Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 07:53:45

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 401919 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #960 -: Ноември 03, 2021, 15:57:31 »
Слушах днес на обяд проф. Д. Вълчев по ''Хоризонт''. Защо българите се ''дърпали'' на ваксинирането.
Ами защото, откакто е започнало у нас, са получили три различни вида информация за тях. Цитирам по памет:

-ваксинирайте се, за да не се разболеете
-ваксинирайте се, за да не заразите близките си, най-вече възрастните
-ако се ваксинирате, ще изкарате по-леко болестта, няма да се наложи болнично лечение

Здравче, още не съм почнала да споря с теб, защото по принцип продължавам да те харесвам, ама както е тръгнало, можем и до спор да стигнем /както например стана вече с Дозирис //... 

Затова само ще попитам, как ти се струват тези "три вида информация" ф едно изречение:

Quote (selected)
Ваксинирайте се, за да не се разболеете,
за да не заразите близките си /и най-вече възрастните!/,
както и за да изкарате болестта по-леко, без да се стигне до болнично лечение?!?
:t1815:

« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 16:13:16 от Джиджи »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #961 -: Ноември 03, 2021, 15:57:36 »
Миналата седмица приетите в болница ваксинирани са 15-16%
Лъжеш. Дали по навик, или злонамерено, ти си знаеш.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #962 -: Ноември 03, 2021, 16:00:24 »
той си е такъф.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1231
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #963 -: Ноември 03, 2021, 16:06:35 »
Би трябвало да има подобна и в „Стомана“, Перник, но доколкото знам и те са в предфалитно състояние.

Оня ден гледах по ТВ-то точно по тоя въпрос. Оказва се, че има само няколко частни фирми, едната по-голяма. Явно чужд филиал, защото нейният представител каза, че не смогват и даже внесли от клоновете си в чужбина. Не уточни откъде. Така че държавата (баси тъпия евфемисъм!) нищо не е направила за две години. И то предимно герп.
През 1986 изкарах 10 дневен запас на един баир близо до яз. Тополница. Смяна на ВОС-а. Обучаваха ни за оператори на мобилна станция произвеждаща Медицински кислород за нуждите на военно-полевите болници. Станцията беше разположена на 2 Урала. Работеше си като слънце, даже един сержант ни правеше шоу - изливаше кофа с втечнен кислород на поляната....smoke on the water. Отвлякох се. Та си мисля - би трябвало и днес армията да има подобни станции, не ли?
За предишните е ясно - отдавна са продадени из бимбинистанските държави или са дадени за скрап.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #964 -: Ноември 03, 2021, 16:08:06 »
вече одговорих на тоа въпрос фпоста си од фчера:

Което е просто поредната ти глупост. Ш'ме прощаваш, ама е така. Как може някой потенциално да ограничава правото ти? Или го ограничава, или не го ограничава. Останалото са глу-пос-сти.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #965 -: Ноември 03, 2021, 16:08:12 »
Джиджи, първо, между тези три версии има по няколко месеца разлика.
Второ, но не по значение, нямам проблем да харесвам и да се разбирам с хора, с които сме на различни мнения по важни въпроси и дори с различни убеждения. Справка от форума на СЕГА - моята симпатия към Атлантис и дружеското ни общуване, дано да е жива и здрава, въпреки, че тя е ''комунЕ'' /мараба Асол  :)))/, а аз съм определяна от някои тук като ''беснодесна''.  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #966 -: Ноември 03, 2021, 16:10:33 »
Лъжеш. Дали по навик, или злонамерено, ти си знаеш.
Казвам това което знам от ежедневните сводки. Ти ако искаш вади данни ден по ден за последните седмици.
Впрочем ясно ще се види, че тоя процинт се вдига. В началото ломотеха за един от 30,50, 100 но истината проби.
Явно и за починалите ще стане така.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #967 -: Ноември 03, 2021, 16:14:00 »
https://epidemic-stats.com/
Тук е по-шарено и с повечко данни. И аз тепърва ще чета.
Погледнах още веднъж, за да съм сигурна, че мярнах същите данни и в таблицата която изтрих. В Бангладеш смъртните случаи са дори малко по-малко отколкото в Белгия. Бангладеш не беше ли в дъното на таблицата по бедност?!
« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 16:20:13 от Здравка »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #968 -: Ноември 03, 2021, 16:15:25 »
Което е просто поредната ти глупост. Ш'ме прощаваш, ама е така. Как може някой потенциално да ограничава правото ти? Или го ограничава, или не го ограничава. Останалото са глу-пос-сти.

