Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 21:21:04

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 395861 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #600 -: Ноември 01, 2021, 16:09:16 »
Мен ме е яд, не обичам промените без смисъл, за кефа на някой, консерватор съм по природа. Не обичам революциите и революционерите, но са неизбежни, давам си сметка.

Като бях млад и зелен и слушам старите какви работи разправят че са преживели, и си мислех, а в нашия живот нищо не се случва, така ше си караме до пенсия... А то, какви работи доживяхме, за който ги вижда де.

А за напред какво идва, не ми се мисли!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #601 -: Ноември 01, 2021, 16:35:24 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #602 -: Ноември 01, 2021, 16:38:50 »
Аз пък обичам промените, без тях ми е скучно. А промени са тръгнали при нас от 35 години, западняците чак сега почна да ги тресе, нямат си на идея какво ги чака, горките...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #603 -: Ноември 01, 2021, 17:22:42 »
Това фейк нюз ли е, бе???
https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2021-0475_BG.html

Кое да е фейк нюз, бе???

Внесено е предложение за резолюция.

Случайно да е получило одобрение, м?  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #604 -: Ноември 01, 2021, 17:28:02 »
е това

Европейският парламент,

А. като има предвид, че Европейската агенция по лекарствата вече изброява около един милион случая на нежелани реакции след поставянето на ваксини срещу COVID-19 :

- 435 779 за ваксината Pfizer BIONTECH,

- 373 285 за ваксината AstraZeneca,

- 117 243 за ваксината Moderna,

- 27 694 за ваксината Janssen[1];

Б. като има предвид, че тези нежелани реакции понякога са тежки; Така например, около 75 000 души са получили сериозни неврологични последици след ваксината Pfizer;

В. като има предвид, че по данни на Европейската агенция по лекарствата ваксините срещу COVID-19 са имали фатален изход в Европейския съюз за около 5000 души, като от тях

- 4198 – за тази на Pfizer[2],

- 1053 – за тази на AstraZeneca,

- 392 – за ваксината Moderna,

- 138 – за ваксината Janssen;
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #605 -: Ноември 01, 2021, 17:29:01 »
Кайли веротно има предвид това:

Quote (selected)
Европейският парламент,

— като взе предвид член 143 от своя Правилник за дейността,

А. като има предвид, че Европейската агенция по лекарствата вече изброява около един милион случая на нежелани реакции след поставянето на ваксини срещу COVID-19 :

- 435 779 за ваксината Pfizer BIONTECH,

- 373 285 за ваксината AstraZeneca,

- 117 243 за ваксината Moderna,

- 27 694 за ваксината Janssen[1];

Б. като има предвид, че тези нежелани реакции понякога са тежки; Така например, около 75 000 души са получили сериозни неврологични последици след ваксината Pfizer;

В. като има предвид, че по данни на Европейската агенция по лекарствата ваксините срещу COVID-19 са имали фатален изход в Европейския съюз за около 5000 души, като от тях

- 4198 – за тази на Pfizer[2],

- 1053 – за тази на AstraZeneca,

- 392 – за ваксината Moderna,

- 138 – за ваксината Janssen;

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #606 -: Ноември 01, 2021, 17:29:25 »
Мда, явно.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #607 -: Ноември 01, 2021, 17:43:01 »
И кво. Ще ги спират щото са вредни.
И не им пука, че са неактивни?

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #608 -: Ноември 01, 2021, 17:43:20 »
В. като има предвид, че по данни на Европейската агенция по лекарствата ваксините срещу COVID-19 са имали фатален изход в Европейския съюз за около 5000 души, като от тях

