Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 01, 2024, 16:37:37

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 401422 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1260 -: Ноември 04, 2021, 16:27:15 »
https://www.moreto.net/novini.php?n=448844&p=1 Ами сега? Съвестни, дисциплинирани, законопослушни, докладващи на властите, когато забележат нещо, според тях, нередно, немци и к'во станА? Зорът бил, че малко били възрастните хора с трета доза, ти да видиш. :m1708:
****

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1261 -: Ноември 04, 2021, 16:28:38 »
Ваксърите яко злобеете, не ви знам що. "Ще видите кво ще стане", "рептилите ви готвят изненада".... и подобни малоумия...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1262 -: Ноември 04, 2021, 16:29:00 »
Три лекарства срещу COVID-19 в ЕС до края на годината В Кралството едно вече е получило разрешение за употреба.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9584
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1263 -: Ноември 04, 2021, 16:36:31 »
Аз не мога да разбера, като ваксаните ни стресират, че ще мрем поради неваксиниране, никой не възроптава. Като неваксинираните кажем обратното, скачате зловещо..
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1264 -: Ноември 04, 2021, 16:41:22 »
Jack Posobiec 🇺🇸
@JackPosobiec
BREAKING: Joe Biden issues nationwide vaccine mandate order

Е ся си ева мамата  :m1314: :sniperer:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1265 -: Ноември 04, 2021, 16:55:49 »
Quote (selected)
ащото поне тук има една такава тенденция, да си общуваме вежливо и приятно, в рамките на приличното възпитание, кому колкото е дадено!

Ми де да знам дали е така. Аз не съм  особено учтива, нито така пък приятна, а в този форум влязох преди теб. Щото идеята в този форум беше да бъдем себе си, а не да метаме банбони с пълна уста  :smokin:

Кайло, бъди себе си, тва е важното! Дори когато се караш с мен...това също е мноо важно

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1266 -: Ноември 04, 2021, 16:58:21 »
Нещата няма да се уталожат и в близките години, не цой се.
Няма да се цоя, ама може ли отвременавреме да нося и по-старички дрехи ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1267 -: Ноември 04, 2021, 16:59:51 »
Ваксърите яко злобеете, не ви знам що. "Ще видите кво ще стане", "рептилите ви готвят изненада".... и подобни малоумия...

тва къммен ли?

аз винаги съм изразявал личното си претпочитание отявлените противници на текущата ваксинация да не се ваксинират.
най-малкото живея достатъчно далече одтях, за да има как статусът им да ми повлияе лично.
дали и до какво ще доведе неваксинирането им мога само да гадя  :bigok:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1268 -: Ноември 04, 2021, 17:05:34 »
Сега гледах статистиката на уърлдометъра за ковида в Немско. Не знам що толкоз ги тресе паниката и тях. 92% от случаите там са в категория ''леки'', смъртност - 2%. Това май си е колкото при средностатистическите сезонни грипни епидемии. За високата смъртност у нас причината е комплексна, но антиваксърите не са част от нея.
Това с масовата доброзорна ваксинация в разгара на епидемия никога, никъде не се е правило и наистина се страхувам, че ще изиграе много лоша шега на човешкия род. Единственото което се случва е все по-заразен мутиращ вирус. Тези там горе, разбира се, са наясно, защо го правят ние тук долу не сме наясно с целите им, въпреки, че ни глождят едни съмнения. Изобщо не се учудвам на заповедта на  Байдън. Притеснява ме това, че когато актуалният ни голям брат пръдне, нашите се nasir@t.  :piss!:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1269 -: Ноември 04, 2021, 17:08:53 »
Ми де да знам дали е така. Аз не съм  особено учтива, нито така пък приятна, а в този форум влязох преди теб. Щото идеята в този форум беше да бъдем себе си

да, макарче бъденето на себе си
а) сепак е фнекви граници. много често имам съмнения, че разни хора пишат неща, които не биха имали смелост да кажат някому на живо (за теб знаем, че би, споко) и
б) е обект на (фопределени случаи) лимитация одстрана на административните органи

има неколко чудни британски форума, които посещавам периодично.
нивото е, уел, по-различно.
дори и по сеоще болезнени теми като брекзит или пък за вътрешна политика, на десетки хиляди страници няа местни алиси или гьозепета или ако ги има, изчезват до половин час с пожизнен ецих  :bigok:

и хората си пишат, обменят мнения, заяждат си се елегантно, тролят си се по учебник и сички садоволни  :0005:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9584
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1270 -: Ноември 04, 2021, 17:10:25 »
Няма да се цоя, ама може ли отвременавреме да нося и по-старички дрехи ?
отвременавремеможеш
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1271 -: Ноември 04, 2021, 17:16:19 »
Quote (selected)
е разни хора пишат неща, които не биха имали смелост да кажат някому на живо

Принципно си прав, не мога да го отрека.Обаче, това не важи за моята особа. Дори на живо е още по-неприятно, щото тук сепак си турям некви спирачки

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9584
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1272 -: Ноември 04, 2021, 17:21:08 »
Сега гледах статистиката на уърлдометъра за ковида в Немско. Не знам що толкоз ги тресе паниката и тях. 92% от случаите там са в категория ''леки'', смъртност - 2%. Това май си е колкото при средностатистическите сезонни грипни епидемии. За високата смъртност у нас причината е комплексна, но антиваксърите не са част от нея.
Това с масовата доброзорна ваксинация в разгара на епидемия никога, никъде не се е правило и наистина се страхувам, че ще изиграе много лоша шега на човешкия род. Единственото което се случва е все по-заразен мутиращ вирус. Тези там горе, разбира се, са наясно, защо го правят ние тук долу не сме наясно с целите им, въпреки, че ни глождят едни съмнения. Изобщо не се учудвам на заповедта на  Байдън. Притеснява ме това, че когато актуалният ни голям брат пръдне, нашите се nasir@t.  :piss!:
https://euromomo.eu/graphs-and-maps
Виж тук надолу, Германия е имала и по-голяма свръхсмъртност в последните години - 16,50 пред 10-та седмица на 2018 срещу 12.60 най-високата при ковид.
Продължавай да питаш тях какво точно ги тресе.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1273 -: Ноември 04, 2021, 17:22:10 »
Принципно си прав, не мога да го отрека.Обаче, това не важи за моята особа. Дори на живо е още по-неприятно, щото тук сепак си турям некви спирачки

за теб направих уточнение фскобите.

останалото беше всми, че пред монитора хората са едни, фтриизмерния свят - други.
много рядко, ако изопщо, човекът е такъв, какъвто той самият се докарва фнета (или както го възприемат спорет каквото е написал).

ма тва са азбучни истини, пренебрегването на които е фосновата на целата интернет мискомуникация  :bigok:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1274 -: Ноември 04, 2021, 17:26:03 »
тва къммен ли?

аз винаги съм изразявал личното си претпочитание отявлените противници на текущата ваксинация да не се ваксинират.
най-малкото живея достатъчно далече одтях, за да има как статусът им да ми повлияе лично.
дали и до какво ще доведе неваксинирането им мога само да гадя  :bigok:


Едното май ти го беше казал, другото - некъв индианец.

Скоро антиваксърчетата ще залюбят и ваксините - рептилите са им подготвили нова изненадка  :m1273:

^^ Имаше и други подобни, но не ми се занимава. Само да докажа, че не си измислям.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1275 -: Ноември 04, 2021, 17:27:06 »
Принципно си прав, не мога да го отрека.Обаче, това не важи за моята особа. Дори на живо е още по-неприятно, щото тук сепак си турям некви спирачки
Трудно ми е да повярвам, че някой ще изкласи в държавната администрация до ранг главен секретар като не цепи басма никому.
Но всичко е възможно ... :t1816:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1276 -: Ноември 04, 2021, 17:32:37 »
Трудно ми е да повярвам, че някой ще изкласи в държавната администрация до ранг главен секретар като не цепи басма никому.
Но всичко е възможно ... :t1816:
Правилно не верваш! Таванът ми е бил началник на отдел. Но, наистина написах, че имам секаква база за главсектретар и продължва да е  верно  :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1277 -: Ноември 04, 2021, 17:37:57 »
Бе тоз особен правопис болест ли е някаква? Да не е от вируса?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1278 -: Ноември 04, 2021, 18:03:31 »
Значи, като чуя за бъдене себе си, визуализирам празноглави девойки.
Ми ако не съм на себе си, ко прайм?  :smokin:

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1279 -: Ноември 04, 2021, 18:09:16 »
"...
 Отзад, от потъмнялата икона, Исус ги гледаше и вдигаше десницата си."
:th_up: :th_up: :th_up:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1280 -: Ноември 04, 2021, 18:12:03 »
Бе тоз особен правопис болест ли е някаква? Да не е от вируса?
Не е. Така си прикриват възмоЗните правопиШни греСки. ФаДмашка инДелекДуалнУст  :crying_with_laughter-3302:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1281 -: Ноември 04, 2021, 18:15:37 »
Значи, като чуя за бъдене себе си, визуализирам празноглави девойки.
Ми ако не съм на себе си, ко прайм?  :smokin:

А, знаех си аз, че трябва да съм себе си кат тъпа чалгджийка.Иначе, ако ти кажа по научному, че си завършен конформист без грам социален интегритет, ще ми се обидиш. Карай на чалгата....
Видиш ли кви сложни думички зная! И на сичкото отгоре, знам и значението им...

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1282 -: Ноември 04, 2021, 18:31:28 »
Texas Father Who Lost 16-Year-Old Son to the Pfizer Vaccine

"My government lied to me"

https://twitter.com/TheChiefNerd/status/1455743667927502853

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1283 -: Ноември 04, 2021, 18:44:32 »
Quote (selected)
А, знаех си аз, че трябва да съм себе си кат тъпа чалгджийка.

Ама ти верно не си на себе си тези дни! А аз за лафа "бъди себе си" написах, щот ми действа като "давам всичко от себе си", "напред и нагоре", дежурното "здраве, щастие и много късмет" или едновремешната кръчмарска  "шишчетакебапчетамешанаскара". За лафа! Щот прочетох Сарджънта, а твоите нерви отминах.
И определено предпочитам онзи на otvrat "дръж се естествено", щот мога и да не съм на себе си.
Уф, що ли обяснявам...
« Последна редакция: Ноември 04, 2021, 18:52:42 от Simplified Solutions »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8833
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1284 -: Ноември 04, 2021, 18:53:33 »
Последните тридесет години се работи изключително върху контрола на човешкото съзнание.
Това е огромна машина, и не можеш да се бориш с нея на тепиха на някакво форумче. За да се спре, трябват мерки на национално ниво, от хора с държавническо мислене.
Кайли, огледай се!
Единственото по силите ни е да вземаме решение само за себе си.
Точно така, но дискутираме, защото търсим истината, и за да може, който каквото е решил, да е "информиран избор".
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1285 -: Ноември 04, 2021, 19:11:02 »
Молодец! Стигнахме до едното число с точност до човек. Сега и другото. В падащото меню с данните за ваксините последното е данни по отделните щати. Могат да се свалят и като таблица, та сумирането да не е толкова трудно. Да видим дали ще се появи числото 4333.
Разбрах си грешката. В данните за смъртността и настаняванията в болница данните за САЩ са доста под 90%, независимо че в "често задаваните въпроси" се казва, че данните от САЩ са 90% от всички. Като отидох на страницата с "червените кутийки", там видях, че горе има бутон, който превключва между "All VAERS COVID Reports" и "US/Territories/Unknown". Превключвайки този бутон между двете му състояния, видях, че и смъртните случаи, и настаняванията в болница се различават много между двете му състояния. А по подразбиране се показват не само американските бройки, но и другите. Т.е. аз наистина съм делял всички бройки на американските и процентите ми са се получили около 2 пъти по-големи. Лошото е, че в таблиците няма данни за отделните ваксини, освен бройките от всички доклади. Т.е. в тях не мога да намеря данните само за САЩ, разпределени по ваксини, за да изчисля верните проценти. А съотношението между бройките на американските и останалите докладвани там данни е много по-голямо от съотношението между броя на поставените ваксини в САЩ и по целия свят. Така че общите бройки са неизползваеми. Трябват само тези за САЩ.

