Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:15:48

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 387231 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4200 -: Ноември 28, 2021, 20:05:29 »
А моите претенции са за всички лайнари, които ми цапат въздуха с лайняните си бракми. Когато те започнат да плащат за нанесените ми вреди, тогава и аз ще помисля за отделно плащане на Ковид лечение.
На теория и там въпросът е решен. Вече доста над половината от цената на течните горива са акцизи. Същото е и при цигарите и алкохола. В тока и парното делът от цените на емисиите са вече съвсем здрав и се увеличава... Технически погледнато си плащат, а защо плащането отива по популистки канали вместо по предназначение е отделна тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4201 -: Ноември 28, 2021, 20:07:00 »
Моите претенции са само за лечението от ковид, защото става въпрос за съзнателен избор.
Твоите претенции ще са утре за пушачите, вдруги дан за ядящите мазно, а по вдруги ден за всички, които не изминават минимум 7 км на ден пеша.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4202 -: Ноември 28, 2021, 20:08:09 »
на партера никой не си плаща асансьор в България.
А ако ти споделяш тезата, че трябва да си плаща здравни вноски и да няма право на лечение, докато други не плащат и се лекуват безплатно, значи си много объркан.

Не е объркан, той е нагъл.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4203 -: Ноември 28, 2021, 20:08:39 »
Нито карам кола, нито нанасям вреди на околната среда. Обаче наглите лайнари продължават да цоцат. Готов съм да се обзаложа, че си допринесъл за "промяната на климата" сто пъти повече от мен. Обаче тва не ти пречи да се държиш нагло и да фъфлиш глупости.
Никой не те обвинява фкаране на кола.
Ти обвиняваш ена част од карачите на коли ф тва, че са ти причинили увреждания.
Няма как да сравним карбоновите си одпечатъци.
Размерът на карбоновия одпечатък на даден човек не оказва влияние върху способността му да се държи нагло и да фъфли глупости.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4204 -: Ноември 28, 2021, 20:09:50 »
Моите претенции са само за лечението от ковид, защото става въпрос за съзнателен избор. Не са за всички останали лечения, покривани със здравни вноски. Нещо от сорта на гражданската о6тговорност при автомобилите. Вероятно не си нанасял щети на околните много десетилетия, но плащаш (солидарно)  риска на който ги излагаш. Същото смятам за редно и при ковида.
Ако не си разбрал и ваксинираните се разболяват. Или викаш, който хванат, той да плаща.

Моите претенции са за пиещите, пушещите, шмъркащите, тези с наднормено тегло, анемичните вегани, кучелюбците с ехинококоза и котколюбците с извадени очи. Щото е въпрос на съзнателен избор, нали. А също потрошени скиори, сноубордисти, мотористи.
Има и още. Само гледай като тръгнеш така, да не се наложи всичко да си плащаш.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4205 -: Ноември 28, 2021, 20:09:54 »
На теория и там въпросът е решен. Вече доста над половината от цената на течните горива са акцизи. Същото е и при цигарите и алкохола. В тока и парното делът от цените на емисиите са вече съвсем здрав и се увеличава... Технически погледнато си плащат, а защо плащането отива по популистки канали вместо по предназначение е отделна тема.

Какъв въпрос е решен? Не виждам постъпления по сметка. Решен може да е за държавата, но аз по никъв начин не съм обезщетен.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4206 -: Ноември 28, 2021, 20:11:06 »
Хабер си нямат тукашните антиваксърчета какви късметлии са. Във Великобритания върнаха от Афганистан поделението на SAS за PSYOP's, за да се заеме с антиваксърите. В Австралия ги погнаха с екипи от върнати на служба пенсионирани следователи от службите и полицията. В САЩ докладите за COVID-19 до Президента се пишат .....

Умират хора. Голяма част от тях - неваксинирани.
А какво правим с увиращите ваксинирани?
Ти още малко и си гтов на фашизъм да го удариш към неваксинираните.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4207 -: Ноември 28, 2021, 20:11:15 »
Никой не те обвинява фкаране на кола.
Ти обвиняваш ена част од карачите на коли ф тва, че са ти причинили увреждания.
Няма как да сравним карбоновите си одпечатъци.
Размерът на карбоновия одпечатък на даден човек не оказва влияние върху способността му да се държи нагло и да фъфли глупости.