- 4198 – за тази на Pfizer[2],
Такааа - начи, първо - ако беше копирала и заглавието, щеше да се види, че това не е резолюция на ЕП, а предложение от някаква френска льопенка. Второ, от линка вътре в предложението се вижда, че тези смъртни случаи не са по данни на Агенцията, а Агенцията цитира броят регистрирани на сайта за вторични ефекти оплаквания в периодичния си доклад за безопасността на ваксините. Оплаквания, които нито са потвърдени, нито са с доказан причинител ваксината.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #609 -: Ноември 01, 2021, 17:51:13 »
Quote (selected)
Идеята е била обсъдена на видеоконферентна среща между здравния министър Стойчо Кацаров, изпълняващата длъжността главен държавен здравен инспектор д-р Радосвета Филипова, проф. Мира Кожухаров
Явно на кунефф са му били щута. А мълчат. Кат посрани.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #610 -: Ноември 01, 2021, 17:59:01 »
Според официалния европейски сайт за оплаквания от последствия от ваксини, само за една група, която по правило е най-голямата, с най-много бройки, имаме следното
General disorders and administration site conditions
TOZINAMERAN  - Fatal 3 923
MODERNA (CX-024414) - 2 855
ASTRAZENECA (CHADOX1 NCOV-19) - 1 402
JANSSEN  - 433
Скоро пишеше за около 25 000 смъртни случая след ваксините, ама нали никъде няма обобщени данни, както правят в САЩ, чудно що така си крият успехите и постиженията.
Даже това, прецедени през цедка и 99% несвързани с ваксините, даже това е много.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #611 -: Ноември 01, 2021, 18:04:36 »
Такааа - начи, първо - ако беше копирала и заглавието, щеше да се види, че това не е резолюция на ЕП, а предложение от някаква френска льопенка. Второ, от линка вътре в предложението се вижда, че тези смъртни случаи не са по данни на Агенцията, а Агенцията цитира броят регистрирани на сайта за вторични ефекти оплаквания в периодичния си доклад за безопасността на ваксините. Оплаквания, които нито са потвърдени, нито са с доказан причинител ваксината.
Аз никъде не съм казвала, че е резолюция.
Шокираха ме изнесените данни и за тях питах фейкова ли е страницата, или наистина е истинска, демек, изнасят се все пак данни за пораженията от ваксините на официална европейска страница.
А дали ще стане резолюция или не, това не променя данните, нали така?


И второ, това изобщо няма как да са просто докладвани случаи, щото февруари бяха много повече, няколко седмици ги следих, после изведнъж намалиха, намалиха, аз спрях да ги следя. Да предположим, че оттогава се проверяват и се пускат проверените, щото иначе на каква база ги намаляват?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #612 -: Ноември 01, 2021, 18:07:40 »
... Агенцията цитира броят регистрирани на сайта за вторични ефекти оплаквания в периодичния си доклад за безопасността на ваксините. Оплаквания, които нито са потвърдени, нито са с доказан причинител ваксината.
А известна ли ти е ролята на този "сайт" според теб ???

На книга, дори да ти мине котка път трябва да го докладваш в този сайт.
Известно ли ти е, че се докладват не повече от 15% от случаите (за страни като Гърция - 1% чувам).
И че на основата на статистическите проучвания на данните от този "сайт" впоследствие се спира един или друг медикамент.

Защото може да се окаже, че всички смъртни след ваксината надвишаващи нормалната смъртност, се дължат именно на нея и тя да се спре.

Разбира се, може да се окаже че са починали само хора, които след като са се ваксинирали са отишли да си пръскат лозето.
Тогава след време на листовката на ваксината ще пише примерно
"Не пръскайте лозята си поне три дне след ваксиниране" и ваксината ще продължи да си съществува.

Но за цялата тази емпирична проверка е нужно време и дотогава не ваксинираме масово, а само в случаите в които ползата би била многа по-голяма в сравнение с вредата която би могло да се нанесе.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #613 -: Ноември 01, 2021, 18:16:06 »
На книга, дори да ти мине котка път трябва да го докладваш в този сайт.

И кой ще докладва в тоя сайт? Аз ще тръгна да ритам камбаната и ще докладвам в сайта, че нещо лошо ми става, а нема се обадя на Бъраза помощ? Той затова е направен този сайт. Щото много добре знаят, че единици ще докладват там и те ще кажат: "Ето, ваксините работят, никой не се оплаква".

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #614 -: Ноември 01, 2021, 18:38:43 »
На книга, дори да ти мине котка път трябва да го докладваш в този сайт.

И кой ще докладва в тоя сайт? Аз ще тръгна да ритам камбаната и ще докладвам в сайта, че нещо лошо ми става, а нема се обадя на Бъраза помощ? Той затова е направен този сайт. Щото много добре знаят, че единици ще докладват там и те ще кажат: "Ето, ваксините работят, никой не се оплаква".
Принципно за случаите са длъжни да докладват лекарите, пред съответните национални институции.
Могат да го направят също близките или пряко засегнатите от няколко години.

Разбира се, задължението на лекарите е твърде условно - няма санкции ако не го направят, а много дори не знаят.
Тук се чуха и по-лоши неща, дали е точно така нямам идея.
Търговските представители на фармацевтичните компании следели кой лекар колко и какво докладвал...  :smokin:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #615 -: Ноември 01, 2021, 18:50:14 »
На книга, дори да ти мине котка път трябва да го докладваш в този сайт.

И кой ще докладва в тоя сайт? Аз ще тръгна да ритам камбаната и ще докладвам в сайта, че нещо лошо ми става, а нема се обадя на Бъраза помощ? Той затова е направен този сайт. Щото много добре знаят, че единици ще докладват там и те ще кажат: "Ето, ваксините работят, никой не се оплаква".

Последното спряно лекарство спряно на база "този сайт", дето аз знам и ако не се лъжа , беше ранитидина.
Благодарение на ранитидина, беше казал тук един доктор, рака на стомаха почти изчезна.
Обаче след години се оказало, че една негова съставка предизвиква рак. (Какъв рак не помня. Някъде четох, че ставало въпрос само за една партида, а другаде, че тази партида е използвана за да бъде заменен препарата с нещо по-доходоносно. Във всеки случай, в Гърция  вече го няма.)
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #616 -: Ноември 01, 2021, 19:06:18 »
Проблемът с ваксините не е в страничните реакции, които се появяват непостредствено при и след ваксинирането. Те вече, допускам, се знаят отлично.
А процесите които биха могли да отключат дългосрочно, сами по себе си или в съчетание с цялата химия/биология която ни заобикаля.
Засега за тях само великите индиански духове знаят
Откъде иначе ще знае индианеца, че няма никакъв проблем.  :crying_with_laughter-3302:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #617 -: Ноември 01, 2021, 19:53:14 »
И кой ще докладва в тоя сайт? Аз ще тръгна да ритам камбаната и ще докладвам в сайта, че нещо лошо ми става, а нема се обадя на Бъраза помощ? Той затова е направен този сайт. Щото много добре знаят, че единици ще докладват там и те ще кажат: "Ето, ваксините работят, никой не се оплаква".
Ето една най-обща справка за фицер, кой знае що стана коминтерна, сега пък с друго име. Четох, че в САЩ одобрили комитерн, което било още несъществуваща ваксина, имаше някаква врътка, в ЕС не знам какво въртят.
Но ето примерно данни за фицер
225 000 докладвани от медицински лица и 307 000 от немедицински.
Може да се разцъка и да се събепат още данни.
Може да се извадят и другите ваксини.


https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV%20DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2=%22Line%20Listing%20Objects%22.%22Substance%20High%20Level%20Code%22&P3=1+42325700

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11149
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #618 -: Ноември 01, 2021, 20:23:41 »
Ъъъъ, флизам само за кратко ф тая тема и не съм чел постингите.
Кайленце, ти боцна ли се душко и с каква, ако да?
Питам за позната, пък само на теб вярвам!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #619 -: Ноември 01, 2021, 20:29:05 »
Ъъъъ, флизам само за кратко ф тая тема и не съм чел постингите.
Кайленце, ти боцна ли се душко и с каква, ако да?
Питам за позната, пък само на теб вярвам!
 :bigok:
тц
Чакам на Санофи протеиновата, де щяла да стане до края на тая година
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11149
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #620 -: Ноември 01, 2021, 20:31:56 »
Благодаря! :notworthy:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #621 -: Ноември 01, 2021, 20:37:55 »
Четох, че в САЩ одобрили комитерн, което било още несъществуваща ваксина, имаше някаква врътка, в ЕС не знам какво въртят.

Точно за това питах вчера, тук или в другата тема. Това което аз разбрах, че е одобрена в САЩ, но не се предоставя на американския пазар, а само в Европа, при което някои изказаха съмнения за част от сдейлката Байдън-Меркел среще Тръмп

Иначе - това от днес
Група от гръцки туристи в Италия, 24 ваксинирани, 2ма - не.
25 под карантина в Италия, някои от които в болница.
Материала, разбира се, е така написан, че ако не прочетеш статията внимателно, няма да ти стане ясно че 23 -до 24 ваксинирани са положителни (от 24в. +2н.).
Quote (selected)
Και οι 26 ταξιδιώτες ταξίδεψαν με πράσινα πιστοποιητικά. Οι 24 ήταν πλήρως εμβολιασμένοι ενώ οι άλλοι 2 ταξίδεψαν με αρνητικά μοριακά τεστ.
https://www.tovima.gr/2021/11/01/vimatv/venetia-se-karantina-oi-23-ellines-dyo-nosileyontai-pio-sovara-ti-leei-i-monadiki-epivatis-pou-den-kollise-koronaio/

Още 19 души от същата екскурзия всички имунизирани, но върнали се със самолет преди това - всичките положителни.
Quote (selected)
Στο γκρουπ ήταν άλλα 19 άτομα τα οποία φύγανε αεροπορικώς. Αυτοί και οι 19 ήταν θετικοί. Δεν τους ζήτησαν τεστ επειδή ήταν εμβολιασμένοι, και ταξίδεψαν με το αεροπλάνο

