Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:35:54

Автор Тема: А. Пантев - Особености на нашия антикомунизъм в исторически контекст  (Прочетена 5530 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
http://old.segabg.com/replies.php?id=300278

atlantis 09 Сеп 2017 07:35

   Колкото и да са токсични темите - ”комунизъм” и „антикомунизъм”, това са непълни и условни понятия. Затова, често пъти в тълкуването им виждаме също неясен, дори понякога и комичен характер. В техните интерпретации преобладава все още не толкова науката, колкото публицистиката. Не следва да игнорираме предпоставката, че това, което наричаме антикомунизъм, има в преобладаващата си част ситуационен характер. Той е явление постфактум, съгласно формулата на Д. Благоев за произхода на политическата динамика у нас.



Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
нагаждизъм и шуробаджанизъм
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Чок觧

  • Гост
"Антикомунизмът" е удобна маска за зараждащия се неофашизъм ! Но не на движения като "Алтернатива за Германия" и други десни партии , а на самият ЕС !

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Фашизъм, нацизъм, неолиберализъм, "евроатлантически ценности", "възпиране на агресивната Русия" и т.н. са все маски на подготовка за "Drang nach Osten".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Няма „Дранг нах остен„!
Сега е техен ред да се предадат.
Без бой! :m1313:
« Последна редакция: Октомври 08, 2018, 22:59:29 от заместващ »