Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 03, 2024, 07:27:04

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 402342 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11195
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1020 -: Ноември 03, 2021, 17:40:20 »
Quote (selected)
Още един привърженик на принудата.
Абе стана ми интересно.
Дали можете да наредите една редичка от 5-6 думи, с ескалиране на "принудата".
Напр. -  убеждаване, заплаха, заставяне... и къде в редичката ще е ...хммм...китайският модел?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9598
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1021 -: Ноември 03, 2021, 17:41:02 »
Нека се разберем - не е имало и извънредни ситуации като тази.
Да са ривали лекарите при грипните епидемии че едва се държат на краката си от работа?
Да са ривали, че няма ни едно свободно легло в доста общини?
И т.н.?
Не си спомням да е имало подобни, но когато се получи тази наистина извънредна ситуация - дали ще изнаглеете толкова, че да отречете свръхнатоварването на здравната система? Ще оставим настрана защо е такава и кой и как я докара до това положение.


Ситуацията с грипа през 2009 г.:"По данни на СЗО и страните, в които епидемията достигна своя пик над 90% от случаите протичат леко и средно тежко и не се нуждаят от специфично лечение. Не повече от 8-10% от заболелите се хоспитализират, а 25% от тях се нуждаят от интензивна терапия и реанимация."
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1022 -: Ноември 03, 2021, 17:45:10 »
Абе стана ми интересно.
Дали можете да наредите една редичка от 5-6 думи, с ескалиране на "принудата".
Напр. -  убеждаване, заплаха, заставяне... и къде в редичката ще е ...хммм...китайският модел?

Кат ви натрият носовете, започвате да бегате по тъча. Абе, а може ли някой да преброи звездите? Не може? Е, начи ваксините работят.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1023 -: Ноември 03, 2021, 17:46:14 »
лично ти имаш над 2000 коментара въф връска с ковида за периода од края на февруари т.г. до тоа момент.
В този форум.
И в още 20 други - пак по толкова.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1024 -: Ноември 03, 2021, 17:47:07 »
А, защо не разглеждаш възможността и аз да имам естествен имунитет, при условие че цели 2 години съм сред ковидни?

И аз. За две години съм сменил само 2 (две) маски. Слагам ги единствено в гр. транспорт, молове и по-големи обектои. В махалата маската не се приема добре. Контактувам свободно с всякакви хора. До една седмица ходех по купони, кръчми и т.н. За две години съм карал два пъти на крак неккви грипоподобни със симптоми, напълно съвпадащи с коронката. От къв зор да се изследвам за антитела? За къв зор да се ваксинирам? Кого ще запазя? Ваксинираните ли? Моят асс!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1025 -: Ноември 03, 2021, 17:47:18 »
Бонго що ме занимаваш с глупости. Тая същата агенция публична заяви, че е некомпетентна да одобрява използването на ваксини в страната. Тва при баталиите около спутник. Така че единственото което е в състояние да направи е да се позове на разрешението на евроагенцията, а тя е одобрила използването "под условия" в качеството на експериментални ваксини.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11195
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1026 -: Ноември 03, 2021, 17:48:35 »
Не си спомням да съм бягал някога, ама тъй да бъде, ако ти се ще.
Мнението съм си го казал ясно десетки пъти и тук!
Ако ти се струва иначе - дай линк къде бягам по тъча.
И снаистина ми е интересно за употребата на "принудата", щото не знам наистина като как бихте го окачествили китайският модел за справяне с пандемията.
Щото се справят!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1027 -: Ноември 03, 2021, 17:50:23 »
Тук се вижда кога е обявена и колко пъти е удължавана Извънредната епидемична обстановка.
https://coronavirus.bg/bg/244
 :bigok:

Проверявайте ги тез работи де...  :t0174:
Кво да проверавам след като в конституцията пише ясно, че само Парламента със своя санкция може да въвежда извънредно положение.
Както казах ваксърите от последния ден сте по-тъпи и от гробарите, дето по конституционните изисквания си приеха закон за извънредното положение, ма действието му изтече :smokin:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1028 -: Ноември 03, 2021, 17:51:58 »
В Бангладеш смъртните случаи са дори малко по-малко отколкото в Белгия
Несъмнена истина.
А хората в срееновековна България са били на практика безсмъртни.
Щото немаме запазени смъртни актове.