Няам никакво съмнение ф свръхчовешката ти неспособност да разбираш кво казвам.
 
За щастие Кайла няма твоя проблем, иначе немаше да ползва Костоф за нуждите на одбраната си од джелезната ми и фактологично издържана теза.

Тактиката на Кайла се състоше ф тва, да припише претоварената од неваксинирани лица леглова база и персонал на болниците на Костоф, който, строшавайки системата прес 1997-а да се яви виновник за нейното претоварване прес 2021-а година.

Което можеше да фане дикиш, ако фпериода между 1997-а и 2021-е бехме станали свидетели на претоварвания на системата, аналогични на текущото.

« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 16:24:17 от wreckage »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #969 -: Ноември 03, 2021, 16:19:53 »
Та си мисля - би трябвало и днес армията да има подобни станции, не ли?
Всичко се наряза и продаде на скрап, било комунистическо! Останаха само полевите бани, да къпем партнерите от лайняния вятър в Афганистан.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #970 -: Ноември 03, 2021, 16:21:16 »
Понеже съм малко ала Вуте, все повече почвам да се навивам да ни ваксинират всички задължително за две седмици. Само за кефа да ги видя после каква песен ще запеят, Знам че ще са трагикокомични, ама си заслужава удоволствието.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #971 -: Ноември 03, 2021, 16:24:25 »
Казваш драги, че кеф цена няма, а  :0005:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #972 -: Ноември 03, 2021, 16:24:46 »
Няам никакво съмнение ф свръхчовешката ти неспособност да разбираш кво казвам.


Кво фъфлиш, искаш да кажеш... ма не го казваш, а го изфъфляш.

Quote (selected)
накратко, претоварвайки системата, потенциално ограничават праото ми на достъп до медицинско опслужване

Ограничили ли са правото ти? Ми... НЕ, не са! Точка.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #973 -: Ноември 03, 2021, 16:26:34 »
Джиджи, първо, между тези три версии има по няколко месеца разлика.

Аз не знаех, най-вече защото тая тема не я следя редовно заради нечии многословия, а не следя редовно и информацията в нет-а, щото си имам достатъчно служебна работа ...

Но това е ВАЖНО и може наистина ДА ОБЪРКА, а оттам – и ДА РАЗКОЛЕБАЕ доста хора!!!  :thup:

Quote (selected)
Второ, но не по значение, нямам проблем да харесвам и да се разбирам с хора, с които сме на различни мнения по важни въпроси и дори с различни убеждения. Справка от форума на СЕГА - моята симпатия към Атлантис и дружеското ни общуване, дано да е жива и здрава, въпреки, че тя е ''комунЕ'' /мараба Асол  :)))/,
а аз съм определяна от някои тук като ''беснодесна''.

Аз също харесвах Атлантис и си хортувах чат-пат с нея, въпреки че по онуй време бях "не определяна от някого",
а направо си БЯХ "беснодесна"
, каквато от известно време насам вече не съм ...  :lol:

« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 16:32:00 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #974 -: Ноември 03, 2021, 16:33:04 »

Кво фъфлиш, искаш да кажеш... ма не го казваш, а го изфъфляш.

Ограничили ли са правото ти? Ми... НЕ, не са! Точка.
знаеш как традиционно завършват нашите епистоларни интеракции. Федин момент ти се възпаляваш, почваш да се държиш небалансирано и слет тва напущаш форума на бургия.

Неопходимо ли е и тоа път да стигаме дотам?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #975 -: Ноември 03, 2021, 16:34:02 »
кво предлага Мангъроф?
Стаден имунитет, получен посретством пущане на вируса свободно да ходи по хората и който оцелее, оцелее?
Аз съм на мнение, Рекидж, че ти си абсолютно безотговорен човек, досежно общественото здраве. Не си се ваксинирал, щото си бил го преболедувал. Междувременно на мен не ми разрешаваш да съм минала през коронката без симптоми и то за две години преки контакти, щото не съм се тръшнала дома. Извод - ти си официализиран ковиден, за мен не се знае. Аз съм ваксинирана - ти , не. Не ти ли е поне малко неудобно? :smokin:
На точно твое място, аз лично не бих участвала в подобна тема, да не говорим, че не бих се присмивала на хората с различно мнение. Дори не си в житейска ситуация, от която можеш да си позволиш подобно нахалство

Ся, да чуем Джиджито, другата врескалка що не се е имунизирала? Щото аз съм  с автоимунно заболяване, например, а и много онкоболни се боцнаха заради диващината ви.
И, що бе, Джидже писано, ти не се боцна?
« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 16:51:25 от Aсол »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #976 -: Ноември 03, 2021, 16:37:57 »
Quote (selected)
Аз съм ваксинирана - ти , не.

освен, че не съм ваксиниран, не съм и лицемер. Тва са две разлики.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #977 -: Ноември 03, 2021, 16:39:35 »
Твоята тактика за водене на спор е да надрънкаш толкова много глупости, че човек просто да се откаже. Ти потенциално ограничаваш правото ми да дишам, щото и ти дишаш от същия въдух, а той е ограничено количество. Е тва ти е великата "логика".

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #978 -: Ноември 03, 2021, 16:44:28 »
освен, че не съм ваксиниран, не съм и лицемер. Тва са две разлики.
Ти си лицемер! Що не се ваксинира? Що не пазиш обществото?

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #979 -: Ноември 03, 2021, 16:48:06 »
Manrico e написал
„Не мога да разбера антиваксърите дали не могат да интерпретират данните или нарочно лъжат. Гледаме например Дания:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/denmark/
Дневните случаи са високи, но не достигат нивата от предишни вълни - стигали са до 4500 миналия декември, сега са под 2000. Но смъртността е значително по-ниска - били са до над 40 дневно, сега са 4-5 или по-малко.
Норвегия:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/norway/
Дневните им случаи са високи, но смъртността е по-ниска.“
Последното твърдение за по-ниска смъртност през есента на 2021 спрямо есента на 2020 не отговаря на истината. От линка на Манрико за Норвегия: починали през октомври 2020 г. – 8 души, а през октомври 2021 г. – 39 души. На графиката се вижда, че на 30.09.2020 г. общият брой на починалите е 274, а на 31.10.2020 г. – 282. (разликата е 8 души). Съответно за 2021 г.: на 30.09.2021 г. общият брой на починалите е 861, а на 31.10.2021 г . – 900. (разликата е 39). За септември и октомври 2020 г. починалите в Норвегия от Ковид са 18 души, а за същите два месеца на 2021 г. – 86 души. Ваксинираните в Норвегия са над 70%.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #980 -: Ноември 03, 2021, 16:51:08 »
Ти си лицемер! Що не се ваксинира? Що не пазиш обществото?

Що да се ваксинирам като съм го преболедувал?
 
Фмомента науката твърди, че имунитетът ми е некъде между ена година и безкрайност. Съответно фмомента опществото е напълно защитено одкъде мен.

Което ми причинява чуфство на изпълнен граждански дълг. Разбира се, ако науката каже нещо друго, ас иам готовност да реагирам.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #981 -: Ноември 03, 2021, 16:53:18 »
Quote (selected)
Щото аз съм съм с автоимунно заболяване,
Ааа, чакай малко - това май влизаше в заболяванията противопоказни за ваксинациите, не ли?
Що не си го представила като аргумент, като не искаш, ми отправяше смъртни заплахи науевУ и надеснУ преди дни?
Не вярвам да има изверги в здравните власти.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #982 -: Ноември 03, 2021, 16:56:30 »
Що да се ваксинирам като съм го преболедувал?
 
Фмомента науката твърди, че имунитетът ми е некъде между ена година и безкрайност. Съответно фмомента опществото е напълно защитено одкъде мен.

Което ми причинява чуфство на изпълнен граждански дълг. Разбира се, ако науката каже нещо друго, ас иам готовност да реагирам.

А, бил си го преболедувал. Тва го разбирам. Ами и ако съм го пребуледовала, без да ме запишат по официалните книги? Кво праим? Мен ме пращаш на васкина да те пазя в името на обществото, а ти си теглиш епикризата и сичко е шес! И се чувстваш длъжен да ми наливаш акъл. Както вече споменах, изнудването ще ви излезе през нослетата ...нищо че ме ваксинирахте

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #983 -: Ноември 03, 2021, 16:57:18 »
Quote (selected)
Което ми причинява чуфство на изпълнен граждански дълг. Разбира се, ако науката каже нещо друго, ас иам готовност да реагирам.
Нещо повече, апела на Асол ми звучи като нещо, което не съм чувал от ваксърите - /перефразирам ви/ -ми като не щете се боцкате, преболедувайте бе, заразявайте се и преболедувайте, кво дремете и претоварвате здравната система?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #984 -: Ноември 03, 2021, 17:01:36 »
Quote (selected)
Ами и ако съм го пребуледовала, без да ме запишат по официалните книги? Кво праим?

праим си съответните тестове, за да разберем къде сме и евентуално се ваксиниргаме. Или не праим нито ено од двете и концентрираме енергията си фпроизвотството на онлайн публицистика.

Фсяка од теа позиции е леджѝт и има своите пропоненти и опоненти въф форума.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #985 -: Ноември 03, 2021, 17:02:21 »
Hateras ли се гневеше, че нежелаещите да се ваксинират срещу ковид били виновни за спрения планов прием в болниците и за отменените планови операции?!
Откакто се помня, у нас е имало грипни епидемии с различен интензитет и продължителност. Не, не ги сравнявам с ковид пандемията. Но, почти всяка зима в тази страна има:
-''грипна'' ваканция по преценка на здравните власти за отделен регион, или населено място, понякога и по два пъти между късната есен и ранната пролет
-спиране на свижданията, плановия прием и плановите операции в лечебните заведения
-временно прекратяване дейността на женските и детски консултации
Аз нямам спомен някой да е пискал, че това нарушава гражданските му права.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #986 -: Ноември 03, 2021, 17:03:24 »
Нещо повече, апела на Асол ми звучи като нещо, което не съм чувал от ваксърите - /перефразирам ви/ -ми като не щете се боцкате, преболедувайте бе, заразявайте се и преболедувайте, кво дремете и претоварвате здравната система?

Асол си е много в ред даже. Две парчета имаме тука, които неистово бранят дирниците си, като не пропускат да ми вменят в задължение и аз да им ти пазя, ама те да са некакси встрани. Всичко под ножа! И Рекиджи и Джиджета - щом като за мен може, може и за вас! Нямате оправдания....Действайте, обществото се нуждае от вас и вашата навремнна реакция :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #987 -: Ноември 03, 2021, 17:05:36 »
Нещо повече, апела на Асол ми звучи като нещо, което не съм чувал от ваксърите - /перефразирам ви/ -ми като не щете се боцкате, преболедувайте бе, заразявайте се и преболедувайте, кво дремете и претоварвате здравната система?
за другите не знам, но аз винаги съм препоръчвал на хората, които не са карали ковид, да се ваксинират. Тва е лесно проверимо.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #988 -: Ноември 03, 2021, 17:06:04 »
А Джиджáна мълчи.
Оня ден кълнеше като бесна циганка, сега геройски мълчи.
Джи-джи-джи-джи-джаааа-нааааа
И лампичката свееее-тееее-шееее! ..

https://youtu.be/m8LWs_Afe4U

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #989 -: Ноември 03, 2021, 17:10:12 »
Quote (selected)
Аз нямам спомен някой да е пискал, че това нарушава гражданските му права.
Нека се разберем - не е имало и извънредни ситуации като тази.
Да са ривали лекарите при грипните епидемии че едва се държат на краката си от работа?
Да са ривали, че няма ни едно свободно легло в доста общини?
И т.н.?
Не си спомням да е имало подобни, но когато се получи тази наистина извънредна ситуация - дали ще изнаглеете толкова, че да отречете свръхнатоварването на здравната система? Ще оставим настрана защо е такава и кой и как я докара до това положение.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #990 -: Ноември 03, 2021, 17:10:25 »
Асол, ще построим живота нов. Вярата крепи човека. Така е от край време.
................................
Джузепе, частните дофтори не реват. Имам зъб на един мошеник, на когото се доверих. По-лъжливи са от циганите.

« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 17:16:56 от dabedabe »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #991 -: Ноември 03, 2021, 17:11:46 »
за другите не знам, но аз винаги съм препоръчвал на хората, които не са карали ковид, да се ваксинират. Тва е лесно проверимо.

