Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 06:54:59

Автор Тема: Кацариада  (Прочетена 18453 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #120 -: Юли 21, 2021, 00:03:26 »
Тоз народ трябва го раздрусаш

"Shake them fleas outa your pants. Service!"

Farewell My Lovely
Raymond Chandler е гений!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #121 -: Юли 21, 2021, 00:04:56 »
Махнаджии. Аз кай по-добре ги разбирам раптите. Ми що не сделахте партии, ве? Утря щяхте да кривите калпака като депутати. Утре, като дойде ред де манговци да ви съветват, няма ревете.

лично аз съм изцяло за раздрусването, иам забелешки поодношение на качеството на "раздрусването", претприето од Слави. Щото хората фмомента се усещат по-скоро объркани, одколкото раздрусани.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #122 -: Юли 21, 2021, 00:09:33 »
Shaken, not stirred  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #123 -: Юли 21, 2021, 00:13:47 »
Уууупс …тук вече се оформи стая за трима – за Кайзера, Сержанта и Рекиджа:bigok:

Както не чак толкоз отдавна – за локалното „Отровно трио”, състоящо се от Отврат-а, Буратино и dabedabe …  :0005:
Стига се натиска за тоз Оймякон, вземи си сама пауза!  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #124 -: Юли 21, 2021, 00:16:42 »
Бе да гледаме позитивно, доколкото е възможно. А БПЦ бидейки хрантутница на държавата е много виновна. В Полша църквата свърши голяма работа. Наште църковни бизнесмени са устроени не зле. А какво връщат? Обществото ни е тотално провалено. Трябва да почнем от нула.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #125 -: Юли 21, 2021, 00:19:59 »
лично аз съм изцяло за раздрусването, иам забелешки поодношение на качеството на "раздрусването", претприето од Слави. Щото хората фмомента се усещат по-скоро объркани, одколкото раздрусани.
Фсмисъл да го раздруса та да му изпадат стинките или как?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #126 -: Юли 21, 2021, 00:20:26 »
Трябва да почнем от нула.
На тези които почват от нула им казват емигранти. Изключая ена Веска от Южна Африка, един от Дубай, един от Сръбско и ени "братя" от Благоевград. Сигурно има и други от Панамски досиета, Швейцарски дискове и т.н.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #127 -: Юли 21, 2021, 00:32:10 »
Ти пак от твойта гледна точка. Не сме чак толкоз за оплакване тук. Намеквах за единение. Църквата, ако държи да има  авторитет, трябва да развива благотворителна дейност и да взема позиция по важни за нацията въпроси. Както е по света. Без пъчене с лимузини като един селяндур Гешев. И не само.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #128 -: Юли 21, 2021, 00:39:08 »
Ти пак от твойта гледна точка. Не сме чак толкоз за оплакване тук. Намеквах за единение.
Ти звучиш малко като покойния Стефан Савов - "Аз като казвам да започнем от нулата - нямам предвид от нулата".
 :smokin: :0007:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #129 -: Юли 21, 2021, 00:43:17 »
Аз Стефан Савов не го харесвах. Много старомоден човек, във всяко отношение. Вас не ви познавам добре. Та какво предлагате?

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #130 -: Юли 21, 2021, 00:47:58 »
... Вас не ви познавам добре.
За улеснение можеш да ми говориш на "ти", или както го превождат синхронните преводачки на английски  - "You can say 'you' to me"
 :0007: :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #131 -: Юли 21, 2021, 00:50:08 »
Ний можем си дрънкаме всякак, без да се разбираме. Та какво такова вие/ти прочее? Как предлагаш да оправим България? Давай накратко, че окъсняхме.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #132 -: Юли 21, 2021, 00:54:19 »
Shaken, not stirred  :smokin:
more like shaken, not somehow perplexed with a hint of mild discombobulation, but yes.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #133 -: Юли 21, 2021, 00:58:52 »
Еех, Боже, Боже!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #134 -: Юли 21, 2021, 01:00:37 »
Ний можем си дрънкаме всякак, без да се разбираме. Та какво такова вие/ти прочее? Как предлагаш да оправим България? Давай накратко, че окъсняхме.
аз предлагам да говорим с управителя. Щото само да го назначаваме явно не работи.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #135 -: Юли 21, 2021, 01:08:22 »
Ти си близък с него, уреди там нещо.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #136 -: Юли 21, 2021, 01:08:45 »
Как предлагаш да оправим България? Давай накратко, че окъсняхме.
Накратко - не виждам особени шансове.
 :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #138 -: Юли 21, 2021, 04:08:34 »
Кръчмарят Ричард Али-баба протестира срещу международното положение. Въпосният от известно време  мачка чаршафите на Деница Сачева. Лошо няма, ама надежда всяка за обективност тука оставете. Келнерче с претенци на здравен министър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #139 -: Юли 21, 2021, 08:04:43 »
Аз като казах, че това предлагаше Димитри Иванов, малко прехвърлих, прекалих де. Това си е труд. А ние едва си отваряхме очите и гълтахме всичко. Сега е лесно. Джиджи превежда всичко.
...........................
А помниш ли "Очите ми зелени, устата ми хубава", от Сароян май беше. Едва се сетих за името му.

Устата ми хубава, очите ми зелени - Селинджър :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #140 -: Юли 21, 2021, 08:07:47 »
Да, сбъркал съм. Чел съм Селинджъра. А как тогава се казваше книжката на Сароян, помниш ли? И той беше интересен, щом още му помня името.
........................
Селинджър не беше ли и специалист по ръжта?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #141 -: Юли 21, 2021, 08:11:34 »
Крайно време е да отида да нагледам този Оймякон - такъв наплив и борба да се намърдате там, че не зная какво да правя!

Ами караш ги поред като спазваш принципа FIFO :m1708:
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #142 -: Юли 21, 2021, 08:13:24 »
Да, сбъркал съм. Чел съм Селинджъра. А как тогава се казваше книжката на Сароян, помниш ли? И той беше интересен, щом още му помня името.
........................
Селинджър не беше ли и специалист по ръжта?

Човешка комедия?

Беше

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #143 -: Юли 21, 2021, 08:15:44 »
Еех, Боже, Боже!

… направи поне веднъж,
да вали „златна арда“
вместо дъжд …

O:-)
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #144 -: Юли 21, 2021, 08:18:54 »
Селинджър не беше ли и специалист по ръжта?

Човешка комедия?

Беше

Хм, не беше ли Робърт Бърнс специалиста по ръжта? Селинджър е доста след него :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #145 -: Юли 21, 2021, 08:23:55 »
Шегуваш се, Асол.
................
Всъщност оказа се, че Сароян е писал такава книжка. Но това, което беше издадено у нас, и което съм чел май беше "Нещо като нож, нещо като цвете, изобщо като нищо на света". Тогава кълвяхме на изчанчени заглавия, а и нямаше голям избор.
« Последна редакция: Юли 21, 2021, 08:39:00 от dabedabe »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #146 -: Юли 21, 2021, 08:26:29 »
"Спасителят в ръжта". Селинджър.
.....................
Бе вярно, че и Бърнс бил специалист по цъфналата ръж. Тоз стих не мой се забрави.
« Последна редакция: Юли 21, 2021, 08:41:28 от dabedabe »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #147 -: Юли 21, 2021, 08:40:27 »
"Спасителят в ръжта". Селинджър.

Gin a body meet a body
     Comin thro' the rye,
Gin a body kiss a body —
     Need a body cry.

ма неа ти обяснявам какодбърнс сестига доселинджър, неее  :t26157:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #148 -: Юли 21, 2021, 08:45:56 »
Бе случайно съм попрочел туй-онуй. Стегни се, не се изпускай.

Памфуций

  • Гост
Re: Кацариада
« Отговор #149 -: Юли 21, 2021, 10:16:53 »
Прави впечатление, че в челото на списъка - над 200 хиляди годишно, са предимно управители на частни болници, които в повечето случаи са и собственици. Значи може дори с ниските цени на клиничните пътеки една добре работеща и търсена от пациентите болница да изкарва добри пари, хем да е добре оборудвана и поддържана, хем да плаща добри заплати на персонала, хем да остават и много пари за собственика.