Но има възможност да се изтеглят "суровите" данни във формат "CSV", където има цялата необходима информация, за да се изчислят процентите (спрямо общия брой дози за всяка ваксина) само за САЩ. Файловете са огромни, стотици мегабайти, и е необходимо да се напише скрипт, който да извлече данните по ваксини. Сега нямам време да правя това, може би някой друг път. Разбира се, ако иска, може някой друг да се заеме с това.

Така че благодаря за бдителността и се извинявам за грешката си! Както и друг път съм казвал, два мозъка мислят по-добре от един, дори да са на опоненти.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1286 -: Ноември 04, 2021, 19:21:28 »
Quote (selected)
Както и друг път съм казвал, два мозъка мислят по-добре от един

тва е валидно и за ризите.
Фсеки брой(N) ризи(s), по-голем од ено(>1) е за претпочитане пред фсеки брой ризи равен на ено(=1).
Пише го и фбиблията:

(Ns>1)>(Ns=1)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1287 -: Ноември 04, 2021, 19:27:22 »
Ти си наеми един тълмач.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1288 -: Ноември 04, 2021, 19:34:46 »
Comprehensive investigations revealed consistent
pathophysiological alterations after vaccination with COVID-19 vaccines

https://www.nature.com/articles/s41421-021-00329-3.pdf

Quote (selected)
To our surprise, quite consistent increases in HbA1c
levels were observed in healthy volunteers, regardless of
whether they belonged to cohort A or B. By day 28 post
the 1st inoculation, three out of 11 individuals reached the
prediabetic range (Fig. 2c). By days 42 and 90, medium
HbA1c levels appeared to revert back, yet were still sig-
nificantly higher than those before vaccination

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1289 -: Ноември 04, 2021, 20:00:23 »
Разбрах си грешката. В данните за смъртността и настаняванията в болница данните за САЩ са доста под 90%, независимо че в "често задаваните въпроси" се казва, че данните от САЩ са 90% от всички.
Трудно може да се говори за грешка. Данните са поднесени по такъв начин, че да се възприемат именно така. Нарича се манипулация. Просто си се хванал, и аз съм се хващал. А иначе числата формално са верни, та не можеш направо да им кажеш, че лъжат.
Ако те интересуват данни за страничните ефекти основно за пфайзеровата ваксина (основно такава са използвали), в Нова Зеландия тяхната държавна агенция по безопасност редовно дава данни. Може да се направи разликата как са представени нещата, коректност, еднозначност, пълнота на данните...
https://www.medsafe.govt.nz/COVID-19/vaccine-report-overview.asp
Има доста сериозна разлика, поне според мен.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1290 -: Ноември 04, 2021, 20:17:51 »
Благодаря, хвърлих едно око и ми направи впечатление следното:
Quote (selected)
Up to and including 16 October 2021, a total of 94 deaths were reported to CARM after the administration of the Comirnaty vaccine. Following medical assessments by CARM and Medsafe it has been determined that:

40 of these deaths are unlikely related to the COVID-19 vaccine
38 deaths could not be assessed due to insufficient information
15 cases are still under investigation.
1 death was likely due to vaccine induced myocarditis (awaiting Coroner’s determination)
Това е за последния доклад. Разгледах и няколко предни доклада - и в тях има много случаи, които се разследват и не са завършили разследванията. Така че не може още да се направи изчисление на процента смъртни случаи, причинени от ваксина, на базата на тези данни.



Все пак намерих, каквото ме интересуваше, в готов вид (публикацията е отпреди седмица):
COVID vaccines deployed in US highly effective at reducing hospitalizations and deaths.
Оттам са следните графики (щракнете върху картинката, за да я видите в по-едър мащаб):



Извод: Ако реша да се ваксинирам и има налична "Модерната" ваксина, ще се ваксинирам с нея. Това се потвърждава и от авторите на горепосочената статия:
Quote (selected)
Lin and colleagues say the results show that the effectiveness of the Pfizer-BioNTech and Moderna vaccines is remarkably high and durable against hospitalization and death and that the Moderna product offers a significantly longer duration of protection than the Pfizer vaccine, particularly against symptomatic COVID-19.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1291 -: Ноември 04, 2021, 20:27:01 »
Извод: Ако реша да се ваксинирам и има налична "Модерната" ваксина, ще се ваксинирам с нея. Това се потвърждава и от авторите на горепосочената статия:

възрастта също е фактор.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1292 -: Ноември 04, 2021, 20:35:16 »
Извод: Ако реша да се ваксинирам и има налична "Модерната" ваксина, ще се ваксинирам с нея.

