Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:34:55

Автор Тема: Лаптоп за ровене и бърборене в мрежата плюс тубата и филми  (Прочетена 3492 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Какви горе долу трябва да са му характеристиките минимум?
Аз имам едно НР, купено 2012 за 600 лв и използвано години до 18 часа на ден, веднъж само е почиствано хардуерно.
Няма да забравя, че тогава питах и Манрико ми даде най-смисления отговор - били едни и същи вече, да взема оня с по-голямата гаранция.
Та още си работи, вентилаторите нещо се скапват и се чудя да го нося ли за смяна, или да си търся нещо ново.
Това е двуядрено, с 2 рам май или 3, 500 Гб диск от старите, тежат му някои програми вече.
Тук във Франция мога да си намеря и по-евтин даже по промоции, ама няма бг клавиатура, пък съм си свикнала.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
има "лепенки" за клавишите.Сложи оше 2 gb ram(пожелателно ,но не и задължително) продухай вентилатора и го смажи с md 40 и с Линукс или уин7 си е пушка за нета.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Какви горе долу трябва да са му характеристиките минимум?

Аз имам едно НР, купено 2012 за 600 лв и използвано години до 18 часа на ден, веднъж само е почиствано хардуерно.

Няма да забравя, че тогава питах и Манрико ми даде най-смисления отговор - били едни и същи вече, да взема оня с по-голямата гаранция.

Та още си работи, вентилаторите нещо се скапват и се чудя да го нося ли за смяна, или да си търся нещо ново.

Това е двуядрено, с 2 рам май или 3, 500 Гб диск от старите, тежат му някои програми вече.

Тук във Франция мога да си намеря и по-евтин даже по промоции, ама няма бг клавиатура, пък съм си свикнала.

първото, което аз бих гледал е разделителната способност на дисплея -- минималното за мен е 1920х1080, особено ако стоиш по-дълго време пред него.

второто, което гледам е RAM паметта -- минимумът за мен е 8 GB, а всичките ми лаптопи в момента са на 16 GB. важно е, защото windows (а и не само той) искат все повече системни ресурси.

на трето място бих сложил гаранцията -- колкото повече, толкова повече.

процесорът и твърдия диск не са от голямо значение, тук Манрико е прав, така че взимаш каквото има, стига да не е от ранния мезозой. Например i5 със съответния процесор ще е напълно достатъчен за твоите нужди. също твърдия диск няма смисъл да е особено голям при положение, че има достатъчно решения за допълнителна външна памет. твърдия диск на лаптопа се използва за оперативни цели, за архивиране има други решения.

това е, което мога да кажа на прима виста по темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Чудя се какво да правя един HP със счупена панта на екрана. 3 Gb RAM, 300 Gb диск. Жал ми е да го хвърля. Дали някой сервиз би дал някой лев?

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Какви са тия лепенки за клавиши, сефте ги чувам? Уиндоусът ми е 8.1 профешънъл, преди няколко години човърках та му спрях обновленията, не помня причината, ама поне 4-5 години работи без обновления. Сега напоследък почнаха да бавят и леко забиват някои кракнати програми, примерно фотошоп от старите издания, офис пакетът, като отвори, бави и върти..

За 8 рам сега разбирам... а виж, твърдият диск така и не разбрах точно какво да го правя, старият ми е май HDD, пък съм чувала, че трябва вече SSD или нещо такова, ама тук не мога да се ориентирам, двоен ли ми трябва, външният къде се слага, на флашка ли и стърчи?
И тоя последният колко трябва да е минимум в такъв случай, де ще върти?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Съгласен съм с Кайзера, щото обичам минималистичните решения.
С 4гб ще е пушка. Аз още си карам с 2, ама на трети таб с клип от тубата увисвам.
Но пък не фейкбуча, а онуй кълве рам кат кьораво пиле патлиджан
А повече от 250 лв за лаптоп ми се се види кощуна.

Примерен лаптоп от оЛЖто

ПП @dabedabe ми смени му пантата и го закачи в оЛЖто, се едно 100 ще вземеш :)

ППП Аз пък си намерих един, дето може да разглобява лаптопи (не кат мен с теслата, а да може да се сглобят после) и понеже се е алкохолизирал от безделие ще се постарая да му намеря поне неколко клиента, подбивайки пазара на профитата. Довечера му е премиерата с вентилаторчето на един пич, неа да го дЕреме много, свестно момче е :))))
« Последна редакция: Юли 27, 2021, 11:53:49 от Banana Joe »
*********   ✹    *********


Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Тия лепенки за лаптоп стават ли, или само за отделена клавиатура?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
стават за всичко, то е буква върху прозрачно тиксо - лепиш и готово.