Фани се скрий, наглец!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4208 -: Ноември 28, 2021, 20:11:27 »
"Хабер си нямат тукашните антиваксърчета какви късметлии са"
А бе, добре, че не са у любимата матушка... щото там днешното ЧК не си поплюва... ама никак...
МОСКВА, 3 ноя — РИА Новости.
Росздравнадзор поручил территориальным органам докладывать в Следственный комитет и прокуратуру об антипрививочниках.
Ведомство потребовало выявлять граждан, "активно распространяющих заведомо ложную информацию о вреде вакцинации" против COVID-19 и участвующих в антипрививочной кампании. Особое внимание следует обратить на врачей — противников вакцинации.
"В течение трех дней в Росздравнадзор необходимо письменно сообщать о передаче информации в прокуратуру или следственные органы регионов", — говорится в материале.
Нарушителей будут привлекать к ответственности по статьям 207.1 и 207.2 Уголовного кодекса.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4209 -: Ноември 28, 2021, 20:11:33 »
Моите претенции са само за лечението от ковид, защото става въпрос за съзнателен избор. Не са за всички останали лечения, покривани със здравни вноски. Нещо от сорта на гражданската отговорност при автомобилите. Вероятно не си нанасял щети на околните много десетилетия, но плащаш (солидарно)  риска на който ги излагаш. Същото смятам за редно и при ковида.
Ти плати ли си ваксинирането?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4210 -: Ноември 28, 2021, 20:14:33 »
https://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.CDRT.IN?locations=BG
Това не го ли знаеше партията майка преди?

На „партията майка” и беше през на Нинова шунтавелата. Тя тогава беше заета да си опази задника на Позитано 20. Това е и една от причините, поради която съм се заклел този боклук (и други, покрай нея) докато е  начело на БСП, да не гласувам за нея. Види се, и едни 700 000, и те така.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4211 -: Ноември 28, 2021, 20:14:37 »
Абе, Барми, не схвана ли, че цитатите ти не представляват интерес за никого? На мен ми писна да докладвам глупостите ти. Предавам се. Ако някой друг има желание и нерви...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4212 -: Ноември 28, 2021, 20:15:17 »
Хабер си нямат тукашните антиваксърчета какви късметлии са. Във Великобритания върнаха от Афганистан поделението на SAS за PSYOP's, за да се заеме с антиваксърите. В Австралия ги погнаха с екипи от върнати на служба пенсионирани следователи от службите и полицията. В САЩ докладите за COVID-19 до Президента се пишат в Научно-изследователския отдел на Вътрешна сигурност. Некласифицираната им част се публикува. Тук ...
Тук, когато Бенатова проведе активното мероприятие срещу командващия мвдицинската част и главен лекар на Българската армия ген. Мутафчийски, на когото бе възложено ръководството на НОЩ , Военното контраразузнаване не си мръдна пръстта, да провери кой я изпрати и защо. Дузина сайтове, включително и леве, бълват хибриден руски препечат, с цел подронване на доверието във ваксините и граничителните мерки. ДАНС, контрразузнаването, си продължава сладката дрямка.
Умират хора. Голяма част от тях - неваксинирани. Голяма част от тях с промити от антиваксърската пропаганда мозъци. Но на кого мупука, нали? Тяхна си грижа, щото. Дали, обаче. А рискът за тези, с които е контактувал? А отнетият ресурс за лечение на други нуждаещи се болни? Този анализ някой прави ли го?  Защото аз познавам смели лекари и администратори,
които го правят, все пак.

иаме си тука един местен алибегоф, бошняк, шефспретенций, нече готви лошо, ма нее чак за мишлен звезди.
до към преди година то тв предавания, то книги, то ресторанти...майнър селебрити, ма селебрити сепак.

почва първия локдаун миналата година и малце слеттва нащо момче повежда некъф протест с още две дузини алибегофци едва лине пред сао бенто, да спре правителството локдауна, да сиим отворят рестораните, аако не - даим дадат кинти сеедно работят на пълно работно време, щото то тва едвалине само грипче...

дадоха го по сички тв за 30 секунди да го види целата страна, както и двете му дузини последователи.

после тоя чувек са позгуби, фсми оказа се, че вече неккси не е толко популярен и търсен.

скоето искам да кажа, че нашата държава не дава думата на сульо и пульо да си прокарва антиваксериите по телевизор или радьо.
за онлайн няам идея, ма португалския нет със сигурност не бълва од кайлини и трайлини.

