Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 15:39:06

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 387476 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3480 -: Ноември 25, 2021, 14:52:12 »
Ти тая възможност я ползваш за всеки неприятен факт от заобикалящата те реалност.
За всеки неприятен индивид. Мога да си го позволя.  :smokin:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3481 -: Ноември 25, 2021, 14:56:15 »
И що са малко разпространени тия гадни болести в бедната държавица, а при големите гъзари от запада всеки четвърти е с рак?
По този въпрос е писано много. Щото ако имаш 10 деца, от които поне 5 умрат още като деца от недохранване и болести, а от останалите кое от малария умре, кое лъв го изял преди да навърши 40, 1-2 доживеят 40 във вечно недохранване, но пък в чиста природа и с много физическа активност, вероятността някое изобщо да стигне до диабет, рак или сърдечно-съдови заболявания е минимална. А ако стигнат, да има кой да ги диагностицира и да ги вкара в статистиката - още по-малка.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3482 -: Ноември 25, 2021, 14:58:56 »
По този въпрос е писано много. Щото ако имаш 10 деца, от които поне 5 умрат още като деца от недохранване и болести, а от останалите кое от малария умре, кое лъв го изял преди да навърши 40, 1-2 доживеят 40 във вечно недохранване, но пък в чиста природа и с много физическа активност, вероятността някое изобщо да стигне до диабет, рак или сърдечно-съдови заболявания е минимална. А ако стигнат, да има кой да ги диагностицира и да ги вкара в статистиката - още по-малка.

Май върлува некъв вирус на функционалната неграмотност. Кажи ми що в развитите общества всеки втори е с рак. А? Що така? Или така си е било винаги?  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3483 -: Ноември 25, 2021, 15:01:20 »
Във Франция - зелен сертификат само след бустерна доза за COVID-19

ЕМА одобри ваксината на Pfizer/BioNTech за деца от 5 до 11 г.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3484 -: Ноември 25, 2021, 15:05:26 »
Симпло, гледам, набиваш канчета на модератори да гонят по твоему. Нема лошо.
Ама на мен ще благоволиш ли да отговориш.
Приканвам, ако някой не е много зает.
Какво да ти отговоря, Кайле?  Тва, че знам как принципно добра идея предизвика болните мозъци да родят и развият поредната конспиративна теория? Ми знам.
 

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3485 -: Ноември 25, 2021, 15:07:26 »
Goldman Sachs asks in biotech research report: ‘Is curing patients a sustainable business model?’

Goldman Sachs analysts attempted to address a touchy subject for biotech companies, especially those involved in the pioneering “gene therapy” treatment: cures could be bad for business in the long run.

“Is curing patients a sustainable business model?” analysts ask in an April 10 report entitled “The Genome Revolution.”

“The potential to deliver ‘one shot cures’ is one of the most attractive aspects of gene therapy, genetically-engineered cell therapy and gene editing. However, such treatments offer a very different outlook with regard to recurring revenue versus chronic therapies,” analyst Salveen Richter wrote in the note to clients Tuesday. “While this proposition carries tremendous value for patients and society, it could represent a challenge for genome medicine developers looking for sustained cash flow.”

Richter cited Gilead Sciences’ treatments for hepatitis C, which achieved cure rates of more than 90 percent. The company’s U.S. sales for these hepatitis C treatments peaked at $12.5 billion in 2015, but have been falling ever since. Goldman estimates the U.S. sales for these treatments will be less than $4 billion this year, according to a table in the report.

“GILD is a case in point, where the success of its hepatitis C franchise has gradually exhausted the available pool of treatable patients,” the analyst wrote. “In the case of infectious diseases such as hepatitis C, curing existing patients also decreases the number of carriers able to transmit the virus to new patients, thus the incident pool also declines … Where an incident pool remains stable (eg, in cancer) the potential for a cure poses less risk to the sustainability of a franchise.”

https://www.cnbc.com/2018/04/11/goldman-asks-is-curing-patients-a-sustainable-business-model.html

In your face  :smokin:

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3486 -: Ноември 25, 2021, 15:07:44 »
Относно идеите.
Бе всъщност нещата май са на кантар, но правилно ще само гледам, ще приемам - и нищо.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3487 -: Ноември 25, 2021, 15:07:49 »
Germany progress
Updated 24 Nov at 2:00 am local
2nd dose administered
56,717,761 (69.3%)

1st dose administered
58,901,630 (72.0%)
Total population
81,802,257

Doses per 100 people
146.11
----
днес 76 000 нови случая във Федералната република.
« Последна редакция: Ноември 25, 2021, 15:19:12 от Здравка »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3488 -: Ноември 25, 2021, 15:08:50 »
...съпоставими с нашенските малко над 9 % от всички направени тестове.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3489 -: Ноември 25, 2021, 15:11:52 »
„..съпоставими с нашенските към 9 % от всички направени тестове.“
Нямам идея, Здравче! Нещата, според мен, не са такива каквито ги бичат по медиите. Нищо не мога да докажа, естествено, но не ми пука :)

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3490 -: Ноември 25, 2021, 15:18:25 »
Ето ги и данните от извора. Не е необходимо владеене на немски за да бъдат разбрани.
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Fallzahlen.html/

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3491 -: Ноември 25, 2021, 15:28:45 »
Комбинацията от главна буква а и въпросителен знак е единственото познато на сникито изразно средство.

Личните нападки са единственото познато на гробокопача средство за конфронтация. Кат нема аргументи, личните нападки стават аргументи. Клоунада. Бегай у лево, копай чужди гробове и не ме занимавай повече със себе си.  :popcorn:


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3493 -: Ноември 25, 2021, 15:40:18 »
Екстремно високата смъртност на пациенти с ковид у нас само довършва печалната картина на най-бързо топящата се нация в света. Нищо ново, за съжаление.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3494 -: Ноември 25, 2021, 16:25:28 »
Germany progress
Updated 24 Nov at 2:00 am local
2nd dose administered
56,717,761 (69.3%)

1st dose administered
58,901,630 (72.0%)
Total population
81,802,257

Doses per 100 people
146.11
----
днес 76 000 нови случая във Федералната република.
Починали в Германия 2.69 на милион население
Починали в България 19.43 на милион
Седем шибани пъти разлика!
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3495 -: Ноември 25, 2021, 16:27:10 »
Починали в Германия 2.69 на милион население
Починали в България 19.43 на милион
Седем шибани пъти разлика!
Плюс тва Германия си знае населението, а България не. При нас де факто смъртността е по-висока.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3496 -: Ноември 25, 2021, 16:27:22 »
Зооплюс е пример за надмощието на законодателството на ЕС над националното. Той не е базиран в България. Зад нашите онлайн магазини стоят ветеринарни клиники. Както и зад вериги като Зооцентър - те са клиники И магазини. В "Стефанов" има само фризьорки зад щанда.

Са, не знам как точно стоят нещата в Бг, но подозирам, че "тва можете да си го купите само од нас, щото е лечебна храна" е, меко казано, подвеждащо изявление од страна на ветеринарните клиники, за да си го купиш од тях.

Сяко нещо за животно, което не изисква рецепта, тряа да можеш да си го купиш онлайн, ако някой е решил да го търгува.

Донякъде различно е при нас, където, за да ползваш данъчен кредит за ветеринарни разходи (да, държавата дава данъчен кредит за част от ветеринарните разходи) направени за лечебна храна, тая храна тряа да ти е предписана от ветеринаря, а да не е твое лично хрумване.
Дори и в този случай, никой сайт не ти иска рецепта, за да ти я продаде, най-много данъчните да ти я поискат, ако решат да проверяват.
А за секви останали ветеринарни разходи - прегледи, операции, етц - данъчните кредити си вървят.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3497 -: Ноември 25, 2021, 16:28:36 »
'Седем шибани пъти разлика!"
Съгласен. След някой друг месец какво ли бихме коментирали..."

