Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 17:45:44

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 238783 пъти)

Eisblock и 26 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1500 -: Декември 28, 2021, 19:35:04 »
Такива, кайле, са правилата за гледане на ръгби-мачове, наложени од марионетното правителство ф Кардиф. Макс 50 човека на трибуните(бахти трибуните, ама нейсе), останалите седят вътре, пият алкохол и гледат на проектора, как техните идиоти гонят ено гигантско яйце по игрището.

Правилата са спазени стриктно и фсички, сисключение на тебе, са доволни.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1501 -: Декември 28, 2021, 19:35:45 »
Междудругото, настоявам фсички веднага, потчертавам, ВЕДНАГА да спрат да обясняват на секуко какво и как да мисли, а после да опровергават измишльотините си, уш опровергавайки го. Пот "го" иам предвит не ацки тъпата китайска табла бес зарчета, а секуко.
« Последна редакция: Декември 28, 2021, 19:49:56 от wreckage »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1502 -: Декември 28, 2021, 19:38:38 »
Инакомислещи? Мъ пет пари не давам какво си мислиш, ако при извънредна епидемична обстановка застрашиш с поведението си здравето и живота на други.  :t0135:
Глупости. Всъщност дупедавците в управлението с въвеждането но т.н. зелени цертификати по тертипа на гейропците създават рискове за населението.
На практика всеки цертификат е "дупка" в мерките за социално дистанциране. Посещението на сборища и най-вече мъкненето от намайнаси на куцо и сакато дава резултат. Пика не спада, а преминава в плато, което лесно можеше да се предвиди.  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1503 -: Декември 28, 2021, 19:54:42 »
Ако целта беше да има по-малко болни, щяха да вземат мерки по отношение на най-опасното място за зараза – градския транспорт.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1504 -: Декември 28, 2021, 20:02:19 »
Глупости. Всъщност дупедавците в управлението с въвеждането но т.н. зелени цертификати по тертипа на гейропците създават рискове за населението.
На практика всеки цертификат е "дупка" в мерките за социално дистанциране. Посещението на сборища и най-вече мъкненето от намайнаси на куцо и сакато дава резултат. Пика не спада, а преминава в плато, което лесно можеше да се предвиди.  :smokin:
Общо взето, така е. Горното, на което опонираш, беше под условието на пълен локдаун. Зелените сертификати са компромис под натиска на бизнеса. Или на специфична част от него. Ваксинираният и неваксинираният до 7 ден, когато, по правило, симптомите отсъстват, са с едно и също вирусно натоварване. Така е с Делта. Навярно - и с Омикрон. Така че ефектът на ограниченията, вече сме го коментирали тук, защитава заклетия антиваксер от ваксинираните потенциални преносители. Понеже той е в пъти по-вероятно да умре, заразен, отколкото ваксинираният.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1505 -: Декември 28, 2021, 20:19:09 »
Не знам. Но съвсем скоро ще разберем.[/font]

Това другото ти аз ли го е писало?

Алтернативата, при толкова агресивен и смъртоносен вирус,....
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1506 -: Декември 28, 2021, 20:21:31 »
Такива, кайле, са правилата за гледане на ръгби-мачове, наложени од марионетното правителство ф Кардиф. Макс 50 човека на трибуните.
и 140 човека вътре? Това питах, що го прескочи
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1507 -: Декември 28, 2021, 20:27:25 »
Всъщност днес вече на две места четох разни професори да се обясняват, че трябвало да се тури край на това и кой се заразил - заразил.
Единият го не знам, другият, разбрах, е заклет ваксолюбец.


Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1508 -: Декември 28, 2021, 20:29:34 »
Това другото ти аз ли го е писало?

Алтернативата, при толкова агресивен и смъртоносен вирус,....
Не, мило. Имаме известна представа как се държи Омикрон в популации с преобладаващо младо население, както и в застаряващи популации с високи нива на ваксинация и строги мерки за социална дистанция.
Предстои, със собствения си опит, да го видимкакви ще ги свърши при застаряваща популация, с ниско ниво на ваксинация, неспазвани мерки за лична и колективна защита. И известен процент дебили, вече посочен, който аз, разбира се, не бих коментирал.  :t26157:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1509 -: Декември 28, 2021, 20:34:35 »
Всъщност днес вече на две места четох разни професори да се обясняват, че трябвало да се тури край на това и кой се заразил - заразил.
Единият го не знам, другият, разбрах, е заклет ваксолюбец.



Викаш, давай, како, да слизаме, че тоя  :pissed-891: долу нас чака  :t2015:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1510 -: Декември 28, 2021, 20:35:37 »
Какво не, мило?

Или не знаеш какъв е, или знаеш, че е смъртоносен и агресивен.
Как успя да вместиш и двете в една гледна точка?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1511 -: Декември 28, 2021, 20:48:02 »
Какво не, мило?

Или не знаеш какъв е, или знаеш, че е смъртоносен и агресивен.
Как успя да вместиш и двете в една гледна точка?
Обясних ти вече по-долу - зависи и от условията.
А нима Делта, който опознахме наскоро, ти се види малко смъртоносен? Или пък Алфа, на който ядохме дървото преди по-малко от година? Щото Делта се оказа по-агресивен от него, а пък двата тези - и по-заразни, а и по-смъртоносни от Уханския.
Омикрон, освен друго, показа какъв потенциал за промяна има вирусът. Ние не знаем, само предполагаме и се надяваме, следващият му вариант да е по-малко смъртоносен. Но така е, впрочем, и с грипа. Че и там рулетката се върти. Руската рулетка, да нямаш илюзия за друга. Прочети книгата на Дебора Макензи, препоръчах ти я вече.  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1512 -: Декември 28, 2021, 20:53:18 »
Не ме препращай към книгата на нам си кой, питах те как хем знаеш, че е смъртоносен, хем още не го знаеш какъв е?
Сега те питам, наясно ли си колко ти е объркано в главата?

И можеш да погледнеш данни как ваксаните се заразяват повече с омикрон от неваксаните, давала съм в другата тема.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1513 -: Декември 28, 2021, 21:03:44 »
Всъщност алфа/делта варианта е около 10-15 пъти по "лек" от САРС-1.  За омикрона ще се види но има шансове да е още по лек.
Второто съществено е че омикрона и делта не предизвикват "кръстосан имунитет". Поне така изглежда в момента. Тоест никакво "изместване" на единия щам от другия няма да има, а двата ще се резпространяват паралелно.
И трето какво правим, не дай си Боже ако следващата мутация има потенциала на САРС-1, относно протичането на заболяването? :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1514 -: Декември 28, 2021, 21:11:13 »
Не ме препращай към книгата на нам си кой, питах те как хем знаеш, че е смъртоносен, хем още не го знаеш какъв е?
Сега те питам, наясно ли си колко ти е объркано в главата?

И можеш да погледнеш данни как ваксаните се заразяват повече с омикрон от неваксаните, давала съм в другата тема.
Хабер си нямате, драга ми госпожо,  какво знам аз за динамиката на разпространение на  вируса и, уви, какво вие не знаете за него. И  ако в моята глава знанието ви се струва объркано, дали пък то не е заради незнанието във вашата. Нека така да го нарека, учтиво казано.  ;)

