Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 01, 2024, 21:35:03

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 401518 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1800 -: Ноември 07, 2021, 18:58:21 »
Калинчо, аз в работата ползвам, евтини и адски точни. Затова ти каззвам - трябва специално да се постараеш, за да стане лош уред :)

Допускам, че е свързано с времето на измерване. Стремеж за голямо бързодействие, вземаш данни от първите секунди, но кожата ти тогава е все още с по-ниска температура. Но ложе и да е друга причината, наистина не знам.

Също може и вече да са ги оправили, моите премеждия бяха преди 8-9 години.

ПП Пешо, сравняваме с електронни, не със спиртни

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1801 -: Ноември 07, 2021, 19:01:33 »
Мисля, че спиртният трябва да е ок. Не съм купувала спиртен медицински, тогава в аптеките ми хвалеха електронни. Но не виждам причина спиртният да е неточен. Ако имаш, кажи.
Не, аз просто исках да изясня защо е това прехласване по живачни, след като има съвсем равностойна алтернатива.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1802 -: Ноември 07, 2021, 19:02:50 »

Това е глупаво изказване (както повечето твои напоследък).

И така, ще попитам за трети път - с какво спиртните термометри са по-лоши от живачните ?
Защото последните два пъти, когато съм лежал в болница - в правителствена и окръжна, тази пролет - температурата на пациентите се измерваше със спиртни термометри.
Мислите ли, че лекарите са толкова некомпетентни ?

Изключително глупавото изявление си е твое и е достатъчно всеки по-образован човек да си направи правилните изводи. Що си бугаш гагата в материи, при които и кучето ми като неволен слушател е по-напред от теб?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1803 -: Ноември 07, 2021, 19:05:28 »
"тук почиват асол и калинчо" вероятно е кошмар, какъфто и турчин нее сънувал  :smokin:
А пък ако вземем да оцелеем, тогава какво ли ще е... :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1804 -: Ноември 07, 2021, 19:08:48 »
Учуден съм, честно!

люлин планина 34.
похарчи 7 лева и се убеди  :bigok:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1805 -: Ноември 07, 2021, 19:10:34 »
Изключително глупавото изявление си е твое и е достатъчно всеки по-образован човек да си направи правилните изводи. Що си бугаш гагата в материи, при които и кучето ми като неволен слушател е по-напред от теб?
Тъпо и нахало. Сигурно го е написало кучето ти.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1806 -: Ноември 07, 2021, 19:11:27 »
Че какво от това. Никой не е задължен да се ваксинира. Повечето хора не са ваксинирани.

аха, само дето деканското ръководство на факултета по математика и информатика на софийския университет обмисля влизането в сградата на факултета да бъде със зелен сертификат.

и това не е принуда, викаш?

the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1807 -: Ноември 07, 2021, 19:12:23 »
Тъпо и нахало. Сигурно го е написало кучето ти.

Не мисля, че Алекс си ще си общува с теб..познавам си кучето. :0005:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1808 -: Ноември 07, 2021, 19:12:42 »
Що си бугаш гагата в материи, при които и кучето ми като неволен слушател е по-напред от теб?
Душо, щех да помислА, че е от ваксината, ако надявам се временното ти умопомрачение не датираше отпреди това. В общи линии все по-задълбочаващото ти се състояние започна, откак обяви, че си станала член на БСП.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1809 -: Ноември 07, 2021, 19:13:13 »
Интересно дали админът ще каже нещо по повод обвинения в платена агитация. Не ми се вярва, ама да видим.

да си докладвал нещо коментар? или очакваш админа да чете всичко веднага и веднага да взима отношение?
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1810 -: Ноември 07, 2021, 19:13:56 »
аха, само дето деканското ръководство на факултета по математика и информатика на софийския университет обмисля влизането в сградата на факултета да бъде със зелен сертификат.

и това не е принуда, викаш?