Ми не. Показва, че частните болници, в огромната им част, са профилирани и разчитат на добре платените пътеки.
Впрочем вчера Балтов , самият той вече уволнен, е уволнил двама от своите заместници, единият по финансовата част   :nuts:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #150 -: Юли 21, 2021, 10:31:48 »

Ми не. Показва, че частните болници, в огромната им част, са профилирани и разчитат на добре платените пътеки.
Това е от ясно по-ясно. Нискотарифните пътеки /не знам това словосъчетание какво общо има със здравето на човека, ама.../ са за общинските и държавните болници. Но не само това. Частните болници формират огромна част от приходите си от услуги, често нямащи нищо общо с лечението. Няма да сбъркаме, ако ги наречем  "хотелски".  При това, формирани сякаш става въпрос за петзведнен хотел...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #151 -: Юли 21, 2021, 10:35:29 »
Частните болници формират огромна част от приходите си от услуги, често нямащи нищо общо с лечението. Няма да сбъркаме, ако ги наречем  "хотелски".  При това, формирани сякаш става въпрос за петзведнен хотел...

Формират, защото им се позволява.
Въпрос на регулация.

Няа как да го правят под себестойност, но е добре да има некъв контрол върху горната граница на хотелската част.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #152 -: Юли 21, 2021, 10:42:10 »
Формират, защото им се позволява.
Въпрос на регулация.

Струва ми се, че държавата ни е обявила безгласна капитулация пред мафиите на нотариуси, прокурори и лекари.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #153 -: Юли 21, 2021, 10:57:14 »
Струва ми се, че държавата ни е обявила безгласна капитулация пред мафиите на нотариуси, прокурори и лекари.

Са, чак думи като мафия не бих използвал. Номерата минават, щото няа контрол и т.н.

Преди години в нотариална кантора:
- Добър ден, да ми заверите една декларация, че съм дарил 1,000 лв на Х да си я имам за архива. Струва 6 кинта заверката на подпис, нали?
- О, не. Удостоверяваният материален интерес е 1,000 кинта. Таксата ше е 36.
- Ма тва не е договор, а декларация, заверявате подпис, не удостоверявате материален интерес.
- Ми...не, то е по материалния интерес в декларацията (?!).
- Мерси, ходете да се евете.

Същото и във втора кантора.

В третата - никви грижи, 6 кинта  :0007:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #154 -: Юли 21, 2021, 11:05:34 »
Циганил си се за 30 лв. примерно. Пък се надуваш.
..........................
Аз веднъж се изръсих на службата по вписвания 50 лв., че не ми издържаха нервите.
..............................
 Бе тез наши избраници май пак ще излязат нефелни. Дано греша! Карат я като по ноти.
« Последна редакция: Юли 21, 2021, 11:38:08 от dabedabe »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #155 -: Юли 21, 2021, 13:24:00 »
Джиджи ни последва в  Торуханск и ми прецака каторгата

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #156 -: Юли 21, 2021, 13:51:38 »
няма проблем частната болница да предлага "хотелски услуги" и лукс на собствен риск и за собствена сметка.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #157 -: Юли 21, 2021, 13:53:15 »
Трябва се бяга от болнични хотели 5 звезди.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #158 -: Юли 21, 2021, 14:15:30 »
Стайков има вече верига санаториуми за рехабилитация.Да кажем - на ниво 4 звезди.Основен клиент му е руската здравна каса.НЗОК не може да си позволи услугите му.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #159 -: Юли 21, 2021, 15:14:58 »
Ами караш ги поред като спазваш принципа FIFO :m1708:
Да бе, да, да ми разръчкват екосистемата там! Ще ми стоплят вечния лед, ще ми извадят мамутите, ще ги клонират, после ще гоня из форума космати слончета! Не ми требе!  :tongue_:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #160 -: Юли 21, 2021, 15:34:52 »
Джиджи ни последва в  Торуханск и ми прецака каторгата

Да, ама ви уреди с "тройна" стая – за теб и за още двама като теб ...  :0007:

Въпреки че не съм съфсем сигурна, дали на стая за трима се казва "тройна" ...  (:)


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #161 -: Юли 21, 2021, 15:39:48 »
Quote (selected)
Цитат на: Bacho Кольо в Днес в 10:42:10

    Струва ми се, че държавата ни е обявила безгласна капитулация пред мафиите на нотариуси, прокурори и лекари.