хората вярват на правителството и следват указанията на главната дирекция по здравеопазване.

иси живеем щастлифто  :0007: :0005:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4213 -: Ноември 28, 2021, 20:16:14 »
Абе, Барми, не схвана ли, че цитатите ти не представляват интерес за никого? На мен ми писна да докладвам глупостите ти. Предавам се. Ако някой друг има желание и нерви...

хм  :smokin:

не, нямаме желание.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4214 -: Ноември 28, 2021, 20:16:48 »
на партера никой не си плаща асансьор в България.
А ако ти споделяш тезата, че трябва да си плаща здравни вноски и да няма право на лечение, докато други не плащат и се лекуват безплатно, значи си много объркан.
Фсъщност никога не съм живял напартера, просто следвах логиката на колегата д'Озирис, който застъпва позицията, че понеже не ходи фболница, не следва да плаща здравни вноски, отиващи за финансиране на лечението на различни од колегата д'Озирис български граждани. Смятам, че позицията на колегата д'Озирис е позиция на десоциализиран индивид.

Също така смятам, че позицията на андрешколога Калинчо е силно дискриминационна и нарушава конституционно закрепени човешки права.
Хората с ковит следва да се радват на същия достъп до лечение, на какъфто се радват хората, болни од други неща. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4215 -: Ноември 28, 2021, 20:17:05 »
Quote (selected)
Умират хора. Голяма част от тях - неваксинирани.

Ми ние това викаме Фирмин.
Гледам не оспорваш че умират и ваксинирани и когато неваксинираните са повече нормално да дават повече жертви.
Това в твоята нАука не е ли така? :nuts:
Добре са върнали спецчастите, ще трябва да ги пазят, ма колко ги опазиха в Афганистан толкова и Ландъна ще ги опазят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4216 -: Ноември 28, 2021, 20:17:23 »
хм  :smokin:

не, нямаме желание.

Вие сте от една порода, логично.  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4217 -: Ноември 28, 2021, 20:18:34 »
Във Великобритания върнаха от Афганистан поделението на SAS за PSYOP's, за да се заеме с антиваксърите.
Ми те талибите дан са ваксъри? Въх!
 
И понеже споменахте поданиците на бети2 да припомним кво викаше набедената бъоронеса за ваксините.
Че са сиренцето в капана за мишки  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4218 -: Ноември 28, 2021, 20:19:19 »
Ти плати ли си ваксинирането?
Пряко не, с данъци и осигуровки - да, като го съм платил и на тези, дето не внасят осигуровки. Без да претендирам за нещо. Защото е резултат от наука без кавички. За другата "наука" пак плащам, но без желание и съм с претенции. Нямам никакво желание особи от сорта на чорбановчета и мангъровчета да цицат от моите данъци и да си "доработват" с грантчета, ама засега никой не ме пита. Засега.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4219 -: Ноември 28, 2021, 20:19:22 »
kаily
 
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
 Днес в 20:02:29 »
 :thup: :thup:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4220 -: Ноември 28, 2021, 20:19:35 »
не оспорваш че умират и ваксинирани и когато неваксинираните са повече нормално да дават повече жертви.
Непропорционално повече, вика аритметиката.  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4221 -: Ноември 28, 2021, 20:21:43 »
Quote (selected)
Фсъщност никога не съм живял напартера, просто следвах логиката на колегата д'Озирис, който застъпва позицията, че понеже не ходи фболница, не следва да плаща здравни вноски за лрчението на различни од колегата д'Озирис български граждани.

Поредната глупост. Нищо такова не съм "застъпвал".  Чудя се как разбираш кога е време да пресечеш улицата, щом елементарни неща на разбираш.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4222 -: Ноември 28, 2021, 20:23:16 »
Хабер си нямат тукашните антиваксърчета какви късметлии са.
Нали? Я кажи настоящите ваксини ловят ли омикрон или барем делтата?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4223 -: Ноември 28, 2021, 20:23:36 »
Поредната глупост. Нищо такова не съм "застъпвал".  Чудя се как разбираш кога енвреме да пресечеш улицата, щом елементарни неща на разбираш.