Зелен сертификат не се издава само срещу ваксина.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9585
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1811 -: Ноември 07, 2021, 19:17:18 »
Защото електронният термометър показва 35 градуса?
а, и 34 е показвал
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1812 -: Ноември 07, 2021, 19:17:57 »
Принце, обсъждали да има изнесена лаборатория за тестване на място. Сутрин ще си правим срещи с кафенце там, ще обменяме по някоя клюка и така :)

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1813 -: Ноември 07, 2021, 19:21:11 »
аха, само дето деканското ръководство на факултета по математика и информатика на софийския университет обмисля влизането в сградата на факултета да бъде със зелен сертификат.

и това не е принуда, викаш?
Нямат избор какво друго да обсъждат съгласно заповедта на д-р Стойчо:
https://coronavirus.bg/bg/1132
Quote (selected)
17. Преустановява се присъственият учебен процес във висшите училища.
...
32. Въведените противоепидемични мерки по т. 2, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14 и 17, може да не се прилагат при следните условия:

а) 100% от персонала в съответния обект/лицата, заети с мероприятието са ваксинирани или преболедували COVID-19 или разполагат с отрицателен резултат от проведено преди влизане в обекта/мероприятието изследване, удостоверено с валидни документи за ваксинация, преболедуване или изследване и

б) ръководителят на обекта/организаторът на мероприятието е взел решение и е създал необходимата организация за допускане в обекта, съответно на мероприятието само на лица, които:

аа) са ваксинирани или преболедували COVID-19, удостоверено с валидни документи за ваксинация или за преболедуване или

бб) представят отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизане в обекта/мероприятието изследване по метода на полимеразно верижна реакция за COVID-19 или бърз антигенен тест (до 48 часа преди влизане в обекта/мероприятието), удостоверено чрез валиден документ.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1814 -: Ноември 07, 2021, 19:21:40 »
Душо, щех да помислА, че е от ваксината, ако надявам се временното ти умопомрачение не датираше отпреди това. В общи линии все по-задълбочаващото ти се състояние започна, откак обяви, че си станала член на БСП.

Аз тва го обявих три години пост фактум и то точно тук. И още можеше да си мълча. Но, съм доволна , че намери обяснения за нашите противоречия и даже си на път да ме пратиш на четвърти километър. Не ми отговаряй. просто се вгледай в себе си. И не се извинявай, че аз съм обявила, че съм член на БСП. Аз своите битки най-добре ги водя очи в очи, дела срещу дела. Когато тук обявих, че съм член БСП бях готова за подобни удари. Знаеш ли кое е най-жалкото от всичко? Че получих такива точно от такива като теб, а не от опоненти.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1815 -: Ноември 07, 2021, 19:22:42 »
А спиртния ?
Впрочем, електронният си мери съвсем добре.
Мдааа, като показа 34.4 питах сестрата в моргата ли съм  :smokin:

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1383
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1816 -: Ноември 07, 2021, 19:24:31 »
Добре де. До тук стана ясно следното:
1. Ваксините не предпазват от заразяване. Те просто „гарантират,“ че ваксинираният няма да умре. Освен ако няма „сериозни“ съпътстващи заболявания. Справка - Колин Пауъл.
2. Неваксинираните пренасят заразата по въздушно-капков път и поради това трябва да носят маски, да спазват дистанция, да се самоизолират и т.н.
3. Ваксинираните може да се разболеят, може и да не се разболеят, но пренасят заразата. Т.е и ваксинираните също трябва да носят маски за да спазват дистанция и по възможност да се самоизолират.
4. Децата, оказа се, също трябва да се ваксинират. Отначоло вирусът не ги засягаше, но после мутира и сега заразява всички наред.
5. Има няколко типа ваксини. Векторни, „скаларни,“ РНК, ДНК, белтъчни, „жълтъчни“ и т.н. На по-голямата част от населението на Земята това нищо не му говори. А не и му е работа да разбира от всичко. Население от енциклопедисти? Признавам си чел съм и чета доста фантакгика, но на такова нещо не съм попадал. И все пак всеки трябва да направи своя информиран избор на ваксина и да подпише информирано съгласие“, „е всичко му е ясно и отговорност за последиците носи само и единствено той или родителите му, ако е непълнолетен.

Изхождайки от правото на свободен избор питам федаините на Ваксинацията: За чий Хикс трябва да се ваксинирам? Всичко изброено по-горе показва, че гаранция срещу заболяване и смърт няма. Не. Не ми говорете за вероятности. Идете и говорете за вероятност на някой, чието дете е блъснато от пиян или дрогиран шофьор, докато е вървяло по тротоара. Да не дава Господ никому. Идете и му кажете, че вероятността да се случи такова нещо е еди колко си процента.
И при 100% ваксинирано население ние ще трябва да носим маски, да спазваме социална дистанция да се самоизолираме при заболяване. А как ще се разбере дали сме болни? Наличието на антитела може да е от ваксината, а може и да е от заболяване. „Безсимптомно!!!“

Та какво ще помогне ваксината? не на мен. Мен - кучета ве яли! На обществото. Нали призовавате към социална отговорност. Дори и ваксиниран, аз пак ще заразявам и тези, на които организмът няма достатъчно защитни сили, пак ще се разболеят. А може и да умрат.

Пак питам. С какво ще помогне моята ваксинация на околните? На всички вас?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1817 -: Ноември 07, 2021, 19:27:42 »
Пак питам. С какво ще помогне моята ваксинация на околните? На всички вас?

бибила една красива саможертва  :bigok:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1818 -: Ноември 07, 2021, 19:29:14 »
Когато тук обявих, че съм член БСП бях готова за подобни удари. Знаеш ли кое е най-жалкото от всичко? Че получих такива точно от такива като теб, а не от опоненти.
Ся, ако искаш да затоплиш отношенията си с политическите си съмишленици, ще помагаме, хора сме. Ще те удряме повечко. И аз ще се включа, едва ли и дедо Барми ще се откаже да напляска млада социалистка. И други мераклии ще се намерят. Ама дай нещо по-предизвикателно, де! Както се е укротила БСП напоследък и се джавка предимно с Фигуранта, Кирчо и Кокорчо, скоро може да се прегръщаме и целуваме :0005:

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1819 -: Ноември 07, 2021, 19:29:49 »
Извинявай, не мога да се сдържа.
Социалната дистанция няма нищо общо с предпазване от вируси. Тя е изключително вредна и опасна, среща се рядко в ужасно неблагополучни семейства и присъства във всички умни книги като вредоносна. А и не разбирам защо трябва да се лишаваш от общуване, за да се пазиш.
Физическата дистанция е друга бира.
Още в самото начало започнаха дебилно да говорят за социално, вместо физическо дистанциране, да не го праеим тук :)

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1820 -: Ноември 07, 2021, 19:30:02 »
Коя тема? Твоята температура или това как некой те изнудва, без да си задължена да се ваксинираш?
...
Ха-ха-ха... Мерило за интелектуалното ниво на грънчарството!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1821 -: Ноември 07, 2021, 19:31:00 »
бибила една красива саможертва  :bigok:
Що се подигрваш и неглижираш сериозни неща? И след подобни изявления, как смяташ, че ще те възприемат?

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1822 -: Ноември 07, 2021, 19:31:06 »
бибила една красива саможертва  :bigok:
В името на новите варианти на САРС.  :smokin:
Въпреки че до X-вируса сигур сме далеч. Което не е за учудване. Колко години търсят Х-бозона и колко милиарда потрошиха :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1823 -: Ноември 07, 2021, 19:31:53 »
Извинявай, не мога да се сдържа.
Социалната дистанция няма нищо общо с предпазване от вируси. Тя е изключително вредна и опасна, среща се рядко в ужасно неблагополучни семейства и присъства във всички умни книги като вредоносна. А и не разбирам защо трябва да се лишаваш от общуване, за да се пазиш.
Физическата дистанция е друга бира.
Още в самото начало започнаха дебилно да говорят за социално, вместо физическо дистанциране, да не го праеим тук :)

рожден ден/свадба згости на 2 метра секи един оддрук е новаторско, но не е лошо като идея

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1824 -: Ноември 07, 2021, 19:33:53 »
Що се подигрваш и неглижираш сериозни неща? И след подобни изявления, как смяташ, че ще те възприемат?