П.п. И стига вече с този банален елементаризъм. Ами разбира се, че в страни с по 90% ваксинирани Омикрон ще заразява повече ваксинирани от неваксинирани. Как да е друго?  Колко повече? Девет пъти? И какво? После починалите ваксинирани ще са повече отпочиналите неваксинирани? И какво доказва това, според заблудената ти антиваксерска главица? Ами ако хората с висок риск от смърт и заради това - ваксинирани са с по-висок относителен дял от идиотите антиваксери. И ако тези сред тях, които вирусът ще убие са повече от убитите отнего идиоти? Какъв е изводът? Да небипросто у тази нация дебилите да са с нисък относителен дял? Сравнявате колко от ваксинираните са умрели с неваксинираните? А аконикой не се беше ваксинирал, какво щяхте да сравнявате? Щяхте да броите ковчезите, щотоматематиката ви и за това не стига, даже. И да спорите с ковидлитоя си отиде или пък от ковид. Там сте много компетенти, също.
« Последна редакция: Декември 28, 2021, 21:29:31 от Firmin »

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1515 -: Декември 28, 2021, 21:18:35 »
Хабер си нямате, драга ми госпожо,  какво знам аз за динамиката на разпространение на  вируса и, уви, какво вие не знаете за него. И  ако в моята глава знанието ви се струва объркано, дали пък то не е заради незнанието във вашата. Нека така да го нарека, учтиво казано.  ;)

не.

дължи се на неумението ти да се изразяваш информативно.

безотговорно лапацало, сиреч. И то прекалено много учтиво казано-

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1516 -: Декември 28, 2021, 21:21:01 »
Ей, ЕЙ! Ще почна и аз да сменям шрифтовете и боята!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1517 -: Декември 28, 2021, 21:22:44 »
За омикрона ще се види но има шансове да е още по лек.
Е, вече изминаха 34 дни, откако е открит, болни са към 200000 души, а само 5 са умрели с или от него. Ясно е, че е много по-лек.

Второто съществено е че омикрона и делта не предизвикват "кръстосан имунитет". Поне така изглежда в момента. Тоест никакво "изместване" на единия щам от другия няма да има, а двата ще се резпространяват паралелно.
А, в другата тема пуснах това съобщение за това, че заразяването с "Ο" създава имунитет и от "Δ", докато обратното не е вярно. Т.е. "Ο" ще измести "Δ". То и досега всички нови са измествали по-старите, защото са все по-заразни. Няма основания и при новия да не е така.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1518 -: Декември 28, 2021, 21:24:48 »
какво знам аз за динамиката на разпространение на  вируса

Какво ли не знаеш за вируса. За динамиката не знаеш; за статиката не знаеш; за разпространението не знаеш.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1519 -: Декември 28, 2021, 21:30:29 »
вирусолог до вирусолога, мила моя майно льо, имунолог до имунолога... :nuts: :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1520 -: Декември 28, 2021, 21:35:29 »
какво знам аз за динамиката на разпространение на  вируса

Какво ли не знаеш за вируса. За динамиката не знаеш; за статиката не знаеш; за разпространението не знаеш.

А ти просто изчезни, скъпи. Към теб нямам доричаст от изискуемияминимум уважение, за да ти обяснявам каквотои да е. За COVID-19 - най-малко.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1521 -: Декември 28, 2021, 21:39:36 »
вирусолог до вирусолога, мила моя майно льо, имунолог до имунолога... :nuts: :smokin:

Що? Мигар акад. Петрунов да би писал тук,  то щял би да остане неоспорен, да не река и неохулен?  :t26157:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1522 -: Декември 28, 2021, 22:11:28 »
Черен К-19 рекорд парализира Гърция, днешният ден донесе абсолютен рекорд на новите случаи на коронавирус в страната от 21 657 новозаразени за един ден.

Колкото по-ваксани, толкова повече заразени! Разни платени глашатай викат, ваксинирайте се, ваксинирайте се, а се правят че не виждат слона в стаята!

