Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:37:00

Автор Тема: ИЗМАМАТА .....  (Прочетена 10769 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #60 -: Октомври 17, 2021, 23:31:40 »
ЗА да "мръдне" нивото на океана требе се стопи антарктида.
Е тея дни отчетоха абсолютен рекорд по ниска температура на полюса, южния, към -70 градуса. Тва тая година.
 „

Фпрочем има недвусмислени доказателства, че нивото на океана е спаднало, когато се е появил континент на полюса и нема връзка с атмосфера и въгледвуокис.


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #61 -: Октомври 17, 2021, 23:40:06 »
дефинирай "мръдне".
1 метър мръдване ли е, щото тва ше стане фрамките на 30-40  години.

Quote (selected)
Фпрочем има недвусмислени доказателства, че нивото на океана е спаднало, когато се е появил континент на полюса и нема връзка с атмосфера и въгледвуокис.

на кой полюс? Източния или западния?
И къде се помещават теа доказателства, на некви папируси ли? Щото данните за съдържанието на разни газове фатмосферата са ф леда.
Антарктическия лед, оня дето преди тва е бил вода и нейното ниво спорет тебе е било по-ниско од сегашното, сериозно може ли един път поне да не си чак такъф буратино?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #62 -: Октомври 17, 2021, 23:41:45 »
Океаните поглъщат въглеродния двуокис, сухоземните растения не играят толкова съществена роля.
Пък и е само въпрос на време да преминем от открито към закрито земеделие.
Преимуществата са огромни.
Доматите на открито дават средно 5-6 килограма от квадратен метър, на закрито са достигнали добив от почти 150 килограма от квадратен метър.
Отделно, че не се разпиляват торовете в почвата, а се използват напълно.
Същото се отнася и за водата.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #63 -: Октомври 17, 2021, 23:52:38 »
Едно е сигурно нивото на Черно море преди 3000-4000 години е било доста по-ниско.
Поне половината от територията на антични градове по черноморието сега са под вода.
А по онова време човечеството стриктно се е придържало към зелената сделка.
Тоест, никакви изкопаеми горива в промишлени количества.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #64 -: Октомври 18, 2021, 00:35:59 »
Едно е сигурно нивото на Черно море преди 3000-4000 години е било доста по-ниско.
Поне половината от територията на антични градове по черноморието сега са под вода.
А по онова време човечеството стриктно се е придържало към зелената сделка.
Тоест, никакви изкопаеми горива в промишлени количества.
 :cool-1084:
Тва некво възражение ли треа да претставлява?
Щото од думите ти излиза, че за разлика од тогава нивото на водата се вдига, а човечеството вади фосилни горива ф индустриални количества.

Да, точно така.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #65 -: Октомври 18, 2021, 01:46:13 »
Тва некво възражение ли треа да претставлява?
Щото од думите ти излиза, че за разлика од тогава нивото на водата се вдига, а човечеството вади фосилни горива ф индустриални количества.

Да, точно така.
Нивото се е вдигнало доста време преди да започнем горим нещо друго, освен дърва и фъшкии.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #66 -: Октомври 18, 2021, 05:31:57 »
Доматите на открито дават средно 5-6 килограма от квадратен метър, на закрито са достигнали добив от почти 150 килограма от квадратен метър.
Отделно, че не се разпиляват торовете в почвата, а се използват напълно.
Може и да дават, ама не са вкусни!

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #67 -: Октомври 18, 2021, 08:13:09 »
ЗА да "мръдне" нивото на океана требе се стопи антарктида.
Е тея дни отчетоха абсолютен рекорд по ниска температура на полюса, южния, към -70 градуса. Тва тая година.
 „

Фпрочем има недвусмислени доказателства, че нивото на океана е спаднало, когато се е появил континент на полюса и нема връзка с атмосфера и въгледвуокис.

И какво - трябва да се надяваме нов континент да се "появи" на северния, може би? Това "появяване" как си го представяш - ex nihil, че да няма връзка с армосфера и въглероден двуокис.

Това, че инцидентно е отбелязана рекордно ниска температура, нищо не означава.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #68 -: Октомври 18, 2021, 10:41:26 »
Нивото се е вдигнало доста време преди да започнем горим нещо друго, освен дърва и фъшкии.
 :cool-1084:
спорет мен треа спешно да си преговориш хидрометеорологичните спрафки за периода одпреди 5-6-7 хиляди години ф Европа.
Щото по тва време върви ено топене на ледове и разни масивни свлачища и получилата се од теа процеси водна и кална маса потапя населения с човеци участък между сегашно ЮКей, сегашни Белгия и Холандия и сегашни Дания и Норвегия, известен като Догърланд. Освен тва маса вода се стича фбезотточното езеро, извесно фмомента като Ч.Море по обичайните канали, извесни фмомента като Дунаф, Днепър и Днестър.

Също така баш фтоа период гръчки колонии фбаш тва море не е имало, по причина на тва, че гърците още на са били пристигнали ф тва, което фмомента иаме като Гърция. Точно кво и точно кога е отворило преливника на Босфора е интересен въпрос, който нема пряко одношение към макроклиматичната картина за периода.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #69 -: Октомври 18, 2021, 11:26:49 »
И какво - трябва да се надяваме нов континент да се "появи" на северния, може би? Това "появяване" как си го представяш - ex nihil, че да няма връзка с армосфера и въглероден двуокис.

Това, че инцидентно е отбелязана рекордно ниска температура, нищо не означава.

Сигурно некой се е спънал в термометъра  :crying_with_laughter-3302:

Между другото, ти как разбра, че е "инцидентно"? Звездите ли пак нашепват?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #70 -: Октомври 18, 2021, 11:32:03 »
фслучая, "инцидентно" означава "one off" - куриозно стечение на моментни опстоятелства фточката на мерене, немащо одношение към трайния тренд.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #71 -: Октомври 18, 2021, 12:13:52 »
фслучая, "инцидентно" означава "one off" - куриозно стечение на моментни опстоятелства фточката на мерене, немащо одношение към трайния тренд.

Куриозно стечение  :crying_with_laughter-3302: Големи сте, признавам ви го. Само не видех доказателствата за тоя булшит.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #72 -: Октомври 18, 2021, 14:14:52 »
Куриозно стечение  :crying_with_laughter-3302: Големи сте, признавам ви го. Само не видех доказателствата за тоя булшит.

Уфффф...

РЕЧНИК НА БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК
инцидентно

ИНЦИДЀНТНО. Книж. Нареч. от инцидентен (в 1 знач.); случайно, непредвидено. Известна искра от вяра в човека, е борческите му възможности запалва съзнанието на автора в разказа „На котва“, . . Главният герой тук е интелигент. . Но покрай него, макар инцидентно. . , се споменава и друг герой. Г. Цанев, СИБЛ 262. — Умее, песоглавецът му, дяволски умее! И знае точно кога да се намъкне инцидентно или служебно при началството. Тарас, СГ, 121. Имената на Ибсен, Гогол, Шилер, Молиер, които рядко се споменават, са инцидентно попаднали и в театралния афиш. Ст. Грудев, АБ, 58.

1 знач. на инцидентен:

РЕЧНИК НА БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК
инцидентен

ИНЦИДЀНТЕН, -тна, -тно, мн. -тни, прил. 1. Книж. Който става рядко, несистемно, случайно; епизодичен. Тук не дадохме място на някои публицистични и критични статии и бележки на Б. Ш., вече печатани някъде или оставени в ръкопис. Това се наложи преди всичко поради факта, че някои от тях носят твърде временен и инцидентен характер. Б. Шивачев, Съч. I, 184. Трябва да се прави разлика между граничещата с алкохолизъм и никотинизъм злоупотреба с алкохола и тютюна и периодичното, инцидентно вземане на тези отрови. М. Василев и др., ВБ, 19.

Научи българския език, неграмотнико!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #73 -: Октомври 18, 2021, 14:44:03 »
Между другото, ти как разбра, че е "инцидентно"? Звездите ли пак нашепват?  :crying_with_laughter-3302:

А?

 :crying_with_laughter-3302:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #74 -: Октомври 18, 2021, 15:15:54 »

ето как☝️

Quote (selected)
Tweet
Zack Labe
@ZLabe
All latitude bands, except for Antarctica, observed above average temperatures over the last three months.