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1029 -: Ноември 03, 2021, 17:52:49 »
Ама драпаш да  ме ваксинират, щото не съм въведена в таблиците ви на заразени  и болни?
Тая работа не се ли определя с тестове ?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1030 -: Ноември 03, 2021, 17:54:05 »
Не мога да не отбележа една голяма полза от ковид истерията - значително се повиши броят на експертите по Конституцията. А пък случаят с Петков ги направи цели магистри по конст. право.
 :tongue_:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1031 -: Ноември 03, 2021, 17:54:57 »
Не си спомням да съм бягал някога, ама тъй да бъде, ако ти се ще.
Мнението съм си го казал ясно десетки пъти и тук!
Ако ти се струва иначе - дай линк къде бягам по тъча.
И снаистина ми е интересно за употребата на "принудата", щото не знам наистина като как бихте го окачествили китайският модел за справяне с пандемията.
Щото се справят!

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1628.msg168617#msg168617

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1032 -: Ноември 03, 2021, 17:55:30 »
Кой питаше за Свети Мартин?
San Marino cases
Updated 3 Nov at 5:36 pm local
Confirmed
5,547
Deaths
92

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1033 -: Ноември 03, 2021, 17:56:24 »
Тая работа не се ли определя с тестове ?

Уж е така. И така е цели две години. Но тъй като не се бех тръшнала за този период- ся ме ваксинираха за са да съм безопасна!
Вече съм още повече безопасна...уж

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1034 -: Ноември 03, 2021, 17:56:42 »
А пък случаят с Петков ги направи цели магистри по конст. право.

Т.е., искаш да кажеш, че тези хора са станали магистри по конституционно право в спор с академици по конституционно право ли? Има логика.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1035 -: Ноември 03, 2021, 17:58:37 »
В този форум.
И в още 20 други - пак по толкова.
Браво на нея! Опитва се колкото може да информира!

Но се питам, как е възможно някой да е минал целия курс по обща история и да го хващат разни политиканти за канарче?
фаща мЪ срам!
Да си беше копал в шлаката, да плюнчиш молива, да редиш запетайки и да словоблудстваш исторически...
Никой нямаше да разбере.
А можеше да се пръкне и някой бисер...  :popcorn:
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1036 -: Ноември 03, 2021, 17:58:47 »
Ах Lillian, Lillian,
Всичките ми постове са против насилието, принудата, дискриминацията и политизирането на един медицински проблем. В повечето случаи са предизвикани от безпардонното приканване всички да се ваксинират, без да се отчита, че лекарство без противопоказания няма и, че за накои ваксинирането може да е фатално.
Противник съм също на ограничаването на правата, взело много сериозни размери! Може всички "Прости решения" да ги приемат, но са сложни и опасни неща.

Щеше да е добре, ако ваксините работеха. Но...
Засега ваксинираните страни, които погледнах, не показват по-добри резултати за октомври т.г. сравнен с миналата
Да видим и Ноември.
слагам тук таблица за Германия

много е показателна, предвид това, че Германия преминава в момента трета голяма вълна на заразявания тази година, но смъртността не следва покачването на броя на заразените
и друго:
тук водим разговор за много сериозно нещо, за живота си
не е ОК да се дърлим непрекъснато за някакви дреболии, нито да се заканваме един на друг
в абсолютно нова ситуация сме и нито една от познатите ни житейски норми не може да се приложи към нея
еми това е, опичайте си акъла ;)

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1037 -: Ноември 03, 2021, 17:58:56 »
Кво да проверавам след като в конституцията пише ясно, че само Парламента със своя санкция може да въвежда извънредно положение.

Чл. 35.
(1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.

Чл. 52.
...
(4) Никой не може да бъде подлаган принудително на лечение и на санитарни мерки освен в предвидените от закона случаи.

Колко пъти ще ви повтарям, че правата , декларирани в универсални и европейски декларации, както и в националните конституции (където има такива) , се регламентират в законодателството, а не са предмет на свободни интерпретации от този и онзи. 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1038 -: Ноември 03, 2021, 18:00:55 »
Кой питаше за Свети Мартин?

Аз питах за Свети Марин. Дали не са на първо място в света. При население 20-тина хиляди души. Ами Ватикана? С 600 граждани? Те не одят ли световните класации по заболели и смъртност?

