Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:24:32

Автор Тема: Предават се, мамо, белите манастири, хлъц, предава се, форумци, форум, тоз, тука  (Прочетена 43131 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Като чета цялата настояща дискусия, непрекъснато и натрапчиво ми изплува дефиницията за "българска работа".

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Като сте го считали за "SOS селище", защо сте участвали в него от 2018 г.? Не сте ли имали тогава претенции, че може да помогнете с нещо или забележки? Доста е лицемерен този алтруизъм сега:

Аз съм тук отпреди "синхронната миграция", предимно чета. Но претенциите, че благодарение на мигриралите се е вдигнало нивото на форума, са твърде несъстоятелни според мен. Атмосферата се сговни, последните месеци - до непоносимост. Да не говорим, че доста хора се отказаха и да влизат, и да пишат тук след март 2021.

не съм казвал, че благодарение на мигриралите се е вдигнало нивото на форума, а че преди тва въопще немаше форум. Имаше circlejerk селементи на лексикон. Форумът е друго нещо. Живо нещо.


Quote (selected)
Да не говорим, че доста хора се отказаха и да влизат, и да пишат тук след март 2021.

тва съфпада с началото на публикациите на на Кайли ф "Антиваксърско дело".

А пропо, кво направихте със Светицата?
Същото като с Фърмин и Банши може би?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Пред "Бонго" литературният български изисква запетая.
Тъжен е светът на онези, които смятат изнасилването (независимо чие) за "награда".
Радвай се!
Ще ме фризират и мен!
Относно изнасилването се разберет със СЗО, това престъпление ли е алтернативна полова идентичност ли е, ваша си интрига.
 :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Радвай се!
Ще ме фризират и мен!
Относно изнасилването се разберет със СЗО, това престъпление ли е алтернативна полова идентичност ли е, ваша си интрига.
 :cool-1084:
ти ще си последният оцелял. Освен ако Джиджи не те очисти с некой добре прицелен емотикон.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
В качеството си на читател, търпеливо прочетох писаниците сътворени от велики и мъдри ГОСТИ в този, иначе частен, форум!
На едни не им харесва домакина, на други - гостите, на трети - първите плюс вторите, а и третите....

Едно мнение, обаче, ми хареса много - Здравка:
 
Quote (selected)
...В тия празнични дни някои сте изписали своите про/контра мнения с толкова жар,плам, огън, жупел, абе с всичко що гори и свети...

Прочетете го, нали не всички са чукчи и писатели, и помислете - ако впрегнем тази енергия, дали няма да извадим страната от енергиината криза, а и да ни остане за международния пазар???

ПС. Моля да не правите забележки за препинателни знаци и правопис - няма да им обърна внимание!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ПС. Моля да не правите забележки за препинателни знаци и правопис - няма да им обърна внимание!

Това мога ли да го позвам с цитиране разбира се?
Много ще ми улесни битието, няма се притеснявам за питието. :ok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Прочетете го, нали не всички са чукчи и писатели, и помислете - ако впрегнем тази енергия, дали няма да извадим страната от енергиината криза, а и да ни остане за международния пазар???
Не знам за енергийната криза. Тва (засега) е форум.
Той произвежда кликове и трафик. Или не произвежда такива, ако фнего няма нищо за четене. Фсеки истински админ ще ти каже това.

Памфуций

  • Гост
 
Относно изнасилването се разберет със СЗО, това престъпление ли е алтернативна полова идентичност ли е, ваша си интрига.

Изнасилването, буратино, няма нищо общо с половата идентичност. Идеята, че изнасиленият - независимо мъж, жена, хетеро или хосексуален - бил "награден" , че всъщност си "го искал/а" , обитава само изключително  :t2407: мозъци.

СЗО:
http://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/42495/9241545615_eng.pdf;jsessionid=579DFA4A0A433EA7EAA1685C9BE632D2?sequence=1
Quote (selected)

Sexual violence has a profound impact on physical and mental health. As well as causing physical injury, it is associated with an increased risk of a range of sexual and reproductive health problems, with both immediate and long-term consequences (4, 7–16). Its impact on mental health can be as serious as its physical impact, and
may be equally long lasting (17–24). Deaths following sexual violence may be as a result of suicide, HIV infection (25) or murder – the latter occurring either during a sexual assault or subse-quently, as a murder of ‘‘honour’’ (26). Sexual violence can also profoundly affect the social well-being of victims; individuals may be stigmatized and ostracized by their families and others as a consequence (27, 28).
Coerced sex may result in sexual gratification on the part of the perpetrator, though its underlying purpose is frequently the expression of power and
dominance over the person assaulted. Often, men who coerce a spouse into a sexual act believe their actions are legitimate because they are married to
the woman.
Rape of women and of men is often used as a weapon of war, as a form of attack on the enemy, typifying the conquest and degradation of its women or captured male fighters (29). It may also be used to punish women for transgressing social or moral codes, for instance, those prohibiting adultery or drunkenness in public. Women and
men may also be raped when in police custody or in prison.


Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Това мога ли да го позвам с цитиране разбира се?
Много ще ми улесни битието, няма се притеснявам за питието. :ok:

Разбира се - лицензирано по GPL2 :)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11070
    • Профил
Quote (selected)
Това мога ли да го позвам с цитиране разбира се?
Има и по кратък начин.
ДГД.
Ползвай, може и без цитиране.
Ей ся ще ти го демонстрирам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Не знам за енергийната криза. Тва (засега) е форум.
Той произвежда кликове и трафик. Или не произвежда такива, ако фнего няма нищо за четене. Фсеки истински админ ще ти каже това.

Благодаря! Не знаех...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
познавам само Един, който не го знае и тва не си ти.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Изнасилването, буратино, няма нищо общо с половата идентичност. Идеята, че изнасиленият - независимо мъж, жена, хетеро или хосексуален - бил "награден" , че всъщност си "го искал/а" , обитава само изключително  :t2407: мозъци.
Ни знам, ни знам.
Много станаха половете, кой какво иска и получава е извън моето разбиране.
Само да попитам.
Ако изнасилването е извършено от мигранти това престъпление ли е или само "културни различия" които не трябва да се осъждат?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Ако помня добре, кметицата  на Кьолн разсъждаваше по мерките на твоя тъжен свят, буратино, и изкара жертвите на изнасилванията и блудствата в Кьолн, едва ли провокаторки на екцесиите ...

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Защо не поиска изтриване на профилите му и да се оттегли в някои от милионите други форуми?
Щото поради нечия некадърност това е невъзможно.  :nuts:

ПП Петко Славейков и Захари Стоянов биха получили доживотен бан тук по логиката на езиковъдите.

ППП Ванче (който туря само бисери пред свинете) - също.

ПППП Хвърлянето на кърпата от страна на Ddantgwyn е с terminus ante quem не по-късно от средата на ноември, вероятно и по-рано.

ПППП Зная, че четеш, трябва да онетиш едни кабинети в ЦА, ще дам знак до средата на месеца :)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
идеята, че изнасилванията са нещо като наказание за поведението на потърпефшата страна, е фпечатляваща с варварщината си.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
От ковида ще да е всичко.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ако помня добре, кметицата  на Кьолн разсъждаваше по мерките на твоя тъжен свят, буратино, и изкара жертвите на изнасилванията и блудствата в Кьолн, едва ли провокаторки на екцесиите ...
Е аз не я разбирам кметицата, ама вие си я харесвате и наградите дето ги искате са такива.
Не е моя вината.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
идеята, че изнасилванията са нещо като наказание за поведението на потърпефшата страна, е фпечатляваща с варварщината си.
Туканка има не едно и две лукофчета, пардон диваци и варвари  :nuts:, така щото подобни идеи не будят удивление.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
идеята, че изнасилванията са нещо като наказание за поведението на потърпефшата страна, е фпечатляваща с варварщината си.
Поредна греда.
Писах че не ги таковат щото все пак ги наказват не ги награждават.
Писането не ти се получава, май и четенето с разбиране не е твоята силна дисциплина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Абе май и тук се получава някаква аналогия с онази история в Кьолн. Не буквална, разбира се.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Но претенциите, че благодарение на мигриралите се е вдигнало нивото на форума, са твърде несъстоятелни според мен. Атмосферата се сговни, последните месеци - до непоносимост.

И едното е вярно, и другото.
Дойдоха, помогнаха да се вдигне нивото (даже съм съгласен, че дотогава  беше форум, ама не съвсем), и сетне успешно се включиха в сговняването му, давайки неоценим принос....
« Последна редакция: Януари 03, 2022, 22:24:24 от Bacho Кольо »

Памфуций

  • Гост
идеята, че изнасилванията са нещо като наказание за поведението на потърпефшата страна, е фпечатляваща с варварщината си.