Също така е лесно проверимо, да знаеш, че даже и да си го карал с екстрите, е обществено задължаващо да се ваксинираш.  Иначе е чиста дискриминация - разликата е само в наличието, или липсата на симпотомите.
Що не се ваксинираш? Няма нищо страшно засега, казвам ти го от опит..Ето - Калки го е карал и се е ваксинирал. Ти що не?  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #992 -: Ноември 03, 2021, 17:14:34 »
Аз пък ще ви върна към „слогана” от снимката /да не я препоствам за 3-ти път!/ във в-к СЕГА, който гласи:

„Ваксинацията е избор, а не условие за работа”

Дозирис пита мен: „Щот съм глупав - ваксината ограничение ли е?”, а аз при така зададения въпрос, не мога да му отговоря,
и даже го нарекох БУКВАЛИСТ … :t23145:

Щото не може една ваксина да е ограничение, въпреки че в газетата под тая снимка са пуснали следния текст:

Quote (selected)
Когато е в чужбина, българинът безропотно спазва всички ограничения.
В България обаче протестира срещу същите тези ограничения.



Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #993 -: Ноември 03, 2021, 17:17:37 »
Не си спомням да е имало подобни, но когато се получи тази наистина извънредна ситуация - дали ще изнаглеете толкова, че да отречете свръхнатоварването на здравната система? Ще оставим настрана защо е такава и кой и как я докара до това положение.

А защо смяташ, че така ще стане? Защо не "ако", а "когато"? Виж кво разправя Витанов:

Quote (selected)
Добрата новина е, че трети ден подред репродуктивно число на разпространение на заразата е под 1,3, заяви Витанов.

Това означава, че „обхватът на заразата продължава да се увеличава, но не експоненциално и натискът вече намалява“.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #994 -: Ноември 03, 2021, 17:17:43 »
Аз пък ще ви върна към „слогана” от снимката /да не я препоствам за 3-ти път!/във в-к СЕГА гласи:

„Ваксинацията е избор, а не условие за работа”

Дозирис пита мен: „Щот съм глупав - ваксината ограничение ли е?”, а аз при така зададения въпрос, не мога да му отговоря, и даже го нарекох БУКВАЛИСТ … :t23145:

Щото не може една ваксина да е ограничение, въпреки че в газетата под тая снимка са пуснали следния текст:
 

Ти ваксинира ли се? Задавам ти много прост въпрос с два възможни отговора - не е нужно да ми оцветяваш глупости, встрани от прекия отговор

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #995 -: Ноември 03, 2021, 17:18:16 »
Също така е лесно проверимо, да знаеш, че даже и да си го карал с екстрите, е обществено задължаващо да се ваксинираш. 
науката и властите са на различно од твоето мнение. Първата ме светна за имунитета ми и съответната ми неспособност за пренос на вируса, а фторите ми дадоха сертификат за същото.

Сега на тех ли да вярвам или на тебе, която до оня ден беше протиф ваксините, пък после зе че се ваксинира?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #996 -: Ноември 03, 2021, 17:18:24 »
лично ти не ми отговори на въпроса с какво моето неваксиниране ограничава твоята свобода
Чакам

вече одговорих на тоа въпрос фпоста си од фчера:
👇
Цитат на: wreckage в 02-11-2021, 21:52:24
накратко, претоварвайки системата, потенциално ограничават праото ми на достъп до медицинско опслужване.

фодговор на моа одговор ти изтреска, че системата била счупена од Костоф, което е точно никакъф аргумент фполза на нейното претоварване од лица, одказващи да се съобразят със счупеното ѝ състояние.
Тц, аз те питахза свободите ти, не за правата ти.
Правиш ли разлика между
свобода
и
права?

Айде пак
С какво моето неваксиниране ограничава твоите свободи?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #997 -: Ноември 03, 2021, 17:18:47 »
И кое е тук странното? Когато си в Рим, прави като римляните. В чужбина сме туристи, на гости, в командировка, на лечение...т.е. не плащаме данъците си там, не гласуваме, следователно нямаме правата на местните граждани и сме длъжни да се съобразяваме с чуждите закони, правила и порядък.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #998 -: Ноември 03, 2021, 17:19:57 »
Нека се разберем - не е имало и извънредни ситуации като тази.
Като тази не, но е имало бая по-тежки ситуации. Примерно тридесетте години на миналия век.
 
Quote (selected)
Да са ривали лекарите при грипните епидемии че едва се държат на краката си от работа?
Кои лекари?
1/3 до половината кесят и лекуват по талафона, т.н. жипи-та. Те са по-скоро секретарки към здравната каца.
От останалите къде половината кесят в часните си кабинети и правят пачки.
Как при тази ситуация тея дето работят дан изнемогват.
 