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3498 -: Ноември 25, 2021, 16:30:08 »
***

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3499 -: Ноември 25, 2021, 16:33:01 »
2569:нови случая. Вълната отшумява. Кофти. Кви ще ги разправяме на стадото... не знам.  :smokin:

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3500 -: Ноември 25, 2021, 16:34:13 »
Е как какви. Нещата са отк ясни-по-ясни. При нас е дошло по-рано, при други ще дойде. Ние сме в пик сега, при другите пикът ще ги тресне по-късно. Пак е добре, че не ни интернират като в Австралия, баси :(

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3501 -: Ноември 25, 2021, 16:37:43 »
2569:нови случая. Вълната отшумява. Кофти. Кви ще ги разправяме на стадото... не знам.  :smokin:
Никви. Времето за разправяне свърши. Идат задължителните ваксинации.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3502 -: Ноември 25, 2021, 16:43:05 »
Никви. Времето за разправяне свърши. Идат задължителните ваксинации.

Кво му остава на бедния ваксър... освен да се надява някой политик да прецака съгражданите му, щото той самият е ялов и няма кво да направи.  :smokin:
 

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3503 -: Ноември 25, 2021, 16:58:05 »
От колко годинки?
От 5, явно са чакали разрешението за ваксината за което и ти писа.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3504 -: Ноември 25, 2021, 16:59:07 »
А, хер кас, я пак да питам - що лъжеш?

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3505 -: Ноември 25, 2021, 17:01:10 »
както съм казвал, колкото повече антиваксъри, толкова по-малко антиваксъри!
смях, та смях!

https://www.dunavmost.com/novini/davash-400-evro-za-falshiva-vaksina-a-ti-slagat-istinska

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3506 -: Ноември 25, 2021, 17:02:21 »
Починали в Германия 2.69 на милион население
Починали в България 19.43 на милион
Заразени в Германия 651 на милион
Заразени в България 351 на милион.
Или, 14 шибани пъти повече починали спрямо заразените.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3507 -: Ноември 25, 2021, 17:10:00 »
Herr kas,
не е хубаво да се лъже, това те превръща в една трайла.
Нито е започнала, нито е "масова", което подсказва едва ли не задължителна.
Чака се одобрение от страна на още няколко институции, които да дадат зелена светлина за пригодност на пфайзеровата ваксина и при имунизиране на деца. Оттам насетне който родител желае, може да се възползва.
Няма лъжа, няма измама. Направих си труда да преглдам какво пише в статията. Та значи ваксинацията е започнала още преди ваксината да бъде одобрена, достатъчно е било родителите да получат разрешение от лекар. Само във Виена има вече 10хил ваксинирани деца, за ваксинация са се записали още 9хил, в Долна Австрия също има назначени термини за 10хил деца. В класа на дъщерята от 30 деца 25 са ваксинирани. Същото чака и по малките. Така, че ваксинацията на децата при всяко положение ще е масова, като се има предвид как са зомбирани родителите и какъв е натиска върху неваксинираните - задължителна ваксинация с големи глоби, също ще измислят и други гадории за по-сигурно.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3508 -: Ноември 25, 2021, 17:16:01 »
въх, въх, нема живот за вас там, нема! :m1273:
Живот има, но ще ни го стъжнят максимално. То няма да е само тук така, а навсякъде. Една и съща мръсотия е плъзнала, просто на изток ще дойде вероятно с известно закъснение от 5-10г.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3509 -: Ноември 25, 2021, 17:18:31 »
Начи, сега гледам по телевизията как върви измамата. Преди няколко месеца имаше два вида ваксини. Еднократни и двукратни. За всички твърдяха, че са 99% сигуранца. Обаче измислиха още нещо - неква трета, бустерна доза. За кво е тя, след като предните били 99% гаранция? Нема кой да ти каже. Както и да е. Та, сега европейските господари казали, че зелени таковата ще се издава само след боцкане с трета доза. Да те избустри. Предполагам, че в момента работят върху четвърта доза. Мдаа, няма интереси, всичко е любов към ближния.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3510 -: Ноември 25, 2021, 17:18:35 »
Масова смърт не ми се вярва да има, но станичните ефекти със сигурност ще си кажат думата, още повече като трябва да слагат нова доза на всеки 4 месеца, иначе стават гои, врагове на "обществото".

