Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 03:16:36

Автор Тема: Кюфтета и пресни суджуци  (Прочетена 125211 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #420 -: Юни 20, 2021, 22:36:41 »
Мило, има разлика ако писмото е подписано със "скъпа твоя" и " генералгубернатор-главшефмодератор на Форума".Не за мен. за теб.Съответно получаваш автоматична опозиция или цветя.
Те на това му викам възвисяване на кофата с парцала!
И защо за поста няма никакъв наплив, хора мили?! Откога има позиви да се увеличи количеството на модератори! Насам, народе, насам!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #421 -: Юни 20, 2021, 22:45:07 »
Ако ще се правиш на шеф има едно основно правило- не позволяваш да те докосват, не влизаш в диалог и спазваш дистанция.Учи се заедно с отрепетирането на "командирски глас".Има такива часове.В момента в който влезеш в дискусия йерархията отива на кино.Като искаш и да си във форума-регистрираш друг ник и внимаваш да не те усетят.Макар че ще е трудно.Това се учи.Мило.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #422 -: Юни 20, 2021, 22:45:52 »
тва сеедно кайзера го е описвал:
Quote (selected)
Как мъж прави баница

Жените хич не обичат да им се бъркаме в работите. С моята се скарахме кой ще направи по-хубава баница.
Аз съм мъж. Обещах да изчистя всичко след себе си и я пратих на кафе.
Провеждам светкавична консултация с майка – ми то било толкова лесно да се направи баница!
Слизам до магазина. Купувам кори, бира, петрохан, сирене и малко фъстъци.
Качвам се.
Забравил съм яйца.
Пак долу. Взимам цигари, но на асансьора се сещам за яйцата. Връщам се. Вир вода, отново съм в къщи. Олиото е свършило.
Яко псувам.
Сещам се, че имам сланина – ето ти мазнина. Тавата е заета с пържоли и трябва да я измия.
Упорито търкам с гъбката, но няма голям ефект, а и верото почва да ми свиди. Изплаквам я за последно – ръцете ми са червени, а в мивката все едно някой е повръщал гъбена супа. Навсякъде е мокро и плочките се пързалят.
Взимам яйцата и в този момент се хлъзгам, хващам се за сушилника... много лошо решение... повличам го върху себе си на земята. Порцелан, стъкло, човек – в едно цяло. С порязани пръст и чело почиствам.
Слагам първата кора за баница, настъпвайки нещо остро. Викам с все сили, вадейки парчето – бинт, йод (който разливам върху телефона си), превръзка с картоф (нали се слага за рани) и съм готов.
Кокошите яйца съм опазил някак (за моите не е сигурно) и почвам да ги чупя майсторски в един оцелял кастрон. Повечето съдържание излиза отстрани, но го събирам с шепи. Има черупки, но те са полезни против кръвно и слаб слух. Мачкам сиренето... не... ще ползвам миксера. Едната му бъркалка не се побира вътре. Какво пък... включвам...
Господи... торнадо – в окото си имам жълтък, а в ухото 200 грамова бучка сирене, котката ме гледа отстрани цялата оклепана, сякаш сега е излязла от утробата на майка си – казва едно тъжно „мауу”, оттегляйки се в другата стая.
Разделям криво-ляво корите за баница, изтърсвам останалата плънка, нареждам парченцата сланина и бой във фурната.
Изпивам една бира на екс, предоволен от себе си.
Обръщам се – от печката излизат гъсти кълба черен дим, все едно съм запалил гума. Кулинарното ми произведение се запалило (бях му сложил малко уиски за вкус) и сега оживяло се мъчеше да бяга от горещината. Позатиснах го малко, но в крайна сметка го измъкнах. Изгорен на две места, оглеждам черната си баница – прилича на капак от улична шахта.
В тоя момент любимата се прибра. Точно както по филмите си изтърва торбите при гледката – рядка кочина, парчета въглени, разтвор от яйца, сплъстена котка и един мъж върнал се от битката за Сталинград.
От тогава мога да влизам в кухнята само, ако питам....

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #423 -: Юни 20, 2021, 22:47:30 »
Двама от трима с възможност да трият мнения са се афиширали и няа грижа.