За индианци и всякакви вярващи:
Не е фейк!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #622 -: Ноември 01, 2021, 20:50:51 »
https://www.dn.pt/sociedade/ao-fim-de-seis-meses-89-dos-vacinados-ainda-tem-uma-boa-imunidade-celular-14275675.html

Ao fim de seis meses, 89% dos vacinados ainda têm uma boa imunidade celular

 :0007: :0005:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #623 -: Ноември 01, 2021, 21:00:48 »
Говори се, че след масовата ваксинация в Гърция, доста гръцки мъже започнали да забременяват.  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #624 -: Ноември 01, 2021, 21:02:39 »
Говори се, че след масовата ваксинация в Гърция, доста гръцки мъже започнали да забременяват.  :smokin:

нее од ваксинацията, а од векове натрупан опит  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #625 -: Ноември 01, 2021, 21:03:03 »
Говори се, че след масовата ваксинация в Гърция, доста гръцки мъже започнали да забременяват.  :smokin:
Ти там ли се ваксинира?
Вай, вай!
И после се върна тук Баце да те ...с 200!
Ми лека бременност!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #626 -: Ноември 01, 2021, 21:14:23 »
тц
Чакам на Санофи протеиновата, де щяла да стане до края на тая година
Кайле, ако някоя приятелка ти е казала, че много ѝ е харесала протеинова инжекция, питай я какво точно ѝ е харесало, може да не е било на Санофи технологията.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #627 -: Ноември 01, 2021, 21:16:49 »
Кайле, ако някоя приятелка ти е казала, че много ѝ е харесала протеинова инжекция, питай я какво точно ѝ е харесало, може да не е било на Санофи технологията.

това сам ли ще го махнеш или ще трябва модератора да го направи?
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #628 -: Ноември 01, 2021, 21:49:51 »
В Европа в началото беше ваксина на фицер, после стана Comirnaty, а сега е TOZINAMERAN
ЕМА сега какво одобрява и какво гледа не знам, що сменяват имената така?

Интересно е също, че сащите одобриха ваксината още август, а ЕМА нещо не е.ава...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #629 -: Ноември 01, 2021, 22:05:22 »
К разрушениям, которые наносит организму сам по себе спайк-белок, добавились нарушения восстановления повреждённых ДНК и препятствование формированию антиген-распознающих участков антител и Т-клеточного рецептора, т.е. работе приобретённого иммунитета.
https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056/htm
Вот, видимо, причина того, что с "кoвuдоподобными болезнями" госпитализируется больше уколотых, чем неуколотых.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #630 -: Ноември 01, 2021, 22:08:06 »
NYC vaccine mandate will force 24K city workers to stay home: latest stats
Despite a 14 percent bump in the number of city government workers who have gotten at least one shot since de Blasio announced the mandate on Oct. 20, thousands of others would still rather be placed on unpaid leave than get jabbed.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #631 -: Ноември 01, 2021, 22:26:34 »
From the 10/22/2021 release of VAERS data:
Found 837,595 cases where Vaccine is COVID19

From the 10/22/2021 release of VAERS data:
Found 127,457 cases where Vaccine is COVID19 and Serious

Found 86,542 cases where Vaccine is COVID19 and Hospitalized

Found 17,619 cases where Vaccine is COVID19 and Patient Died
Table

Vaccinated 192 mln

1 на 10 000 умира от ваксината
1 на 1 500 получава сериозни усложнения
1 на 2 300 влиза в болница заради усложнения от ваксината
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #632 -: Ноември 01, 2021, 22:33:00 »
 :bigok:

Quote (selected)
Масово недоверие, жестоки конспиративни теории и разкази. Така може да се опишат настроенията в циганската махала на Кюстендил на тема „коронавирус“.

В репортаж на Нова тв жена от циганската махала разказа как на хората им „вкарват въздух под налягане с ваксините и се подуват“.

Мъж пък каза, че след „като ни пръскаха с отрова от самолетите сега ни тровят и с ваксините“.

Друга жена пък обясни за голяма „аномалия“, с която ги лъжат и не са „расли в джунглите“.

„Това е целта – да могат да убиват хората. Докъде се разбра, че самолетите пръскат вирус, сега ваксините са от същото отстояние. С ваксините искат да ни убиват. Казват, ако не е ваксината – демек ти си болен. Като ме гледате –здрав съм, а ваксината като ми я бият, най-много, максимално говорим, един месец и ме ликвидира, както съм здрав и прав”, смята жител на квартала.

А след това между съкварталците започва спор на тема „за” или „против” ваксините и сертификатите. Подобни спорове в квартала обаче са рядкост. Защото противниците на ваксините са много повече от привържениците им. Поради тази причина масово е и недоволството от въвеждането на зелени сертификати.