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1039 -: Ноември 03, 2021, 18:01:59 »
Кой питаше за Свети Мартин?
San Marino cases

Свети Мартин и Свети Марин - двама различни светии.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1040 -: Ноември 03, 2021, 18:02:22 »
Ами и ако съм го пребуледовала, без да ме запишат по официалните книги? Кво праим?
Ами ако не си?
Аз го преболедувах. Но не официално. Бях диагностициран в лабораторията на приятелка. Пих илачи по съвет на домашния си лекар. Няма ме в статистиката.
Но не бия тъпана и не викам налево-надесно "тия не ми верват, тия не искат и да знаят за антителата ми".
Апропо, почти нямах такива след болестта. За сметка на половинката, която наплоди два легиона и една ауксилия отгоре на тва.
Бехме болни заедно, с ден разлика.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1041 -: Ноември 03, 2021, 18:05:40 »
Чл. 35.
(1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.

Чл. 52.
...
(4) Никой не може да бъде подлаган принудително на лечение и на санитарни мерки освен в предвидените от закона случаи.

Колко пъти ще ви повтарям, че правата , декларирани в универсални и европейски декларации, както и в националните конституции (където има такива) , се регламентират в законодателството, а не са предмет на свободни интерпретации от този и онзи.
Тва ще трябва да го повтаряш поне през ден с едър шрифт. Току виж тоз гражданин най-после прочете Конституцията, на която ежедневно се позовава.  ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1042 -: Ноември 03, 2021, 18:06:36 »
Мноо добре! А, защо не разглеждаш възможността и аз да имам естествен имунитет, при условие че цели 2 години съм сред ковидни? Ама драпаш да  ме ваксинират, щото не съм въведена в таблиците ви на заразени  и болни? М?

Не съм драпал, просто фпоследния ни разговор изразих недоумение, как така не си се запитала дали не се явяваш преносител на вируса слет като по сопствените ти показания си била заобиколена од хора с ковид. Разговорът ни беше изцяло ф морално-етичен план.

Ако по некъф начин съм повлиял на решението ти да се ваксинираш, мога да те уверя, че тва не е било умишлено и неам намерение да си приписвам заслуги, нито очаквам благодарност.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1043 -: Ноември 03, 2021, 18:07:37 »
Ами ако не си?
Аз го преболедувах. Но не официално. Бях диагностициран в лабораторията на приятелка. Пих илачи по съвет на домашния си лекар. Няма ме в статистиката.
Но не бия тъпана и не викам налево-надесно "тия не ми верват, тия не искат и да знаят за антителата ми".
Апропо, почти нямах такива след болестта. За сметка на половинката, която наплоди два легиона и една ауксилия отгоре на тва.
Бехме болни заедно, с ден разлика.

Нямам идея дали съм го боледувала, ама никакво. Не съм се пазила - била съм в контакт с подобни хора почти две години. Дори не ми се смята. Това, което обаче смятам - е, че ме изнудиха! Предадох се, щоно нали уж имам избор. И затова ще си платят...изнудвачите. На първо време - на президентските избори

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1044 -: Ноември 03, 2021, 18:08:32 »
Т.е. Ако си преболедувал преди повече от 6 месеца, нямаш зелен сертификат и се водиш неваксиниран.
Неверно.
Лъже, като ена кайла лъже.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1045 -: Ноември 03, 2021, 18:10:19 »
Quote (selected)
ко по некъф начин съм повлиял на решението ти да се ваксинираш, мога да те уверя, че тва не е било умишлено и неам намерение да си приписвам заслуги, нито очаквам благодарност.

Успокой се! Ти не си в състояние да ме изнудваш

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1046 -: Ноември 03, 2021, 18:13:17 »
Божкейй... и що са бъщите?
Колкото повече антиваксъри, толкова по-малко остават гостоприемници... толкова по-рядко вайрусът мутира?
Рекох - Братя не се ваксинирайте, Господ ще разпознае своите - и право в Рая... тъй амчи...
P.S. За да не рече некой, че троля - това е перифразиран съвет на нашия идол - др. Мангъров
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1047 -: Ноември 03, 2021, 18:13:24 »
Бонгича чете конституцията като дявола евенгелието.
Което не е за учудване. Жълтопаветниците са така, еле па Ристю  :smokin:
ДЕ го закона за защита на държавата националната сигурност?
Чл. 35 се отнася за съвкем други хипотези.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1048 -: Ноември 03, 2021, 18:14:21 »
И затова ще си платят...изнудвачите. На първо време - на президентските избори
Ти за кво по-напред ше ги наказваш  :bigok:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1049 -: Ноември 03, 2021, 18:19:05 »
Тъй, тъй... Дотук с лиготиите:

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/11/03/zapoved_merki_03_11_2021.pdf

Айде сега "аз не се пазя и не боледувам". Щото още в началото на пандемията беше обяснено - не всеки боледува, но всеки може да пренася заразата и да се разболеят други.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1050 -: Ноември 03, 2021, 18:20:07 »
Ами ако не си?
Аз го преболедувах. Но не официално. Бях диагностициран в лабораторията на приятелка. Пих илачи по съвет на домашния си лекар. Няма ме в статистиката.
Но не бия тъпана и не викам налево-надесно "тия не ми верват, тия не искат и да знаят за антителата ми".
Апропо, почти нямах такива след болестта. За сметка на половинката, която наплоди два легиона и една ауксилия отгоре на тва.
Бехме болни заедно, с ден разлика.
синът ми също го изкара несанкционирано и фмомента ми пълни ушите здуми, как немало да си извади сертификат, щото тва било бюрократичен произвол бес научна стойност, какъфто реално е, но тва не му помага да получи достъп до заведенията. Той е ноо по-добър полемист од колегите въф форума, което обаче също не му помага да получи достъп до заведенията. Следя синтерес развитието на възгледите му, фчера изрази готовност да му бръкнат фноса, за да може да гледа Дюн фмола, после се възгечтиса...ситуацията е отворена.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1051 -: Ноември 03, 2021, 18:20:59 »
но всеки може да пренася заразата и да се разболеят други.
Особено ваксинираните :smokin: Нъл тъй?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2981
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1052 -: Ноември 03, 2021, 18:22:14 »
Абе стана ми интересно.
Дали можете да наредите една редичка от 5-6 думи, с ескалиране на "принудата".
Напр. -  убеждаване, заплаха, заставяне... и къде в редичката ще е ...хммм...китайският модел?

Китайският модел е със съвсем друга ваксина и при различна степен на доверие в действията и мотивите на властимащите.
Са ако евроглистите са прищъпнали палячото Кацаров чрез фонда за възстановяване, това не значи, че и други очакват кинти от него пред неясните ефекти на нафората, недотам умело рекламирана като ваксина. Приятен нов клокдаун на спечелилите шкартуочове.

Quote (selected)
Faced with continued outbreaks of COVID-19, health experts believe China cannot abandon its zero-tolerance approach for now, despite attacks in the Western media which the experts see as an attempt to drag China into the same quagmire they are experiencing. China will carefully evaluate the conditions for changing its epidemic prevention policies, including evaluating the situation in other countries that have opened their borders, which could serve as a reference for China. 
https://www.globaltimes.cn/page/202111/1237964.shtml

*********   ✹    *********

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1053 -: Ноември 03, 2021, 18:25:28 »
синът ми също го изкара несанкционирано и фмомента ми пълни ушите здуми, как немало да си извади сертификат, щото тва било бюрократичен произвол бес научна стойност, какъфто реално е, но тва не му помага да получи достъп до заведенията. Той е ноо по-добър полемист од колегите въф форума, което обаче също не му помага да получи достъп до заведенията. Следя синтерес развитието на възгледите му, фчера изрази готовност да му бръкнат фноса, за да може да гледа Дюн фмола, после се възгечтиса...ситуацията е отворена.

Понякога не е лошо да се вслушаш в децата си. И моята щерка е добър полемист...на три езика :nuts:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1054 -: Ноември 03, 2021, 18:28:02 »
"Тъй, тъй... Дотук с лиготиите..."
Аууу... ам'с'я... другарят Стойчо ни открадна свободата... :t23145:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1055 -: Ноември 03, 2021, 18:28:10 »
@wreckage

Аз не се ваксинирах заради сертификата, а отново по съвет на домашния си лекар в точно определена седмица след отрицателния тест, удостоверяващ излекуването.
Родителското ми тяло реши да се ваксинира частично - единият да (Астра Зенека, от първите в БГ), другият идиот не, ваксинираната нема грижи, неваксинираният идиот едва оцеля, ся е с Пфицер.
Аз впрочем се гътнах в деня преди планираната първа ваксина в СУ  :bigok:

ПП Считам, че един истински антиваксър не требе да се ваксинира, дорде не осъмне изяден от котките си.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1056 -: Ноември 03, 2021, 18:29:17 »
Особено ваксинираните :smokin: Нъл тъй?
Ваксинираните предават много по-малък вирусен товар.