Разликата е, че хем спорове с модерацията не се толерират, хем модерацията си пише неща, често в лично качество, които не са еталон за културен диалог. Виж личните ти спорове с паралелепипед/cekyko.

То е неква много деликатна граница каква е личната ти позиция като човек и какво се очаква от теб като част от администрацията.

Взимам пример от неколко британски форума, където модерацията или не пише, или го прави достатъчно дискретно, за да няма дори и предполагаем конфликт на интереси.

Да, става дума за форуми със стотици активни участници. Вероятно е по-трудно при макс две дузини, където или тряа да се лишиш от мнение, или да се лишиш от възможността да контролираш дискусията.
Споровете с модератора относно модерацията не се толерират. Иначе можеш да се дърлиш с мен за каквото ти душа сака!

Нямам нищо против да се лиша от възможността да контролирам дискусията, тъй като не го правя. Контролирам част от изказванията, които подминават границите на добрия тон или поставят под въпрос форумното съществуване. Пример за това е Фона и неговите провокационни мнения, които като едното нищо могат да докарат голяма беля. Контролирам - доколкото успявам - личните обиди. Първо ги смятам за ненужно зло, второ, мисля, че всеки може да си изпусне нервите и после да съжалява, и трето, просто не е красиво от страна на достатъчно интелигентни, достатъчно грамотни и достатъчно прилични хора да си общуват по този начин.
Да, модерацията моделира частично форума. Форумът се прави от участниците в него, включително модераторите. При несъгласие или несъответствие - поставяте въпроса на дискусия, събирате се в групички по мнения и решавате какво искате. (Групички, защото за групи нема народ, някой да не ме разбере превратно!) После се обръщате към Принца, който е в основата на този експеримент и нататък е история!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #424 -: Юни 20, 2021, 22:50:48 »
Ако ще се правиш на шеф има едно основно правило- не позволяваш да те докосват, не влизаш в диалог и спазваш дистанция.Учи се заедно с отрепетирането на "командирски глас".Има такива часове.В момента в който влезеш в дискусия йерархията отива на кино.Като искаш и да си във форума-регистрираш друг ник и внимаваш да не те усетят.Макар че ще е трудно.Това се учи.Мило.
Аз съм във форума и форумът е в мен, 67 е регистриран преди Ной и на 67 не му пречи да си остане само 67. Трябва само да се намери желаещ да носи кофата и да бърше! Каква йерархия при нашето количество народ, с който си знаем и кътните зъби, и резките по тях!  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #425 -: Юни 20, 2021, 22:54:52 »
може и да съм го писал,помня ли кви съм ги вършил през годините, макар че обикновено ме цитират като като пуйка с уиски-било оригинален немски виц.Светът е малък-човек да не очаква че в Берлин са толкова впечатлителни и репортаж от 1998-а ще се превърне в класически скеч

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #426 -: Юни 20, 2021, 22:57:10 »
Споровете с модератора относно модерацията не се толерират. Иначе можеш да се дърлиш с мен за каквото ти душа сака!

Нямам нищо против да се лиша от възможността да контролирам дискусията, тъй като не го правя. Контролирам част от изказванията, които подминават границите на добрия тон или поставят под въпрос форумното съществуване. Пример за това е Фона и неговите провокационни мнения, които като едното нищо могат да докарат голяма беля. Контролирам - доколкото успявам - личните обиди. Първо ги смятам за ненужно зло, второ, мисля, че всеки може да си изпусне нервите и после да съжалява, и трето, просто не е красиво от страна на достатъчно интелигентни, достатъчно грамотни и достатъчно прилични хора да си общуват по този начин.
Да, модерацията моделира частично форума. Форумът се прави от участниците в него, включително модераторите. При несъгласие или несъответствие - поставяте въпроса на дискусия, събирате се в групички по мнения и решавате какво искате. (Групички, защото за групи нема народ, някой да не ме разбере превратно!) После се обръщате към Принца, който е в основата на този експеримент и нататък е история!

Мислиш ли, че мненията на Фона, as extreme as they might be, са единственото, дето могат да докарат голяма беля?