А какво му е "модерното" на този експериментален енергетичен бустер? Искам да кажа, по-модерна ли е от другите?

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1293 -: Ноември 04, 2021, 20:41:35 »
Ами, просто са решили да си кръстят фирмата така.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1294 -: Ноември 04, 2021, 20:47:30 »
възрастта също е фактор.
Данните в графиките са усреднени - няма отделни графики за различните възрасти при различните ваксини. Общо взето, колкото по-възрастен е пациентът (вече всички сме пациенти, т.е. търпеливи, нали?), толкова по-кратко е действието на ваксината. Вж графиките на стр. 11 в английския доклад.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1295 -: Ноември 04, 2021, 20:48:00 »
Некой вчера се репчеше, колко били ваксинираните в болници. И как неваксинираните "чупели системата"
Цитат
4922 са новите случаи на коронавирус у нас през последното денонощие, сочат данните към 00:00 часа на 4 ноември. 86% от тези хора не са ваксинирани.
Днеска 14", но миналата садмица бяха в интервала 15-16
.
И колко от тия 14% са в болница, м?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1296 -: Ноември 04, 2021, 20:52:44 »
Ето как изглеждат отстрани злобните ваксърски изхвърляния:

https://mobile.twitter.com/libsoftiktok/status/1456011825590403076

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1297 -: Ноември 04, 2021, 20:55:45 »
Данните в графиките са усреднени - няма отделни графики за различните възрасти при различните ваксини. Общо взето, колкото по-възрастен е пациентът (вече всички сме пациенти, т.е. търпеливи, нали?), толкова по-кратко е действието на ваксината. Вж графиките на стр. 11 в английския доклад.

ммм, възрастта също е фактор при избора наваксина, ако не е станало ясно кат съм одделил точно тая част од мнението.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1298 -: Ноември 04, 2021, 20:57:06 »
Не разбрах.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1299 -: Ноември 04, 2021, 21:00:12 »

Цитат на: lucho в Днес в 20:17:51
Извод: Ако реша да се ваксинирам и има налична "Модерната" ваксина, ще се ваксинирам с нея. Това се потвърждава и от авторите на горепосочената статия:

възрастта също е фактор.


Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1300 -: Ноември 04, 2021, 21:05:02 »
Пак не разбрах. В какъв смисъл? "Модерната" ваксина е за лица над 18 години, а аз ги имам отдавна. В какво друго отношение е фактор?

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1301 -: Ноември 04, 2021, 21:06:17 »
Трудно може да се говори за грешка. Данните са поднесени по такъв начин, че да се възприемат именно така. Нарича се манипулация.
Това за https://vaers.hhs.gov/ ли го пишеш?
Ако да, няма начин да не е така!
Преди повече от 30 години са предвидили, че ще се появят едни антиваксъри и трябва да ги подплатят с аргументи.  :t0174:
И след като толкова задълбавате в сметките - имайте предвид, че се докладват не повече от 15% от случаите. (За Гърция - чувам 1%)
Калибрирай си сметките според това.
И ПАК НЯМА ДА СА ТОЧНИ - съвпадащи с действителността.

Малко по сериозно
Значи vaers и аналогичните му организации са създадени за да ни "СВЕТНЕ ЛАМБАТА"
Реалните данни, ако въобще могат да се сметнат, не се извеждат от тях директно, а се смятат, когато се набере достатъчно материал.
Доста сложно е.

Един пример - крайно опростен.
1.
В страната ААА от северното полъкълбо се докладват 10 случая на 1000 на изприщване от лекарството ХХХ през месец март.
В страната БББ от южното полъкълбо се докладват 10 случая на 1000 на изприщване от лекарството ХХХ през месец март.
Извод: 10 на 1000 се изприщват от лекарството ХХХ
В листовката на лекарството ХХХ, към страничните реакции се вписва 1 на 100 - изприщване

2.
В страната ААА от северното полъкълбо се докладват 10 случая на 1000 на изприщване от лекарството ХХХ през месец март.
В страната БББ от южното полъкълбо НЕ СА ДОКЛАДВАНИ случаи на изприщване от лекарството ХХХ през месец март.
Въпрос: Откъде е дошло изприщването в страната ААА, какво са правили там?
Отговор: Пръскали са лозята срещу ковид, а лекарството е давано в този район.
В листовката на лекарството ХХХ,  се вписва: ако по време на вземане на препарата си пръскате лозето има опасност 1 на 100 да се изприщите!

Листовката става много различна от горната, щото може да не е "изприщите", а "умрете", "инвалидизирате" и т.н.

Сега продължи с омаловажаването на докладваните смъртни случаи след ваксините.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1302 -: Ноември 04, 2021, 21:41:55 »
Аз не мога да разбера, като ваксаните ни стресират, че ще мрем поради неваксиниране, никой не възроптава. Като неваксинираните кажем обратното, скачате зловещо..
Вас тука никой не ви чака да мрете от неваксиниране, щото нема и теоретичен шанс да се заразите. Най-големите заплахи за.вас са миши лакът и тендовагинит. Ковид по вифи и LAN засега не се предава.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1303 -: Ноември 04, 2021, 21:44:56 »
Кайло, бъди себе си, тва е важното!

Тва е доста кифленска реплика  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1304 -: Ноември 04, 2021, 21:47:21 »
те и од тендовагинит да умрат, пак ше ги пишат, че е од ковид заради статистиката.
дори няма и да отчетат, че е станало почти веднага след първата ваксина, неваксинирани ше ги пишат  :bigok:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1305 -: Ноември 04, 2021, 21:48:48 »
Значи, като чуя за бъдене себе си, визуализирам празноглави девойки.
Ми ако не съм на себе си, ко прайм?  :smokin:
:bigok:
Изпреварила си ме  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11185
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1306 -: Ноември 04, 2021, 21:57:26 »
Кайли не пипайте!
Има на този свят само две неща, които могат да ви заринат с тонове информация по Ковида за 0.00027 сек.
Чичко Гугъл и Кайлето!
Ммможе би не точно в този ред.
 :t1816:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1307 -: Ноември 04, 2021, 22:01:07 »
Въй... стана тя каквато стана...
МОСКВА, 3 ноября. /ТАСС/.
Росздравнадзор направил в территориальные органы письмо с предложением сообщать в прокуратуру сведения о гражданах, которые принимают участие в антипрививочной кампании. Об этом в среду сообщается на сайте medvestnik.ru.
В письме Росздравнадзора, существование которого подтвердили ТАСС в ведомстве, предлагается выявлять граждан, принимающих участие в антипрививочной кампании и "активно распространяющих заведомо ложную информацию о вреде вакцинации против новой коронавирусной инфекции". Также в письме отмечено, что о таких гражданах следует сообщать в прокуратуру и "следственные органы субъекта".
На сайте уточняется, что особое внимание служба поручила обращать на медработников, принимающих участие в антипрививочной кампании, если их деятельность имеет признаки правонарушений, ответственность за которые предусмотрена статьями 207.1 УК РФ ("Публичное распространение заведомо ложной информации об обстоятельствах, представляющих угрозу для жизни и безопасности граждан") и 207.2 УК РФ ("Публичное распространение заведомо ложной общественно значимой информации, повлекшее тяжкие последствия").
 :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1308 -: Ноември 04, 2021, 22:02:28 »
Не е достатъчно само да бъде себе си. Трябва и всяка сутрин след закуска от киноа, тофу и кейл да се изправи пред огледалото и да каже 12 пъти на себе си с чувство "аз съм себе си!".

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1309 -: Ноември 04, 2021, 22:03:52 »
те и од тендовагинит да умрат, пак ше ги пишат, че е од ковид заради статистиката.
дори няма и да отчетат, че е станало почти веднага след първата ваксина, неваксинирани ше ги пишат  :bigok:

Гърчето е заплашено от малария, нежели от ковид, щото кисне по цел ден у дзунгла.гр, докато съчинява поредния чаршаф, отговарящ на изискванията за монография.
Преразказ с елементи на разсъждение на празните мисли на д-р Костас Главас Простас, 156000 знака with characters