кое, за бога, е създало утеб усещането, че държа некой да ме приеме насериозно  :bigok:

а дори и некой да ме приеме насериозно - кво?
шесе здобия сноффен, скогото да си говорим закокошки и заградини?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1825 -: Ноември 07, 2021, 19:34:13 »
А спиртния ?

спиртният термометър замръзва при по-висока температура от живачния.

а аз не помня да съм виждал спиртни термометри за мерене на човешката температура. за мерене изобщо на темепратура -- да, има, виждал съм, но нямам спомен да съм виждал медицински такъв.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1826 -: Ноември 07, 2021, 19:37:09 »
По дяволите... как bake rolls се прервръща в "бейк роуз"???

ми не е рецензирана информацията (от джиджи например) и ето ти фейк :)))
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1827 -: Ноември 07, 2021, 19:40:09 »
Зелен сертификат не се издава само срещу ваксина.

така е, но важи само за 6 месеца в този случай.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9585
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1828 -: Ноември 07, 2021, 19:40:40 »
Извинявай, не мога да се сдържа.
Социалната дистанция няма нищо общо с предпазване от вируси. Тя е изключително вредна и опасна, среща се рядко в ужасно неблагополучни семейства и присъства във всички умни книги като вредоносна.
Затова я и наложиха. В Китай се появи вирус, хората падаха по земята, беше ужасно, после изведнъж тоя вирус плъпна по планетата, никой не пада по земята. Наложиха дистанция, тя разболява хората, наложиха ограничения, седим си дома и нямаме право до комшията да идем, стресът разболява хората. Накрая изнамериха ваксини за пет месеца, те разболяват хората, обаче на хората им се казва, че вирусът разболява, а не ваксините, дистанциите и стресът. Затова трябва още повече отрова от същата отрова.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1383
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1829 -: Ноември 07, 2021, 19:41:19 »
Извинявай, не мога да се сдържа.
Социалната дистанция няма нищо общо с предпазване от вируси. Тя е изключително вредна и опасна, среща се рядко в ужасно неблагополучни семейства и присъства във всички умни книги като вредоносна. А и не разбирам защо трябва да се лишаваш от общуване, за да се пазиш.
Физическата дистанция е друга бира.
Още в самото начало започнаха дебилно да говорят за социално, вместо физическо дистанциране, да не го праеим тук :)
Съгласен! Обаче физическата дистанция неминуемо ще доведе до социална. Аз поне съм убеден в това.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1830 -: Ноември 07, 2021, 19:41:33 »
От същото изследване
Quote (selected)
Οι ανεμβολίαστοι φαίνεται να νοσούν συχνότερα σε μικρές ηλικίες, έως 29 ετών.
Από 30 ετών και πάνω, σε όλες τις ηλικιακές ομάδες, οι εμβολιασμένοι με 2 δόσεις νοσούν πολύ συχνότερα!
https://www.zougla.gr/kosmos/article/disaresti-ekpliksi-apo-ton-eopi-vretanias
Превод:
До 29 години боледуват по често неваксинираните .
От 30 години нагоре боледуват много по-често ваксинираните.

