Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 13:02:44

Автор Тема: Алтернатива:  (Прочетена 51911 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #120 -: Януари 10, 2022, 22:48:59 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #121 -: Януари 11, 2022, 00:09:00 »
Тук май се каза:
Има ли по света да се играе футбол където съдията като му е кеф, хвърля черната тениска и облича екип на единия отбор? Поиграва малко и пак си съдийства?
В тази връзка си мисля, че всички наказани трябва да се помилват. Омръзнаха ми лепене на етикети "фашист", "комунист"... И Фон-а също.
Псувните не бива да се допускат, но това се отнася и за Бъди, който разбирам е дал сървъра на форума. За това сме благодарни.
Всички промени напоследък са в грешна посока. Ако искате да останете десетина човека може да продължавате в същият дух.
Иначе форумчето беше добро. Няма нищо общо с това на "Гласове". Подчертавам, беше...
Рекиджа фъфли, някой му подражава...Не ми пречи. Има опция игнор. Като видя, че нищо не научавам или само си губя времето, напускам.

Както казва фелдкурата Ото Кац на затворниците: " Абе нали тука всички сте войници, не някакви цивилни гарги?" От амвона...
Нали тук всички сте с поне едно вишу? :lol: Харчили сте по София и другаде на бащите си паричките. А и "Spring break" е имало?


Не знам какъв човек съм, но каквото кажа си става след време... ;)
« Последна редакция: Януари 11, 2022, 00:40:29 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #122 -: Януари 11, 2022, 00:23:49 »
аналогията със футболния съдия е готина, ма трябва да се допълни.
половината от единия отбор не тича по топката, а ходи да рита съдията и да го цели с топката,
и мине не мине вади собствена свирка и обявява че е има свирена дузпа,
и искат те да кажат какъв е резултата без значение кой какво е отбелязал,
и искат да прогонят съдията или поне да се забрани на съдията да свири срущу тях...

нещо такова.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #123 -: Януари 11, 2022, 00:54:52 »
Съгласен!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #124 -: Януари 11, 2022, 05:17:59 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Януари 10, 2022, 19:56:53

    "ауфтакт" – т.е. непълен такт

Не означава това!

Аз към немския език претенции нямам никакви, но пък съм учила СОЛФЕЖ.

Quote (selected)
Такт (музика)

Ако в първия такт на музикалното произведение има непълен брой времена, този такт се нарича ауфтакт (непълен такт).

Добре дошли в Уикипедия! Можете не само да четете тази статия, но също така и да я редактирате и подобрите.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%BA%D1%82_(%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #125 -: Януари 11, 2022, 07:30:56 »
https://svobodnoslovo.eu/%d0%b8%d0%b7-%d0%b5%d0%b6%d0%b5%d0%b4%d0%bd%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%bd%d0%b0-%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%bb%d1%83%d0%b5%d0%bd%d1%81%d1%8a%d1%80%d0%ba%d0%b0/

Ей това се появи, комай, точно навреме подкрепяйки некои разсъждения тук.

Туй, дето си го пуснал, е най-вероятно от т.нар „социални мрежи”, където аз изобщо не влизам:

1. Защото НИВОТО е такова, че няма какво да науча;

2. Но най-вече заради правописа и граматиката на списващите там, които представляват тяхната "визитна картичка" …

Което пък явно не ги интересува изобщо, тъй като всички останали са като тях …

Като например Елена Гунчева – авторката на горния пасквил …

« Последна редакция: Януари 11, 2022, 07:36:07 от Джиджи »

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #126 -: Януари 11, 2022, 10:21:55 »
Ако в първия такт на музикалното произведение има непълен брой времена, този такт се нарича ауфтакт (непълен такт).
Пример за ауфтакт, непълен такт, също и предтакт, отговарящ на следното определение: „начален такт на музикално произведение, което не започва на първото силно време на такта, а на слабо или на част от тактовото време“ (първата синя стрелка).. “Непълният такт в началото обикновено се допълва от последния такт, който също е непълен“ (втората синя стрелка).



Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1701
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #127 -: Януари 11, 2022, 10:29:44 »
....Не усещаш ли от последните избори насам мненията тук са предимно "организационни" - оплаквания от модерация - твоята, изясняване на лични отношения, съдбата на тоя форум прочее. ....
Това не е вярно. Освен темите за пандемията се обсъждат и Украйна, Казахстан, ЕС, цената на тока, накъде и други.

Всеки чете и коментира това, което го интересува, а не кой какво къде е писал.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #128 -: Януари 11, 2022, 10:33:50 »
А СПОКО го оставям за по-късно днес или евентуално – за утре! – щото в момента ме чакат за изпълнение "тежки" лични задачи ... :surr:


Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1701
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #129 -: Януари 11, 2022, 10:34:09 »
ами има.
щом подскача като ужилен, като му се развенча демагогията на тема посетители, логнати и нелогнати.

А аз, като го гледам, направо на секундата според него съм реагирал - няма двадесетина часа по късно съм му обяснил или че не се е ориентирал, или че демагогства.

е, той доказва, че се е ориентирал

Що да споря с него, като сам се изкарва демагог?

и да, нейде толкова си седяха във форума, от къде 200 регистрирани участника къде 40 на линия - двадесетина логнати и двадесетина не.

Липсата на замразените тролове не се усеща, освен че е станало по-спокойно наоколо.
Това е цитат, не мое мнение :-)
Не съм съгласен.

Темата "читатели - писатели - гости" е силно преекспонирана, тези статистики не казват нищо.

По-интересно би било да се види колко от тези 177 регистрирани са написали нещо (примерно повече от 10 постинга) или колко от темите имат например повече от 50 прочитания или 10-20-ХХ коментара.
И тези анализи са ненужни освен ако човек не пише дисертация или работи за Галъп.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1701
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #130 -: Януари 11, 2022, 10:38:49 »
Не ми е ясно с какво който и да е от визираните е показал липса на уважение към собствениците на сайта.
....
Да ти цитирам ли кой пишеше за "вомиториум на норките" или за "форума на куцото фотографче"?
За протокола ще отбележа, че са санкционирани не за тези писания от преди три години, за друго, отбелязано е от модератора.

Писано е вече в този форум, единият от писалите се е извинил на администратора, въпросът е приключен, сега ти отново питаш, бива.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #131 -: Януари 11, 2022, 11:34:54 »
Не съм съгласен.
не се ориентирам с кое точно не си съгласен, затова не мога да се уточня

Темата "читатели - писатели - гости" е силно преекспонирана, тези статистики не казват нищо.
именно. тези информации не са класически справки - това вече съм го казвал - и би трябвало да се гледа на тях като обща идея за натоварването на форума и евентуално ако търсиш някого дали е на линия...
точно за този тип анализи, който тук бе инсинуиран, тази справка е негодна. дори и само заради това, че не поддържа история и в различни периоди е отчитала на 60, 120, 10 минути. най дълго е била 120, сега пак е на толкова.

По-интересно би било да се види колко от тези 177 регистрирани са написали нещо (примерно повече от 10 постинга) или колко от темите имат например повече от 50 прочитания или 10-20-ХХ коментара.
И тези анализи са ненужни освен ако човек не пише дисертация или работи за Галъп.
ако влезнеш на таб потребители последната колона показва брой постове на съответния форумец.
под десет поста са 72 регистрирани потребителя.
над хиляда поста са 40 регистрирани потребителя.
над десет хиляди поста са двама регистрирани потребителя.
за по-подробно и за разбивки по потребители/теми трябва да пиша куерита, ама наистина няма да седна да пиша такива справки, особено за да създавам поводи за заяждания дали са верни и т н...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #132 -: Януари 11, 2022, 13:56:14 »
По стечение на обстоятелствата ми се налага да разчитам на батерийно (Li-ion) захранване/бекъп. Смело мога да твърдя, че имам натрупан достатъчен практически опит, като правя уговорката, че не е в сферата на големите мощности, но всъщност принципите на физико-химията са еднакви приложими. Що се отнася до потребяваната мощност при колите или буферно захранване на големи обекти положението е по-тежко отколкото при различните слаботокови устройства и мобилните телефони. При последните производителите често схемно ограничават разряда до 20% и заряда до 80%, за да се осигури максимален живот на батерията (такъв е оптималния режим на ползване). За това на новите мобилни телефони батерията не се вади, тъй като се счита, че след 5 години неизбежно ще смените телефона. В края на деня при оптимален режим на батериите може да се разчита на 60% от обявения капацитет (80%-20%=60%) и пет години надежден живот. След петата година капацитетът спада с около 20%-25%. Подобна е и ситуацията при лаптопите.  Усилено се работи за пробив в технологията, най-вече заради електро колите, защото батерията при тях е значителна част от стойността на колата. По принцип вярвам в развитието и се надявам да се постигне задоволително решение, но за сега лично аз бих се въздържал от електро автомобил. Все още дизелът върши по-добра работа, за сега!
Прочетох, че внесените нови управляващи юпита смятат да инвестират в батерийни мощности, без да имат хабер от енергетика. Не е ясно, от къде ще зареждат тая огромна мощност, дали на сегашния момент такава огромна инвестиция е ефективна, а и дали РБ може да си я позволи.
Добро решение би било от сорта на Чаира ПАВЕЦ (Помпена Акумулаторна Електро Централа), при която ефективно се ползва токовият излишък на непрекъснато действащите централи. Теренът и язовирните системи на страната позволяват подобно решение, вместо шпапс идеята да се ползват термалните води на София и други за отопление, което би довело до непредвидими еко изменения, страната е в земетръсна зона to say the least, а и направените инвестиции в СПА-РЕЛАКС обекти.
За съжаление все повече се убеждавам в правотата на 80%-ния дебилизъм на електората посочен от професора! А още по-тъжно ми става, да наблюдавам проявлението му в сий форум.