С удоволствие... когато спрат да ми цоцат пари за здравни осигуровки. Иначе не съм съгласен. Посещавам болници веднъж на 20 години. От къв зор да плащам твоето лечение?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4224 -: Ноември 28, 2021, 20:23:45 »
"Абе, Барми, не схвана ли, че цитатите ти не представляват интерес за никого? На мен ми писна да докладвам глупостите ти."

А бе, докладвачът... ти си готов за Росздравнадзор... там търсят такива...
А що се отнася до факта, че в Русия не си поплюват с такива ентелегенти (както и в Китай) може само да се радвате, че на тукашната Управа не ѝ стиска...
За 24 часа  ще ви натика по амбулаториите... ще се ваксинирате... "Катюша" ще пеете и славите народната власт...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4225 -: Ноември 28, 2021, 20:24:14 »
А какво правим с увиращите ваксинирани?
Ти още малко и си гтов на фашизъм да го удариш към неваксинираните.

Нали правим разлика между неваксинирани и антиваксери, мило. Едните се подлагат на ограничения. Другите - на законова репресия. Докато още не е късно. Макар че тук вече е. Ако нечие невежество или просто глупост заплашват здравето и живота на мнозина, законът следва да се приложи с цялата му строгост.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4226 -: Ноември 28, 2021, 20:24:26 »
Quote (selected)
иси живеем щастлифто  :0007: :0005:

Щастливи, набодени и затворени повече от нас!
Кеф цена нЕма! :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4227 -: Ноември 28, 2021, 20:24:38 »
Ако не си разбрал и ваксинираните се разболяват. Или викаш, който хванат, той да плаща.

Моите претенции са за пиещите, пушещите, шмъркащите, тези с наднормено тегло, анемичните вегани, кучелюбците с ехинококоза и котколюбците с извадени очи. Щото е въпрос на съзнателен избор, нали. А също потрошени скиори, сноубордисти, мотористи.
Има и още. Само гледай като тръгнеш така, да не се наложи всичко да си плащаш.

- Мамо, днес се боцнах.
- КАКВО? С КОЯ ВАКСИНА?
- Не, бе мамо, с хероин.
- А бе, Ники, изкара ми акъла!

 :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4228 -: Ноември 28, 2021, 20:24:44 »


Сори, баце, но или си тъп като гъз, или си обикновено лайно

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4229 -: Ноември 28, 2021, 20:25:31 »
Щастливи, набодени и затворени повече от нас!
Кеф цена нЕма! :nuts:

душите ви са фокови на вас  :smokin: :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4230 -: Ноември 28, 2021, 20:26:01 »
Също така смятам, че позицията на андрешколога Калинчо е силно дискриминационна и нарушава конституционно закрепени човешки права.
Хората с ковит следва да се радват на същия достъп до лечение, на какъфто се радват хората, болни од други неща. 
По тази тема трябва да се уточнят приоритетите. Аз не искам да се лишават от лечение хората с ковид, а само тези, които по собствена воля не искат да се ваксинират да си го плащат. При това с мотивацията, че това е личен свободен избор, който води и до права (да не се ваксинираш) и до задължения (ако решението ти не е било добро, да платиш ресурсите, употребени поради решението да не се ваксинираш). Това защитава правата на хората, избрали да се ваксинират, като поемат съответните несгоди и съответните облаги от това.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4231 -: Ноември 28, 2021, 20:26:15 »
Англия, поредния фейк
Just got this text from NHS.  Interestingly, since “fully vaccinated” now means:

“at least 14 days since 3rd jab”
or
“between at least 14 days & < 6 months of 2nd jab”

На напълно ваксинираните честито. Тук май само Симпла е напълно ваксана.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4232 -: Ноември 28, 2021, 20:29:15 »
Сори, баце, но или си тъп като гъз, или си обикновено лайно

начи да няа изненадани, ако стадо котки на рекиджа ви подгони с кучето ти, докато се разхождате  :smokin:


Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4233 -: Ноември 28, 2021, 20:29:29 »
Нали? Я кажи настоящите ваксини ловят ли омикрон или барем делтата?
барем делтата при мен я уловиха, та стой и гледай!
два часа глава до глава без противогази, след два деня двамата неваксани светнаха,
единият е в болница, другият в къщи, аз въртя синджирчето! :t1815:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4234 -: Ноември 28, 2021, 20:29:47 »
- Мамо, днес се боцнах.
- КАКВО? С КОЯ ВАКСИНА?
- Не, бе мамо, с хероин.
- А бе, Ники, изкара ми акъла!