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3511 -: Ноември 25, 2021, 17:41:12 »
Познавах един доктор Банков, интернист. Човекът беше кървовочервен /да оправдая вампиризма ви/ и бивш депутатна БСП. Доде ковид истерията и доктори нема. Човекът къде 80 годишен се зае да лекува от ковид един областен град, щото не се намираха други желаещи, уж Божем лекари. Издържа година и половина и почина. Затворете си мръсните човки, ако можете...!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3512 -: Ноември 25, 2021, 18:04:03 »
Националната комисия за ваксинация препоръчва ваксинирането на деца на възраст от 5 години
Nach EMA-Entscheidung
Nationales Impfgremium empfiehlt Impfung ab fünf
https://www.krone.at/2564825
Поръчани са 258.000 дози от детската ваксина, която е с различна формулировка. Досега децата бяха ваксинирани с една трета от количеството на дозата за възрастни.


Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3513 -: Ноември 25, 2021, 18:05:15 »
Опа!

Quote (selected)
Даваш 400 евро за фалшива ваксина. А ти слагат истинска.
В Гърция десетки хиляди антиваксъри са плащали на лекари, за да им сложат фалшива ваксина. Те взимали подкупа, но им поставяли истинска ваксина. Хората се опитвали да измамят държавата, но измамените били те самите.
https://www.dw.com/bg/%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%88-400-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%84%D0%B0%D0%BB%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B0-%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%82-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0/a-59926622?maca=bul-mediapool_bg-9749-xml-mrss&fbclid=IwAR1jGRtGDnV2cVr0VF1Xt2kmlmdGbvlTHgEWH9nfM2NML-97GhG60l2-V6k

 :bigok:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3514 -: Ноември 25, 2021, 18:12:56 »
Баси,
Жената с антитела и зелен сертификат. Аз - нищо. Само тя има право да ходи по местата, където изискват +150. Аз съм явно някакво говедо, което не се е заразило в стаята с жена ми, егати :( И в апартамента. А колко исках да имам +150. Уви, аз съм без сертификат.
Интересно!
При мен същата диагноза, днес, 25.11.2021.
Половинката с 400 и кусур тела ли квот там казват аз с 4 ( четири ).
Не знам моите как са ги изхващали, сигур са цакали карти и са се заблели.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3515 -: Ноември 25, 2021, 18:36:30 »
Buratino,
Изобщо не отидох да си правя количествен тест. При бързия аптекарски тест, жената направи две червени линии. После отиде в лабораторията и получи сертификат. Аз съм нещо като тебе - пълна скръб откъм антитела :( При мен бързият тест беше само с една червена линия /negative/ дето казват Джиджитата ;) Най-тъпото е че в лабораторията бяха обявили отстъпка до 30 ноември - само 21 лева за кръвен количествен тест. Да, ама не, 33 кинта беше на жена ми. Но в сайта си стоеше примоция на 21 лева. Измамници.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3516 -: Ноември 25, 2021, 18:42:53 »
При бързия аптекарски тест, жената направи две червени линии. После отиде в лабораторията и получи сертификат.

Toва е некво пълно безумие. Наличието на голям брой антитела означава, че или си носиш вируса, или току-що си го изкарал. Липсата на антитела означава, че си здрав. Няма вирус в теб. Но се оказва, че човек с антитела е здрав, а човек без антитела е болен.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3517 -: Ноември 25, 2021, 18:43:01 »
Интересно!
При мен същата диагноза, днес, 25.11.2021.
Половинката с 400 и кусур тела ли квот там казват аз с 4 ( четири ).
Не знам моите как са ги изхващали, сигур са цакали карти и са се заблели.