NB - искате ли да преместите написаното от Вас на друго, по-подходящо място?
В тази тема се говори не за алтернативни източници на енергия, а за алтернатива на този форум.
С написаното отклонявате разговора, освен ако това не е целта Ви.

« Последна редакция: Януари 11, 2022, 14:13:22 от Alois Alzheimer »

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #133 -: Януари 11, 2022, 14:47:35 »
 :t1233:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #134 -: Януари 11, 2022, 14:51:34 »
NB - искате ли да преместите написаното от Вас на друго, по-подходящо място?
В тази тема се говори не за алтернативни източници на енергия, а за алтернатива на този форум.
С написаното отклонявате разговора, освен ако това не е целта Ви.

 
Сори, сбъркал съм темата, подведен от заглавието й, а и не следя непрекъснато форума, та се случва.
Моля, преместете, в по-подходящо място. Опазил ме Господ от отклоняване/разводняване на дадена тема! Напротив стриктно съм против такива действия.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #135 -: Януари 11, 2022, 14:55:31 »
пусни го ако искаш в друга тема, и тогава ще го изтрия оттук

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #136 -: Януари 11, 2022, 15:19:02 »
Моля, от когото зависи това, да оправи печатните грешки в заглавието.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #137 -: Януари 11, 2022, 15:24:04 »
Благодаря. :)))

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #138 -: Януари 11, 2022, 16:51:41 »
Не разбирам, драги Споко, защо се опитваш да се заяждаш с мен. Аз не съм нито коректор, нито брояч на нечии пребивавания в Оймякон, още по-малко адвокат на админите, или на 'карантинираните'' отвъд полярния кръг.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #139 -: Януари 11, 2022, 16:58:57 »
Не се заяждам с теб. Извинявам се, ако така е прозвучало.  :t0174:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #140 -: Януари 11, 2022, 17:01:15 »
Извинението е прието. :)))

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #141 -: Януари 11, 2022, 21:50:22 »
Приятни са последните няколко поста, как в техният смисъл и както казват идиотите (медицинско определение, а не обида) политици: бе внесена спокойна яснота и равновесие!
« Последна редакция: Януари 11, 2022, 22:04:04 от Eisblock »

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #142 -: Януари 11, 2022, 22:14:07 »
извинявам се за офтопика, отново.
За бир-парчето дългогодишен музикант, поздрав с това:

https://youtu.be/Ew939Ap0KaE

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #143 -: Януари 11, 2022, 22:27:09 »
 :t0301: Благодаря!

Да, в тактовата линия на "парчето"(напр. баса) се внесени точно въпросните "извън-елементи"... Инак, традиционното за отбелязване си е "така" - още повече ако е през лупата на някаква изящна, словесна финтифлюшка.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #144 -: Януари 12, 2022, 20:21:08 »
Много букви се изписаха, но така и не разбрах къде може да се погледне какво е измислил рекиджа.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #145 -: Януари 12, 2022, 20:33:05 »
Quote (selected)
Много букви се изписаха, но така и не разбрах къде може да се погледне какво е измислил рекиджа.
Доколкото разбрах бонго е назначен за портиер.
Обаждаш му се на лични и получаваш пропуск.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #146 -: Януари 12, 2022, 20:40:29 »
Гепи
https://discord.gg/7mvGNX7b

Сваляш програма и се регистрираш

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #147 -: Януари 12, 2022, 20:49:21 »
Аз исках да позяпам като за начало.
А то свали програма. Регистрирай се.
Без мен.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #148 -: Януари 12, 2022, 22:41:22 »
Също.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #149 -: Януари 12, 2022, 23:21:01 »
Мерси на Алиса. То било мнооо готино....реших да проиграя регистрацията...супер! Излъгах естествено, но е много забавно да отчетем тролските напъни тук за  т. нар. лични данни и тяхното администриране. Новият чат е повече от нахален  досежно последните, въпреки че съм повече от сигурна, че не се явява администратор на лични данни. Процедурката за регистрация, обаче, директно ти сваля гащите. Направо реве за жалби към официални институции


Рекидж, що не опиташ с нещо, за което си подготвен и от което разбираш? :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #150 -: Януари 13, 2022, 00:24:02 »
Аз исках да позяпам като за начало.
А то свали програма. Регистрирай се.
Без мен.
А от мен на всичките до един!!!

И ... Bonne chance!


Памфуций

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #151 -: Януари 14, 2022, 00:20:59 »
Аз исках да позяпам като за начало.
А то свали програма. Регистрирай се.
Без мен.
Никой не иска от теб да сваляш програма. ДА, изисква се регистрация и да - след това присъединияването към чата става с покана от открилия канала - това са правилата на дискорд. Глупостите за портиери и за лични данни изобщо не си струва да се коментират. Само ще посоча, че при мен (а и не само, както разбрах от оплакванията на други) наказанията тук водят до невъзможност да четеш форума. Всеки може да си направи заключенията за много неща, вкл. и по въпроса за личните данни, по смисъла на закона.

NB - доколкото съм запознат, наказанията се налагат само по име, не по IP адрес, с право да се влиза и чете.
« Последна редакция: Януари 14, 2022, 09:47:49 от Alois Alzheimer »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #152 -: Януари 14, 2022, 05:47:54 »
Пак да повторя.
Исках да позяпам отначало и след това да решавам за регистрацията.
Ваша си работа след като сте избрали такава платформа.
Секта от избрани полубогове не ми е интересна.
Не съм свикнал да купувам кот в мешке.
Извинявам се за руския но не се сещам за български аналог, а английският ми е много куц.
Успех.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #153 -: Януари 14, 2022, 05:56:32 »
Що се отнася до невъзможността да четеш форума когато си наказан не зная.
Пробвай да не се логваш и да четеш като гост.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #154 -: Януари 14, 2022, 06:00:34 »
*

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #155 -: Януари 14, 2022, 08:26:45 »
Quote (selected)
Глупостите за портиери и за лични данни изобщо не си струва да се коментират
Ей, умника, земи си прочети откриващия пост тук,а?
И не се нерви де, може пък да си се устроил с лампази и лъскави копчета.
Кво  му трябва повече на ...нааа...човек?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #156 -: Януари 14, 2022, 08:40:27 »
Що се отнася до невъзможността да четеш форума когато си наказан не зная.
Пробвай да не се логваш и да четеш като гост.

Ми не. Не може да се чете и като гост.
Изписва ти съобщение:
"Съжалявам, Гост, достъпът до този форум ти е забранен!".
Знам много добре какво съм написал, Джузепе! Това, че някой не го е разбрал или е предпочел да го рабере превратно, си е за негова сметка.

NB - получавате странно съобщение, тъй като скоро не сте наказван, не би трябвало да има ограничения, може би проблемът е някъде в променени настройки, акжо искате, помолете за помощ паралелепипеда, той е по-обигран в техническите въпроси а.а.


не е странно, мой пропуск. в поста за баннатите след описанието на проблема съм изпуснал повода. имаше 72 часов бан за бонго. п.
« Последна редакция: Януари 14, 2022, 10:04:26 от паралелепипед »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #157 -: Януари 14, 2022, 08:44:57 »
Quote (selected)
Никой не иска от теб да сваляш програма.
Иска, ако си я свалил за нещо друго преди това не се налага повторно.
Дискорда не е правн за рекиджа, игрова платформа с много други приложения.
Миналата година я бях свалил за една игра и я деинсталирах, много досадно приложение.
Възможно е да има и някакви настройки да се ограничи активността му, но не съм ги търсил, не ме интересуват засега.
Сега като се опитах да вляза се наложи нова инсталация.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #158 -: Януари 14, 2022, 09:15:06 »
На мен не ми е поискал нищо. Ползвам интерфейса на лисицата и нямам проблеми.

NB - проверих, макар и наказан, в момента Ловкия е логнат като активен потребител, би мотъл да чете.

« Последна редакция: Януари 14, 2022, 09:56:13 от Alois Alzheimer »

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #159 -: Януари 14, 2022, 09:34:11 »
Ми не. Не може да се чете и като гост.
Изписва ти съобщение:
"Съжалявам, Гост, достъпът до този форум ти е забранен!".
Знам много добре какво съм написал, Джузепе! Това, че някой не го е разбрал или е предпочел да го рабере превратно, си е за негова сметка.

Откакто е създаден форума бановете ограничават достъпа на потребителя до всички ресурси на форума.
Това е важало и за бановете, наложени от Ной, от Госингер и от сержанта и тн.
За няколко от последните банове изрично добавих условие да могат да четат във форума, но това е по-скоро изключение, отколкото правило.
Момента на промяната отразих във Организационни.

По принцип обмислях при бан да създам възможност да се ползва и вътрешната система за съобщения между форумците, но поведението на баннатите ме отказа от тази идея.

Не е гот някои от баннатите да засипват форума със заявки в стил атака за производителност, не е гот.

И да, светът не се върти около тези, които нарушават правилата.
Нито нещо в повечко им е длъжен, в сравнение с тези, които ги спазват.
Така че - вместо да създаваш инсинуации - питай, ще ти се отговори.


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #160 -: Януари 14, 2022, 09:38:05 »
На мен не ми е поискал нищо. Ползвам интерфейса на лисицата и нямам проблеми.

Пишеш глупости as usual!

Гукайте си там и не обикаляй тук като палаш месарница!
« Последна редакция: Януари 14, 2022, 09:54:11 от Alois Alzheimer »

Памфуций

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #161 -: Януари 14, 2022, 09:56:25 »
https://www.youtube.com/watch?v=z9XAZV3rLOo

https://discorde.co/can-i-use-discord-without-the-app/
Quote (selected)
You can download Discord for free on desktop here, or through the Google Play store or Apple App Store on mobile and tablets. If you don’t want to download the app, you can use our web client to access Discord directly from your browser.

Да допълня - дадох възможност НА ВСЕКИ да се свърже с мен на лични или на мейл, именно за да дам възможност на всеки, вкл. на буратино , да пита за подобни неща, при това на всяка стъпка от регистрацията, за да не занимаваме целия форум с технически детайли по регистрация на другото място.
« Последна редакция: Януари 14, 2022, 11:02:02 от Бонго »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #162 -: Януари 14, 2022, 22:17:18 »
Никой не иска от теб да сваляш програма. ДА, изисква се регистрация и да - след това присъединияването към чата става с покана от открилия канала - това са правилата на дискорд. Глупостите за портиери и за лични данни изобщо не си струва да се коментират. Само ще посоча, че при мен (а и не само, както разбрах от оплакванията на други) наказанията тук водят до невъзможност да четеш форума. Всеки може да си направи заключенията за много неща, вкл. и по въпроса за личните данни, по смисъла на закона.

NB - доколкото съм запознат, наказанията се налагат само по име, не по IP адрес, с право да се влиза и чете.


You can download Discord for free on desktop here, or through the Google Play store or Apple App Store on mobile and tablets.
https://discorde.co/can-i-use-discord-without-the-app/

!?!?!?!?!?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #163 -: Януари 14, 2022, 22:28:22 »
Никой не иска от теб да сваляш програма. ДА, изисква се регистрация и да - след това присъединияването към чата става с покана от открилия канала - това са правилата на дискорд. Глупостите за портиери и за лични данни изобщо не си струва да се коментират.

пак си изпляскал куп простотии. както вече ти обясних, ама ти очевидно не си схванал, първото ти мнение в темата говори на всеки нормален човек, че рекиджът е направил нещо, което ти рекламираш и ти оторизираш желащите да се включат. сиреч си портиер.

останалите ти простотии вече са обяснени, така че няа защо да ги обяснявам повторно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #164 -: Януари 14, 2022, 22:32:26 »
Гепи
https://discord.gg/7mvGNX7b

Сваляш програма и се регистрираш
гепя, ама това вече не е активно. паразитите очевидно ги гони параноя да не би некой да погледне какви ги творят там.

не е необходима програма, за да се убедиш, че линкът е неактивен. достатъчно е да пробваш да го отвориш в браузър.

моля...
« Последна редакция: Януари 14, 2022, 23:11:02 от паралелепипед »

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #165 -: Януари 14, 2022, 23:09:45 »
достатъчно е да пробваш да го отвориш в браузър.

не им знам логиката, но може да е с персонални покани и затова така да дава

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #166 -: Януари 15, 2022, 00:21:37 »
по-скоро е било нещо лимитирано по време. и времето е изтекло.

------------------------------------------------
*не виждам смисъл да задраскваш думата "паразити" от мнението ми, което касае именно паразитите. ако имаш по-читаво и кратко определение за вредителите, коити бяха нацвъкали форума, ще се радвам да го споделиш. и ще го ползвам.

гнусотници не е по-кратко. има две букви повече. дебили не отговаря на действителността - те очевидно притежават нормални умствени умения и няма съд, който да ги окачестви като умствено ограничени. имбецили и идиоти - виж по-горе. освен бармата, който се самонарече идиот и беше готов да се възторгне от това определение.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #167 -: Януари 15, 2022, 00:33:11 »
*не виждам смисъл да задраскваш думата "паразити" от мнението ми, което касае именно паразитите. ако имаш по-читаво и кратко определение за вредителите, коити бяха нацвъкали форума, ще се радвам да го споделиш. и ще го ползвам.

ре паразити
ами продължавам да страдам от илюзии, че не е нужно да ставаме като тях.
все пак те сипят обиди вместо здравей здрасти....

та това ми бяха съображенията

ре сайта.
е да, може и по време да е било, но ако аз бях писал подобна среда с такива претенции по скоро щеше да е това, което писах в горния пост, а именно по заявки/покани

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #168 -: Януари 15, 2022, 00:57:22 »
аз не говоря за необходимост да ставаме като тях. обаче некси трябва да ги адресираме. и 'паразити' ми се вижда както най-кратко, така и най-описателно.

дескриптивно, как викаха навремето за геометрията. която е подмножество на алгебрата, ама да не задълбаваме.

та пак да си кажа, че може и тема да отворя, ама утре /тука е 12 без 5 още/ - как да им викаме на тез ренегати, дето пливат не само на метеното, ами и на подготвения им за гостуване партамен, па и на тржествената вечеря?

Памфуций

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #169 -: Януари 15, 2022, 01:59:37 »
Цитат на: Бонго в Януари 14, 2022, 00:20:59

    Никой не иска от теб да сваляш програма. ДА, изисква се регистрация и да - след това присъединияването към чата става с покана от открилия канала - това са правилата на дискорд. Глупостите за портиери и за лични данни изобщо не си струва да се коментират. Само ще посоча, че при мен (а и не само, както разбрах от оплакванията на други) наказанията тук водят до невъзможност да четеш форума. Всеки може да си направи заключенията за много неща, вкл. и по въпроса за личните данни, по смисъла на закона.

    NB - доколкото съм запознат, наказанията се налагат само по име, не по IP адрес, с право да се влиза и чете.


You can download Discord for free on desktop here, or through the Google Play store or Apple App Store on mobile and tablets.
https://discorde.co/can-i-use-discord-without-the-app/

!?!?!?!?!?

!!!!!!!!!!!
В мнението над твоето съм цитирал същото, от същия сайт, но заедно с изречението, което си пропуснал и буквите на което в посочения сайт хората за удебелили за такива като тебе. А именно:

If you don’t want to download the app, you can use our web client to access Discord directly from your browser.

За Онци - вж. Отговор #32 -: Януари 09, 2022, 09:15:22, където обяснявам защо рекиджът лично не можел към онзи момент  изобщо да пише тук. Първите трима в другия форум бехме той, сержанта и аз, като само аз към момента не бях замразен тук. Освен това инициативата да информирам всички е моя инициатива.

Не зная дали съзнавате, че квалификациите от една страна, от друга -  неъсъстоятелните глупости, които се изтресли в тая тема, говорят повече за авторите им, отколкото за обектите им.
« Последна редакция: Януари 15, 2022, 02:07:14 от Бонго »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #170 -: Януари 15, 2022, 08:56:01 »
Не знам защо му е на рекиджа лозе на баир.
Можеше да се скатае във форума  "Дневник", не вярвам да го тормозят за неговата джендър лява каша в главата. Даже щяха да го подкрепят за да покажат "човешкото лице" на АЗБ и Отровено  общество.
Което ми нашепва че скоро може да прочетем нещо там в Дневник (все същото, все с "Д" като Дума) от Дърева.
« Последна редакция: Януари 15, 2022, 09:02:29 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1701
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #171 -: Януари 15, 2022, 09:32:07 »
Не знам защо му е на рекиджа лозе на баир.
Можеше да се скатае във форума  "Дневник", не вярвам да го тормозят за неговата джендър лява каша в главата. Даже щяха да го подкрепят за да покажат "човешкото лице" на АЗБ и Отровено  общество.
Което ми нашепва че скоро може да прочетем нещо там в Дневник (все същото, все с "Д" като Дума) от Дърева.
Този форум продължава "да виси във въздуха" - фон Госингер няма да се върне в обозримото бъдеще, изтри си всички профили, вкл. този на администратор, форумът технически не се поддържа, най-важното - Госингер продължава да е готов да предаде правата вкл. част от техниката на всеки, проявил интерес.

Достатъчно беше (и все още е) Реки да прояви интерес и чрез прокситата си да информира Госингер за това, до сега не стана, продължаваме да чакаме "белия рицар".
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #172 -: Януари 15, 2022, 09:37:01 »
Я по добре да си чакаме Годо, пък дотогава да използваме уеко проветреното заведение за по спокойно чатене.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #173 -: Януари 15, 2022, 10:01:42 »
Достатъчно беше (и все още е) Реки да прояви интерес и чрез прокситата си да информира Госингер за това, до сега не стана, продължаваме да чакаме "белия рицар".
Не вярвам да се навие, щото тук скапването комай мина the point of no return. Но, ако искаш, мога да го питам.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #174 -: Януари 15, 2022, 10:10:32 »
Този форум продължава "да виси във въздуха" - фон Госингер няма да се върне в обозримото бъдеще, изтри си всички профили, вкл. този на администратор, форумът технически не се поддържа, най-важното - Госингер продължава да е готов да предаде правата вкл. част от техниката на всеки, проявил интерес.

Достатъчно беше (и все още е) Реки да прояви интерес и чрез прокситата си да информира Госингер за това, до сега не стана, продължаваме да чакаме "белия рицар".
А вместо това е намерил безплатен хостинг и е направил форум, за който не е необходима  допълнителна техника. Представяш ли си какъв паразит, вредител и ощекаквобеше?! И защо да прави това, което ти предлагаш? 
« Последна редакция: Януари 15, 2022, 10:28:26 от Бонго »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #175 -: Януари 15, 2022, 10:24:43 »
А вместо това е намерил безплатен хостинг и е направил форум, за който не е необходима  допълнителна техника. Представяш ли си какъв паразит, вредител и ощекаквобеше?! И защо да прави това?

Много хубаво! Разяснихте колко лесно и гот е там. Enough is enough!
 
Тогава забавлявайте се там! Чий го дирите тук е досаждате, като виртуални палаши да облайвате.
 
АМАН ОТ ВАС, ХАЙДЕ ЧИБА, щото ако не се разкарете, ще има кривак и пак ще квичите!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #176 -: Януари 15, 2022, 10:30:17 »
Политиката е крива за всичко. Та се сетих за "Ребята, давайте жить дружно!". Да, ама на някои не им отърва. Толкоз пари/труд/време се губят нахалост.

Памфуций

  • Гост
Re: Алтернатива:
« Отговор #177 -: Януари 15, 2022, 10:36:07 »
Много хубаво! Разяснихте колко лесно и гот е там. Enough is enough!
Ами ето няколко мнения от вчера показаха неразбиране по някои въпроси - напр, дали има необходимост от допълнителна инсталация. От друга страна човек, близък до администрацията, уверява че този форум "висял във въздуха". Ти самият си пресмятал колко скъпо откъм техника, поддръжка и време е поддържането на този форум.
Не разбирам какво осъдително и лошо има в опита да бъде създадена алтернатива, която не изисква техника и средства.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #178 -: Януари 15, 2022, 10:42:33 »
Бонго, много си разкрачен.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #179 -: Януари 15, 2022, 10:48:28 »
А вместо това е намерил безплатен хостинг и е направил форум, за който не е необходима  допълнителна техника.

Бонго, този "форум" публичен ли е? Може ли да се чете от всички, свободно?