Са, чак думи като мафия не бих използвал.

Аз пък бих.

Например, както я нарече – "здравната мафия" все още служебният министър Стойчо Кацаров във връзка с неговия случай в "Пирогов".

Тъй като на разказаното от него съм мноо по-склонна да вярвам, отколкото да не вярвам
, и аз не знам защо ...

А може би защото го гледах и слушах по ТВ интервю, в което говореше изключително убедително и уверено.

Поради което аз предпочитам да черпя информацията си от подобни интервюта, отколкото да я чета преразказана в нет-а. :cool-1084:

А пък и на теб не ти пожелавам да ти се случи "повторна простатектомия", за какъвто случай докладва д-р Христо Дамянов, информация за който съм постнала в темата "Коронавирус в България:

20.07.2021 г., 07.40 hrs., БНТ1, д-р Христо Дамянов /https://www.integramed.org/d-r-hristo-damyanov/:

Quote (selected)
Цитат
    През 2007 г. на 70-годишен мъж у нас е извършена радикална простатектомия /цялостно отстраняване на простатата!/.

    А през 2011 г. е извършена нова простатектомия.

Quote (selected)
Номерата минават, щото няа контрол и т.н.

Тук обаче ще се съглася изцяло с теб!!!

« Последна редакция: Юли 21, 2021, 16:05:55 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #162 -: Юли 21, 2021, 16:10:59 »
Щели били да почнат да махат простатите и на жените, чувам. Клинична магистрала някаква щели да откриват. Така е, трябва има грижа за човека. При тоз труден живот.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #163 -: Юли 21, 2021, 16:41:41 »
Quote (selected)
Тъй като на разказаното от него съм мноо по-склонна да вярвам, отколкото да не вярвам, и аз не знам защо ...
Джи, истината е винаги някъде посредата.Стойчо бил ли е болен от Ковид - бил е.
Отишъл ли е на контролен - отишъл е /и не, не е необходимо да го викат - има си дата, ако иска отива/.
Отишъл и му направили процедури, които може и да не са платени по каса, независимо, че май има право да е така - тук не съм сигурен/.
За да не плаща, приятелят му доц. Атанасов, съвсем колегиално и по човешки му е пуснал пътека, с което формално е сбъркал, това е нарушение. Макар че признавам и аз да бях и аз така щях да направя, щото закона е нефелен, то от ГРОБ какво друго!/
С което и двете страни са решили че всичко е пито-платено.
Но!
Сетне изведнъж Стойчо става министър и при ровене на касата в Пирогов му докладват че бил болен и лекуван от цироза!
Нормално Стойчо се самосезира и при 800 проверени случаи с 400 нарушения съвсем резонно отсича тъпата глава Балтова.
Вместо да си притраят, тъпите сестри, вероятно подръчквани от Балтов излизат на протест и пейзажа се оцветява в кафяви точки.
От цялата работа най сериозно е пострадал доц. Атанасов - един честен човек, професионалист, комуто и аз съм благодарен, щото ме е лекувал и мен. Но - твай нашта система - направи добро, за да ти го заврът.
Балтов да не се прави на света вода, няма такъв начин 50% от проверените хоспитализации да не са редовни и той да е в бяло. Ай сиктир - пълнил си е гушата, докато колегите му са спасявали животи - както са го правили винаги. Поне повечето.
Последно, примерче само, докато бях там с Ковид, три пъти ни разкарваха ена група напред назад до скенера /имаше един отделен за такива заразни като нас/, щото не работеше. Персонала едва ли не псуваше, че никой от "шефовете" не евава да им обръща внимание на сигналите. Това също са камъни в балтовата кошница.
Финално - където и да се разрови е все така - всичко у киреча, но верните калинчовци си мажат филиите от остатъците след отката към мутрювчетата.
В тази каша естествено малко могат да останат неоцветени в точки и те са предимно вън от държавни/общински структури.
Ше се опрайм, ама бавно, засега само най отгоре - отгоре насмогват. Дано да тръгне правителство, че да пуснат булдозерите.Иначе има да се влачим.
Само че има и оптимизъм малко - на хората съвсем им писна и пак може да излезат!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #164 -: Юли 21, 2021, 17:01:52 »
Аре стига стая дваж махната простата.