За закона питаше:
https://coronavirus.bg/bg/148

По-късно извънредното положение бе преименувано на Извънредна епидемична обстановка.
Пак на същия сайт ти дадох възможност да проследиш всичките удължавания. В момента удължаването е до края на ноември.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1057 -: Ноември 03, 2021, 18:30:47 »
Ти за кво по-напред ше ги наказваш  :bigok:

Ще видиш

Аз се ваксинирах единствено и само заради сертификата и...то пътя на най-малкото зло. И съвсем не съм единствената такава, щото ваксината на Янсен върви към изчерпване

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1058 -: Ноември 03, 2021, 18:31:58 »
ПП Считам, че един истински антиваксър не требе да се ваксинира, дорде не осъмне изяден от котките си.
Тъй е котките суроватка не лочат.
Значи един ваксър, го чека изяждане от свинята :smokin:
А тва е ужасно, щот жълтопаветниците имат вроден страх от прасета, покрай белене :bigok:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1059 -: Ноември 03, 2021, 18:34:23 »
Quote (selected)
Понякога не е лошо да се вслушаш в децата си.
традиционно се фслушвам фдумите му веднъш седмично ф некое од четрите заведения, които двамата ползваме за таа цел, както и за да ядем и пием.

Ограниченият му достъп до теа и други заведения донякъде ограничава възможностите ми за фслушване фдумите му.
Фтва има поука.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1060 -: Ноември 03, 2021, 18:35:17 »
По-късно извънредното положение бе преименувано на Извънредна епидемична обстановка.
Това преименуване не го прави законно. Пак пофтарям. Семо Праламента със своя санкция може да го въведе/продължи.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1061 -: Ноември 03, 2021, 18:35:22 »
Тъй, тъй... Дотук с лиготиите:

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/11/03/zapoved_merki_03_11_2021.pdf

Айде сега "аз не се пазя и не боледувам". Щото още в началото на пандемията беше обяснено - не всеки боледува, но всеки може да пренася заразата и да се разболеят други.

Quote (selected)
Въведените противоепидемични мерки по т. 2,  4,  5,  6,  8,  10,  11,  12,  13,  14  и 17,
може да не се прилагат при следните условия:

бб)  представят  отрицателен  резултат  от  проведено  до  72  часа  преди  влизане  в
обекта/мероприятието изследване по метода на полимеразно верижна реакция за COVID-19
или бърз антигенен тест (до 48 часа преди влизане в обекта/мероприятието), удостоверено
чрез валиден документ.
в) условията по букви „аа“ и „бб“ не се прилагат по отношение на лица до 18 годишна
възраст.

Въпроси:

Какво значение има къв точно тест си направил, ако е дал грешен резултат? Ако е дал верен? И в двата случая няма значение. Що тогава единият ти осигурява сертификат за 72 часа, а другият - за 48? Единственият логичен отговор, който ми идва на ума - цената на тестовете е различна.  ;)

Защо за лицата до 18 години горното не важи?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1062 -: Ноември 03, 2021, 18:35:31 »
Тъй е котките суроватка не лочат.Тъй е котките суроватка не лочат.
Значи един ваксър, го чека изяждане от свинята :smokin:
А тва е ужасно, щот жълтопаветниците имат вроден страх от прасета, покрай белене :bigok:

Освен че нема грам смисъл в кое да е, повтарям, в кое да е, твое писание, си в пълна невъзможност да разбереш написаното от другите.  :t2015:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1063 -: Ноември 03, 2021, 18:36:47 »
И съвсем не съм единствената такава, щото ваксината на Янсен върви към изчерпване
Браво.
Това да се чува.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1064 -: Ноември 03, 2021, 18:37:00 »
"А тва е ужасно, щот жълтопаветниците имат вроден страх от прасета, покрай белене :bigok:"
Ето, бре... ето ви потвърждението - аз - куту ви казвам, че  наш'те антиваксъри и пишещите се за русофили родни кремлефили по странен начин се припокриват, вий не ми фащате вера!
Даже започвам да си мисля, че причината за сходните резултати у матушка и здесь е една и съща? А?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1065 -: Ноември 03, 2021, 18:38:20 »
Ваксинираните предават много по-малък вирусен товар.