Едното обяснение е, че ваксините са причината, обаче мисля си за другото, така се поддържа разпространението на заразата, затворени, наплашени, стресирани, а ваксаните да щъкат свободно и да разнасят вируса, защото Им е важно, да си отвличаме вниманието от икономическата катастрофа на Запада, да не се бунтуваме, елитите да си запазят властта, печалбите са важни, но са на второ място.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1523 -: Декември 28, 2021, 22:23:43 »
Фалшива новина от България е в топ 5 на Европа

В края на годината страната ни оглавява поредна негативна класация.
Фалшива новина от България е в топ 5 в Европа. Проучването, направено от Европейската обсерватория за цифрови медии показва, че темата COVID-19 е подложена на най-много дезинформация. Топ историите най-често съдържат подправени документи с логата на СЗО, фондация "Гейтс", както и богат снимков и видео материал.
Фалшивата новина, че главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев е умрял след трета доза ваксина попада в топ 5 в класация на Европейската обсерватория за цифрови медии, информира БНТ.
В началото на ноември Кунчев трябваше да опровергава информацията за смъртта си във Фейсбук.
"Не съм в болница, още по-малко пък съм интубиран, нещо повече - имам нахалството да не съм и умрял!"
В класацията лидер е Полша с фалшива история за 22-ма полски войници, убити на границата с Беларус.
В Нидерландия пък е пуснат слух за убити от полицията протестиращи в Хага срещу мерките за COVID-19.
Във Франция популярност набира фалшива новина за петкратно увеличение на броя на футболисти с фатални сърдечни заболявания заради ваксините.
В Ирландия най-фрапантният пример е за официални писма, които дават право на неваксинирани да посещават близки и приятели в болница.
Вирусното разпространение на подобни новини експертът по дигитален маркетинг Георги Малчев обяснява така:
"Емоциите ни отключват действията ни, а действията ни са това, което захранва социалните мрежи, а те слагат най-висок етикет на споделяния и коментари. С всяко ваше споделяне и коментиране вие казвате на алгоритмите това е интересно и те го засилват."
Проучванията показват, че през ноември Австрия е отнела лидерството на Италия и Франция по отношение на фалшивите новини. Видео на парад на футболни фенове, заснето през 2019 г., е представено като протест срещу нови мерки срещу неваксинираните. При друга подобна новина с адрес Виена е използвана снимка направена през 1991 г. в Русия на протест срещу Горбачов.
След ваксините и ковид мерките, най-много фалшиви новини са пуснати по теми, свързани с мигрантска криза на границата между Полша и Беларус, оферти за черен петък, покачване на цените на природния газ и изменението на климата.
Според експерти проверката на една новина може да отнеме не повече от 30 секунди. Ключът е да потърсим достоверни източници.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1524 -: Декември 28, 2021, 22:37:46 »
направено от Европейската обсерватория
Виж ти!
След "сирийската обсерватория", Европейска  :smokin:
И тя ли е базирана в Лондон?
 
Какво искат да ни кажат, че "европа" я чака сирийско развитие?  :t0174:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1525 -: Декември 28, 2021, 22:39:37 »
 :popcorn:  :beer_: :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1526 -: Декември 29, 2021, 00:59:37 »
Фирмине, заразените от омикрон са на 100 Хил, т.е. изравнени са. Не знам ти какво знаеш за динамиката на разпространението, ама почва да ми намирисва, че само се фалиш, щом и това не знаеш.
И стига с тия ковчези, с националната сигурност беше по-оригинален, никой друг по света не се беше сетил да го обърне така, там ти един, копай там, уникален си.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1527 -: Декември 29, 2021, 01:04:32 »
Тая новина от европейската обсерватория на дунавмост ли я прочете?
Го стана с тоя Кунчев, впрочем? Месец и половина се лекува леко след три дози,
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1528 -: Декември 29, 2021, 07:29:50 »
Тая новина от европейската обсерватория на дунавмост ли я прочете?
Го стана с тоя Кунчев, впрочем? Месец и половина се лекува леко след три дози,
За Кунчев - от месец е на работа.
https://btvnovinite.bg/predavania/120-minuti/kunchev-specialno-pred-btv-ne-sam-bil-v-bolnica-nito-pak-intubiran.html

За Обсерваторията:
https://bntnews.bg/news/falshiva-novina-ot-balgariya-e-v-top-5-na-evropa-1180045news.html
https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/fighting-disinformation/funded-projects-fight-against-disinformation_bg

За dunavmost.com:
https://www.dunavmost.com/AboutUs
Впрочем тази местна медия е известна с това, че поднася достоверна информация и не се занимава със жълтини.
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 07:38:12 от Simplified Solutions »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23756
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1529 -: Декември 29, 2021, 07:37:22 »
Доста плява дойде от към юръпско, това че е западно мнение не значи задължително че е добро, в последно време даже е сигурно че не е добро.
Щом ЕС са решили да ваксинират всяко двукрако редно е враговете да се търсят при тези които не са съгласни и всичко да се обявява за фейк, по-фейк и най-фейк.
Като отмине и тая мръсна вода се надявам да има нов Нюрнбергски процес за сега управляващите ни гадове.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1530 -: Декември 29, 2021, 07:52:12 »
Тая новина от европейската обсерватория на дунавмост ли я прочете?
Го стана с тоя Кунчев, впрочем? Месец и половина се лекува леко след три дози,
леко, леко, кайлето пак излъга! ей, не може да не излъжеш, ей!
кунчев се разболява преди третата доза!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1531 -: Декември 29, 2021, 07:56:23 »
Доста плява дойде от към юръпско, това че е западно мнение не значи задължително че е добро, в последно време даже е сигурно че не е добро.
Щом ЕС са решили да ваксинират всяко двукрако редно е враговете да се търсят при тези които не са съгласни и всичко да се обявява за фейк, по-фейк и най-фейк.
Като отмине и тая мръсна вода се надявам да има нов Нюрнбергски процес за сега управляващите ни гадове.

За разлика, вероятно, од русия, която може би не ваксинира никого?  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1532 -: Декември 29, 2021, 07:59:00 »
кунчев се разболява преди третата доза!

И кво от това? Нали първоначално беше обявено, че трябват само две дози (а при някои "ваксини" дори една) и си муци? Като видяха, че не работи - измислиха трета доза. Сега вече минават на четвърта (Израел). След десета доза пак ли ще изтъкваш, че някой се е разболял, защото не си е сложил единадесетата?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23756
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1533 -: Декември 29, 2021, 08:00:21 »
"Ваксините" са част от шлаката с която ни заливат.
Има и други "зелени", "джендър" и проч. изващения придобили "модерност" у брюкселския офиспланктон.
Засега от РФ идва природен газ и петрол, тук таме и малко туристи.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1535 -: Декември 29, 2021, 08:03:08 »
В началото на ноември Кунчев трябваше да опровергава информацията за смъртта си във Фейсбук.

Поне аз не съм срещал информация, че Кунчев е умрял, просто си измисляте и после го опровергавате, Кунчев също. Него го беше срам да каже, че е сериозно болен, двойно ваксиниран агитатор за масово ваксиниране, когото ваксините не са предпазили.

Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1536 -: Декември 29, 2021, 08:08:27 »
"Ваксините" са част от шлаката с която ни заливат.

Всъщност са най-очевадното доказателство, че лъжат. Лъжат, като за световно. За първите ваксини се кълняха, че имали 97% ефективност. Ко стана? Сега се оказва, че трябва и трета, че и четвърта доза. Е, след като явно лъжат за това, защо трябва да им вярваме за всичко друго? За статистиките?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1537 -: Декември 29, 2021, 09:38:59 »
леко, леко, кайлето пак излъга! ей, не може да не излъжеш, ей!
кунчев се разболява преди третата доза!
Гледам неска процента ваксинирани сред починалите станал 15.
Другите проценти засекретени .....  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1538 -: Декември 29, 2021, 11:10:08 »
леко, леко, кайлето пак излъга! ей, не може да не излъжеш, ей!
кунчев се разболява преди третата доза!
Ама се е разболял, което ти леко пропускаш, а? И го нема бааааяяяя време, ако съм рекла месец и половина, а той се е вяснал след месец и седмица, естествено съм излъгала.
Като се вясна, не рече ли, че леко го е прекарал? Само месец и половина... или месец и седмица.. се тая.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1539 -: Декември 29, 2021, 11:14:04 »
баси, въртиш дупе кат калайджийка!
излъга, че е имал трета доза! :nuts:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1540 -: Декември 29, 2021, 11:36:06 »
Quote (selected)
Като се вясна, не рече ли, че леко го е прекарал? Само месец и половина... или месец и седмица.. се тая.

