Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 21:01:28

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 235387 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2582
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3060 -: Юли 26, 2022, 12:59:15 »
Естествено, че са и остават - сатанински. Техните намерения, планове и действия са отдавна координирани и имат очакваеми резултати.

Едно условие Те изпълняват без всякакво нарушение: - Да обявяват какво ще правят!

Няма нищо скрито и всичко минава, защото плебса е привикнат да зоба без критика всякаква плява поднесена от Тях. Ето на:

- Отново надяноха маските на двукраките говеда, при непоносимо слънце и много силно утравиолетово излъчване от него! И няма КОЙ да призове към и да обяви ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ!

Да не забравя: - Обявената ИМ цел е "Съкращаване на населението на планетата до към 500 000 бройки".

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1370
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3061 -: Юли 26, 2022, 14:20:22 »
Обявената ИМ цел е "Съкращаване на населението на планетата до към 500 000 бройки".

А необявената - да събират по 300 - 1000 лв. от здравомислещите свободолюбиви хора.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3062 -: Юли 26, 2022, 14:23:34 »
Датската биотехнологична компания Bavarian Nordic обяви вчера, че Европейската комисия е дала разрешение нейната ваксина Imvanex да се използва като защита срещу маймунска шарка.

Я внимавай, всички да запретнат ръкав и под строй, да се наредят за поредната ваксина!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3063 -: Юли 28, 2022, 17:18:27 »
Вакцинированные являются носителями COVID в среднем дольше, чем невакцинированные, вакцинированные люди существенно дольше являются носителями вируса COVID (а стало быть, распространителями и, вообще говоря, источниками новых мутаций)
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2202092
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3064 -: Юли 28, 2022, 23:08:05 »
Вакцинированные являются носителями COVID в среднем дольше, чем невакцинированные, вакцинированные люди существенно дольше являются носителями вируса COVID (а стало быть, распространителями и, вообще говоря, источниками новых мутаций)
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2202092

дали точно това се казва в статията или е нещо малко по-различно?

ако ще цитирате, цитирайте оригинала, а не нечии интерпретации върху статията.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3065 -: Юли 28, 2022, 23:11:38 »
Статията всеки да си я тълкува, но защо да не цитирам "нечии интерпретациии"!? Те също са нечие мнение.
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3066 -: Юли 28, 2022, 23:21:29 »
Статията всеки да си я тълкува, но защо да не цитирам "нечии интерпретациии"!? Те също са нечие мнение.

защото точно тези въвеждат в заблуждение. и съответно източникът олеква. и този, който ги цитира също.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23651
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3067 -: Юли 29, 2022, 20:02:06 »
Quote (selected)
Има едни съмнения, че в четчицата с която ти бъркат в носа, също има някакви нано частици. Може да е само параноя? Но нано частиците са имунни проблеми и рак, това е сигурно.
Да бе!
Нано!
Май не са ти бъркали в носа, много са си макро. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23651
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3068 -: Август 01, 2022, 21:30:28 »
Малко тъпо се получава.
Близък човек, два пъти изкара ковида с фул програма, после две ваксини, сега е за трети път с положителен тест и леки симптоми.
Ако някой го е пуснал умишлено нека се пържи в ада.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2582
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3069 -: Август 01, 2022, 22:13:26 »
Интересно ми е, как при новите вяли напъни да завъртят маховика на Пландемията тъдява, все още не са обявили (или аз не съм забелязал - нямаме телевизор) за какъв щам в момента става дума в територията?!

Някой да е чул или знае?

- Гледам ги платените кретени как се пуйчат из инфо-медиите и ми се ще да ги видя в някъде... без опело. На Вампири не се полага служба, а само там, каквото се употребява за такива.

Гнъс!!!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3070 -: Август 01, 2022, 22:48:21 »
Интересно ми е, как при новите вяли напъни да завъртят маховика на Пландемията тъдява, все още не са обявили (или аз не съм забелязал - нямаме телевизор) за какъв щам в момента става дума в територията?!

Някой да е чул или знае?

- Гледам ги платените кретени как се пуйчат из инфо-медиите и ми се ще да ги видя в някъде... без опело. На Вампири не се полага служба, а само там, каквото се употребява за такива.