Те не били изнасилвания,  видиш ли, защото потърпевшите интимно го желаели, възприемали като "награда" едва ли не. Това, в във вселената на буртаино.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
идеята, че изнасилванията са нещо като наказание за поведението на потърпефшата страна, е фпечатляваща с варварщината си.

Крайно време е изключителното „врекало“ да престане с лайняната си вариация на българския език, да престане да се гаври с родния език и като го стяга чипикът тук да се изнесе барабар с цялата си изключителност в his mother’s female part of her body and rest there!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
чипикът
Е тва е истинска гавра с българския.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Ох, къде ще ви дяваме такива умнички..
Или красивички..
« Последна редакция: Януари 03, 2022, 21:55:51 от Алиса .. »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Колеги, утре-вдругиден ще снеса един абсолютно добронамерен(секуко, неасеплашиш, говоря сериозно) анализ на "новите правила". Защо?

Защото смятам, че
1. единствената ценност, актиф и въопще всичко, което отличава форума од празно място, са хората, които пишат фнего.
2. мнението им би трябвало да има същата тежест, каквато има мнението на админа/ лицето по поддръшката/ правопритежателя/сайбията или както там претпочита да бъде адресиран персонажът, написал правилата.
3. тези хора не са деца, не са рая, не са малоумни и съответно са способни да взимат лични и колективни решения за тва, с кои правила са готови да се съобразяват и с кои - не.
4. тва задължително треаше и треа да бъде направено.

после ще направя пауза од ден, два, седмица, месец или повече, както дойде.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нека да е
Quote (selected)
или повече
Колкото до "анализа" навремето Фрмин засекрети своя, може ли и твоя да е засекретен?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил

Крайно време е изключителното „врекало“ да престане с лайняната си вариация на българския език, да престане да се гаври с родния език и като го стяга чипикът тук да се изнесе барабар с цялата си изключителност в his mother’s female part of her body and rest there!
Is that all you can say, dumbo?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Нека да е Колкото до "анализа" навремето Фрмин засекрети своя, може ли и твоя да е засекретен?
не.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Ех, изгоряло стърнище, един паралелепипед ти остана в празната главица.
Дръпни още една дълга, и си лягай.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
wreckage, много прави работи казваш, и се чудя защо не те разбират. Вероятно предистория има някаква, която не знам и не любопитствам. Форумът трябва да се запази. Не се събират лесно хора. Асол да си преосмисли решението. Извинявам и се, ако съм я засегнал.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
не си я засегнал ти.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
„wreckage, много прави работи казваш, и се чудя защо не те разбират.„

Важното е, че аз го разбирам, и то мноого добре.
След масовата хипноза и шокова терапия, всеки боклук ти се струва че все прави работи казва. Но само ти се струва.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Крайна си. Коригирай си мерника.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Тва, което ме накара да пиша толкова много фтъпата организационна тема беше одкритието, че принцът/фон Госинджър ни е шитнал на секуко/паралелепипеда така, както оня пич од творбата на Гогол...Чичикоф, шиткаше мъртви крепостни души на разните си клиенти.

Нее хуу, даже некакси е обидно.
Още по-обидното е, че маса колеги немат проблем ства.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Quote (selected)
След масовата хипноза и шокова терапия, всеки боклук ти се струва че все прави работи казва. Но само ти се струва.
а на теб не ти ли се струва, че си върха на сладоледа?!?
хипноза е, само ти се струва! :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Е, то въображението няма граници.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Аз шокови терапии не съм минавала, нито живея в телевизионна действителност.
От 91ва година не гледам българска телевизи, а последните осем години въобще телевизор нямам.Така че, трудно е да ме разбереш, но ще ти се наложи. Скоро.
Просто нямате друг избор.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
... че принцът/фон Госинджър ни е шитнал на секуко/паралелепипеда ......Нее хуу, даже некакси е обидно.
Още по-обидното е, че маса колеги немат проблем ства.
Айде да се не правим на тенкообидни. Цялата държава я шитнаха на американците и даже "гък" не казахте, сега на принца да се обиждаме...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тва, което ме накара да пиша толкова много фтъпата организационна тема беше одкритието, че принцът/фон Госинджър ни е шитнал на секуко/паралелепипеда така, както оня пич од творбата на Гогол...Чичикоф, шиткаше мъртви крепостни души на разните си клиенти.