 :smokin:
Това смешно ли трябваше да бъде?  :t2102:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4235 -: Ноември 28, 2021, 20:30:26 »
Нали? Я кажи настоящите ваксини ловят ли омикрон или барем делтата?

Делта - със сигурност. Омикрон - скоро ще разберем. И в двата случая, както и с всеки вариант по-рано, ваксините трябва да бъдат подкрепени с ограничителни мерки, за да се постигне ефективно противодействие.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4236 -: Ноември 28, 2021, 20:30:41 »
Пряко не, с данъци и осигуровки - да, като го съм платил и на тези, дето не внасят осигуровки. Без да претендирам за нещо.
И тогаз с кво основание искаш да лишиш другите, които не само плащат данъци, но и здравни осигуровки от лечения. Не си ли прекалено нагъл?
 
Впрочем бегай да си забучиш бустера, че се задава рестарт. На ваксинацията.  :smokin:
 
Делта - със сигурност. Омикрон - скоро ще разберем. И в двата случая, както и с всеки вариант по-рано, ваксините трябва да бъдат подкрепени с ограничителни мерки, за да се постигне ефективно противодействие.
С ква сигурност?. къде 20-30% ефективност за делта и файзер. И то без да отчитаме бума последните седмици по немско и холандско. Така че най-вероятно и тва е завишено.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4237 -: Ноември 28, 2021, 20:31:14 »
начи да няа изненадани, ако стадо котки на рекиджа ви подгони с кучето ти, докато се разхождате  :smokin:

моите котки не са такива хора.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4238 -: Ноември 28, 2021, 20:31:27 »
Хабер си нямат тукашните антиваксърчета какви късметлии са.
Това е засега и дано да остане така. Ако нещата се сговнясат много и загинат много близки хора, доста от оцелелите ще тръгнат да издават и изпълняват присъди по способите на традиционното правосъдие и по собствени списъци. Нямам абсолютно никакво желание да доживея до такива времена.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4239 -: Ноември 28, 2021, 20:31:37 »
начи да няа изненадани, ако стадо котки на рекиджа ви подгони с кучето ти, докато се разхождате  :smokin:

Тва е невъзможно и на теория

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B4%D1%8A%D1%80_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8

 :smokin:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4240 -: Ноември 28, 2021, 20:32:38 »
Англия, поредния фейк
Just got this text from NHS.  Interestingly, since “fully vaccinated” now means:

“at least 14 days since 3rd jab”
or
“between at least 14 days & < 6 months of 2nd jab”

На напълно ваксинираните честито. Тук май само Симпла е напълно ваксана.
не, кайло, не е само симпли, и аз съм троен и ако трябва след 6 месеца ще си сложа и четвърта игла,
нъл тъй и тъй ми остава година и половина живот по кайленските писания :nuts:!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4241 -: Ноември 28, 2021, 20:33:19 »
кучето ти нали е бебе?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4242 -: Ноември 28, 2021, 20:34:16 »
кучето ти нали е бебе?

Засега.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4243 -: Ноември 28, 2021, 20:34:22 »
Делта - със сигурност. Омикрон - скоро ще разберем.
Греда

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4244 -: Ноември 28, 2021, 20:37:32 »
Засега.
начи към момента нема големи шансове срещу седем кила и половина котарак.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4245 -: Ноември 28, 2021, 20:40:19 »
Греда
къде е гредата бре коле?!?
Quote (selected)
Успокоение от РЮА: "Омикрон" не е чак толкова опасен
Увеличението на новите случаи не води до значително увеличение на броя на хоспитализираните

https://www.segabg.com/hot/uspokoenie-ryua-omikron-ne-e-chak-tolkova-opasen

а ти сакън, да не се ваксинираш случайно, недей, молим те!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4246 -: Ноември 28, 2021, 20:40:38 »
начи към момента нема големи шансове срещу седем кила и половина котарак.

Бебето тежи 1800 грама.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4247 -: Ноември 28, 2021, 20:42:31 »
1800 грама са по-малко од 7500 грама.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4248 -: Ноември 28, 2021, 20:43:17 »
къде е гредата бре коле?!?

а ти сакън, да не се ваксинираш случайно, недей, молим те!
фиерце, ти сега ли се събуждаш или още спиш?