„Плаши ме, че ще има глад, ще има мизерия, щом не ни пускат по магазините. Как ще ходиме да пазаруваме. Щом не ни пускат по големите магазини, няма да пазаруваме. Ще си седиме у дома и ще ядеме сух хляб”, смята друга жителка на квартал „Изток”.

Със сертификати почти никой в квартала не мисли да се сдобива. Нито чрез ваксина, нито чрез тест. Евентуалните проверки не стряскат никого. Според хора в квартала ваксините причинявали аномалии. Разбрали го от разкази на свои познати.

„Едно момченце си направило ваксина тук и слагал една лампа, и светеше. Да. Честно ти казвам. Там, където му е ваксината – свети”, разказва друга жена. В квартала са загубили всякакво доверие и в болниците. Квартал „Изток” веднъж вече беше под пълна карантина. Сега, когато Кюстендил е една от областите в тъмочервената ковид зона, заболеваемостта сред хората там отново е висока.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #633 -: Ноември 01, 2021, 22:38:40 »
много си повърхностен, грънчарю, бетер яростлавчо си, само дето оня е по-яростен
Отиваш на игнор, щото то месеци не съм чела от теб нищо, заради което да си струва да продължавам да те чета, ако ми е писано да умра от ковид, нема прекарам последните си дни в четене на шлака
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #634 -: Ноември 01, 2021, 22:46:03 »
 :t23145:
Съкрушен съм.
От друга страна на кайла целио свет й е на игнор, та не съм единствен  :bigok:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9528
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #635 -: Ноември 01, 2021, 23:10:29 »
Въпрос от фейкбука

Can anyone explain why an extra 520 died in week 41 (UK) this year in comparison to 2020 when we had a deadly virus then with no vaccine 🤔
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #636 -: Ноември 02, 2021, 04:31:25 »
Чудя се как все още тук никой не е написал, че има познат, който преболедувал ковид, пък после се ваксинирал с двете дози АстраЗенека и след седмица умрял.
Щото на мен тва ми го каза наскоро един мой работник циганин, който старателно се информира от фейсбук, а снощи чух същото из устата на някакъв нелеп кандидат за президент в студиото на Поли Златарева. Ама дума по дума същото!
Ей го чичкото:
https://bnt.bg/news/oshte-ot-denya%C2%A0-zhelyo-zhelev-kandidat-za-prezident-izdignat-ot-pp-obshtestvo-za-nova-balgariya-v306524-299858news.html

Горещо препоръчвам тоя средностатистически антиваксър от народа!  :bigok:
Щото тва е резултатът от усилията на противниците на ваксините, колкото и да са им добри намеренията.

Зомбирани били тези, които се ваксинират? Ей ви го зомбито в плът и телесни течности.  :piss!:

« Последна редакция: Ноември 02, 2021, 04:47:12 от Simplified Solutions »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #637 -: Ноември 02, 2021, 06:43:51 »
Quote (selected)
Бульедувал от Ковид, послье двье игли Астра Зиньека, после пак заболял от Ковид и пучина
:bigok:

Но и тоз не може би мой Щерю - двама с един удар 24 часа след ваксинация ...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #638 -: Ноември 02, 2021, 06:55:38 »
Горещо препоръчвам тоя средностатистически антиваксър от народа!  :bigok:
Щото тва е резултатът от усилията на противниците на ваксините, колкото и да са им добри намеренията.

Зомбирани били тези, които се ваксинират? Ей ви го зомбито в плът и телесни течности.  :piss!:

Народът е умен, дет вика гинекос.

Добри намерения евентуално може да произлизат от тясно професионални среди. Най-малце щото стаа дума за нещо, което никога не е било точна наука.
Секви сули и пули немат капацитет по въпроса, колкото и да разбират одсичко и колкото и да им се иска да споделят ценните си Мисли.

Интернет кръстоносците на съвремието мое да имат секви други (стремеж към значимост; споделена гордост од откриване на Истината, закоято сички останали саслепи; злорадство, че само Те са провидели Пъклените Планове на рептилите да унищожат света, етц, етц), но не и добри намерения.