Мобилизация требе в сектора, мобилизация  :smokin:
Тъкмо и че се секвестират направените с публични пари частни болници :bigok:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #999 -: Ноември 03, 2021, 17:21:12 »
Quote (selected)
Действайте, обществото се нуждае от вас и вашата навремнна реакция
Опществото се нуждае от навременната реакция на всички!
Да не давам примера с кацата мед и лайното от колибри.
Що се отнася до опасността - тя е същата както от ваксинираните, преболедувалите няма как да разнасят повече зараза от ваксинираните. Стига да имат необходимите антитела. Ако са малко и когато станат малко и те трябва да се ваксинират - което се каня да направя и аз.
Стига до тогава да не дойдат експертите на друг акъл - че е излишно, щото открили че няма нужда.
Това - което лаиците твърдят сега - нямало нужда.
Каквото и да си говорим, изправени сме пред избор / и ваксинираните и не и преболедувалите и не/ и той е - кому да вярваме?
А опциите са три - на големият брой специалисти, на малкият брой специалисти отричащи необходимостта от ваксиниране или на лаиците.
Е, аз обръщам внимание само на първите две категории.
Третите възпроизвеждат бял шум.
 :bigok:
« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 17:26:33 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1000 -: Ноември 03, 2021, 17:22:01 »
науката и властите са на различно од твоето мнение. Първата ме светна за имунитета ми и съответната ми неспособност за пренос на вируса, а фторите ми дадоха сертификат за същото.

Сега на тех ли да вярвам или на тебе, която до оня ден беше протиф ваксините, пък после зе че се ваксинира?

Остави ме мен. Аз нали съм антиваксър, но съм ваксинирана. Ти защо не се ваксинира? На какво точно разчиташ? На естествен имунитет?
Джузепе, не ме нервирай. В момента на пангара ми е паднало едно чудо, което възнамерявам да смачкам поне виртуално и не сметам за пропусна

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1001 -: Ноември 03, 2021, 17:23:24 »
Нека се разберем - не е имало и извънредни ситуации като тази.

Не е имало, щото не са я създали. А може и да е имало, ама ти не знаеш. Преди две години никой не ти е казвал колко души са фанали грип, колко са влезли в болница, колко в интензивно и колко са починали от грипни усложнения. По два пъти в годината некой спец съобщава по телевизора, че иде лош грип с кофти усложнения. Имаше и ваксини. Някои се ваксинираха, други - не. Но нямаше истерия, защото не я бяха създали.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1002 -: Ноември 03, 2021, 17:25:53 »
Ти ваксинира ли се?
Задавам ти много прост въпрос с два възможни отговора - не е нужно да ми оцветяваш глупости, встрани от прекия отговор
Аз пък НЯМА ДА ТО ОТГОВОРЯ при така поставено условие ...
А ако си вземеш фторото изречение обратно, може и да си помисля ...


Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1003 -: Ноември 03, 2021, 17:27:16 »
Чакам Джиджето да извади емотикона за  АлерголоГ

А от таблицата на Здравка гледам Бурунди с  38те починали - е те тия па грам европомощи нема да видат.
*********   ✹    *********

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1004 -: Ноември 03, 2021, 17:27:39 »
Тц, аз те питахза свободите ти, не за правата ти.
Правиш ли разлика между
свобода
и
права?

да, затва ще допълня одговора си:

Quote (selected)
накратко, претоварвайки системата, потенциално ограничават свободата ми да упражнявам праото си на достъп до медицинско опслужване.

 :nuts: кажи сега за Костоф.


Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1005 -: Ноември 03, 2021, 17:27:58 »
Нема таквоз жувотно като "извънредна епидемична обстановка".
Има извънредно положение. Има и епидемична обстановка.
Което са много ама много различни неща.
Въпроса е че извънредно положение може да се обяви само със санкцията на Парламент.
Тоест ограничаването на права, което правят е незаконно
 
ДАже тъпите гробари го схванаха и си беха гласували закон, който беше временен и изтече.
За вас явно е проблем. :smokin:
Изобщо ваксърите от сектата на последния ден сте гола вода :smokin:
 
А разликата между неваксиниран и ваксиниран е че първия може ако реши да си постави ваксина, например когато се появят нормални ваксини,
докато набоцкания нема никъф шанс да му извадят "ваксината" :t26157:
 И които няма как да използваш за одобрени "под условие" експериментални препарати!
 :smokin:

1/Няма подобно нещо като "експериментални препарати", одобрени под условие.
https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/vaccines-covid-19/covid-19-vaccines-authorised#safety-updates-for-authorised-covid-19-vaccines-section
Vaccines authorised in the European Union (EU) to prevent COVID-19, following evaluation by the European Medicines Agency (EMA). Актуализирана информацията за ваксините от Агенцията за лекарствата: https://www.bda.bg/bg/covid-19
Това са одобрени ваксини от органа, който се занимава с тая работа в държавата.
2/ Независимо какво се струва на теб и група тебеподобни законът определя кой и кога решава, че има "извънредна епидемична обстановка" по смисъла на чл. 59 от Закона за здравето.
3/Не зная какво според теб е "нормална ваксина". Има одобрени ваксини, които са векторни, но има и одобрени ваксини, които не са векторни.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1006 -: Ноември 03, 2021, 17:30:39 »
Аз пък НЯМА ДА ТО ОТГОВОРЯ при така поставено условие ...
А ако си вземеш фторото изречение обратно, може и да си помисля ...

Никакво изречение няма да си вземам . Ти ваксинира ли се?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1007 -: Ноември 03, 2021, 17:30:48 »
Е ти все повече знаеш, нали?
Първо питаш, после казваш, че не става.
В Швеция ваксинираха ли насилствено?
Така поставен въпрос имплицира, че някъде ваксинират насилствено. Къде бе, Кайле ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1008 -: Ноември 03, 2021, 17:31:04 »
А от таблицата на Здравка гледам Бурунди с  38те починали - е те тия па грам европомощи нема да видат.

Добре, де, а Ватикана, Свети Марин, Андора? Те не са ли на първо място в света по заболели, ваксинирани, неваксинирани, в болница, в интензивно, умрели? Ако некой знае - дайте да видим.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1009 -: Ноември 03, 2021, 17:32:12 »
може пък и всички да говорим едно и също, но от отказ да разберем другия, сме се хванали за гушите
Ах Lillian, Lillian,
Всичките ми постове са против насилието, принудата, дискриминацията и политизирането на един медицински проблем. В повечето случаи са предизвикани от безпардонното приканване всички да се ваксинират, без да се отчита, че лекарство без противопоказания няма и, че за накои ваксинирането може да е фатално.
Противник съм също на ограничаването на правата, взело много сериозни размери! Може всички "Прости решения" да ги приемат, но са сложни и опасни неща.

Щеше да е добре, ако ваксините работеха. Но...
Засега ваксинираните страни, които погледнах, не показват по-добри резултати за октомври т.г. сравнен с миналата
Да видим и Ноември.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1010 -: Ноември 03, 2021, 17:32:25 »
Що да се ваксинирам като съм го преболедувал?
 
Фмомента науката твърди, че имунитетът ми е некъде между ена година и безкрайност. Съответно фмомента опществото е напълно защитено одкъде мен.

Което ми причинява чуфство на изпълнен граждански дълг. Разбира се, ако науката каже нещо друго, ас иам готовност да реагирам.
Коя наука твърди, че имунитетът ти е между 1 година и безсрайност?
Ти верно си завършен лицемер.
Науката твърди, че имунитетът от ваксината е по-добър и по-траен от имунитета при преболедуване и не признава зеления сертификат при преболедували преди повече от 6 месеца!
Т.е. Ако си преболедувал преди повече от 6 месеца, нямаш зелен сертификат и се водиш неваксиниран.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1011 -: Ноември 03, 2021, 17:32:29 »
Ти защо не се ваксинира? На какво точно разчиташ? На естествен имунитет?

Да, фмомента разчитам на естествения си имунитет. Който фчаст од научните среди, както и фантиваксърските такива, се смята за ноо по-висококачествен от постигнатия посретством ваксинация. Аслично неам мнение по въпроса, отворен съм за фсякакви развития на научната мисъл.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1012 -: Ноември 03, 2021, 17:33:16 »
Никакво изречение няма да си вземам . Ти ваксинира ли се?