[Plot shows average June to August 2021 zonal-mean surface air temperature anomalies, where latitude = x-axis (not scaled by distance). Data from
@NASAGISS
 (GISTEMPv4)]

https://twitter.com/ZLabe/status/1440302300560457740

не се плаши, виш туитъра на тоа учен, фнего има доста фпечатляващи графики.
https://twitter.com/ZLabe

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #75 -: Октомври 18, 2021, 15:19:43 »
още подробности за колегата д'Озирис:
👇
https://www.washingtonpost.com/weather/2021/10/01/south-pole-coldest-winter-record/

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #76 -: Октомври 18, 2021, 15:23:26 »
Ма ти на Бонго адвокат ли се явяваш? Щот аз питах как ТОЙ разбра, че е "инцидентно". Да не би и с него да си менкате гащите, както със сър Джанта?  :crying_with_laughter-3302:

Гледам картинката и никъде не виждам да пише нищо за никви инциденти. Ма било "само" в Антарктида. Ми само в Антарктида е, тва не го прави инцидент по никъв начин.

Quote (selected)
куриозно стечение на моментни опстоятелства фточката на мерене, немащо одношение към трайния тренд.

Къв е "трайният тренд" за Антарктида?



A? A?  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #77 -: Октомври 18, 2021, 15:24:39 »
Назобили сте се с мейнстрийм глупости до козирките.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #78 -: Октомври 18, 2021, 15:32:10 »
Ма ти на Бонго адвокат ли се явяваш? Щот аз питах как ТОЙ разбра, че е "инцидентно". Да не би и с него да си менкате гащите, както със сър Джанта?  :crying_with_laughter-3302:

Гледам картинката и никъде не виждам да пише нищо за никви инциденти. Ма било "само" в Антарктида. Ми само в Антарктида е, тва не го прави инцидент по никъв начин.

Къв е "трайният тренд" за Антарктида?



A? A?  :smokin:
таа оранжева черта ф горния десен ъгъл, къде излиза извън полето на графиката...виждаш ли я?

Тва е трайният тренд. Сигурно е ноо засрамително да ми подаваш такива топки, а?
А?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #79 -: Октомври 18, 2021, 15:33:14 »
Баце, температурата е отдолу. Сложи очилата.  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #80 -: Октомври 18, 2021, 15:38:01 »
да, да виждаш сурване на линията надоле?
щотоас не.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #81 -: Октомври 18, 2021, 15:41:29 »
да, да виждаш сурване на линията надоле?
щотоас не.

Ще видиш след неколко хиляди години. Щот тва е "трайният тренд", а не квото на теб ти се иска. Та ти даже не можеш да предвидиш колко човека ще живеят на тая планета след 1000 години, ако въобще живеят некви.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #82 -: Октомври 18, 2021, 15:47:53 »
Ще видиш след неколко хиляди години. Щот тва е "трайният тренд", а не квото на теб ти се иска.

на мен ми се иска да не е така, ала уви, тва е положението. Говоря за климатичното положение, фкоето се намира целокупното човечество, а не за твоето положение на индивид, който одрича съществуващите данни на базата на несъстояли се бъдещи ивенти.

Как наричаме такива индивиди? Главно с разни пейоративни определения, непотходящи за артикулиране ф смесена компания.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #83 -: Октомври 18, 2021, 15:49:37 »
Изключително нагъл си. Не аз, а ти отричаш фактите. Картинката горе го доказва. А ти само дрънкаш. Ае... не ми се занимава повече с теб.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #84 -: Октомври 18, 2021, 16:01:51 »
картинкИТЕ одчетливо демонстрират въсходящ тренд както ф съдържанието на СО2, така и ф температурно одношение.

Само ноо...специален човек, незапознат с конвенциите въф  визуализцията на категорийте "нагоре" и "надолу" би се объркал од данните на картинките.

.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #85 -: Октомври 18, 2021, 16:29:50 »
Изключително нагъл си. Не аз, а ти отричаш фактите. Картинката горе го доказва. А ти само дрънкаш. Ае... не ми се занимава повече с теб.

Или си сляп или пълен гьонсурат. Впрочем да ти прави впечатление и съвпадението на повишаването и на двата показателя?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #86 -: Октомври 18, 2021, 16:31:14 »
Рекидж, понижена температур в антарктика значи само едно.
Че основната "страшка" на затоплистите, као щело се дигне нивото на океаните е измама. Крупна измама  :smokin:
 
Според мен ако нивото на въгледвуокиса остане на тва ниво или леко се дигне, че има ползи за некои държави, Тея в Серевна африка, руснаците... и България е между тех и САЩ също.
И че е неблагоприятно за държанвите в западната част на Европа. Там температурите може да паднат, както и валежите.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #87 -: Октомври 18, 2021, 16:35:18 »
Според мен ако нивото на въгледвуокиса остане на тва ниво или леко се дигне, че има ползи за некои държави, Тея в Серевна африка, руснаците... и България е между тех и САЩ също.
И че е неблагоприятно за държанвите в западната част на Европа. Там температурите може да паднат, както и валежите.


Каква точно полза  ще извлече България, освен евентуално ако морето залее Варна? И как в Сев. Африка, като сменят субтропическия климат с тропически , че и всички са крайморски страни, ще са на далавера?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #88 -: Октомври 18, 2021, 16:38:14 »
Рекидж, понижена температур в антарктика значи само едно.
Че основната "страшка" на затоплистите, као щело се дигне нивото на океаните е измама. Крупна измама  :smokin:
 
Според мен ако нивото на въгледвуокиса остане на тва ниво или леко се дигне, че има ползи за некои държави, Тея в Серевна африка, руснаците... и България е между тех и САЩ също.
И че е неблагоприятно за държанвите в западната част на Европа. Там температурите може да паднат, както и валежите.
ти по-добре си отваряй очите на четри за континента, къде ше се издигне од полюса и ше ни спаси като един дедо Иван.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #89 -: Октомври 18, 2021, 16:38:56 »
Малко по-топло, особено зимата. Доста повече валежи. Това за България

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #90 -: Октомври 18, 2021, 16:41:33 »
Или си сляп или пълен гьонсурат. Впрочем да ти прави впечатление и съвпадението на повишаването и на двата показателя?

Или па ти си сляп, или тъп? Нали виждаш, че във времена, когато хората изобщо не са имали къвто и да било принос към промяната на климата, кривата пак е ту нагоре, ту надолу. Какво те кара да мислиш, че сега е различно? След възхода следва спад. Та... гьонсурат определено не съм аз. Вие сте. Ма на мен вече взе да ми писва. Борете се със затоплянето, борете се за правата на гейовете... борете се за квото щете. Аз не ви познавам и не искам да имам нищо общо с вас. 

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #91 -: Октомври 18, 2021, 16:43:57 »
ти по-добре си отваряй очите на четри за континента, къде ше се издигне од полюса и ше ни спаси като един дедо Иван.

То, ако недай Боже, се "появи" нов континент, още по-зле. 

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #92 -: Октомври 18, 2021, 16:45:13 »
Малко по-топло, особено зимата. Доста повече валежи. Това за България

Верно? Тези валежи следват от какво - от сравнение на климата с Анадола и Гърция, може би?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #93 -: Октомври 18, 2021, 16:46:26 »
Според мен ако нивото на въгледвуокиса остане на тва ниво или леко се дигне

Kое ниво на СО2? 0.04% в атмосферата ли? Това е убийствено затопляне. Представям си ако стане 0.06% каква катастрофа ще настане. И кво става, не мога да разбера.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #94 -: Октомври 18, 2021, 16:47:19 »
Мен ми праи впечатление, че от 400 000 години насам графиката има почти един и същ "ритъм", но това не бива да спира гретатумбенето - ако не се издушат пингвините, най-вероятно ще замръзнат. Или пък ще се издавят в стопилия се лед. А ако се стопи много рязко, може да се пребият, щот отдолу е камъняк - така вика Пимпирев.
*********   ✹    *********

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #95 -: Октомври 18, 2021, 16:50:29 »
Или па ти си сляп, или тъп? Нали виждаш, че във времена, когато хората изобщо не са имали къвто и да било принос към промяната на климата, кривата пак е ту нагоре, ту надолу. Какво те кара да мислиш, че сега е различно? След възхода следва спад. Та... гьонсурат определено не съм аз. Вие сте. Ма на мен вече взе да ми писва. Борете се със затоплянето, борете се за правата на гейовете... борете се за квото щете. Аз не ви познавам и не искам да имам нищо общо с вас.

Отделят ли хората + техната култура възглероден двукис или да? Показва ли твоята картинка съвпадение на повишаване на въгл. двуокис и затопляне или да?
Т.е. СЕГА хората влияят ли климата или да?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #96 -: Октомври 18, 2021, 16:53:29 »
Отделят ли хората + техната култура възглероден двукис или да? Показва ли твоята картинка съвпадение на повишаване на въгл. двуокис и затопляне или да?
Т.е. СЕГА хората влияят ли климата или да?

След възхода следва ли спад, или да? А? А?

Какво те карта да мислиш, че сега няма да последва същото? А? А?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #97 -: Октомври 18, 2021, 16:59:19 »
След възхода следва ли спад, или да? А? А?

Следва. Исторически е имало периоди с огромно количество СО2 и изобщо е нямало хора, а растенията са били огромни и са покривали цялата земя. Тогава какво? Следователно човешката дейност не е фактор. Дори и да ускорява нещо, то ускорява неизбежното. Със или без хора.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #98 -: Октомври 18, 2021, 16:59:53 »
Според мен ако нивото на въгледвуокиса остане на тва ниво или леко се дигне

Kое ниво на СО2? 0.04% в атмосферата ли? Това е убийствено затопляне. Представям си ако стане 0.06% каква катастрофа ще настане. И кво става, не мога да разбера.
Нищо "убийствено" няма ако въгледвуокиса се вдигне с 30%. Твърдят че се е вдигнал с 200% поради промишлената революция.
Апропо в периода на най-интензивно развитие на растения на земята и бил с 2000% по висок

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #99 -: Октомври 18, 2021, 17:00:51 »
Щом отделят въглероден двуокис, треа да плащат. Не може току-така да се отделя въглероден двуокис - тове е равносилно на анархия и произвол. Ето, на Венера е имало чудесни пингвини преди на некой нехранимайко да му хрумне да заотделя въглеродния си двуокис като за световно.
*********   ✹    *********

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #100 -: Октомври 18, 2021, 17:02:46 »
Нищо "убийствено" няма ако въгледвуокиса се вдигне с 30%.

ОК, неуспешен опит за шега. Исках да кажа, че 0,04% от 100 не може изобщо да повлияе катастрофално на това нещо. Ако и да се дига.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #101 -: Октомври 18, 2021, 17:07:16 »
Щом отделят въглероден двуокис, треа да плащат.

Аз дълго време се чудех на кого се плащат тея пари за емисиите и не можех да разбера. Но ето че скоро научих случайно. Оказва се, че банкови консорциуми са платили авансово огромни суми, а сега държавите плащат вредните емисии директно на тях. И те си дигат цените постоянно, защото са много загрижени за околната среда. Капиталист, загрижен за околната среда. Такава идиотщина не бях чувал.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #102 -: Октомври 18, 2021, 17:07:42 »
Апропо в периода на най-интензивно развитие на растения на земята и бил с 2000% по висок
След възхода следва ли спад, или да? А? А?

Какво те карта да мислиш, че сега няма да последва същото? А? А?


Пусната от твоя милост картинка, която показва нарастване "off the chart"

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #103 -: Октомври 18, 2021, 17:10:11 »
След възхода следва ли спад, или да? А? А?

Следва. Исторически е имало периоди с огромно количество СО2 и изобщо е нямало хора, а растенията са били огромни и са покривали цялата земя. Тогава какво? Следователно човешката дейност не е фактор. Дори и да ускорява нещо, то ускорява неизбежното. Със или без хора.

Човешката дейност добавя към онова, което вулкани, соларни цикли и прочее неизбежни фактори причиняват.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #104 -: Октомври 18, 2021, 17:11:48 »

Пусната от твоя милост картинка, която показва нарастване "off the chart"

Нарастване на кое бе, драги ми смехурко? На температурата ли?  :crying_with_laughter-3302:

Ми че тя е доста под очакваното, сравнявайки с предишни периоди. Ко праим?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #105 -: Октомври 18, 2021, 17:13:16 »
И пак ще питам - какво те кара да мислиш, че кривата няма да се обърне? Звездите? Иван Звездев? Хороскопът за деня? Какво?

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #106 -: Октомври 18, 2021, 17:20:30 »
Нарастване на кое бе, драги ми смехурко? На температурата ли?  :crying_with_laughter-3302:

Ми че тя е доста под очакваното, сравнявайки с предишни периоди. Ко праим?

Картинката ясно показва, че и двете стойности нарастват, като тази на въгл. двуокис бие тавана. Или може ни сторед теб, някоя от двете криви върви надолу?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #107 -: Октомври 18, 2021, 17:21:33 »
Картинката ясно показва, че и двете стойности нарастват, като тази на въгл. двуокис бие тавана. Или може ни сторед теб, някоя от двете криви върви надолу?

Винаги тръгва надолу, след като преди това е вървяла нагоре. Какво те кара да мислиш, че този път ще е различно?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #108 -: Октомври 18, 2021, 17:23:49 »
Аз викам сички затоплисти да се преброят, да им се издаде "зелен сартификат" и да им се продава само фотоволтовачна енергия с "нулеф въглероден отпечатък".
Е ще струва леф и половина-два, киловата, но +бъдещето" го иска  :smokin:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #109 -: Октомври 18, 2021, 17:25:07 »
Плащаме. Ако си плащаме редовно, няма защо да ни е страх от разни криви, дето дупчат тавана.
Ето, например, сега пиете бира - всяко мехурче от нея е един загинал пингвин и още два и половина неродени - така ще им речем на вулканите и соларните цикли, дето не искат да плащат, а само да въглеотделят.
*********   ✹    *********

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #110 -: Октомври 18, 2021, 17:25:30 »
О, сигурно ще тръгне надолу некой ден след няколко десетки хиляди години. Въпросът е какво ще стане до тоя светъл момент, на който се надате, освен на "появяването" на континента. 

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #111 -: Октомври 18, 2021, 17:25:58 »
Плащаме. Ако си плащаме редовно, няма защо да ни е страх от разни криви, дето дупчат тавана.
Ето, например, сега пиете бира - всяко мехурче от нея е един загинал пингвин и още два и половина неродени - така ще им речем на вулканите и соларните цикли, дето не искат да плащат, а само да въглеотделят.

Моля, пощади пингвините! Само в тях ми е надеждата! Справка: подписа.  :bigok:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #112 -: Октомври 18, 2021, 17:28:55 »
Къф "континент? Части от сибир и канада са в зоната на вечния лед, но не се наблюдава натрупване на километричен лед.
Никъф континент не е нужен. Нужно е антарктика дан се затопля, което и се наблюдава на практика, даже изстива.
Тоест затоплиските "страшки" са пълен булшит!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #113 -: Октомври 18, 2021, 17:34:58 »
О, сигурно ще тръгне надолу некой ден след няколко хиляди години. Въпросът е какво ще стане до тоя светъл момент, на който се надате, освен на "появяването" на континента. 

На нищо не се надявам. Уверен съм, че планетата ще си е тук и след 10000 години. Мен със сигурност няма да ме има. Нито сега влияя по някакъв начин на климата, нито някога ще успея да повлияя. Нито пък вие. Затуй... по така... лежерно го давайте. Не си слагайте тоя товар на сърце - няма смисъл. Но... ваша си работа. Само казвам.

Ще припомня едно нещо:

Quote (selected)
The Youngest Toba eruption was a supervolcanic eruption that occurred around 75,000 years ago at the site of present-day Lake Toba in Sumatra, Indonesia. It is one of the Earth's largest known explosive eruptions. The Toba catastrophe theory holds that this event caused a global volcanic winter of six to ten years and possibly a 1,000-year-long cooling episode.

In 1993, science journalist Ann Gibbons posited that a population bottleneck occurred in human evolution about 70,000 years ago, and she suggested that this was caused by the eruption. Geologist Michael R. Rampino of New York University and volcanologist Stephen Self of the University of Hawaiʻi at Mānoa support her suggestion. In 1998, the bottleneck theory was further developed by anthropologist Stanley H. Ambrose of the University of Illinois at Urbana–Champaign. Both the link and global winter theories are controversial.[1] The Youngest Toba eruption is the most closely studied supervolcanic eruption.[2][3]

