Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:48:12

Автор Тема: [debug] място за извесните ни логически проблеми на софтуера на форума  (Прочетена 4465 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Няма място за мислене - Болдваш нещо, отиваш на нечие мнение по избор и натискаш Quote.
Ерго: Само с Quote определяш, че е цитат, а съдържанието може да е от където и да си искаш, няма връзка между двете. Т.е. Quote трябва да се върже или само по времето когато е пуснат този цитат, или всяко Quote да е вързано с автора на конкретния постинг.
бел паралелепипед
ако чукнеш Quote  не на този пост, който си маркирал, се получава обърквацията.
[/size]

описание на проблема
1. влиза се в тема, избира се отговор
2. маркира се текст от пост на съфорумник
3. ако чукнеш Quote не на този пост, в който е маркирания текст, за автор на отговаряния постинг се вписва автора на поста, чийто Quote  е чукнат

предлагано решение засега

просто внимавайте :=)
« Последна редакция: Ноември 23, 2021, 16:35:47 от паралелепипед »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Този проблем започна да се появява след нелепото (по мое мнение) решение да се премахне възможността за 'многоетажно' цитиране. Потърсете там.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Този проблем започна да се появява след нелепото (по мое мнение) решение да се премахне възможността за 'многоетажно' цитиране. Потърсете там.

благодаря за мнението, но според мен няма връзка.
а и идеята ми тук да е само кратък референс, а не място за обсъждане :)
така че по някое време ще почистя

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
предлагано решение засега

просто внимавайте :=)

чак сега го виждам това :)))

има и друго решение – първо се маркира текста, който се иска да бъде цитиран и след това се избира quote (selected).

може и да не се маркира конкретен текст, но тогава при натискане на quote (selected) ще бъде цитиран целият последен коментар без цитатите в него.
the lamers club honourable member …

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
"... първо се маркира текста, който се иска да бъде цитиран и след това се избира quote (selected)."

Не виждам какво друго би могъл да направи човек, за да цитира. В това отношение софтуерът е направем много добре. В умрелия форум след поредицата от крошета цитирането се превърна в абсурд, защото не личеше нито кой е цитираният, нито откога е цитираното.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
"... първо се маркира текста, който се иска да бъде цитиран и след това се избира quote (selected)."

Не виждам какво друго би могъл да направи човек, за да цитира. В това отношение софтуерът е направен много добре. В умрелия форум след поредицата от крошета цитирането се превърна в абсурд, защото не личеше нито кой е цитираният, нито откога е цитираното.

другото е описано от cekyko -- първо се натиска отговор и после се слагат цитатите в него.

и ако не се внимава тогава откъде точно се взима цитатът, стават описаните грешки.
the lamers club honourable member …

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Думата ми беше, че с "командата" за цитати най-естествено. Иначе не виждам откъде ще взема цитата, като съм в опцията за отговор. Освен ако не го копирам, но тогава пък се губи информацията за цитата. Ето, гледам някои дори кавички не слагат, та не им личи кой текст е техен и кой - чужд. Абе, направено е, как си требе. Но като сме отворили дума, да питам още нещо. Има иконка с надпис "Вмъкни FTP". Следват "Греещ", "Сянка", "Теле-шрифт", "Вмъкни код" и накрая "Разширен изглед". Какво правят те? Не е зле някъде в правилата да бъдат вмъкнати и упътвания, та да знаят новаците как да ги използват на ползу форуму. Благодаря!

P.S. Сега видях, че забележки в същия дух има от Принца и в друга тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Думата ми беше, че с "командата" за цитати най-естествено. Иначе не виждам откъде ще взема цитата, като съм в опцията за отговор. Освен ако не го копирам, но тогава пък се губи информацията за цитата.

когато използваш „предварителен преглед“ на коментара си, най-отдолу се показват може би 10-на от последните коментари в темата. над тях също има бутон quote (selected), който може да използваш по предназначение. той ще ти вмъкне маркирания текст от коментара (или целия коментар) най-отдолу в твоя коментар.

ако исканият от теб коментар не е сред последните коментари, най-лесно е да отвориш още един прозорец на браузъра, да отидеш в темата при коментара и вече по посочения по-горе начин да цитираш това, което искаш.

ако цитираш с помощта на quote (selected) информацията за автора на цитата няма да се загуби. единственият недостатък е, че ги слага най-отдолу в коментара ти и ако искаш да е на друго място, ще трябва да го преместиш на ръка. но пък това ти дава безценно време за осмисляне на това, което си написал като коментар.
the lamers club honourable member …

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Аз малко бавен... Ето цитиране по закон божи:
Когато използваш „предварителен преглед“ на коментара си
Сега съм включил прегледа отгоре и гледам отдоле. Маркирам текста от извадката и цитирам отново с командата:
най-отдолу се показват може би 10-на от последните коментари в темата.
Чудесно излиза. Имам обаче една сериозна забележка: буквите на текста отдолу са ужасно дребни и не се четат. С нормална големина са - неизвестно защо - само цитатите в коментарите. Предполагам, че шрифтът може елементарно да се оправи.

Продължавам с наблюденията. Проблем действително възниква, когато някой иска да включи в коментара си 10 цитата, събирани от различни теми през последната седмица. Е, тогава и Господ трудно ще му помогне! Аз бих избягнал чак такава академичност в позоваването, но ако толкова пък ми е важно, просто ще копирам всеки цитат и "на ръка" ще допиша: "Еди-кой си еди-къде си еди-кога си пише:..." Ако пишещият се постарае да личи кого и откъде цитира, ще успее. Еле па ако си направи труда да си прегледа мнението, преди да го публикува - една чудесна възможност! - току виж, че си оправил и печатните грешки. Щото ми писна от небрежно писане в добавка към съзнателното кривотене, от което ми се повръща! Подчертавам, че софтуерът с проверката е направен великолепно, защото двата текста са на една страница.