Не се бъзикай, а се гледай! Явно тва покосява най-вече мъжете. Заради мен беше карантината, на мен ми нямаше и няма почти  нищо, на лапето също, но мъжът/той беше отрицателен/  ми за 7 дни свали 20 килограма , и от 10 е  на антибиотик и не е изобщо само това. Просто се пазете...некаски. Много, много течности, най-вече чай с мед, лимони и супи, витамни и плодове - това ще ви закрепи, ако минете на лекарства. Даже и лъжичка сол си разтвори в чешмяна вода - става
« Последна редакция: Ноември 25, 2021, 18:51:26 от Aсол »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3518 -: Ноември 25, 2021, 18:46:23 »
Toва е некво пълно безумие. Наличието на голям брой антитела означава, че или си носиш вируса, или току-що си го изкарал. Липсата на антитела означава, че си здрав. Няма вирус в теб. Но се оказва, че човек с антитела е здрав, а човек без антитела е болен.
Сертификат на базата на антитела си е безумие по ред причини. Ама в България се орева орталъка за тази простотия.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3519 -: Ноември 25, 2021, 18:54:02 »
“Toва е некво пълно безумие. Наличието на голям брой антитела означава, че или си носиш вируса, или току-що си го изкарал. Липсата на антитела означава, че си здрав. Няма вирус в теб. Но се оказва, че човек с антитела е здрав, а човек без антитела е болен.“
Не си прав пич. Става въпрос за РАЗЛИЧНИ антитела - едните показват, както казваш - че носиш вируса, а другите показват, че си създал антитела за борба с вируса /ноо грубо казано/. Ако си носиш вируса - светка една линия и показва, че току що си го изкарал /M/. Ако светне другата червена линия, показва че имаш антитела. /G/.
Айде наздраве, че съм остракиран откъмто внук - нямам право на достъп, освен ако не съм: ваксиниран, пцр тест или антигенна работа. :) Жената обаче има пълен достъп с тримесечния си сертификат ;) :)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3520 -: Ноември 25, 2021, 18:56:29 »
Не се бъзикай, а се гледай! Явно тва покосява най-вече мъжете. Заради мен беше карантината, на мен ми нямаше и няма почти  нищо, на лапето също, но мъжът/той беше отрицателен/  ми за 7 дни свали 20 килограма , и от 10 е  на антибиотик и не е изобщо само това. Просто се пазете...некаски. Много, много течности, най-вече чай с мед, лимони и супи, витмни и плодове - това ще ви закрепи, ако минете на лекарства. Даже и лъжичка сол си разтвори в чешмяна вода - става
Изобщо не се бъзикам.
Не съм спрял да се срещам с хора ( служебно, иначе съм социопат, вечер не искам да виждам живи хора и кеся във форумите ) през цялата истерия, много закрити помещения всеки ден, с повече от един човек.
Нося, маска, от време на време се спиртосвам.
Половинката в офис, с колежка, я види друг човек, я не!
Пътуваме заедно, спим ( и не само ) заедно, по принцип и работим заедно, ама аз все съм разход.
Те така.
Имам съмнения че миналата година изкарах нещо за два-три дена, после няколко месеца се задъхвах и нямах сили - от цигарите, ракията, работата или ковида един господ знае.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3521 -: Ноември 25, 2021, 18:58:15 »
'Седем шибани пъти разлика!"
Съгласен. След някой друг месец какво ли бихме коментирали..."
Хатерас е ментално привързан към смъртността в България и напълно тотално и съвършено глух за сравненията в смъртността пр.к.е. и сл.к.е.
Един път не съм го видяла да коментира това.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3522 -: Ноември 25, 2021, 19:00:19 »
Асол, „ми за 7 дни свали 20 килограма“. Това дори да е възможно, не го вярвам. Преди няколко години аз свалих 12 кг за 14 дни. В болница и на системи + операция. Изписаха ме преди Коледа. Вкъщи ми е трудно да повярвам, че половинката ти за 7 ДНИ Е свалила 20 кг. Абсурд. Две седмици бях само на системи и свалих 12 кг. От 80 на 68 при изписването - кожа и кости, както и да е.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3523 -: Ноември 25, 2021, 19:00:30 »
Изобщо не се бъзикам.
Не съм спрял да се срещам с хора ( служебно, иначе съм социопат, вечер не искам да виждам живи хора и кеся във форумите ) през цялата истерия, много закрити помещения всеки ден, с повече от един човек.
Нося, маска, от време на време се спиртосвам.
Половинката в офис, с колежка, я види друг човек, я не!
Пътуваме заедно, спим ( и не само ) заедно, по принцип и работим заедно, ама аз все съм разход.
Те така.
Имам съмнения че миналата година изкарах нещо за два-три дена, после няколко месеца се задъхвах и нямах сили - от цигарите, ракията, работата или ковида един господ знае.

