Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 16:24:36

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 555887 пъти)

0 Потребители и 100 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14640 -: Март 16, 2024, 18:56:58 »
Кое е наложило пък ползването именно на БТР?!

Наложил го е ритуалът и протоколът на т. нар. държавно погребение (state funeral). При държавно погребение ковчегът винаги е поставен на оръдеен лафет, а оръдеен лафет не може да се тегли от баничарка. Трябва да е военна машина. Вече нямаме БРДМ-и.
Поне в моя живот (не претендирам да съм следила всичко в детайли) не помня наш държавник да е погребван по този начин, с лафет. Все пак това е духовен водач, не главнокомандващ или военнослужещ.
Абсолютно неуместно изглеждат за мен  БТР-те на погребение на патриарх.
И не, нямаме такъв задължителен протокол.
В конкретния случай се солидаризирам с мнението на Здравка. Почитта към Патриарха нямаше да е по-малка, нито изявата й щеше да пострада без военните елементи от ритуала.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14641 -: Март 16, 2024, 19:08:10 »
И не, нямаме такъв задължителен протокол.

Щом казваш! Явно си на "ти" с държавния протокол. Мога само засрамен да отида да подсмърчам в ъгъла.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14642 -: Март 16, 2024, 19:15:09 »
И не, нямаме такъв задължителен протокол.

Щом казваш! Явно си на "ти" с държавния протокол. Мога само засрамен да отида да подсмърчам в ъгъла.
Не е нужно да се държиш язвително и инфантилно.
Ако считаш, че другарчето ти по форум не е добре информирано, информирай го.
Моите познания и информация се свеждат до ЗДП, правилника за прилагането му и Устава за войсковата служба. Ако ти имаш други източници на протокола, конкретно за такива събития, дай ги, другото не ти прави чест.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14643 -: Март 16, 2024, 19:22:44 »
Ако считаш, че другарчето ти по форум не е добре информирано, информирай го.

Ами аз пробвах да го информирам. Ама то каза: "Не знам как е, но не е така, както викаш". По принцип, ако не знаеш нещо, не би трябвало да правиш категорични изявления от сорта "и да, нема такова животно".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14644 -: Март 16, 2024, 19:23:02 »
Денеб, искаш твърде много от Отврат.
Каква чест, какви пет лева?
На него му стига да ни поучава от пиедестала на "марксистко ленинската" "истина".
Почти:
"Строг, но справедлив"
Малко възвишено, егалитарно, божествено ( по неговата материална религия ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14645 -: Март 16, 2024, 19:33:47 »
Ако считаш, че другарчето ти по форум не е добре информирано, информирай го.

Ами аз пробвах да го информирам. Ама то каза: "Не знам как е, но не е така, както викаш". По принцип, ако не знаеш нещо, не би трябвало да правиш категорични изявления от сорта "и да, нема такова животно".
Какви са тези съчинения? И как точно пробва да ме информираш - посочи източник?
Не съм казала, че не знам как е, казах с кои източници съм запозната и помолих, ако ти имаш други извън тях, да ги посочиш. Та, от тези източници не следва това, което ти твърдиш, най-малкото - не следва задължителното ползване на военни машини и лафет. Чакам да видя твоите. 

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14646 -: Март 16, 2024, 19:38:07 »
[/quot
неуместно изглеждат за мен  БТР-те на погребение на патриарх

- Така е, но нали все  пак сме фронтова държава и в следващо близко време ще поведем отанското войнство срещу Лошите и вече избраният Путин...

То само БТР-а да беше - с мед да го намажеш (килото е 15 лв.). Но гледам бе извършена сериозна, няколко ходова провокация - отново. Как хрисимите Божи хора бяха изнудени - не зная. Първо с Източният Папа, довлякал се тук. Но дошъл и неговия питомец, разколника от 404. Само не разбрах, "папата" ли водеше церемонията или само е говорил нещо си. Сега очаквам възкачване на верен Ролексо-носител на Престола. Тогава вече Вратите на Царевец ще зейнат окончателно...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14647 -: Март 16, 2024, 19:45:22 »
Защо много хора мислят. че за патриарх на БПЦ ще бъде избран именно най-големият любител на скъпи марки сред митрополитите, които са подходящи кандидати?  Какво е това - страх лозе пази, или вече има подобни признаци, подклаждащи съмнения в тази посока?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14648 -: Март 16, 2024, 19:51:19 »
Quote (selected)
Защо много хора мислят. че за патриарх на БПЦ ще бъде избран именно най-големият любител на скъпи марки сред митрополитите
Уви!
Скъпите марки и тежките ланци с кръстове не са нещо ново в църквата и са признак на "можене".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14649 -: Март 16, 2024, 20:28:11 »
Хи,хи. Защо мислите, че православният " папа " току така се донесе. Тия диви " конекрадци" да не вземат да изберат някой " неправославен ", мм. Следва признаване на ПЦУ.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14650 -: Март 16, 2024, 20:43:15 »
Quote (selected)
Кое е наложило пък ползването именно на БТР?!
Наложил го е ритуалът и протоколът на т. нар. държавно погребение (state funeral). При държавно погребение ковчегът винаги е поставен на оръдеен лафет, а оръдеен лафет не може да се тегли от баничарка. Трябва да е военна машина. Вече нямаме БРДМ-и.
И МТЛБ-та ли няма? Едно време са теглили с коне. Или и коне нямаме вече? Между другото, едно време бях видял до стадиона в София конна милиция. Беше впечатляващо.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14651 -: Март 16, 2024, 20:47:01 »
Вселенският патриарх не беше ли тук, защото така е по протокол?  Той е предстоятелят на Вселенската ПЦ, или както там е правилното название. Да не се ловим веднага за присъствието на Епифаний. Ако УПЦ иска да е независима от РПЦ не ние ще казваме кой крив, кой прав. Да не забравяме историята на отделянето на БПЦ и предхождащата го борба за нейната независимост.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14652 -: Март 16, 2024, 20:50:20 »
Quote (selected)
Кое е наложило пък ползването именно на БТР?!
Наложил го е ритуалът и протоколът на т. нар. държавно погребение (state funeral). При държавно погребение ковчегът винаги е поставен на оръдеен лафет, а оръдеен лафет не може да се тегли от баничарка. Трябва да е военна машина. Вече нямаме БРДМ-и.
И МТЛБ-та ли няма? Едно време са теглили с коне. Или и коне нямаме вече? Между другото, едно време бях видял до стадиона в София конна милиция. Беше впечатляващо.
Гледах преди малко снимки от погребението на Н.В. цар Борис Трети. Лафет, теглен от коне с черни покривала между две колони гвардейци. Тежко, траурно, красиво, без помпозност.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14653 -: Март 16, 2024, 21:06:17 »
Кич безподобен, чалга, но такива сме си избрали, световно неизвестни комплексирани цървули! Сребролюбци и бай-ганьовци! Жените им в тоалети на маман на бардак...

ПП Лафет може, но само с конен впряг, и за воин, не за Божи Пастир.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14654 -: Март 16, 2024, 21:11:38 »
Кич безподобен, чалга, но такива сме си избрали, световно неизвестни комплексирани цървули! Сребролюбци и бай-ганьовци! Жените им в тоалети на маман на бардак...

ПП Лафет може, но само с конен впряг, и за воин, не за Божи Пастир.
:thup:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14655 -: Март 16, 2024, 21:12:55 »
Тук пише друго пък.
 март 2024 | 14:26

Тялото на Негово светейшество беше положено върху исторически лафет, използван и при погребението на цар Борис III
https://epicenter.bg/article/S-topovni-salyuti-i-himna-pogrebaha-patriarh-Neofit--VIDEO-/343855/2/0
« Последна редакция: Март 16, 2024, 21:23:57 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14656 -: Март 16, 2024, 21:22:12 »
Как беше погребан предходният патриарх дядо Максим? Имам спомен само от Троянския манастир.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14657 -: Март 16, 2024, 21:50:49 »
Кич безподобен, чалга, но такива сме си избрали, световно неизвестни комплексирани цървули! Сребролюбци и бай-ганьовци! Жените им в тоалети на маман на бардак...

ПП Лафет може, но само с конен впряг, и за воин, не за Божи Пастир.
Можеше лафета вместо БТР да го тегли и това

Някак си по-внушително... :thdown:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14658 -: Март 16, 2024, 22:12:09 »
Кич безподобен, чалга, но такива сме си избрали, световно неизвестни комплексирани цървули! Сребролюбци и бай-ганьовци! Жените им в тоалети на маман на бардак...

ПП Лафет може, но само с конен впряг, и за воин, не за Божи Пастир.
Можеше лафета вместо БТР да го тегли и това

Някак си по-внушително... :thdown:

Няма как, това вече го изпратиха на 404, българите представа си нямат, какво престъпление беше извършено, с обезоръжаването на България, започнало още при при Симеон.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14659 -: Март 16, 2024, 22:12:23 »
Вселенският патриарх не беше ли тук, защото така е по протокол?  Той е предстоятелят на Вселенската ПЦ, или както там е правилното название. Да не се ловим веднага за присъствието на Епифаний. Ако УПЦ иска да е независима от РПЦ не ние ще казваме кой крив, кой прав. Да не забравяме историята на отделянето на БПЦ и предхождащата го борба за нейната независимост.


Това русите не се научихте да четете на скорост, подходяща  на възприемателните ви възможностти.
ПЦУ иска да е независима от УПЦ с благословията на Вартоломей ( номен ест омен ). ПЦУ-попът официално никой не го е канил.
Не знам дали е по протокол службата да е на гръцки ( не се казва протокол, а канон ?). Чудесен набор коментари има в Гласове :t2015:


Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14660 -: Март 17, 2024, 07:59:02 »
"Малко по-рано бе съобщено, че президентът няма да се срещне с Вартоломей, както бе планирано предварително."
.....
"Поради забавянето в програмата на траурната церемония в памет на Негово Светейшество Неофит Патриарх Български и митрополит Софийски срещата между държавния глава Румен Радев и Вселенския патриарх Вартоломей се отменя..."


Браво на Радев! Така се прави  - без неуместни скандали, тихо, кротко, категорично, запомнящо се ... и напълно заслужено...
« Последна редакция: Март 17, 2024, 08:13:25 от Bacho Кольо »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14661 -: Март 17, 2024, 08:37:03 »
Тук пише друго пък.
 март 2024 | 14:26

Тялото на Негово светейшество беше положено върху исторически лафет, използван и при погребението на цар Борис III
https://epicenter.bg/article/S-topovni-salyuti-i-himna-pogrebaha-patriarh-Neofit--VIDEO-/343855/2/0
Не е друго, просто са пропуснали да съобщят как е бил теглен лафетът.
Мадам В. е твърдо с властта и няма да допусне да изложи господарите.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14662 -: Март 17, 2024, 08:39:43 »
Изнасяме въглища за ТЕЦ-овете в Сърбия и след това купуваме ток от тях, а нашите са на загуба заради „зелената сделка“
Quote (selected)
Причината цената в Сърбия все още да е по-ниска е, че не е член на ЕС.
Огромната вреда от членството в ЕС е все по-очевидна за всички недебилни (бяха 100−80=20%, колко са останали не знам).
« Последна редакция: Март 17, 2024, 08:44:50 от lucho »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14663 -: Март 17, 2024, 09:23:44 »
президентът няма да се срещне с Вартоломей
....
Браво на Радев! Така се прави  - без неуместни скандали, тихо, кротко, категорично, запомнящо се ... и напълно заслужено...
Напълно подкрепям това мнение!
Даже се чудя защо гръцкото лайно, пардонь, малака, ще води службата. И то на гръцки. И то в най-големия православен БЪЛГАРСКИ храм. Толкова сме се борили да отхвърлим гнета на фанариотите. Забравена ли е Църковно-народната борба на България през Възраждането?!
Ако изобщо е трябвало да е там (??), Бартоломю трябваше да присътства в качеството на гост. Толкова ли нямаше български свещеник, който да води траурната служба.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14664 -: Март 17, 2024, 11:49:51 »
Вселенският патриарх не беше ли тук, защото така е по протокол?  Той е предстоятелят на Вселенската ПЦ, или както там е правилното название. Да не се ловим веднага за присъствието на Епифаний. Ако УПЦ иска да е независима от РПЦ не ние ще казваме кой крив, кой прав. Да не забравяме историята на отделянето на БПЦ и предхождащата го борба за нейната независимост.
Това русите не се научихте да четете на скорост, подходяща  на възприемателните ви възможностти.ПЦУ иска да е независима от УПЦ с благословията на Вартоломей ( номен ест омен ). ПЦУ-попът официално никой не го е канил.
Не знам дали е по протокол службата да е на гръцки ( не се казва протокол, а канон ?). Чудесен набор коментари има в Гласове :t2015:
И това между УПЦ и ПУЦ също не е наша работа. Не помня украинската църква да се е бъркала в нашия си църковен разкол. А него го помня. Аз съм далеч от Църквата като институция, невержеството ми относно нейната терминология, канон/протокол и бюрокрация е обяснимо. И не  трябва, ссмм, светски лица като нас, освен ако не сме служители на БПЦ, да се бъркаме там където не ни е работата. Не виждам какво толкова ви дразни, че най-висшият по сан духовник на ПЦ чете траурното слово на своя език. Веднага след това имаше превод на български.  Аз смятам да проявя уважение към покойния ни патриарх и да спра до тук.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14665 -: Март 17, 2024, 12:19:25 »
Не виждам какво толкова ви дразни, че най-висшият по сан духовник на ПЦ чете траурното слово на своя език.

Проблемът е, че не е най-висш. Православните църкви са равнопоставени, доколкото знам.

Вселенския патриарх го гони егото, както онзи римски патриарх преди около десет века, който искал да е начело на християнския свят.

От тук идват и забележките на някои форумци за църковните борби през XIX век.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14666 -: Март 17, 2024, 13:47:51 »
Не виждам какво толкова ви дразни
Освен посоченото от колегите (зачеркването на църковните борби и цялото късно Възраждане), мен лично ме дразни, че още през 9 век Светите братя и учениците им - Методий с цената на живота си - много преди секакви други ойропци успяват да се преборят с триезичната догма и да отвоюват правото ни в българските храмове да се служи на български език, а сега, и то точно на погребението на патриарха, някакъв си турски полковник, икуменист, патриарх на един квартал в Стамбул, ще води опелото на гръЧки.

 И чест му прави на президента, че сухо и категорично, със съвсем, ама съвсем формален, обидно формален  за Бартолъмю аргумент е отказал среща с тогова.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14667 -: Март 17, 2024, 13:49:53 »
Забравена ли е Църковно-народната борба на България през Възраждането?!
Не може да бъде забравена! Дейците за българска църковна свобода са бая повече от тези за политическа - исторически факт!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14668 -: Март 17, 2024, 14:02:16 »
Не виждам какво толкова ви дразни
Освен посоченото от колегите (зачеркването на църковните борби и цялото късно Възраждане), мен лично ме дразни, че още през 9 век Светите братя и учениците им - Методий с цената на живота си - много преди секакви други ойропци успяват да се преборят с триезичната догма и да отвоюват правото ни в българските храмове да се служи на български език, а сега, и то точно на погребението на патриарха, някакъв си турски полковник, икуменист, патриарх на един квартал в Стамбул, ще води опелото на гръЧки.

 И чест му прави на президента, че сухо и категорично, със съвсем, ама съвсем формален, обидно формален  за Бартолъмю аргумент е отказал среща с тогова.
А мен ме дразни, че тези същите, които искаха да заменят кирилицата с латиница, предложиха националният ни празник Трети март да стане 24 май - Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост. Егати идиотите!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14669 -: Март 17, 2024, 14:14:21 »
Егати идиотите!
Ако позволиш да допълня: "Егати полезните* идиоти!"

(*Полезни не само на чужди интереси, но и на собствените си джоби и кариери. За нас и България - все по-гибелни.
П.П. От такива можеш да очакваш всичко - от банален донос за родител/съпруг/приятел до възхвала на канибализма - само да им свирнат.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14670 -: Март 17, 2024, 15:18:54 »
По-нагли от хохълските самопоканили се папази са само хохълските гърли на високи постове:

Quote (selected)
Украинската посланичка е искала да напусне "Св. Александър Невски" заради Митрофанова

Да бяха я оставили да напусне... Да си разиграва сценките в хохълските бардаци, а не в българския храм.
« Последна редакция: Март 17, 2024, 15:27:32 от Zeitgeist »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14671 -: Март 17, 2024, 18:41:42 »
И не, нямаме такъв задължителен протокол.

Щом казваш! Явно си на "ти" с държавния протокол. Мога само засрамен да отида да подсмърчам в ъгъла.
Моите 5 стинки по темата. Първо - няма такова животно като държавен протокол за погребение на Патриарха по простата причина, че БПЦ не е държавата, това го пише в Конституцията. Аз лично много се учудвам, че ти се излагаш така. Второ - Патриарх Максим не беше полаган върху лафет, а с най-обикновена погребална кола и ескорт беше изпратен в Троянския манастир. Трето - от сигурен източник знам, че допотопният цирк е организиран с идиотското съдействие на Тримореца в неочакван синхрон с магарето тагарев.
И спецялно за блондинки, ще го обясня максимално просто. Източното православие си няма папа. Демек, от Вартоломея нищо не зависи, щото и павството му никакво

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14672 -: Март 17, 2024, 19:10:33 »
Да добавя и аз своя половин цент/копейка as you like it.
Държавният протокол действително няма място. Но Светият синод си има своя протоколна служба, начело на която стои някой си Емил Велинов.
Този именно Немил е потушил скандала, заформен от украинската гърла в Храма, на Опелото.
За бойните камиони, украинския лъжепапаз и гъргоренето на Бартоломю на гръцки не знам дали е имал пълномощия да решава.

Друго да ви пиша
                               пак
скръб ще бъде, мили мои...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14673 -: Март 17, 2024, 21:30:37 »
Другарката Сачева на края на пресконференцията заяви че отиваме на нови избори.
Освен ако утре до 12 часа другарката Галя от ... онова място не скопи няколко от "лидерите" на некоалицията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14674 -: Март 17, 2024, 21:31:32 »
Скръб я. Домани по по пладне ГЕРБ връщат празен мандат и избори две в едно, май, май, въй, въй. Така я свършиха трите каки и ГЕРБ.  ППДБ май започват да поприключват. А членовете на регулаторите с изтекли мандати кахър не трябва да имат никакъв. Ще си стоят на тая хранилка до пенсия.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14675 -: Март 17, 2024, 21:33:27 »
За вас не знам, на мен за Галя ми е мъчно. Много се наказа тая жена с тая пасмина. То бива наши кучи синове, ма тия сал псета да му се не види.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14676 -: Март 17, 2024, 21:38:46 »
За вас не знам, на мен за Галя ми е мъчно. Много се наказа тая жена с тая пасмина. То бива наши кучи синове, ма тия сал псета да му се не види.
Писах го тук преди месец.
Не пожелавам и на големите си врагове да се занимават с такива дебили. :ok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14677 -: Март 17, 2024, 22:03:15 »
Посветени твърдят, че в нощта срещу 10.11. 1989 г., очаквайки важни събития, наблюдавали как в резиденция "Бояна" през цялата нощ светели необичайно много прозорци. Показателно е дали тази нощ няма да светят прозорците в една сграда на ул."Козяк"? ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14678 -: Март 17, 2024, 22:05:23 »
В момента ППДБ отговарят на удара.
Пак спряха филма на половинката.
Как да не ги намрази човек?
А уж днес били прошки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14679 -: Март 17, 2024, 22:33:00 »
Посветени твърдят, че в нощта срещу 10.11. 1989 г., очаквайки важни събития, наблюдавали как в резиденция "Бояна" през цялата нощ светели необичайно много прозорци. Показателно е дали тази нощ няма да светят прозорците в една сграда на ул."Козяк"? ;)

По-скоро ще свети в банкянския зайчарник.  :)))
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14680 -: Март 17, 2024, 22:47:07 »
Гледах брифинга на ППДБ. Тъжни, загрижени, омекнали и силно стресирани.
Quote (selected)
ППДБ зоват ГЕРБ за подписване на споразумение! Кирил Петков: Готови сме да дадем седем министерства
https://epicenter.bg/article/PP-DB-otgovaryat-na-Gabriel--NA-ZhIVO-/343950/2/0
« Последна редакция: Март 17, 2024, 22:52:26 от Zmeja »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14681 -: Март 17, 2024, 22:52:09 »
Гледах брифинга на ППДБ. Тъжни, загрижени, омекнали и силно стресирани.
Аз се отказах да гледам само като им видях постните физиономии. Трите каки бяха по ербап от всякъде.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14682 -: Март 17, 2024, 23:07:32 »
Някой разбра ли нещо от пресконференциите?
Аз не, но мисля, че ше се вземат.
Покера бе слаб, дори и за лаик като мен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14683 -: Март 17, 2024, 23:10:22 »
Щом момчетата са се молили Марчето да не връща празна папка, може и да се разберат, знам ли? Утрото било по-мъдро от вечерта.  Галя да се оправя. Аз пожелавам лека нощ.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14684 -: Март 17, 2024, 23:20:41 »
Мисля, че и двете коалиции чакат последно телефонно обаждане. ББ не е убеден, че Мария Габриел ще е в състояние да овладее министерски съвет с участието на хора като Денков, Асен Василев, Тагарев. Предполагам, че не е сигурен и в това доколко Габриел му е лично предана.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14685 -: Март 17, 2024, 23:28:52 »
Продължавам да мисля, че се играе политически покер, някак си съвпада с ПП, което официално значеше друго.
Ама това -само официално.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14686 -: Март 17, 2024, 23:40:17 »
Курвенските номера станаха вече публични  :surr:

Христо Иванов към Мария Габриел: Случващото ще се отрази негативно на биографията ти в чужбина!
2651 | 17 март 2024 | 22:30

По време на извънредния брифинг в централата на ГЕРБ в неделя вечерта самата Габриел разказа, че по време на разговорите е чула "много епитети", но не е обиждала колегите си

"Това, което се случва ще се отрази негативно на вашите биографии. Мария, особено на твоята в чужбина".

С тази брутална заплаха се обърнал съпредседателят на ДБ Христо Иванов към Мария Габриел и преговорния екип на ГЕРБ, научи Епицентър.бг.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14687 -: Март 17, 2024, 23:43:12 »
И покер не е. Играят на "ти ако мойш да целунеш на друго място, аз моа на още по-друго".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14688 -: Март 17, 2024, 23:49:26 »
Ето какво съдържа споразумението между ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС (ДОКУМЕНТ)

https://de.scribd.com/document/714251216/Sporazumenie-17-03#download&from_embed

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14689 -: Март 18, 2024, 06:17:26 »
Quote (selected)
Костадинов: Киро и компания буквално се молят на колене на Бойко, няма такива жалки отрепки
Трифонов: Точно преди две години Петков арестува Борисов и сега му се моли като котенце…
https://tribune.bg/bg/novini/
ПП/ДБ зоват Габриел да не „взривява всичко“, хората не искали избори!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14690 -: Март 18, 2024, 06:35:37 »
Quote (selected)
Владимир Зарков:От 40 години се интересувам от политика. Аз по-жалка пасмина, която да се моли да я оставят на власт, не съм виждал!
Женерал Танас: Моля Бойко Борисов да се намеси и да не разваляме доброто партньорство!
Христо Иванов: Ще се радвам да одобрим предложени от ДПС хора за регулаторите!
Кирил Петков: Готови сме да отстъпим на ГЕРБ министерствата които искат!
Само Асен Василев нищо не каза. Стана първи и тръгна. Сигурно Спецов на легло го чака....
https://www.lentata.com/az-po-zhalka-pasmina-koyato-da-se-moli-da-ya-ostavyat-na-vlast-ne-sm-vizhdal

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14691 -: Март 18, 2024, 07:27:06 »
Баце изящно разигра покера.
ЖГЕРБ самоотвержено поеха огъня.
Баце, томито и оня бикоглавия се скриха в тила, мамчетата се овъргаляха в тинята.
Сега каквото и да направи - да отиде на избори или строго да разпореди още седмица кални борби все е на кяр.
Чист пред Галя и пред попула, може само да е "спасител" с правителство или избори, каквото дойде.
За сметка на това недоразуменията от ППДБ се сринаха.
Снощи бяха жалки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14692 -: Март 18, 2024, 07:55:53 »
Днес е 18 март.
Според Петър Дънов (Учителят)18 е число на егоизъм, число на престъплението.
Знакът на лошия човек бил 666 т.е. нещо като кораб без кормило. Нулата означавала движение, което изисква кормило отзад на кораба. Три шестици (три по шест) е равно на 18 - липсва нулата - липсва кормилото, което управлява кораба. Корабът е без кормило, което означавало сигурна катастрофа.
---------------------
Не че вярвам, ама нека да проверим! Днес е 18-ти! :0005:
« Последна редакция: Март 18, 2024, 08:11:15 от Zmeja »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14693 -: Март 18, 2024, 08:44:51 »
Женихът дере котка пред булката и прибира колкото може от чеиза.
Голема интрига...
18.3. = 9 месеца 9 седмици 9 дена 9 мин 9 сек 9 мсек до развода.

БТР тегли труп пред Александър Невски под взора на две скарани посланички, Византия напява.
Тук се затруднявам - кой ли ще спасяваме от конските вагони тоя път?
БТР-ите не са, патроните нито един по нито един и те не са... наборници и евреи няма...
Аааа, ясно - долу лапите от българските циганки!

ПП Да, нулата е важна - 108 - хубаво число, кръгло, работа върши като за 27 булки.
      18 - два човека със светска власт, хомозиготни; три звезди Даудови, все widdershins.
« Последна редакция: Март 18, 2024, 08:52:05 от Banana Joe Maldonado »
*********   ✹    *********

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14694 -: Март 18, 2024, 08:46:23 »
Quote (selected)
Асим Адемов:
Боже, боже, каква наглост,  каква арогантност!!!
Кирил Петков, или както е известен като "Просто Киро", бил готов да даде министерства на ГЕРБ!
През българската политика са минали какви ли не индивиди, но такава комична, смехотворна фигура като Просто Киро не е имало.
https://tribune.bg/bg/mrezhata/asim-ademov-takava-smehotvorna/

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14695 -: Март 18, 2024, 09:52:56 »
Чака се указание от Козяк.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14696 -: Март 18, 2024, 10:27:41 »
Quote (selected)
Затова, седнете, подписвайте, ще имате подкрепата на ДПС.

Те ти го и пощальона.
*********   ✹    *********

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14697 -: Март 18, 2024, 10:55:48 »
Quote (selected)
Затова, седнете, подписвайте, ще имате подкрепата на ДПС.

Те ти го и пощальона.
Този ли?
Quote (selected)
18 март 2024, 10:24 /   Tribune.bg
Пеевски към Борисов и Петков: Направете всичко възможно да намерите съгласие за кабинет
"...до 12 часа днес да постигнете съгласие и да излъчите правителството, от което имат нужда държавата и хората.”
Постигането на "съгласие" е възможно, дори все още много вероятно, но "излъчването на правителство, от което имат нужда държавата и хората" - виж, това вече е невъзможно.
« Последна редакция: Март 18, 2024, 11:05:32 от Zmeja »

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14698 -: Март 18, 2024, 11:30:18 »
Quote (selected)
Затова, седнете, подписвайте, ще имате подкрепата на ДПС.

Те ти го и пощальона.
Този ли?
Quote (selected)
18 март 2024, 10:24 /   Tribune.bg
Пеевски към Борисов и Петков: Направете всичко възможно да намерите съгласие за кабинет
"...до 12 часа днес да постигнете съгласие и да излъчите правителството, от което имат нужда държавата и хората.”
Постигането на "съгласие" е възможно, дори все още много вероятно, но "излъчването на правителство, от което имат нужда държавата и хората" - виж, това вече е невъзможно.
Така е, Змей, ама това дори не е от страничните цели, така че всичко им е точно, дори смокинов лист не е :angryfire:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14699 -: Март 18, 2024, 11:34:55 »
БТР тегли труп пред Александър Невски под взора на две скарани посланички, Византия напява.



Долу вляво е погребението на Борис. Както се казва, коментарите са излишни.