за нов лаптоп гледай да има tpm модул, че новия уиндоус 11 няма да иска да тръгва без него.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Лаптопа те ограничава.Взимай един по-голям таблет и си мобилна...

След време и лаптопите ще изчезнат, кат ония ламаринени кутии с кабеляци вътре дето стояха отстрани на бюрото ..

 :smokin:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
стават за всичко, то е буква върху прозрачно тиксо - лепиш и готово.
По-добре черни с бели букви върху тях. Така решаваш проблема с екзотичните подредби (скандинавски, немски, френски)

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Не че ти трябва уин 10 или 11за посочените цели.Седмицата е последната що-годе работеща, а ако си държиш на уиндоуският изглед- виж Zorin или Robolinux
Другият подгод- влизаш в махазина и питаш за "геймърска" машина.Ще получиш всичко в излишък (за около 1500-2000 евро)

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Лаптопа те ограничава.Взимай един по-голям таблет и си мобилна...

След време и лаптопите ще изчезнат, кат ония ламаринени кутии с кабеляци вътре дето стояха отстрани на бюрото ..

 :smokin:
Ламаринените кутии вече ги вградиха в мониторите и се получи нещо доста добро.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Имам таблет, ама си искам да седна на масата и с мишка да си го чопкам, а смесицата таблет лаптоп е с по-малък екран и малко твърд диск, което май се оказва не чак такъв проблем, ама екран искам голям.
Освен това не ми се дават много пари, колкото по-тънко, толкова по-добре.
7-цата не ѝ ли спряха обновяванията?
На лаптопите трябва ли да гледам се пак клавиатурата или може да се променя, че не ми се човърка да видя? В смисъл софтуерно да се променя подредбата, независимо какъв лаптоп си взема и после да му налепя стикерите? Като при таблет и телефон?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
И защо някой ще поиска да си инсталира трикратно по-голям и двукратно по тромав винбоз.
Да могат да го следят по удобно и по-пълно?

 
От виста та до вин 10 стремежа беше да се направи системата по компактна и по лека.
Това беша обусловено от идеята да може да се пренася и на по-мобилни устройства.
Сега това отпада.
Най-вероятно ще имаме тромаво и бъгаво чудовище.
вин 7 има смисъл ако постоянното следене на 10 ви дразни.
Аз съм на 7 вариант преди средата на 2015 и не мисля да го сменям.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Ся, аз кат естет, ако ще гледам филм никога не бих гледал на лаптоп.Минимум плазма 40 инча.Флашка и резолюция 1080 и съраунд шест канален звук...

Лаптопа засега има предимство ако го ползваш за РАБОТА.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Какви са тия лепенки за клавиши, сефте ги чувам? Уиндоусът ми е 8.1 профешънъл, преди няколко години човърках та му спрях обновленията, не помня причината, ама поне 4-5 години работи без обновления. Сега напоследък почнаха да бавят и леко забиват някои кракнати програми, примерно фотошоп от старите издания, офис пакетът, като отвори, бави и върти..

Рано или късно ще спре да работи. МMicrosoft, sir както се казваше в онзи виц.

А лепенките се лепят върху клавишите, затова трябва да са непрозрачни :)

За 8 рам сега разбирам... а виж, твърдият диск така и не разбрах точно какво да го правя, старият ми е май HDD, пък съм чувала, че трябва вече SSD или нещо такова, ама тук не мога да се ориентирам, двоен ли ми трябва, външният къде се слага, на флашка ли и стърчи?

И тоя последният колко трябва да е минимум в такъв случай, де ще върти?

За SSD диск -- не повече от 512 gb. Външните дискове имат USB кабел и съответно се пъхат в USB порт на компютъра. И се ползва само при нужда, не стои постоянно включен.

the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Ся, то и работа на 15 инча TN монитор си е мъка.
 
А за избора.
Тов което два фира при един лаптоп е клавиатурата или ако е по-висок клас батерията.
Освен това времето за работа е критичен показател.
А никога батерия независимо за какви, кола телефон лаптоп, независимо от претенциите за "оригиналност" дори не се доближава до оригиналната.
 