Може да е некомпетентност и/или зла умисъл, ма никой не може да го каже преди официална проверка. Нито дали първата и/или втората процедура не е наред.

Съфсем одделен момент е липсата наздравно досие фдостъпен формат, при който първата процедура би била навидно място за всеки лекар, който има достъп до него.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #165 -: Юли 21, 2021, 17:24:08 »
Музикална илюстрация от братски народ:
Доктора с учителями

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #166 -: Юли 21, 2021, 17:25:29 »
Quote (selected)
Съфсем одделен момент е липсата наздравно досие фдостъпен формат, при който първата процедура би била навидно място за всеки лекар, който има достъп до него.
Смяташ че дофтурите са загубили способността да четат на хартия?
Щото за да те приемат в болница, освен направление требе си носиш здравния картон. Тоя де е едно от малкото смислени задължения на ЖПто ти.
Там болничния прием и дори маловажни неща като издадени болнични са отразени.
 
Или сметаш че сичко требе е "електронно", та да подлежи на "хак"ване и неконтролируемо копиране.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #167 -: Юли 21, 2021, 17:28:19 »
Смъташ че дофтурите са загубили способността да четат на хартия?
Щото за да те приемат мболница, требе си носиш здравния картон. ТОя де е едно от малкото смиследи задължения на ЖПто ти.
Там болничния прием и дори маловажни неща като издадени болнични са отразени.
 
Или сметаш че сичко требе е "електронно", та да подлежи на "хак"ване и неконтролируемо копиране.

Да, смятам, че тряа да е електронно. Умрел е некой да хаква досието, нали ти имат сички изписани по нзок лекарства, за кво име повече?  :nuts:

Логично:
https://segabg.com/hot/category-zdrave/pirogov-i-kacarov-se-pomiriha-i-izviniha

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #168 -: Юли 21, 2021, 17:35:31 »
нали ти имат сички изписани по нзок лекарства, за кво име повече?
Ми например щото никой самоуважаващ се човек нема са занимава с простотии като "изписани по нзок лекарства", та да виси за подпис кат сопол пред ЖП-то.
Има и още. С неколко цъквания на мишката човек намира два че и четири пъти по евтин генеричен медикамент, вместо този дето изкат му пробутат мафиотите. Разбира са има и коректни доктори, ма са рядкост.
Е нъл дофтурите щаха кат в добрите седерунгелски времена да одат пред президентството. Кво е станало че клекнали?
« Последна редакция: Юли 21, 2021, 17:54:02 от 66 »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #169 -: Юли 21, 2021, 17:39:53 »
И друго - примерно правиш си частна здравна застраховка.
Тряа да декларираш съществуващи заболявания.
Решаваш да спестиш инфо за 2 кутии цигари дневно и за предишно лечение в болница по белодробен проблем.
Фаст форуърд и искаш зелена светлина за турския Джон Хопкинс, щото се налага, няа как вече.

Момент, викат застрахователите.
Вие хубу искате от нас да финансираме Джон Хопкинс за вас и ще го направим, ако се налага, ма я да фърлим един поглед на медицинската ви история и да видим дали няа някое предварително съществуващо заболяване.

И тука идва дребният шрифт - или с подписа си върху полицата си се съгласил, че даваш на застрахователите достъп до цялата медицинска информация за теб, която те могат съвсем законно да поискат от всяка болница, или е само опцията за наказателна отговорност, ако си декларирал нещо невярно.

С който досаден сценарий искам да кажа да не си мислиш, че информацията ти е чак толко поверителна, ако е само на хартия. Или че изобщо е.
Не е  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #170 -: Юли 21, 2021, 17:48:57 »
С който досаден сценарий искам да кажа да не си мислиш, че информацията ти е чак толко поверителна, ако е само на хартия. Или че изобщо е.
Не е 
Тва викам и аз. Странно ка дофтурите не са разбрали, че махат липсваща простата :smokin:
А ти направо Кацарианец. Долу-горе тва му беха доводите на тема - "цироза"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #171 -: Юли 21, 2021, 17:54:24 »
Тва викам и аз. Странно ка дофтурите не са разбрали, че махат липсваща простата :smokin:

Ако са лъгали - няа спасение.
Ма тва са заключения за проверката.
« Последна редакция: Юли 22, 2021, 10:48:54 от SgtTroy »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #172 -: Юли 21, 2021, 18:04:00 »
Умрел е некой да хаква досието,
Моето едва ли. МА ако некой извади информация недайсибоже за рядка и нелечима форма на рак от тва на Макарон, бая ще разтърси "петата република". А ако е от тва на Льо Пен ще обявят всенародни тържества по гейропа.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #173 -: Юли 21, 2021, 18:08:10 »
Да кажем, че много малко неща могат да останат поверителни в наши дни.

Метаданните се използват от десетилетия - не е толко важно кой, примерно, пие антибиотици, а колко антибиотици (замести с медикамент по интерес) се продават.

На индивидуално ниво е безинтересно, а на Макрон и подобни вероятно който тряа им има и подробен днк анализ ебаси  :smokin:

Тръгнахме от електронните медицински досиета. По-добре е да ги има. Рисковете от хакване са по-малки от ползите.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #174 -: Юли 21, 2021, 18:19:28 »
Моето едва ли. МА ако некой извади информация недайсибоже за рядка и нелечима форма на рак от тва на Макарон, бая ще разтърси "петата република". А ако е от тва на Льо Пен ще обявят всенародни тържества по гейропа.
Малко преди да почине Нанси Рейгън излезе информация, че е спинозна. После се оказа, че в някакво село до нея има пункт за тестване, където можеш да си декларираш данните вместо да показваш документи. Та някаква леля се беше назовала Нанси Рейгън. После се доказваше, че даже кръвната група не е същата, но сензацията остана.  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #175 -: Юли 21, 2021, 18:47:10 »
Джиджи- кат неандертал и един мамут ми стига- га Ной ги клонира, но апетита ти и триста спартанци няма да заситят-дори и на сянка при Термопили.Плюя си на петите присвил ушите
https://www.youtube.com/watch?v=dhmRGCzFnsw

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #176 -: Юли 21, 2021, 19:05:25 »
Електронните здравни досиета пречат на далаверата, т.е кражбите.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #177 -: Юли 21, 2021, 19:07:41 »
Както и електронното управление.
Те за туй у нас нямат бъдеще в "обозримо бъдеще".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #178 -: Юли 21, 2021, 19:19:27 »
Аре стига стая дваж махната простата.

Що?!? А ти не вярваш ли, както и некои останали тук, че това се е случило изобщо?! И то у нас?!?

Сега пък аз щи кажа колко съм доволна от факта, че съм си намерила едва ли не 100% достоверен начин за това – на кого да вярвам и на кого да не вярвам ...

Вземи например случая с дваж махната простата, при който съм се усъмнила 50%, дали не е станала някаква "техническа" грешка ...

Но кат' съм видяла двамата мастити доктори – Балтов и Костадин Ангелов /здравния министър!/ в ЖИПКАТА на Баце, всичките ми съмнения от рода на горните са се изпарили яко дим!!! 
:0007:

Твай ...  :lol:

« Последна редакция: Юли 21, 2021, 19:44:27 от Джиджи »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кацариада
« Отговор #179 -: Юли 21, 2021, 19:27:03 »
Вярно- потърпевшият се казва Балканджи Йово.