Не си го карал. И моят мъж говореше така. Към днешна дата изобщо не е същото. Тепърва се освества и спи само по около 4 часа на ден/не включвам нощта/. Дано не ти се случва, аз съм мноо нервна от 10 дни насам и все още не съм се освестила

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3524 -: Ноември 25, 2021, 19:03:31 »
Става въпрос за РАЗЛИЧНИ антитела - едните показват, както казваш - че носиш вируса, а другите показват, че си създал антитела за борба с вируса /ноо грубо казано/.

Ми, не знам. Не звучи много убедително. Противотелата са си противотела. Създават се за борба с конкретен бацко. Кво значи "създал си антитела". Всеки път като влезе некоя гадост в тебе организмът създава антитела. И в процеса на борбата те се научават да го гърбят. И като го изгърбят, вече знаят. Когато всичко отшуми - изчезват, защото няма нужда от тях.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3525 -: Ноември 25, 2021, 19:04:11 »
От 5, явно са чакали разрешението за ваксината за което и ти писа.
А ти чете ли, че във ваксините за пет годишни е добавена съставка? И така получената нова комбинация не е тествана нито на деца, нито на възрастни, нито на животни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3526 -: Ноември 25, 2021, 19:04:47 »
Не се бъзикай, а се гледай! Явно тва покосява най-вече мъжете. Заради мен беше карантината, на мен ми нямаше и няма почти  нищо, на лапето също, но мъжът/той беше отрицателен/  ми за 7 дни свали 20 килограма , и от 10 е  на антибиотик и не е изобщо само това. Просто се пазете...некаски. Много, много течности, най-вече чай с мед, лимони и супи, витамни и плодове - това ще ви закрепи, ако минете на лекарства. Даже и лъжичка сол си разтвори в чешмяна вода - става
Асол, дръжте се и да сте живи и здрави!
вярвам, че вече сте преминали изпитанието

за Бонго се чудя, дано да е добре и скоро да докладва

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3527 -: Ноември 25, 2021, 19:09:37 »
"Ми, не знам. Не звучи много убедително. Противотелата са си противотела."
Явно не си чел листовките и не си си правил баш това.
Се тая.
M - ако излезе в теста /третата линийка/ означава действаща Ковид инфекция.
G - ако излезе втората черта означава наличие на антитела....
Наздраве. :beer:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3528 -: Ноември 25, 2021, 19:13:44 »
G - ако излезе втората черта означава наличие на антитела....

ОК, ама ако си го изкарал, антителата няма да се показват вечно на тестове. Но организмът помни и ако се наложи, ги активира отново. Сега, ако ни изследват, дали ще ни намерят антитела за туберкулоза? Или шарка?

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3529 -: Ноември 25, 2021, 19:16:53 »
G - ако излезе втората черта означава наличие на антитела....

ОК, ама ако си го изкарал, антителата няма да се показват вечно на тестове. Но организмът помни и ако се наложи, ги активира отново. Сега, ако ни изследват, дали ще ни намерят антитела за туберкулоза? Или шарка?
ами те хората по света затова не признават сертификат за антитела! :no!:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3530 -: Ноември 25, 2021, 19:17:01 »
Асол, това, че някой го кара тежко, не значи, че друг не може да го кара леко. А и вирусът се изчанчи не и без помощта на ваксините.
А ваксините са за стария вариант. Не знам как не успяха да направят за делтата близо година, като преди това за половин направиха чисто нова никога неправена
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3531 -: Ноември 25, 2021, 19:20:23 »
Асол, „ми за 7 дни свали 20 килограма“. Това дори да е възможно, не го вярвам. Преди няколко години аз свалих 12 кг за 14 дни. В болница и на системи + операция. Изписаха ме преди Коледа. Вкъщи ми е трудно да повярвам, че половинката ти за 7 ДНИ Е свалила 20 кг. Абсурд. Две седмици бях само на системи и свалих 12 кг. От 80 на 68 при изписването - кожа и кости, както и да е.
Мощна дехидратация и доста опасна при това.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3532 -: Ноември 25, 2021, 19:23:27 »
Асол, това, че някой го кара тежко, не значи, че друг не може да го кара леко. А и вирусът се изчанчи не и без помощта на ваксините.
А ваксините са за стария вариант. Не знам как не успяха да направят за делтата близо година, като преди това за половин направиха чисто нова никога неправена
абе тва нали е един грип бе?!? че те всяка година правят нова противогрипна,чисто нова, никога не правена, там що не рипаш :crying_with_laughter-3302:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3533 -: Ноември 25, 2021, 19:25:43 »
темата е баси досадата