Гнъс!!!

На сайта на НЦЗПБ има данни за резултатите от секвениране на целия геном на част от пробите. Миш маш от варианти на омикрон са:
Quote (selected)
При всички 165 клинични проби е установен вирусен вариант Омикрон. Съотношението на подвариантите на Омикрон е както следва: BA.2.х (41%), BA.4.x (1.8%), BA.5.x (41.2%), BE.1.x (9,7%) и BF.1.x (5,5%).
https://www.ncipd.org/index.php?option=com_k2&view=item&id=732:ncov-sequencing-11052022&lang=bg

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3071 -: Август 03, 2022, 12:00:10 »
Рискувам някой да ми се присмее, но не мога да не споделя. Преди настоящия ръст на заболеваемост от ковид, в някои сутрини небето над Варна приличаше на покривка в синьо-бяло каре. Към днешна дата рано сутрин се виждат самолети високо в небето, следи никакви, синьо бе, дюс. Някой мете след тях ли?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3072 -: Август 03, 2022, 12:03:11 »
следи никакви, синьо бе, дюс. Някой мете след тях ли?
Не. Не метат... Кемтрейлса вече е безцветен...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3073 -: Август 03, 2022, 12:46:02 »
Рискувам някой да ми се присмее, но не мога да не споделя. Преди настоящия ръст на заболеваемост от ковид, в някои сутрини небето над Варна приличаше на покривка в синьо-бяло каре. Към днешна дата рано сутрин се виждат самолети високо в небето, следи никакви, синьо бе, дюс. Някой мете след тях ли?

Здравке,
Няма да ти се присмея, само най-добронамерено ще те посъветвам да се отнасяш предпазливо и по-скептично към т. н. конспиративни теории, даже и към някои от постовете на Кайлето, Алиска ... Откровено казано, някои от тях и на мен ми се иска да са верни, но ми противоречат на здравия разум, та затуй се старая, ако е възможно да не изпадам в пожелателно мислене (wishful thinking). Просто така съм устроен – опитвам се да си намеря винаги реалистично обяснение на нещата, като в същото време допускам и наличието на паранормални явления, които по-скоро са изключения, потвърждаващи правилата. Иначе не съм толкова груб, по-скоро болезнено откровен и честно и открито изказвам мнението си.
 
P. S. Макар и след известно изчакване, не пропуснах да си направя двете ваксини, та и бустер - just in case you never know! Не само защото иначе не може да се лети със самолет.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3074 -: Август 03, 2022, 12:59:26 »
Аз летя със самолет и не съм си правила даже една ваксина. Още повече, че тия вакси все още не са одобрени в Европа. И това е факт, а не конспиративна теория.

Здравче, Муктата е пуснал специална тема за кемтрейлърите, можеш и там да го пуснеш, има какво да се коментира по въпроса. Аз лично на тоя етап не казвам ни да, ни не, но имам едно наум.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3075 -: Август 03, 2022, 13:16:32 »
Ако е вярно дето Здравка го разправя, струва си да се замисли човек. У нас няма такъв въздушен трафик, та небето да заприлича на кръстословица.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3076 -: Август 03, 2022, 13:25:40 »
Аз летя със самолет и не съм си правила даже една ваксина. Още повече, че тия вакси все още не са одобрени в Европа. И това е факт, а не конспиративна теория.
...
---
Сега в момента е все още така, по миналата седмица летях без маска, но близо две години без маска не пускаха даже на летището. Дори сега, цялото лято във Виена в градския траспорт САМО С МАСКА, вече почва да става и по-зле.
До сега съм избягвал да коментирам ковида, защото не съм дорасъл за тези науки. Коментирам неща, които разбирам. Противоречията ме смущават.
По мое скромно мнение тези ваксини НЕ СА ВАКСИНИ, защото не предпазват, а струва ми се само облекчават протичането на заболяването. Брат ми в София го прекара без симптомно, приятел в Лондон изключително тежко преди година, близка позната без симптомно в Лондон, близък приятел на моите години в Йоханесбург миналото лято си отиде само за три дни! Беше непоколебим антиваксър и як като канара! Това много ме стресна.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3077 -: Август 03, 2022, 14:18:55 »
Маските нямат нищо общо с ваксите относно самолетите. Ти написа, че си се ваксал, за да можеш да летиш, и аз ти опонирах относно ваксата.
А относно ползата от ваксите, пуснала съм достатъчно материали и продължавам да пускам, че ваксите не помагат или не помагат особено. За сметка на това вредят на имунитета много.