Ако собственик на магазин включи в договора клауза, че отношенията между персонала са си личен проблем, как мислиш, към кого ще е искът, ако служител А (се опита да) малтретира служител Б на работното място?
Като англосакс си наясно с отговора за vicarious liabilty, която присъства в много законодателства  :smokin:

Няма готова рецепта в тия случаи. Вариантът е максимално безпристрастни и непредубедени администратори и модератори. И разумни потребители.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #427 -: Юни 20, 2021, 23:02:02 »
Проблемът е че дори не си потребител.Като изключим паразитната на СЕГА платформа- тук дори няма съдържание  определено от Сашо Дончев.Тоест- ти си автора, Сержант.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #428 -: Юни 20, 2021, 23:04:09 »
Винаги може да ми праснеш един бан за 200 години, Ной.След това карай наред.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #429 -: Юни 20, 2021, 23:07:51 »
Това ще е постижение. В "Сега" сталинистката стигна до 100 години. Прагматизъм някакъв.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #430 -: Юни 20, 2021, 23:10:17 »
Проблемът е че дори не си потребител.Като изключим паразитната на СЕГА платформа- тук дори няма съдържание  определено от Сашо Дончев.Тоест- ти си автора, Сержант.

Не е точно така.
Има йерархия. Потребителят Фон получава пожизнен эцих с гвоздями.
Значи има модерация, която работи.
Веднъж проработила, тя няма как да работи селективно. Преценката за едно провинение създава ако не стандарт, то поне позиция за правилно и погрешно.
Оттук насетне, всяко предполагаемо провинение се мери с този аршин.
С произтичащите последици, за които няма как да се каже "Вие си пишете ма ваша отговорност, ние модерираме понякога."
Ти не си автор, а потребител. Над който има някакво ниво на контрол и цензура.

Според мен, извън чисто тематичните форуми (металотърсачи, емиграция, спорт, етц), сичко останало,нкоето не е свързано със сайт, който може да си позволи стриктни еднакво приложими стандарти и платена модерация, е ден до пладне и то с контингент 20-30 потребители.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #431 -: Юни 20, 2021, 23:11:14 »
Това ще е постижение. В "Сега" сталинистката стигна до 100 години. Прагматизъм някакъв.

Познаваше ли лично Миряна, м?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #432 -: Юни 20, 2021, 23:11:50 »
имам бан до 2220. На четири ника.Рекордът е до 2300 за Last Gunfihter

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #433 -: Юни 20, 2021, 23:15:52 »
имам бан до 2220. На четири ника.Рекордът е до 2300 за Last Gunfihter
Тоя не ти го знам.
При другите не си имал, следях те...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #434 -: Юни 20, 2021, 23:19:31 »
Станала е грешка навярно.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #435 -: Юни 20, 2021, 23:20:16 »
Винаги може да ми праснеш един бан за 200 години, Ной.След това карай наред.
Герой до героя, страдалец до страдалеца, всички са готови да легнат на някакъв олтар, ама пустата ми садистична същност не ви позволява!  :t0153:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #436 -: Юни 20, 2021, 23:25:30 »
Познаваше ли лично Миряна, м?
...............
Нямах честта. Тя не го криеше. Споменавала го е. Аз си спазих двегодишната присъда. Оказа се, че не е трагедия.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #437 -: Юни 20, 2021, 23:25:46 »
тогава що подскачаш с метлата?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #438 -: Юни 20, 2021, 23:29:30 »
...............
Нямах честта. Тя не го криеше. Споменавала го е. Аз си спазих двегодишната присъда. Оказа се, че не е трагедия.

Запознах се с нея в последните ѝ години.
Каквито и да са били пристрастията ѝ, бил съм на погребението ѝ и инстинктивно ми е неприятно да чета каквото и да е негативно за нея.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #439 -: Юни 20, 2021, 23:29:54 »
Ловки, само 2009 за ден ми начатка сумарно ледников период.За няма три часа ми затри шест ника.С по по двеста години.Все пак успях да донапсувам обекта преди да излязат резултатите на Боце.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #440 -: Юни 20, 2021, 23:30:32 »
Герой до героя, страдалец до страдалеца, всички са готови да легнат на някакъв олтар, ама пустата ми садистична същност не ви позволява!  :t0153:

Не е тва   :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #441 -: Юни 20, 2021, 23:31:47 »
Ловки, само 2009 за ден ми начатка сумарно ледников период.За няма три часа ми затри шест ника.С по по двеста години.Все пак успях да донапсувам обекта преди да излязат резултатите на Боце.