А ако се ваксам ще е по случайност и без да ми се молиш така сърцераздирателно.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4249 -: Ноември 28, 2021, 20:44:24 »
1800 грама са по-малко од 7500 грама.

Но виж колко е зъл

https://i.imgur.com/v4xSa2G.jpg

 :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4250 -: Ноември 28, 2021, 20:44:49 »
Греда
У гредата си бий главата. При най-активната социално кохорта, в Ню Йорк, Делта , при 100% доминация, „свали” ефективността на Pfizer с около 20% . До около 70%. Което никак не е зле, с оглед факта, че ваксината е правена, всъщност, за Алфа.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4251 -: Ноември 28, 2021, 20:46:40 »
Но виж колко е зъл

https://i.imgur.com/v4xSa2G.jpg

 :crying_with_laughter-3302:
сладур

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4252 -: Ноември 28, 2021, 20:49:47 »
иси живеем щастлифто  :0007: :0005:
А доскоро си живеехте и свободно  :0007: :0005:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4253 -: Ноември 28, 2021, 20:53:04 »
Фсъщност никога не съм живял напартера, просто следвах логиката на колегата д'Озирис, който застъпва позицията, че понеже не ходи фболница, не следва да плаща здравни вноски, отиващи за финансиране на лечението на различни од колегата д'Озирис български граждани. Смятам, че позицията на колегата д'Озирис е позиция на десоциализиран индивид.
Той го каза в отговор на хейтко, който му заяви, че щом не се е ваксал, трябва да си плаща в болница, ако пипне тая гад свирепа. И тогава той каза, ок, ще си плащам, ама тогава пък няма и здравни да плащам. Така че не е асоциален.
Асоциален е андрешковецът, както 20 години казвам, него човешка майка ве го е родила, него топлофикация/електрификация/системата/ и т.н. го е родила.
20 години се грижи за системата, сега ревнал изведнъж за хората.
Това е най-малкото подозрително.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4254 -: Ноември 28, 2021, 20:54:42 »
У гредата си бий главата. При най-активната социално кохорта, в Ню Йорк, Делта ,
Като те гледам боя по тиквата не помага. Не смея да питам освен в Ню Йорк другаде действа ли. Опасна работа сте това носителите на тайното знание. Делтата се появи след разработването на ваксините, но щом казваш че действа няма как да не е така   :crying_with_laughter-3302:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4255 -: Ноември 28, 2021, 20:54:50 »
А доскоро си живеехте и свободно  :0007: :0005:

О, продължаваме. Няма некви драми. Както виждаш, и за Испания не се чува нищо.

Извънредно положение, както до края на септември, няа да има. Има само бедствено положение от 1 декември, разликите са огромни.

Локдаун се кълнат, че няа да има, а има и избори след два месеца.

Аз съм много приятно изненадан как държавата успява да се справи до момента.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4256 -: Ноември 28, 2021, 20:56:18 »
фиерце, ти сега ли се събуждаш или още спиш?

А ако се ваксам ще е по случайност и без да ми се молиш така сърцераздирателно.
че нали за тва те молим, да се не ваксаш случайно, по случайност, както речеш!
а ти знаеш ли тези дето по случайност ... таковата, кво става сетне! :crying_with_laughter-3302:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4257 -: Ноември 28, 2021, 20:59:14 »
Нали правим разлика между неваксинирани и антиваксери, мило. Едните се подлагат на ограничения. Другите - на законова репресия. Докато още не е късно. Макар че тук вече е. Ако нечие невежество или просто глупост заплашват здравето и живота на мнозина, законът следва да се приложи с цялата му строгост.
ъъъ, в Израел антиваксъри са всички, които още не са си поставили бустерна доза
Тук постнах наскоро видео на един австралийски губернатор, кйто заяви, че всеки, който изкаже съмнение във ваксините,е антиваксър, независимо дали е ваксиниран, или не. Сурата му сериозна, джукита също като на Гретето, отвратително.
Та се пак внимавай с жълтите звезди, че ние сме почти там.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4258 -: Ноември 28, 2021, 21:01:52 »
не, кайло, не е само симпли, и аз съм троен
да го беше казал по-рано да ти се не чудя
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4259 -: Ноември 28, 2021, 21:05:06 »
Та се пак внимавай с жълтите звезди, че ние сме почти там.
Как почти? Баш. Само не е дзвездичка на ревера.