Quote (selected)
The Youngest Toba eruption has been linked to a genetic bottleneck in human evolution about 70,000 years ago,[29][30] which may have resulted in a severe reduction in the size of the total human population due to the effects of the eruption on the global climate.[31] According to the genetic bottleneck theory, between 50,000 and 100,000 years ago, human populations sharply decreased to 3,000–10,000 surviving individuals.[32][33] It is supported by some genetic evidence suggesting that today's humans are descended from a very small population of between 1,000 and 10,000 breeding pairs that existed about 70,000 years ago.[34][35]

https://en.wikipedia.org/wiki/Toba_catastrophe_theory

Дет се вика... Божа работа. Аз залагам на оцеляването на човека. Просто друг такъв инат няма на тоя свят. =)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #114 -: Октомври 18, 2021, 17:36:17 »
Къф "континент? Части от сибир и канада са в зоната на вечния лед, но не се наблюдава натрупване на километричен лед.
Никъф континент не е нужен. Нужно е антарктика дан се затопля, което и се наблюдава на практика, даже изстива.
Тоест затоплиските "страшки" са пълен булшит!
Антарктика е и суша, затва не се топи толкова видимо. Обаче Арктика не е континет и си се топи.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #115 -: Октомври 18, 2021, 17:36:50 »
Това е едно интеврю във връзка с  гео-митологията. Итнересно е, сериозен учен е, но е на гръцки.
Човека се опитва да отговори на въпроса защо цивилизацията се е зародила, където се е зародила от гледна точка на геологията, а не в района на Англия примерно.
Спрял съм го на интерактивната карта която показва появяването на гръцките острови и изчезване на част от сушата при покачване на темперетурата.
https://youtu.be/-1oc2ZHXNbE?t=2666

Повишаването на температурите е циклично и зависи много повече от явления на слънцето отколкото от човешката дейност.
Според изследване на НАСА от ? в момента влизаме в 30-годишен период на застудяване и средната температура се очаква да падне с повече от градус.

В това предаване на графиката се вижда промяната на нивото на Нил
https://youtu.be/x1Kvs9dlXWo?t=2953
Измерванията започват през 662 година  :m1708:
Доказва същата цикличност.
Предаването е за енергийните залежи в източното средиземноморие и участващите учени са също сериозни.
Любопитното е, че според проф. Фосколос (работи за канадската геоложка служба) Русия няма нужните за Европа енергийни запаси и до година на Европа ще и се наложи рязко да смени енергийната си политика...
Та... като пръцкате под юргана складирайте  газа
 :crying_with_laughter-3302:
« Последна редакция: Октомври 18, 2021, 17:51:18 от try »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #116 -: Октомври 18, 2021, 19:01:09 »
Quote (selected)
спорет мен треа спешно да си преговориш хидрометеорологичните спрафки за периода одпреди 5-6-7 хиляди години ф Европа.
Вервам имаш записки на "хидрометеорологичните спрафки"за тия периоди ма си ги пазиш за лична употреба.
На флашка или на грънци, че колегата с грънците не вади такива чирепи.
Quote (selected)
Антарктика е и суша, затва не се топи толкова видимо. Обаче Арктика не е континет и си се топи.
Една от особеностите на леда Симпли е че вече е заел своето място в океан и да се разтопи нивото няма да се промени и на милимунда - водоизместимост му викат и при водата си е 1/1.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #117 -: Октомври 18, 2021, 19:06:12 »
Една от особеностите на леда Симпли е че вече е заел своето място в океан и да се разтопи нивото няма да се промени и на милимунда - водоизместимост му викат и при водата си е 1/1.

Това не е вярно:

Quote (selected)
When liquid water is cooled, it contracts like one would expect until a temperature of approximately 4 degrees Celsius is reached. After that, it expands slightly until it reaches the freezing point, and then when it freezes it expands by approximately 9%.

http://www.iapws.org/faq1/freeze.html

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #118 -: Октомври 18, 2021, 19:16:08 »
Quote (selected)
водоизместимост му викат и при водата си е 1/1.

ъхъ, ена единица обем вода + ена единица обем вода = ена единица обем вода. Лесно може да се установи с чаша и тенджера. Колкото и чаши звода да сипем ф тенджерата, същата никогаш нема да се напълни.

  А да прелее просто нема начин.

Апък загрятата въф тьенжурата вода никогаш не си променя нивото. Хеле пък да прелее и да почне да фъщи по печката.
No fuckin way.


« Последна редакция: Октомври 18, 2021, 19:27:37 от wreckage »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА .....
« Отговор #119 -: Октомври 18, 2021, 19:18:46 »
Между другото, грешката е И моя. Буратино е рекъл: "Една от особеностите на леда Симпли е че вече е заел своето място в океан и да се разтопи нивото няма да се промени и на милимунда". Всъщност е прав, че когато ледът ВЕЧЕ Е ЗАЕЛ своето място, нивото на водата няма да се промени, ако се разтопи.