Нее хуу, даже некакси е обидно.
Още по-обидното е, че маса колеги немат проблем ства.
Бегай докато не са те дамгосали.
Спасявай се!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
А вие Алиса, от Марс ли ... такова?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Айде да се не правим на тенкообидни. Цялата държава я шитнаха на американците и даже "гък" не казахте, сега на принца да се обиждаме...
тоест, предлагаш заради американците никой вече да не казва гък, когато го шиткат?
Не ми звучи разумно.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Всъщност кой ни продаде на американците? Щото май има спор по въпроса.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Срещу глутницата?  :nuts:
ваййй
аз сама месеци наред стоях срещу глутницата, това днес мъже ли са....
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Всъщност кой ни продаде на американците? Щото май има спор по въпроса.
не знам.
Мисля, че тоа въпрос не е пряко свързан стемата, освен ако непременно държим да приемем, че тогавашната ни реакция следва да бъде универсално приета като образец за реакция на хора, които без техното знание и съгласие биват преотстъпвани на друг...собственик?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Ми то излиза да сме Чичиковски крепостни един вид. Пък уж сме живи.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Тва, което ме накара да пиша толкова много фтъпата организационна тема беше одкритието, че принцът/фон Госинджър ни е шитнал на секуко/паралелепипеда така, както оня пич од творбата на Гогол...Чичикоф, шиткаше мъртви крепостни души на разните си клиенти.

Нее хуу, даже некакси е обидно.
Още по-обидното е, че маса колеги немат проблем ства.

Само за протокола - двама са! Админите.
Лека  :)))

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Матриалът е важен. Свикнах с доста хора тук.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Само за протокола - двама са! Админите.
Лека  :)))
това не променя нищо.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Прегледах една-две теми на администрацията и в частност "Защо сме тук...". Не открих някъде да е казано кой е собственик, кой наблюдател, администратор, модератор...пейзан....
Помня че се регистрирах, защото така исках и, естествено, след прочитане/приемане на правилата.
Трудно си представям, че ме интересува кой е собственик на форума.
Тук съм заради форумците, влючително и тези с различна "кръвна група" от моята!

А аналогията с продадената държава - ами не е много правилна. В държавата имах дял!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
не знам.
Мисля, че тоа въпрос не е пряко свързан стемата, освен ако непременно държим да приемем, че тогавашната ни реакция следва да бъде универсално приета като образец за реакция на хора, които без техното знание и съгласие биват преотстъпвани на друг...собственик?
Последно сержанта разправяше в своя опус че това работата на принца афиф раота. Нищо не правел, нищо не зависело от него, форума сам си вървял. Сега се оказа че имал крепостни потребители и ги купува, продава, стриже и дои и се плашите от новия собственик да не дигне нормата за млеконадой.
А стиковайте  се и като си уеднаквите мислите заповядайте. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Е нали получихме приватизационни бонове. Пито-платено. С тия 50 лева беше голям майтап. Ама определените хора захлебиха. Залуканчиха по-скоро. И тръгна тя.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Е нали получихме приватизационни бонове. Пито-платено. С тия 50 лев беше голям майтап. Ама определените хора захлебиха. Залуканчиха по-скоро.
Баф... Забравих ги ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Прегледах една-две теми на администрацията и в частност "Защо сме тук...". Не открих някъде да е казано кой е собственик, кой наблюдател, администратор, модератор...пейзан....
Помня че се регистрирах, защото така исках и, естествено, след прочитане/приемане на правилата.
Трудно си представям, че ме интересува кой е собственик на форума.
Тук съм заради форумците, влючително и тези с различна "кръвна група" от моята!

А аналогията с продадената държава - ами не е много правилна. В държавата имах дял!

тук също имаш дял(спорет мен). И мнението ти е важно(спорет мен)...



....както казват роботите ф колцентъра, преди да ти пуснат музиката.
 :nuts:




Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Мдаа, 50 лева, сегашни 5 стотинки, ама капитал си е това. На, сега пък се сетих за харизанов и поливната железария. И телевизия харизаха на мумшето. Но май му висна човката.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Последно сержанта разправяше в своя опус че това работата на принца афиф раота. Нищо не правел, нищо не зависело от него, форума сам си вървял. Сега се оказа че имал крепостни потребители и ги купува, продава, стриже и дои и се плашите от новия собственик да не дигне нормата за млеконадой.
А стиковайте  се и като си уеднаквите мислите заповядайте. :)))
буратино, тва не го прочетох, защото  ми е по-лесно да го копирам, пейстна и после да те питам защо си го написал, одколкото да го прочета.
Можеш ли да се сетиш защо?


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Аз още не се чувствувам продаден. Да ви кажа всичко е субективно. Много сме чувствителни. Турското робство, пардон, присъствие е виновно.