Допълнително от мен - изследване на база мненията:
В някои случаи ваксинирането се отразява сериозно на критичните способности на индивида.  :crying_with_laughter-3302:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1383
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1831 -: Ноември 07, 2021, 19:42:39 »
Затова я и наложиха. В Китай се появи вирус, хората падаха по земята, беше ужасно, после изведнъж тоя вирус плъпна по планетата, никой не пада по земята. Наложиха дистанция, тя разболява хората, наложиха ограничения, седим си дома и нямаме право до комшията да идем, стресът разболява хората. Накрая изнамериха ваксини за пет месеца, те разболяват хората, обаче на хората им се казва, че вирусът разболява, а не ваксините, дистанциите и стресът. Затова трябва още повече отрова от същата отрова.
Писали сме едновременно!  :well_done-1299:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1832 -: Ноември 07, 2021, 19:42:50 »
Принце, обсъждали да има изнесена лаборатория за тестване на място. Сутрин ще си правим срещи с кафенце там, ще обменяме по някоя клюка и така :)

може, нямам възражения :)))
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9585
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1833 -: Ноември 07, 2021, 19:43:53 »
WASHINGTON, Nov 6 (Reuters) - A U.S. federal appeals court issued a stay Saturday freezing the Biden administration's efforts to require workers at U.S. companies with at least 100 employees be vaccinated against COVID-19 or be tested weekly, citing "grave statutory and constitutional" issues with the rule.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1834 -: Ноември 07, 2021, 19:44:29 »
така е, но важи само за 6 месеца в този случай.

За вътрешна употреба, вкл. за ФМФ-то, важи една година.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1835 -: Ноември 07, 2021, 19:45:11 »
"Учителите и непедагогическите специалисти могат да бъдат тествани с неинвазивни антигенни тестове като тези, използвани за учениците. Трябва да се има предвид, че тези тестове ще им позволяват единствено да работят в училище. Те не им осигуряват „зелен сертификат“, който се изисква на останалите обществени места."

Принце, прочетох това в отговор на МОН, изпратен до няква агенция. Ако става и за университети, сутрин се зареждаме със снимкки на "любими" политици и плюем :) Аз съм ЗА!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1836 -: Ноември 07, 2021, 19:45:16 »
Нямат избор какво друго да обсъждат съгласно заповедта на д-р Стойчо:
https://coronavirus.bg/bg/1132

недей да араламбиш -- въпросът ми е дали това е принуда или не? не питам за причината за нея, тя е ясна.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1837 -: Ноември 07, 2021, 19:45:53 »
недей да араламбиш -- въпросът ми е дали това е принуда или не? не питам за причината за нея, тя е ясна.

сяка една заповед е вид принуда.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1383
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1838 -: Ноември 07, 2021, 19:46:29 »
Досега се делихме на комунисти и антикомунисти, леви и десни, бели и цветнокожи и какво ли още не.
Ми хайде да се разделим на ваксинирани и неваксинирани. Да вдигнем една нова „желязна завеса“ и... който оцеле.

П.С. А може би това е целта, а?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9585
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1839 -: Ноември 07, 2021, 19:46:38 »
3 More Reports of Teen Deaths After COVID Vaccines, as Reported Injuries Exceed 850,000
и още за VAERS и изчистени сметки да не плюнчите молива ръчно
https://childrenshealthdefense.org/defender/vaers-cdc-adverse-events-deaths-covid-vaccines/?utm_source=salsa&eType=EmailBlastContent&eId=6bd95175-d91d-4171-891d-b4dac87f455a
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9585
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1840 -: Ноември 07, 2021, 19:49:01 »
By the end of September, Moderna’s two-dose COVID-19 vaccine, measured as 89% effective in March, was only 58% effective.

The effectiveness of shots made by Pfizer and BioNTech, which also employed two doses, fell from 87% to 45% in the same period.

And most strikingly, the protective power of Johnson & Johnson’s single-dose vaccine plunged from 86% to just 13% over those six months.

https://www.latimes.com/science/story/2021-11-04/study-shows-dramatic-decline-in-effectiveness-of-covid-19-vaccines
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1841 -: Ноември 07, 2021, 19:50:47 »
Съгласен! Обаче физическата дистанция неминуемо ще доведе до социална. Аз поне съм убеден в това.

Вероятно да.  Но си мисля, че постоянната употреба на грешния израз ще направи и това, което стои зад него, приемливо. Затова да се придържаме към правилния!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1842 -: Ноември 07, 2021, 19:54:07 »
Не споменавайте напразно името на дедо Барми!
А иначе - както контастирах - 90% от "антиваксърите" здесь са деца на телевизията в петък... и ще трябва да се отделят от себе си*, защото в матушка все повече се засилва тежнението към доброзорно ваксиниране... Тогава не знам как ще се разберат астралното и материалното им тяло. Дано поне им се отвори третото око...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1843 -: Ноември 07, 2021, 19:54:52 »
Ето и на български
Quote (selected)
Федерален съд спря указа на Джо Байдън за задължителна ваксинация на служители на частни компании. Мярката засягаше 84 милиона души. Апелативният съд с район Тексас, Луизиана и Мисисипи временно замрази изпълнението на президентската заповед с мотива, че трябва да се разгледа дали не е противоконституционна.
А наште гарги?
Излиза че много истина има в рефрена Съдията, "съдията.... съдията пеерас"
 
И още
Quote (selected)
По същия път поема и Австрия. В страната е обявен червен код на заболеваемостта от COVID-19 и от понеделник влизат в сила по-строги мерки, налагани при четвърта степен
И като как тва. Нъл афстийците са масово набоцкани.
 
Quote (selected)
В Гърция .....  Поводът за мерките е, че броят на заразените с коронавирус в Гърция достигна нов дневен рекорд от 6909 случая.
Как са гърчулята с ваксинацията?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1844 -: Ноември 07, 2021, 19:56:08 »
Как са гърчулята с ваксинацията?
Ох..ох..оххх... да ти река ли как съ у Московията? Оххх...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1845 -: Ноември 07, 2021, 19:57:29 »
Принце, прочетох това в отговор на МОН, изпратен до няква агенция. Ако става и за университети, сутрин се зареждаме със снимкки на "любими" политици и плюем :) Аз съм ЗА!

може и по декана да плюя, също съм за :)))
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1846 -: Ноември 07, 2021, 19:59:09 »
сяка една заповед е вид принуда.

и ти араламбиш -- принуда за ваксиниране, така по-разбрано ли е?
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1847 -: Ноември 07, 2021, 20:00:58 »
Аз тва го обявих три години пост фактум и то точно тук.
Нв зная къде е било за пръв път, аз съм прочел обявлението ти в СЕГА.
Така или иначе съм на мнение, че вземаш твърде насериозно форумния си живот. Виртуалната ти личност се заканва, наказва, отмъщава, помни до гроб и т. н.
Реалната се ваксинира дни след издаване на заповед за зелен сертификат.

ПП "Разделението между нас" започна, откак ти пое правата корнелиева линия на национал-патрьотизъм и популизъм в съревнование и диалектическо единогласие с копейкиновци, каракачанки етц.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1848 -: Ноември 07, 2021, 20:04:12 »
Ся, ако искаш да затоплиш отношенията си с политическите си съмишленици, ще помагаме, хора сме. Ще те удряме повечко. И аз ще се включа, едва ли и дедо Барми ще се откаже да напляска млада социалистка. И други мераклии ще се намерят. Ама дай нещо по-предизвикателно, де! Както се е укротила БСП напоследък и се джавка предимно с Фигуранта, Кирчо и Кокорчо, скоро може да се прегръщаме и целуваме :0005:
Корнелианците пак се сдушиха.  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1849 -: Ноември 07, 2021, 20:08:26 »
Като стана въпрос за зелени сертификати, интересно има ли вече и черен пазар на фалшиви положителни тестове за ковид? Една карантина от 11 дни и после зелен сертификат за цяла година.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1850 -: Ноември 07, 2021, 20:13:18 »
и ти араламбиш -- принуда за ваксиниране, така по-разбрано ли е?

да, естествено, че е принуда, макар и индиректна, но съвсем конкретна.

теоретично имаш възможност за избор, на практика по-скоро ше тряа дасе асолизираш фимето на опщественото здраве  :bigok:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1851 -: Ноември 07, 2021, 20:15:36 »
Quote (selected)
Нв зная къде е било за пръв път, аз съм прочел обявлението ти в СЕГА.

Подобно нещо никога не се е случвало във форума на СЕГА, а точно тук! И от теб очаквам да ми приведеш доказателства. Ще те уведомя, че търсенето в стария форум е съвсем въззможно. Аз подобни грешки не правя и на всичкото отгоре съвсем не ми е нужно, но ще ти се наложи да докажеш собствените си думи щото явно мноо лековато ги хвърляш в пространствто. Да ти обясня ли как да търсиш? Щото аз спокойно си търся там и намирам, каквото ми е необходимо, ако се налага :smokin:

Не се съмнявай, че ако съществуваше опция ти да се ваксинираш три пъти вместо мен, без да се налага да нарушавам закона, щеше да имаш подобна възможност. Не ми приписвай глупости, които ти се ще да са истина
« Последна редакция: Ноември 07, 2021, 20:26:23 от Aсол »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9585
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1852 -: Ноември 07, 2021, 20:18:02 »
Това някой с немски може ли да го прегледа, щото на руски е долното

Не поддерживает ли нужный уровень смертности сама медицина?

"Африканское чудо: низкое количество заболевших и пустые больницы, несмотря на низкий уровень вakцuнации.
Новые исследования показывают, что в некоторых частях Африки большая часть населения уже была инфицирована кoрoнавирусом. Несмотря на маленькое количество сделанных прuвuвок, крупной катастрофы не случилось.
В больнице MP Shah в столице Кении Найроби недавно закрылись все кoвuдные отделения.
«У нас не было ни одного пациента за три недели. Еще никогда не было так тихо с начала пандемии», - говорит начальник инфекционного отделения.
Четыре месяца назад все выглядело совершенно иначе: в Кении бушевала "дельта", а три этажа больницы были заполнены пациентами с к-в.
Сейчас доля положительных результатов у тестов на кoвuд в Кении составляет 0,8%.
Уровень вakцuнации в Кении - всего шесть процентов.
В начале пандемии в Африке циркулировали всевозможные сценарии ужасов: густонаселенные города, слабые системы здравоохранения, проблема гигиены в трущобах. Эксперты ожидали быстрого распространения вируса и катастрофической смертности.
Используя тесты на антитела, исследователи замерили, сколько людей заразилось с момента вспышки пандемии.
«В мае и июне доля перенёсших вирус составила 66 процентов. Это было до сильной волны "дельты". Я уверен, что переболевших в Найроби сейчас более 70 процентов. Это почти коллективный иммунитет», - говорит кенийский эпидемиолог, работающий в Университете штата Вашингтон.
«Смертность была в 20 раз ниже, чем в других странах, например, в Европе или США. Это удивительно».
Некоторые исследования показывают, что реальное число умерших от кoвuда в Африке как минимум в три раза выше, чем официально сообщалось. Но даже в таком случае уровень смертности все равно ниже, чем в Западной Европе".
https://www.spiegel.de/.../hohe-durchseuchung-und...
Вопрос века: что это за "пандемия смертельного вируса", от которого в нищих, густонаселённых трущобах без нормальной медицины смертность ниже, чем в самых благополучных странах мира? Не поддерживает ли нужный уровень смертности сама медицина?”
https://www.spiegel.de/ausland/hohe-durchseuchung-und-niedrige-sterblichkeit-in-afrika-a-5b16ecd0-1803-4659-8405-3696c0ef55cb?fbclid=IwAR2mCtY3oCh3aDt3XQ5bPj7LIcn_MDs3L5NLpu0BZVxrQeDJlanQkJ3sBD8
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1383
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1853 -: Ноември 07, 2021, 20:20:53 »
Като стана въпрос за зелени сертификати, интересно има ли вече и черен пазар на фалшиви положителни тестове за ковид? Една карантина от 11 дни и после зелен сертификат за цяла година.
В тази връзка и аз се питам защо, аджеба, няма днес черен пазар на валута пред „Магурата“?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11187
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1854 -: Ноември 07, 2021, 20:26:57 »
Quote (selected)
Ако съм зле след петия ден - рентген и антибиотик. Ако чакаш на телефони и джипита, си жив умрел