Казва всичко в линка към бтв, който съм дала мааалко по-горе. Датата му е 5 декември.  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1541 -: Декември 29, 2021, 11:43:58 »
Ама се е разболял, което ти леко пропускаш, а? И го нема бааааяяяя време, ако съм рекла месец и половина, а той се е вяснал след месец и седмица, естествено съм излъгала.
Като се вясна, не рече ли, че леко го е прекарал? Само месец и половина... или месец и седмица.. се тая.
Не се вясна, за да няма общо с безумията на дебила
 Кацаров и златоносната му съветничка Кожухарова. Кацаров се готвеше да го уволни, но не успя.
А иначе, ваксините, с които бяха ваксинирани, са разработени за защита от варианта от Ухан. Това, че работят и срещу други варианти на вируса е чудесно, но си е просто късмет, както виждаме от Омикрон, който с лекота ги преодолява без подкрепа с бустерна доза.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1542 -: Декември 29, 2021, 11:48:24 »
Аз не съм казала, че е влизал в болница, писах, че го е отнемало дъъълго време. Дали е бил в болница, или не, дали е бил болен само седмица и после се е възстановявал, или е бил на легло, той си знае, важното е, че двудозник го изкара дълго и тежко или с усложнения.


А че не го е изкарал с усложнения, ами се е укрил да не го уволнят... кой знае?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1543 -: Декември 29, 2021, 11:55:40 »
Месец по-късно Кацаров даде златния медал за принос към най-високата пикова смъртност на Кожухарова, след като Кунчев бе определен от гилдията за Лекар на годината.
Все си мисля, че лекарите са съществено по-добре информирани от нас, тук, кой кой е в МЗ.  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1544 -: Декември 29, 2021, 12:02:34 »
И това каква връзка има с тежко ковидясал двудозник?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1545 -: Декември 29, 2021, 12:16:26 »
И това каква връзка има с тежко ковидясал двудозник?

Никаква. Но милото нали трябва да обади.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1546 -: Декември 29, 2021, 12:19:18 »
И това каква връзка има с тежко ковидясал двудозник?

kaily, никой тук или другаде не е защитен на 100% от ,,тежко ковидясване,, . Ни тридозник, ни двудозник, ни бездозник. Защитени са сал тези, дето COVID-19 вече уби. Смяташ ли за коректно да те засипя с истории на антиваксери бездозници, които вирусът размаза и после хвърли в гроба? Ти намираш за уместно да отправиш укор към д-р Кунчев. За какво, всъщност? Впрочем, сам той се укорява - че с оглед риска на работата си се е забавил с третата, бустерна, доза.  Кое толкова те въодушевява, та тъй възторжено цитираш случая? Има нещо много болно в отношението ти към този факт, а и към пандемията, въобще.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1547 -: Декември 29, 2021, 12:20:51 »
В Австрия обмислят изплащане на 500€ премия на онези които си сложат 3-та доза. Общите разходи за нея ще са 3-4млрд, колкото струва 2 седмичен локдаун. Условие за него е броя на ваксинираните да стигне 90%.
Regierung prüft Bonus: 500 € Prämie für Geimpfte
https://www.krone.at/2591374

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1548 -: Декември 29, 2021, 12:34:32 »
Фирмин, ваксините не защитават, това е. А че Кунчев щели да го уволнят, няма връзка с темата.
Кас, пусни тая новина в темата без коментари да не се загуби тук, моля.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1549 -: Декември 29, 2021, 12:39:54 »
Фирмин, ваксините не защитават, това е. А че Кунчев щели да го уволнят, няма връзка с темата.
Кас, пусни тая новина в темата без коментари да не се загуби тук, моля.