За щастие AMD лансира райзени от U серията. четири+ ядра, прилична графика и под 20 вата TDP.
Това е лаптопа за мен с прилична батерия и що годе читав дисплей. Щото с добри дисплеи са много ама много скъпи.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
затова се зима ефтинджос лаптопа, а му купуваш нова 9клеткова за 100 кинта и всичко си идва на място.
отделно е добре да се изчисти вентилатора.
ссдита - малки, само за ОСа, другото - на обикновен хард.
и ако 7иците са прекратили с ъпдейтите още по-добре - няма да ти се налага да ги спираш сама
*********   ✹    *********

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
кво ти пука за обновления като си ги спряла?Щракваш ляв бутон върху клавиатурата в лентата със задачи, избираш language preferences, от изкачащият прозорец add language, избираш български и типа клавиатура.Явно ползваш БДС, щото за фонетична повечето букви съвпадат с латинските, а изключенията се помнят,после лепиш.Друг вариант е-вземаш външна, така и така казваш че ползваш външна мишка(безжична клавиатура с мишка на лоджитех е около 40 кинта.но става и с обикновена)Ако не ти стигат портовете USB-ръгаш един усб хъб за няколко лева(при лаптопите, особено старите, често не стигат)-така включваш и телефона или таблета,принтер,външни тонколони...
https://www.emag.bg/razklonitel-hyb-usb-4-porta-1m-04951/pd/DP7FW0MBM/
а за още десетина лева-връзваш лаптопа към телевизора и получаваш наистина голям екран.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Пантата заяде във времето и откърти от пластмасовата рамка на екрана. Опитах се, но не успях да разглобя напълно всичко, макар да се имам за опитен. Исках да чуя и вашето мнение. Ще го харижа, няма да се циганя за 50 лв.
......................
Скоро клавиатурите (като хардуер) ще да изчезнат хептен. Само главоболия създават.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
размени го за каса бира, да не е съвсем зян
 :t0328:
*********   ✹    *********

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
А лепенките се лепят върху клавишите, затова трябва да са непрозрачни

ако искаш да виждаш и латинските букви баш прозрачни трябва да са.

а уиндоуса /7, 8, етц/ можеш да си го ползваш докато не изпуши нещо по хардуера, вземеш нов и съответно няма драйвер.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
ако искаш да виждаш и латинските букви баш прозрачни трябва да са.

лепенките не са само с българските букви на тях :)
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Бе те да почерпят една бира на крак поне. За жеста, не че съм я докарал дотам.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
иначе мен никой не мож ме отказа от десктоп машина - сепак друго си е 8ядрен и7 на 5 гига, рам колкото си искаш /от 32-та гига засега половината е винаги свободна/ и два монитора- 27 и 24 инчов. това ми е хоум офиса.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
иначе мен никой не мож ме отказа от десктоп машина - сепак друго си е 8ядрен и7 на 5 гига, рам колкото си искаш /от 32-та гига засега половината е винаги свободна/ и два монитора- 27 и 24 инчов. това ми е хоум офиса.

Така е, ама това вече излиза извън темата.

Само предпочитам мониторите да са еднакви.
the lamers club honourable member …

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
не съм я пробвал- но звучи обещаващо.Ще е идеална за стар лаптоп

https://martine-os.martinet.pl/english/
Принца го остави-с това си вади хляба.Ако не играеш нови игри, при все че ползваш кракнати стари версии на програми- за какво ти е супер-дупер машина?Ако намеря А20 про -последният модел на IBM - в магнезиев корпус, с 512 мб видео-не шерната , ще си го взема.Беше неунищожаем.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Като не ви се лепят лепенки - има и отделни клавиатури. Даже и безжични комбинирани с мишка. Заемат един USB порт. HDMI до големия телевизор и всичко заспива на 6 без коз.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
лепенките не са само с българските букви на тях

значи не вършат работа. във франция е разпространен азерти стандарта. трябва прозрачни, само с кирилица. навремето имаше такива в офис1.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
а, има и друг начин - вземаш бял лак и внимателно изписваш кирилските букви. трябва да имаш некви художествени наклонности обаче.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Само хардчето и рама са си каса бира, дървенията около тех - халал :)

*********   ✹    *********

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
значи не вършат работа. във франция е разпространен азерти стандарта. трябва прозрачни, само с кирилица. навремето имаше такива в офис1.
Voila.
https://www.jarcomputers.com/Bukvi-za-klaviatura-Kirilizaciya_prod_KMACDFKBD17022.html?gclid=Cj0KCQjw3f6HBhDHARIsAD_i3D8klGSablEI6aWaOkeDC82HOn8yIe67wcMjfwEvuYFARS9OmrqeDRgaAq5wEALw_wcB

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
е за това питах, тоя азерти, куерти и прочее, те могат ли да се сменят софтуерно в лаптопа и после да си налепя буквите според както съм им свикнала? Взимам си френски, ако си намеря, сменям си стандарта в настройките и после си лепя буквичките латиница с кирилица
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Принца го остави-с това си вади хляба.Ако не играеш нови игри, при все че ползваш кракнати стари версии на програми- за какво ти е супер-дупер машина?Ако намеря А20 про -последният модел на IBM - в магнезиев корпус, с 512 мб видео-не шерната , ще си го взема.Беше неунищожаем.

Именно защото с това си вадя хляба, казвам че вашите съвети са неприложими към Kaily -- тя няма нито опита, нито желанието да се занимава с екстравагантни дистрибуции на linux.

linux ще и свърши чудесна работа, ако дистрибуцията е LTS, има кой да и я инсталира и настрои и програмите в нея и вършат работа и тя е съгласна да си смени навиците за работа.

Ако е решила да си вземе нов лаптоп, това са според мен нещата, с които трябва да се съобразява. Дали ще го направи е нейна работа.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
е за това питах, тоя азерти, куерти и прочее, те могат ли да се сменят софтуерно в лаптопа и после да си налепя буквите според както съм им свикнала? Взимам си френски, ако си намеря, сменям си стандарта в настройките и после си лепя буквичките латиница с кирилица

Могат -- когато избереш езика, на който искаш да пишеш.

english -- qwerty подредба

french or german -- azerty подредба

bulgarian -- БДС, фонетична традиционна, фонетична нова и с латински букви :)
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Ако намеря А20 про - последният модел на IBM - в магнезиев корпус, с 512 мб видео - не шерната, ще си го взема. Беше неунищожаем.

И ще го държиш в къщи, във витрина?

Ще му покажеш ли TT данните, защото това наистина е забавно: https://www.youtube.com/watch?v=pmTZJFybtdA :smokin:

И не ме разбирай погрешно -- фен съм на thinkpad серията и ползвам само такива, но тази машина наистина е само за колекционери.
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Впрочем, НР то го смуча с прахосмукачка по решетките и се оправя и досега сигурно 100 пъти съм го смукала. С останалите марки пак ли е така да става с прахосмукачка?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Впрочем, НР то го смуча с прахосмукачка по решетките и се оправя и досега сигурно 100 пъти съм го смукала. С останалите марки пак ли е така да става с прахосмукачка?
То принципно тая техника се духа (на балкона), а не се смуче, но щом така си решила...

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Да знам, ама 9 години го смуча и нищо му няма. Преди като почне да загрява, го осмуча и кара с месеци. Ама последнитедва месеца по-прашно ли е, де се преместихме, на два пъти при включване дава за вентилаторите на черен екран, аз го осмуча и си продължи да работи. Та мисълта ми е, незнам що се продухва, а не се осмуква, ама при мен 9 години работи смученето. Може да е само при НР знам ли.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Могат -- когато избереш езика, на който искаш да пишеш.

english -- qwerty подредба

french or german -- azerty подредба

bulgarian -- БДС, фонетична традиционна, фонетична нова и с латински букви :)