Уф!
« Последна редакция: Ноември 07, 2021, 20:44:50 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1855 -: Ноември 07, 2021, 20:38:25 »
аха, само дето деканското ръководство на факултета по математика и информатика на софийския университет обмисля влизането в сградата на факултета да бъде със зелен сертификат.

и това не е принуда, викаш?
Точно така-обмислянето не е принуда.
Хубаво е да обсъждаме мерките такива, каквито са, а не такива, каквито биха могли да бъдат.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1856 -: Ноември 07, 2021, 20:40:15 »
недей да араламбиш -- въпросът ми е дали това е принуда или не? не питам за причината за нея, тя е ясна.
Опасявам се, че темата може да се измести към езикови въпроси, но да - това е принуда, ограничения или както би трябвало да се нарича. Но принудата е в заповедта на др-Стойчо, всички останали само я изпълняват. Имат избор - обучението да е изцяло дистанционно или да има и частично присъствено само за преподаватели и студенти със сертификат.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1857 -: Ноември 07, 2021, 20:41:47 »
Как са гърчулята с ваксинацията?
60 % ваксинирани
Силно рестриктивни мерки срещу неваксинираните
Коментар (груб преразказ) на д-р Гакис (хирург, трансплации прави, бивш шеф на АХЕПА, оглавяващ защитата на Гърция с биологични оръжия по време на олимпийските игри)
- Това правителство е откачило. Не е ли разбрало, че неваксинираните предствляват най-високообразована част от населението, говорещи повече от 2 чужди езика, както показва последното проучване от ?... Тези хора се пазят, четат, информират се, имат високи доходи и не се поддават на изнудване...

не можеш да влезеш в магазин или кръчма, включително на открито, ако нямаш тест или ваксинация
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1858 -: Ноември 07, 2021, 20:43:15 »
Но принудата е в заповедта на др-Стойчо, всички останали само я изпълняват. Имат избор - обучението да е изцяло дистанционно или да има и частично присъствено само за преподаватели и студенти със сертификат.
Аз точно заради това, че тези мерки са в заповед на Стойчо, продължавам да недоумявам защо форумният тон на някои хора е все едно аз, ти или сержанта лично сме въвели мерките, а Стойчо, Радев и БСП-то нямат нищо общо. Нека говорим с имена. Мерките не ги приемат марсианците или дори Бил Гейтс.

Откъде-накъде някой ще ми държи сметка лично на мен защо тези, които той сам е избрал с бюлетината си, или назначените от тях лица, въвеждат тази или онази мярка. Голяма каша е в главата на антиваксърите.
« Последна редакция: Ноември 07, 2021, 20:48:48 от Yaroslav »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11187
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1859 -: Ноември 07, 2021, 20:47:36 »
Аз точно заради това, че тези мерки са в заповед на Стойчо, продължавам да недоумявам защо форумният тон на някои хора е все едно аз, ти или сержанта лично сме въвели мерките, а Стойчо, Радев и БСП-то нямат нищо общо. Нека говорим с имена. Мерките не ги приемат марсианците или дори Бил Гейтс.
Ето с имена - подобно е и с училищата и там имат избор, при това - родителите сами да определят какво искат.
Стойчо, поне сега, е напълно адекватен, даже мек.
Дали с мерките има общо БСП или Радев е за тема "Медицина", ама не виждам такава и ше се въздържа.
 :smokin:
« Последна редакция: Ноември 07, 2021, 20:53:16 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.