Та и тук сичките теми за ковид, за ваксинация, за мерки, за световен опит (добър или лош) се насочиха мноо бързо фтипична затериторията посока и се забатачиха по също толко типичен начин :bigok:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #639 -: Ноември 02, 2021, 06:59:00 »
Интерсен феномен. На вниманието на всички антиваксъри:
                                                                        New deaths
1    USA    46,931,284    +48,839    767,436    +550       

51    Bulgaria    608,499    +6,007    24,309    +310    

Данните са за вчера - 1.11.2021   

Що се случват такива неща на най-умната нация (след еврейте   :smokin:)?:t26157:
https://www.worldometers.info/coronavirus/
Последно като проверявах САЩ са 331 милиона. Миналата година.
ЗА България, мисля 6 милиона са реалистични за броя на населението.
С малко старание ще ги стигнем американците. Че и задминен дори. (По Т. Колев)
« Последна редакция: Ноември 02, 2021, 07:12:11 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #640 -: Ноември 02, 2021, 08:22:01 »
много си повърхностен, грънчарю, бетер яростлавчо си, само дето оня е по-яростен
Отиваш на игнор, щото то месеци не съм чела от теб нищо, заради което да си струва да продължавам да те чета, ако ми е писано да умра от ковид, нема прекарам последните си дни в четене на шлака
Недей!
Ще пропуснеш някой индиански бисер  :no:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #641 -: Ноември 02, 2021, 08:28:37 »
Дам... Слушам по НОВА една госпожа да се оплаква как снощи линейката с баща ѝ обикаляла от болница на болница, докато все пак го приемат.
На въпрос ваксиниран ли е възрастният човек, отговори, че не е ваксиниран и ако знаела през какво ще преминат (позитивен, температура над 40 градуса и сатурация 50), щяла била да го ваксинира. Обаче на въпроса защо не го е направила по-рано, отговори, че то си било личен избор и те не били обсъждали с баща си ваксинацията.
Ми тва е... Щом такъв ти е личният избор, не звъниш в телевизията.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #642 -: Ноември 02, 2021, 08:36:10 »
Дам... Слушам по НОВА една госпожа да се оплаква как снощи линейката с баща ѝ обикаляла от болница на болница, докато все пак го приемат.
На въпрос ваксиниран ли е възрастният човек, отговори, че не е ваксиниран и ако знаела през какво ще преминат (позитивен, температура над 40 градуса и сатурация 50), щяла била да го ваксинира. Обаче на въпроса защо не го е направила по-рано, отговори, че то си било личен избор и те не били обсъждали с баща си ваксинацията.
Ми тва е... Щом такъв ти е личният избор, не звъниш в телевизията.

Тия тепърва ще стават повече...ма децце вика - личен избор  :smokin:

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #643 -: Ноември 02, 2021, 08:41:39 »
Дам... Слушам по НОВА една госпожа да се оплаква как снощи линейката с баща ѝ обикаляла от болница на болница, докато все пак го приемат.
На въпрос ваксиниран ли е възрастният човек, отговори, че не е ваксиниран и ако знаела през какво ще преминат (позитивен, температура над 40 градуса и сатурация 50), щяла била да го ваксинира. Обаче на въпроса защо не го е направила по-рано, отговори, че то си било личен избор и те не били обсъждали с баща си ваксинацията.
Ми тва е... Щом такъв ти е личният избор, не звъниш в телевизията.
Явно не звъни заради личния избор на баща си.
Ти какво предлагаш? Да няма избор?
Тук един предлага да им се спират пенсиите ако не се ваксинират. Добра идея, не е ли?

Ще я допълня - ваксинираните с ковид да не бъдат приемани в болницата - те така и така го карат леко, що да се товари системата?
Нямаш идея, колко ще бъде облекчена, особено в много ваксинираните страни.
Какво ще кажеш?


Съвсем сериозно:
Да вземе едно дърво човек, че да ви подкара, всичките радетели на задължителното човешко щастие!
Индианци, фатмаци, Прости решения!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #644 -: Ноември 02, 2021, 08:51:02 »
Явно не звъни заради личния избор на баща си.
Ти какво предлагаш? Да няма избор?
Тук един предлага да им се спират пенсиите ако не се ваксинират. Добра идея, не е ли?

Ще я допълня - ваксинираните с ковид да не бъдат приемани в болницата - те така и така го карат леко, що да се товари системата?
Нямаш идея, колко ще бъде облекчена, особено в много ваксинираните страни.
Какво ще кажеш?


Съвсем сериозно:
Да вземе едно дърво човек, че да ви подкара, всичките радетели на задължителното човешко щастие!
Индианци, фатмаци, Прости решения!

How Greek of you  :bigok:

Решенията вървят ако не с отговорности, то с последици.

Когато лайното удари вентилатора, захапваш куршума и се надяваш на най-доброто, фслучая на "ох, защо не се ваксинирах" - на естествения одбор  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #645 -: Ноември 02, 2021, 08:53:59 »
Трябва бъдем надъхани един срещу друг по всички възможни начини. Затова се пенят някои.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #646 -: Ноември 02, 2021, 09:08:25 »
Помня, че ви уверявах, че настъпва краят на стария свят, на света такъв, какъвто го познаваме.
Не настъпва ли? Или с мозъчето си си въобразяваш, че краят на света настъпва в 12 часа на 21.2012, а смяната на сезоните - в полунощ на 23-ти септември? Сигурно грънчарят може да ни каже кой е бил първият първобитен и първият непървобитен човек?
Еее, Кайле, нахалстваш. Тогава въобще не ни каза, че въпросният край ще започне да настъпва чак след 8-9 години. И това за "мозъчето" никак не ти отива - тъкмо ти, с твоето мозъче глаголстваше, че краят настъпва на въпросната дата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #647 -: Ноември 02, 2021, 09:13:49 »
Тук един предлага да им се спират пенсиите ако не се ваксинират. Добра идея, не е ли?

То е ясно, че накрая ще ни накарат да се ваксинираме всичките. Но каква песен ще запеят след това? Когато коронката  продължи да си вършее? Определено ще измислят нещо, но ще е по-смешно и от сегашната опорка. Тогава сигурно виновни ще са онези без пета и десета доза.
Шизофренията е пълна! Ваксинирани, предполагаемо спокойни за себе си и околните, се пенят срещу неваксинирани. Какво им пречат? Нали са предпазени от ваксината? Нали не могат да заразяват? Или май не е така?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #648 -: Ноември 02, 2021, 09:15:06 »
Quote (selected)
Явно не звъни заради личния избор на баща си.
Ти какво предлагаш? Да няма избор?

Явно не ѝ е пукало за баща ѝ, докато не се е разболял тежко. Иначе са могли да обсъдят възможностите и рисковете поне за него.

А аз вече скромно предложих само едно - да не се оплакват в телевизията след направения съвсем съзнателно избор. Щото личният избор предполага лична отговорност.   :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #649 -: Ноември 02, 2021, 09:17:16 »
Еее, Кайле, нахалстваш. Тогава въобще не ни каза, че въпросният край ще започне да настъпва чак след 8-9 години. И това за "мозъчето" никак не ти отива - тъкмо ти, с твоето мозъче глаголстваше, че краят настъпва на въпросната дата.
Махнаджия! Кво са 8-9 години от вечността.  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #650 -: Ноември 02, 2021, 09:26:36 »
К разрушениям, которые наносит организму сам по себе спайк-белок, добавились нарушения восстановления повреждённых ДНК и препятствование формированию антиген-распознающих участков антител и Т-клеточного рецептора, т.е. работе приобретённого иммунитета.
https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056/htm
Вот, видимо, причина того, что с "кoвuдоподобными болезнями" госпитализируется больше уколотых, чем неуколотых.

Значи, иРНК ваксините пречат на създаване на траен имунитет, и никога няма да се преборят с епидемията.

Разбира се, наличието на антитела снижава броя на починалите болни с ковид, но това е временно, докато имаш антитела, тоест, постоянна ваксинация, но това би изтощило имунната система, постоянното производство на антитела не е нормалното състояние на имунната система.
« Последна редакция: Ноември 02, 2021, 09:31:54 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #651 -: Ноември 02, 2021, 09:34:52 »
Quote (selected)
Вот, видимо, причина того, что с "кoвuдоподобными болезнями" госпитализируется больше уколотых, чем неуколотых.

Къде тва? Къде се хоспитализират повече ваксинирани от неваксинирани?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #652 -: Ноември 02, 2021, 09:43:29 »
Quote (selected)
Однако самой большой загадкой стало то, что ученые обнаружили специфичные к Covid-19 Т-клетки в образцах крови, взятых за годы до начала пандемии.

Получается, что некоторые люди уже имели определенную степень иммунитета к коронавирусу, еще до того как им заболел первый человек.

Как выяснилось, на удивление много людей, 40-60% из тех, кто никогда не контактировал с вирусом, имеют такие Т-клетки.

Похоже, что Т-клетки и являются тайным источником иммунитета к Covid-19.

Ако това е така, то с иРНК ваксини, траен имунитет никога няма да има, а те са само генна терапия, която постоянно (на всеки 4-6 месеца) трябва да получаваш, тоест купуваш.

Чудесен "устойчив" бизнес модел.

Подозрения в тая посока дават войните с не иРНК ваксините които се водят, Астра-Зенека я ликвидираха, Спутник не ни се разрешава в НАТО пространството.
« Последна редакция: Ноември 02, 2021, 09:48:48 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #653 -: Ноември 02, 2021, 10:02:47 »
Явно не ѝ е пукало за баща ѝ, докато не се е разболял тежко. Иначе са могли да обсъдят възможностите и рисковете поне за него.

А аз вече скромно предложих само едно - да не се оплакват в телевизията след направения съвсем съзнателно избор. Щото личният избор предполага лична отговорност.   :smokin:
Освен ако не си Пития, няма как да знаеш дали и е пукало за баща и.
Единственото което показваш, както и фатмака след теб, е личната си етика!

А във връзка с предложението ти да те питам без да искам отговора ти, нито упражненията ти в оракулстване.
Ако баща и беше ваксиниран и беше в същата ситуация, пак ли щеше да предлагаш да не се оплаква в телевизията?
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #654 -: Ноември 02, 2021, 10:03:12 »
Quote (selected)
Подозрения в тая посока дават войните с не иРНК ваксините които се водят, Астра-Зенека я ликвидираха, Спутник не ни се разрешава в НАТО пространството.

Ваксината на Янсен е векторна.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #655 -: Ноември 02, 2021, 10:14:02 »
Quote (selected)
Ако баща и беше ваксиниран и беше в същата ситуация, пак ли щеше да предлагаш да не се оплаква в телевизията?

Въпросът Е щеше ли да бъде в същата ситуация този възрастен човек. Щото самата госпожа заяви, че ако е знаела през какво ще мине баща ѝ, е щяла да го ваксинира.

ПП - Можете да не ми задавате въпроси, на които не ви трябват отговори. И без това избягвам да ви чета, и ако си го причиня, е по диагонал. Надявам се да оцените сегашното ми усилие.   ;)




Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #656 -: Ноември 02, 2021, 10:24:48 »
Въпросът Е щеше ли да бъде в същата ситуация този възрастен човек. Щото самата госпожа заяви, че ако е знаела през какво ще мине баща ѝ, е щяла да го ваксинира.

ПП - Можете да не ми задавате въпроси, на които не ви трябват отговори. И без това избягвам да ви чета, и ако си го причиня, е по диагонал. Надявам се да оцените сегашното ми усилие.   ;)
Не. Не е в това въпроса!
Въпроса е във вашата етика! Присмехулния/укорителния тон относно направения (погрешен според вас, равен на безотговорност) избор.
В същата ситуация можеше да изпадне ВАКСИНИРАН и дори ОТ ВАКСИНИРАНЕТО!

Не съм искал от никого да ме чете и няма да Ви задавам повече въпроси  :walking_home_crying-1328:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #657 -: Ноември 02, 2021, 10:59:35 »
Къде тва? Къде се хоспитализират повече ваксинирани от неваксинирани?
Изглегда засега се хоспилизират карашик. Поне в Бългрия.
НЕможе да се каже точно, защото никой не казва колко от ваксинираните в момента са в България.
Единствено за починалите от коронавирус с някаква увереност може от изнесените данни да се тварди че ваксинираните са по-маялко.
Има разбични обяснения. Примерно ортодоксалните ваксъри ще твардят че това е заради ваксините щото те "действали" каквото и да значи туй.
Според мен причината е по-тревеална. А именно, че при много заболявания не се извършва ваксинация. И тез заболявания повишават лиска от летален изход при коронавирус.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #658 -: Ноември 02, 2021, 11:04:30 »
Данните за Португалия (10.1 млн, население) показват около 300-900 заразени на ден и около 300-320 хоспитализирани като относително постоянна бройка, от които 50-60 в интензивното. Смъртните случаи са около 5 дневно. Сиякото тва за последния месец при достигане на 85%+ ваксинирани.

Просто е - повече неваксинирани (ок. 20% на територията) = повече заразени = повече нуждаещи се от хоспитализация = повече в интензивното = повече смъртни случаи.

Ок за личния избор, ма понеже на територията много хора са направили избор да не се ваксинират, ситуацията е като описаната по-горе що се отнася до заразени, хоспитализирани и починали.
Колкото повече са, толкова по-трудно ще бъде на системата да се погрижи не само за всички, но и за вече настанените.

Щото едно е персоналът да е концентриран върху текущите задачи, друго е непрекъснато да се чудят кого къде да настанят и как да се погрижат.

Вината за която ситуация не е само в организацията на здравеопазването тук. Друга, по-добре организирана система, вероятно би се справила малко по-добре, но пак на определена цена, например спиране на плановите операции и т.н.


Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #659 -: Ноември 02, 2021, 11:15:57 »
Quote (selected)
А именно, че при много заболявания не се извършва ваксинация.

Това "много" просто не е вярно. Случаите, при които не се препоръчва ваксинация, са пренебрежимо малко. Но пък препоръката в такива случаи е самоизолация или поне спазване на дистанция.