малка поправка - в дойчланд е qwertz. z и y са разменени, има разни умлаути тук-там, активно се ползва десния alt /примерно за квадратни и фигурни скоби/, и т.н.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Кайли, моят опит е само и единствено с Thinkpad. Изобщо не мога да си представя, че ще го сменя с друга марка. За последните повече от 10 години - само тинкпад (Т60, Т530, с линукс). Железни машини!  :thup:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Да знам, ама 9 години го смуча и нищо му няма. Преди като почне да загрява, го осмуча и кара с месеци. Ама последнитедва месеца по-прашно ли е, де се преместихме, на два пъти при включване дава за вентилаторите на черен екран, аз го осмуча и си продължи да работи. Та мисълта ми е, незнам що се продухва, а не се осмуква, ама при мен 9 години работи смученето. Може да е само при НР знам ли.
Защото можеш по-лесно да регулираш въздушната струя като посока и сила. Това е ако го огваряш. Ако чистиш само вентилационните отвори, прахосмученето е по-добрия вариант, като смучеш не там откъдето излиза (духа) топлият въздух, а там откъдето влиза.Въобще трябва да се действа нежно и внимателно.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Значи, купих си таблет, щото старият сдаде багажа след три години. Китайски, като всичко останало, фирмата прилично продава в Амазон, средна оценка 4, на мен ми трябва основно да си опъвам гърба в леглото с него.
Имам два въпроса.
1. Има зелена лепенка на екрана, нямам идея за какво служи и това значи ли, че вече има протектор, или трябва да слагам протектора, който е в комплекта. Ще пусна снимка в следващ пост.
2. Калъфката му много точно му приляга, обаче е хлъзгава и малко неустойчива и се опасявам, че ще го изпусна един хубав ден. Има ли начин нещо да залепя върху нея, противохлъзгащо се? Пробвах да търся в нета калъф за тая точно марка, естествено неуспешно. Снимки в следващия пост.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Yestel x2
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Yestel x2
1. Хващаш „зеленото,“ дърпаш и „обелваш“ фолиото. Това е защитно фолио, което предпазва дисплея при транспорт. Не за използване.
2. Ако няаш опит в слагането на протектори, иди в някой GSM сервиз и ги помоли да го залепят. Там имат опит.
3. Честито и да си го ползваш със здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Колко инча е тва? Виж тук:


https://www.jmt.bg/aksesoari-za-tableti.html

Имат и нещо кат магазин.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
1. Хващаш „зеленото,“ дърпаш и „обелваш“ фолиото. Това е защитно фолио, което предпазва дисплея при транспорт. Не за използване.
2. Ако няаш опит в слагането на протектори, иди в някой GSM сервиз и ги помоли да го залепят. Там имат опит.
3. Честито и да си го ползваш със здраве!
Аз вече няколко дена го ползвам без проблем, като е защитно фолио, не го ли пази екрана и що трябва друго? Тук ще ми смъкнат кожата да залепят новото...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
В смисъл, като е защитно фолио при транспорт, с какво се различава от другото?
И мерси.

Дозирис, не съм в БГ. Не знам що са то направили толкова хлъзгаво.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Помощ!
Рових из таблета и плъзнах плъзгача на брайтнес до края, вследствие на което таблетът стана тъмен и вече не мога и да го отворя някак си и да плъзна брайтнеста обратно.
Сигурно има програма да се вижда таблет от компютър, какво да правя?
scrcpy пробвах това, ама не работи с компа ми
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Доста е неясно какво си направила.Защо просто не го рестартираш ? Задръж power бутона над десет секунди или повече докато се рестартира....

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Аз вече няколко дена го ползвам без проблем, като е защитно фолио, не го ли пази екрана и що трябва друго? Тук ще ми смъкнат кожата да залепят новото...

Защото, когато се зацапа и тръгнещ да го почистваш, фолиото ще си падне само, за разлика от това, което си е предназначено за тази цел.

Това първо. Второ. В Тубата Ти има филмчета за това как се лепи защитно фолио на смартфон, таблет и т.н. Но е пипкава работа и трябва да се работи много прецизно. Залепиш ли го веднъж, няма отлепяне без да го повредиш.

The choice is yours!
« Последна редакция: Октомври 17, 2021, 19:35:47 от Shabaan_bin_Robert »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Добре, ще държа това, докато се зацапа.

Инсталирх разни програми, неработещи, накрая намерих едно момче със същия проблем, което се беше оправило, като светеше с фенерче под 45 градуса и то се виждало по нещо, колкото да го оправи.
На мен ми щукна и отидох в банята, там се оказа, че съвсеем слабо се вижда по нещо, та успях да увелича.
И с рестарт, и на сейф мод не работеше, щото това са настройки по светлината.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Едновременно натискане на power и volume бутона гледам, че се твърди, че връща "фабрични настройки" каквото и да значи.

Моя смартфон веднъж беше почернял.Натисках power към минута близо и тръгна.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
натисках, без ефект, какво ли не натисках, даже една дупка има с игла за рисет, и там бърках.
Като отидох на тъмно и го осветлих, настройките си бяха, каквито аз съм му задала, и данните ми си бяха там
Андроид 10 версия.
Старият беше 8, ама от алиекспрес, и на него не ставаше с бутони, каквото и да опитам, не знам що
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.