Не, не се е ваксинирала, но в случая си е харесала групичка и се е присламчила (както винаги) към нея, белким некой я хареса. И изобщо не се усеща колко е нелепа.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1013 -: Ноември 03, 2021, 17:34:30 »
Quote (selected)
Не е имало, щото не са я създали.
Друже - можеше лесно да ми отговориш - имало е - чумните пандемии, холерните и т.н.
Уважавам ти пропускането им, щото си съобразил, че тогава и медицината не е била на това ниво.
Но сам виждаш, че в най новата история на медицината, самите медици се мятат като риба на сухо и се чудят как да реагират, щото с такова чудо, при такива възможности на медицината не са се срещали до сега.
Не, че вирусът е нов и непознат, взривът му ги изненада.
Засега се наблюдава че два типа общества се справят - китайците, но там е друго, ако го приложат ТУК - не знам как ще виете на умряло.
И тук там из Европа - дисциплинирани страни или разумни такива.
Е, ние не сме нито от едните нито от другите и затова ядем хурката.
Квото и да си говорим.
Вица за стрижено и рязано е стар като света.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1014 -: Ноември 03, 2021, 17:34:40 »
1/Няма подобно нещо като "експериментални препарати", одобрени под условие.
https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/vaccines-covid-19/covid-19-vaccines-authorised#safety-updates-for-authorised-covid-19-vaccines-section
Vaccines authorised in the European Union (EU) to prevent COVID-19, following evaluation by the European Medicines Agency (EMA).

Пореден ваксърски автогол. Но  пък красив.

Approval — No COVID-19 vaccines have been approved. Approval means the FDA has officially decided that a product is safe and effective for its designated use. The process for approval involves rigorous reviews of all available data on the product and can take several months.

Authorization — To speed things up in an emergency like a pandemic, the FDA can grant an Emergency Use Authorization (EUA). An EUA, as its name implies, authorizes a product for use during unusually urgent circumstances if the benefits of its use outweigh any known or potential risks. A vaccine that combats a global pandemic is an ideal candidate for an EUA – we can’t afford to lose any more time in the midst of a crisis with an ever-climbing death toll.
https://www.theverge.com/22189236/fda-approval-authorization-difference-clearance-vaccines

Ся и от твоя сайт:

Scientific evaluation and approval

COVID-19 vaccines can only be approved and used if they comply with all the requirements of quality, safety and efficacy set out in the EU pharmaceutical legislation. For more information, see Authorisation of medicines.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1015 -: Ноември 03, 2021, 17:36:05 »
1/Няма подобно нещо като "експериментални препарати", одобрени под условие.
...
Я... Още един привърженик на принудата.  :t0174:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1016 -: Ноември 03, 2021, 17:37:22 »
Уважавам ти пропускането им, щото си съобразил, че тогава и медицината не е била на това ниво.

Стига, де, дърто! Нима забрави Пичия грип, Свинския грип и др.? Предупреждаваха, че са опасни, много хора починаха. Ти знаеш ли колко? Не знаеш. Като не знаем, нямаме база за сравнение. Колкото ти можеш да кажеш едното, толкова и аз другото.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1017 -: Ноември 03, 2021, 17:38:29 »
Коя наука твърди, че имунитетът ти е между 1 година и безсрайност?
Ти верно си завършен лицемер.
Науката твърди, че имунитетът от ваксината е по-добър и по-траен от имунитета при преболедуване и не признава зеления сертификат при преболедували преди повече от 6 месеца!
Т.е. Ако си преболедувал преди повече от 6 месеца, нямаш зелен сертификат и се водиш неваксиниран.

https://www.nature.com/articles/s41586-021-03647-4


И иам сертификат.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1018 -: Ноември 03, 2021, 17:38:56 »
Quote (selected)
Нема таквоз жувотно като "извънредна епидемична обстановка".

Тук се вижда кога е обявена и колко пъти е удължавана Извънредната епидемична обстановка.
https://coronavirus.bg/bg/244
 :bigok:

Проверявайте ги тез работи де...  :t0174:
« Последна редакция: Ноември 03, 2021, 17:44:22 от Simplified Solutions »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1019 -: Ноември 03, 2021, 17:39:45 »
Да, фмомента разчитам на естествения си имунитет. Който фчаст од научните среди, както и фантиваксърските такива, се смята за ноо по-висококачествен от постигнатия посретством ваксинация. Аслично неам мнение по въпроса, отворен съм за фсякакви развития на научната мисъл.

Мноо добре! А, защо не разглеждаш възможността и аз да имам естествен имунитет, при условие че цели 2 години съм сред ковидни? Ама драпаш да  ме ваксинират, щото не съм въведена в таблиците ви на заразени  и болни? М? Резултат - мен ме бодат за да мога да живея, а ти +изчакваш"...Голям лицемер си...надявам се, че продължаваш да се харесваш. Ако трябва да съм честна - изобщо не се съмнявам в последното