Ваксините, разбира се, защитават. И слава Богу! Вече спасиха милиони от смърт и тежка увреда на здравето. А Кунчев бе и е убеден и последователен техен застъпник. Което, уви, не може да се каже за Кацаров. И това е твърде по темата, ако не си забравила коя е тя.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1550 -: Декември 29, 2021, 13:13:02 »
ваксините не защитават, това е.
Ами да! "Тъй е, щом така е", казваше един поет. И се почва: "Ето, наш Петьо се ваксинира, па се гътна". А отсреща: "Наш Петьо пък не се ваксинира и се гътна!" Диалогът "Наш Петьо на ваш Петьо" не виждам нещо да е променил в дискусията освен броя на мненията: надхвърлиха 1500. Колкото са дневно заболелите. По бройка се държите в нормата, но по клинично състояние доближавате интубацията...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1551 -: Декември 29, 2021, 13:18:21 »
Фалшива новина от България е в топ 5 на Европа
Нямаше нужда да пускате това в две теми едновременно. Достатъчно беше само в темата без коментари.
Впрочем някой може ли да намери някъде твърдението, че Кунчев бил умрял? Дали съществува такова?! Ако съществува, нека да знаем кой е пуснал тази лъжа, че да му нямаме доверие занапред! Имам предвид, откъде е това?



(Току-що търсих в "Google" фразата "Кунчев умря след трета доза ваксина", но тази фраза не може да я намери никъде...)
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 13:55:33 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1552 -: Декември 29, 2021, 13:31:32 »
Quote (selected)
Фирмин, ваксините не защитават, това е.
Ваксините, разбира се, защитават.
И така, има две възможности – ваксините не защитават или защитават.
Ако е вярно първото твърдение, значи изобщо не трябва да ги налагат насила.
Ако е вярно второто твърдение, значи те са нещо хубаво. Тогава защо ги налагат насила? Нали "насила хубост не става" (Zorla güzellik olmaz)!

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1553 -: Декември 29, 2021, 13:55:01 »
Тогава защо ги налагат насила? Нали "насила хубост не става" (
Световна конспирация за изтребване на най-интелигентната част от населението. Не е отскоро. Отдавна го правят с коланите в автомобилите - не само хора с колани загиват, но и загиналите с колан са повече от загиналите без колан, от което мислещите хора заключават, че коланите не предпазват, а предизвикват смърт - и пак коланите са задължителни.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1554 -: Декември 29, 2021, 14:00:04 »
Когато карах "Волга" комби модел М-22Г, тя се водеше конструктивно непригодена за колани, понеже предната седалка беше цяла за трима пътници. (И съответно нямаше как да се сложат колани и си карах без колани, което беше разрешено за конструктивно непригодени автомобили.) Нямаше и пиропатрони с "въздушни възглавници". Нямаше и бордов компютър. Красота и свобода! Изобщо, беше страхотен автомобил! :)