Неща от преди 12 години.

Помниш ли гаджетата си нея година?  :t1813:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #442 -: Юни 20, 2021, 23:33:17 »
Разбира се- навити и с големи цици.Придържам се към определен стандарт.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #443 -: Юни 20, 2021, 23:34:23 »
Разбира се- навити и с големи цици.Придържам се към определен стандарт.
По име?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #444 -: Юни 20, 2021, 23:35:45 »
придържаш се към "мило" "скъпа" и ако ти лази по нервите "уважаема"-така не стават фалове.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #445 -: Юни 20, 2021, 23:37:04 »
придържаш се към "мило" "скъпа" и ако ти лази по нервите "уважаема"-така не стават фалове.

С две думи едната от сичките, с бановете, я помниш и до днес 😉

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #446 -: Юни 20, 2021, 23:40:42 »
не говорим за какво съм ял вчера или какво съм чукал оня ден, а за принципи !

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #447 -: Юни 20, 2021, 23:51:46 »
не говорим за какво съм ял вчера или какво съм чукал оня ден, а за принципи !

Банът е по-важен одсекса?


Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #448 -: Юни 20, 2021, 23:54:20 »
то бананът се превърна в символ на епохата, ти за банът като повод за вендета се съмняваш!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #449 -: Юни 20, 2021, 23:58:12 »
то бананът се превърна в символ на епохата, ти за банът като повод за вендета се съмняваш!

Преиграваш.

Баща ми я знаеше от 80-те покрай кръжеца около списание София и Стефан Продев и ме беше предупредил какво да очаквам. Не бях разочарован  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #450 -: Юни 21, 2021, 00:01:27 »
но да се върнем към темата0 вечеря...Между две филийки ръжен хляб поставяш резен прясносолно сирене, резен оранжериен домат , щипка лют пипер(чили) и увито в алуминиево фолио запичаш на парти ггрила.Бутилка евтин карловски мискет и си настроен демократично....Дори не споменах киноа или пържола.Нито маам със сакче за комари.Няколко листа зелена салата и шепа дребни маслини и дори не ти трябват плодове за да си сипеш един коняк

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #451 -: Юни 21, 2021, 00:02:30 »
Бананите водят до завъждане на шебеци.  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #452 -: Юни 21, 2021, 00:07:04 »
да ти пратя четири котета - ти прати шебека

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #453 -: Юни 21, 2021, 00:10:54 »
Четири кодки са четири доволни майки на първокластници

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #454 -: Юни 21, 2021, 00:19:40 »
Остарявам - това вдигна летвата до и майчета на прогимназистки.(извинявай Бабалис).

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #455 -: Юни 21, 2021, 00:26:17 »
Мисля, че адресатата на извинението ти е още едно поколение одгоре

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #456 -: Юни 21, 2021, 03:11:23 »
тогава що подскачаш с метлата?
Повреден ми е стартерът и не мога да излитам вертикално! Требе си малко засилване!  :t1815:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #457 -: Юни 21, 2021, 12:09:35 »
Ловки, само 2009 за ден ми начатка сумарно ледников период.За няма три часа ми затри шест ника.С по по двеста години.Все пак успях да донапсувам обекта преди да излязат резултатите на Боце.
Гостувал съм ѝ десетки пъти, чувахме се редовно, излизали сме на разходки и въпреки това съм отнасял банове, дори веднъж, малко преди да спре да пише във форума, директно ме заплаши с бан заради мои негативни коментари на тема Русия, не беше лесно да бъдеш неин приятел...
След първия инсулт силно редуцира участието си във форума, а след това пишеше спорадично.
По времето, когато е напраскала твоите банове, тя на практика стоеше почти 24/7 във форума, което я съсипваше психически, но така беше решила.
Така и не разбрах, не съм я и питал, дали е имала модераторски права директно да налага бан, или всеки път се е обаждала на Сибил и на предшественика ѝ.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #458 -: Юни 21, 2021, 12:12:07 »
😜Ной, край вас сервизи за метли няма ли? Намерих чудна карикатура преди време, но не мога да я кача. Като го измисля ще се види, ако стане. :smokin:
« Последна редакция: Юни 21, 2021, 12:18:39 от Здравка »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #459 -: Юни 21, 2021, 12:12:33 »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #460 -: Юни 21, 2021, 12:23:40 »
...бил съм на погребението ѝ и инстинктивно...
Нима?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #461 -: Юни 21, 2021, 13:11:54 »
Quote (selected)
Цитат на: Last Man Standing в Юни 20, 2021, 23:25:46

    тогава що подскачаш с метлата?

Повреден ми е стартерът и не мога да излитам вертикално! Требе си малко засилване!

Я виж, докато се засилиш, дали тая не можеш да я ползуваш – поне временно ...  :lol:
  :0007:

« Последна редакция: Юни 21, 2021, 13:21:49 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #462 -: Юни 21, 2021, 13:17:14 »
Ной, край вас сервизи за метли няма ли? Намерих чудна карикатура преди време, но не мога да я кача. Като го измисля ще се види, ако стане.

Виж какво прави бутона „прикачени файлове и допълнителни опции“ под полето за коментари :m1708:
the lamers club honourable member …

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #463 -: Юни 21, 2021, 16:47:01 »
.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #464 -: Юни 21, 2021, 16:50:09 »
Драги принце,родена блондинка брюнетка няма как да стане  Благодаря за подсказката. :ok: :m1248:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #465 -: Юни 21, 2021, 16:51:57 »
Ако го правиш, за да смъкнеш, защо просто несе движиш повече?

Движа по 6-7 км на ден, просто не се изпотявам достатъчно, тука е ебаси времето, 16-23 по Целзиус.
Отутре, почвам да гилам по жегите... :t0106:

Работата не е в потенето, а в дефицита на калории. Ако приемаш повече, отколкото изразходваш, няма да отслабнеш.

Важно е и кво ядеш.

https://en.wikipedia.org/wiki/AMP-activated_protein_kinase

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #466 -: Юни 21, 2021, 16:54:15 »
Блондинка, сори, Mae Ashi thanks :thup:
« Последна редакция: Юни 21, 2021, 16:59:23 от Здравка »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #467 -: Юни 21, 2021, 16:56:27 »
Ловкия, по-кротко с гилането в жегите. Не е добре за сърцето. Умната. Арчи няма да хвърка покрай теб с изплезен език.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #468 -: Юни 21, 2021, 16:57:21 »
Драга Ной,к арикатуристката е руска художничка, не и помня името, за което ми идва да се изям. Другите 11 стринки са също толкова готини, но не мога да ги намеря. :t1813:

Олга Громова?
https://www.irancartoon.com/site/artists/olga-gromova

Зодийките са много яки, наистина!  :thup:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #469 -: Юни 21, 2021, 17:33:55 »
Потенето е един от субективните, но наложили се индикатори за разход на калории.

На теория за смъкване трябва калориен дефицит. На практика не всеки разход на калории е път към намаляване на теглото.

В нета е пълно със съвети и препоръки, но в идеалния случай - консултация с диетолог и с фитнес инструктор.

При мен съвсем прости неща вършат работа като реша да смъквам, но е индивидуално за всеки - зависи от възрастта, килограмите, целта, диетата, дневния режим и т.н.

Няма универсална рецепта, но и няма вреда от разходките, ако и ползата им без останалите компоненти на програмата да е съмнителна.
« Последна редакция: Юни 21, 2021, 17:50:11 от SgtTroy »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #470 -: Юни 21, 2021, 18:18:14 »
Не съм усетил да се потя га нагъвам кифтаци. Взех да се притеснявам.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #471 -: Юни 21, 2021, 18:26:45 »
Затлъстяването през последното дсетилетие в България не касае само количеството храна, но и качеството на храната.
Един пример.
Мои приятели 15 години живяха в ЛА, САЩ.
Преместиха се в щата Мичиган, в малко градче преди 8 години.
Продължиха да водят същият живот откъм движения.
Докато да се преместят, бяха се превърнали в плондери. Неестествено дебели.
На новото място продължиха да купуват същите продукти, в същите количества от супермаркета.
Но отслабнаха.
Казват, че това е така, защото в този щат хранителните стоки са по чисти, и не са наблъскани толкова много с химикали, оцветители, вкусови подобрители, консерванти и Бог знае още с какво.
Освен това на новото място има възможност да пазаруват плодове и зеленчуци директно от производител. Месо си купуваха(докато ядяха месо) от амишите. Чисто месо.
Това е описанието на експеримента.

Затова да се огледаме и  ние какво ядем.



Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #472 -: Юни 21, 2021, 18:31:53 »
Олга Громова

-Много добра! Мерси.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #473 -: Юни 21, 2021, 18:32:24 »
Не съм усетил да се потя га нагъвам кифтаци. Взех да се притеснявам.

Аз пък като пека агне в пещта много се потя. И като се наям - губя апетит. Ще трябва да се прегледам.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #474 -: Юни 21, 2021, 18:42:38 »
Относно вниманието към това какво ядем съм съгласна без всякакви уговорки. Обаче у нас има абсурдни ценови практики. Към днешна дата в ''моя'' супер 1 кг пилешки бутчета с част от гърба - 3.99 / в промоция са още по-евтини, а кг. кайсии 5.00 Девойката която ги тегли преди касата твърдеше, че са български. Изгнили от влагата и напукани череши 4.50, пак нашенски. Чудесни гръцки розови домати - 2.59. Съдържимото в кренвирши за 9-10.00 лв/кг не се различава от това на колбаси от 20-22.00. Не, че варените филета са кашер, но май отдавна нищо друго не купувам освен тях и от време на време луканка, като избягвам съзнателно да чета описаното на етикета . Няма смисъл да изреждам още, всички сте наясно.Ненормална работа.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #475 -: Юни 21, 2021, 18:44:16 »
Храната в Бг е некачествена, но поне е скъпа  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #476 -: Юни 21, 2021, 18:56:41 »
купувам освен тях и от време на време луканка, като избягвам съзнателно да чета описаното на етикета.
:ok:
А за карикатурата по-горе –  :th_up:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #477 -: Юни 21, 2021, 19:05:25 »
Плодовете са скъпи, защото от тях все още не са намерили начин как да отстранят полезните  за организма вещества. Витамини, фруктоза, и др.
А в обработеното месо и млечни продукти, отдавна са измислени технологии, чрез които всички полезни за здравето и развитието на организма на човека вещества са изсмукани. Ядем слама.  Което води до отслабване на имунната система на хората и авитаминоза.
Медицинитата отдавна не се занимава с авитаминозата, а симптомите от нея са сходни с тези на тежки болести, като например паркинсон, рак.. И пациентите умират накрая не от болест, а от лекарствата, които им се изписват за раково болни.
При обикновен грип или настинка, хората със скрита анемия просто не могат да се преборят .
Ето ви увеличени смъртни случаи при един обикновен грип, след като хората години наред са хранени със слама, и организмите им са изтощени.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #478 -: Юни 21, 2021, 19:09:08 »
С възрастта апетитът пада. Ма и движението е по-малко, та е важно качеството на храната. Ние на обяд без салата не сядаме на масата. Без маслини, сирене, кашкавал не оставаме. Никакви пресни колбаси. Шпек кусваме 2-3 пъти в годината. Наблягаме на пастърма, филе Елена", "Трапезица". Кусваме крехка сланина 1-2 пъти през зимата. Кисело зеле и кисели краставички да, никакви други туршии. Месо само в почивните дни. Без плодове не оставаме, но аз търпя критика. Редно е да обърнем по-голямо внимание на агнешкото. Иначе все по-малко свинско. Охлюви, риба от целия асортимент, миди, скариди и прочие. Сладко - съвсем умерено.

 То малко като хвалба излезе. Исках да кажа, че се стараем.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Кюфтета и пресни суджуци
« Отговор #479 -: Юни 21, 2021, 19:12:07 »
отдавна са измислени технологии, чрез които всички полезни за здравето и развитието на организма на човека вещества са изсмукани.

Добре, де, като ги изсмучат тези вещества, какво ги правят после? Складират ли ги някъде?