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1310 -: Ноември 04, 2021, 22:06:53 »
На сайте уточняется, что особое внимание служба поручила обращать на медработников, принимающих участие в антипрививочной кампании
Няма нищо смешно. Човек като не разбира, пита лекарите. Така че измежду всички, които са против ваксинацията, точно те имат най-голямо влияние. Затова и им се отделя специално внимание.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1312 -: Ноември 04, 2021, 22:21:02 »
Едно боцкане какви чудеса можело да направи... :t1815:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9584
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1313 -: Ноември 04, 2021, 22:40:56 »
Robert W Malone, MD
@RWMaloneMD
Can anyone from Australia please clarify what is going on with the hospitals?
https://twitter.com/RWMaloneMD/status/1456350338152284161

Човеко обяснява, че болниците са пълни и напрежението там е невиждано. Видеото е на линка. А на долния линк са ваксинираните - 66% напълно ваксинирани, 8.8 частично.
Обаждат се хора от Австралия и казват, че това е губернаторът на еди кой си щат и в тоя щат има 0 ковид, така че интересно с какви пациенти са препълнени болниците.
https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&facet=none&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Metric=People+vaccinated+%28by+dose%29&Interval=7-day+rolling+average&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=~AUS

Отдолу един обяснява, че същото е и в Швеция
Same in Sweden. "No one knows why."

Друг пише, че интересно вчера същото са писали в САЩ
Something Really Strange Is Happening At Hospitals All Over America
Right now, the number of new COVID cases in the United States each day is less than half of what it was just a couple of months ago.  That is really good news, and many believe that this is a sign that the pandemic is fading.  Let us hope that is true.  With less people catching the virus, you would think that would mean that our emergency rooms should be emptying out, but the opposite is actually happening.  All across the country, emergency rooms are absolutely packed, and in many cases we are seeing seriously ill patients being cared for in the hallways because all of the ER rooms are already full.
https://www.zerohedge.com/medical/something-really-strange-happening-hospitals-all-over-america

Друг пише, има видео.
OMG this nurse in South Australia is dropping truth bombs on MSM.
Hospitals full of waxinated patients and young people with serious side effects from the Syringe.
She expects close to 2500 nurses to walk out!!

Интересно е да погледнете и останалите пишещи. Приемам и критики за фейк нюз.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1314 -: Ноември 04, 2021, 22:46:35 »
Тва е доста кифленска реплика  :smokin:
Гледам си се запътил на студено  :smokin:
Нещо по същество да измецаш?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9584
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1315 -: Ноември 04, 2021, 22:49:07 »
The hospitals in Australia are being overrun. Not from Covid. And no one can explain why.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1316 -: Ноември 04, 2021, 23:01:24 »
The hospitals in Australia are being overrun. Not from Covid. And no one can explain why.
Quote (selected)
Fact Check-Report about Australian hospitals overrun with victims of police brutality is satire
A satirical report about police and COVID-19 in Australia has fooled social media users into thinking it is real.
The Sept. 27 report, posted to known satirical publication The Babylon Bee, says hospitals in Australia are “bursting at the seams” with patients beaten by police for not wearing face masks...
https://www.reuters.com/article/factcheck-coronavirus-australia-idUSL1N2QW1LA
Quote (selected)
However, The Babylon Bee makes clear on its website that it writes satirical reports, using the tagline: “Fake news you can trust.”
:smokin:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1318 -: Ноември 04, 2021, 23:14:44 »
https://www.reuters.com/article/factcheck-coronavirus-australia-idUSL1N2QW1LA :smokin:
Почвам да мисля, че е добре това, че никой от съвременните писатели не е спретнал нещо действително Уелсовско, като оня откъс, що го чели по радиото и подлудил половин Америка! При сегашните средства за масова дезинформация, Австралия сигурно щеше да стартира я спасителна мисия, я бомбен килим.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1319 -: Ноември 04, 2021, 23:14:54 »
Абв важното е кво е прочела кайла у некъф бутански форум, минаващ за австралийски, и кво е коментирала там неква монголска кайла, представяща се за шведка, в отговор на коментар на сники_3.83 от Тристан да Куня по повод очевидството му относно раутите в Llanfair­pwllgwyngyll­gogery­chwyrn­drobwll­llan­tysilio­gogo­goch.