Но аналогията на ваксина с предпазен колан куца много! На първо място, де се е чуло и видяло колан да трябва да се сменя на всеки няколко месеца! На второ място, представете си колан, който, като се постави на човека, и няма как да се махне! Абсурд, нали? На трето място, коланът е просто и ясно нещо и всеки вижда как работи, затова и много малко хора му се противят. Докато течностите, наричани "ваксини срещу КОВИД", са сложно нещо, имат сложен състав и сложно действие върху сложен обект като организма на най-съвършеното същество на планетата. И най-важното, действието им е скрито, не се вижда! Съответно само специалистите могат да разберат това действие и съответно да им се доверят. Но ние тук не сме такива. Съотвено, трябва да се доверяваме, без да разбираме. И на кого?! На западните фармацевтични концерни, които, веднъж произвели течностите си, трябва не само да си възвърнат разходите, но и да печелят от тях! Но освен западните има и източни ваксини и всяка от двете страни хвали и пробутва своите и хули и не приема тези на другата страна, защото тук има и геополитика! Така че трябва да измислите друга аналогия.
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 14:53:50 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1555 -: Декември 29, 2021, 17:06:28 »
Впрочем някой може ли да намери някъде твърдението, че Кунчев бил умрял? Дали съществува такова?! Ако съществува, нека да знаем кой е пуснал тази лъжа, че да му нямаме доверие занапред! Имам предвид, откъде е това?



(Току-що търсих в "Google" фразата "Кунчев умря след трета доза ваксина", но тази фраза не може да я намери никъде...)
Търсих горната картинка ( https://bntnews.bg/f/news/b/1180/e158cab1cbc9b35a51791c125b1c798a.png ) тук, за да намеря подобни по графично отофмление, но пак ударих на камък:

https://hostingchecker.com/tools/reverse-image-search/

Докато не се докаже, че такава фалшива новина наистина съществува и не се намери източника ѝ, съм принуден да приема, че Кунчев сам си е съчинил "фалшивата новина", за да има повод да каже "имам нахалството да не съм умрял". (По-добре поне да не се беше мъчил да бъде оригинален, а да беше написал класическото "слуховете за смъртта ми са силно преувеличени".)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1556 -: Декември 29, 2021, 17:23:05 »
Кунчев може да не е умрял, но на неговата сметка са доста от починалите от ковид.  :smokin:
Примерно неналагане на контрол на влизащите в страната.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1557 -: Декември 29, 2021, 17:25:01 »
Докато не се докаже, че такава фалшива новина наистина съществува и не се намери източника ѝ, съм принуден да приема, че Кунчев сам си е съчинил "фалшивата новина", за да има повод да каже "имам нахалството да не съм умрял". (По-добре поне да не се беше мъчил да бъде оригинален, а да беше написал класическото "слуховете за смъртта ми са силно преувеличени".)
Търсенето само по ключови думи може да е по-полезно, отколкото по фраза. Лесно се намира този материал:
https://proveri.afp.com/http%253A%252F%252Fdoc.afp.com%252F9RJ4R4-1
в който авторът опровергава фейковете, като има и линкове и скрийшоти. Повечето от фейсбук, от профил "Гладиола Коларова" някой, който твърди, че застава с името Христо Христов Генчев и лицето си, обявява радостно новината:
https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=330&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F100071678985094%2Fvideos%2F1218504221983695%2F&show_text=false&width=560&t=0
Имало над 2000 шервания още тогава.
Сайт, който поема разпространението на фейка, е добре известният "The Bulgarian Times". И т.н.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1558 -: Декември 29, 2021, 17:27:12 »
че Кунчев сам си е съчинил "фалшивата новина"

Изобщо няма да се учудя. Те всички така си повярваха, че вече са абсурдни. Особено оня гном, математикът от БАН. Мутафа обаче бързо се усети и си би камшика от тая групичка. Само Мангъра е ток и жица.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1559 -: Декември 29, 2021, 17:31:03 »
Докато не се докаже, че такава фалшива новина наистина съществува и не се намери източника ѝ, съм принуден да приема, че Кунчев сам си е съчинил "фалшивата новина", за да има повод да каже "имам нахалството да не съм умрял". (По-добре поне да не се беше мъчил да бъде оригинален, а да беше написал класическото "слуховете за смъртта ми са силно преувеличени".)
https://perma.cc/5NF6-JZAD
https://www.facebook.com/bezlogosite/photos/a.423053461041387/5217444181602267/
До тук достатъчно ли е или са необходими още триоки сайтове?