се, че е с примеси

https://www.mk.ru/politics/2022/05/26/nazvana-glavnaya-opasnost-naydennykh-na-zaporozhskoy-aes-zapasov-urana-i-plutoniya.html
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31048 -: Август 01, 2022, 13:10:29 »
Москва. 25 мая. INTERFAX.RU - "Энергоатом", оператор АЭС Украины, опроверг озвученную главой МАГАТЭ Рафаэлем Гросси информацию о запасах на контролируемой российскими вооруженными силами Запорожской АЭС в 30 тыс. кг плутония и 40 тыс. кг обогащенного урана.

"На Запорожской атомной электростанции ни уран, ни плутоний, которые можно было бы использовать в военных целях, не хранились и не хранятся. А хранятся тепловыделяющие сборки, но это совсем другая история, и она называется ядерное топливо. Которое, конечно же, есть на всех АЭС мира", - сообщил "Энергоатом" в своем телеграмм-канале в среду.

https://www.interfax.ru/world/842892
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31049 -: Август 01, 2022, 13:56:15 »
Г-н Гроси добави, че МААЕ се стреми да посети украинската атомна електроцентрала Запорожие, окупирана от руските сили, за да провери дали съхраняваните там 30 000 кг ПЛУТОНИЙ и 40 000 кг ОБОГАТЕН УРАН не са били използвани за други цели.„

количеството плутоний, което цитирате е достатъчно за направата на между 6500 и 13000 атомни бомби.

вярвате ли, че такова количество е било събрано на едно място? попитах ви дали знаете по колко атомни заряда се полагат на руснаците и на американците след сключените между тях договори?

и имайте предвид, че не сме включили в сметката обогатения уран. и не сме коментирали термина „критична маса“ от ядрената физика.

не е достатъчно да се чете, и да се мисли трябва.


Уф! ВЗЕ да ми омръзва.
Мисли ти, и стига си философствал
Знам ли, не знам ли, най мало значение има.
Работи с цифрите които са ти дадени .
Не знаех че си ядрен физик, но това в никакъв случай няма да ти помогне, защото не знаем какво са мислели да правят с това количество..
Знаем само, че шефт на МАГАТЕ бие тревога  „че фокусът на МААЕ е върху избягването на ядрени инциденти, произтичащи от атака срещу атомна електроцентрала или изпускане на радиоактивен материал.„

Тук въпросът е от къде толкова материал, и кой стои зад това.
Украйна едва ли. Но Зеленски много умело се разприказва, за да се обърне внимание на подготвящото се . Все пак украинците не са самоубийци.
Но кой би могъл да разполага с такова количество
Има едни елементи, които губят глобалното управление, излизат от играта, и са готови на всичко.
Последно време Хилари и Пелоси отчаяно се оитват да разгорят термоядрен конфликт където и да е по света. А един такъв взрив в Запорожската АЕЦ, подсилен с достатъчно количество допълнителен радиоактивен материал, щеше да реши проблемите им с половината свят генерално
Добре е, че това количество радиоактивен материал изплува все пак, защото през последните 10години често съм срещала разсъждения за евентуалното изготвяне на „мръсна бомба„ гарнирано с името Х Клинтън, и Дълбоката държава в САЩ
Очаквахме я в САЩ след загубата на клинтоншата на изборите 16та година, но на следващите избори Трамп отстъпи
Има едно количество радиоактивен материал което се носи като „Летящият холандец„, и никой не знае къде е, но е инструмент за изнудване в глобалните кръгове.
Дано този „Летящ холандец„ най посе да е попаднал в сигурни ръце.

уфффф, взе да ми омръзва и на мен вече.

аз понеже мисля, ви ги пиша тези неща. и няма нужда да съм ядрен физик за да видя несъответствието и непоследователността в това, което пишете.

набийте си в главата, че за „мръсна“ атомна бомба няма нужда от 30 тона плутоний и 40 тона обогатен уран. достатъчено е един реактор (а ако са повече, още по-добре). и като си спомните, че и чернобил беше в украйна, може да ви стане ясно защо руснаците направиха десанта в запорожката атомна централа.

мераците на бандеровците за ядрена украйна са едно на ръка и със сигурност са били отчетени при вземането на решението за военната операция. това, между другото, е една от трите причини, които посочих на един образ от microsoft, който (се) питаше защо руснаците са влезли в украйна (това март месец).

и разберете, че е абсолютно безотговорно да се тиражират толкова безотговорно твърдения, които не издържат и на елементарна проверка.

нали имате претенции, че мислите - докажете ги.

толкова от мен по тази тема.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31050 -: Август 01, 2022, 13:56:54 »
Айде стига сте се джафкали, ето източник на руски, сега има ли, няма ли, никой не знае. Предполага се, че е с примеси

https://www.mk.ru/politics/2022/05/26/nazvana-glavnaya-opasnost-naydennykh-na-zaporozhskoy-aes-zapasov-urana-i-plutoniya.html

джафкането е само от нейна страна. претенциите също.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31051 -: Август 01, 2022, 15:01:43 »
Ха честито правителство!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31052 -: Август 01, 2022, 15:19:02 »
Ало, сопрете се малце! Защо спорите с Алиска? Не забелязвате ли, че често пише откровени глупости, защото й липсват елементарни познания, както и наченки на аналитично мислене.
Вместо спор, просто да се трият глупости й, защото форумът ужасно олеква и грамотни хора го избягват. Тъкмо настъпи спокойствие с фризирането на молоумното джидже, сега пък се пръкна за компенсация Алиска.
АРЕ БАСТА)!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31053 -: Август 01, 2022, 15:19:41 »
Кво честито? Енергийният министър е капацитет подобен на чистачките у министерството. Естествено - "експертиза" с произход краварско. Триморецът синергитик е на поста си

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31054 -: Август 01, 2022, 15:43:35 »
Принце, достатчно глупости изчетохме.
Можеше  да напишеш, че тази тема, а аз ви поставих тема, не влиза в казионните новини, и би било притеснително за Керпедена, съобразно действащата цензура и т.н., а не да поставяш глупави въпроси, на които аз да ти отговарям. Аз си пиша моите съображения връз факти, а не „ама то не може да бъде„

Бади, не може да олекне нещо, което няма тежест
Кому е интересно оплюването на някакви преминаващи лица, без да се засегне чия и каква стратегия изпълняват на политическата сцена на любимото ни Отечество

zorzaman

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #31055 -: Август 01, 2022, 15:52:22 »
На евентуален референдум убедено ще гласувам "ЗА" излизането ни от НАТО.

Аз също бих гласувал "за". От чисто прагматични съображения. Ако до сега цяла Европа тупаше топката и си правеше оглушки за увеличаване на военните бюджети, очаквам в следващите години да отделяме по четири (и повече) процента от бюджета. А тези пари трябва да ги вземем от някъде.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31056 -: Август 01, 2022, 16:15:28 »
(4) Референдум по въпроси, уредени в сключени от Република България международни договори, може да се произвежда преди тяхната ратификация.
Чл. 42. (2) Организацията и редът за произвеждане на избори и референдуми се определят със закон.
Законът за референдумите можем да го изменим, но кучето е заровено в горния текст.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31057 -: Август 01, 2022, 16:16:11 »
Ха честито правителство!
Боже, може ли таквизкамити работи?
Повече от час и никой министър още не е оплют, обявен за некадърник, подлога, или каквото там ви е на сърце?
Толкова единодушно мълчание, чак се притесних! Страхувам се, че това може да мине за обобрение работата на Радрев?
Същински уДжас!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31058 -: Август 01, 2022, 17:03:54 »
Принце, достатчно глупости изчетохме.

Можеше  да напишеш, че тази тема, а аз ви поставих тема, не влиза в казионните новини, и би било притеснително за Керпедена, съобразно действащата цензура и т.н., а не да поставяш глупави въпроси, на които аз да ти отговарям. Аз си пиша моите съображения връз факти, а не „ама то не може да бъде“.

искате да кажете, че аз изчетох достатъчно глупости.

а каквото съм искал да напиша, съм го написал и който може да го разбере, ще го разбере.

толкова.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31059 -: Август 01, 2022, 17:12:23 »
Цитат на: Алиса
Аз си пиша моите съображения връз факти

Правилно. Само обърни внимание на два дребни факта:
1. Компютри и компоти са 2 различни неща.
2. Да произведеш и изнесеш нещо, и да ти върнат това нещо, също са 2 различни неща.
 O:-)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31060 -: Август 01, 2022, 17:15:03 »
И след като уточнихте броя бомби в ну ЗАЕЦ пагади, промени ли се извода дето Алиса направи, че не разбрах?
*********   ✹    *********

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31061 -: Август 01, 2022, 17:20:15 »
И след като уточнихте броя бомби в ну ЗАЕЦ пагади, промени ли се извода дето Алиса направи, че не разбрах?

Абе изводът на немски отдавна звучи така:

Eine kleine Atompilze kann dir den ganzen Nachmittag verderben.

В свободен превод - една малка атомна гъба може да ти скапе целия следобяд...
 :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #31062 -: Август 01, 2022, 17:33:42 »
(4) Референдум по въпроси, уредени в сключени от Република България международни договори, може да се произвежда преди тяхната ратификация.
Чл. 42. (2) Организацията и редът за произвеждане на избори и референдуми се определят със закон.
Законът за референдумите можем да го изменим, но кучето е заровено в горния текст.
Благодаря за информацията. Като правен невежа не знаех, че това било в друг закон. Струва ми се, че това разделение е доста изкуствено. Но няма проблеми, "Възраждане" са предложили промени и в него.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #31063 -: Август 01, 2022, 17:42:41 »
Quote (selected)
Знаете ли, не очаквах точно от Вас такова отношение. Мислех, че сме съмишленици, но явно съм се излъгал. Много жалко!

Какво е "такова отношение"?
Дипломатично ще се въздържа да го характеризирам с думи, но го чувствам.
Quote (selected)
Че не приемам, ей така, безпрекословно предложеното от новите спасители? Че нямам право на своите съмнения и свое мнение? Че нямам правото да оглася своете съмнения и несъгласия? Че нямам правото да не вярвам на обещания, които нито са обосновани, нито са реалистични, нито са необходими точно в този момент?
Откъде-накъде? Имате си всички тия права. А "Възраждане" не са "новите спасители". Те предлагат начин(и). Толкоз! От нас и само от нас зависи дали искаме да се спасим или да изчезнем като народ. Да спасиш насила някого е невъзможно. "Zorla güzellik olmaz".

"Спасение утопающих - дело рук самих утопающих."
Quote (selected)
Съмишленици сме, но явно подхождаме към проблемите от различен ъгъл и това е добре. И да отговоря на незададения въпрос - няма да влизам в прения за това кои са проблемите и как да се решават, ненужно е, вече никои няма да промени мнението Ви.
Не съм имал намерение да задавам този въпрос. Естествено, че никой от нас не може да промени мнението на другия. Но за мен отношвнието към NATO е като лакмус. А също и към организаторите, ръководителите и вдъховителите на NATO – САЩ. Не случайно Ернесто "Че" Гевара е казал:
Quote (selected)
Toda nuestra acción es un grito de guerra contra el imperialismo y un clamor por la unidad de los pueblos contra el gran enemigo del género humano: los Estados Unidos de Norteamérica.
« Последна редакция: Август 01, 2022, 17:52:58 от lucho »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31064 -: Август 01, 2022, 17:52:20 »
Остава да намерят 121 депутата щом е така.
Ако не може да стане през "потвърждение на членството за нови 20 години, което все още не е ратифицирано" просто няма да стане.
Това е по-трудния референдум от двата, все пак.

И за мен отношението към НАТО е определящото.
Така съм погребал столетницата от година и половина насам - нека си се радва на цивилизационния избор.
алеа якта ест, май се казваше по ромски.
*********   ✹    *********

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31065 -: Август 01, 2022, 17:52:22 »
Всъщност закона за референдумите е антиконституционен в тази му част. Където въвежда ограничения. Както са антиконституционни и повечето конституционни текстове в раздела за референдумите.
Защо е така. Чл1 недвусмислено дефинира суверинитета. На негово основание волята на суверена изразена пряко стои над всеки текст, вкл. конституционен и подлежи единствено на незабавно изпълнение. Тоест не може с конституционен или законов текст да се въвеждат каквито и да е ограничения за обхвата на волята на суверена.  :smokin:
Хайде пример.
 С глсуване на референдум суверена обявява конституцията за нищожна и тя престава да съществува. Или въвежда монархия, или ......

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31066 -: Август 01, 2022, 17:55:34 »
А по пол. злободневие два момента.
Първо Рашков изгоре покрай напъна да се праи на компир. След два месеца кой ли ще си го спомня?
Второ. Да праиш уманитер просветен министър е меко казано тъпо. Толку ли немаше некой зам. за тайзи работа. Примерно КИХ  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #31067 -: Август 01, 2022, 18:05:23 »
Остава да намерят 121 депутата щом е така.
"И това ще стане, и това ще стане – някога, но не сега!" (нещо много ме избива на цитати днес)
Quote (selected)
Ако не може да стане през "потвърждение на членството за нови 20 години, което все още не е ратифицирано" просто няма да стане.
Това е по-трудния референдум от двата, все пак.
От кои двата? От този за ЕС и този за NATO ли?
Quote (selected)
И за мен отношението към НАТО е определящото.
Така съм погребал столетницата от година и половина насам - нека си се радва на цивилизационния избор.
алеа якта ест, май се казваше по ромски.
А аз доста по-отдавна – от 2000 г. Но ако си представим мумия на столетница без глава и на мястото на главата 32-годишна женска глава, чиято шия не е свързана към тялото на мумията, а скрито продължава зад нея и е всъщност глава на друго, 32-годишно тяло, скрито зад мумията, то да, БСП е такава "столетница".

Може би по-нормална би била представата за 100-годишно дърво, изсъхнало поради имела, който паразитира върху него. БСП е този имел, преди да изсъхне на свой ред.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #31068 -: Август 01, 2022, 18:10:53 »
С глсуване на референдум суверена обявява конституцията за нищожна и тя престава да съществува. Или въвежда монархия, или ......
...Димитровската конституция от 1947 г.! :)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31069 -: Август 01, 2022, 18:11:43 »
Quote (selected)
А аз от доста по-отдавна – от 2000 г.
А да спрем с наддаването!
Много симпатизанти на БСП по линия на БКП прогледнаха още при падането на Виденов. Тогава се скъса пъпната връв с БКП и отрочето се отдаде на евроатлантическа вакханлия.
Последно ( извънредно) два пъти гласувах за БСП да се катурне Баце, но след яловите служебни правителства на последния избор се възродих.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31070 -: Август 01, 2022, 19:52:44 »
Да сме точни

„искате да кажете, че аз изчетох достатъчно глупости.„

Е, ти от фотки  разбираш.
Всичко останало за теб са все глупости

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31071 -: Август 01, 2022, 20:06:26 »
Примерно КИХ
Кой/Какво е КИХ?
Ако е К. Хаджииванов, той напусна заместническия пост в МОН в деня, преди Денков да обяви налудните си идеи, за които го отсвириха.
Познавам КХ лично, покойният ми съпруг беше рецензент на двата му доктората и двете хабилитации, високо го ценя, но...
Това е министерство на образованието от детските ясли до докторската степен, а не само на науките, и то точните. И то в научни центрове и институции.
Което на рептилоида Денков се опитаха да му обяснят в СУ и не само там.

П.П. Денков беше турнат като зам. при ГЕРБ, служебен два пъти и редовен при Киртака, за да ликвидира държавното висше образование и доосакати с политкоректност училищното.  И почти успя, хеле пък в училищното. Справките ми сочат, че в множеството проекти, които е участвал и ръководил, е работил основно за големи частни корпорации:
Unilever (САЩ) и Rhone-Poluenc (Франция)
BASF, Saint Gobain, PepsiCo, Wacker, Dow Corning, Rhodia, Heineken
Похвално, но частните интереси нямат работа в българското общинско и държавно, а то основно е било такова отпреди Освобождението - с настоятелствата, ако помните изпита при Рада Госпожина. Нито пък лобиране за частни фирми като СКОПУС, неподходящи, меко казано, за голяма част от хуманитаристиката, хеле пък за българистиката и славистиката - ЕС, преди съвсем да го  подчинят на САЩ, си имаше ЕРИХ неслучайно.
« Последна редакция: Август 01, 2022, 20:27:46 от Zeitgeist »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31072 -: Август 01, 2022, 20:21:10 »
Всъщност, че ще напусне се знаеше отдавна, на практика още от назначаването му. Причината  (огласена) е че спечели проект по програмата Вихрен. Тази за създаване на собствена група, това значи хора, апаратура .......
А уманитар в МОН е трагедия. Доказано. Като почнем от методиевия веско, "мумията", вълчевия ..... и проч седерунгелска сволоч

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31073 -: Август 01, 2022, 20:32:06 »
А уманитар в МОН е трагедия
Глупости.
За Иван Шишманов да си чувал нещо.
Примерно, де.
Bother

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31074 -: Август 01, 2022, 20:39:41 »
А уманитар в МОН е трагедия
Глупости.
За Иван Шишманов да си чувал нещо.
Примерно, де.
Bother
Преди век и три-четри петилетки.
Моеше и Богдан Филоф да посочиш. Поне има повече "мандати" :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31075 -: Август 01, 2022, 20:41:40 »

А уманитар в МОН е трагедия. Доказано. Като почнем от методиевия веско, "мумията", вълчевия ..... и проч седерунгелска сволоч
Неуважителното отношение на представителите на точните науки спрямо "уманитарите" винаги ми е изглеждало дълбоко комплексарско.
А конкретно - на Вълчев трябва да му целИвате гАзО затова, че въведе и отстоя на натиска за двете задължителни матури след средно образование.
Преди това дванайстокласниците не знаеха, че са ученици. Само пиеха кола и бира, пушеха и се натискаха по храсталаците във времето, в което родителите им мислеха , че са на училище...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31076 -: Август 01, 2022, 20:50:29 »
След като знанието е разделено на теология и познавателна наука, сегашните пак се цепят на уманитари и други. издребняваме.
Срещал съм уманитари дето могат да разцепят мирозданието на субатомни частици и завършили точни науки дето не могат две кюфтета да разделят по равно.
Тук срещнах и двоен филолог без да владее майчиния си език с разбирание. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31077 -: Август 01, 2022, 20:52:23 »
А конкретно - на Вълчев трябва да му целИвате гАзо затова, че въведе и отстоя на натиска за двете задължителни матури след средно образование.
Преди това дванайстокласниците не знаеха, че са ученици. Само пиеха кола и бира, пушеха и се натискаха по храсталаците във времето, в което родителите им мислеха , че са на училище...
Голем прааз. На времето и аз изкарах 11 клас по градинките. И то с учителско благоволение. Гонеха ме да не подсказвам.
Впрочем не ми пукаше, щото бях вече приет за студент. От олимпиада. Още след 10 клас  :smokin:
А матурата е тъпотия. И отживелица.
Абсурдно е да оценяваш три-четири години обучение чрез тест.
Ама нали тъй искат/правят "началниците"  :crying_with_laughter-3302:
 
Единствено бих приел матурата, като втори шанс. При нисък успех да можеш да го поправиш

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31078 -: Август 01, 2022, 20:54:14 »
А уманитар в МОН е трагедия. Доказано. Като почнем от методиевия веско, "мумията", вълчевия ..... и проч седерунгелска сволоч
А неуманитарят Денков е АмериказаБългария-Световнобанкерска несволоч, да?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #31079 -: Август 01, 2022, 20:55:21 »
Освен Стоян Омарчевски и Александър Фол, повечето от другите уманитари са се представяли доста посредствено като министри на просветата. При Фол трябва да се отбележи едно мощно и интелигентно обкръжение от грамотни замове, неуманитари.