Писах го по-рано - дори и ваксинираните да се заразяват, процентът на заразени ваксинирани е много по-малък.

Веднъж заразени, в преобладаващия брой от случаите ваксината редуцира вирусния товар, най-общо казано.

Няма как да се сложи знак на равенство между, грубо казано, заразените от един заразен неваксиниран и заразените от един евентуално заразен неваксиниран при равни други обстоятелства. Тва бибило мноо фриволна спекулация.

За найсти път - системата с ваксинациите работи за момента и при сегашното положение. И, за сравнение - ситуацията с около 20% ваксинирани пълни болниците.

Кво шее утре - никой не знае.






Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1066 -: Ноември 03, 2021, 18:38:32 »
Не мога да не отбележа една голяма полза от ковид истерията -
значително се повиши броят на експертите по Конституцията.
А пък случаят с Петков ги направи цели магистри по конст. право.
  :lol:

А ф момента Корнела каканиже настъпателно по БНТ1 дотам, че ми иде да счупя телевизора ...  :pissed-891:

Въпреки че е чистак ноФ ...



Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1067 -: Ноември 03, 2021, 18:40:16 »
Нямам идея дали съм го боледувала, ама никакво. Не съм се пазила - била съм в контакт с подобни хора почти две години. Дори не ми се смята. Това, което обаче смятам - е, че ме изнудиха! Предадох се, щоно нали уж имам избор. И затова ще си платят...изнудвачите. На първо време - на президентските избори
Леле ! 100-те на Асол май са станали 102-ма  :t1813:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1068 -: Ноември 03, 2021, 18:41:13 »
"А тва е ужасно, щот жълтопаветниците имат вроден страх от прасета, покрай белене :bigok:"
Ето, бре... ето ви потвърждението - аз - куту ви казвам, че  наш'те антиваксъри и пишещите се за русофили родни кремлефили по странен начин се припокриват, вий не ми фащате вера!
Даже започвам да си мисля, че причината за сходните резултати у матушка и здесь е една и съща? А?
Глупости :smokin:

Джиджи, ти ваксинира ли се? Щото некакси не разбрах... :nuts:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1069 -: Ноември 03, 2021, 18:42:40 »
@wreckage

Аз не се ваксинирах заради сертификата, а отново по съвет на домашния си лекар в точно определена седмица след отрицателния тест, удостоверяващ излекуването.
Родителското ми тяло реши да се ваксинира частично - единият да (Астра Зенека, от първите в БГ), другият идиот не, ваксинираната нема грижи, неваксинираният идиот едва оцеля, ся е с Пфицер.
Аз впрочем се гътнах в деня преди планираната първа ваксина в СУ  :bigok:

ПП Считам, че един истински антиваксър не требе да се ваксинира, дорде не осъмне изяден от котките си.
зет ми А.Н., когото вероятно познаваш, щото сте федин факултет, е супермега хипохондрик. Той се кри од ковида фселото на бащами фпродължение на..., абе почти прес целото време до ваксинацията,  ваксинира се два пъти и веднага фана един мижаф еднодневен ковид, скри се отново и сега е фремисия од хипохондрията си, даже ходи поразни раскопки.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1070 -: Ноември 03, 2021, 18:45:00 »
Това преименуване не го прави законно. Пак пофтарям. Семо Праламента със своя санкция може да го въведе/продължи.

Същата работа като с Конституцията - до ден днешен не беше я прочел, но се позоваваше на нея. А дано вече си я прочел.
Прочети закона, по дяволите!
Там пише и за Извънредната епидемична обстановка от чл. 6в. (Нов - ДВ, бр. 109 от 2020 г., в сила от 22.12.2020 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 14 от 2021 г., в сила от 17.02.2021 г.) нататък.  :t0174:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1071 -: Ноември 03, 2021, 18:46:50 »
дотам, че ми иде да счупя телевизора ... 
Немой тъй. Вече е описан. При "преброяването"