Пък покрай мен си отидоха хора с инсулт и инфаркт след ваксане, от ковид още никой познат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3078 -: Август 03, 2022, 14:31:21 »
Маските нямат нищо общо с ваксите относно самолетите. Ти написа, че си се ваксал, за да можеш да летиш, и аз ти опонирах относно ваксата.
А относно ползата от ваксите, пуснала съм достатъчно материали и продължавам да пускам, че ваксите не помагат или не помагат особено. За сметка на това вредят на имунитета много.

Пък покрай мен си отидоха хора с инсулт и инфаркт след ваксане, от ковид още никой познат.
---

Кайле,
съжалявам, не коментирам темата, защото не се чувствам подготвен, не ми е ясна тази материя. Просто споделих лайф испиъриънс без коментар, съобразно нормите/изискванията, където пребивавам/пътувам.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3079 -: Август 03, 2022, 14:46:19 »
Къде си пътувал и са ти искали само вакса? Знам, че Малта го правеше, не признаваше тестове. За други не знам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3080 -: Август 03, 2022, 15:33:05 »
Къде си пътувал и са ти искали само вакса? Знам, че Малта го правеше, не признаваше тестове. За други не знам.
---
А не искаш ли да ти кажа, къде държа ключа от касата с парите?
ОК, от мен да мине - една сламка София, Австрия, Германия, Италия ..., пък за Малта не само ваксиниране, че даже и валиден писиар...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3081 -: Август 03, 2022, 15:36:49 »
Къде си пътувал и са ти искали само вакса? Знам, че Малта го правеше, не признаваше тестове. За други не знам.
---
А не искаш ли да ти кажа, къде държа ключа от касата с парите?
ОК, от мен да мине - една сламка София, Австрия, Германия, Италия ..., пък за Малта не само ваксиниране, че даже и валиден писиар...
В началото където ходех искаха валиден писиар (набутване), после минаваше сертификат , мога ли да помня всички глупости, просто преди пътуване се информирам и съответен ексшън.


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3082 -: Август 03, 2022, 16:28:26 »
В София, Германия, Италия, Австрия, навсякъде ставаше или с вакси, или след преболедуване, или с тест.
Отделен въпрос е, че явно си се ваксинирал за по-лесно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3083 -: Август 03, 2022, 16:33:01 »
В София, Германия, Италия, Австрия, навсякъде ставаше или с вакси, или след преболедуване, или с тест.
Отделен въпрос е, че явно си се ваксинирал за по-лесно.
---
Естествено, че се ваксах, след като ми писна всеки пък да се набутвам за тест, който те връзва с тайм лимит, но все пак изчаках почти година, за да видя малко резултат от ваксването и се престраших и мисля, че не сбърках.
ГОРНОТО Е ЛИЧНО НЕОБВЪРЗВАЩО МНЕНИЕ. Всеки сам преценява.
Кайле, сори, но ми писна от тази гнусна тема! ЧАО!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3084 -: Август 03, 2022, 16:48:54 »
но ми противоречат на здравия разум,
Да питам конкретно, кои "конспиративни теории" ви противоречат на здравия разум, че ръсят в небето разни неща, че разпространяват сред хората болести, че САЩ разработват биологични оръжия, че не биха се поколебали да го използват...!?

Объркали сте се, не е здравия разум, а вашата мисловна матрица, формирана от пропагандата, всичко, което съм изброил, се практикува и не е тайна, дори на сайта на ЦРУ имаше съобщение, че разпръскват в небето химикали.
Вие си ги избрахте!

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 808
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3085 -: Август 03, 2022, 17:22:11 »
Рискувам някой да ми се присмее, но не мога да не споделя. Преди настоящия ръст на заболеваемост от ковид, в някои сутрини небето над Варна приличаше на покривка в синьо-бяло каре. Към днешна дата рано сутрин се виждат самолети високо в небето, следи никакви, синьо бе, дюс. Някой мете след тях ли?
Не Здравке. Имат си график, поливат хората по план. Едни поливат брутално, други дни небето е чисто... Заповядай в "моята" тема по въпроса :well_done-1299:

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 808
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3086 -: Август 03, 2022, 17:40:14 »
 само най-добронамерено ще те посъветвам да се отнасяш предпазливо и по-скептично към т. н. конспиративни теории, даже и към някои от постовете на Кайлето, Алиска ... Откровено казано, някои от тях и на мен ми се иска да са верни, но ми противоречат на здравия разум, та затуй се старая, ако е възможно да не изпадам в пожелателно мислене (wishful thinking). Просто така съм устроен – опитвам се да си намеря винаги реалистично обяснение на нещата, като в същото време допускам и наличието на паранормални явления, които по-скоро са изключения, потвърждаващи правилата. Иначе не съм толкова груб, по-скоро болезнено откровен и честно и открито изказвам мнението си.  От две години и половина най-конспиративната история на всички времена е тази, която Властите поднасят на плебса за "вируса". Всъщност това не е медицински въпрос , а теологичен. Аз отдавна съм престанал да обяснявам и отварям очи. Който иска да вярва - нека вярва. Който не, нека разчита на собствения си здрав разум. Да, аз съм специалист и нещата ми са пределно ясни. Но в тази "история" изобщо не е необходимо да си медик, биолог, учен... за да имаш критично мислене и да събереш 2 и 2 . И ако Официалните власти убедено твърдят трета година , че 2 и 2 вече не е 4 , а 666 - дали ще го приеме човек, или ще се усъмни, това е тест за интелигентност. Супер накратко - такъв вирус циркулиращ сред хората няма. Не е изолиран никога и никъде. Не е доказан по тетрадата на Кох и Пастьор. Не е заснеман на електронна микроскопия в клетки от реален човек -обявен за болен от "ковид". Огромната, колосална и бомбастична ЛЪЖА се крепи на един единствен "аргумент" - тестовете PCR . Това не са медицински тестове. Това е биотехнологична методика, за нея Кари Мълис е получил Нобел за ХИМИЯ. Не за медицина. PCR НЕ ДОКАЗВА НИКАКВИ ВИРУСИ. Това дори го пише на "резултатите", поне тук във Франция при "отрицателен резултат" ---Absence d'ARN du coronavirus SARS-CoV-2 (negative PCR test for SARS-CoV-2). Ce résultat n'élimine pas le risque d'une contamination ultérieure.--- Демек това е една банка антинари, или има , или няма. Т.е.  това НЕ Е МЕДИЦИНА, а ШАРЛАТАНИЯ. Номерът при PCR техниката е че фалшивите + резултати /"болни"/ могат да варират според колко ДНК амплификации се прави на изходния материал. Така по команда от властите лабораториите могат да създават "вълни" или да "намалят заболеваемостта". Махнете PCR и лъжата Ковид се срутва, ТЕ си го признават.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 808
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3087 -: Август 03, 2022, 17:52:15 »
Ваксините ? Т.н. иРНК ваксини са толкова "ваксини" по дефиниция, колкото аз съм хипопотам. Тези субстанции нямат НИЩО ОБЩО с ваксини, представляват генни модификатори, бустери за производство на шип-протеини. Тези шип-протеини буквално ви убиват, поразяват всякакви органи и тъкани, богато снабдени със съдове. Особено жестоко удрят алвеоларно-капилярната мембрана /белите дробове/ , периферните съдове - водят към тромбози и тромбо-емболии, увеличават драстично рисковете от инфаркти, инсулти, внезапна смърт у млади хора. Влошават помпената функция на сърцето по типа на белодробна хипертония, кардиаците стават по-зле, ХОББ-аджиите берат душа. Механизмът на увреда е общо взето ясен, особено се влошава положението след "бустерни" дози. Известни личности, като Татяна Лолова, например, ги отнесе "втората доза"... По въпроса за "ваксинирането" с НЕваксините. Ако сте с опрян на слепоочието пистолет - ваксинирайте се. Ако сте задължен да се бодете, но имате достъп до не иРНК препарат /АЗ го спряха, Джонсън/Джонсън/ - изберете него като по-малко зло /векторна ваксина за нещо дето го няма/. Ако никой не ви бие по главата, не си бодете иРНК ... Няколко години по случайност бях попаднал в една смешна Фейсбук група на досадни лелки , тя се наричаше "Всеки е сам ковач на собствената си съдба !" Бъкаше от банализми и боза, та се отписах. Но намирам слогана за доста разумен. :smokin:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3088 -: Август 03, 2022, 17:57:31 »
Mukta, благодаря за поканата. Ще се отбия в започнатата от теб тема, веднага щом забележа нови следи в небето, или друго, което оценя като достойно за споделяне.
****
Имам самонадеяната претенция, че съм интелигентна и начетена. Освен това съм много скептична към конспирации всякакви. Не обръщам внимание на хора, събития и явления, чието съществуване е несъществено за моето семейство. Не се влияя от гола реклама, предсказания за апокалипсиси и подобни.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23651
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3089 -: Август 03, 2022, 19:45:42 »
Quote (selected)
Витанов за COVID-19: Има добра новина
"Отивай на море, народе, който има такива планове. Внимавай в Гърция”, съветва математикът
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/vitanov-za-covid-19-ima-dobra-novina-6148679
М да!
ЧовекОт даде благословията си.
Бе някой да ми припомни кога се празнува св. Витанов че баш тая светиня ако я пропусна може да ме антемаковидоса.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3090 -: Август 03, 2022, 20:21:51 »
Ndaa... Пък се чудите защо ви управляват Бочковци, Кирчовци... и Кокорчовци...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3091 -: Август 03, 2022, 20:34:56 »
Цитат на: Muktata
Тези шип-протеини буквално ви убиват, поразяват всякакви органи и тъкани, богато снабдени със съдове.
Особено жестоко удрят алвеоларно-капилярната мембрана /белите дробове/ , периферните съдове

Би трябвало тогава да удрят жестоко и ретината, мозъчната кора и бъбреците. Може би и тестисите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3092 -: Август 03, 2022, 20:37:37 »
Цитат на: дедо Барми
Ndaa... Пък се чудите защо ви управляват Бочковци, Кирчовци... и Кокорчовци...

С десни средства - леви цели.
Бащите АБПФК, ДС и ЦК на БКП - чедата баш-демократи и русофоби.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3093 -: Август 03, 2022, 20:41:54 »
Цитат на: дедо Барми
Ndaa... Пък се чудите защо ви управляват Бочковци, Кирчовци... и Кокорчовци...

С десни средства - леви цели.
Бащите АБПФК, ДС и ЦК на БКП - чедата баш-демократи и русофоби.

Май по важи с леви средства(електорат) - десни цели (капиталец).

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3094 -: Август 03, 2022, 20:44:19 »
С десни средства - леви цели.
Бащите АБПФК, ДС и ЦК на БКП - чедата баш-демократи и русофоби.
:thup:
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3095 -: Август 03, 2022, 20:58:02 »
С десни средства - леви цели.
Бащите АБПФК, ДС и ЦК на БКП - чедата баш-демократи и русофоби.
:thup:

Не мисля че Нор ги е избирал.
Между другото него тогава го нямаше във форума.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3096 -: Август 04, 2022, 16:04:10 »

https://www.trendsmap.com/twitter/tweet/1552903111613759488

Жените се изключат в носенето на маска

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3097 -: Август 04, 2022, 17:21:44 »
Разпространението на пандемията от COVID-19 в света позволява да се предположи преднамерената роля на американски организации в нейното възникване.
Това съобщи на брифинг на 4 август генерал-лейтенант Игор Кирилов, началник на войските за радиационна, химическа и биологична защита на въоръжените сили на РФ.

„Разглеждаме възможността Американската агенция за международно развитие (USAID) да е замесена в появата на нов коронавирус“, каза Кирилов.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23651
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3098 -: Август 05, 2022, 17:38:43 »
Quote (selected)
Сериозен ръст на прекратените пенсии, отчита Националният осигурителен институт за миналата година. Общо са прекратени 174 539 пенсии, като основната част от тях са за осигурителен стаж и възраст – близо 114 000, а 48 880 са инвалидните за общо заболяване.
...
За сравнение обаче през 2019 и 2020 г. поради смърт са прекратени близо 99 000 пенсии годишно или с близо 40 000 по-малко спрямо последната година.
https://www.pariteni.bg/novini/osigurjavane/bum-na-prekratenite-pensii-2432704
"Прекратени пенсии", колко благоприлично звучи.
Някой колеги подскачаха що са с 30-40 000 повече починалите на годишна база.
Разбиваха статистистическите натъкмистики на още по-натъкмистики ваксани, ковидни, неваксани....  и се изживяваха кат потенциални харвардци с "Уау".
Вируса в комбинация с отказ от здравеопазване и социално изключване свършиха "добра" работа за пенсионната система.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3099 -: Август 09, 2022, 14:27:07 »
За калинчовците, които не спряха да дуднат, че смъртността от ковид в Б-я е най-висока заради неваксаните.
Жена с всички възможни дози и бустери на прага на смъртта, щото болниците отказват да я вземат.
И това е в столицата, където има болници. Нали знаете в провинцията как е, колко болници закриха и колко населени места оставиха без лекарска помощ. Една тиква даже щеше вместо болници да обслужва с хеликоптери.

https://nova.bg/news/view/2022/08/09/378923/%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%81-covid-19-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8-4-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5-%D1%85%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 808
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3100 -: Август 22, 2022, 23:13:14 »
Мой приятел, француЗ. 70-така... Дълго време не се бодеше. Дъщеря му антиковидист и яростен антиваксър , и той под нейно влияние не ще. В отлично за възрастта си здраве ,бачка, поддържа две къщи с градини, кара колата си... През изминалата зима започна да го хваща нервата , щото без цифров сертификат не можеше да ходи с бабата на ресторант. А си имат тертипа за определени дати, и даже без повод. Пита ме какво ми е мнението, аз съм образец на дипломатичнос. Викам му - ти сам си решаваш. А той , не, и не ! Ама кажи вика , какво наистина ти е мнението ? Добре. Задължавата ли те да се ваксинираш ? Ми не. Ти чувстваш ли необходимост , страх от кромид 19 , потребност за здравето си нещо ...? Ами не въобще ! Тогава , питам го аз , защо искаш да се ваксинираш ? И той като малките деца - ами да можем да ходим на ресторант !  :t0120: Кво да отговориш на това ? Един француз да го накараш да пропусне ядене, или да не иде на ресторант - това е кощунство ! Ваксинира се - януари. Две или три седмици след това ми звъни - преуморих се в градината вика , изкълчих си крака, много ме боли и подут ! Минах да го видя, единият прасец два пъти колкото другия, не прилича на изкълчване. Уредих го веднага при флеболог, направиха му доплер - ТЕЖЪК ДЪЛБОК ФЛЕБИТ ! Ама как така , от къде ? Аз нищо не му казвам - умен човек си, сам се сетИ ! Сложиха го на ксарелто /антикоагулант/ , и до сега е на това и вероятно ще остане до живот. Кракът му поспадна , но все още е надут, половин година по-късно ! Ходи с еластични чорапи... Как е викам му ? Ще си слагате ли с бабата 2-ра, трета ... доза ? Изруга нетипично за възпитан француз и вика "Никога повече , за нищо на света !" На всекиго акъла идва в различен момент от живота. На мнозина никога няма да дойде.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3101 -: Август 22, 2022, 23:39:25 »
Мукта, този човек сам се е прецакал и е наясно. Другаде обаче перфорирането е задължително, поне за определени професии. Например в Русия – за учители и различни други. Задължиха ги миналата година, тази година отново – до октомври трябва да са го направили или губят работата си. Както казва другара Пескоф по тоя повод – имат избор, свободни са.
Досега някои успяваха да се уредят с фалшив документ, но нещата все повече се затягат.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3102 -: Август 23, 2022, 08:01:13 »
Май  в "1984" нещо подобно на дрон (бе туй наименование не е избрано случайно) с игла, спринцовка де, преследваше бунтарите.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3103 -: Август 23, 2022, 10:00:10 »
Франция, туитер, който закри профилите на още няколко научни светила, противопоставили се на общия поток.

https://twitter.com/NiusMarco/status/1560990423077863425

и по-надолу цветничко



Дават процента на умрелите ваксани от ковид за последната седмица, в която изобщо дават данни. На места е 100%, при всички случаи процентът умрели е по-висок от процента ваксани.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 808
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3104 -: Август 23, 2022, 15:36:03 »
Още една случка от по отскоро. Един колега, арабЕ работи в юржанса. Мисля че е алжирец. Та става доста време не му бях мяркал физиономията, случайно минавам през тяхния сервиз и го гледам в кабинета му, на отворена врата. А, салю ! Сава ? Гледа философски и вика "Сава па". Що бе ? Почвам го отдалече, щото го знам че е от арабите хипохондрици и ВЕРВАЩИТЕ в кромид. А, вика бях дълго в болнични, щото направих "серия от малки инсулти"  :t1818: Ми как така ,бе ? Ами как, след третата игла на файзера ! Изненада. Аз го знам като ревностен ваксер, вярващ и много ми се чудеше що съм избрал Астра Зенека, че била "несигурна"... И това не всичко, ами след инсултите ... ОГЛУШАЛ ! И ми показва двете апаратчета на ушите си, пък е по-млад от мене. :t2618: Аз се престраших и задълбавам - "А кой ти каза че е от файзера ?" Професор .... от Университетската Болница ! Специалист по УНГ , при него пълно с млади оглушали скоро след 2-ра и 3-та игла на файзера !!! Не може да бъде. А той продължава - много са се нахъсили всички пострадали /има си хас, оглушали млади млади/ и искат да съдят компанията. Създадена била асоциация на пострадалите !... О финаль - питам го и него, а ще си слагаш ли бустер ? /засега не е задължителен за медицинските кадри/ И той, след всичко което разказа и преживял, вика ! "Много се колебая , защото съм рискова група , пия хапчета за кръвно ! Не зная кое е по-опасно за мен, да изкарам ковид, или да си сложа 4-та доза ?" ... Контрандю от случката. По-горният пример показах лаик, на който акъла дойде след като изпати. В този случай показвам пример с "професионалист" /кавичките са умишлени/ чийто акъл още не е дошъл. Така че не е само до диплома.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3105 -: Август 23, 2022, 16:31:50 »
На приятелка брат ѝ, много умен, навремето завърши астрофизика ли беше, приемаха само по две бройки на година.
Та първа модерна, втора модерна, щото свръхмозък, затичал се за бустер и междувременно почнал някакъв обрив, до последно беше решил, че бустера е по-важен от ходенето на дерматолог. Сега е на кортикостероиди всеки месец, пие - минава му, минават 2-3 седмици, пак почва. Ама още си мисли за бустер.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1370
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3106 -: Август 23, 2022, 16:35:20 »
Ама още си мисли за бустер.

Може пък бустерът да го оправи. Нали знаеш: The hair of the dog that bit him.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23651
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3107 -: Август 26, 2022, 19:34:21 »
Quote (selected)
Фармацевтичната компания Moderna заведе съдебни дела срещу Pfizer/BioNTech ''заради нарушаване на патенти, централни за нейната mRNA технологична платформа'', пише в съобщение, разпространено от компанията.
https://www.segabg.com/hot/category-zdrave/moderna-sudi-pfizerbiontech-zaradi-narushavane-na-patenti
Добра новина по моему.
Короната оттече, помиярите взеха да се ръфат помежду си. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3108 -: Август 27, 2022, 12:30:25 »
Наблюдавайте обръщането на палачинката в реално време  :crying_with_laughter-3302:

Tim Pool
@Timcast
Youtube now allows you to claim

Social distancing does not work
Masks cause Oxygen levels to dangerously drop
Masks cause brain damage
Masks cause lung cancer
Masks cause COVID-19
Vaccines do not prevent infection
COVID-19 no longer exists

https://twitter.com/Timcast/status/1562796880781664258

 :m1924:

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 808
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3109 -: Август 28, 2022, 09:06:02 »
Quote (selected)
Наблюдавайте обръщането на палачинката в реално време
Хората са кретени. ОНИЯ им се подиграват...През пролетта на 2020 ми бяха необходими няколко дни в т.н. "ковид отделение" за да осъзная че става дума за една ОГРОМНА ЛЪЖА ! От тогава непрекъснато го твърдя и повтарям /разбира се в безопасна среда, не от трибуната на кметството където живея :smokin:/ . К 19 не е "полу-лъжа" , К 19  е ПЪЛНА , АБСОЛЮТНА , КОЛОСАЛНА ЛЪЖА. Измислица , която се крепи на  шашмата PCR. Колко жалко и срамно е , че не само стотици милиони лаици клъвнаха на тази лъжа, побъркаха се, съсипаха си здравето, самоубиха се ... но и не-малка част от съсловието се оказа под всяка критика. Едни повярваха в тази глупост, а други /мешан !/ направиха много , много пари. От хорската глупост.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1250
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3110 -: Август 28, 2022, 12:23:58 »
Мукта, съгласна с теб на 100%. :ok: Чух тия дни по радиото баба ни РаТка /Аргирова, има си хас /да фъфли, че отношението ни към Ковид-19 вече трябвало да бъде като към обикновен грип, ти да видиш  :pissed-891:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3111 -: Август 28, 2022, 13:17:14 »
Мукта, съгласна с теб на 100%. :ok: Чух тия дни по радиото баба ни РаТка /Аргирова, има си хас /да фъфли, че отношението ни към Ковид-19 вече трябвало да бъде като към обикновен грип, ти да видиш  :pissed-891:

и тази ли ме е цитирала?!
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2243
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3112 -: Август 28, 2022, 13:31:28 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23651
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3113 -: Август 28, 2022, 13:48:53 »
"Заради наш Илия намразиха и свети Илия"

Да не се чудите после що хората на улиците като чуят за учен и се фащат за кобурите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3114 -: Август 28, 2022, 15:10:45 »
Сега ще дойде калинко на обясни на муктата, че са му починали 17 човека от обкръжението от ковид.

Ама той муктата го нямаше тук допреди няколко месеца, когато се бяха навъдили ваксинозащитници и се опитваха да ми запушат устата 24/7. Като рекидж, предводител и 69 ли ѝ беше старият ник... Тогава имах нужда от подкрепа, ама после се изнесоха и кой знае къде сега си ближат ваксините.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23651
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3115 -: Август 28, 2022, 15:43:33 »
Quote (selected)
Дългогодишният член на Централното оперативно бюро на ДПС Камен Костадинов е починал внезапно, съобщава Би Ти Ви. Информацията се появи първо в сайтове, близки до Делян Пеевски, също депутат от ДПС. По първоначални данни Костадинов е починал от масивен инфаркт във Варна.
...
 Роден е през септември 1970 година в Шумен.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/vnezapno-pochina-edna-znakovite-figuri-dps-kamen-kostadinov
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 808
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3116 -: Август 28, 2022, 20:04:03 »
Quote (selected)
Сега ще дойде калинко
Кой е тоз преуважаем господин ? :t1815:
Quote (selected)
Като рекидж, предводител
Тези двамата сега са, предполагам, на вълна "маймунска шарка" и предпазване от  :surr: :surr:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9469
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3117 -: Август 28, 2022, 22:09:22 »
Quote (selected)
Сега ще дойде калинко
Кой е тоз преуважаем господин ?
Ака heat ака Дежурния
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3119 -: Септември 10, 2022, 11:41:05 »
Вие си го избрахте.
https://hdr.undp.org/data-center/specific-country-data#/countries/BGR
Данните за индекса на човешко развитие, с подробности за очакваната продължителност на живота. Има и възможност за сравнение с други държави. Например със следващата след България в ЕС по нисък процент "ваксани", Литва. Може и с високоваксани - Германия, Австрия...
Може и със съседите, високоваксаните Румъния и Гърция, нисковаксаните като нас братчета от Северна Македония...
И данните не са от типа одна женщина сказала в фейсбуке...