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3534 -: Ноември 25, 2021, 19:25:58 »
там що не рипаш

И аз не рипам. Що да рипам? Никога не съм си слагал противогрипна ваксина. И никога не са ме принуждавали да го правя.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3535 -: Ноември 25, 2021, 19:28:58 »
Асол, дано се размине само със сваляне на килограмите.
Да сте живи и здрави ( в рамките на разумното, че много здрави си отидоха).
Ако някой има желание да ми прочете "творчеството" във форума ще разбере че никога не съм оспорвал наличието и гадното обществено държание на вируса.
Оспорвам мерките и ваксините, те са всичко друго но не и с медикотерапевтична насоченост.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3536 -: Ноември 25, 2021, 19:37:29 »
Починали в Германия 2.69 на милион население
Починали в България 19.43 на милион
Заразени в Германия 651 на милион
Заразени в България 351 на милион.
Или, 14 шибани пъти повече починали спрямо заразените.
Що така бе Миме?
Нали швабите наваксани, па заразени? :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3537 -: Ноември 25, 2021, 21:48:13 »
темата е баси досадата
само много смотан или мазохист би висял в досадно място, ако има възможности за избор
Ти от кои си?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3538 -: Ноември 25, 2021, 22:00:08 »
Quote (selected)
През 2017, 2018 и 2019 г. д-р Dr. Ralph Baric беше включен в списъка с високо цитирани изследователи на Clarivate Analytics, който признава изследователи от цял ​​свят, публикували най-широко цитираните статии в своята област. Също през 2017 г. той получи безвъзмездна помощ за повече от 6 милиона долара от Националния институт по алергии и инфекциозни болести (NIAID) за ускоряване на разработването на обещаващо ново лекарство в борбата срещу смъртоносните коронавируси, което в момента е в клинични изпитания, за да се обърне Заболяване на COVID-19 при хората. В това сътрудничество той продължи партньорството си между Gillings School и Gilead Sciences Inc., за да се съсредоточи върху експериментално антивирусно лечение, което преди това е показал, че предотвратява развитието на тежък остър респираторен синдром на коронавирус (SARS-CoV) при мишки.Също така е доказано, че лекарството инхибира MERS-CoV и множество други коронавируси (CoV), което предполага, че всъщност може да инхибира всички CoV. Той продължава да работи с това лекарство.
 

https://sph.unc.edu/adv_profile/ralph-s-baric-phd/

През 2017 г. кой е знаел, че предстои коронавирусна епидемия? Вероятно звездите им говорят, но не, нали те са същите заговорници, платени с парите на правителството на САЩ и от "филантропи" като Гейтс, Рокфелер и Бъфет...

И същите измислиха и ваксините, с които да ни спасят, ами който иска, да си ги боде!
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #3539 -: Ноември 25, 2021, 22:07:07 »
През 2017 г. кой е знаел, че предстои коронавирусна епидемия? Вероятно звездите им говорят, но не, нали те са същите заговорници, платени с парите на правителството на САЩ и от "филантропи" като Гейтс, Рокфелер и Бъфет...

забравяш за SARS-Cov-1, който беше някъде ~2005 (не помня точно) и беше с по-висока смъртност (~30% мисля, че беше). така, че аз поне не се учудвам, че е имало подобни изследвания за създаване на лекарство.
the lamers club honourable member …