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1072 -: Ноември 03, 2021, 18:48:23 »
Глупости :smokin:
Бе то глупости, ама с ноо малки изключения антиваксърите в тоя форум са същите, които изразяваха сериозна загриженост относно неустойчивата си сексуална ориентация по време на дискусиите за ИК.
А истерията тогава бе раздухана от Копейкин и поддържана от съветски НПО-та.  :bigok:
Башка Боко, Корнела, патрярси, матрярси и вся астальная.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1073 -: Ноември 03, 2021, 18:53:15 »
зет ми А.Н., когото вероятно познаваш, щото сте федин факултет, е супермега хипохондрик
Такъв е Герджиков.  :bigok:
Тоя кюкавец почти блокира СУ, щото се крие където се крие, снизхожда само два пъти месечно и накрая спусна заповед факултетите да се опраят сами.
Ма те не са ЮЛ и требеше юристките и главната счет-ка да му набиват обръчите  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1074 -: Ноември 03, 2021, 18:53:23 »
Бе то глупости, ама с ноо малки изключения антиваксърите в тоя форум са същите, които изразяваха сериозна загриженост относно неустойчивата си сексуална ориентация по време на дискусиите за ИК.
А истерията тогава бе раздухана от Копейкин и поддържана от съветски НПО-та.  :bigok:
Башка Боко, Корнела, патрярси, матрярси и вся астальная.
Е като ортодоксален гейролюбец и ваксър от последния ден явно си наясно със съветцките  НПО-та.  :bigok:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1075 -: Ноември 03, 2021, 18:55:09 »
Бе то глупости, ама с ноо малки изключения антиваксърите в тоя форум са същите, които изразяваха сериозна загриженост относно неустойчивата си сексуална ориентация по време на дискусиите за ИК.
А истерията тогава бе раздухана от Копейкин и поддържана от съветски НПО-та.  :bigok:
Башка Боко, Корнела, патрярси, матрярси и вся астальная.

то са мноо сходни клишета и фдвата случая, ако се замислиш...

но ако ситуацията с ик немаше некво съществено одражение в/у опщественото здраве, ситуацията сковид е малце по-различна  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1076 -: Ноември 03, 2021, 18:55:45 »
Прочети закона, по дяволите!

Остави ги тея закони. То само с четене не става. Трябва да знаеш какво четеш, дали е общ или специален и т.н., и т.н. Има много валсове. След това трябва да го тълкуваш и т.н., и т.н. За сведение, само ще ти кажа, че на много изпити в ЮФ ти дават да ползваш закона. И въпреки това има много скъсани. Така че само с цитиране на закони не става.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1077 -: Ноември 03, 2021, 18:59:32 »
Бе то глупости, ама с ноо малки изключения антиваксърите в тоя форум са същите, които изразяваха сериозна загриженост относно неустойчивата си сексуална ориентация по време на дискусиите за ИК.


Същото е с ваксърите - защитници на педалските права. Те са готови да бранят всяко извращение, всяко различно мнение... докат не стане дума за ваксини. Тогава се преобразяват и започват за собствената си участ да обвиняват хората с различно мнение.  :smokin:


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1078 -: Ноември 03, 2021, 19:01:25 »
Ей тук нещо интересно:

Detección de grafeno en vacunas COVID19 por espectroscopía Micro-RAMAN

https://www.researchgate.net/publication/355684360_Deteccion_de_grafeno_en_vacunas_COVID19_por_espectroscopia_Micro-RAMAN

И коментар на английски:

Detection of Graphene in COVID-19 vaccines by Micro-Raman Spectroscopy by Dr. Pablo Campra

https://www.orwell.city/2021/11/final-report.html?m=1

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #1079 -: Ноември 03, 2021, 19:02:03 »
Бе то глупости, ама с ноо малки изключения антиваксърите в тоя форум са същите, които изразяваха сериозна загриженост относно неустойчивата си сексуална ориентация по време на дискусиите за ИК.
А истерията тогава бе раздухана от Копейкин и поддържана от съветски НПО-та.  :bigok:
Башка Боко, Корнела, патрярси, матрярси и вся астальная.

Аааа...спомняш си полемиката за фермана . Ще пропусна предисторията и удобните никове за временно ползване след отказ след гръм и трясък1, сигурно ще го оцениш ..надявам се  :smokin:
п. п. Специално съм обучавана не само от ОЛАФ...за какво ли не. От доста време насам гледам само некадърна самодейност

1. Аз съм в състояние да цитирам въпросните два ника  с ново участие  :nuts: