Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 11:18:10

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 294012 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Воистина воскреси! - на всички тези искащи и имащи нуждата да получат отговора...

« Последна редакция: Май 02, 2021, 12:51:41 от Eisblock »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Истина Воскресе !
:t26157:

Ето тук едно доста полезно четиво:

Quote (selected)
Христос воскресе, възкресе, воистина, воистину… – кое е правилното?

С великденския поздрав „Христос воскресе!” всяка година се раждат най-разнообразни словосъчетания в есемеси, фейсбук, туитър.

Кое е правилното?
Старата църковна форма е „Христос воскресе! – Воистину воскресе!”

Обаче днес, вместо архаичната форма в падеж, най-често се използва „Воистина воскресе!“, с което се потвърждава истината за възкресението.

https://e-vestnik.bg/20383/hristos-voskrese-vazkrese-voistina-voistinu-koe-e-pravilno/

Така, че:

„Христос воскресе! – Воистина воскресе!



« Последна редакция: Май 02, 2021, 12:50:23 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А туй, горното, малко наподобява на случая с „ишлеме” – „НА ишлеме”, който нямам намерение да коментирам, тъй като си имам лични причини да съм го пуснала точно така …  :tongue_:

Но който желае да ‘путребява таквиз, да ги наречем – „архаични” изрази, требе сепак да ги ‘путребява правилно.  :t0120:

« Последна редакция: Май 02, 2021, 12:48:24 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Во истина воскресе! - на всички тези, искащи и имащи нуждата да получат отговора...
:t26157:

За имащите нужда да получат отговора е точно така, но изписването ти на този отговор е грешно.

Затова, виж какво съм писала малко по-горе ...
:bigok:

« Последна редакция: Май 02, 2021, 13:19:38 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
но изписването ти на този отговор е грешно.

А изговарянето? То греховно ли е?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
но изписването ти на този отговор е грешно.

А изговарянето? То греховно ли е?
Стига да не заекваш и/или да имаш и други подобни "говорни" дефекти ...  :crying_with_laughter-3302:
« Последна редакция: Май 02, 2021, 13:26:49 от Джиджи »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Поправих го, но сега не бих го сторил. Защото изразът по смисъл е: - "В истината възкръсна!"...

А не само, че истински бил възкръснал! Моето обяснение е с една степен по всеобхващащо, по на дълбоко. И затуй правописа ми бе разделен, за да се подчертае КЪДЕ, В КАКВО е възкръснал.

Както и да е, важното е, че ТОЙ е възкръснал. А за нас останалите със сигурност не е предопределена такава съдба!...
 :t0153:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Поправих го, но сега не бих го сторил.
Защото изразът по смисъл е: "В истината възкръсна!"...
А какво, според теб, е по смисъл изречението "Наистина възкръсна!", м?!

Щото твоето е отново архаизъм, който обаче не е придобил гражданственост в българския език.

Докато "Христос воскресе!" – "Воистина воскресе!" е клише, по което не трябва изобщо да се разсъждава!!!

Просто защото така е прието да се казва на български!


И точка по въпроса!!!  :ive_got_it-1379:

« Последна редакция: Май 02, 2021, 13:22:31 от Джиджи »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Христос воскресе!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!
Божкееейй,таквоз чудо не е било отдавна!!! Браво ,че сте се сетили да извадите и масите на тротоара! Добре дошли , на всички , които не съм видял досега ! Честито на  Рожденика С Трудното За Четене и Произнасяне Форумно Име , Господ здраве да му дава  , че ако не беше той навремето, щях и досега да трепя мухи по прашния тезгяФ на кръчмата  и да съм петимен за общуване с добри и умни хора! Сега прощавайте , отивам при трите принцеси и каквота има да става ще докладвам!!!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Прочетено днес в мрежата :
- Христос воскресе!
- Благодаря, но аз съм мюсюлманин.
- А, добре - Аллах воскресе, тогава!
8
Би трябвало да е "Мохамед воскресе", защото Джизъса и Мохамеда са пророци.
Равни са по чин.

PS На български има хубава поговорка: "Никой не е станал пророк в своето село."
В случая с Джизъса селото му е Витлеем (Bethlehem). Може би не му е харесвала кариерата на дърводелец, предпочитал е да стане пътуващ търговец (на надежда).
Последното е много човешко, никой не иска да произвежда нещо реално (маси и столове), всеки иска да го удря чекмеджето (на касовия апарат) в корема.
« Последна редакция: Май 03, 2021, 18:23:23 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
В случая с Джизъса

Случаят с Жизъса е малце комплициран. Някак неестествено звучи "Божият син" да бъде "кръстен" (или пречистен) от некво менте в река Йордан. Той е Божи син, той прави "чудеса", а некъв го вкарва в царството небесно. Малко миши целата история, но щом си верват - нека си верват. Само ми е чудно как можеш да громиш комунизма като "утопия", а да се кръстиш и да верваш, че водата става на вино и мъртвите възкръстват.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Бъч, тва мноо юдейско иде.
Фсмисъл юдеите си държат на йехова .....

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Последното е много човешко, никой не иска да произвежда нещо реално (маси и столове), всеки иска да го удря чекмеджето (на касовия апарат) в корема.
Абе , не обичат много създаването на материални блага братята Иисусови... все към духовното ги тегли, пък и човек трудно се изпотява при упражняване на духовното и няма да настине, ако ще и в центъра на Синайската пустиня да е! Сакам ,кай, акъл да давам , а не да копам...
« Последна редакция: Май 03, 2021, 23:32:15 от Kerpeden »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
 Нека да ви върна едно 15 години.
http://old.segabg.com/article.php?issueid=2208&sectionid=5&id=0001001

Симпли, Манрико и Кайли ги виждам. Къде ли са другите?

Коментарът на "Братя Стругацки" ми харесва. Запомнил съм го.
"Според това евангелие Джисъза малко кофти е постъпил с Юда, бих казал нехристиянски."

От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
малко си се върнал, дай по-натам, примерно http://old.segabg.com/article.php?id=101584

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Наздраве, Керпи! Да илядиш! И родата, и сътрапезниците да те радват! От здраве да не се отървеш! Лека-полека и до венчилата на внучките ще стигнеш, после до кръщевките на правнучетата! Наздраве за което!  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
И ся ко? Ние двамата с Керпи ще си пием сами? И тортата сами ще си я изядем?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
е честито на рожденика! даже ако има не рожден, а имен ден, пак честито. сепак, както е споделил божинката: честит имен ден на всички рожденици!

или май беше обратното...



 :t0328:

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
И ся ко? Ние двамата с Керпи ще си пием сами? И тортата сами ще си я изядем?

Сакън, джанъм! Ще ви дойде множко - по етаж на човек!
Честит рожден ден, Керпи! С пожелания за много здраве и настроение!  :m1241:
И да озвучим тортата с нещо много любимо  :t0328:

Canção do Mar - Dulce Pontes
https://youtu.be/mQK75I9Zgos

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Благодаря за пожеланията!
Аз , такова, тортата само ще я помириша, нищо ,че изглежда прекрасно и вкусно,  щото  от преди половин час съм на безглутенова диета!Много е вреден глутена , туй козунаци , торти ,баници ... душа не ми остана и затова - без глутен.Проверих: Пломарито и Джеймисъна нямали глутен , с бирата е по-сложно , но търсим решение!
Абе , к`во да ви кажа ... здравето преди всичко, примерно дробсърмата няма глутен щото е с ориз и заливката  се прави с оризено брашно... агнешкото не гомажем с каша от брашно,зехтин и треволяци , ми така натюр го ручаме... внимавам аз , бързо се уча... :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит рожден ден!
За бирата има решение:
Quote (selected)
Ето какви продукти ще са ви необходими за направата на джинджифиловата бира:
Около 100 г джинджифил, 200 г захар, 150 мл вода + 1.5 л допълнително вода, 1/4 чаена лъжичка суха мая за хляб, 1/4 чаена лъжичка морска сол (имам такава, която не е на едри кристали), 1 следно голям лимон.
https://hitrinibg.com/djindjifilova-bira/

Глутен няма, то и бира няма, ама това е въпрос на възприятия.
В бялото и червеното глутен нъцки, топличко е една изстудена чаша бяло замества половин торта или поне един етаж. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Наздраве и от мен :t0328:

И само хубави неща -- за теб и хората около теб.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
В бялото и червеното глутен нъцки, топличко е една изстудена чаша бяло замества половин торта или поне един етаж. :t0301:
Верно , бе! Хем имам и човек ,дето е опасно близо до вината ,дотолково ,че мога да пия най- убавото!
Quote (selected)
Наздраве и от мен :t0328:

И само хубави неща -- за теб и хората около теб
.
Благодаря!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Честит рожден ден
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Честит рожден ден и от мен.
Не е ли кръгла годишнина, юбилей demeque?
 :m1241:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Честит рожден ден и от мен.
Не е ли кръгла годишнина, юбилей demeque?
 :m1241:
Благодаря!Не е! Миналата година  беше.
Quote (selected)
Честит рожден ден
Благодаря , Кайли!!!


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Бидейки отваряйки поради разсеяност страница 1,  стигнах и до въпроса защо Ямбол и Сливен се джафкат да кажем от време оно. Та бях чел някъде, че туй иде понеже Сливен станал център на епархия вместо Ямбол. Туй през турско. Може у Славейкова да съм го чел. Интересен е тоя Славейков. Имало е будни хора едно време. Че и деца правели.


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Да те пратя ли като за начало към сайта на Държавния архив, или ще се справиш сама!? И за да те изпреваря - знам защо те пращам точно там, пострала съм се да имаш възможностза за подобна информация. Ние, драга, тогава сме били под огромен въпрос дали ще съществуваме като държава. По -полечка с ентусиазъма и семейния пишман патриотизъм, щото последният е мноо не  на място. У Канада требва да са те научили, че ще се оправяш според обстоятелствата и не им дреме за достойнстовото ти на три морета...То и т. нар. им айкю точно това мери- способност за приспособимост в среда, а не интелект
Въх, даже не подозирах, че само благодарение на съвместните бойни действия на българската войска (дето за нищо я нямаш) с Трети Украински Фронт сме останали да съществуваме като България! През ум не беше ми минало! Според слуховете Пловдив е щял да бъде граничен град, Станимака в Гръчко. Добруджа при румънците, Бургас в Турско, Трън в Сръбско, ами останалото?
Мен точно този ми дядо ме е учил да се оправям според обстоятелствата, но някак си е пропуснал да ме уговори за трите морета.  АйКю мери колко добре решаваш тестове, не повече от това.  :smokin:


AnonimusBG

  • Гост
Четох го.
Според мен има ръбове за изглаждане.

По ми харесва.

Почему от Парада Победы невыносимо больно
И главное – кому

https://www.mk.ru/politics/2021/05/07/pochemu-ot-parada-pobedy-nevynosimo-bolno.html

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Честит  рожден ден , г-н Фелдкурат! Да си жив и здрав , бревиарият ти да е отверен винаги на която страница трябва   и министрантът ти да те уважава и слуша.Разхождай кучето и отваряй очите на четири!,Годините са само  количество време ,цифри,преживяното е багаж, който си е твой! Хубав празник на тебе и фамилията! Наздраве!!!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Честит  рожден ден!
Живот, здраве и малко мерак да ни посетиш!
Липсваш ни във форума.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Честит празник и тук, професоре. И да те понтирам - Ела си, бе!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Честит рожден ден, Професоре! Ела си бе!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Честит да сте, Докторе! Много години здраве и радост!  :t0328:
И да вземете да се върнете, ли?... Че не се слуша достатъчно такава музика:

Ravi Shankar - Prabhujee

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Честит рожден ден, Професоре! Ела си бе!
Че той къде е !?! И не вдига!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Отдавна не бях чел опус на Миндянския оракул  т.н. професор Евгений Дайнов! Хеле, днес сколасах и реших, и вие да му се порадвате. Спомням си веселите времене когата Дайната даже имаше колонка и стоически търпеше нашите... да , понякога бяха и  вербални издевателства , но опиянени от свободата придобита вследствие Ноемврийския путч много много не се церемоняхме с него и го накарахме да се махне...и напразно , но станалото станало. Така като гледам той не се е променил , ма и ние сме си все същите . Така ,че  четете и дерзайте. Жалко ,че Дон( Мир на праха му!) го няма . Той му беше верен приятел и адепт!
https://www.dw.com/bg/потресаващи-гледки-в-края-на-ерата-борисов-и-ще-става-още-по-грозно/a-57446927?maca=bg-Facebook-sharing&fbclid=IwAR28BVOu86wDEdQyQZGsJlOnyIgq0n8xKpEdJjGa3zzNwODE9xU-KJNNG2Y

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"И все пак: България не винаги е била бедна", отбелязва водещата и поставя следния въпрос: "Кога е преживяла разцвет?". Проф. Брунбауер отговаря: "Средностатистическият българин би казал: в Средновековието, когато е имало голямо българско царство, което е вярно. Трудно е обаче да се види продължителната нишка до днес. Бихме могли да кажем и друго: че в средата на 19 век при османското владичество България преживява известен разцвет, а 20 век е белязан от редица опити за икономическо наваксване, но те се провалят поради вътрешни неуспехи или поради външни фактори като световните войни. Всяко поколение започва отначало и стига до една определна точка, в която се изпада пак в дълбока криза и после се започва отначало. Всичко това често е свързано с радикални политически промени. Затова няма постоянство. През последните 200 години съотношението на богаството между България и Германия много се е променило."
https://www.dw.com/bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-28-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%83%D1%82%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D0%B0%D1%80%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BF%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%82%D0%B0/a-57456592
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Хващам влака в движение...

Честит Празник Професоре! С най-добри благопожелания за здраве и всичко останало за което човек може да има собствен ищах!

За Ваше здраве!
 :t0328:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Аз съм възрастен човек  и не мога да не се похваля с успеха на  Цигуларката!!!Просто съм много щастлив!!!
https://www.youtube.com/watch?v=e8aVHuJ732k

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Аз съм възрастен човек  и не мога да не се похваля с успеха на  Цигуларката!!!Просто съм много щастлив!!!
https://www.youtube.com/watch?v=e8aVHuJ732k
Керпи, чудесна е! И колко е пораснала! Красавица! А състезанието е трудно, чувала съм! Браво на девойчето!

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Аз съм възрастен човек  и не мога да не се похваля с успеха на  Цигуларката!!!Просто съм много щастлив!!!
https://www.youtube.com/watch?v=e8aVHuJ732k
:th_up: :m1248:

Памфуций

  • Гост
Аз съм възрастен човек  и не мога да не се похваля с успеха на  Цигуларката!!!Просто съм много щастлив!!!
https://www.youtube.com/watch?v=e8aVHuJ732k

 :t2015: :thup:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Аз съм възрастен човек  и не мога да не се похваля с успеха на  Цигуларката!!!Просто съм много щастлив!!!
https://www.youtube.com/watch?v=e8aVHuJ732k
:t2015: :m1248:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил


...

Срещам приятел.По-скоро отдавнашен познат.Няма "Здрасти!", няма "Добър ден!", а:
 - Ти ваксинира ли се? 
 - Н-не! -  отговарям стреснат.
 Следва неописуем пренебрежително- победоносен поглед отгоре надолу и обратно с гримаса на отвращение. Направо от вида : " Жаба да бях видял ,нямаше да са погнуся толкова!" , реплика  на Калоянчев в известна пиеса.
- Щото боледувах един месец- продължавам. Гримасата става замислена ,погледът втренчен.
- А антитела!?!
- Имам ,имам...
- Е-е ,браво , значи всичко е наред!!! Усмихва се.  Тръгва си ...даже подаде лакът!?!
Не разбрах кое беше наред...дето не съм ваксиниран,дето съм боледувал ,дето съм оздравял или дето съм с антитела. Тръгнах си по пътя и мисля:
Бахти ваксината !!! К`ви чудеса прави с хората!?! Май ще се появи нов вид вирусен расизъм . Ще се делим на ваксинирани и неваксинирани...пу-пу-пу, пази ,Боже!!!Само туй ни липсваше. Народът колкото беше побъркан е на път да изпращи съвсем. Направо не ми се мисли  какво може да се случи в бедната ни страна при високата степен на шашавост на местната журналистика и пълната неадекватност на управляващите ,независимо от партийната принадлежност.
Господ бил българин!!! Да , бе ! Вервайте си! Всъщност може и да е българин, само българин може да прави гадости на близките и сънародниците си и сетне доволен да им гледа сеира  и да ръмжи: Разкатах ли ви мамата , а! На к`ви се правите ,бе!!!Малий!!!
Автобусът тръсна и аз се стреснах.Огледах се . Хора с маски и клепнали уши!Моята   и тя стегната на устата ми! Уф, задрямал съм... всичко било сън! Засега !!!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Това си има и добрата страна. Да се разграничат нормалните от овцете. Поддадем ли се, ще ни мачкат. Да видим каква ще е следващата завера.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Това си има и добрата страна. Да се разграничат нормалните от овцете. Поддадем ли се, ще ни мачкат. Да видим каква ще е следващата завера.
Ма ние веке триесе годин я караме бавно и полека от завера до завера.
Прочее , едно любопитно четиво:
https://glasove.com/categories/na-nov-glas/news/duhut-na-otritsanie-u-bulgarina?fbclid=IwAR3E-9wUekg3PKcjE6GdqsxkCTWiLHLyisRg6qAapYG7hoBVYlSlIp5eHyc

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Градът е за нашия народ така също седали­ще на бирници – данъкът не се схваща като лепта за общото, а като робско даждие – и главно център на власт.

Преди много години имах един класен ръководител историк.
Той имаше негова си интерпретация:
"България е на 13 века, от тях 7 сме били под чужда власт, генетично сме предразположени да чувстваме държавата чужда."
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Липсва ни готиката. В нея човек се смирява. Дали тя е била подвиг на духа или поръчка, е трудно да се прецени.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Преди много години имах един класен ръководител историк.

Aз пък имах учител по НВО (О.З. подполковник), който ни учеше, че половината византийска армия била избита, другата се удавила, а останалата попаднала в плен. Също така ни обясняваше за Жабокрек, че на тази снимка виждаме партизани да се бият с немска почивна станция. А за ръчната граната твърдеше, че може да е руска, но пак гърми

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
А за ръчната граната твърдеше, че може да е руска, но пак гърми

Сигурен съм че след събитията ( не знам как да ги определя, не беше революция, не беше преврат не беше нещо за което имам думи ) се е писал дисидент. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Сигурен съм че след събитията ( не знам как да ги определя, не беше революция, не беше преврат не беше нещо за което имам думи ) се е писал дисидент. :crying_with_laughter-3302:
Беше поредният успешен опит за прецакване на целокупното българско човечество, което на своя страна се направи ,че не разбра , даже се зарадва ,че може да си го върне на червените!!! Ша върне , ама друг път!!! Както казахме пак ни прекараха!!!Щото сме пекани и буйни юнаци, да не кажа бунаци , че некой може да се запретне!!!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Народът ни май е имал нужда от жесток урок. Че е много доверчив. Надявам се червената чума да се спихне. Но ни дръпна с век назад. Бе имаме кусури.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Хиляди европейци на протест в подкрепа на Палестина
https://www.manager.bg/%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8
Някой от нас помнят времената когато такива акции се правеха само от нашата страна на желязната завеса. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Глей с к`ви проблеми се занимават хората по света!?! Да им имам грижите на новозеландците. Прочее не знаех ,че вратовръзката е фалически символ. Чувал съм една версия ,че преди да стане атрибут какъвто е сега била предшествана от въже с клуп турено на врата  и носено  от бароните, станали  васали пред суверена след завоюване на  владенията им в знак  на покорност и готовност за наказание. Може и така да е , не знам , но тази статия ,преведена от  публикация в "Гардиан"  ми беше любопитна и затова  я набутвам тука...

https://glasove.com/categories/na-fokus/news/falicheskata-vratovrzka-e-ostaryal-simvol-na-gospodstvoto-na-beliya-mzh-v-novozelandskiya-parlament?fbclid=IwAR0tKD7L2BubPhWxwJY-sw-8H_4a90ShIb6o-n7vdczfda_CIM76Xh3LmUI

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Шъ взема да направя нов дизайн на вратовръзка:

С Фалическа форма и съответно изписана. Но! За разлика от посоката на тънка част към дебела, ще е точно обратното. И когато вземем властта, ще е задължителна към облеклото на джендърите!

Докато с нормалната насочено, тея ще трябва да я носят на гърба!
 :m1201:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Докато с нормалната насочено, тея ще трябва да я носят на гърба!
 :m1201:
Откъм  гърба ... ма направена от въглеродно платно и смола да се не гъне ... и с дръжка...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Къде е големият проблем на лявото? То възниква като идеологическа форма на ранния и после на развития индустриален капитализъм. То е идеологическо говорене на базовите интереси на пролетариата. Класическият пролетариат се стопява, маргинализира и изчезва, или се трансформира в развития свят. Най-голямата драма още през 60-е години е, че лявото няма своя социална база. Старата се е размила, а новата не припознава класическото ляво като изразител на интересите си.
https://pogled.info/tv/alternativen-pogled/prof-ivo-hristov-otgovarya-na-vaprosa-zashto-sled-sriva-na-neoliberalizma-nyama-vazhod-na-lyavoto.129682
ЕС е вреден за вашето здраве!