За живота, вселената и всичко останало … > Историческо бъдеще …

Янис Варуфакис: Влизането на България в еврозоната би било грешка

<< < (8/8)

Firmin:
Интересно, Янис какво мисли по този въпрос:
https://pogled.info/svetoven/vashington-unishtozhava-shansovete-na-makron-za-preizbirane-kato-prezident-na-frantsiya.137216
Дали това е вярно, с оглед източника (дежурен руски пропаганден препечат с гугъл преводача назован В. Сергеев)? Не знам, предстои да видим. Ще следя темата, че ми е много интересна.

Офтопик? Не, не мисля. Защото състава и съдбата на еврозоната няма как да бъдат откъснати от общия въпрос за европейската интеграция/фрагментация. "Съединението прави силата" сигурно вече е демоде, макар и споделен слоган.

Но да се върна на въпроса. Ако сделка с американците развали сделката с Франция за фрегатите, то това ще е (второ, след случая с подводниците за Австралия) много лошо влизане с бутонките на САЩ срещу Франция. Дали просто искат да изритат Франция от Източното Средиземноморие? Или пък целта е по-мащабна - да атакуват европейския лидер в отбраната (пак да припомня - Франция е единствената, след Брекзит, страна в ЕС с ядрено оръжие), който, о, ерес нечувана!, пропагандира еманципация на европейската сигурност и отбрана от САЩ и НАТО? И това ще видим. Но в едно бъдете сигурни - както е рекъл Хитър Петър на жена си, за нашата черга, ма, за нея беше дунанмата! Бас ловя, че съвсем скоро ще получим от САЩ предложение, което не може да бъде отказано, в сферата на отбраната.

Така че на Янис му предстои да вземе страна по сделката - в качеството му на народен представител от МеРА25 в гръцкия парламент. Ще (ми) е интересно, да ...  ;)

https://www.rfi.fr/en/france/20211211-france-greece-frigate-deal-is-on-as-athens-declines-us-offer

(Най-много да рече всички сте империалисти, вашта мама  :t0114: :t0114:)

фелдкурат Ото Катц:

--- Цитат на: Engels в Декември 14, 2021, 07:40:53 ---Така е.
Приемането на еврото е залегнало в присъединителния договор.
Но изглежда няма краен срок до изтичането на който всички да приемат еврото.
Тоест, тези които са извън еврозоната ще могат още доста години да изчакват и да видят как ще се справят в еврозоната и тогава да вземат решение да влизат или да чакат.

--- Край на цитат ---
Принципно си прав - няма срок за рисъединяване към еврозоната.

За да се присъединим, предпоставка е да имаме що-годе работеща икономика, ние нямаме, сиреч без да отричаме това присъединяване би трябвало да предприемем други мерки.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия