Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:35:19

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 556575 пъти)

buratinob, Imko1 (+ 1 Скрит(и)) и 94 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13380 -: Януари 06, 2024, 15:33:24 »
С двойно гражданство? Кво му пука за Ботев и чий го крепи там изобщо.
Кой му е наредил да спре празника?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13381 -: Януари 06, 2024, 15:49:43 »
Quote (selected)
Кубинец по баща
Явно компонентата на околовръстното се е оказала доминантна.
  :cool-1084:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13382 -: Януари 06, 2024, 16:18:49 »
С двойно гражданство? Кво му пука за Ботев и чий го крепи там изобщо.
Кой му е наредил да спре празника?
Не е с двойно гражданство.
Нямам инфо той да е спирал празника, а и точно той пък едва ли, доколкото съм запозната с писанията му из медиите.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13383 -: Януари 06, 2024, 16:19:39 »
Quote (selected)
Кубинец по баща
Явно компонентата на околовръстното се е оказала доминантна.
  :cool-1084:
Явно тая компонента ще да е била по нормалата, а не по тангентата  :)))

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13384 -: Януари 06, 2024, 16:30:53 »
Явно компонентата на околовръстното се е оказала доминантна.
Не съм биограф на сем. Контрера, но има един прелюбопитин факт - кубинският татко напуска България и връзката с него прекъсва, забележи, Джузепе, не кога да е, а през 1989 г. Та не съм сигурна, че точно околовръстна е компонентата.
Понеже и севернокорейските ни студенти така - с един самолет ги прибраха от всички университети в цяла България през януари 1990 и връзката с тях прекъсна...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13385 -: Януари 06, 2024, 16:59:45 »
Карлос Контрера е дългогодишен член на ВМРО, бил е председател на младежката им организация. В момента е съветник от СОбС, пореден мандат.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13386 -: Януари 06, 2024, 17:03:30 »
Имаше време, когато ги уважавах тези от ВМРО и това продължи дори и след като вече бяха във властта.
Сетне...сетне заради наш Илия, се настроих и против Св. Илия!
Твай!
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13387 -: Януари 06, 2024, 17:23:56 »
Никога не съм имала някакво по-специално отношение към т.нар. патриотични политически формации. Сидеров беше странна птица, много умен, но с лабилно поведение. Костадин Костадинов се ползва с моето пълно отсъствие на симпатия, но това се отнася само до конкретните хора. А, да и един от най-хубавите мъже в българската политика ссмм, е г-н Александър Сиди, евреин и съпредседател на ВМРО.  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13388 -: Януари 06, 2024, 17:57:13 »
Не си спомням такова време в което да съм симпатизирал на ВМРО.
По същество етническа партия, жалко подобие на ДПС.
Пишман патриоти, пишман бизнес партия.
Тъй като нямам хормоналните характеристики на Здравка пропуснах да симпатизирам и на Атака.
В момента симпатизирам на Възраждане, обаче Костадинов ми е органически непоносим.
Има нещо което ме отблъсква, не съм само аз, много познати които им симпатизират са на същото мнение.
Някой ако организира "мистър антихаризма" Костадинов ще спечели безапелационно.
Контрера е странна птица, кубинско македонче.
Според мен избива комплекси за смесения си произход, помаците са по-мохамедани от турците.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13389 -: Януари 06, 2024, 18:02:10 »
В София Вежди Рашидов организирал честване и поставяне на венци пред паметника на Ботев...
Вежди се оказа по́ българин от "българите" начело на местната власт в С0фия!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13390 -: Януари 06, 2024, 18:03:12 »
И аз имам органическа непоносимост към Костадинов. Самовлюбен нарцис. Бляскав. Сладникав. И след стореното на местните избори ще ГД.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13391 -: Януари 06, 2024, 18:08:12 »
"Видим ще, видим ще" – казал ракът.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13392 -: Януари 06, 2024, 18:12:22 »
И след стореното на местните избори ще ГД
И к'во стори на местните избори?
Възраждане в момента е единствената партия, чиято програма одобрявам.
Врясъците срещу Костадинов, който един ден не е управлявал и стоварването върху него на всички вини на управлявалите, са целенасочена, организирана и масирана атака.
И да, не е Ален Делон и няма прочутата "харизма" на Боку.
Продължавайте в същия дух - то не бяха маври,  не бяха царе, папи, патриарси и техните юпита, то не бяха Бокоявления, то не бяха харвардци... все харизматични.
Продължавайте си...
Последният даже лампата няма да загаси, щото харизматиците ще са унищожили И енергетиката.
« Последна редакция: Януари 06, 2024, 18:17:30 от Zeitgeist »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13393 -: Януари 06, 2024, 18:19:27 »
Като не подкрепи Ваня Григорова. Друго не ме интересува и друго мнение не съм чела. От нарцисизъм го направи. Първо не си преценява силите, щом се е надявал да победи. После се отмята от дадена дума, значи е долнопробна душица. После целият сюжет не му понесе на егото.
Гледах го при Карбовски оня ден. Говори умно и разумно и накрая се изака на метеното, мина на фалцет да обяснява как само и единствено те и т.н.
Тоя е безкрайно лесно управляем и даже и да дойде на власт, ще го прелъстят за нула време.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13394 -: Януари 06, 2024, 18:22:13 »
А бе ти голяма прорицателка се извъди!
Подкрепям напълно писаното от Софѝя.
« Последна редакция: Януари 07, 2024, 12:02:17 от lucho »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13395 -: Януари 06, 2024, 18:25:33 »
А бе ти голяма пророцателка се извъди!
Подкрепям напълно казаното от София
Не е весело да си "в обувките" (виж колко ойроатлантическа мога да бъда  ;) ) на Касандра Пророчица, хич, ама хич не е. Но Истината ми е по-мила от... разни пишманхаризматици*.
Харизматик в моята употреба е диагноза.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13396 -: Януари 06, 2024, 18:27:57 »
Quote (selected)
Харизматик в моята употреба е диагноза.
Не че нещо, но "здрав" също е диагноза.
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13397 -: Януари 06, 2024, 18:29:33 »
Като не подкрепи Ваня Григорова
Кайле, той се аргументира за неподкрепата.
И после, кога Ванчето понечи да прави сглобки с милионерчето от ДС в Общинския съвет, та от "Позитано" й скръцнаха със зъбки..., е, всеки сам може да си прави изводите.
ОО не е добър атестат за старт в кариерата, колкото и харизматично да е Ванчето, повярвай ми, като сифилисът е - следите остават.
« Последна редакция: Януари 06, 2024, 18:36:59 от Zeitgeist »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13398 -: Януари 06, 2024, 18:32:34 »
Абе майната му на нарциса, независимо колко се е аргументирал. Да беше мълчал поне, политиката била изкуството на възможното. Ако беше мълчал, паметникът можеше и да е още непокътнат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13399 -: Януари 06, 2024, 18:34:28 »
''Харизматичните'' харвардци  Радев ги изстреля във властта. Борисов имаше достатъчно дълга кариера преди да стане минпред и за последните 34 години задържа ГЕРБ 12 години във властта. Не съм му фен, но фактите не могат да бъдат пренебрегнати. Баш чегъртачите му се свиха до символично присъствие в парламента и май подобно в местната власт, докато той беше изпран, изгладен и колосан. Ся и Мара шийката ще ни стане ротационен премиер, като едното нищо. ''Президентската'' партийка БВ потъна в забвение. ''Феноменът'' Пеевски не искам да го коментирам, че получавам рефлукс.
-----
Не ни трябва на нас ни Посолство, ни Висока порта, ни Брюксел. Ние сами ще си се затрием, бързо и безвъзвратно. По-умните 2 млн. си тръгнаха навреме. Напоследък все по-често чувам из медиите ''Източна Румелия''. Утехата ми е, че съм достатъчно възрастна. Дано не доживея.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13400 -: Януари 06, 2024, 18:35:38 »
А що се отнася до Костадинов, не го знам, не го познавам. Гаранции не съм аз, която да давам. Спечели ме още навремето, когато заяви, че ако спечелят изборите, първата им работа ще е да разкарат АзБ от образованието. Идея си нямаш, Кайле,  колко АзБарите са гибелни не само за образованието, а за всичко, което произтече, произтича и тепърва ще произтича от това.
« Последна редакция: Януари 06, 2024, 18:41:26 от Zeitgeist »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13401 -: Януари 06, 2024, 18:36:33 »
Quote (selected)
но "здрав" също е диагноза.
А " с по здрав" е илача.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13402 -: Януари 06, 2024, 18:39:42 »
Ванчето е друга бира.
Напълно равностойна на Терзиев като морал и обратното на родословие.
Кметчето яхнало генеалогията си успешно се вписва в лагера на новите сайбии.
Ванчето също яхнала гребена на вълната умело сърфира - Отровено Общество, псевдо профсъюз, "Левица".
Последно опита и "сглобка" с текущия победител.
Има какво да ни покаже още.
Да не забравя - има и харизма.
https://www.youtube.com/watch?v=quA5c2oOa_8

 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13403 -: Януари 06, 2024, 18:42:56 »
Спечели ме още навремето, когато заяви, че ако
Пък мен ме изгуби със същото. Заяви, че ще подкрепи оня, който е против сглобката, като че не знаеше предварително накъде ще вървят резултатите. Кого е очаквал начело, хекимян ли, кого? То беше ясно, че ще са тримата начело, що поне не си беше траял преди първия тур. Фурнаджийска лопата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13404 -: Януари 06, 2024, 18:46:18 »
Quote (selected)
когато заяви, че ако
Дребното камъче - онова дето обръщало колата е това "ако".
Можеше и да го няма, ако не се изхвърляше след това, че спечелване за него значело само, единствено и нищо друго освен 50% + 1.
Което ми прилича на живот на социалка!
Получаваш дивиденти от бъхтането на другите и няма никаква опасност да се допреш до управление, че да се види ясно колко струваш.
Мога да коментирам и да приемам най различните положителни и отрицателни страни на особата, но само ако опонента ми приеме тази изходна позиция - че "Възраждане" никога няма да влезе във властта самостоятелно и на лидера и му е апппцелютно ясно това.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13405 -: Януари 06, 2024, 18:52:37 »
само ако опонента ми приеме тази изходна позиция - че "Възраждане" никога няма да влезе във властта
Сега, това е несериозно,  на тебе ли точно да обяснявам кой и как в момента го влизат във властта. Един неправилен упущиха навремето във властта и набързо го излязоха от властта с "всенароден" бунт.
П.П. Не съм ти опонент. Просто си позволявам да споделя как на мен ми изглеждат нещата в момента. В момента, подчертавам.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13406 -: Януари 06, 2024, 18:53:42 »
''Харизматичните'' харвардци  Радев ги изстреля във властта.
радев не е изстрелял никого. кокорчо беше из финансовото министерство отпреди, а кирчо е един от основателите на дабългарите или десебейците, едно от двете. и двамата си имат политическото минало отпреди.

костадинов на местните прояви учудващо малоумие и тотална липса не само на стратегическо, а и на тактическо мислене. едно споразумение с бсп за софия и варна, при което той изтегля софийския си кандидат, а бсп - варненския, и двете формации се подкрепят взаимно, беше нарисувано с дебеееееели контури. ама не.

а напоследък гласуванията и негласуванията, явяванията и неявяванията му в парламента навяват едни подозрения за зависимости. които зависимости могат да послужат за обяснение и за местните избори.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13407 -: Януари 06, 2024, 18:55:23 »
кайле, я дай мнение по тази зависимост по-долу:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13408 -: Януари 06, 2024, 18:55:28 »
Никой няма да позволи на Костадинов да разкара каквото и да е, от където и да е. Дори да допуснем, че някога, в обозримото бъдеще той би имал шанса да състави самостоятелно правителство, провалът в това му начинание ще бъде по-плачевен и от ИТНейския с Пацо шнорхела за минпред и оня световно неизвестен второкласен оперен певец за министър на културата. Не, че Костадинов ще отстъпи някому премиерското кресло, ама все тая.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13409 -: Януари 06, 2024, 19:01:02 »
Quote (selected)
костадинов на местните прояви учудващо малоумие и тотална липса не само на стратегическо, а и на тактическо мислене. едно споразумение с бсп за софия и варна, при което той изтегля софийския си кандидат, а бсп - варненския, и двете формации се подкрепят взаимно, беше нарисувано с дебеееееели контури. ама не.
Забравяш че за сделка са нужни поне двама ( тригълните и по-сложните са свръх възможностите на това което имаме за "елит" ).
Та за таква сделка ( наистина нарисувана с дебеееееели контури като за незрящи ) трябваше и съгласието на Нинова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13410 -: Януари 06, 2024, 19:24:32 »
Quote (selected)
костадинов на местните прояви учудващо малоумие и тотална липса не само на стратегическо, а и на тактическо мислене. едно споразумение с бсп за софия и варна, при което той изтегля софийския си кандидат, а бсп - варненския, и двете формации се подкрепят взаимно, беше нарисувано с дебеееееели контури. ама не.
Забравяш че за сделка са нужни поне двама ( тригълните и по-сложните са свръх възможностите на това което имаме за "елит" ).
Та за таква сделка ( наистина нарисувана с дебеееееели контури като за незрящи ) трябваше и съгласието на Нинова.
да, ама за да се съгласи нинова, трябваше да има съгласие от костадинов. нинова, за разлика от костадинов, е доказала, че може да сключва различни споразумения. костадинов досега не се е разбрал за нищо с никого. затова той е за таковане. и е причина за пепейска софия и пепейска варна.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13411 -: Януари 06, 2024, 19:24:47 »
С двойно гражданство? Кво му пука за Ботев и чий го крепи там изобщо.
Кой му е наредил да спре празника?
Аз съм тук само от няколко дни, но вече имам впечатления: Колите са много по-лъскави от това което помня, но хората са омърлушени и силно притеснени. Казвам "Добър ден", а те ми се сопкат, като че ли ще им искам нещо без пари??? Та по темата: Това със спирането на празници, събарянето на паметници и пр. лично за мен е някакъв "большой секрет".
За да съм максимално кратък, ще направя сравнение. Оня ден отидох на гробището, да почета родителите си и починалите близки. Та за мен това, което се върши в момента тук, е като да отидеш на дядо си на гроба (където не си стъпвал 20+ год.) и да се изпикаеш отгоре. ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13412 -: Януари 06, 2024, 19:27:13 »
Продължавам да твърдя, че радикална промяна у наше село може да се получи само тогава, когато светът  стане многополюсен и някой от полюсите пак начертае на една салфетка зона на влияние в която влиза и БГ, а останалите полюси го приемат.
Като ни познават какви сме ибрикчии и шъврънтии, силно се съмнявам някой полюс да вземе да се затрие с нас.
Но и така да е - това е музика от някакво бъдеще, което я настъпи някога, я не.
В замяна на това, дори и в шибаното настояще има възможности не за радикални промени, но поне за очовечване на територийката - малко, но поне и малко да е, все пак от някъде трябва да се започне.
Защо Унгария да може, защо Словакия да може, защо и Австрия да отстоява интересите си а ние -не, защо и Сърбия да може, защо?
Ами защото сме олюви!
И ни цакат с елементарното "разделяй и владей".
Само че е известно - един българин - четник, двама - чета, трима - чета с предател.
И как тогава ще се намерят 50%+1???
Никак!
И какво следва?
Допустими компромиси с някой който споделя максимално много от твоите приоритети.
Пак не става?
Ами тогава пак се преоценяват приоритетите и пак се удря чертата.
Ама не било съвсем принципно?
Да, не е съвсем.
То и при сглобката уж не е, ама се надушиха кучките, мастиите и отрепките и цяла Конституция промениха, а останалите "умници" се правят на принципни...ЛУЗЪРИ!
Сложна и дълга тема!
Други пък се правят на гъбари - и те били принципни!
И така ше ни ебЪт докато свят светува или не ни нарисуват някъде другаде на салфетката.
Което пък не значи, че на новото място ше ни простят.
Твай то да чакаш Годо!
И да се бараш за "принципен".
Я наздраве, че събота е хубав ден, пък и именяците са сериозни! :t0328:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13413 -: Януари 06, 2024, 19:29:14 »
Карлос Контрера е дългогодишен член на ВМРО, бил е председател на младежката им организация. В момента е съветник от СОбС, пореден мандат.
Хем кубинче + хем македонче = баш комита. Па може да спретне някое Илинденско възстание, а ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13414 -: Януари 06, 2024, 19:31:01 »
Quote (selected)
да, ама за да се съгласи нинова, трябваше да има съгласие от костадинов.
Костадинов първи да набере телефона?
Ама не набрал и само той е виновен?
Аде бегай да целуваш нозете на трансимпексната принцеса.
Кога долази на кирчовците биваше - те също декларираха че са сами и няма да се коалират с никого. Явно Нинова и Трифонов бая са се молили.
Тогава, ама сега не.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13415 -: Януари 06, 2024, 19:33:29 »
имаш двама. единият досега не се е споразумявал за нищо с никого. другият - доказано диалогичен.

като не се споразумеят, кой е по-вероятно да е виновен?

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13416 -: Януари 06, 2024, 19:34:38 »
По-умните 2 млн. си тръгнаха навреме.
Приемам това като КОМПЛИМЕНТ ...но не се радвам  :t2626:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13417 -: Януари 06, 2024, 19:35:38 »
Quote (selected)
И да се бараш за "принципен".
Извинявам се за продължението, ама все се канех.
Quote (selected)
Но като продължаваха да Го питат, Той се изправи и им каза: Който от вас е безгрешен, нека пръв хвърли камък върху нея.
Но е добре да се чете и обяснението.
Quote (selected)
Неудовлетворени от тази реакция, юдеите настояват да получат някакъв отговор. Затова Исус им казва, че наказанието, което произтича от закона, трябва да бъде изпълнено, и то от тези, които не са извършили никакъв грях. По този начин Господ утвърждава закона на Моисей. Той не казва, че жената трябва да бъде освободена от наказанието, което произтича от закона. Не, Господ обвинява всеки един от тези мъже в грях. Онези, които желаят да съдят другите, трябва да са чисти сами по себе си. Този стих често се използва като извинение на греха. Някои хора смятат, че нито един човек не може да бъде обвинен, понеже всеки човек е съгрешил. Но това не е така: този стих не ни дава основание за извинение на греха. По-скоро той обвинява и онези виновни, които никога не са били улавяни в греха си.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13418 -: Януари 06, 2024, 19:37:03 »
иначе и софия, и варна бяха дебеееееело обрисувани и ясни. затова ги поставям в комплект - щото за да искаш нещо, трябва и нещо да предложиш.

между другото, възрожденците се занимаваха основно с григорова. не обърнаха внимание нито на сегашния кмет, нито на кекемян. само и единствено ваня им беше в устите.

това, окомплектовано с действията и бездействията им в парламента.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13419 -: Януари 06, 2024, 19:37:29 »
имаш двама. единият досега не се е споразумявал за нищо с никого. другият - доказано диалогичен.

като не се споразумеят, кой е по-вероятно да е виновен?
Бих казал ТВЪРДЕ диалогичен. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13420 -: Януари 06, 2024, 19:39:58 »
а, и като е "твърде" диалогичен, и няма сделка, чия е вината? ти некси се врътна на 180 градуса за има-няма три мнения.


нали не вярваш, че коцето се е предоверил на неговата си социология, и затова до последно чакаше да проима кметова и във варна, и в софето?

/което означава, че е лъгал като разпран в предизборната, ама това не е за учудване./

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13421 -: Януари 06, 2024, 19:42:05 »
Quote (selected)
между другото, възрожденците се занимаваха основно с григорова. не обърнаха внимание нито на сегашния кмет, нито на кекемян. само и единствено ваня им беше в устите.
Първо е добре да се огледаш и да отстраниш псевдо "приятелите", после да се бориш с врага.
Не знам дали Сун Дзъ го е писал, ама ако е пропуснал може да го допишат.
По спомени, даже Нинова не беше много за Григорова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13422 -: Януари 06, 2024, 19:44:31 »
Първо е добре да се огледаш и да отстраниш псевдо "приятелите", после да се бориш с врага.
Не знам дали Сун Дзъ го е писал, ама ако е пропуснал може да го допишат.
не го е писал и не е имал това предвид. писал е
Quote (selected)
Дръж приятелите си близо, а враговете си още по-близо!
някъде да виждаш "открий първо огън по приятелите, та да се отслабите взаимно и враговете да ви хапнат"?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13423 -: Януари 06, 2024, 19:46:38 »
а, и като е "твърде" диалогичен, и няма сделка, чия е вината? ти некси се врътна на 180 градуса за има-няма три мнения.


нали не вярваш, че коцето се е предоверил на неговата си социология, и затова до последно чакаше да проима кметова и във варна, и в софето?

/което означава, че е лъгал като разпран в предизборната, ама това не е за учудване./
Ся!
Костадинов издигна собствен кандидат за София и Варна - нещо което не може да се каже за Нинова.
Недей да гледаш само транспортира с неговите 180 градуса.
Въртенето на 360 градуса е изкуство дадено на дервишите ( високо духовни ) и на аналените (низши тавари). :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13424 -: Януари 06, 2024, 19:47:35 »
Ще се възползвам още веднъж от правото си на "чуждестранен" кореспондент... независим :))) Говоря с доста хора (по телефона). С повечето се знаем от къде 45+ год. Естествено разговорът се завърта към политиката. Почва се: този е продажник, другият е мекере, третият е мутра и пр. Задавам въпрос: "А има ли някой читав"? МЪЛЧАНИЕ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13425 -: Януари 06, 2024, 19:47:41 »
Quote (selected)
Костадинов първи да набере телефона?
Ама не набрал и само той е виновен?
Аде бегай да целуваш нозете на трансимпексната принцес
Буратино извинявай, ама пойнта е другаде!
Трансимпексната принцеса предполагам е достатъчно грамотна и е прочела, че Костя не се съешава с НИКОЙ!
Какво трябваше да направи?
Дай нишан - на мен ми е през жузепевия, мъ може и да ни четат и следващият път  принцесата да се вслуша в съвета ти.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13426 -: Януари 06, 2024, 19:49:50 »
Ся!
Костадинов издигна собствен кандидат за София и Варна - нещо което не може да се каже за Нинова.
айде без простотии, а? и в софия, и във варна бсп си имаше кандидат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13427 -: Януари 06, 2024, 19:54:04 »
Ся!
Костадинов издигна собствен кандидат за София и Варна - нещо което не може да се каже за Нинова.
айде без простотии, а? и в софия, и във варна бсп си имаше кандидат.
Във Варна коалиция начело с БСП.

Quote (selected)
Дръж приятелите си близо, а враговете си още по-близо!
Благодаря!
Сега ми светна що БСП влезе в онова правителство и стиска задник да го държи даже кога члгаджиите избягаха. :spiny:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13428 -: Януари 06, 2024, 19:58:38 »
Задавам въпрос: "А има ли някой читав"?

Какво значи читав? Читав за какво? Читав какъв? Читав либерал ли? Няма такова животно. Идеологията го изключва. А в България други няма. Само и единствено либерали. За 35 години би трябвало да сте го разбрали и да не очаквате, че тази систем може да произведе "читав политик".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13429 -: Януари 06, 2024, 19:59:11 »
Във Варна коалиция начело с БСП.
да. и в софия пак коалиция начело с бсп. това по въпроса кой колко е диалогичен.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13430 -: Януари 06, 2024, 20:05:38 »
Във Варна коалиция начело с БСП.
да. и в софия пак коалиция начело с бсп. това по въпроса кой колко е диалогичен.
Никога не съм вярвал че ако смесиш няколко леко замърсени течности може да получиш дестилат.
Даже старите хора разправят че една капка катран...
Не ми е приятно да го кажа, ама това е ситуейшъна - флагмана на лявото БСП е най-дясната, лицемерна и лишена от идеология партия на територията.
Което си е постижение!
Много труд вложиха в това Първанов, СтаниШеф и сега Нинова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13431 -: Януари 06, 2024, 20:19:40 »
Quote (selected)
А в България други няма. Само и единствено либерали.
А!
Че от съ дръгнем тогава по форумите?
Значи сме си точно на мястото, квот сме си надробили сърбаме, правим го с удоволствие, щот всички сме такива!
ВСИЧКИ, обаче значи точно това - всички!
И ти и аз и...абе всички!
Ся, малко ме притеснява ена подробност - до ено време ми се струваше, че има и марксисти тук -там.
Ортодоксални даже!

И те ли били либерасти?
......
Ше си долея!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13432 -: Януари 06, 2024, 20:21:55 »
Никога не съм вярвал че ако смесиш няколко леко замърсени течности може да получиш дестилат.
Даже старите хора разправят че една капка катран...
а за какво ти е дестилат? чистокръвни арийци ли търсиш или кметове? м?

Quote (selected)
Не ми е приятно да го кажа, ама това е ситуейшъна - флагмана на лявото БСП е най-дясната, лицемерна и лишена от идеология партия на територията.
това е откровена глупост, да не кажа лъжа. айде да не е лъжа, ама нищо общо с истината няма, а ти си познай какво е.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13433 -: Януари 06, 2024, 20:28:26 »
Quote (selected)
а за какво ти е дестилат? чистокръвни арийци ли търсиш или кметове? м?
Светът винаги се  управлява от "арийци" - част от попула по-предприемчиви от останалите.
Чистокръвните са подмножество на чистоменталните.
Какво е чистота на мислите е въпрос на мейнстрийм.
При робовладелците е едно, при крепостничеството друго....
В крайна сметка "чистотата" на лидерите винаги е за сметка на стадото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13434 -: Януари 06, 2024, 20:45:58 »
То и при сглобката уж не е, ама се надушиха кучките, мастиите и отрепките и цяла Конституция промениха, а останалите "умници" се правят на принципни...ЛУЗЪРИ!
Ако не беше новият американски посланик, щяхме да имаме поредното служебно правителство и L ОНС.
Дори ако някой посланик удари като него по масата и "сглоби" БСП и "Възраждане", пак не им стигат %%.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13435 -: Януари 06, 2024, 20:49:48 »
Quote (selected)
Ако не беше новият американски посланик
А стига с това:
Горките ние, всички ни мачкат!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13436 -: Януари 06, 2024, 20:52:51 »
Защо, не е ли факт, че България е на ръчно управление от САЩ?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13437 -: Януари 06, 2024, 20:57:14 »
Ако не беше посланика щяха да си го измислят.
Както си измисляха "Европа иска от нас".
Такъв е манталитетът на елита ни, а те са еманация на мнозинството българи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13438 -: Януари 06, 2024, 20:59:46 »
И това поколение излъчи нови управници - непомнещи, незнаещи, нечувстващи, прагматични и поради всичко това - неморални и безпринципни...
И никакъв Левски не им е  нужен, и по нищо не се отличават от циганите, които преди 5-6 години отрязаха грифоните от паметника му и за малко не ги превърнаха в парче 10 кила брнонз, по 5 лв. килото  ...


Глобализмът си отгледа целенасочено дебили, инфантили, нарцисисти, така постигна световното си господство, те са биологичното оръжие на САЩ. Ето обясненито на проф. Савелиев, "Ти за нищо не отговаряш":

С. Савельев. Глобальный маразм крепчает
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13439 -: Януари 06, 2024, 21:04:00 »
При Възраждане нещата са пределно ясни.
Никога няма да могат да вземат властта самостоятелно и понеже Костадинов не е толкова глупав колкото изглежда и внимателно се е поучил от Атака и вече знае, че ако се забърква в коалиции и договорки Възраждане ще се оттече в канализацията като Атака.
Затова ще се прави на независим, за да успее максимално дълго да присъства в парламента, друг полезен ход няма.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."